Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot x9

Hozzászólások

(#1) korbenpapa


korbenpapa
csendes tag

A héten rendeltem egy ilyen telefont, úgyhogy utánam a vízözön és bár végigolvastam nagyjából 10-20 hazai és külföldi cikket a telefonról, mégis megköszönném, ha valamelyik X9 tulajdonos leírná a tapasztalatait.

Lennének kérdéseim is:

1. Ugye ez egy két SIMkártyás kínai csoda, egy micro és egy nano simmel müködik. A kérdésem az lenne, hogy melyik slothoz tartozik a 3G? (erröl ellentmondásosak a különbözö weboldalak infói)

2. A hangja milyen? Elfogadható vagy nagyon "dobozhangú"?

3. Normál felhasználás mellett mennyit bír az akksija?

4. Így utólag ár / érték arányban ok a telefon?

Válaszokat elöre is köszönöm - ha nem lesznek, akkor 7-10 munkanap múlva személyesen számolok be róla! :)

KorbenPapa :DD :DD :DD :)) :DD :DD :DD

Sáros erdei úton egyre gyorsabban autózni, csak sáros erdei úton lehet megtanulni...

(#2) mpeti339


mpeti339
tag

Én is kíváncsi lennék a véleményekre. Kacérkodom a vásárlásával.

(#3) Genesistibi


Genesistibi
tag

Engem is érdekel a készülék, várom a tapasztalatokat! :)

Egyedül a terméktámogatástól (hiányától) félek.

(#4) korbenpapa


korbenpapa
csendes tag

A telefont kedden megrendeltem, már kiszállítás alatt van. Tracking numberem van, úgyhogy ahogy korábban írtam, ha megjön beszámolok róla :)

Sáros erdei úton egyre gyorsabban autózni, csak sáros erdei úton lehet megtanulni...

(#5) slevente13


slevente13
újonc

Sziasztok, én is gondolkodom egy x9-en, csak még kevés vélemény van rola.
Akit estleg érdekel egy pozitiv írás és egy kupon kód amivel 129 dollárért rendelhető:

http://forum.xda-developers.com/android/general/cubot-x9-review-5-smartphone-octacore-t3014936

Várom a személyes beszámolot korbenpapa és sok sikert hozzá szerintem jó választás.

(#6) korbenpapa válasza slevente13 (#5) üzenetére


korbenpapa
csendes tag

A tracking alapján ma 16:59-kor már úton van kis hazánkba. Repülővel jön, így remélem csütörtök / péntek magasságában befut. :)

[ Szerkesztve ]

Sáros erdei úton egyre gyorsabban autózni, csak sáros erdei úton lehet megtanulni...

(#7) gruppenmorge


gruppenmorge
újonc

Hali,

én már pár hete használom. Alapvetően semmi extra, olyan mint a többi kínai. Adnak hozzá egy merev műanyag hátlapot meg pár fóliát előre hátra. Fut rajta minden, autóverseny videó, nem gond. Ami nem tetszik, hogy nem lehet kivenni az akksit és ma elkezdett szivózni a hangja. délelőtt még csengett, aztán pár órán keresztül semmi, lemaradtam pár fontos hívásról, aztán egyszer csak megint lett hangja.
Sztem visszaküldöm a pics@ba..

(#8) retesz147


retesz147
addikt

sziasztok....

engem a telóban lévő GPS érdekelne....mennyire használható? mert kínaiaknál ez egy gyenge pont, ennél a készüléknél hogy szuperál??

köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#9) johnmilton


johnmilton
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Ilyen telefonom van kb 2 hete. Igazán jó telefon. software-s problémák még nem voltak vele. Eddig 2 frissítés jött a telóhoz. A kijelzője szép.
A microsimes slotot használom ott be lehet állítani a 3G-t.
Az akksit 1 napot bír, minden este töltőre megy.
A hangja elfogadható.
A kamera 8 MP nagy fényben elég jó, bár zajos.
A GPS jól működik, bár lassan talál jelet.

(#10) retesz147 válasza johnmilton (#9) üzenetére


retesz147
addikt

Üdv.

Köszi az összefoglalót!

