Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Elephone p7 mini

Hozzászólások

(#1) szparista1


szparista1
csendes tag

Vélemény,tapasztalat,ár-érték arány stb

(#2) okularum válasza szparista1 (#1) üzenetére


okularum
csendes tag

Helló!

Most vettem egyet.
Áfával 33-ban állt meg.

Képeket világosban jókat csinál. (Ez egy telefon.) Sötétben még nem próbáltam, mint ahogy a videót sem.
Wifit könnyen talál és jó a jelerősség is.
Digis mobilnet simán megy rajta.
Játékok simán futnak. (A legújabbak is.)
A felbontás megítélése szubjektív. Nekem a 960x540 tökéletes. Nem veszem észre a különbséget a HD és e között. A színei jók, az érintésre gyorsan reagál.
Akksi egy napot simán bír, folyamatos wifivel, ill. mobilnettel. Játékokkal, vagy sok képernyőhasználattal gyorsabban merül, de a 2500mAh nem rossz.
A gombok kiosztása egy kicsit furcsa, de megszokható.

Negatívum:
A gps-t egyenlőre nem tudtam működésre bírni, valamint a hagyományos (3 pin-es) 3,5 mm- es jackkel szerelt füles szarul szól vele. Gondolom csatlakozó kiosztási probléma. (Ez ügyben valaki segíthetne, hogy milyen átalakítót vegyek és hol?)

Rootolás: Link
Romok: Link

(#3) Gülü válasza okularum (#2) üzenetére


Gülü
újonc

Nekünk most jött meg a teló. Tökéletes, csak ajánlani tudom.
Gyönyörű kidolgozású precíz gép. csodaszép kijelzővel.
Mindene tökéletesen működik.

(#4) gatya123 válasza okularum (#2) üzenetére


gatya123
újonc

szeva, nemtudom leszedni a romot, nemenged beregelni az oldal, van más link ahonnan le lehet szedni?

(#5) okularum válasza gatya123 (#4) üzenetére


okularum
csendes tag

Itt nézz szét: Link
Meg itt: Link
Vagy itt: Link

[ Szerkesztve ]

(#6) gatya123 válasza okularum (#5) üzenetére


gatya123
újonc

köszi

(#7) bodiroger


bodiroger
csendes tag

nekem 25-be jött meg (nem fizettem ÁFÁt)

"Hogy miért ütöm magamat egy kalapáccsal? - Mert olyan jó mikor abbahagyom"

(#8) a510 válasza bodiroger (#7) üzenetére


a510
aktív tag

Sziasztok,
nézegetem ezt a telefont, Te honnan rendelted? Vám és ÁFA hogy megy a EU/nem EU megrendeléseknél?
Köszi :R

(#9) Zsombo84 válasza okularum (#2) üzenetére


Zsombo84
újonc

Sziasztok!

Én éppen ma rendeltem innét--->http://www.aliexpress.com/item/Elephone-P7-mini-5-0-IPS-QHD-Capacitive-Screen-MTK6582-Quad-Core-Phone-1-3GHz-Android/1672724737.html

5-10 percet vett igénybe a megrendelés-vásárlás nem okozott gondot, kaptam egy megrendelési számot, ezen nyomon tudom követni a csomagom útját, megjegyzem baromi jó...:-)

Még 15-25 napot kell várnom és hozzám is megérkezett ez a Csoda, mert ennyi pénzért azért itthon nem igazán kapsz hasonlót...

Kérdésem azonban a következő lenne felétek: Ha vmi gond lenne vele Service a közelben gondolom nincs, aksit meg ha elhasználódik lehet rendelni bele?

(#10) Zsombo84 válasza a510 (#8) üzenetére


Zsombo84
újonc

Hali, ha jól tudom 22 Euróig vám és áfa mentes a termékek, 150 Euró felettinél pedig adóköteles vagy elvileg...
a 22 Euró feletti részre elvileg áfát szúrópróbaszerűen tesznek, tehát nem minden esetben van az adó...
Ha éppen beleesel olyan körben, mármint a csomagod, akkor kell majd még fizetni kb 7 ezer az áfa rá ha jól tudom, meg kb 2 ezer postai eljárási költség...

(#11) okularum válasza Zsombo84 (#9) üzenetére


okularum
csendes tag

A gugli a barátod! Akksi: Link
Szervízről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#12) Zsombo84 válasza okularum (#11) üzenetére


Zsombo84
újonc

Köszi,

Aksira már rá is tudtam keresni kb 10 dolcsi, nem vészes.... Reméljük nem halnak be, és nem kell hamar kidobni őket....ha nincs szervíze...:-)

(#13) okularum válasza Zsombo84 (#12) üzenetére


okularum
csendes tag

Gps javítása, ahogy nekem sikerült:

Itt található a leírás, de én még feltettem a playról a Faster GPS-t is és értelemszerűen beállítottam Európát és Magyarországot.

