Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) pvt.peter válasza ACE- (#5650) üzenetére


pvt.peter
őstag

Pont úgy, ahogy írtad :D
Amikor megnyitom az appot, akkor ott virít benne, hogy igazoljam a személyazonosságot.
Az igazolás megtörténik egyszer és utána rögtön tudok is fizetni.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5652) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Bankszámlás topikból másolom a hozzászólásom:

Na szerintetek mi lehet akkor, ha Gránit appban meg lett az új bankkártya, Gpay-ben be lett regisztrálva. Majd POS terminálnál történő fizetés során kéri, hogy személyazonosságát azonosítsa.
A képernyőzár kód nem.
A gránit appban lévő belépőkód sem jó.
Sajnos én magam nem láttam az üzenetet, távsegítséget kértek.
Milyen lehetőség maradt még?

De ahogy itt visszaolvasok, másnak is ez a problémája. :U
Ahogy látom megoldás sincs rá? :F

(#5653) ACE- válasza Atomgeszi (#5652) üzenetére


ACE-
addikt

Mi kéri az azonosítást? A Gpay ugrik fel, miután érintetted? oda képernyőzár kód kell pedig, azt beírod, és újra érinted, úgy működnia kéne.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#5654) darkmann


darkmann
őstag

Sziasztok! Ma próbáltam először fizetni egy Xiaomi Watch S3-mal, és 3-4 próbálkozás után sem sikerült. Xiaomi payben be van rendesen állítva a Curve kártya , az érintés után megjelenik a kártya az órán és alatta a fizetés gomb, újra oda érintem a terminálhoz, megint rezeg, de a terminálon ismét csak a fizetendő összeget mutatja. Mi lehet a gond? Curve appban nincs elutasított tranzakció.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5655) róland válasza darkmann (#5654) üzenetére


róland
veterán

A Curve mögötti kártyádon van elég pénz? (A Curve úgy jelzi, mintha sikeres lett volna a tranzakció, míg a tényleges pénzügyi szolgáltató nem teljesít, mert nincs elég pénz a számlán.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5656) zsola400 válasza róland (#5655) üzenetére


zsola400
aktív tag

A Curve jelzi, azonnal > elutasítva > fedezet hiány miatt > ha nincs elegendő pénz a mögöttes kártyán.

(#5657) darkmann válasza róland (#5655) üzenetére


darkmann
őstag

Biztos hogy van rajta pénz, mert a rendes folyószámlám kártyája van mögötte.

#5656 zsola400 igen azt látnám az appban, ill. kapnék egyből értesítést, de sem a Curve sem a folyószámlás mobilbank alkalmazásban nem ír elutasított tranzakcióról. :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5658) zsola400 válasza darkmann (#5657) üzenetére


zsola400
aktív tag

Próbáld ki másik terminálon, hosszabban/közelebb tartsd a terminálon, az NFC chip általában az óralap felső részén van, azt próbáld közelebb érinteni.

(#5659) darkmann válasza zsola400 (#5658) üzenetére


darkmann
őstag

Rendben, kifogom próbálni még egyszer. Csak azt hittem, hogy ez is úgy fog működni, mint a telefonos fizetés, pikk-pakk...legalábbis az Android 14 előtt, mert ugye azóta ott is duplán kell azonosítanom magam, ha arccal oldom fel a telefont és nem ujjlenyomattal. :((( Lezárt képernyőnél meg már ne is próbálkozzak telóval fizetni. :W

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5660) zsola400 válasza darkmann (#5659) üzenetére


zsola400
aktív tag

Még az is lehet, hogy az órás fizetésen is szigorítottak valamit, nem kér pl. még egyszer azonosítást ilyenkor? Mondjuk ez Xiaomi pay nem Google de lehet, hogy itt is van valami.

A telefonos fizetésnél Google kér magasabb szintű azonosítást android verziótól függetlenül. Pedig hasznos volt, én sokat használtam kisebb összeggeknél, 15e. alatt, csak felébreszt a kijelzőt és fizettem.

(#5661) darkmann válasza zsola400 (#5660) üzenetére


darkmann
őstag

Mindig csak ugyanazt látom az órán: megjelenik a kártya az érintés után, alatta a fizetés gomb. Rányomok a Fizetés-re, hozzáérintem a terminálhoz, rezeg, és mintha a terminálon is csinálna valamit, majd megint kéri a terminál az összeget, az órán meg megint ugyanazt látom, kártya és fizetés gomb.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5662) darkmann válasza zsola400 (#5660) üzenetére


darkmann
őstag

Most próbáltam másik terminálnál fizetni, itt elutasította szinte egyből két egymás utáni érintést is. Viszont telefont feloldva ugyanazzal a Curve kártyával meg egyből ment a fizetés. :Y :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5663) darkmann válasza darkmann (#5662) üzenetére


darkmann
őstag

A furcsa az, hogy nem kér PIN-t a fizetés előtt. Pedig eszerint az oldal szerint támogatott a watch S3+Curve kártya kombináció: [link]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5664) darkmann válasza darkmann (#5663) üzenetére


darkmann
őstag

Töröltem a kártyát a Mi Fitness appban, aztán újra hozzáadtam, és most működött. :Y :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5665) goop válasza st3v3np3t3r (#5644) üzenetére


goop
őstag

Detto. Pedig anno pár ezer forintig ment a feloldás nélkül csak világító kijelzővel fizetés. Na, mindegy, nem nagy fáradság fizetés előtt feloldani.

