Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Merlini


Merlini
tag

Business Telecom Nyrt.

Hivatalos weboldal: [link]
Ügyfélszolgálati telefonszám: 1235
Ügyfélszolgálati email cím: ugyfelszolgalat@btel.hu
Hibabejelentés: 1442

Legolcsóbban úgy jössz ki, ha egy évre előre kifizeted az internet árát ( 10% kedvezmény ), valamint átutalással fizetsz, Elektro számlacsomaggal ( újabb 1200 Ft kedvezmény egy évre ).

Érdemes a hűségidő lejárta előtt néhány héttel "Szolgáltatóváltás"-ként újra megrendelni a szolgáltatást, mert minden évben csökken a havidíja, és így az új, kisebb díj kerül kiszámlázásra :)

Egy előfizetéshez maximum 5 email cím, illetve 50MB tárhely igényelhető, ehhez az ügyfélszolgálati címre kell emailt írni.

Személyes tapasztalat alapján az "Online ügyfélszolgálat" semmit sem ér. Vagy csak nagyon sokára kapcsolnak, vagy ha kapcsolnak is, nem tudnak semmire sem válaszolni.

Fecogame
2014.07.16.

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

igen korrekt árak
3 hónap ingyen?..és a hűség tényleg 1év vagy 1év 3 hónap?

Nos Omnes Una Manet

(#3) vcsabesz válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


vcsabesz
tag

1 év, amiben már benne vannak az ingyenes hónapok.

(#4) Komplikato


Komplikato
veterán

Gondolom az tiszta, hogy az összes szolgáltatónál csak akkor veheted igénybe ezeket a kedvezményes csomagokat, ha elötte minimum 3 hónapig nem volt ADSL-ed. Csak mert akinek most járt le a hűségnyilatkozata, annak még optimista becslés szerint is 3 hónapig nem lehet semmilye :(((

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#5) Pjotor1986


Pjotor1986
tag

feltöltés mennyi?

(#6) Merlini válasza Komplikato (#4) üzenetére


Merlini
tag

NEM-NEM én is most váltok Datanetről, tehát megy szolgáltató váltással is, külön belépési díj és magasabb havidíj nélkül!
Felmondásnál jelezni kell, hogy szolgáltató váltás miatt megy a dolog.

(#7) Merlini válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


Merlini
tag

12 hónapos a szerződés, ebből 3 hónap ingyen, ha megadsz hozó ügyfélnek akkor mindkettőnknek 1-1 plusz hónap ingyen!
Azaz csak 5. hónaptól kell fizetned összesen már csak csak 8 hónapot!

Ez a 3hó ingyen + toborzó 1 hónap ingyen elvileg csak feb. 28-áig él!

(#8) OTIS_


OTIS_
tag

Nem egészen tiszta amit a honlapon írnak:
''Az ADSL szolgáltatást a 3C Kft. csak a Magyar Telekom Rt. (T-Com) (a fenti térképen zöld területek) szolgáltatási területén tudja nyújtani, azon belül is ott, ahol műszakilag megvalósítható. A kiépíthetőség a http://adslkereso.t-com.hu/ honlapon a legfrissebb adatbázis alapján ellenőrizhető telefonszám és/vagy cím megadásával.''

Mi tonlány nál vagyunk, de igazából nemvagyok biztos benne, hogy Albertirsa beleesik a ''zöldzónába''. Tehát akkor szerintetek most szolgáltatnak itt vagy sem? :F
Hozd magaddal akció tényleg jólenne, de nemfogok most azért 3 hónapig netnélkül maradni...
Ittvannak a technikai adatok:[link]

Ez meg valami amit azért írnak le, mert tudják hogy az emberek 90%-a (köztük én is) elolvassa, tetszenek neki a számok, meg valahol talán hallott is a BIX ről szvsz jól hangzik, de lehet hogy más szolg. nál 10x ''jobbak'' az adatok, valaki felvilágosíthatna :B [link]

Egyébként van valakinek ilyen nete? Stabil?

(#9) Merlini válasza Pjotor1986 (#5) üzenetére


Merlini
tag

Feltöltés mint az összes T-com-on keresztül szolgátató ISP-nek.

[link]

(#10) Komplikato válasza Merlini (#9) üzenetére


Komplikato
veterán

A korlátozott területű TVNET 3G-n kívűl, meg a csóri Invitel/Vivendi területeken kívűl gyakorlatilag csak T-com-on keresztűl mehet, nem?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11) Merlini válasza OTIS_ (#8) üzenetére


Merlini
tag

T-online ADSL-etek van, T-com telefonvonal? Akkor ha nem köt hűség válthatsz.
Itt vagyok melletted Csepelen.

