Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Core 2 - Tuning Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#751) #gab_ válasza Zull (#750) üzenetére


#gab_
őstag

1.6vhoz igenis kell vízhutés..

80 fok korul instabil lesz és resetelni fog orthos közbe..

[Szerkesztve]

(#752) Zull válasza #gab_ (#751) üzenetére


Zull
senior tag

Meik melegszik jobban, egy 90nm-es 630, vagy ez? Mert en a 630-am 1.6-1.625V-on is jarattam, az volt ugy 75-76°C, meg amugyis west is mondta hogy leggel huti, pedig o is adott neki 1.6V-ot...

(#753) #gab_ válasza Zull (#752) üzenetére


#gab_
őstag

hát. alapfeszen a c2d max 35-40fok.. kb 3300mhzn is max 55-58 fok.. de utána nagyon durván elkezd melegedni
már 1.55vn is leggel felmegy 77-82 fokra..
3600-3800hoz már víz kell.
20 percig nkem is futott az orthos 80 fokon.. aztan 4x percnél resetelt..
ha 1 oraig birja a terhelést akkor igen az stabil..

(#754) Zull válasza #gab_ (#753) üzenetére


Zull
senior tag

''már 1.55vn is leggel felmegy 77-82 fokra..'' Mien leggel? Amugy eddig vizhutesre gyurtam, de most megveszem ezt, aztan sztem eloszor meg memo, es max utana viz...

(#755) #gab_ válasza Zull (#754) üzenetére


#gab_
őstag

tökmind1.. az összes leggel felmegy kb 80 fokra..
1ebkent zalman 9500

(#756) Zull válasza #gab_ (#755) üzenetére


Zull
senior tag

4°C nemsok mi? :( [link] Bar itt meg megtehetem hogy rakok ra vmi izom coolert, az talan javitana meg a teljesitmenyen...

(#757) #gab_ válasza Zull (#756) üzenetére


#gab_
őstag

Scythe Infinity vmi durva ventivel nem rossz...
házban lesz a cucc?

(#758) Zull válasza #gab_ (#757) üzenetére


Zull
senior tag

Jaja, bar lekapni az oldalat nemtart sokba, bar az nem segit tulsokat...

[Szerkesztve]

(#759) Relic81


Relic81
tag

Érdeklődnék,hogy nekem Kingmax Mark 800Mhzes ramom van.6400 es proci,P5B-D lappal.Jelenleg 400FSB nél járok.De valamiért 6 óra intenzív izzasztás után lefagyott.A Ramok voltage auton van.Gondolom idelye volna feszt adni neki :) Csak épp nem tom mennyit?Az NB oldalnak is adtam 1.25v öt annyi gondolom elég neki.a Cpu meg 1.32v öt kapott.

(#760) Zull válasza Relic81 (#759) üzenetére


Zull
senior tag

Adhatsz nekik feszt nyugodtan... NB is kibirja az 1.65V-ot, a procit nemtom mivel hutod, de a gyari cooler is kibir 1.45-1.475V-ot, a memekrol nemtok nyilatkozni, az enyemek 2.2V-on is hidegek, nem is langyosak...

(#761) Relic81 válasza Zull (#760) üzenetére


Relic81
tag

Értem.a Cpu-t Zalman 9500 al hűtöm.De a ramokat mivel is nézem meg hány fokosak?vagy mi a jó hőfok egyáltalán neki ?

(#762) Zull válasza Relic81 (#761) üzenetére


Zull
senior tag

zalmival a cpu-nak adhatsz 1.55V-ot is, a ramokba tudtommal nincs hoszenzor (legalabbis az enyemekbe nincs) szal marad a tapintas... amit mar forronak erzel, amin nem tod hosszabban rajtatartani az ujjadat az a 60-65°C...

(#763) Relic81 válasza Zull (#762) üzenetére


Relic81
tag

Ooo Hőmérsékletben mennyi amit nem xabadna elérnem?Nem akarok alá fűteni :) 1.32v nél Orthos hibázott 1 óra múlva.De ha Autón hagyom tökéletes csak épp 75C fok.De akkor nem is hibázott semmi...

