Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Pubszon válasza Beniii06 (#100) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam 2db 720p-s IP kamera teljesen lefogja a feltöltést.
A letöltési sebességgel nekem sincs semmilyen problémám, valamelyik este a NAS-al játszva letöltöttem néhány óra alatt 130GB-ot. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#102) Beniii06 válasza Pubszon (#101) üzenetére


Beniii06
őstag

Elhiszem. Neked is 70-es csomag van nem? Így a ~600 GB hamar el tud menni a havi keretből és utánna jön a lassítás 20 megára elvileg, bár mióta sebességnövelés volt, ha lehet "takarékoskodik" az ember, mert nekem is egy 4k-s netflix film ~60 GB-ot megevett röpke 2 óra alatt és elképzelni se tudom, m9i lesz ha rábukkanok egy jó sorozatra :) Azt pedig nem szeretném, ha lekorlátoznának 20 Mbps-re és amiatt nem tudnám használni az egyébként más, fizetős szolgáltatást(jelenleg próbaidőszak ingyen, de akkor is). A ~20 Mbps full hd-ra bőven elég, de a 4k csak alig vagy egyáltalán nem menne(tudtommal stabil 30 Mbps kell hozzá szakadozásmentesen), csak előtöltéssel, de nyílván nem ezért 'fizetne' az ember egy stream szolgáltatásért.
Azt nem tudja valaki, hogy a 100-as csomagnál már eltörlésre került a havi forgalmi limit vagy még mindig tervben van? Esetleg van esély erre a 70-es csomagnál is?(Tudom erről is volt szó korábban, csak nem tudok érdemi változásról, mert még nem "mertem" eddig 600 GB felé menni.)

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#103) Pubszon válasza Beniii06 (#102) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, nekem is a 70-es csomag van.
Jelenleg így állok:
Maximális havi forgalom 666.624 MByte
Előfizető ehavi forgalma 427.508 MByte
A hónap végéig felhasználható 239.116 MByte

A havi forgalmi korlát egyébként 651GB (666.624/1024). :D
100-as csomag egyik ismerősömnél nincs, mert nem éri meg, nem gazdaságos a 70-eshez képest.
Árban ~155%, letöltési sebessége ~145%, feltöltési sebessége pedig 125%. Ha a sebesség alapján áraznák be akkor max 35%-al kellene, hogy többe kerüljön, de ha hozzá vesszük azt, hogy a nagyobb csomagok gazdaságosabbak, akkor inkább olyan 25-30%-al kellene hogy többe kerüljön, ami jelenlegi ár szerint olyan 6000-6400Ft bruttó körüli összeg lenne. Ennyiért szerintem többen elgondolkoznának rajta. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#104) Beniii06 válasza Pubszon (#103) üzenetére


Beniii06
őstag

Pubszon:

A 100-as csomaggal így vagyok én is, amiből valószínűleg nem lenne meg a 100, csak 94-96 körül, de ezt már korábban kifejtettem. Jobban elgondolkodnék rajta adatlimit havi adatlimit nélkül és reálisabb áron, ha már tv+internet+telefon is van egyszerre, lehetne valamiféle csomagkedvezmény a legnagyobb csomagra(az eddigieken felül) a netre is, nem csak a telefonra. Szívesen kipróbálnám/tesztelném a 100-as csomagot(vagy a fejlesztések után még gyorsabbat ;] ),akár csak egy napra/órára is(felár nélkül :D ). Legalább meg tudnám, hogy mit bír, mert +20megáért nem éri meg váltani tényleg. Viszont már egy ideje lejárt a hűségem és aláírnék egy évet, ha tudnám, hogy olcsóbban kapnám meg ugyanazt mint most vagy váltanék nagyobb netre, ha a csomag + hűségkedvezményes ára olyasmi lenne, amit írtál.

Elektronet:

Ehhez jó lenne frissíteni a weboldalon lévő adatokat/dokumentumokat, mert jelenleg nem egyértelmű mi után mennyi kedvezmény jár, akár különálló menüponttal egyenlőre csak szövegesen/táblázattal, később egy tájékoztató árkalkulátor, majd megrendelés igény leadó felület is hasznos lenne.(ötlet) Emlékeim szerint régebben, mikor először igénybe vettem a szolgáltatásokat, akkor volt egy pdf a weboldalon, amiben ezek le voltak írva, de most nem találok ilyet/frisset.
Továbbá szeretnék valamiféle aktuális tájékoztatást kapni most, hogyan alakulnak az előfizetési díjak, ha 2 vagy 3 szolgáltatásom van egyszerre önöktől. Van rá mód erre online is, vagy csak úgy ha személyesen befáradok az ügyfélszolgálatra?

