Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) Delila_1 válasza Balinov (#14750) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem látom a makródat, csak feltételezem, hogy szerepel benne a két említett adat. Nézd meg!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14752) Balinov válasza Delila_1 (#14751) üzenetére


Balinov
félisten

[link] az error utani VBasic debugot elinditva kiexportaltam .bas kiterjesztessel, a "Sub ConsolidatedBacklog_v2" cimu resz az erdekes, ha gondolod kukkantsd meg a bas fajlt, feltettem a publikus dropbox mappamba, par 10 kbyte

En nagyon nem talalom a kerdeses hivatkozast/adatot.

Koszonom szepen :R

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14753) Delila_1 válasza Balinov (#14752) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Így első látásra

Windows("Benelux Backlog 20120827.xls").Activate
Windows("Consolidated Backlog Report_2808.xls").Activate

A két sor közül a második felülírja az elsőt. Az első a Benelux... fájlt teszi aktívvá, a második a Consolidated...-et.

A nagy halom ActiveWindow.ScrollColumn =... sor törölhető, azok csak követték a képernyőgörgetésedet, de a végükön a pl. Range("$A$1:$GP$27658") adja meg a tartományt, ahol végre kell hajtani valami utasítást.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14754) Delila_1 válasza Balinov (#14752) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szűrésnél a Criteria1:=Array(".....")
helyett elég lett volna Criteria1:="<>Itt_a_saját_neved"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14755) Balinov válasza Delila_1 (#14754) üzenetére


Balinov
félisten

kiprobalom, bar itt a cel, hogy a sajat nevemen kivul mindenki mas sora ki legyen jelolve, amit sorokat torolni akarok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14756) Delila_1 válasza Balinov (#14755) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a kritérium pontosan ezt csinálja. Azokat mutatja, akiknek a neve nem egyenlő (<>) a tiéddel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14757) repvez


repvez
addikt

Még egy egyszerünek tünő problémám van, a pár napja kérdezett excel lapon nem tudom a másolás áthelyezést alkalmazni mivel szürke a hozzá tartozó rész, csak a lap feloldás és a kód megjelenités aktiválható.

Ezen hogy lehet segiteni?, hogy egy másik munkalapba be tudjam illeszteni és egy fájl legyen ezekután és persze minden funkciója és a makrok is átmásolodjanak.

(#14758) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

kellene egy kis vlookup segítség, vagyis inkább vkeres, mert magyar excelt kényszerülök használni.
tehát elvileg minden rendben van, így néz ki a képletem: =vkeres(A4;adatok;2;HAMIS)

tehát minden megadva, mégis #hiányzik hibaüzenetet kapok, és nem értem mi lehet a baj, hiszen mindent legfelelően írtam be, és a tréning videóban is működik tökéletesen, de az enyém nem akarja az igazságot :) köszi előre is!

megvan :)
tökjó, elég csak beírni és eszembe is jut a megoldás. természetesen a vlookup nem a vkeresnek, hanem az fkeresnek felel meg...:) be kell szereznem egy nagol nyelvi csomagot, de valahogy 27 euróért nem akaródzik :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14759) Balinov válasza bandus (#14758) üzenetére


Balinov
félisten

tippelek csak, de:
ugye az ket osszehasonlitott cella formatuma megegyezik (vagy valu/ertek)
probaltad hamis helyet 0-t irni a vegen?

ha ezeken tul vagy, akkor elnezest kerek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14760) Delila_1 válasza repvez (#14757) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A personal-ba tedd be a lenti pár sort, és rendeld egy ikonhoz.

Sub Lap_masol()
ActiveSheet.Unprotect
Cells.Copy Sheets("Másik_lap").Range("A1")
End Sub

A másolandó lapon állva rákattintasz az ikonra, és már másolja is a védett lap tartalmát a lapra, aminek a nevét beírtad a Másik_lap helyére.
A personalról, és az ikonhoz rendelésről több helyen volt már szó, keress rá, ha nem ismered.
Jó munkát!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14761) Delila_1 válasza bandus (#14758) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A belinkelt fájl ingyenes :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14762) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Excel makróban az alábbi sorral szúrok be egy megnyitott word dokumentumba dátumot, de sehogy nem tudom elérni, hogy magyarul írja ki a hónapot. Nem tudnátok valami megoldást rá. Az excel és a word is magyar nyelvű.

