Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Longhandd válasza Melorin (#400) üzenetére


Longhandd
tag

Akkor megyek lejjebb, jelenleg 1.1250V-on járatom stabilan, csak meg ne fázzanak a magok ;)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#402) 0xmilan válasza Longhandd (#401) üzenetére


0xmilan
addikt

Kárt nem tudsz így okozni, max. kapsz néhány kékhalált.

(#403) Longhandd válasza 0xmilan (#402) üzenetére


Longhandd
tag

Vagyis? Nem látod értelmét lejjebb menni?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#404) Melorin válasza Longhandd (#401) üzenetére


Melorin
addikt

Bocs, rosszul emlékeztem. 1.10V-on jár stabilan 3200Mhz-en a proci.

(#405) 0xmilan válasza Longhandd (#403) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem, pont azt mondom, hogy csökkentsd nyugodtan, mert kárt nem tud okozni. (ha minden igaz)
Ha megvan az az érték, ahol kékhalált kapsz, akkor azt emeld meg 2-3 lépéssel, hogy egy biztonságos fesz. értéket kapj.

(#406) Longhandd válasza Melorin (#404) üzenetére


Longhandd
tag

Kellemes hőmérséklet, alacsony fogyasztás:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#407) Longhandd válasza 0xmilan (#405) üzenetére


Longhandd
tag

Oké, 1.11250V-on próbálom éppen.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#408) carr válasza toga007 (#397) üzenetére


carr
őstag

Hahó!

Azzal az érdekességgel fordulok hozzátok, hogy elkezdtem alulfeszelni a procit.
Olyan, mint a kollégáé... (Ph II X2 555 BE dobozos, @X4 B55 BE)
Azon kaptam a kis nyavajást, hogy elkezdett melegedni, bár lehet a szoba is melegebb....
A hűtő egy ilyen Cold tower...
alapból 3.6-on ment, 1,365 (?) ha jól tévedek, és ott volt, h éjjel netezgetéskor 46-48C volt a proc.
Most kevesebben van, viszont a hő az stabilan netezeés közben is 55C.
A venti (Asrock 990FX Ex4) 1-es fokozaton megy, de 57C-ra van belőve, h max annyira engedje felmenni.
Mi lehet szerintetek?
Elvileg hűvösödnie kellene, nem forrósodnia...
Most lövök egy restartot, leveszem 1,300ra, azt meglátom bekékül-e.
---

1,300-on ment. 3.2G-n.
most 3.2G maradt, de 1.250V a fesz.
A hőm. viszont indításkor már 58,5C°.... :(

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#409) carr válasza carr (#408) üzenetére


carr
őstag

A szobában 29C van... lőttem egy cpu-z-t.
Lejárt az 5perc... :U

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#410) carr válasza carr (#409) üzenetére


carr
őstag

Feltolom 3,6Ghz-re, akkor meg csökken a hőm... :F
Miatoszvan? :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#411) carr válasza carr (#410) üzenetére


carr
őstag

A háznak van két hőmérő diódája.
Az egyik kuka, a másik a proci foglalat mögött van, az alaplap alatt.
A mérés valós lehet alaplap szerint is. Mert így, hogy 800Mhz-en megy a proc, a fesz 1.032V-on megy, 55C° alaplap szerint, a ház szerint 53C°.
Alapfeszt hogyan tudom csökkenteni?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#412) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na üdv mindenkinek, alulfeszelnék én is :D

Van egy B85M-E Asus lap + i5-4430-as proci, egyelőre gyári hűtővel fut és picit vennék vissza a feszből.

A BIOS-ban van is egy rakat beállítás, de nem igazán egyszerű / Asrock lap FM2-essel hamarabb sikerült ez a művelet / mert itt azt se látom, hogy kb mennyi feszt igényel a proci..

