Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-27 22:55:00

LOGOUT.hu

Segítség a nyelvtanuláshoz kezdőknek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Geryson válasza Eastman (#2598) üzenetére


Geryson
addikt

Szia! Facebookon nagyon nagy csoportok vannak. Pl. Magyarok Németországban, vagy a németországi magyarok is. Ha szűkebben keresel, akkor több ezres tagszámú baden-württembergi magyarok csoport is van, kettő darab.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2602) Eastman válasza Geryson (#2601) üzenetére


Eastman
őstag

:R
(Én mellőzöm a fb-t. Illetve kicsit bizalmi a dolog, itt, a PH!-ban még nem csalódtam. :) )
Sebaj, nem sürgős, majd alakul.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2603) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Lehet kicsit off a kérdésem, de a präteritum és perfekt szavak/része mennyire fontos, hogy alapszinten megtudjak tanulni németül? Mindenképpen elengedhetetlen?

(#2605) BUZZLGHTYR válasza #20749568 (#2604) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Úgy értem, hogy csak első körben a "Präsens" tanulnám. Van ennek igy értelme? Aztán, ha úgy érzem, vagy szukségem lenne rá, akkor tovább mennék a tanulásban a Perfekt és Präteritumra.

(#2607) BUZZLGHTYR válasza #20749568 (#2606) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Nyilván nem Te vagy a probléma.
Ez az hogy az igének nem a három alakját akarom tanulni, hanem csak az első részét, úgy lehetséges az alapszintet elsajátítani?
Ez alapján tanulom, vagy ismerkedem vele: [link]
Ich heisse, du heisst, er/sie/es heisst, wir heissen, ihr heisst, sie heissen
Ha csak ezt tanulom, akkor igy el lehet érni egy alapszintet?

(#2609) BUZZLGHTYR válasza #20749568 (#2608) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Igazából munka miatt tanulnám a németet, szóval a cél az az lenne hogy valamilyen szinten tudjak kommunikálni az emberekkel akikkel dolgoznom kell majd.
Ugye Ausztria a cél, voltam már ott, sajnos nem figyeltem oda a nyelvtanulásra.. sok volt a magyar. Ugye ez a világ megszűnt a vírus miatt, és sokkal nehezebb kijutni, meg kell tanulni németül legalább "szakmai" szinten.
Szóval az alapszint, hogy megértsem mit mondd az építésvezető és ne küldjön el egyből, nyilván tudom hogy nem 1-2 hónapos folyamat.

(#2611) BUZZLGHTYR válasza #20749568 (#2610) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Rendben, a Maklári könyv pont meg is van, akkor megpróbálok könyv formájában ráállni a nyelvtanulásra, aztán meglátom hogy sikerül. Köszi!

(#2612) David3 válasza BUZZLGHTYR (#2611) üzenetére


David3
őstag

Ha nem beszélsz Ausztriában németül, vagy csak minimális szinten, ki fognak csinálni. :DDD Nagyon parasztok tudnak lenni azokkal, akik nem beszélnek németül. Dolgoztam kint pár évet, itt Németországban talán kicsit jobban elfogadóbbak ilyen téren.

(#2613) Lefty válasza BUZZLGHTYR (#2611) üzenetére


Lefty
addikt

Ez a könyv jó, de ezt így autodidakta módon nem fogod megtanulni olyan szinten (ok biztos van kivétel), hogy te utána anyanyelvűekkel beszélgess. A kulcs az, hogy gyakorold, legjobb ha napi szinten. Értem ezt úgy, hogy elő emberrel beszélgess németül. Egy skype-os tanárt mindenképpen keresnék az elején a helyedben, aki könnyebben rávezet az elméletre és segít a gyakorlatba átültetni.

[ Szerkesztve ]

(#2614) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok!
Emailt akarok küldeni a Fertő tavi strandoknak hogy milyen oltásigazolást fogadnak el. Előre is köszönöm ha az alábbi mondatokat valaki lefordítja németre:

Érdeklôdnék hogy a strandon elfogadják az EU-s, QR kóddal ellátott, vakcinaigazolványt? Elég ha a telefon képernyőjén bemutatom a QR kódot? Az osztrák grüner pass alkalmazást, ha beletettem a magyar EU-s vakcinaigazolvány QR kódját, elfogadják a belépéshez?

A magyar nyelvű, színes nyomtatott, gyártói logóval ellátott, Pfizer / Astra zeneca oltás igazolást elfogadják?