.Selection.TypeText Text:=" " & Application.WorksheetFunction.Text(Cells(sor, 8), "yyyy.mmmm d.") & " - " & Application.WorksheetFunction.Text(Cells(sor, 9), "yyyy.mmmm d.")

Ha tudnátok segíteni az jó lenne. Ha a kód többi részére is szükség van akkor bemásolom azt is.

Előre is köszönöm.

(#14763) Delila_1 válasza bozsozso (#14762) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Selection = Format(Cells(sor, 8), "yyyy.mmmm.dd.") & " - " _
& Format(Cells(sor, 9), "yyyy.mmmm.dd.")

Lehet, hogy Word-höz nem jó. :(

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14764) repvez válasza Delila_1 (#14760) üzenetére


repvez
addikt

Hát rákerestem erre a personalra,de nem lettem okosabb :(

A megadott elérési utvonalon nálam nincs ilyen nevű és kiterjesztésű fájl.
A készitést meg nem teljesen értem a folyamatot , hova és mikor mit nyitok meg?
A VB programban találtam egy tools manüt azon melul a macro és uj ,de ott nincs semmi rögzités meg egyéni listába mentés vagy ilyesmi.

Az márcsak hab a tortán, hogy az excelem magyar,de a VB az angol.

Ugyhogy egy kicsit részletesebb leirást kérhetnék? A multkori volt életem első VB megnyitása ugyhogy ehhez lehet viszonyitani.

(#14765) bozsozso válasza Delila_1 (#14763) üzenetére


bozsozso
őstag

Az a baj, hogy a jelenlegi kód kiírja a formátum is jó csak a hónapot angolul írja kis nem magyarul.

(#14766) Delila_1 válasza repvez (#14764) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ezen a környéken nézelődj

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14767) repvez válasza Delila_1 (#14766) üzenetére


repvez
addikt

Ezt a hozzászólást néztem,de most egy kicsit jobban átkutatva a menüket rátaláltam a megfelelóre.
DE az eszközök helyett a nézet menü macrok-nál volt.

DE még nem olyan felhötlen a dolog,mert ikont azt nem tudom hogy tegyek ki ehhez,de addig is a VB-ben F5-el futtatva hibát dobot ki, valószinuleg a másik lap név helyére beirt név nem tetszik neki azt húzta ki sárgával.
Arról nem irtál, hogy csak a neve kell vagy a kiterjesztése is. bár probáltam mindegyikkel ugyan az a hiba volt. beallitasS32.xlsm ahova kéne másolni ,ebben a fájlban van már 5 lap és a mostanit szeretném 6.nak mellémásolni.

(#14768) marchello1


marchello1
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy szeretném használni az AB.SZUM függvényt, de vízszintesen nem akaródzik működni. :W :W
Valahogy ez lenne a cél csak mind vízszintesen. Tehát az "P"-hez csak azt a számokat adja össze ami mellett "P" betű áll.

1 2 3
12 P
14 P
15 S

Összegzés

S 15
P 26

Segítséget előre is köszönöm nektek :)) :)
Marchello

(#14769) lappy válasza marchello1 (#14768) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Nem igazán értem a problémád de talán ez kell neked:

1 2 3
P 105 =AB.SZUM($A$4:$B$10; "2";A4:A5)
S 96
C 105
P 75
S 76,8
P 45

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#14770) Delila_1 válasza repvez (#14767) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Excel-nek melyik verzióját használod?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14771) marchello1 válasza lappy (#14769) üzenetére


marchello1
csendes tag

Szia,

Valami ilyesmi csak az adatok vízszintesen lennének beírva. :)
Itt van egy kép amire gondolok:

Ez így ahogy van függőlegesen működik AB.SZUM-al.

[ Szerkesztve ]

(#14772) Delila_1 válasza marchello1 (#14771) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szumha függvénnyel is megoldható.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14773) Delila_1 válasza marchello1 (#14771) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az előbb nem látszott a beszúrt képed.