"Got any other secret weapons?"

(#105) Beniii06 válasza Beniii06 (#104) üzenetére


Beniii06
őstag

Közben itt megtaláltam mire mennyi kedvezmény jár, csak le kell görgetni. Érdekes, hogy telefon esetében van kedvezmény akkor is ha csak tv/net mellé van, illetve mindhárom esetén, míg a netre csak alap tv csomag esetén van -500 vagy -700 Ft telefontól függetlenül. Az extra XL alap tv csomag mellé kijön ~6500Ft-ra, így már elgondolkozhat rajta az ember talán, aki kitudja használni a nagyobb sávszélt + az esetleges havi limit nélküliséget.

"Got any other secret weapons?"

(#106) Pubszon


Pubszon
veterán

A munkahelyemen beüzemelésre került egy NAS.
Viszont NAT-olva vagyunk, így távolról nem tudjuk elérni.
Elég ha a főnökasszony betelefonál és kéri vagy valamilyen papír munkával is jár?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107) Beniii06 válasza Pubszon (#106) üzenetére


Beniii06
őstag

Igen, kell egy telefon az ügyfélszolgálatra, ott elmondja, hogy publikus IP-t kér és azért kell mert kívülről el akarja érni a hálózatot. Modem/router restart és 2 perccel később már lesz is publikus IP. Legalább is, ahogy tudom, így kellene működnie a dolognak.

"Got any other secret weapons?"

(#108) Pubszon válasza Beniii06 (#107) üzenetére


Pubszon
veterán

A menetét és miértjét én is tudom, de a kárdás az, hogy Elég ha a főnökasszony betelefonál és kéri vagy valamilyen papír munkával is jár?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#109) Beniii06 válasza Pubszon (#108) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha a főnökasszony nevén van/ő az előfizető vagy a cég által meghatalmazott személy(esetleg ő kötötte a szerződést), akkor minden további nélkül jónak kellene lenni a dolognak. Biztosat, csak telefonon fognak tudni mondani. Egy próbát mindenképpen megérne neki, ha nem jön össze, akkor el fogják mondani mi kell hozzá.

Ha kifejezetten a szolgáltató dolgozójához intézted a kérdést, akkor rossz hírem van, mert legutoljára egy hete volt belépve, így mindenképp gyorsabb telefonon megkérdezni, de ezt úgy is lehet, hogy ő betelefonál elmondja kicsoda és átadja neked a telefont és ugyanúgy el tudod intézni te is a dolgot szerintem, csak mondtam egy példát.

"Got any other secret weapons?"

(#110) Beniii06 válasza Pubszon (#108) üzenetére


Beniii06
őstag

Sikerült elintézni?

Közben arról is beszámolhatok, hogy a komfort csomagban a havi adatkeret elfogyása után 15/3 Mbps-re korlátoznak köv. hó 1-ig. Érdekes, hogy a forgalommérő szerint a modem sebességét a garantált minimumra lassítják (10/2). Úgy látszik itt is túlméretezés van, mert a fentebb írt érték jön.

"Got any other secret weapons?"

(#111) Pubszon válasza Beniii06 (#110) üzenetére


Pubszon
veterán

Még nem.

A lassítással kapcsolatban meg annyi, hogy eddig a Komfort XL-t (50Mbps) a Komfort (15Mbps) csomagra lassították.
Na most gondolom nem állították át a gyorsítás után, hogy ne a régi Komfort csomagra lassuljon, hanem az újra (20Mbps).
Tegnap én is elértem a havi adatforgalmi korlátot. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#112) Beniii06 válasza Pubszon (#111) üzenetére