A ROM magyar része menyire magyar? sok benne a kínai írás\ szöveg (pl beállításokban) vagy teljesen magyar a teló?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#11) johnmilton válasza retesz147 (#10) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Teljesen magyar, van egy-két fordítógépes mondat. Ahol nem sikerült lefordítani ott angol. Például a "gesture control".
Kínaival még nem találkoztam.

http://www.kephost.com/image/FVRP

[ Szerkesztve ]

(#12) retesz147 válasza johnmilton (#11) üzenetére


retesz147
addikt

köszi a választ!

rootolva érkezik kínából?

küldtem privát üzenetet is...

köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#13) johnmilton válasza retesz147 (#12) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Nem, sajnos nincs rootolva.
Kell egy-két perc mire jelet talál az IGO. HTC D500-asom volt előtte, az gyorsabban talált jelet. Amikor megtalálja már jól működik. Autóban is.
Telenoros vagyok. Mobilinternetet nem használok.

"Ha esetleg felbukkanna valami hiba,bug vagy pozitívum,megosztod a fórumon?"

Megosztom persze, ha nem felejtem el. :K

(#14) retesz147 válasza johnmilton (#13) üzenetére


retesz147
addikt

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#15) matyi19 válasza retesz147 (#14) üzenetére


matyi19
őstag

Sziasztok!
Nagybátyámnak tetszett meg ez a telefon (anélkül, hogy tudna az i6-ról).
Hásznál valaki ilyen telefont?
Lenne pár kérdésem mielőtt megrendelnem!
Köszönöm!

(#16) retesz147 válasza matyi19 (#15) üzenetére


retesz147
addikt

Én is ma, holnap szeretnék rendelni....elég kevés az infó a telóról, még külföldi fórumokon is...

honnan rendelnéd?

Xiaomi 13 eu dev...

(#17) matyi19 válasza retesz147 (#16) üzenetére


matyi19
őstag

Banggood

(#18) johnmilton válasza matyi19 (#15) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Hali.
Nekem ilyen telefonom van, kérdezz, ha tudok segítek.

(#19) matyi19 válasza johnmilton (#18) üzenetére


matyi19
őstag

Nah végre valaki! :D
Szerintem holnap rendelem meg én is nagybátyámnak.
Igázóból neki nagyon megtetszett külsőleg a telefon, de valószínű élőben nem olyan szép mint képeken.
Akkuról, ha mondanál pár szót, mennyit tart?
A telefon mennyire melegszik?
Anyaghasznalat milyen, nem recseg ropog a kezedben?
Mennyire pörgős, nem laggol?
Hangszóró nagyon gagyi?
Hívás minősége milyen?
Talán az egyik legfontosabb rész, a kamera.
Jó körülmények között milyen képeket készít? Led vaku legalább elemlámpaként használható, mennyire erős?
Tudnál felrakni még pár képet a mai nap folyamán?
A téma nem lényeges...ha van rá mód legyen, közte makró, jó fényviszonyok mellett készült és kevésbé jó viszonyok mellett készült kép is.
De írhatsz, saját tapasztalatot, esetleg hibát is.
Nagyon szépen köszönöm!

üdv.: Matyi

(#20) feco96 válasza matyi19 (#19) üzenetére


feco96
csendes tag

Engem is érdekelnének ezek a dolgok, viszont elég passzív a forum :/

(#21) matyi19 válasza feco96 (#20) üzenetére


matyi19
őstag

Sajnos igen, inkább ujoncok vannak :D

(#22) retesz147


retesz147
addikt

azt jól értem, hogy a 2.sim slot-ba vagy nano sim-et teszek vagy micro sd kártyát....azaz nem lehet benne egyszerre 2 SIM és micros sd?

Xiaomi 13 eu dev...

(#23) matyi19 válasza retesz147 (#22) üzenetére


matyi19
őstag

Igen, én is úgy láttam...

(#24) matyi19


matyi19
őstag

Ahogy olvasom az akku nem épp az az erőssége, sőt cserélni sem lehet.
Egy jó alternatíva lehet az Elephone P6000 ezzel a kóddal SF2015 $144.99.