Nem mindegyik rommal működött, de ezzel igen:
Alapsáv verziója: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V10.P1,2013/11/09
Ez egy mlais mx28 rom, de már nem emlékszem pontosan, hogy honnan töltöttem le. (Lehet, hogy az 5. hozzászólásban lévő linkek valamelyikéről, de lehet, hogy innen valamelyik.)

(#14) okularum válasza okularum (#13) üzenetére


okularum
csendes tag

Megkerestem.
Ezzel a rommal működik a GPS.
Nekem a 01/21/2014-es van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#15) okularum


okularum
csendes tag

És magyarul is tud! Bódottág!

[ Szerkesztve ]

(#16) a510 válasza Zsombo84 (#10) üzenetére


a510
aktív tag

Köszi :R , közben megrendeletem a Tinydeal-ről, Swiss post hozza. Kíváncsi vagyok lesz-e ÁFA kör.
Írok majd, ha megjön.

(#17) Zsombo84


Zsombo84
újonc

Sziasztok!

Ma délelőtt meghozta a postás a csomagot, nagyon meg vagyok elégedve vele, bár még tanulgatom a kezelését...
Lehet hülyeséget fogok kérdezni de felteszem: Kell valamilyen program, aminek a segítségével felismeri a lap top? Úgy értem van egy USB kábelem, de most ott tartok hogy nincs adatátviteli kapcsolat a szgép és a teló közt...
Jó lenne képeket és zenéket áttölteni egyikről a másikra....
Megoldási javaslatra várok...

(#18) okularum válasza Zsombo84 (#17) üzenetére


okularum
csendes tag

Mikor összekötöd a szgéppel, a gép felismeri?
Ha igen, akkor a telefonon még engedélyezned kell az usb tár bekapcsolásával.

(#19) Zsombo84 válasza okularum (#18) üzenetére


Zsombo84
újonc

Oks, minden rendben, már működik is, még 1 kérdés a sim kártyáról hol tudom átmásolni a neveket a telóra? illetve az sd memókártya és a telefon memója közt is lehet másolni?

(#20) okularum válasza Zsombo84 (#19) üzenetére


okularum
csendes tag

1. Személyek, vagy kapcsolatok alkalmazásban, importálás/exportálás menüpont.
2. Igen.

(#21) Zsombo84 válasza okularum (#20) üzenetére


Zsombo84
újonc

Akkumulátorral kapcsolatban: életidő hosszabbítás végett kikapcsoltam rajta a tárcsázó hangot, rezgéseket, a fényerőn visszavettem, így elmegy akár 2 napig is...
De ha folyamatosan használom, akkor 1 nap után töltőre kell raknom,,,
Nektek mi a tapasztalat? Meg kéne osztani szerintem ha vannak jó ötletek még, miként lehetne meghosszabbítani az akksi időtartamát!

(#22) Zsoca94


Zsoca94
újonc

Nekem is ilyen telóm van és sajnos nekem is elég hamar lemerül mérséklet használat mellett is.
A fényerő min., teljesen néma + letöltöttem egy alkalmazást, ami kilövi a wifit, 3g-t, stb. alvó módban, de így is csak minimálisan hosszabbítja meg az akksi idejét.

[ Szerkesztve ]

(#23) szeby91


szeby91
újonc

Sziasztok!

05.15.-én rendeltem a telót, ma reggel VÉGRE megérkezett.
Szépen csomagolt, van hozzá fólia, műanyag védőtok, fülhallgató, töltő, kábel, charge card, minden ami kell. A telefon szépen becsomagolva, hibátlan, jó érzés volt ezt látni. Miután a kezembe fogtam, ismét felnevettem a "mini" megnevezés miatt.
Bekapcsol, repül, no problem, leszámítva, hogy a WIFI jel elképesztően gyenge, szétkapcsol, pedig egy szobával arrébb van a router, ilyen gondom még nem volt telefonnal.
Néha érzi, néha eltűnik ... hát nem mosolygok.
Van aki találkozott hasonló jelenséggel, valakinek ötlete megoldásra?

(#24) Zsoca94


Zsoca94
újonc

Hello Szeby91!
Nekem is ugyanez volt a problémám, mert elég kis antennát tettek a telefonba.
Én alufóliából készítettem 1 hosszabb antennát és a hátlapra ragasztottam, így már kb 3-4-szer nagyobb távolságról veszi a Wifit és még ott sem dobál le róla.