Beniii06
őstag

A garantált sebességnél nálam mást mutat a weboldalon :F

Azért is írtam, hogy a 10 Megától azért "többet" kapunk 15-öt és feltöltésből is, viszont a felületen garantáltra lassítás van írva, jelen esetben Komfort XL 10/0.5
Félreértés ne essék, nem szeretnék lassabb netet :)
Itt is látszik a föléparaméterezés, bár fejlesztés után biztos bírná a hálózat a havi adatforgalom fölötti mennyiséget is és nem értem miért van szükség belassításra. Én azért is kíváncsi voltam, hogy lesz-e lassítás létezésére/mennyiségére. Elolvastam az idevonatkozó ÁSZF dolgokat(6-os pont) és megérteném, ha "extrém" használat miatt akadozna/belassulna a szolgáltatás, viszont jelenleg is simán mehetne rendes sebességel, akkor sem lenne semmilyen hátránya másnak belőle, főleg fejlesztés után, amikor a 70/4-es net jön 74/5-el havi kereten belül :))

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#113) Pubszon válasza Beniii06 (#112) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, eddig is ez volt írva, de gyakorlatilag a hűségidő nélküli sebességre állt be, ami meg tudtommal nem is lehet törvényesen adatforgalmi korlátos.
Lényegébe a hűségidő aláírásával megajándékoznak gyorsabb internettel 651GB forgalom erejéig. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#114) Beniii06 válasza Pubszon (#113) üzenetére


Beniii06
őstag

Remélem a következő fejlesztésnél eltörlik ezeket a korlátokat, mert teszem azt netes tv-d van, netflixezel UHD-ba, simán el tudna menni egy hét alatt is az a mennyiség. Ahogy te is írtad korábban neked is elfogyott 100 GB 1 napa latt. Én amit mozira költenék(XX km utazási költség, jegyárak, fél nap elmegy rá), inkább online tékára költöm. Mostmár kezdenek átalakulni a felhasználói szokások és igazodni is kellene valahogy ezekhez.

Azt nem tudom, hogy a jelenlegi 100-as csomagban van-e adatkorlát és még csak tervben van-e az eltörlése vagy már most is korlátlan az elvileg "korlátlan" csomag. Ha már nincs adatkorlát talán megfontolóra veszem a feljebb váltást, de azért jó lenne tudni 1 éves hűség aláírása előtt, hogy nagyjából milyen nagyságrendű sebességnövelés lesz, hogy lehessen kalkulárni a felárral 1 évig. pl. ha a komfort xl(70/4) felemelik 100/10-re és az extra xl pl lenne 150/20 akkor nyilván biztosabban írnék alá egy évet, hogy tudom meg lesz az a differenciál, ami megéri a két csomag között későbbre is. Nyílván ennél nagyobb eltérés még jobban elgondolkoztatna a dolgon.

"Got any other secret weapons?"

(#115) Fücsök007 válasza Beniii06 (#114) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ha lesz 150Mbit-es csomag, akkor nem valószínű, hogy adnak 15Mbit-nél többet felfele HFC-n. Viszont nem mindenütt emeltek a csatornák számát, mivel pl.Tiszabercelen még mindig 5/2 csatorna van. Továbbá bővíteni kellene BIX felé is a sávszélességet, mivel idén több ügyfél fogja terhelni a rendszert a második félévben.

(#116) Pubszon válasza Fücsök007 (#115) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem a Telekomnak nincs sávszélesség gondja a BIX felé. Azt sem zárom ki, hogy nyugat felé is van saját optikája.
Úgy fogyott el a 651GB, hogy a hó felében vissza kellett fognom magam.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#117) Beniii06 válasza Fücsök007 (#115) üzenetére


Beniii06
őstag

A számokat nem konkrétan gondoltam, csak szemléltetésképpen, hogyha nagyobb eltérés pozitív irányban most is és később is, hajlandó lennék elgondolkodni a nagyobb csomagon vagy ha nem lenne havi adatlimit( én is úgy jártam, mint Pubszon, hogy 2 hét után már csak 150 GB maradt meg), most meg ahogy elfogyott a korlátozott sebességgel nem tudtam igénybe venni olyan más szolgáltatást amiért külön fizettem a sávszélhiány miatt hó végén. Ez így elfogadhatatlan számomra.

Most nem akarok mindig visszaterelni a témát a sávszélre, de ha már felhoztad, (OFF)a UPCnél(/OFF) is ED3.X van és ott megnézheted, hogy a "fiber power" csoda nevű koaxos hálózat tud 500/22-t.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#118) Fücsök007 válasza Pubszon (#116) üzenetére


Fücsök007
őstag

A Telekomnak bőven van sávszélessége belföldre és külföldre, de az elektronetnek nem. Egyrészt korlátozott az a sávszélesség, amit a Telekom ad bérbe, másrészt az átjárók száma is véges, és idén mindkettő nagyobb terhelésnek lesz kitéve. Hiába van optikád (FTTH/FTTB) is akár, ha a gerinchálózat túlterhelt, akkor nem leszel előrébb. Egyébként mivel 2 év múlva már 5G-s tornyokat fognak majd telepíteni országos szinten, így addig minden csomagnál el kellene törölni a forgalmi korlátot, mert nem marad versenyképes hosszabb távon a cég.

