Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dragon's Dogma 2

Hozzászólások

(#101) nubreed válasza donki (#100) üzenetére


nubreed
veterán

Na én pont ezért nem adtam a pawn -omnak ilyen tekercset. Valahogy sejtettem, hogy van ennek hátul ütője, és tessék... Jól van ő az alapképességeivel, nem kell túlbonyolítani.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#102) pandras83


pandras83
senior tag

Szevasztok

Követi itt valaki esetleg a fejlesztői bejegyzéseket, várható valamilyen performance patch, ami segítene abban h jobban fusson a játék? Denuvo van benne egyébként? Még nem vettem meg, de addig nem is szeretném, amíg nagy droppok vannak benne. Vagy hiú remény?

Cyberfuck Patchrunner

(#103) VTom válasza pandras83 (#102) üzenetére


VTom
veterán

Eddig ennyit kaptunk.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#104) nubreed válasza pandras83 (#102) üzenetére


nubreed
veterán

Nem olyan gáz a játék, legalábbis "érzésre" mint ahogy a neten lefestik. Magyarul szerintem nem annyira zavaró ha beesik a performance, főleg a városokban, mint amennyire rosszul hangzik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#105) Peace válasza pandras83 (#102) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem hiszem, hogy lesz ez ügyben előrelépés mostanában. Amúgy a játék gyönyörűen fut 70-120-al. A városban valóban beesik és picit ráncolja az ember a homlokát, de egyáltalán nem vágja tönkre a játékélményt. Konfig az adatlapomon, 1440p-ben tolom. Denuvo van benne, igen.

(#106) pandras83


pandras83
senior tag

Köszönöm mindenkinek a visszajelzéseket, a hétvégén bele is kezdek a kalandba.

Cyberfuck Patchrunner

(#107) Motyi


Motyi
senior tag

Már vártam ezt a játékot, de hatalmas csalódás, hogy ilyen hulladék állapotban adták ki. Úgy 15x futottam neki csak a karakter elkészítésének mire sikerült, de ezt követően is random 5-10 perc után megfagy a játék. Hibaüzenet nincs, csak megáll a kép, a hang megy tovább. Aztán lefut a crash report alkalmazás és bezáródik. Fasza....

Már megpróbáltam elég sok dolgot:
- Win 11 reinstall
- minden driver\BIOS\FW a legfrissebb a gépen
- a szokásos "netes tippek", azaz rendszergazdaként futtatni, steam\nv overlay kikapcsolása, stb.

30 másik játék több száz óra alatt sem crashelt egyszer sem, szóval a géphiba kizárva. A neten keresgélve (fórumok és steam hozzászólások) kifejezetten gyakran előfordul, nem egyedi jelenség.

Ha valaki a vásárláson gondolkozik, akkor inkább várjon pár hónapot amíg használható állapotra patchelik (fagyások, nemlétező optimalizáció, frametime issue-k..). Esetleg ott a PS5\XBOX verzió, ha valakit nem zavar a 30 fps.

(#108) Peace válasza Motyi (#107) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem hangzik jól. :( Én összeteszem a két kezem, de eddig semmi hasonló sem volt, atomstabil a játék. 33 órám van benne. Egyedül a városon belüli FPS bezuhanást tapasztalom, de azt leszámítva szerencsére gyönyörűen fut 1440p-ben.

(#109) melega válasza Peace (#108) üzenetére


melega
őstag

A Rise of the ronin után kezdem.

Úgy olvastam újabb versenyző az év játéka díjért a Final Fantasy VII rebirth után.
A Rise of the ronin se rossz.

Most a japánok odatettek magukért.