(#764) Zull válasza Relic81 (#763) üzenetére


Zull
senior tag

Az gaz... 1.55V-on kene 80°C korul lennie...

(#765) Speed válasza Zull (#754) üzenetére


Speed
őstag

Hiábba léggel ne számíts nagy tuningra nekem most a gyári léggel má 1,47v nél meghal pedig az még nem sok de má a win. sem nagyon tölt be malyd én is felpakolom a vizet :D meghát a c2d nem fokozatosan melegszik hanem pillanatok alatt ugrik fel és a lég nem bírja ezt követni eléri a 80-at és vége bár nem tom meddig akarod a dolgot felhúzni mert ez már nem 1,5v-nél és 3500MHz-nél van ;)

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#766) Zull válasza Speed (#765) üzenetére


Zull
senior tag

Addig ameddig birja :) Hat sztem szerzek majd egy jo legcoolert, az akkor ugy 3.6Ghz, annyi eleg lesz... Majd meglatjuk mennyire lesz jo a tuningpotencialja...

(#767) Speed válasza Zull (#766) üzenetére


Speed
őstag

Egy j légcoller elégf lehet egy jó darabig feltéve hogy nem akrsz teljesen a stabilitásra menni hanem megelégszel egy super p1 eredménnyel :D Boss pl. léggel az E6600-ast 3870-ig nyomta fel és azon még super p1 ezni bőven tudott de ott már nagyon a vége volt ;)

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#768) Zull válasza Speed (#767) üzenetére


Zull
senior tag

Nemnem, atomstabil rendszert szeretek, nagy gamer vok, meg ''hardcore'' szinten ''probalom'' tolni, szal jo lenne ha nem fagyna ki warok alatt, meg ienek :) Szal ugy 3.6-3.7Ghz az ugy jolenne, de egy ki****ul, marhara, uberul, eszemeltlenul stabil 3.6GHz-nek nagyon orulnek :)

(#769) Speed válasza Zull (#768) üzenetére


Speed
őstag

Hát egy 3,6-ot ki lehet talán hozni belőle stabilan de malyd meglátod a 3,7 nem igen fog menni szerintem ;)

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#770) Zull válasza Speed (#769) üzenetére


Zull
senior tag

Masoknak is ment :U De mondom, egy atomstabil 3.6Ghz az mar nagyon fasza lenne :C

[Szerkesztve]

(#771) #gab_ válasza Zull (#768) üzenetére


#gab_
őstag

Leggel sztem max 3.5ghz bios 1.5v (load 1.45v) ami stabil 24/7.
de ha 3.6on 1 ora utan se hibazik/resetel a gep orthos alatt az mar jo :R

[Szerkesztve]

(#772) Zull válasza #gab_ (#771) üzenetére


Zull
senior tag

Hat meglassuk mert 1. nem mind1 hogy rakjak ra intelek a kupakot a procira, ezt mar west is irta... 2. meglassuk a tuningpotencialjat (megnezegetem majd alapfeszen mennyit bir) 3. a fesz amit kap az fugg azert par biosbeallitastol... (sok thermal managementes bizgentyu)

Amugy a nagy tesztelgetes remelhetoleg e7 penteken kezdodik majd, es valoszinu nem egyedul, mert baratomnak ha minden jolm1 egy P5BD-a es egy E6600-a lesz szinten, nem fogunk untakozni, az biztos...

