Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DiRT Rally

Hozzászólások

(#751) RpPRO


RpPRO
őstag

Van itt, aki RivaTunerStatisticServerrel kiíratja az fps-t, hőmérsékletet, használt memóriát játék alatt? Mert 0,4-nél még ment, most nem bírom sehogy rávenni, h mutassa (Vector 2D / 3D nem mutatja).

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#752) snecy20 válasza RpPRO (#751) üzenetére


snecy20
veterán

MSI Afterburner v4.1.1.7625 kiírja tökéletesen.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#753) Musicking válasza RpPRO (#751) üzenetére


Musicking
aktív tag

Az osd beállításoknál megnyíló RTSS kapcsolói legyenek ON állásban majd add hozzá a drt.exe-t vagy frissítsd az msi afterburnert.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#754) RpPRO válasza Musicking (#753) üzenetére


RpPRO
őstag

Profilt hozzáadtam, on-ra tettem mindent, meg szinte minden kombinációt kipróbáltam, de semmi. Találomra indítottam pár progit, azokkal mind kiírja (BMW m3 challenge, GTA5, Metro2033).

snecy20: RTSS és MSI AB is a legfrissebb.

:F

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#755) Joshi válasza RpPRO (#754) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem rakd újra a Dirt Rallyt.

(#756) szekto válasza Joshi (#755) üzenetére


szekto
aktív tag

Sziasztok!

Jó múltkorában elkezdtem egy 'ligát' csinálni SG Test League néven, csak időhiány miatt hol sikerült indítanom ralit, hol nem. :(

A kérdésem az lenne, hogy szeretnétek-e valamilyen eventet? Lenne-e rá kereslet?

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#757) Gigi01


Gigi01
őstag

A Dirtgame.com-ra beregisztráltatok,vagy steam fiókkal léptek be?
Agyamra megy ez a sok beregisztrálás. :(((

(#758) rocket válasza Gigi01 (#757) üzenetére


rocket
nagyúr

Facebook fiokkal lehet beleni, vagy regisztralni kell.
Tenyleg tul van bonyolítva :)

#751: Nalam se tokeletes, neha kiirja, neha nem.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#759) Gigi01 válasza rocket (#758) üzenetére


Gigi01
őstag

Az is van,de én nem tudom.Annyira nem tetszik ez a facebook belépés mindenhol. :((

(#760) szekto válasza Gigi01 (#759) üzenetére


szekto
aktív tag

Kösd össze a Steam fiókoddal a RaceNet-et, nekem is úgy van. :)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#761) Gigi01 válasza szekto (#760) üzenetére


Gigi01
őstag

Oké,elvileg megtettem! :)

(#762) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Megvettem a játékot, kíváncsi leszek, hogy milyen. Most töltődik, de 10 megás ADSL-el eltart egy darabig. :DDD Arról tud valaki infóval szolgálni, hogy Leo Bodnar kábellel, vagy vezérlővel (load cell erősítős joy vezérlő) együtt működik a játék? AC, Iracing, Race 07, GT legend, GTR-nek nem volt baja vele, de írtátok, hogy csak néhány kormányt támogat csak.

Radeon 7950 és 3 FHD monitorral mire számítsak? Semmi jóra? :DDD

(#763) snecy20 válasza szacsee (#762) üzenetére


snecy20
veterán

Egy monitoros FullHD-t simán elvitt annó 60-70FPS-sel a 7950-em, három monitorral már necces lesz...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#764) Gigi01 válasza Gigi01 (#759) üzenetére


Gigi01
őstag

Le is mentem itt az első futamom B4L33 néven.Remélem nem baj,hogy idelinkelem.

(#765) Joshi válasza szacsee (#762) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is PTR modos a g25 és van Leo kábel is +TH8-as váltó, viszi szépen nincs vele gond.

"Radeon 7950 és 3 FHD monitorral mire számítsak? Semmi jóra?"
A grafikán finomítani kell az biztos. :D

(#766) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek!
Elvileg mennie kell. W10 + félkész játék + eyefinity... Zavart érzek az erőben. :))

(#767) snecy20 válasza szacsee (#766) üzenetére


snecy20
veterán

Lehet hogy a '98-as Colin 1-ig kell visszabutatítanod, bár csaknem.... :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#768) rocket válasza snecy20 (#767) üzenetére


rocket
nagyúr

Azóta se sikerult tokeletes itinert csinálnia a CM-nek, palyankent 1-3 olyan kanyar van ami nem olyan mint amit bemond, vagy rohadt keson szol.

Nemet palyan mar fejbol tudom hol van az emelkedo utan az a kanyar amire bemondja a bal 5-ot, igy nagyabol 70-80km/s-as tempóval csapodik a kocsi a beton elemnek, valosagban inkabb bal 3 :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#769) szacsee válasza snecy20 (#767) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ultúrán 30-40 fps bench alatt, high kicsit butítva jó lesz. Ja és látja a joystick vezérlőt. :)

(#770) snecy20 válasza szacsee (#769) üzenetére


snecy20
veterán

Mindez élsimítással vagy anélkül?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#771) szacsee válasza snecy20 (#770) üzenetére


szacsee
nagyúr

:N Mindent egyszerre nem lehet. :DDD

(#772) szacsee válasza snecy20 (#770) üzenetére


szacsee
nagyúr

High settings 55fps stabilan megvan. RX alatt majd kitalálok valamit, mert ott kevés lesz.
G27 kormány beállítàst megosztaná valaki?