:D

Egy gyorstalpaló linket, vagy hasonló megoldást szívesen várok, és elnézést az amatőrségért :R

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#413) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Offset módszerrel -0.1-el vettem lentebb ,de sejtésem szerint ez az érték még csökkenthető lenne

Illetve a CPU Cache voltage csökkentésére is ad lehetőséget

Hőfok csökkent 7-10 fokkal

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#414) FF23


FF23
senior tag

Q8400 gyári órajelen:
-biosban beállítva: 0,975V
-asztalon: 0,952V
-terhelve: 0,896V

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#415) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Bármely Llano vagy Trinity proci alulfeszelésével elérhető, hogy a lap+proci egy Brazos fogyasztását hozza?
Természetesena frekit is csökkenteném, mert számomra elég az E350 teljesítményének 2-3-szorosa.

Érdemes ilyen irányban gondolkodnom?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#416) 0xmilan válasza Bici (#415) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintem ezt csak gyakorlatban tudod kideríteni. Az én mobil Trinity-m 4 maggal (2 modullal) 35 W-os gyárilag 1.1 volton, 2300 Mhz-en.
Most így járatom:
0,938 @ 2300
0,863 @ 1900
0,856 @ 1800
0,850 @ 1700
0,819 @ 1600
0,812 @ 1400

Brazost nem ismerem, de ebből talán ki tudsz indulni. Nem tudom neked mihez kell, de ha jól emlékszem nekem még 1400-on is teljesen elég volt hétköznapi felhasználásra. (fb, email, dok. kezelés, YT@720p, stb..)

(#417) Bici válasza 0xmilan (#416) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Bár a fogyasztást nem tudom ebből leszűrni, de támpontnak mindenképpen hasznos. :R

Otthoni szerverről van szó: torrent 80Mbit/sec, webszerver, ftp szerver, file szerver, net megosztás, szűrés, 4 db webkamera képének figyelése, rögzítése. Ezek az állandó dolgok, néha fullHD filmnézés, és netezés.

Jelenleg ezt a terhelést egy E1200 cerka (1,6GHz, 2mag, 512kB L2) éppenhoz elbírja egy GeForce 9300GE-vel 120-130W fogyasztás mellett, úgy, hogy a filmek néha szaggatnak, ekkor le kell kapcsolni a torrentet.

Ez a gép 50-80%-kal gyorsabb a Brazos E350-nél. Vagyis ha a Brazos dupláját hozza, vagy az E1200 cerka másfélszeresét, az már jó.

Elvileg a Kabini tudná ezt, de nem győzöm kivárni. :U

A Llano, vagy Trinity skálázódik jobban lefelé fogyasztásban?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#418) metal01


metal01
őstag

Üdv!

Egy T400-as laposban szeretnék egy P9700-as procit alulfeszelni. RMClock-al próbálkozom. A kérdésem az, hogy muszáj lépcsőzetesen megadnom a feszültség értékeket, vagy beállíthatom minden szorzóhoz azt a legkisebb feszt, amivel még elmegy hiba nélkül?

SuperLFM-et és IDA-t érdemes beállítani?

A másik, hogy az RMClock nem menti el a beállításait. Restart után visszaáll minden az eredeti értékekre, ez miért van? 2.35-ös verzió W7PRO x64 OS-en.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#419) Silentfrog válasza Bici (#415) üzenetére


Silentfrog
veterán

Bár a kérdés egy hónapos de válaszolok rá.
Én egy Llano 3870k APU-t hajtok lassan egy éve 1.4125 volt helyett 1 volton,úgy hogy az eredeti 3 ghz helyett 2.3 ghz az órajel.Igy Idle 34 watt prime95 -el terhelve 58 watt körüli fogyasztással.Tehát ez a maximum
Ez a feszültség és órajel amivel gördülékeny a gép,egy ssd-vel és egy noti merevlemezzel.

(#420) Swallow1


Swallow1
csendes tag

Sziasztok, én is próbálgattam a konfigomat, nem tudom ez jónak számít-e.

(#421) zoltanz


zoltanz
nagyúr

AMD Turion X2 RM70
200 MHZ magonként 0,7125 V stabil, feljebb nem tudom állítani mert akkor 0,75 V-ra áll.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#422) Bici válasza Silentfrog (#419) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ! :R

Már beruháztam egy E350-be, így sajna tárgytalan, bár nem tudom, hog jól jártam-e. :B
Kérdés, hogy idle 15W-ot el lehetne-e érni winyó nélkül egy Llano-val. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#423) zombei


zombei
aktív tag

Egy Pentium B980-as laptop procit mivel tudnám alul feszelni ? (Valami K10Stat szerű programra gondolok. RMClock nem ismeri fel.)