(#110) Peace válasza melega (#109) üzenetére


Peace
nagyúr

Az is érdekel majd, csak zuhanjon be szépen az ára. ;)

(#111) VTom válasza Motyi (#107) üzenetére


VTom
veterán

CPU/GPU tuning nincs? Leginkább instabil CPU tuningra hajaz a probléma, amit leírtál.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#112) Motyi válasza VTom (#111) üzenetére


Motyi
senior tag

Nincs tuning, minden alapon van és más jétéknál, de akár stressz tesztnél is minden 100% stabil. Amúgy találtam ideiglenes megoldást a problémára. Parancssorból beállítottam, hogy DX11 módban fusson a program és így nem fagy. De nem erőltetem tovább, várok pár patchet.

(#113) melega válasza Peace (#110) üzenetére


melega
őstag

Ez a játék a Dragon's dogma 2 tényleg könnyebb mint az Elden ring vagy a Dark Souls?

(#114) nubreed válasza melega (#113) üzenetére


nubreed
veterán

Sokkal. Az első résznél is könnyebb.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#115) Peace válasza melega (#113) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen, semmi nehézséget nem okoz. Hétvégén végig vittem, most nyüstölöm a New game-et új karival.

(#116) melega válasza Peace (#115) üzenetére


melega
őstag

Értem én Freydis néven nyomom (Vikingek Valhallából) és pawnomnak megcsináltam Christen Bellt(Rossz anyákból).

(#117) melega


melega
őstag

Annyi hogy visszamentem a capitalból a faluba ahogy a játék jelölte, de a ps 5 még mindig 0% ot ír.

Miért?

(#118) WATERDACA válasza nubreed (#114) üzenetére


WATERDACA
őstag

Próbáld meg pawnok nélkül, talán...

u wanted, i got it \o/

(#119) nubreed


nubreed
veterán

Ma jött valami új update. Lehet, tudni, hogy mi ez? A steamen én nem látok infót róla.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#120) WATERDACA válasza nubreed (#119) üzenetére


WATERDACA
őstag

Néhány bug javítás:

Dragon's Dogma 2 official web page|CAPCOM (dragonsdogma.com)

u wanted, i got it \o/

(#121) nubreed válasza WATERDACA (#120) üzenetére


nubreed
veterán

Ah köszi. Bookmarkoltam az oldalt. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#122) nubreed


nubreed
veterán

Ti tapasztaltok olyat, hogy ezen ma reggeli új patch óta, bizonyos esetekben sokkal jobban tekeri a cpu-t a játék mint előtte? Ezt abból gondolom, hogy sokkal forróbb a cpu, mint az update előtt olykor.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#123) WATERDACA válasza nubreed (#122) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én ma próbáltam először, és pörgeti a CPU-t, mint az állat, ez így van :)

u wanted, i got it \o/

(#124) donki


donki
aktív tag

Szomorúan tapasztalom, hogy a pawn képzettsége (megölt szörnyek száma) csak akkor nő másik világban, ha küldetést nyitok rá. Amúgy akármennyi ogrét megölhet másik világban, a számláló változatlan marad, vagy legalábbis idáig így tűnik.

(#125) pandras83 válasza nubreed (#122) üzenetére


pandras83
senior tag

Tegnap néztem a DF pre-post patch összehasonlító videóját és ugyan van némi javulás, de a jó nem ilyen. Az R5 3600 30fps-t tudott, R7 7800X3D meg 60-at. 4090 mellett 4K-ban. LOL. A frametime a patch után is olyan, mint az EKG 20 kv után. Talán a frame gen menthetné meg a játékot, de ahhoz is konzisztens frametime kellene, mert hiába lenne vele 60 helyett 100 fps, ha mikrolag meg 30-ra eső minimumok lesznek továbbra is. Nemrég még nagyon lelkes voltam, hogy megveszem, de egyelőre várok a csodára.

Cyberfuck Patchrunner

(#126) Peace válasza pandras83 (#125) üzenetére


Peace
nagyúr

A játék teljesen gyönyörűen fut, megint csak túl lett lihegve. A fővárosban valóban bezuhan érezhetően, de azzal együtt lehet élni. Kinn a nagyvilágban viszont sima. RT nélkül toltam 1440p-ben max grafikán DLSS Quality-vel.