(#25) retesz147 válasza matyi19 (#24) üzenetére


retesz147
addikt

igen, jó alternatíva.....de nálunk fontos volt a külső, én már tegnap ilyenkor megrendeltem a X9-et....amint megjön (elvileg németo., szóval max jövő hétre itt kell lennie) írok véleményt..

hát a 2200-tól nem lehet csodát várni....

Xiaomi 13 eu dev...

(#26) johnmilton válasza matyi19 (#19) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Üdv.

Külső: olyan a telefon mint a képeken (nekem a pezsgő/golden van).
Akku: na az elég gyenge. Minden este töltöm.
Melegedés: Melegszik gamelés közben mivel a telefonhoz adnak egy műanyag tokot és abban van a telefon.
Anyaghasználat: nem recseg nem ropog, jól össze van rakva.
A software jó, nem szokott megakadni.
A hangszóró nem egy hifi minőség inkább elmegy.
A hívás minőségével nincs baj: jól hallok mindenkit, még senki sem panaszkodott rám.
A kamera: zajosak a képek nagyon.

Onedrive-ban

Led vaku nem sokat ér, lehet vele zseblámpázni.
A GPS is jól működik, mint már írtam feljebb. :K
A tárhely 13,19 GB marad a 16-ból.

" azt jól értem, hogy a 2.sim slot-ba vagy nano sim-et teszek vagy micro sd kártyát....azaz nem lehet benne egyszerre 2 SIM és micros sd?"
igen jól érted.
Sorry retesz147 csak most láttam az üzeneted.
Mindent összevetve nem bántam meg a telefont. A kesztyűs touch támogatással viszont megszivattam magamat. :DD
A gesture control jó ötlet, csak zsebben a kijelző mindig bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#27) matyi19 válasza johnmilton (#26) üzenetére


matyi19
őstag

Hát igen, sajnos nagyon zajosak a képek.
Beszélek holnap nagybátyámmal, megkérdezem tőle mit gondol az Elephone P6000-rol, én inkább azt venném.
Ahogy néztem kamerában is nagyon jó.
Köszönöm a segítséget!!

(#28) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok, nekem olyan kérdésem lenne, hogy ugye a Play Store rajta van alapból? Csak mert netes keresgélések közben találtam olyanokat, hogy egyes helyeken megkérdezik, hogy rajta van-e, illetve megkérik az eladót, hogy tegye már fel rá... ezek szerint valamelyik valamiért nincs, vagy hogy van ez? Vagy csak a Kínából rendelteknél nincs rajta? Egyáltalán hogyan létezhet egy Android Play Store nélkül?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#29) johnmilton válasza CWorm (#28) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Van rajta play store, újságos, könyvek, játékok, keresés, meg minden.

(#30) CWorm válasza johnmilton (#29) üzenetére


CWorm
aktív tag

Köszi a választ! Nem értem, hogy akkor egyesek miért kérik külön ennek a telepítést. (?!)

Egyébként most elgondolkodtam, hogy ha létezik ilyen Cubot meg Elephone kb 40ezerért, ami veri a százezres "nagyokat", akkor vajon milyen kínai telefon jöhet még szóba hasonló paraméterekkel? Teljesen ismeretlen nekem ez a terület, de most szeretnék dual SIM-es telefont venni...

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#31) retesz147 válasza CWorm (#30) üzenetére


retesz147
addikt

Ajánlom figyelmedbe :dual sim topic

egyébként itt nézelődhetsz:
Tinydeal,banggood,comebuy,minideal,coolicool,pandawill.....ez csak pár webshop a rengeteg közül....

Xiaomi 13 eu dev...

(#32) feco96 válasza johnmilton (#26) üzenetére


feco96
csendes tag

Azt mondtad h minden este töltöd. viszont azt nem mondtad h ezt milyen használat mellett teszed.
valamint hülye kérdés lesz. de érdekelne a töltökábel hossza. lehet vagy ajánlatos esetleg egy alternativ töltöt használni hozzá. ugy értem hogy nem vágja tönkre az akkut?

(#33) johnmilton válasza feco96 (#32) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Hali

Ma: kb 30-40 perc gamelés, 20-30 perc böngészsés wifi-n keresztül, zenehallgatás 30 perc (kikapcsolt kijlezővel), telefonálás 10 perc, most 51 %-on áll.