(#424) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni a lenovo laptopomban kicseréltem a procit B960 helyett egy i5 3360m re azóta az aida ezt mutatja ez baj?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#425) Thrawn válasza Angel2014 (#424) üzenetére


Thrawn
félisten

Mit kellene látni a képeken?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#426) Angel2014 válasza Thrawn (#425) üzenetére


Angel2014
addikt

ó bocsánat ha nem volt érthető:

A figyelmeztetéseket :

Akkumlátor feszültség.

Cpu Vid

Feszültség ill a fogyasztási értéket

Ezekre az aida figyelmeztetést ír :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#427) Thrawn válasza Angel2014 (#426) üzenetére


Thrawn
félisten

Azok nem figyelmeztető jelzések :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#428) Longhandd


Longhandd
tag

Jelenleg 3200Mhz-en 1.1000 V-al jár a procim. Ezen az oldalon találtam egy 2900Mhz és 0.9V fesz hozzárendelést, de nem tetszik a gépemnek, nem áll fel vele... Mit rontok el?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#429) 0xmilan válasza Longhandd (#428) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem lehet, hogy be kell kapcsolni valami energiagazdálkodási funkciót? A régi AMD-m is úgy volt hajlandó használni az alacsonyabb P-state-ket, ha BIOS-ban engedélyeztem egy eco fícsört.

(#430) Longhandd válasza 0xmilan (#429) üzenetére


Longhandd
tag

"megengedte" a 0.9V-ot, 2400MHz-el. Ekkora órajelre szükségem van a számomra optimális működéshez, tehát lejjebb nem megyek. Kellemesen hűs hőfokokat látok, még terhelve is. Azon gondolkodtam, hogy mi történne, ha a procin lévő CoolerMaster Hyper 212 EVO hütő ventilátorát leállítanám és csak ház venti menne? Nagyon melege lenne a procinak? Érdemes ezt kipróbálni? Nem hangos a procihűtöm, csak kiváncsi vagyok.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#431) VIPowER válasza Longhandd (#430) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az ilyen emberekből kifolyólag van munkája a szervizeseknek előbb-utóbb. Nyugodtan próbálgasd. :D

(#432) Longhandd válasza VIPowER (#431) üzenetére


Longhandd
tag

Ha jól értem építő jellegű válaszodat, elöbb-utóbb úgy is elrontom a szervizesek örömére...
Még egyik konfigom sem járt szervízben, remélem ez sem fog. Nem bánnám ha megkímélnél a hozzászólásaidtól. Alulfeszelös topic, éppen alulfeszelős témához kapcsolódó kérdést tettem fel, nem emberi minősítésemre voltam kiváncsi.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#433) 0xmilan válasza Longhandd (#430) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha leállítanád a proci ventit, akkor előtte én mindenképp alulfeszelném amennyire lehet, hogy kevesebb hőt termeljen. Szerintem tud jóval kisebbet a 0.9V-nál 2400Mhz-en. Valószínűleg így is melege lenne még, bár nem tudom mekkora a ház venti meg a borda a procin, de attól nem lehet sok baja, hogy a BIOS-ban megnézed a főfokokat.

(#434) Longhandd válasza 0xmilan (#433) üzenetére


Longhandd
tag

Rendben, köszi.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#435) Longhandd válasza 0xmilan (#433) üzenetére


Longhandd
tag

0.83750V amivel még stabil. IDLE: 33 fok, LOAD: 39fok. Megnézem venti nélkül és eldől a kérdés.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#436) mrobes válasza Longhandd (#435) üzenetére


mrobes
tag

Na? Megnézted venti nélkül?
Én kipróbáltam 4670k-n, Biosban 33C helyett 35C lett a proci hőfok Brocken bordával, de többet nem foglalkoztam vele, nem teszteltem.