(#25) szeby91 válasza Zsoca94 (#24) üzenetére


szeby91
újonc

Most, hogy megemlítetted az antenna dolgot, leszedtem a hátlapot és azt látom, hogy a GPS és a WIFI is egy érdekes antenna megoldást kapott, a hátlapon van egy "antenna" rögzítve, amihez csatlakozik a GPS és (kellene) a WIFI is.

Mellékelek egy képet:
http://mobilarena.hu/dl/upc/2014-06/26/502129_alz8izqhtuhsnjma_10325511_679490825457851_2248889862597362149_n.jpg

Legalább már tudom mi a gond és a megoldás is, teljes hátlap antennát a kicsinek, már csak egy forrasztópáka kéne, meg egy kis lábacska. A bal oldali GPS, jobb oldali WIFI.

Ebből kiindulva:

"From Seller - WWW.PANDAWILL.COM

6/26/2014 00:49 PDT

WIFI connection is affected by your wireless router or the surroundings , and that is out of our control . We can give you USD10 as a compensation for the inconveniences . " :C

.. nem sokra számíthatok, az, hogy visszapostázom küldenek egy másikat, amiben nincs letörve a csatlakozó fülecske ... akkor már inkább megcsinálom én, csináld magad, magyar vagy.
Így is több mint egy hónap volt, mire megérkezett.

Amúgy mindent leszámítva szerintem egy marha jó "kis" .."mini" telefon :) Teljesen meg vagyok vele elégedve, sőt.

Lehet azért a vámot vissza kéne csalni tőlük, ha már ilyen készségesen "segítenének". :U

Sokaktól olvastam GPS problémát, szerintem ugyan ez lehet ott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#26) Zsoca94


Zsoca94
újonc

Sajnos a GPS probléma nálam nem oldódott meg az antenna "nagyobbítással".

(#27) a510


a510
aktív tag

Hali.
Megjött a teló, SwissPosttal TinyDeal-ről, kellett rá ÁFA-t + kezelési költséget is fizetni :( így 34kHUF körül lett a vége.

Ha valakinek mond valamit:
Alapsáv ver.:MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V10.P4 2014/01/02 14:49
Kernel: 3.4.5 ser4@ser4-System-Product-Name #1
Tue Apr 1 17:40:15 CST 2014
Build szám: 0502K039_20140402

Jól látom, hogy a lock screen hátterét nem tudom megváltoztatni?

Az antenna érintkezők megvannak, GPS kb. 10 perc alatt fog jelet :(, WiFi jobb, mint a Samsung GSA-é.

(#28) csampei


csampei
senior tag

Üdv emberek!Nem teljesen P8 inkább P10C problémám lenne de azért megkérdem hátha...Nektek került már elő battery drain? Vagyis hogy nem megy le alvó módba? Mert nekem sajnos rendszerint,amit a wakelock detector szerint a RIL okoz,vagyis a rádió rész.Nektek van ilyen problem,vagy ez készülék sajátosság lesz?

Esetleg megoldást tudtok e rá?

Előre is köszi a választ!

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#29) kapacshuszar


kapacshuszar
csendes tag

Sziasztok...

Két hónapja van meg kb a telefon. Produkál egy olyan hibát amit nem igazán értek. A kijelző majdnem közepén van egy fentről lefelé futó csík ami a fekete fehér színeket jól megjeleníti viszont a színekkel problémája van. A dolog pikantériája viszont az hogy ez nem folyamatos, hol van hol nincs, változó időközönként gondol egyet és eltűnik, azaz jól működik utána pedig megint jelen van. Szerintetek hogy lehetne ezt megoldani, hardveres vagy szoftveres hiba? Garanciás még a telefon de nem feltétlen szeretném nélkülözni egy hónapon keresztül míg visszaküldik....

Válaszokat köszi előre is

(#30) a510 válasza kapacshuszar (#29) üzenetére


a510
aktív tag

Hello,
ha óvatosan megnyomod a kijelzőt változik (két szélén is próbáld)?
Nehezen tudom elképzelni, hogy ez nem hardveres hiba. :(

(#31) dorca


dorca
újonc

Hello!

Már több mint 2 hónapja enyém a minim. :)
Minden remekül működik rajta, kivéve a töltőm.
A telefon csatlakozójánál van probléma, mert a töltő másik telefonnal működik, valamint ha mozgatom, és kicsit megszorul benne, szintén jó. Viszont már a 4. töltővel töltöm, mert egy idő után mindegyiket "megunja" (egy idő után azzal sem működik már).
Na a kérdésem az lenne, hogy itthon hol tudnám megcsináltatni? Nem szeretném visszaküldeni, ha nem muszáj... így is egy hónapot vártam rá (vám).
Köszi előre is!