(#119) Beniii06 válasza Fücsök007 (#118) üzenetére


Beniii06
őstag

Hát igen, példaként a két nap alatt már ~25 GB (le+fel)elment és ez csak böngészésre/zenehallgatásra/ munkára kellett, így beszorozva ezt 15-el ~300 GB marad filmre (5-10 4k) és még a steam frissítésekről nem is beszéltem. Így erősen be kell osztani, hogy előbb filmet nézzen az ember és csak utánna játszon, mert korlátozás után már nem lehet filmet streamelni "csak" 720p-ben(ugye nem ezért a minőségért fizetett az ember). :(

Más egyéb jó hír:
Úgy látom már felétek is járnak, [link]
Karbantartás

2018. február 6-án (kedden) 8 és 16 óra között Ibrány, Buj, Paszab, Tiszabercel településeken az internet szolgáltatásban egyszeri, rövid idejű (5-10 perces) kiesések lesznek tapasztalhatók.

A karbantartási-fejlesztési munkák idejére szíves türelmüket kérjük.

Ha látsz valami fiber teamet és esetleg találkozol is vvelük, szólj, mert érdekelnek a részletek :)

"Got any other secret weapons?"

(#120) Fücsök007 válasza Beniii06 (#119) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nos semmi változás nem volt. :(

(#121) Pubszon


Pubszon
veterán

Srácok.
Nálatok rendben van a sávszélesség?
Nálam este 5 és 8 között már hetek óta nincs meg a 70Mbps, jó esetben is csak 50 az emelés óta.
Most épp ennyi jut... :U


[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#122) Beniii06 válasza Pubszon (#121) üzenetére


Beniii06
őstag

Nálam meg van a sebesség:

Mindig kábelen mértél? Nem ment a háttérben/tálcán skype, torrent? Ugyanazzal a géppel/OS-el méred, amivel eddig jött a 70-en? Nem használja rajtad kívül más a netet?(család/ más felcsatlakozott a wifidre titokban jelszó nélkül/gyenge jelszó miatt)
Próbáld már magyar, belföldi szerverrel a speedtestet, pl telekom Budapest. Úgy sincs meg?
Próbáld másik böngészőben firefox/edge és ha win 10-et használsz szedd le a speedtest alkalmazását a windows áruházból, azzal is teszteld.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#123) Pubszon válasza Beniii06 (#122) üzenetére


Pubszon
veterán

Holnap megnézem másik szerverrel.
Senki és semmi más nem használja. 5 és 8 között összesen 2GB adatforgalom volt csak.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#124) Beniii06 válasza Pubszon (#123) üzenetére


Beniii06
őstag

Rendben + tehetnél fel képet a modem értékekről is, ha tudsz képmetszővel. Aztán majd meglátjuk mi lehet a gond, de gyanítom, hogy a nagyobb sebesség miatt sokan váltottak fel/át és nem bírja a hálózat, leterhelt. Ez esetben nincs mit tenni, max jelezni lehet ügyfsz-nek(nem mint hiba mert garantált ugye megvan) és lehet történni fog valami vagy nem :(

"Got any other secret weapons?"

(#125) Fücsök007 válasza Beniii06 (#124) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem is túlterhelt az adott szegmens, mert nálam sincs gond a sebességgel, pedig 5/2 csatorna van még mindig.

(#126) Pubszon válasza Fücsök007 (#125) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam 6/2... :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#127) Beniii06 válasza Pubszon (#126) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor úgy látszik viszem a prímet 7/2 csatornával :))
Persze mivel a sebességek azonosak így elméletileg kevésbé lesz érzékeny a leterheltségre- nagyobb kapacitás, viszont itt sokkal több ember is használja szóval ki tudja, a végeredményen így nem sokat változtathat.

"Got any other secret weapons?"

