Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45201) 04ahgy válasza Loccze (#45200) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Corsairen van az oprendszer.

Más lappal (Z68-Z77-X79) jelentős, AMD SB850/SB950 déli híddal meg azt megközelítő értékeket lehet(ne) elérni. A rendszer amúgy, "érzetre" nem lenne gyorsabb, csak a számok a benchmarkban.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45202) Loccze válasza 04ahgy (#45201) üzenetére


Loccze
tag

Azért kérdeztem, mert már régóta gondolkozom hogy AMD-re váltom a gépemet mivel 1156-os foglalattal nagyon ritka az alaplap, a másik foglalathoz drágák a procik.
Régen volt egy AMD Phenom II 965 procim, de azt nem tudom milyen alaplapban volt. A mai napig nem tudom miért cseréltem le, nem volt semmi baja.

(#45203) 04ahgy válasza Loccze (#45202) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyan erősen off ebben a topikban, de pont most kivárnék, megjelenés előtt a Piledriver. Csak jól járhatsz, ha vársz. A benchmarkkal meg ne foglalkozz, csak használd a gépet, másik lappal sem lesz a rendszer maga érezhetően gyorsabb, csak a benchmark értékek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45204) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ez viszont ide illik, ilyet tessék venni: [link]. 1 millió IOPS, 750W fogyasztás mellett, 44 ezer GB tárolókapacitással, 131 ezer $ (kicsivel 30 millió Ft alatti) áron. :D Na ezzel lehet benchmarkolni, a CDM lehet, ki is akadna. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45205) Jester01 válasza 04ahgy (#45204) üzenetére


Jester01
veterán

Hogy rajta tudsz-e CDM-et futtatni az kétséges, amúgy viszont csak hálózaton éred el az meg akkor érdekes ha sok kliensed van mert egy porton úgyse tudod kihasználni.

Jester

(#45206) 04ahgy válasza Jester01 (#45205) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt hittem érződött a hozzászólásomban a cinizmus. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45207) vendingo


vendingo
veterán

Tudnátok ajánlani egy SSD-t 25K környékén?
Lényeg, hogy rendesen működjön, ne legyen semmi típushibája, hozza a gyár által megadott paramétereket, ne fagyjon, ne szaggasson rajta semmi, ha másolok/telepítek rá akkor az alatt az idő alatt is működjön a gép, és tudjam csinálni a munkámat.
64 v. 128 gb-os kellene.

Jelenleg egy V200-am van, amit szeretnék felszegelni a falra dísznek. (másra nem jó)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45208) radi8tor válasza vendingo (#45207) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre a kérdéskörre van másik topic: [link]

⭐ Stella

(#45209) FLATRONW válasza Loccze (#45190) üzenetére


FLATRONW
őstag

Próbáld meg 1000 MB beállítás mellet mérni a sebességet. Ahogy látom csak 50 MB-on mérted.

(#45210) Loccze válasza FLATRONW (#45209) üzenetére


Loccze
tag

Mértem úgy is a lentebbi képeken láthatod az eredményt.

(#45211) Zirowe válasza 04ahgy (#45191) üzenetére


Zirowe
nagyúr

All 00 Fill beállítással 2.25ös fw-vel agility 3 60gb ezeket az eredményeket hozta:

Ezek jónak számítanak (ez az első ssdm)?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#45212) 04ahgy válasza Zirowe (#45211) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem igen. De én nem méricskélek, hanem használom. :D Ha a rendszer gyors, jó reakciókészségű, akkor rendben van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45213) Elbandi


Elbandi
aktív tag

Sziasztok!

Lecci ajanljatok ssdt egy regi notebookban ide-sata atalakitoval fog menni. (a sebesseg annyira nemfontos, a 234MB/sec vagy 345MB/sec edesmindegy az udma-100-as vezerlonek :) )

Viszont fontos szempont hogy XP-vel fog menni, igy TRIM nincs (amugy se hiszem hogy az ide vezerlo tamogatna). Szoval valami olyan kene ami nem pusztul meg a hasznalattol. Meret 64G.