Szputnyik / Sinopharm oltással rendelkezőket beengedik e a strandra?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2615) sunavlys válasza attilav2 (#2614) üzenetére


sunavlys
senior tag

Google fordító
Haben Sie Interesse, am Strand einen EU-Impfausweis mit QR-Code zu akzeptieren? Reicht es, den QR-Code auf dem Telefondisplay anzuzeigen? Wird der österreichische Grüner-Pass-Antrag akzeptiert, wenn ich den QR-Code des ungarischen EU-Impfausweises eingefügt habe? Wird der ungarischsprachige, farbig bedruckte Pfizer / Astra zeneca Impfpass mit Herstellerlogo akzeptiert? Dürfen Sputnik/Sinopharm-Impfstoffe am Strand bleiben?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2616) attilav2 válasza sunavlys (#2615) üzenetére


attilav2
őstag

Ez így nem félreérthető? Nem bízok a Google fordítóban. Maximum a választ fordítom majd azzal. Megköszönném ha valaki nyelvhelyesen németre lefordítaná ezt a pár mondatot.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2617) sunavlys válasza attilav2 (#2616) üzenetére


sunavlys
senior tag

Biztos, hogy tele van hibával, poénból tettem be. Bocs.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2618) Geryson válasza attilav2 (#2616) üzenetére


Geryson
addikt

Annyira egyébként nem hulladék, de némileg módosítanám:

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich erkundige mich, ob ein [in Ungarn ausgestellter] EU-Impfausweis, inkl. der QR-Code in Ihrer Anlage akzeptiert wird? Reicht es, den QR-Code auf dem Telefondisplay anzuzeigen? Wird der österreichischer Grüner-Pass-Antrag akzeptiert, wenn ich den QR-Code des ungarischen EU-Impfausweises eingefügt habe? Wird der ungarischsprachige, farbig bedruckte Pfizer / Astra Zeneca Impfpass mit Herstellerlogo akzeptiert? Dürfen Badegäste mit Sputnik/Sinopharm-Impfung Ihre Strandanlage besuchen?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2619) Csókolom válasza attilav2 (#2614) üzenetére


Csókolom
tag

Haliho,

ich möchte gerne wissen, ob bei Ihnen ein europäischer Impfpass mit QR-Code am Strand gültig ist? Reicht es Ihnen diese QR-Code am Handy zu zeigen?
Ob Sie die österreichische Grüner-Pass-APP mit einem ungarischen QR-Code zulassen?
Ob Sie einen von Pfizer bzw. Astra Zeneca Logo versehenen, farbig-bedruckten ungarischen Impfnachweis annehmen?
Bekommen die mit Szputnyik/Sinopharm geimpften Badegäste überhaupt den freien Eintritt zum Strand?

Mit freundlichem Gruß
aus Ungarn

[ Szerkesztve ]

(#2620) Csókolom


Csókolom
tag

Haliho = Guten morgen sehr geehrte(r) XY (Name), ...

(#2621) andris444


andris444
csendes tag

Sziasztok a "maradjunk annyiban" német kifejezést keresném.

(#2622) Geryson válasza andris444 (#2621) üzenetére


Geryson
addikt

Csak magát a kifejezést, vagy van valami szövegkörnyezet is hozzá?

Maga az ige az a "zu verbleiben".

Kérdés esetén: wollen wir so verbleiben, dass ...?
Mondat esetén: Wir verbleiben (so), dass ...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2623) andris444 válasza Geryson (#2622) üzenetére


andris444
csendes tag

Köszönöm csak élőszóban használom, igy tökéletes.De mintegy nyomatékosítva "verbleiben wir so dass.." működik?

(#2624) Geryson válasza andris444 (#2623) üzenetére


Geryson
addikt

Abszolúte!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2625) andris444 válasza Geryson (#2624) üzenetére


andris444
csendes tag

Köszönöm!

(#2626) Csókolom válasza andris444 (#2621) üzenetére


Csókolom
tag

több tucat kifejezes van ra:
-super, dann lassen wir es so feststellen /festlegen..
-also, dann legen wir es so fest..
-gut, wie du willst
-gut, so machen wir es genau, wie du sagst
-deine Entscheidung
-klar, wir bleiben genau so, wie du willst
-du bist der Boss
-wie du magst
-wie du möchtest
...