(#128) Fücsök007 válasza Beniii06 (#127) üzenetére


Fücsök007
őstag

Továbbra is a szegmensek nagysága számít, nálam:
Downstream:
Channel Frequency Power Upstream Data Rate Modulation
1 330.0 MHz -5.7 dBmV 40.8 dB 256 QAM
2 346.0 MHz -4.4 dBmV 41.2 dB 256 QAM
3 354.0 MHz -4.0 dBmV 41.4 dB 256 QAM
4 362.0 MHz -3.5 dBmV 41.3 dB 256 QAM
5 370.0 MHz -4.5 dBmV 40.5 dB 256 QAM
6 0.0 MHz 0.0 dBmV 0.0 dB None
7 0.0 MHz 0.0 dBmV 0.0 dB None
8 0.0 MHz 0.0 dBmV 0.0 dB None

Upstream:
Channel Frequency Power Upstream Data Rate Modulation
1 47.0 MHz 38.5 dBmV 2560 Ksym/sec 64 QAM
2 55.0 MHz 39.5 dBmV 2560 Ksym/sec 64 QAM
3 0.0 MHz 0.0 dBmV 0 Ksym/sec QPSK
4 0.0 MHz 0.0 dBmV 0 Ksym/sec QPSK

[ Szerkesztve ]

(#129) Pubszon


Pubszon
veterán

Most tudtam mérni, de a helyzet változatlan sajnos.
Más szerverrel is ugyan ilyen. Senki és semmi nem használ sávszélességet közben.
Csúcsidő van, sajnos ez ilyen.

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 0.0 dBmV 42.5 dB
Channel 2: 0.0 dBmV 42.5 dB
Channel 3: -0.6 dBmV 41.9 dB
Channel 4: -0.8 dBmV 42.5 dB
Channel 5: -0.3 dBmV 42.2 dB
Channel 6: -0.3 dBmV 42.2 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 37.0 dBmV
Channel 2: 37.7 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Kár, hogy ElektronetZ már nem aktív, jó lett volna ha néz egy statisztikát. :U

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#130) Beniii06 válasza Pubszon (#129) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor marad a telefonos bejelentés, mint észrevétel és nem mint hiba. Én szerencsére lekopogom nincs probléma, kivétel mikor fejlesztés volt, akkor 2-3 napig csúcsidőben(15-22h) lement 14/2 környékére a sebesség. Utána telefonáltam az ügyfsz-ra, hogy a garantált is éppen alig van meg este. A technikus azt mondta pár napig lesz ilyen és javítani fogják. Másnap már stabilan 60+ megvolt minden esetben, tehát gyorsan javították a hibát. Ez pozitív tapasztalat volt a 4+ év hibamentes szolgáltatás mellé mint először jelentkező hiba(internet). A tv is csak kétszer vacakolt a ugyanennyi idő alatt, bejelentettem délután jöttek, kicseréltek egy kábelt kint a dobozban és meg is szűnt a hiba.

Kár, hogy ElektronetZ már nem aktív Igen, sajnos alábhagyott a kezdeti lelkesedés gondolom, pedig erre külön felhívtam a figyelmet első alkalomkor. Persze meglehet, hogy az illető magánakciója volt a dolog, megszűnt a munkaviszonya(más miatt) vagy sok elfoglaltsága van a fejlesztés miatt :F , lényegtelen találgatni, nem ránk tartozik. Lehet egyszerűen nem érte meg 3 emberért fenntartani ezt a visszajelzési formát, amit meg is értek. Ezért is kértem, hogy inkább hetente egyszer nézzen fel példaként. Mi úgy sem generálunk 10 hsz-nél többet egy héten :N
Én is megakartam volna kérdezni, hogy milyen hálózatra fognak pontosan fejleszteni ED 3.0 vagy 3.1-re, mert akkor biztos kellesz modemcsere is, a jelenlegi csak 8/4 csatornát tud, de ezt akkor majd meglátjuk. Így másik kábelszolgáltató információjából próbálok kihámozni amit tudok a technológiával kapcsolatban.