[ Szerkesztve ]

(#773) szekto válasza szacsee (#772) üzenetére


szekto
aktív tag

Ti milyen konfiggal toljátok, hogy ennyire alacsony az FPS érték? Nekem egy GTX 660 + AMD A10-5800K + 8 GB DDR3 memóriával szerelt gépbe valamelyik német pályán esett le csak 50 FPS-ig a cucc, High settings mellett, amúgy 60 felett volt bőven.

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#774) szacsee válasza szekto (#773) üzenetére


szacsee
nagyúr

Eyefinity 5760x1080. :D

[ Szerkesztve ]

(#775) Joshi válasza szekto (#773) üzenetére


Joshi
titán

Nincs nagy baj az fps-el. ;]

(#776) bab1987 válasza szekto (#773) üzenetére


bab1987
tag

4 magos Xeon 5440 (2,83 Mhz)
Giga P35 DS3R+ 4GB Corsair dominator DD3 (2*2Gb)+650Ti

Ez az ős konfig stabilan hoz átlag 65-70 FPS-t high beállítással 2x élsimítással 1280/1024-ben. És még a ralycross is szépen fut. Én teljesen meg vagyok elégedve az optimalizálással.

[ Szerkesztve ]

psn:balazsb1987

(#777) szekto válasza szacsee (#774) üzenetére


szekto
aktív tag

Jajó, így már értem annak az 55 FPS-nek az okát. :DDD

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#778) rocket


rocket
nagyúr

X360 controllerrel milyen beallitasokat hasznaltok?

Group B 4WD Peugeot 205 T16 Evo2 Monacoban a gyari beallitasokkal vezethetetlen.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#779) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Pont most akartam kérdezni a beállításokat. :DD Megyek aztán megsasolom amiket ide beírtatok.

(#780) cinkoxid válasza rocket (#778) üzenetére


cinkoxid
senior tag

én logitech rumblepad ii-őt használok. nem tudom mennyiben különbözhet, de sok gyakorlással el meg lehet szokni. Bár sztem nekem is a monaco résznél volt gond. Mindig kipörögtem vele, bármit állítottam, bárhogy vezettem.

[ Szerkesztve ]

(#781) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Egy tipp.
Ha kikapcsoljátok a ground covert akkor rallycrossban sok fps dob rajta.
Kb. olyan 15 fps körül.

A többi versenyzési módban meg ugye nem kell kikapcsolni mert szépen megy. :C
Az AMD-nek meg működik a képváltási sebesség is.Tehát amilyen értékre beállítod csak annyit fog számolni a kártyád.
Vagány nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#782) fagy53 válasza cinkoxid (#780) üzenetére


fagy53
nagyúr

Érdekes, szerintem éppen a monacoi pályák sikerültek arkadosabbra, kormánnyal sok esetben furán viselkedik az autó, emlékeztetve a CMR spanyol pályáira... :D
A német és a monacoi pályák csökkentik a szimulátoros élményt, persze csak bizonyos szituációkban.
Természetesen az eddigi etalon RBR sem tökéletesen valósághű, így a DiRT-re írt véleményem csupán építő kritika akar lenni! :D

(#783) SpongyaBob válasza rocket (#778) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ilyet: [link]

Szerintem egész "könnyű" irányítani a kis 205-öst, bár igaz nekem már majdnem fullosra van nyomva a verda.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#784) cinkoxid válasza fagy53 (#782) üzenetére


cinkoxid
senior tag

elején én is könnyűen éreztem az aszfaltos részeket, de bizonyos autókkal (nem 60-as évek beliekkel) elég furán viselkednek és kiszámíthatatlanok. Sajnos az a melegben nem akartam játszani, így is majdnem megfőttem :D

(#785) szekto válasza fagy53 (#782) üzenetére


szekto
aktív tag

Szerintem is lehetne még azért javítani rajta, de nem árt tudni (WRC-s versenyzők mondták állítólag), hogy a szöges gumik meglepően jól tapadnak, szóval az sem lenne reális, ha túlságosan is csúszna. :)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#786) fagy53 válasza szekto (#785) üzenetére


fagy53
nagyúr

Persze jól tapadnak a letaposott havas vagy jeges úton. Egyébként az ilyen felületen a játékban realisztikusan viselkednek az autók, nekem a vizes aszfalttal vagy a szárazzal van problémám, a szögesgumi messze nem tapad úgy ilyenkor mint a játékban.
Hiányzik a gumi választás a futamok előtt a szervízpontokon, minden más játékban lehetőség van erre és lehet melléfogni ilyenkor.. ;]

(#787) szekto válasza fagy53 (#786) üzenetére


szekto
aktív tag

Szerintem benne lesz majd a gumiválasztás is később, csak ezt ugye nagyon tesztelgetni nem kell, leprogramozni nekik meg kézimunka. (Feltéve, ha a különböző gumik le vannak küön programozva.)