[ Szerkesztve ]

(#2627) andris444 válasza Csókolom (#2626) üzenetére


andris444
csendes tag

Csókolom! Köszönöm. :)

(#2628) stickrs


stickrs
senior tag

hello, látom már egy éve nem volt hsz, de hátha :D egyik munkatársnőm vezetékneve az, hogy Odabas(z) hogy lehetne neki ezt lefordítani legjobban, mert tudni akarja mért néznek rá furcsán a magyarok amikor bemutatkozik :D

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#2629) ladybug válasza stickrs (#2628) üzenetére


ladybug
őstag

Angolul nem ért?
Van ugyan német kifejezés a “baszd meg”-re, de az, hogy odabasz, nehezen lefordítható.
A “fick das”, mint a “fuck this” adja vissza talán a legjobban szerintem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2630) stickrs válasza ladybug (#2629) üzenetére


stickrs
senior tag

Csak ha mondjuk vmire mondod h na ez odabasz akk azt nem birod ugy lefordítani h fick das, ugy teljesen más értelme van, ezért gondolkodok h mi lenne a legjobb 

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#2631) Geryson válasza stickrs (#2628) üzenetére


Geryson
addikt

Szerintem a német "das haut (aber) rein" kifejezés a legmegfelelőbb, angolul pl. a "a real hit" lenne nálam a magyarázata. A magyar "b@sz" szó itt kicsit vulgáris, én ennyire nem mennék bele a részletezésébe, csak a fent leírt kifejezést mondanám.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2632) stickrs válasza Geryson (#2631) üzenetére


stickrs
senior tag

Köszi, ezt a kifejezést még nem hallottam soha :R

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#2633) David3 válasza Geryson (#2631) üzenetére


David3
őstag

A "haut sie weg" is hasonló, talán szinonimaként lehetne így is mondani.

(#2634) andris444


andris444
csendes tag

Sziasztok egy szaunában hangoznának el a következő mondatok:

"Egy könnyű bemelegítéssel kezdünk"
"Most egy kis bemelegítés következik"
"Fokozatosan emelem az intenzitást"

Én nem szépen mondom, szeretném úgy mondani ahogy kell:)

Köszönöm.

(#2635) ladybug válasza andris444 (#2634) üzenetére


ladybug
őstag

"Egy könnyű bemelegítéssel kezdünk"
Wir starten mit einem sanften Aufwärmen
"Most egy kis bemelegítés következik"
Jetz kommt ein kleines Aufwärmen (a Warmup is jó)
"Fokozatosan emelem az intenzitást"
Ich steigere stufenweise die Intensität

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2636) sunavlys


sunavlys
senior tag

Mit jelent magyarul: wildselchwürstel?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2637) David3 válasza sunavlys (#2636) üzenetére


David3
őstag

Ez gyakorlatilag a vadból (sertés vagy szarvas) készült kolbászt jelenti. Gyakran füstölve.

ladybug: magamban jót nevettem az aláírásodon, annyira igaz. :C

[ Szerkesztve ]

(#2638) sunavlys válasza David3 (#2637) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kösz, a netes szótárak nem hozták, de most megtaláltam az egyiken

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2639) andris444 válasza ladybug (#2635) üzenetére


andris444
csendes tag

köszönööm!:)

(#2640) vacs


vacs
veterán

Helló, Németországban vásárolt termék blokkján az alábbi dátum szerepel:
Datum 04.06.18
Kérdésem, hogy (2018) április 06, vagy június 04-én lett vásárolva?

(^)(>.<)(^)

(#2641) Lefty válasza vacs (#2640) üzenetére


Lefty
addikt

Junius 4-en.

(#2642) b-max válasza Lefty (#2641) üzenetére


b-max
aktív tag

Sziasztok,
hogy irják azt, hogy :
"láttam hogy az auto félre volt rakva* , esetleg lehet tudni az okát, miért nem vitték el? Árban nem sikerült egyezni, vagy műszaki okok végett?"

*(reservied- tehát ez volt kiirva a hirdetésben)

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#2643) Geryson válasza b-max (#2642) üzenetére


Geryson
addikt

Én azért ilyet így ebben a formában nem kérdeznék, de tessék: :)

Zuvor was das Auto lt. Beschilderung für jemandem reserviert. Darf ich den Grund erfahren, weswegen der Kaufvertrag nicht zustande kam? War es technisch oder preislich-bedingt?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2644) b-max válasza Geryson (#2643) üzenetére


b-max
aktív tag

köszönöm :))

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#2645) David3 válasza Geryson (#2643) üzenetére


David3
őstag

zuvor war, oder? :)

(#2646) Geryson válasza David3 (#2645) üzenetére


Geryson
addikt

:R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2647) David3 válasza Geryson (#2646) üzenetére


David3
őstag

Ettől függetlenül tényleg nem illik ilyet kérdezni, legalábbis én nem kérdeznék így ebben a formában rá.

(#2648) b-max válasza David3 (#2647) üzenetére


b-max
aktív tag

Hát, de illik, főleg ha millókról van szó... Amúgy zokszó nélkül megmondta, "ledse Breis kollegas". :D

[ Szerkesztve ]

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#2649) David3 válasza b-max (#2648) üzenetére


David3
őstag

Értem és megértem, én valahogy azért mégiscsak más irányból közelíteném meg. Nem rég vettem én is német területen új (csak nekem új) autót. Amúgy a "letzte Preis"-ra nagyon harapnak a németek, gyakran beírják hirdetésekbe is, hogy az ilyenekre nem is válaszolnak, sőt elzavarják az illetőt.