Szerk: Nekem egy kicsit gyanúsnak tűnnek a jelszintek. Inkább kérdezz rá az ügyfsz-en.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#131) Pubszon válasza Beniii06 (#130) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, be fogok szólni telefonon.
Már csak azért is, mert ha most ilyen lassulás van csúcsidőben, akkor a későbbiekben csak nagyobb gond lesz számukra.
Különösebben nem zavar, a nagy letöltéseket éjszaka intézem, viszont a ping meg jó, ha játszok nincs gond.
Most mértem egyet, laptoppal wifin, apám közbe youtube videót nézett.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#132) Beniii06 válasza Pubszon (#131) üzenetére


Beniii06
őstag

A ping az tényleg jó, most úgy látszik a te környéked kevésbé leterhelt, mert nekem ugyanezzel a szerverrel 19ms, Budapest telekommal pedig 16 ms ugyanazzal a sebességgel.(16ms alá sose ment még a ping nálam)
Mondjuk ez a fajta speedtest nem igazán mutat pontos értéket, mert a jitter-t nem írja, csak ez a fajta, de itt meg sebességben kevesebbet tudok kimérni ~65-öt, ping 17, jitter 37ms. Mindegy is, az a lényeg stabil a kapcsolat és működik, amire előfizetett az ember.

A YouTube azért nem szólt bele a speedtest eredményedbe, mert UDP-t használ, felszabdalja a videót részekre kb. 10 és azokat a nézés előrehaladtával előtölti, majd megáll, szóval pont kifogtál szerencsésen egy ilyen pillanatot, mikor nem volt tényleges adatforgalom a YouTube felől.

"Got any other secret weapons?"

(#133) Fücsök007 válasza Beniii06 (#132) üzenetére


Fücsök007
őstag

Van valami fejlemény azóta? :U

(#134) Beniii06 válasza Fücsök007 (#133) üzenetére


Beniii06
őstag

Csak annyi, hogy a másodlagos routerem FW-jét lecseréltem OpenWRT-re(elég régi HW, mégis gyorsabb mint gyári TPlink), így a ping ~14 ms (13.38ms volt a legjobb speedtesten). 73/5-ös sebességgel. A poén az volt, hogy még az eredeti routerem után kötve is dupla NAT-tal alacsonyabb volt a ping, mint csak az eredetivel(Ne kérdezd én sem értem).
Online játékokban nagy különbséget nem vettem észre, csakhogy az eddigi 36-39 ms ugrálás abbamaradt és lett belőle stabil 34-35(ez élehet pontatlan is, mert átlagot számol a gép kerekítve) szóval nem egyértelmű javulás, de mintha érzésre gyorsabban töltődnének a weblapok és játék patchelésnél/letöltésnél kiadja a full sávszélt 8.7 MB/s-el, míg a régi routerrel 8.5, ritkán 8.6 MB/s jött.

Szerintem a speedtest sem pontos, mert a fel nincs 5 Mbps tuti, csak max ~4.5Mbps
[kép]

"Got any other secret weapons?"

(#135) Beniii06 válasza Fücsök007 (#133) üzenetére


Beniii06
őstag

A fejlesztésről nem tudok semmi újat, ha arra is kérdeztél, csak megerősíteni tudlak a topik indító hsz-edben leírtakkal, a jelenlegi koaxos hálózat marad és az analógot megtartsák. Szervízes emberekeet nem láttam a környéken a jó idő ellenére "építkezés" seem volt. Mondjuk ezzel már választ is kaptam az egyik kérdésemre miszerint ED3.0-ra fejlesztenek, mert ED3.1-nek pont az a lényege, hogy az analóg adást dobják és helyére több csatorna megy a netnek, így le 1.2 Gbps lenne a max elméletben :Y , fel meg 22 Mbps.
ED 3.0-val 500 Mbps lesz a maximum le elméletben és fel 22 Mbps. Így én olyasmire számítok mint a UPC csomagjai: 120/10, 240/20 és 500/22.
Aztán itt kb ki is fújt a dolog, mert ha már egy harmad optikával kétharmad HFC-vel működnek, mindegy ha átépítik optikára azt sokkal olcsóbb fentartani és csak remélni tudom nem fog olyan történni mint a fentebb említett cégnél: túlerőltetett koaxolás és ami még durvább, hogy megcsinálták az optika hálózatot(29-es körzet) fullra kiépítették, a házba megy be az optika és ott pár átalakítóval koaxra alakítják át!! :W az emberek meg kapják a koaxos modemet CsodaBox néven vagy hívhatjuk lag csodának is.
Végülis mindegy ez nem is idevaló, csak érdekességnek írtam, de a lényeg, hogy minőségi broadcom eszközök legyek szétosztva az emberek közt modemként- akár HGW-t is elfogadom, csak bírja a terhelést. Nem kell nagy forgalomra gondolni elég (online gaming + film stream a tv-n + vezetékes telefonálás vagy 2 pc +1 telefon használata egyidejűleg ne fektesse meg) akár modem módban is.