Kosz,
Elbandi

(#45214) Zirowe válasza 04ahgy (#45212) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én is használom, ezen van a rendszer, csak szerettem volna tudni, hogy ezek elfogadható értékek-e. :DDD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#45215) carr


carr
őstag

Srácok! Rohadt smucig állat vagyok. :D

SATA3as lapom van(Asrock 990FX Extreme4), és SATA2es Vertex2-t néztem ki, mer'az 18-19e körül megvehető, 120Gb-os méretben.
Kérdés, hogy mire számíthatok? 2 év garival láttam itt-ott... Viszont újabbat azért nem szeretnék, mert 60Gb-ért fizetni 16370.- kemény magyar valutát? Na nem. Rablás! :DDD
Vélemény? :R
Tudom, hogy ég és föld lesz a különbség, de Nem akarok beruházni vertex. vagy agility 4 128G-s méretben, mert a gatyómat is ráfizetem, kihasználni meg nem használnám ki.
60GiB-t meg iszonyat kevésnek érzek egy Win 7 x64-hez, és a programjaimnak.... :s

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45216) DeFranco válasza carr (#45215) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Olcsó hústól büdöset pisilsz. De a te dolgod.

(#45217) carr válasza DeFranco (#45216) üzenetére


carr
őstag

Valami konkrétumot várok, nem leminősítést.
Köszönöm.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45218) DeFranco válasza carr (#45217) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vertex 3 23k 3 év gari [link]

Samu 830 26,5k 3 év gari [link]

Hol láttál vertex 2-t? Boltban? Ha használtan, már bukott is a mutatvány. Ha újonnan, akkor a 2 év gari miatt már bukott is a mutatvány. Ha nincs pénzed, akkor mire nem elég a 64 GB? 15k Mindenre elég a 60 GB. Már bukott is a mutatvány.

Ne vegyél vertex2-t. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45219) carr válasza DeFranco (#45218) üzenetére


carr
őstag

Nagyon jó. De a leminősítést nem szeretem.
Nem ér a vertex 3 23-e-t, mert nincs szükségem a csillió megyabájt per másodperc írásra/olvasásra.
Újonnan, boltban láttam, 2 év garival.
Szerinted 1 év múlva nem fogom lecserélni? Rendszervinyó lesz. 90%ban csak olvasással.
Azt is fejtsd ki, hogy miért ne vegyek V2-t.
*Csak a rendszermappáim, mindennap használt programokkal 55Gb-t foglalnak, nem elég 60G. :(

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#45220) fudi2002 válasza carr (#45219) üzenetére


fudi2002
veterán

Mondjuk mert minden idők egyik leginstabilabb szériája?
A topikban van kereső, sőt első hozzászólás, olvasni kéne aztán kérdezni.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45221) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok melyik SSD-t hagyjam a gépemben:

OCZ Agility 3 - 60G vagy KINGSTON SVP100S264G

Nagyon egyszerűen mértem össze őket, 11GByte-os filmet másoltam oda és vissza. Az OCZ kb 78K-val tudta írni, a Kingston pedig 189K-val. Ebben óriási a különbség. Persze nem erre lesz használva, hanem rendszernek, és ott több a tömöríthető fájl is gondlom. Melyiket lenne érdemes meghagyni?

Nem igazán vágom... (természetesen SATA3-ban van az OCZ)

Köszönöm!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#45222) DeFranco válasza carr (#45219) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te most tulajdonképpen mit akarsz? Legitimálni a döntésed, vagy tanácsot?

Ha tanácsot akarsz, akkor azt tanácsolom, egy elavult, rövid garis szirszart ne vegyél meg olcsóért, hanem vagy vegyél egy kisebbet, jobbat, vagy áldozz rá többet, és vegyél egy azonos méretű jobbat.

Ha egy éven belül lecseréled, akkor vegyél vertex2-t, de akkor meg minek vagy itt?