Kb 1 m a kábel. Microusb, töltöttem már USB hub-ról is.

(#34) korbenpapa


korbenpapa
csendes tag

Sziasztok!

4 hét után végre én is megkaptam! Gyorsan összefoglalnám az eddigi tapasztalataimat:

összeszerelés: teljesen korrekt - semmi ropogás, minden a helyén, ez teljesen top.
kijelzö: iPhone után nekem úgy tünt, mintha egy kicsit sárgás lenne, de így 4-5 nap használat után már nem feltétlen érzem ezt
hang: full hangerön némelyik hangál torzít (death metalt próbáltam) - ugyanaz mint a hasonló kategóriás kínai telefonoknál, ha nem maxon van a hang, hanem egyel lejjebb ott minden ok, telefonálásnál teljesen ok
Szoftver: nekem 4.4.4-es KitKat-el érkezett, gyári rootolva. Huawei Ascend P6-al, iPhone 4S-el összevetve (játék, betöltési idö, reakcióidö) mindkettöt veri, gyors, pontos, nem akad, eddig nem volt vele gondom
Fényképezö: ahogy már írták zajos és fakó - elsöre. Játszva a beállításokkal lehet rajta javítani, de nagyon kell neki a természetes fény és az autofehér beállítás felejtös - tejfátyolt rak minden képre. Keresnem kell hozzá egy normális fotó szoftvert, ahol több beállítás lehetséges... esetleg ötlet?
GPS: a legkellemesebb csalódás. google mapsel elsö indításra gondolkozott (lakásban), de miután feldobtam ra az iGo-t 3 másodpercen belül talált müholdkat a kocsiban (a lakásban 5-8 mp kell neki).
Játékok: 3-4 játékkal teszteltem, többek között a minion rush címü hösi eposszal, ami a gyermekeim kedvence. A Huawei-n az utolsó néhány update miatt laggolt, ezen semmi gond. Autós, motorcsónakos, pörgös játékok is simán futnak rajta akadás nélkül.
Dual Sim: egy micro és egy nano sim megy bele vagy a nano helyett egy memóriakártya. Az egyes SIM (micro) slothoz rendeltem a 3G-t, a másikhoz nem próbáltam, mert a céges simen nincs net, így nem tudom, hogy ez változtatható e. Lazán kezeli egyszerre a kettöt, ha egyszerre jön 2 hívás, akkor ki tudod választani, hogy tartsa e vagy azonnal küldjön foglalt jelzést. Ez a rész is ok.
Akkumulátor: Öszintén bevallom, hogy amióta megvan sokat játszom vele, így nekem estére nagyon kéri töltöt, de napközben mikor rágudom az irodában gyorsan tol rajta 20-30%-t. Egy fullos töltés nincs 1 óra, 20-30%-t 10 perc alatt tölt rajta a gyári töltö.
Egy napom volt eddig amikor egész nap szaladgáló, telefonálós volt - kb 1 óra beszéddel (a többi készenlét, kis netezés, stb), úgy simán kihúzta este 6-ig mire hazaértem - akkor olyan 30-35%-on állt az akksi. Nem rosszabb mint a P6-om.
Doboz tartalma: a telefon elölapi fóliával érkezett, volt mellé egy kemény müanyag tok, + 1 garnitúra fólia (elö- és hátlap) és egy töltö.

Összeségében nagyon kellemeset csalódtam benne. Ez az elsö kínai telefonom, igaz kevesebbet vártam, de így nagyon kellemes csalódás. Nem tökéletes (kamera, hang, kijelzö elsöre sárgásnak tünt), de ár - érték arányában nagyon jól összerakott kis telefon, ami nekem a 2 sim miatt kellett. Telefonálással nincs gond, a két sim oda-vissza állítható (melyikröl hívjon, melyikröl sms, melyikröl 3G, stb.), a játékok nagyon jól futnak rajta (bár picit melegszik a tok miatt + rendesen nyalják az akksit a nagy kijelzö miatt), bár a iPhone-om jobban melegedett :) Szeretem, nem bántam meg ezt a vételt!