(#2650) b-max válasza David3 (#2649) üzenetére


b-max
aktív tag

Igen, pontosan ez volt a gond, ezért is nem adta nekik oda, mert ilyen ""ledse Breis kollegas" voltak :D Viszont sajnos eddig 3 autót néztem meg személyesen, és mindegyikkel gáz volt, pedig echte osztrákok voltak.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#2651) Geryson válasza b-max (#2650) üzenetére


Geryson
addikt

Sokat lazult a piac, már az echte osztrák sem az, ami pár évtizede volt. Kocsiknál kimondottan hazudósak lettek, erről van személyes tapasztalat és vloggerek is mesélik sokszor. Igazából úgy van vele, hogy tudja, hogy valaki úgyis el fogja vinni. Nemrégiben hoztam haza egy teherautót, rossz volt benne az akku - nem is indult be. Azt ígérte, hogy kicseréli, mire megyünk a rendszámmal. Mentünk, az autó indult, de írt valami hibafeszültség-hibát. Hazahoztuk. Itthon láttam meg, hogy valami használt hulladékot beletett. Pár éves autóról írok, több tízmilliós árról. Nem fért bele egy akku...

Csak egy apróság: der letzte Preis vagy letzter Preis. Ha nincs névelő, akkor átkerül az "r" az ige végére.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2652) David3 válasza Geryson (#2651) üzenetére


David3
őstag

Emiatt a nyelvi buktató miatt írtam pontosan úgy, ahogy használják. :DDD Ugyanez a helyezet a döneresnél, ahol "mit alles" vagy "mit allem" szokott elhangzani. Előbbit a nyelvtanból nem ügyesek használják, utóbbira meg azt mondják, hogy Allem ma nem dolgozik. ;]

Autó témához csak annyit tennék hozzá, hogy egy némettől vettem az enyémet Németországban, a régi autómat nagyon jó áron beszámolta, segített az ügyintézésében, rendszámozásban. Hozzátenném a történet kedvéért, hogy 6+ millió Ft-os autóról van szó. Nagyon nagy a szórás német és német, valamint osztrák és osztrák között is, nem általánosítanék.

Mindenesetre a stílust és az udvariasságot nagyra értékelik.

(#2653) Lefty válasza Geryson (#2643) üzenetére


Lefty
addikt

A "für jemandem" az nem igazan müködik, vagy jemandem reserviert vagy für jemanden. Bar szerintem csak elirtad.

(#2654) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Az "egyedi gyógyszerigénylés" németül hogyan van? A pontos definíciója a linkre kattintva olvasható. Hivatalosan hogy fejezik ki ha olyan esetről van szó amikor egy gyógyszer kell ami nem rendelkezik forgalomba hozatali engedéllyel. Eseti vagy egyedi engedélyt kell igényelni a hivataltól.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2655) ladybug válasza tknof1871 (#2654) üzenetére


ladybug
őstag

Erre gondolsz?
Off-Label-Use“ bedeutet wörtlich „andere Verwendung als auf dem Etikett“ und sinngemäß „nicht bestimmungsgemäßer Gebrauch“. Gemeint ist damit, dass ein Arzneimittel gegen eine Krankheit eingesetzt wird, für die es von den Zulassungsbehörden keine Genehmigung hat.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2656) tknof1871 válasza ladybug (#2655) üzenetére


tknof1871
őstag

Szerintem ez nem az, mert eszerint a gyógyszer már jelen van, forgalomban van az országban de olyan esetben akarják használni amire nem hagyták jóvá a használatát. A google is olyan definíciót hoz fel, hogy egy kemoterápiás gyógyszer egy típusú rák kezelésére van engedélyezve de egy másik típusú rák kezelésére akarják használni akkor off-lable.
Amire én gondolok az az eset amikor a gyógyszer nincs jelen az országban.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2657) b-max válasza tknof1871 (#2656) üzenetére


b-max
aktív tag

Sziasztok, autóra alkudozásnál, hogy kellene nagyjából azt megfogalmazni, hogy :

Olcsóbban szeretnék ilyen autót venni, 11000 Euro körül, mit gondolsz, esetlegesen ha elnyeri a tetszészem az autó, meg tudnánk egyezni egy ilyen árszinten?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#2658) Geryson válasza b-max (#2657) üzenetére


Geryson
addikt

Ez még kérdés?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2659) b-max válasza Geryson (#2658) üzenetére


b-max
aktív tag

Igazából már leforditottam Deepl-el, de kiváncsi lennék egy jó megoldásra.
:))

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.