(#45223) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

A Samsung 830 (128GB) SSD-nél melyik az a pontos típus ami a működéséhez, beszereléséhez leginkább javasolt? ...mert az Ipon.hu-n 3 féle van:
MZ-7PC128B/WW
MZ-7PC128D/EU
MZ-7PC128N/EU

(#45224) DeFranco válasza bluobluo75 (#45223) üzenetére


DeFranco
nagyúr

WW: (Wub-Wub - lakossági dábtepp) alapváltozat, fapad, csak az SSD meg némi papíráru és a CD - ez a bajnokok reggelije

D: Desktop változat, kapsz egy beépítőkeretet - jó drágán - egyebekben ugyanaz

N: Notebook változat, kapsz egy USB-Sata átalakítót, hogy át tudd menteni az adataidat - egyebekben ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#45225) bluobluo75 válasza DeFranco (#45224) üzenetére


bluobluo75
őstag

Asztali géphez kéne, akkor a "D" ?
Nem laptopba

[ Szerkesztve ]

(#45226) kerekfej válasza vendingo (#45207) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 128GB alig drágább és szerintem jó darabig jó lehet.

(#45227) DeFranco válasza bluobluo75 (#45225) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem szükséges, a WW ugyanaz, bár nem tudom mekkora az árkülönbség. A lényeg, hogy a D annyival több, hogy kapsz egy beépítő keretet, amit kb. 800 Ft-ért megkapsz külön is.

Mellesleg szerintem nem is kell a keret, behajítod valahova a házba, aztán elvan ott. Ha nem mozgatod a házat, akkor nem szükséges keretbe tenni. Én nem vennék D-t csakis WW-t.

(#45228) bluobluo75 válasza DeFranco (#45227) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mozgatni nem nagyon szoktam, de jó volna stabil helyre tenni

(#45229) DeFranco válasza bluobluo75 (#45228) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A legstabilabb nyilván a keret, de annyit, amennyivel többe kerül a D változat, annyit nem ér. Nézz szét árgépen, mennyivel olcsóbb külön egy keret. Akkor sincs baj, ha simán odacsavarozod a gép oldalára, volt itt a topicban már számos ötlet erre példa, de nekem csak rá van téve a floppy fölé a fiókba.

[ Szerkesztve ]

(#45230) bluobluo75 válasza DeFranco (#45229) üzenetére


bluobluo75
őstag

Oké köszi! :R

(#45231) alfstokes


alfstokes
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni tőletek.Vettem egy OCZ Petrol 128GB SSD-t,amit tudom,hiba volt megvenni,de a vétel után kezdtem nézegetni a hozzászólásokat és olvastam,hogy nem egy tartós cucc és teljesen elment a kedvem tőle.Szerintetek vissza veszik?A három nap már régen letelt.Arra nem hivatkozhatok,hogy meggondoltam magam.Minden ötlet érdekel. :W

(#45232) jeni válasza alfstokes (#45231) üzenetére


jeni
félisten

szia
eladni,ha nem tudsz megbékélni vele. tönkretenni,hogy gyári hibás legyen nem nagyon tudod,hacsak firmware frissítéssel,vagy fullra telepíteni és majd csak kampec lesz és akkor már gariban cserélheted ki majd.
ha pedig nincs gond vele használd amíg el nem romlik magától.

(#45233) fudi2002 válasza alfstokes (#45231) üzenetére


fudi2002
veterán

Meghal az magától, akkor majd másikra cserélteted... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45234) alfstokes válasza jeni (#45232) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Nem fogod elhinni amit írok.Gyakorlatilag azt sem tudom,hogy működik -e vagy sem,mert nem telepítettem rá az op rendszert.Még augusztusban vettem,gondoltam majd rászánom magam a telepítésre.Néhány nap után rádugtam az alaplapra stb.,hogy egyáltalán látszik-e a sajátgépben,de nem látszott és hagytam az egészet,azóta is így áll a dolog.Nem volt kedvem kékhalállal meg egyéb gondokkal küzdeni.Súlyos eset?

(#45235) jeni válasza carr (#45219) üzenetére


jeni
félisten

szerintem ne vegyél SSD-t ha "Rohadt smucig állat vagyok"-mondod magadról !
ha gond a 23000 Ft OCZ Vertex 3 120 GB-ra főleg egy sata 3-s lapod van és egy sata 2 -s SSD-t akarsz venni ! - és egy 18000 Ft-s 120Gb szeretnél venni és már nyavalyogsz egy 60Gb SSD-re,hogy milyen drága az már!
Amúgy az OCZ Vertex 3 nagyon jó cuuc és adnak mellé egy lefogató keretet.
de elég a 60GB ha mást nem telepítesz rá és nem tartasz attól,hogy betelik majd.