(#127) nubreed válasza pandras83 (#125) üzenetére


nubreed
veterán

Mikorlagok alatt azt értjük most, hogy van 1-1 pillanat amikor egy nagyon rövid pillanatra, de észrevehető, hogy "akad" egyet a játék? Mert ha igen, nekem bizony ilyen szokott lenni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#128) donki


donki
aktív tag

Most, hogy már egyre kevesebben játszanak vele, nem biztos, hogy túl sok időt és pénzt fognak a patchbe fektetni.

(#129) WATERDACA válasza donki (#128) üzenetére


WATERDACA
őstag

Igen, félő.

u wanted, i got it \o/

(#130) VTom válasza pandras83 (#125) üzenetére


VTom
veterán

Én még mindig várok inkább, hogy kicsit toldozzák-foltozzák, addig inkább el sem indítom.
A korábbi DF összehasonlító tesztben a fővárosban 4090-nel is 35 FPS-t mutattak.. :(

Egyelőre marad a Witcher 3.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#131) nubreed válasza VTom (#130) üzenetére


nubreed
veterán

Jut eszembe, majd nézek teszteket, hogy a Witcher 3 RT -vel mennyire játszható egy 4070 Superen. Kíváncsi volnék rá. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#132) Peace válasza VTom (#130) üzenetére


Peace
nagyúr

Két végigjátszásom van benne, nem vágja tönkre az élményt. Én is ráncoltam a homlokom az első reakciók láttán, aztán csak megvettem és baromira élveztem. Igen, érezhetően beesik a városban, de a kinti világban és a harcok közben is gyönyörűen fut a játék max grafikán RT nélkül 4070 Ti-al 1440p-ben. ;)

(#133) VTom válasza Peace (#132) üzenetére


VTom
veterán

Ha lemennek a vizsgáim, adok neki egy esélyt. Biztos tetszeni fog nekem is, de gondolom elég időrabló, abból meg most nem sok van sajnos. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#134) Peace válasza VTom (#133) üzenetére


Peace
nagyúr

42 óra volt az első végigjátszásom, a második már csak 9. De másodjára már csak azokat a helyeket kerestem fel, amik kimaradtak elsőre. Így se láttam még mindent, de most nyomom éppen a secret endinget. ami egy tényleges és alternatív befejezéssel kecsegtet. Szerintem simán bele lehet pumpálni 70-80 órát is, ha valaki nagyon alapos.

(#135) nubreed válasza VTom (#133) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem egyáltalán nem időtrabló, ha sietsz, 20-25 óra alatt simán kitolod a fő storyt, ami szvsz. egy ilyen játéknál abszolút a minimum. Viszont ha ennyi idő alatt végig rohansz a játékon semmit nem látsz belőle szinte, csak a felszint kapargatod. Én 82 óránál vagyok éppen és még nem értem a végére. De persze, kinek mi a fontos és mi fér bele az időbe.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#136) VTom válasza nubreed (#135) üzenetére


VTom
veterán

Én nem szeretek végigrohanni az RPG-ken.
Alap, hogy nem használok pl. gyorsutazást, mindenhova lovagolok/gyalogolok. Általában HUD nélkül játszom, inkább előkapom farzsebből a térképet, ha kell. :)

Ha leköt, akkor biztos, hogy 100 óra felett lesz.

Referenciaként megemlítem, hogy AC Origins 70 óra, AC Odyssey 230 óra, AC Valhalla 210 óra, Witcher 3 300 óra volt egy végigjátszás :) Witcherben most tolom a harmadikat, 60 óránál járok, összesen eddig kb. 600 órát tettem bele.