(#437) Longhandd válasza mrobes (#436) üzenetére


Longhandd
tag

Megnéztem. IDLE: 38-39 fok. Nem bírja a terhelést ventilátor nélkül. Elszáll a hőmérséklet.
A kísérletet befejeztem:)
Brocken bordáid esélyesek lehetnek a passzív hűtésre, de gondolom nem azért vettél i5-ös procit, hogy alsó értékes határokon járasd:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#438) mrobes válasza Longhandd (#437) üzenetére


mrobes
tag

Csak a kíváncsiság hajtott, egy próba erejéig.

(#439) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyt B85M-D3H alaplap amiben egy i5 4460 proci van.
Szeretném a proci feszt csökkenteni. A bios-ban milyen feszültségeket kell csökkenteni és mennyivel hogy stabil maradjon?

Köszi a választ!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#440) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Amd Athlon II X2 240 alulfeszelve. :K

(#441) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Egy kis tuning, de még mindig alulfeszelt állapotban, bár kellett neki egy kevés fesz.:)

(#442) Aku-Aku


Aku-Aku
tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben kánikula van és eszembe jutott, hogy nézzek rá a proci hőmérsékletre.
Hát siralmas 64 fokot láttam.
Nálam egy Phenom II T1090 van a gépben és egy Corsair H70 vízhűtés próbálja alacsonyan tartani a hőfokot.
Hát nem nagy sikerrel. Igaz, van egy jól melegedő videókártya is a gépben és két winchester is.
Ja, a ház egy Corsair Graphite 600T.
Arra gondoltam, kicsit alulfeszelni kellene a procit. Mit tanácsoltok, hogyan kellene megcsinálni?
Hol találok erről egy-két jó leírást?
Előre is köszönet.

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#443) joczo1337 válasza Tzoltan21 (#441) üzenetére


joczo1337
tag

Nekem Gigabyte GA970A-UD3 lapban felment az X2-240 280FSB-ig is :D Mondjuk ott már a BIOS adott neki egy kis + feszt.
Amúgy most FX-6350-em +100MHz-el -0.050V-al betonstabil :D

[ Szerkesztve ]

(#444) shiftac


shiftac
aktív tag

A nagy meleg miatt nekiláttam én is az i5-4460 procim alulfeszelésébe. Turbo-t kikapcsoltam és stabil 3,2ghz-re állítottam be. Így sikerült 0,854V-os feszt beállítanom az alap 0,973V helyett. Ezt stabilan tartja és egy jó 5-6 fokkal hűvösebb lett :)

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#445) Taposo válasza shiftac (#444) üzenetére


Taposo
aktív tag

Hát ez szép :R Nekem a i3 proci 1V alatt már fagy :(((

(#446) shiftac válasza Taposo (#445) üzenetére


shiftac
aktív tag

Köszönöm! :R
Nálam is ez a legalja, 0,850-en már kékhalál. Hát, nem egyformák a procik.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#447) Tzoltan21 válasza joczo1337 (#443) üzenetére


Tzoltan21
tag

Nem semmi! :C Nekem sajna nem olyan jó az alaplapom, így be kellett érnem ezzel. :U

(#448) edda80


edda80
tag

Segítsetek, ez normális, hogy ezt mutatja a procim?
Itt van 2kép:
cpu-z

Itt a CPU gyorsaságát kell nézni, most használtam először ezt a progit, nem tudom, hogy normális e, hogy folyton fel-le ugrál a gyorsasága, 1600mhz köré szokott menni, néha-néha felugrik az eredeti 2400mhz-re, gamelés közben nem figyeltem meg, ez üresjáratban van!
AIDA 64-é..
Ez meg az AIDA-képe, CPU VID-et kell nézni, ez normális, hogy ekkora a V-je?
Egyszer sem húztam sem a procin, sem a VGA-n, kicsit sem!
Ötletek?

(#449) tirszin válasza edda80 (#448) üzenetére


tirszin
senior tag

Normális, a win7 már terheléstől függően állítgatja a proc. sebességét.
Az 1. képen az 1.2V egy picit soknak tűnik az 1600MHz-hez, de nem vészes.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#450) edda80 válasza tirszin (#449) üzenetére


edda80
tag

köszi :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.