A H3 és H5 képletét jobbra másolhatod az I oszlopba.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14774) marchello1 válasza Delila_1 (#14773) üzenetére


marchello1
csendes tag

Juhhuu :P
Köszönöm szépen, működik :C :R

Üdv:
M

(#14775) Delila_1 válasza marchello1 (#14774) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14776) Cuci3


Cuci3
tag

Sziasztok!

Teláltam neten egy jó kis kódot, ami egy cella háttérszínének RGB kódját adja vissza:
Dim R As Integer
Dim G As Integer
Dim B As Integer
Dim RGB As Long

RGB = ActiveCell.Interior.Color

R = RGB And 255
G = RGB \ 256 And 255
B = RGB \ 256 ^ 2 And 255

ActiveSheet.Cells(3, 2) = RGB
ActiveSheet.Cells(4, 2) = R
ActiveSheet.Cells(5, 2) = G
ActiveSheet.Cells(6, 2) = B

Valaki el tudná magyarázni, hogy ez az RGB and 255 mi a manót is jelent?

Előre is köszi!

(#14777) Delila_1 válasza Cuci3 (#14776) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A personalba írt kis makrótól kérdezem meg az aktuális cella karakter- és háttérszínét.

Sub Szin_lekerdezes()
MsgBox "Karakter: " & Selection.Font.ColorIndex & _
Chr(13) & "Háttér: " & Selection.Interior.ColorIndex
End Sub

Igaz, ez a ColorIndexet adja meg.

Kipróbáltam a makródat egy sárga hátterű cellán állva. Utána átállítottam ezt a sárgát a beállításoknál egy kislibazöldre, de ugyanazt az RGB összeállítást kaptam. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14778) Cuci3 válasza Delila_1 (#14777) üzenetére


Cuci3
tag

Nekem működött. :) A tiéd is, meg az enyém is, mindkettőt egy Modulba raktam bele.
Meg amúgy ezek alapján színezzük a térképet, amit múltkor találtam. :)

(#14779) Delila_1 válasza Cuci3 (#14778) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez jó ötlet, hogy valamilyen ábrát egy változótól függően színezel. :C

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14780) Cuci3 válasza Delila_1 (#14779) üzenetére


Cuci3
tag

Hát konkrétan egy változóban beállítom, hogy a térkép megyénként 4-es vagy 5-ös skála alapján színeződjön.

(#14781) Delila_1 válasza Cuci3 (#14780) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy az egyes megyék színét valamelyik számszerű adatuk szerint állítod be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14782) bandus válasza Delila_1 (#14761) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm szépen, nagyon hasznos fájl :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14783) Delila_1 válasza bandus (#14782) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Már többször feltettem közhasználatra. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14784) Cuci3 válasza Delila_1 (#14781) üzenetére


Cuci3
tag

Igen, a megyék színét az adatuk alapján állítom be, de az adatokat előbb valamilyen kategóriába sorolom ( 4 vagy 5 kategóriába), amikhez tartozik egy szín. És a szín alapján lesz a megye objektum megfestve.

(#14785) repvez válasza Delila_1 (#14770) üzenetére


repvez
addikt

2007 full 64 bit

(#14786) Delila_1 válasza repvez (#14785) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tehát előállítottad a personal.xlsm-ben a makródat.

Így rendelheted egy ikonhoz: a gyorselérési eszköztár jobb oldalán legördíted a nyilat, a "További parancsok"-at választod. A "választható parancsok helye" listából kiválasztod a Makrók-at. Az alatta lévő felsorolásban megtalálod a makródat, amit a Felvétel gombbal átmásolsz a jobb oldali listába. Ott a fel- és le nyíllal beteszed a kézre eső helyre. A makró nevén állva aktív lesz a lenti Módosítás gomb, amivel a fejlesztők által kreált rajzok között válogathatsz. Van itt pillangótól a vasmacskáig minden, csak olyan nincs természetesen, ami utalna a makród tartalmára. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14787) repvez válasza Delila_1 (#14786) üzenetére


repvez
addikt

Oké ez is megvan, márcsak a folyamatot nem értem teljesen, hogy hogyan kell csinálnom a másolást egyik fájlból a másikat.