Én kicsit kevesebb, mint 40 eFt-ért rendeltem a tinydeal-röl. Bár fizettem az 5-15 napos kiszállításért, majd 4 hétre kaptam meg (igaz közbenjött az 1 hetes kíani újév). Én nagyon szeretem, mert könnyü, nagy és bírja az 1 napot az akksija normál felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

Sáros erdei úton egyre gyorsabban autózni, csak sáros erdei úton lehet megtanulni...

(#35) matyi19 válasza korbenpapa (#34) üzenetére


matyi19
őstag

Szépen összefoglaltad :R

(#36) retesz147 válasza korbenpapa (#34) üzenetére


retesz147
addikt

:R

Xiaomi 13 eu dev...

(#37) retesz147


retesz147
addikt

elvileg hétfőn-kedden megjön a teló...majd hétvégén írok róla én is, mikor már 2-3 napot használtuk....

Xiaomi 13 eu dev...

(#38) johnmilton válasza korbenpapa (#34) üzenetére


johnmilton
csendes tag

Korrekt leírás. :C
Más kamera appot próbáltam (A better camera, Camera2, Dslr Camera) a helyzet nem nagyon változott.
Inkább a hardverrel van a gond. Hiába a Sony CMOS Sensor.

" nekem 4.4.4-es KitKat-el érkezett, gyári rootolva" a kutya fáját :W
Pedig én is a tinydeal-ről rendeltem.

(#39) feco96 válasza korbenpapa (#34) üzenetére


feco96
csendes tag

korrekt összefoglaló! :)
a "sárgás" kijelző alatt mit értesz?
filmet próbáltál már, esetleg .mkv fájlok?
ha minden igaz, akkor nekem is meglesz a héten és remélem én sem bánom meg! (ugyancsak első kínai telefon)

[ Szerkesztve ]

(#40) feco96 válasza korbenpapa (#34) üzenetére


feco96
csendes tag

Az OTG is rendben van?

(#41) korbenpapa válasza feco96 (#40) üzenetére


korbenpapa
csendes tag

Kábel nincs hozzá - nem próbáltam másik usb eszközzel... számítógépre kapcsolva lazán megy az oda-vissza másolás...

Sáros erdei úton egyre gyorsabban autózni, csak sáros erdei úton lehet megtanulni...

(#42) pjani68


pjani68
csendes tag

Na megjött az új teló. 5. napja használom, de sokkal több a pozitív tapasztalatom mint a negatív. Előtte samu 4-esem volt. Attól függetlenül hogy csak hd kijelzője van, erre sok teló irígy lehetne. You tube hd-ban veri a samut. A facebook görgetése közben, betű láthatóságról meg a fehér háttérrő nem is beszélve. A kijelző érintésre való érzékenysége, az egy kicsit alul marad. Akku fogyasztás! Hát az változó. Játszani nem szoktam, inkább a böngészés face, chat stb: 1 napot simán ki bír. Ami borzasztó a samuhoz képest az a naptári események láthatósági információi. Nálam melegedést nem volt tapasztalható. Egy szóval az ár magasan magasan veri a nála komolyabb kategóriájú készülékeket. 1 év garival Magyar menüvel teljesen jó és szerethető kis gép. Ennyi pénzért, sokkal kevesebbet vártam.

(#43) pjani68


pjani68
csendes tag

Na megjött az új teló. 5. napja használom, de sokkal több a pozitív tapasztalatom mint a negatív. Előtte samu 4-esem volt. Attól függetlenül hogy csak hd kijelzője van, erre sok teló irígy lehetne. You tube hd-ban, bocsi full hd-ban veri a samut. A facebook görgetése közben, betű láthatóságról meg a fehér háttérről nem is beszélve. A kijelző érintésre való érzékenysége, az egy kicsit alul marad. Akku fogyasztás! Hát az változó. Játszani nem szoktam, inkább a böngészés face, chat stb: 1 napot simán ki bír. Ami borzasztó a samuhoz képest az a naptári események láthatósági információi. Nálam melegedést nem volt tapasztalható. Egy szóval az ár magasan veri a nála komolyabb kategóriájú készülékeket. 1 év garival Magyar menüvel teljesen jó és szerethető kis gép. Ennyi pénzért, sokkal kevesebbet vártam.