Erről a gumiválasztásról jut eszembe...előtörtek a régi szép emlékek belőlem, amikor a RaceDepartment-en az RBR bajnoki havas/jeges fordulója során egyszer a kategóriámban (S2000) szakaszt nyertem, összetettbe pedig a 2. leggyorsabb voltam, megverve minden WRC-t 1 kivétellel. ;] :P 3 szakaszonként lehetett keveréket váltani, bizonyos szakaszokon a dry - intermediate volt a jó, a maradékon meg a snow. Ez is de rég volt már. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#788) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok!
Kormányérzékenységet tényleg nem lehet játékon belül állítani vagy csak én nem találom?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#789) Shodan válasza zovifapp111 (#788) üzenetére


Shodan
addikt

Mit értesz kormány érzékenység alatt?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#790) zovifapp111 válasza Shodan (#789) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

jobbra-balra mondjuk %-osan.Túlságosan nagy kormánymozdulatokat igényel csupán az autó egyenesbe tartása is.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#791) Shodan válasza zovifapp111 (#790) üzenetére


Shodan
addikt

Vagy Logitech profilierben vedd lejjebb a kormány elfordulást 900 fokról.
Vagy a játékon belül vedd lejjebb a saturation-t a kormány beállításoknál. Nekem személy szerint a saturation 55%-ra van állítva DFGT kormányhoz.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#792) zovifapp111 válasza Shodan (#791) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ok, de ha nem támogatott régebbi kormányom van akkor nem lehet állítani semmit csak külső logi programból? (logitech wingman force gp) más játékokban simán rá tudtam konfigurálni, ha nem is volt támogatott.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#793) Shodan válasza zovifapp111 (#792) üzenetére


Shodan
addikt

Hát azt nem tudom sajnos, de az is jó ha onnan leveszed mondjuk 540fokra

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#794) zovifapp111 válasza Shodan (#793) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ok, köszi!Megpróbálom. :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#795) rocket


rocket
nagyúr

Aki nem piszkalta meg a controller beallitasokat (nem a gomb kiosztast :) ), betudna irni a gyari alap beallitast, elallitottam, de nincs opcio visszaallitasra :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#796) szekto válasza szacsee (#772) üzenetére


szekto
aktív tag

Most már értem, hogy mi a problémátok FPS tekintetében...

Hogy őszinte legyek, nekem jó pár update kimaradt, tegnap tettem fel újra, és próbáltam ki, és hááát...hogy őszinte legyek, meg merem kockáztatni, hogy szarabbul fut perpillanat a játék, mint az EA megjelenésekor. Pedig azóta még VGA-t is cseréltem 660-ról 960-ra, szóval gyorsulnia kellett volna, nem is kicsit...

Codemasters-nek bőven van dolga még ezzel a programmal. (Gumifalba ha beleállok, konkrétan hiába van 60 FPS-em, leesik 12-re; vagy éppen a 4. heat után elkezdett recsegni csak úgy magától a hang...)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#797) SpongyaBob válasza szekto (#796) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Gyenge a procid hozzá, mint nekem, nálam ugyanez. Ez egyébként RX óta van, azért az mindenesetre érdekes, hogy van néhány autó a képen és vége a dalnak. Sima rally-ban továbbra is kifogástalanul fut.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#798) Joshi válasza SpongyaBob (#797) üzenetére


Joshi
titán

Igen, procilimitetek van. Egyébként könnyen kideríthető a probléma oka, ha az Aida64-el monitoroztok egy cpu kihasználtságot, valahogy így (Rally Crossban). Itt ráadásul 2560x1440-ben voltam, ha 1920x1080-as felbontáson futtattam volna akkor még inkább procilimit van.

[ Szerkesztve ]

(#799) Musicking válasza Joshi (#798) üzenetére


Musicking
aktív tag

A hangprobléma nem hiszem hogy a proci limit miatt van, mert nálam random jön elő az RX alatt (fps csökkenés nélkül), olyankor ki a főmenübe majd vissza és minden oké, de olyan is volt hogy kiakadt a hang azon meg csak game restart segített. Ez egy javításra váró bug csak úgy mint a néha meghülyülő AI.

Lassan jön a PVP update, a steamre befigyeltek az ehhez tartozó acsik.
https://steamdb.info/app/310560/depots/

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#800) Joshi válasza Musicking (#799) üzenetére


Joshi
titán

Én az alacsony fps-re reagáltam Rally Crossban, igaz hogy nekem nincs ilyen problémám, de egy X4-es Phenom II már nem az igazi. Egyébként a hangprobléma nálam is kijött 1x, én is csak úgy tudtam orvosolni hogy újraindítottam a játékot.

Mértem egyet 1080p-ben, hát kisebb proci kihasználtságom lett ugyan azon a pályán. :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DiRT Rally
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.