(#32) Fateys


Fateys
tag

Sziasztok!
Ugyan nem pont ennek a telefonnak a topikja,de hátha érdekel valakit.
Vettem egy Elephone P6i telót,angliából ebay-en. Tök jó meg minden,de nem volt még sose 4colosnál nagyobb telóm és nem tudom megszokni :D Ha valakit érdekel egy zsír új teló (fekete),már itt van az országba,az írjon privit :)
Köszi!

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#33) kmagor


kmagor
csendes tag

Cső nekem is ilyen van, nagyon szeretem, de rosszul fogja nekem a wifit meg persze gpst is meg a hangja nagypn gagyi, am full jó ha töltöd sokat. :C :U

(#34) monalala


monalala
aktív tag

Sziasztok, lett egy ilyen telóm, nagyon jó cucc, kellen egy tok hozzá, szilikon vagy valami a hátlapra. Tud valaki opciót a beszerzésre? köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lala

(#35) Zsoca94 válasza monalala (#34) üzenetére


Zsoca94
újonc

Hello, Banggood-on próbáld meg.

(#36) monalala válasza Zsoca94 (#35) üzenetére


monalala
aktív tag

Köszi, egy jó cwm recoveryt nem tudsz a telóhoz?

Üdv, Lala

(#37) Zsoca94 válasza monalala (#36) üzenetére


Zsoca94
újonc

Próbáld meg a Mobileuncle Tools-szal.

(#38) monalala válasza Zsoca94 (#37) üzenetére


monalala
aktív tag

Rájöttem mi a gond. Az én telóm már 8gb rommal rendelkezik, újjabb fajta és ezért nem jó semmi hozzá. :(

Üdv, Lala

(#39) szparista


szparista
csendes tag

nekem kb fél év után megadta magát,mindig újraindul:S:D eleinte fél naponta, aztán óránkent,aztán percenkent,aztán most már 0 semmi. Bejön másodpercre töltés jelzés és utána eltűnik egyből. és ugyan ezt csinálja töltőre dugva is . így rom újrarakást már nem tudok próbálni,csak aksiban reménykedhetek hogy az a rossz:) Esetleg vki egy pár percre kölcsön tudná adni az aksiját hogy azzal működik e ?:D Mert nem akarom feleslegesen lerendelni kínábol az aksit :D
köszi 1000 hála előre is :D :W :D

pár perc aksiért cserébe sör !!!! :))

[ Szerkesztve ]

(#40) Zsoca94 válasza szparista (#39) üzenetére


Zsoca94
újonc

Az is lehet, hogy a töltő a rossz. Először próbáld ki azt egy másik telón.

(#41) monalala válasza szparista (#39) üzenetére


monalala
aktív tag

Te nem olvasol privátot?

Üdv, Lala

(#42) Rokril


Rokril
csendes tag

Sziasztok! Valaki esetleg le tudná mérni pontasan az akkumulátor befoglaló méreteit?
Egy másik telóhoz szeretnék egy nagyobb akksit csak sehol sem tudom megnézni a kompatibilitást.
Köszönöm!

(#43) monalala válasza Rokril (#42) üzenetére


monalala
aktív tag

Lehet a méret kevés lesz, az érintkezők is fontosak, hogy hol helyezkednek el.

Üdv, Lala

(#44) Paco83


Paco83
újonc

Szép estét!
Pár hónappal ezelőtt sikerült megvennem életem első okostelefonját.
Az alábbi készülékre esett a választás:
Elephone P7 mini 5.0Inch MTK6582 Quad core Cell Phone IPS QHD Screen 1GB RAM 4GB ROM 8.0MP Android4.2 3G/GPS/OTG

Vannak vele problémáim, de ezt betudom annak, hogy életem első okostelója.
Viszont flash playert nem tudok rá varázsolni sehogyan sem. Van egy app ami alapból feltenné, de csak azt produkálja a teló amikor elindítom, hogy lefagy. Semmi nem látszik csak a felső állapotsor (aku, térerő, idő, stb), majd nagy nehezen sikerült újraindítanom és akkor azt látom, hogy az akut elég keményen leszívta a nagy semmi pár perc alatt.

Valakinek valami ötlete esetleg, hogy mi lehet a gond illetve miként tudok flash playert varázsolni a telóra?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#45) Zsoca94 válasza Paco83 (#44) üzenetére


Zsoca94
újonc

Hello!
Én ezt a flash playert használom, nekem jól működik: Photon Flash Player & Browser.
Nekem is ugyanez volt a baja a telónak, hogy újraindítottam és 100%-ról kb 50-60%-ra csökkent. Rendeletem bele egy új aksit, azóta nincs ilyen gondom.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Elephone p7 mini
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.