(#44) pjani68


pjani68
csendes tag

Na megjött az új teló. 5. napja használom, de sokkal több a pozitív tapasztalatom mint a negatív. Előtte samu 4-esem volt. Attól függetlenül hogy csak hd kijelzője van, erre sok teló irígy lehetne. You tube hd-ban, bocsi full hd-ban veri a samut. Olyan éles és tiszta a kép" Brutál. A facebook görgetése közben, betű láthatóságról meg a fehér háttérről nem is beszélve. A kijelző érintésre való érzékenysége, az egy kicsit alul marad. Akku fogyasztás! Hát az változó. Játszani nem szoktam, inkább a böngészés face, chat stb: 1 napot simán ki bír. Ami borzasztó a samuhoz képest az a naptári események láthatósági információi. Nálam melegedést nem volt tapasztalható. Egy szóval az ár magasan veri a nála komolyabb kategóriájú készülékeket. 1 év garival Magyar menüvel teljesen jó és szerethető kis gép. Ennyi pénzért, sokkal kevesebbet vártam.

(#45) retesz147


retesz147
addikt

Nekünk is megjött a teló....
még csak 1 napja van használatban (bnőm használja)....

összerakás, minőség frankó, hibátlan.....gyors, szép kijelző...

a kijelző érzékenységgel gondjaink akadtak....nem tudom, hogy hibás-e vagy szimplán ilyen.....néha nem érzékel, néha meg görgetésnél kattint...tehát ha görgetek pl névjegyzékbe, akkor hirtelen vkire rákattint.....érdekes....előtte Samu S3 mini volt/van, annál ilyen problémám nem volt....

kamera elfogadható, de zajos.....

GPS frankón működik....első bekapcsolásnál panelok között este kb 1 perc alatt talált jelet és kb 10 percig kocsikáztam vele, azt tartotta is.....majd még egy komolyabb tesztnek is alávetem a GPS-t, de elsőre jónak tűnik....

az alsó 3 gomb nem világít és a hangszórója kb 80%-tól kicsit recseg/torzít....

a sebesség, minőség az rendben van....

a kamera, hangszóró és kijelző érzékenység nincs a helyzet magaslatán.....de talán kijelzőhöz hozzá lehet szokni, többit meg el kell fogadni 150 dodóért.....

jah....és vagy dual sim microSD nélkül vagy 1 sim microSD kártyával.....tehát dual sim+ microSD nem lehetséges.....ez úgy érzem fontos, mert ha nem elég a 16 GB-s tárhely (amiből kb 12 GB használható) és dula-sim-nek akarja vki használni, akkor ez nem az ő telója.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#46) viktor078


viktor078
csendes tag

Sziasztok!Nekem 3 napja van meg.Nagyon gyors minden jól fut rajta.Az aksija nálam este 6-ra kifúj,pedig nem gyűröm túl sokat.A Londonos háttérképet nem lehet lecserélni???Hangerőt külön nem lehet állítani?

(#47) johnmilton válasza feco96 (#40) üzenetére


johnmilton
csendes tag

OTG működik.
A Londonos hátteret szerintem másik locker app-al tudod lecserélni.
Milyen hangerőt?
"az alsó 3 gomb nem világít'" Hát az a legtöbb kínai telefonnál nem világít.

(#48) retesz147 válasza johnmilton (#47) üzenetére


retesz147
addikt

igen tudom, meg youtube videókon se vettem észre és tegnap mikor este feloldottam és nem világított, "mellbe" vágott.....pedig tudtam, hogy nem világítanak a kínaiak:D

Xiaomi 13 eu dev...

(#49) viktor078 válasza johnmilton (#47) üzenetére


viktor078
csendes tag

A régi alcatelnél külön tudtam állítani a csengő hangerejét,űzenet hangerejét,ébresztő hangerejét.Ennél minden egyben van?

(#50) viktor078 válasza viktor078 (#49) üzenetére


viktor078
csendes tag

Wifit is gyengébnek találom :W :W :W :W http://itcafe.hu/dl/s/wb.gif

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot x9
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.