Tehát van egy beallitasS32.xlsm fálom melyben van 5 lap

És van egy másik fájlom ami védett és vannak benne szöveges hivatkozások is.
Szóval ezt utóbit szeretném a beallitas fájlba 6. lapként átmásolni.

A personal makróba melyik nevét irjam és kiterjesztéssel vagy anélkül, hogyan fogja tudni hogy a lapok közül hova menjen.

Probáltam az elözö jelszótörós funkcióval is másolni,de a látható részeket átmásolta viszont a hivatkozásokat nem igy a legördülö menükből hiányoztak az adatok és nem müködött a tábla.

(#14788) lappy


lappy
őstag

Sziasztok!
Az alábbi macrót kellene 2007 ben használnom, de nem vagyok toppon a macróban hogy hogyan tudom átalakítani.
Private Sub UserForm_Initialize()


Dim KERES As Object
Dim FILEOK() As String

Set KERES = Application.FileSearch
KERES.LookIn = "C:\TRS\Munka"
KERES.Filename = "*.xls"
If KERES.Execute > 0 Then
DARABSZAM = KERES.FoundFiles.Count
ReDim FILEOK(DARABSZAM)
For I = 1 To DARABSZAM
FILEOK(I) = KERES.FoundFiles(I)
Next I
File_lista.List = FILEOK
End If

File_lista.SetFocus

End Sub

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#14789) Anachen


Anachen
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbit szeretném megcsinálni:
Csináltam egy legördülő választéklistát érvényesítéssel, ki tudom választani mondjuk egy adott listából egyes elemeket.
Viszont azt szeretném még elérni, hogy ha kiválasztom mondjuk a listában a "Karcsi"-t akkor az alatta lévő cellában megjelenjen mondjuk egy olyan adat, amit karcsiról akarok tudni.

Két munkafüzetben tárolom az adatokat. egy "ADATOK" ahol a személyek adatai és egy "KÁRTYÁK" ahol a megadott kártyaszámokat szeretném hozzárendelni bizonyos személyekhez, de mivel több egyező nevű emberem is van, ezért szeretném a születési dátumát is megjeleníteni, ami viszont szintén az "ADATOK" munkafüzetből hívható elő.

Köszönöm a tippeket!

Üdv.

(#14790) Delila_1 válasza repvez (#14787) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A makrókat tartalmazó füzetbe tedd be.

Sub Masol()
Sheets("Munka1").Copy After:=Workbooks("Ide_Masol.xlsx").Sheets(5)
End Sub

Természetesen írd át a Munka1 és az Ide_Masol.xlsx paramétereket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14791) zhari


zhari
csendes tag

Sziasztok!

A következő két makrót szeretném összekombinálni egy működő macróvá. A cél az, hogy egy mappa minden Excel tábláját megnyissa és belemásolja (és mentse) az éppen aktív munkalapot.

eddig ezeket találtam:

Dim fs As FileSearch
Dim i As Integer
Dim wbk As Workbook

Set fs = Application.FileSearch

With fs
.LookIn = ThisWorkbook.Path 'ide kell a táblákat tartalmazó mappa útvonala?
.FileName = "*.xls"
For i = 1 to .Execute()
Set wbk = Workbooks.Open(.FoundFiles(i))
' beillesztő makrót kb ide másolnám
wbk.Close(SaveChanges:=True)
Next i
End With
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
munkalap másolás:

Dim sourceSheet As Worksheet
Dim destSheet As Worksheet

'' copy from the source
Workbooks.Open Filename:="c:\source.xls"
Set sourceSheet = Worksheets("source")
sourceSheet.Activate
sourceSheet.Cells.Select
Selection.Copy

'' paste to the destination
Workbooks.Open Filename:="c:\destination.xls"
Set destSheet = Worksheets("dest")
destSheet.Activate
destSheet.Cells.Select
destSheet.Paste

'' save & close
ActiveWorkbook.Save
ActiveWorkbook.Close
-------------------------------------------------------------------------------------
lelkesen fogadok minden segítséget...

(#14792) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Kaptam egy excel munkafüzetet, van benne egy csomó adat, név szerint könyvelt értékek, mindegyik mellé oda van írva hogy melyik projekthez tartozik (van kb 20 db projekt, de a könyvelt értékek ennek a többszöröse, tehát egy projekthez több könyvelt érték is tartozik).