(#773) Zull válasza #gab_ (#771) üzenetére


Zull
senior tag

En stabilitast kicsit mashogy merek mint az atlag... Eloszor egy dual prime, hogy megtudjam mennyi a max homerseklet, meg futtatom 5-6 orat, vagy ameg meg nem unom, es ha ezt kibirja, akkor jon a multifunkcionalis DOW, 7 Insane geppel, addig ameg meg nem unom, es ha ez sem fagy ki, akkor semmise... Ez nekem mindig bevalt, bizom ebben a modszerben :)

(#774) Lalaboy válasza Zull (#770) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nagyon sok fugg a procitol sajnos! Kifoghatsz egy kivalo peldanyt is, ami 1.45V-on is betonstabil 3600-on, de kifoghatsz egy olyat is, aminek 3600-hoz 1.55V sem eleg es ekkor a leghutes bedobja a torulkozot, ha eppen jatszol. Gab-e es az enyem az atlagosnal jobbak koze tartoznak, ezek vizzel 3800-on betonstabilak! Kiprobaltam, orakat nyomtam a COD2-t, Oblivion-t, stabil, de 3850-en mar ''szall a kakukk feszkere'', ha ketmagra akarok komolyabb progival tesztelni! Pld. 3DMark06 :)

(#775) westlake válasza #gab_ (#751) üzenetére


westlake
félisten

1.65 volton hasznalom a gepet ninja leghutovel.. 95 fokon sem instabil a rendszer.. nekem tobb orat ment az orthos.. (teves infokat nem kell terjeszteni) ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#776) westlake válasza #gab_ (#753) üzenetére


westlake
félisten

coolaler rendre leghutessel nyomatja a 4ghz-es tuningokat..

Play nice!

(#777) Speed válasza westlake (#776) üzenetére


Speed
őstag

Jah válogatott ES procikkal :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#778) westlake válasza Speed (#777) üzenetére


westlake
félisten

most a melegedesrol volt szo :U
(egyebkent meg nem valogatott es procikkal.. a multkor egy dobozos 6600-as huzott addig)

Play nice!

(#779) Fori23 válasza westlake (#778) üzenetére


Fori23
őstag

Amin valami különös oknál fogva kitakarta a lényeget ;] [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#780) Speed válasza westlake (#778) üzenetére


Speed
őstag

Jó hát igen de ha az ES ne nem kell anyi fez akko nem is melegzik anyira. Meg nem bizto hogy ő is minden dobozos cpu-t 4g-ig tudna húzni főleg meg nem légge,l nah de kár is erről beszélni ezt mindenki magának kell, hogy kitapasztalja ;)

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#781) westlake válasza Fori23 (#779) üzenetére


westlake
félisten

ha nem hivatalos uton szerzett cuccot mutogatnal, akkor te is kitakarnad a szeriaszamot..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#782) Zull válasza westlake (#775) üzenetére


Zull
senior tag

Vegre valaki aki valami biztatot is mond :) Amugy honnan tod megallapitani a gyartas hetet?

(#783) westlake válasza Zull (#782) üzenetére


westlake
félisten

[link]
4. sor, 3. 4. szam

Play nice!

(#784) #gab_


#gab_
őstag

hi.
mitol van az, hogy a jatekok 1 ido utan lefagynak? :U :F :O (kb 1 ora utan..)
a proci tuti stabil.. 2 ora orthos utan se hibazott.. max 63-64 fok.. (jatekban nincs 60 fok se. )
a ram is tuti stabil.. probáltam 824mhz CL4-4-4-12n is ... 2.3val.. 4:5 1030mhz CL4-4-4-12 2.4val is fagy...

mi lehet a gond? :F :(
az x1900 is max 75 fok...(690/1600on) az meg normalis ...

(kicsit krvara unom, hogy mindig van vmi baj... :U )


(#785) #gab_ válasza #gab_ (#784) üzenetére


#gab_
őstag

lehet azér mer a pcie freq 97n van?