Ha vettél egy jó lapot 30000 Ft-ért akkor ha kevés a pénzed miért nem vettél egy 15000 Ft-os lapot inkább,akkor nem volt gond a 30000 Ft-s lap megvétele?

furcsa két lábú állat vagy,mondom én. ;]
de a te döntésed mit és milyet veszel?

(#45236) bluobluo75 válasza DeFranco (#45229) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mindegy, hogy milyen a keret, egyformák ezek?
...vagy van kifejezetten Samsung 830-ra?

(#45237) jeni válasza alfstokes (#45234) üzenetére


jeni
félisten

ki kell próbálni egy másik gépben,ha ott sem müxik akkor máris viheted garanciában javítatni és kérd a cserét más SSD-re vagy a levásárlást,esetleg a pénzedet.

(#45238) jeni válasza bluobluo75 (#45236) üzenetére


jeni
félisten

szabvány a keret méret,márkától függetlenül.

(#45239) alfstokes válasza jeni (#45232) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Ez az eladás dolog tetszene,de ki az a sügér(rajtam kívűl),aki OCZ Petrolt vesz?

(#45240) jeni válasza alfstokes (#45239) üzenetére


jeni
félisten

talán én ha minden számla meg van hozzá :K

(#45241) alfstokes válasza jeni (#45237) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Az a helyzet,hogy a harmadik vagy negyedik SATA III-as portra dugtam ,az elsőn a HDD van a Win 7-tel,ott is látszania kellenne?Bocsi a kérdésért!

(#45242) alfstokes válasza jeni (#45240) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Minden meg van hozzá,amit adtak,sőt még tartó keretet ,SATA kábelt is vettem,mert az nem volt hozzá.

(#45243) jeni válasza alfstokes (#45241) üzenetére


jeni
félisten

az első sata0-s portba kell dugni(magyarul a nullához minél közelebbire kell kötnöd a Petrolt-ha nem nulla akkor az 1-s be),és achi módban telepíteni,de ezt a BIOS-ban kell beállítanod előbb.
meg lep,hogy a Petrol-hoz adtak keretett

[ Szerkesztve ]

(#45244) alfstokes válasza jeni (#45243) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Ezeket nagyjából tudtam,de a telepítés előtt(ami elmaradt)megakartam nézni a sajátgépben,de aztán olvastam,hogyha nem az elsődleges portba dugom,esetleg nem is fog látszani,így is lett.

(#45245) alfstokes válasza jeni (#45243) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Rosszul fogalmaztam, a tartókeretet külön vettem.Se sata kábel,se telepítő lemez,csak egy kis füzet,meg egy nagyon "értékes"házra ragasztható matrica +2 év gari.

(#45246) jeni válasza alfstokes (#45245) üzenetére


jeni
félisten

függ attól,hogy hol vetted és mennyiért,lehet,hogy érdemes az apróra feltenni.

(#45247) alfstokes válasza jeni (#45246) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Flashcom-nál vettem,23ezer.Nem tudom,miért nem egy Samsungot vettem,4-5 ezerrel többért,most már mindegy.

(#45248) alfstokes válasza jeni (#45246) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Jeni
Köszi,hogy időt szakítottál rám.

(#45249) alfstokes válasza fudi2002 (#45233) üzenetére


alfstokes
csendes tag

Köszi,megnyugtattál!

(#45250) carr


carr
őstag

áááááááááááááááá
félreértetek. :)
nincs bajom, se nem vagyok fura kétlábú állat, nincsenek egyéb perverzióim, és nem pánikolva írok.
Na, viszket félretéve.
Nem tartom reálisnak az árat. Na. Lehúzás szagú az egész SSD mizéria.
Sebesség ide, vagy oda...
V2 helyett, hasonló méretben (és sebességben) van más alternatíva?
Nyugi van! Nem kell fejeket harapni, mert fogtörés lesz belőle.
Olvastam az 1. Hsz-t.
Petrol-t néztem énis régebben... Na meg az octane-t. :D
Tényleg. Veszek is egy ilyen "szar" petrol-t.
alfstokes! Mennyiért válsz meg tőle? :DDD
Püzz. :DDD

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.