"Got any other secret weapons?"

(#136) Alteran-IT válasza Beniii06 (#135) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Azért ne keverjük a dolgokat, ED 3.0 esetén a maximális le és feltöltés 32/8-as csatornakötegelés mellett 1600/240 Mbit/s, ez már elmegy gyakorlati sebességnek is a feltöltést kivéve, mert az olyan 220-230 körül tetőzhet a gyakorlatban, sima DOCSIS esetén pedig 1200/200 Mbit/s a max, a feltöltés itt is kevesebb valamennyivel, ami pedig az ED 3.1-et illeti, ott már 10/~2 Gbit/s-ról beszélhetünk, sőt van a full-duplex, azaz 10/10 Gbit/s változat is, mint optikánál, tehát ez se veszett ügy, csupán egy passzív optikai hálózatot még mindig gazdaságosabb fejleszteni és üzemeltetni, mint egy DOCSIS rendszerű koax hálózatot, ami pedig azt a 22 Mbit/s feltöltést illeti, azt felejtsd el, attól hogy a UPC maximum annyit ad a lakossági csomagoknál (üzletinél 30-at ad, ha jól emlékszem), attól az még nem etalon és nem annyi a maximális sebesség, akár tudnának 50 Mbit/s-t is adni az 500-as csomaghoz, csak ugye ahhoz kellene mindenhol felfele 8 csatorna a 4 helyett, másrészt nem kellene annyi torrentes a hálózatra helyenként, bár ha a garantált sebességekkel játszanának, akkor bőven ki tudnák adni névlegesen az 50 Mbit/s-t azt legalább akkor ki tudnák használni az előfizetők, mikor nem terhelt a hálózat.

(#137) ElektronetZ


ElektronetZ
tag

Kedves Fórumozók!

Elnézést a kihagyásért! Gőzerővel fejlesztünk minden téren, nem csak a GPON hálózat egyes részei kerültek indításhoz közeli állapotba, de közben a belső 10GE-s gerinceinket is fejlesztjük folyamatos eszközcserékkel. Mindemellett a DOCSIS részen is erőteljesen fejlesztünk. Az Ibrány és térségét kiszolgáló fejállomás kapott egy nagyobb eszközfejlesztést, és a Mátszalka központhoz csatlakozó települések bővítése is nagyon jól halad. Ide egy combos eszköz kerül be, aminek a kapacitását éveken kereszül tudjuk majd növelni.
Eközben a GPON szolgáltatás központi részén is dolgozunk, hamarosan elkezdenek kikerülni az OLT-k, létesülnek új alállomások, kültéri szekrényekben és egyéb helyiségekben, valamint épül az üvegszálas hálózat is.

[ Szerkesztve ]

(#138) Pubszon válasza ElektronetZ (#137) üzenetére


Pubszon
veterán

Örömmel látjuk, hogy visszatért és nagyban folyik a fejlesztés!

Nálam a bővítés óta csúcsidőben (délután és a kora esti órákban) nagyon változó az internet sebessége, jelenleg ezeket mértem.
Tudna esetleg mondani róla némi információt, mondjuk hogy a fejlesztés miatt van vagy az meg fogja e oldani?
Nagyecsed, Kölcsey F. utca, Komfort XL díjcsomag.
Egy korábbi hozzászólásomban modem értékek is szerepelnek.



Köszönöm!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#139) Fücsök007 válasza ElektronetZ (#137) üzenetére


Fücsök007
őstag

Köszönjük a tájékoztatást! :R
A GPON hálózatoknál minden engedélyt megkaptak mostanáig? Augusztus végéig felkerülnek a honlapjukra az FTTH-s csomagajánlatok is? Szükség esetén tudnak-e munkásokat átcsoportosítani, ha 1-2 településen sokat csúszik a munkálatok megkezdése? :R

(#140) ElektronetZ


ElektronetZ
tag

Kedves Pubszon!

Először is, elnézést kérünk a lassulás miatt! Amint említettem, folyamatban van egy komolyabb kapacitásbővítés a DOCSIS oldalról az Ön lakóhelyén is. Az eszközök üzembeállásáig még néhány hétig várni kell, ezután indulnak az átterhelések az új eszközökre. Addig lehetnek még lassulások.
Egy kis csatornaigazítást végeztünk, kérem mérjen az esti órákban, és ossza meg az eredményeket! Köszönjük!