(#5666) tlala válasza darkmann (#5663) üzenetére


tlala
addikt

"A furcsa az, hogy nem kér PIN-t a fizetés előtt."

Csak akkor kér PIN-t a a Xiaomi óra, ha levetted a karodról. Ha felveszed az órát, és be akarsz lépni a menübe (pl. fizetéshez - bármihez), akkor kéri a PIN-t, de azután a fizetéshez a továbbiakban már nem kér PIN-t, csak ha újra leveszed az órát.
(Nekem ugyan S1 Active Xiaomi órám van, de gondolom, hogy az S3-as is így működik.)

[ Szerkesztve ]

(#5667) darkmann válasza tlala (#5666) üzenetére


darkmann
őstag

Ez jó, ezt eddig nem tudtam. :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#5668) tomp válasza tlala (#5666) üzenetére


tomp
félisten

OnePlus Watch 2 szintén így működik.
Felhelyezésnél kéri az óra a PIN-t. Addig csak az időt mutatja. Levételig már nem kéri újra.

(#5669) tlala válasza darkmann (#5667) üzenetére


tlala
addikt

A másik, amit jó tudni a XiaomiPay-ről, hogy telefonos kapcsolat nélkül (pl. ha nem viszek ki telefont a strandra - öltőzőben vagy kocsiban hagyom), 10-szer lehet az órával fizetni a strand büfében. :)
Aztán ismét telefon (ill. azon keresztül internet) kapcsolatra van szüksége az órának, hogy új tokeneket kérjen le a következő fizetésekhez.

[ Szerkesztve ]

(#5670) user26 válasza tlala (#5669) üzenetére


user26
senior tag

Köszi az infót! Ez a tételes 10db fizetés, az órával hol van "hivatalosan" jelezve ? Illetve ezeknek van valami limitje? Pl:. 10Ft -tól 100000eFt -ig simán nyugodtan működik ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#5671) tlala válasza user26 (#5670) üzenetére


tlala
addikt

Már nem emlékszem, hol olvastam róla, de emlékeim szerint több helyen is. Most hirtelen ráguglizva ezt találtam.
A limitekről nincs infóm.

(#5672) user26 válasza tlala (#5671) üzenetére


user26
senior tag

Köszi az infót!
Nem tudom, hogy mennyire személyes, a kérdés, nyilván nem kötelező válaszolni senkinek sem, de órával mi volt a legnagyobb összeg egy vásárlásnál, amit bárki valaha eddig tett ?

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#5673) tlala válasza user26 (#5672) üzenetére


tlala
addikt

Szeptember óta van meg az órám, azóta nem volt igazán nagy fizetésem vele, valahogy a nagy számlák, kifizetések mind online történtek, direkt a kártyáról.
Nálam 65e Ft volt a legnagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#5674) tomp válasza user26 (#5672) üzenetére


tomp
félisten

Alza box 65ezer. :)

(#5675) user26 válasza tlala (#5673) üzenetére


user26
senior tag

Persze nyilván számlák, ez az nem órával. Na de pl egy nagyobb bevásárlás valamilyen üzletben pl Lidl, ott, úgy értettem a kérdésem, vagy esetleg tankolás során egy 20eFt körül. Pár száz, vagy ezer Ft -s tételek vígan mentek eddig, de magasabbat nem mertem még. Elsősorban ezért érdeklődtem, hogy óránál van-e valami limit, vagy valami plusz dolog az érítés elött magasabb összegnél. Nyilván a szinkron az adott egy vásárlás elött a mobillal, amin net van.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#5676) tlala válasza user26 (#5675) üzenetére


tlala
addikt

Ja, ilyen nagybevásárlásoknál gyakran befigyel a 20-30e Ft, illetve a minapi tankolásom is 30e volt. Már minden koznapit az órával fizetek, és még egyszer sem hagyott cserben (Curve van mögötte).De visszapörgettem most a Curve historyt, és ott láttam, hogy 65e Ft volt a legnagyobb órás fizetésem szeptember óta.
Soha semmi plussz teendő vagy fennakadás nem volt.

(#5677) Kbali válasza user26 (#5675) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs külön limitje ennek, ugyanaz, mint a kapcsolódó kártyáé, mintha azzal fizetnél.

(#5678) user26 válasza Kbali (#5677) üzenetére


user26
senior tag

Ohh, köszönöm az infókat mindnekitől! Így már bátrabban merek akkor vele nagyobb összegben is fizetni.

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#5679) ladik


ladik
csendes tag

Üdv! Google wallet Samsung s23 esetében a hétvégi frissítés után elutasítja a fizetést. Van másnak is ilyen problémája? Korábban müködött hiba nélkül.

(#5680) Oldman2 válasza ladik (#5679) üzenetére


Oldman2
veterán

CSC módosítás volt a készüléken?

Az S23 Topikban nézelődj...

(#5681) ladik válasza Oldman2 (#5680) üzenetére


ladik
csendes tag

Igen, izraeli barátaink régiójában vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.