Ez egy elég hosszú lista (100 oldalon felül) és szeretném valahogy szétdobálni őket, mégpedig projektek szerint, lehetőleg úgy, hogy egy projekthez tartozó könyvelt értékek egy külön munkafüzetre kerüljenek (remélem érthetően írtam le).

Hogy tudnám ezt könnyen megtenni?

Let the Zone take me if I am.

(#14793) bandus válasza kutga (#14792) üzenetére


bandus
veterán

pivot-táblával nagyon egyszerűen. vagy ha nem kell a csicsa, akkor csak simán az adatok fülön bekapcsolod a szűrőket. így a legördülő listából kiválaszthatod egyenként a projekteket, onnan pedig már csak kontrolcékontrolvé.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14794) kutga válasza bandus (#14793) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Auto szűrőt már ráeresztettem, de jobb lenne ha kellene ctrl+c, ctrl+v, mert még így is nagyon sok.

Pivot tábla az mi? 2003-as Office-t használok.

Let the Zone take me if I am.

(#14795) bandus válasza kutga (#14794) üzenetére


bandus
veterán

igazából ez is egyfajta szűrő, nagy mennyiségű adat kezelésére. cska kicsit byonolultabb, több lehetőséggel. de ha neked minden projektre külön munkalapon van szükséges, akkor nem ez a megoldás.

valami makró biztosan meg tudja ezt csinálni, valami kompetensebb ember tud majd segíteni benne :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14796) Delila_1 válasza kutga (#14792) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egyforma felépítésűek a lapok? Melyik oszlopban van a projekt jele? Vannak-e üres sorok?

Ha ráér estig, és megadod a választ, írok hozzá egy makrót.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14797) marchello1


marchello1
csendes tag

Sziasztok ismét,

Nos újabb helyen akadtam el, ezúttal kissé bonyolultabb problémánál.
Amit készítek az egy éves napló, hetekre bontva. Minden Munkalap egy hetet foglal magába.
Nos az első lapon szeretném megadni a kezdés dátumát ami szépen hetes bontásokban mutatja a dátumokat. Ez már elkészült és működik dinamikusan. :P

Amit szeretnék, hogy minden Munkalapon innét kinyerje a dátumot és szépen a hozzá tartozó naphoz hozzá rendelje azt.
Kép:

Amit eddig gondoltam, hogy szépen végigmegyek mind az 52 Munkalapon és végig irogatom, hogy: =A2 =A3 stb. :F
Abban reménykedem van ennél talán egyszerűbb megoldás is. Nézegettem már Makrókat is, és próbálgattam valamit összehozni, de nem sok sikerrel :(

Köszönöm előre :
Marchello

[ Szerkesztve ]

(#14798) kutga válasza Delila_1 (#14796) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Köszi, a formázandó munkalap egy lapból áll, pivot táblával csináltam rá kimutatást, szerintem így jó lesz, mert így projektenként látszódik hogy mi van rájuk könyvelve, úgy hogy fenti sorokban vannak a projekt nevek, oszlopokban pedig a könyvelt tétel megnevezések, adat mezőben pedig maga a könyvelt érték.

Már csak egy problémám van, a könyvelt tétel elnevezésekhez tartozik egy kódszám. Ha a pivot tábla beállításainál a sor mezőbe húzom az elnevezéseket, szépen meg is jelennek, de ha melléjük húzom a kódszámot, minden elnevezés-kód páros alá beszúr még egy 'kód összesen' sort, amitől áttekinthetetlen lesz az egész.

Szóval vagy a kódot használom, vagy a megnevezést. Van rá valami mód hogy a kettő együtt menjen, részösszeg sorok nélkül?

Let the Zone take me if I am.

(#14799) Delila_1 válasza kutga (#14798) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Rákattintasz az összegző sorra, jobb klikk, Mezőbeállítások. A Részösszegeknél a Nincs kategóriát jelöld ki.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#14800) kutga válasza Delila_1 (#14799) üzenetére


kutga
nagyúr

Így már jó, köszi!

A munkafüzetekre szétszedést egyelőre hanyagolom, majd ha nagyon nyafognak akkor újra jelentkezem. :)

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.