Kedves Fücsök!
Sajnos nem tudok bővebben nyilatkozni az engedélyekkel kapcsolatban, de természetesen a munkaerő átcsoportosítás minden esetben úgy zajlik, hogy a legoptimálisabb legyen az indulási ütemezéshez képest.

(#141) Pubszon válasza ElektronetZ (#140) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszönöm szépen! Azon kívül hogy az esti órákban van némi lassulás, nincs különösebb gond, mert a kapcsolat stabil és a Ping is jó. Tehát ki tudok bírni pár hetet, csak azért is jeleztem, hogy ha esetleg nem tudnak róla, nehogy komolyabb gond legyen.

Este mérek párat és megosztom!
Köszönöm.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#142) Pubszon


Pubszon
veterán

ElektronetZ

A tél folyamán említette, hogy nyár előtt várható némi sebesség növelés, ha minden a tervek szerint halad.
Mit lehet most erről tudni?
Mikorra várható és milyen mértékű sávszélesség növelés?
Köszönöm!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#143) Pubszon válasza Pubszon (#142) üzenetére


Pubszon
veterán

Ma vettem észre, hogy a havi forgalmi limitet 666.624 MB-ról 953.344 MB-ra emelték.
Már ez is nagyon jó, remélem minden rendben halad. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#144) Fücsök007 válasza Pubszon (#143) üzenetére


Fücsök007
őstag

Inkább GB. :D Engem az érdekelne, hogy a legnagyobb csomag adatkorlát mentes lesz-e ősztől a régi és új hálózatokon? Ma már gyakorlatilag az összes egyéb szolgáltatónál ez van, ezért jó lenne ha az elektronet is felzárkózna!

(#145) Pubszon válasza Fücsök007 (#144) üzenetére


Pubszon
veterán

MB az. :D
651 GB-ról 931 GB-ra.
Már ez is jó, ~45%-os emelés.
A sebesség terén még nem mértem változást.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#146) ElektronetZ


ElektronetZ
tag

Az új hálózaton a csomagok nem lesznek adatkorlátosak, és a DOCSIS hálózaton is alakítjuk a paramétereket. A sebességekről még sajnos nem tudunk konkrét értékeket írni, folyamatban vannak a bővítések.
Ahogy az új eszközök üzembeállnak az össszes DOCSIS részen, nőni fog az US csatornák száma, és így a feltöltési sebességeket is tudjuk majd növelni.

Egyébként a legnagyobb DOCSIS csomagunk korlátja már jópár hónapja megszűnt...

(#147) Pubszon válasza ElektronetZ (#146) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszönöm az infót, jó látni hogy haladnak a munkálatok.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#148) Fücsök007 válasza ElektronetZ (#146) üzenetére


Fücsök007
őstag

Mikor lesz kész az átállás? :U
Elég gyatra a net, szerintem az egyik erősítő vacakol:
RF Parameters- Downsteam
Channel Frequency Power Signal to Noise Ratio Modulation
1 330.0 MHz -9.8 dBmV 38.9 dB 256 QAM
2 346.0 MHz -8.6 dBmV 39.0 dB 256 QAM
3 354.0 MHz -8.3 dBmV 39.0 dB 256 QAM
4 362.0 MHz -7.9 dBmV 38.8 dB 256 QAM
5 370.0 MHz -9.0 dBmV 37.6 dB 256 QAM
6 0.0 MHz 0.0 dBmV 0.0 dB None
7 0.0 MHz 0.0 dBmV 0.0 dB None
8 0.0 MHz 0.0 dBmV 0.0 dB None
Ha nem bírja a helyi rendszer, akkor ide is be kellene rakni +1 csatornát, pláne ha növelik a csomagokat!

[ Szerkesztve ]

(#149) ElektronetZ válasza Fücsök007 (#148) üzenetére


ElektronetZ
tag

Szeretnék kérni egy települést, és utcát, hogy utána tudjak nézni mit lehet a probléma oka.

(#150) Fücsök007 válasza ElektronetZ (#149) üzenetére


Fücsök007
őstag

Tiszabercel Szabadság utca eleje. Az elmúlt 3 hétben -8.0 és -9.8 között mozgott az első csatorna, de a többi csatorna sem volt sokkal jobb. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.