(#786) #gab_ válasza #gab_ (#785) üzenetére


#gab_
őstag

megnéztem pcie freq 100on is fagy.. :U

(#787) chiccoka válasza #gab_ (#786) üzenetére


chiccoka
csendes tag

urak mire jó a gyári hűtő .Holnap hozom el a 6300ast és nemtom mennyire tuningolható
1 Gigabyte GA-945P-S3 i945 lapban lesz.

the PUNISHER

(#788) #gab_ válasza chiccoka (#787) üzenetére


#gab_
őstag

3.2Ghzig tökéletes
de érdemes átpasztázni

[Szerkesztve]

(#789) chiccoka válasza #gab_ (#788) üzenetére


chiccoka
csendes tag

hu apám most olvasom milyen vasad van -.nem semmi az új FSX et nem próbáltad még rajta??

the PUNISHER

(#790) #gab_ válasza chiccoka (#789) üzenetére


#gab_
őstag

még nem :)

(#791) chiccoka válasza #gab_ (#790) üzenetére


chiccoka
csendes tag

ha kipróbálnád tegyél fel vhova képet légyszi.Kíváncsi vok milyen szép lehet ilyen configgal

the PUNISHER

(#792) Relic81


Relic81
tag

Miért van az,hogy ha a biosban a cpunak feszt adok 1.45 akkor pirosra átvált a kiírás szine?vagy ha 1.25 ről az NB-t 1.45 re szeretném tenni?
P5B-D lap és E6400 es proci lenne...

(#793) M3kk válasza Relic81 (#792) üzenetére


M3kk
őstag

Mert nem kekre irtak :D

Nem fontosak azok, figyelmeztetni szeretnenek gondolom , hogy az mar ''sok''.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#794) Relic81 válasza M3kk (#793) üzenetére


Relic81
tag

Értem,de akkor most a figyelmeztetéseket hagyam figyelmen kívül? :)

(#795) Palika71 válasza Relic81 (#794) üzenetére


Palika71
őstag

Tökéletesen.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#796) westlake válasza Palika71 (#795) üzenetére


westlake
félisten

szamomra a feszultesegeknel csak es kizarolag zold szin letezik.. ha a default ertek 3x-osa, akkor is :D

Play nice!

(#797) Brnz


Brnz
csendes tag

üdv emberek!

lenne egy elég fontos kérdésem: hogyan lehet a memória időzítéseit állítani?mert 2db Corsair 1024 es 800MHz-m van, és 400@5-5-5-18 at bír, de az everest írta, hogy 4@4-4-4-13at tud.Ötlet? :F
nekem jeleneleg eg y6400asom van most 3133Hz-n műxik 1,3Von, és az Orthos 2perc után kiakad... :O
erre is valami ötlet!? :F
:R

''Van egy statisztika arról, hogy hány pókot eszik meg az ember az életében, mely arra épül, hogy amikor alszol a szád nyitva van. Ez érdekes. Nem tudsz róla, de eszel pókokat.''

(#798) Palika71 válasza Brnz (#797) üzenetére


Palika71
őstag

Szia!
BIOS főmenüben CTRL+F1, majd belépsz a tuningos almenübe, és már állíthatod is az időzítéseket.
1. PCI frekit fixáld 100 -ra
2. F6 BIOS (vagy jobb :)) )
3. adj egy kis feszt a procinak -mondjuk +0.1V ot
4. ha még mindig nem stabil, próbálj adni az MCH -nak, meg az FSB -nek is +0.1V ot (bár szerintem ez az F6 -nál már felesleges)
Így már bírnija KELL a 3200 -at. SZVSZ.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#799) Brnz válasza Palika71 (#798) üzenetére


Brnz
csendes tag

hy!
köszi, de nekem Asus P5b-Dh Deluxe alaplapom van... :DDD de köszi!
egyébként attam neki feszt, most van 1,315Von...
hátha így jobban megy :D
és az időzítésekre valami más ötlet? :F

''Van egy statisztika arról, hogy hány pókot eszik meg az ember az életében, mely arra épül, hogy amikor alszol a szád nyitva van. Ez érdekes. Nem tudsz róla, de eszel pókokat.''

(#800) westlake válasza Brnz (#799) üzenetére


westlake
félisten

na olyan lapod biztos nincs ;] :D

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Core 2 - Tuning Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.