Ezért is várok inkább vele még, mer biztos ráfüggök.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#137) nubreed válasza VTom (#136) üzenetére


nubreed
veterán

Ez csak az én véleményem, de nem lehet annyira ráfüggni mint a Witcherre. A 2015 -ös W3 ezerszer jobb játék, mint ez. És most nekem ne jöjjön senki azzal, hogy almát a körtével, igen is össze lehet hasonlítani a kettőt, mindkettő story driven open world action RPG. Ezt a játékot szerintem tuti nem fogja elővenni az ember 3. ne adj isten 4. végig játszásra. És mindezt úgy jelentem ki igen, hogy már 82 óránál járok ebben is. Nem azt mondom, hogy rossz, de a W3 ezerszer jobb.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#138) Peace válasza nubreed (#135) üzenetére


Peace
nagyúr

Én rengeteget sétáltam és igyekeztem mindent is elvállalni, amit csak találok. Sok helyre vissza is kellett menni 3-4 alkalommal. Így is kicsit sokkolt, mikor a sztori végére értem és kiderült, hogy nincs több város/terület. :Y Én titkon reménykedtem még legalább 2 új területben és plusz 20-30 órába történetben. De így is látok olyan videókat és olyan ellenfeleket, akiket sose láttam a második végigjátszás során sem. Szóval tuti el lehet lenni 100+ órát is elsőre. Nekem annyira nem az asztalom a végeláthatatlan felfedezés, ha kifogy a történet az RPG-ből, akkor én ott már elunom magam. Ezért is szomorkodtam kicsit, hogy váratlanul értem a végjátékba.

[ Szerkesztve ]

(#139) donki válasza Peace (#138) üzenetére


donki
aktív tag

Nehéz dicsérni a játékot, az biztos. Az egyedüli hajtóerő a felszerelés és a pawnok kimaxolása, minden más téren a játék elbukik. A történet még az első részhez képest is gyenge, ami nagy szó.

(#140) VTom


VTom
veterán

Nem nagyon hozzátok meg a kedvemet :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#141) nubreed válasza donki (#139) üzenetére


nubreed
veterán

Egyetértek. Nem baj, a Ghost of Tsushima (nekem mint PC-snek új lesz) kárpótolni fog. Ott nem lehet mellé lőni, hiszen PS4 -en már bizonyított a játék.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#142) Peace válasza donki (#139) üzenetére


Peace
nagyúr

Én nagyon élveztem amúgy, nem véletlenül tolom a harmadik végigjátszást. Bőven hozta azt, amit reméltem tőle, még ha kicsit hamar véget is ért a fő történeti szál. Kicsivel 17k alatt sikerült megcsípnem a Steam kulcsot, ennyit abszolút megért. Kivoltam éhezve egy jó kis RPG-re.

(#143) VTom válasza Peace (#142) üzenetére


VTom
veterán

Én is ennyiért vettem. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#144) wolf13


wolf13
őstag

A játék valahol jelöli , hogy mely itemeket nem érdemes magadnál tartani , eladhatóak ?

(#145) donki válasza Peace (#142) üzenetére


donki
aktív tag

Nem mondom, hogy játszhatatlan, de ha őszinték akarunk lenni, ez egy félkész játék. Valószínűleg lecsippentettek a történetből és a végső harcból is. Nyilván a dungeonok végén is jobb lett volna generic ládák helyett fix loot, amiért valóban érdemes bemenni. A küldetések összecsapottak és kevés is van belőlük. Játszható így is, de soha nem fog a witcher 3-mal vagy elden ringgel egy polcra kerülni.

(#146) donki válasza wolf13 (#144) üzenetére


donki
aktív tag

Nem jelöli.

(#147) nubreed válasza wolf13 (#144) üzenetére


nubreed
veterán

Erre is, mind oly sok minden másra, magadtól kell, hogy rá jöjjél, vagy olvasol [wikit]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#148) wolf13 válasza nubreed (#147) üzenetére


wolf13
őstag

Köszi.

(#149) donki


donki
aktív tag

Steamen szépen lecsengett a játékosszám. Hamarosan jöhet a leárazás...

(#150) WATERDACA válasza donki (#149) üzenetére


WATERDACA
őstag

Várható volt. Ráaádsul a Capcom se vitte túlzásba a marketingjét...

u wanted, i got it \o/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dragon's Dogma 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.