Mondom szolgátató váltással nekem ismost van folyamatban a váltás.
De ezt jelezni kell, ha valaki simán lemondja, leszerelik akkor gáz, akkor 22eFt a 3C-nél, vagy akkor van 3 hónap szünet.
Szolgáltató váltásnál nincs semmi.

Minden szolgáltató ugyanezt nyújtja, T-com-tól ezeket a csomagokat kapják nagykerben.

coolmpi-nak már van, priviz neki.


(#12) Komplikato válasza Merlini (#6) üzenetére


Komplikato
veterán

Most olvastam a szerződést, tényleg nem ír ilyen kikötést. Ezek szerint a T-com rájött, hogy magát szivatja ezzel a kitétellel amit ráerőszakolt az összes szolgáltatóra? :)
Ez örvendetes!

Én sajnos Invitel területen vagyok a Csepelszigeten, most W-lanom van, de el fogok költözni XX vagy XXI. kerületbe ha kis mázlim lesz, de nem tudom mennyire lehet albérletben ADSL-t telpítettni :(

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) Merlini válasza Komplikato (#10) üzenetére


Merlini
tag

Igen ahol T-com telefonközpont van ott ezen keresztül megy, erre a kivétel TVNET ADSL 3G ők már betelepülnek a T-com központokba.
(Van még monortel stb. is. az Invitel mellett.)

Szerintem e-miat a verseny miatt, van ez a kiemelkedő akció. 4 hó kapásból ingyen!

(#14) Sensei válasza Merlini (#6) üzenetére


Sensei
tag

Hát pedig, ha akciós ez a csomag amibe most mész át, akkor tényleg él ez a 3 hónap, amit Komplikato barátunk mondott.
Kíváncsi leszek, hogy be is kötik e, mert van ismerősöm, akinek ezért nem kötötték be.
De ne így legyen. ;)

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#15) Merlini válasza Komplikato (#12) üzenetére


Merlini
tag

Most olvastam a szerződést, tényleg nem ír ilyen kikötést. Ezek szerint a T-com rájött, hogy magát szivatja ezzel a kitétellel amit ráerőszakolt az összes szolgáltatóra?
Ez örvendetes!


TVNET ADSL 3G hurokmegosztás miatti verseny helyzet miatt (amint már írtam), és több milliárd hitelt is felvet a T-com ADSL fejlesztésre ezért is akar minél több embert megfogni, és ehez akciózni kell.
600.000 ADSL felhasználót szeretnének év végére.

(#16) Sensei válasza Merlini (#15) üzenetére


Sensei
tag

És ez mikortól van így?

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#17) Merlini válasza Sensei (#14) üzenetére


Merlini
tag

Nyugodj meg, hogy ingyenes (vagy benyeli a 3C). Akkor nem kezdtem volna bele, ha nem lenne az.

Kulcsszó a verseny + mondom év elején vett fel milliárdokat a T-com ADSL fejlesztésre.

(#18) Merlini válasza Sensei (#16) üzenetére


Merlini
tag

Aszem jan. végén rakták fel a szerződést a 3C-nél.

(#19) Sensei válasza Merlini (#18) üzenetére


Sensei
tag

Akkor lehetséges.Nem szóltam. :R

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#20) jerry311 válasza OTIS_ (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha tényleg két szolgáltató (vagy legalábbis két külön nyomvonal) viszi a BIX-re akkor biztonságosabb, mintha csak 1 (vagy 1 nyomvonalon).
De a BIX az csak a magyar sávszélt jelenti, külföld már más kérdés.
A BIX kapcsolat sebessége egyébként nem mérvadó, inkább csak az, hogy mennyire van kiterhelve.

(#21) Merlini válasza jerry311 (#20) üzenetére


Merlini
tag

A telefonközpontig ugyanaz a réz kábel megy mint eddig, ott a T-com ATM? rendszerén megy tovább az adat amig a BIX vagy más adatcserélő központon nem ér az internet szolgáltatóhoz.

Bár a 3C régi nevén Banknet-nek van valami műholdas rendszere is, de szerintem az karcsú, hogy minden ADSL-est arra tegyenek át. :F

(#22) Merlini


Merlini
tag

Tehát, most, hogy tisztáztunk néhány dolgot, számoljunk.

3 hónap + ajánlásért további 1 hónap azaz 4 hónap ingyen, 8 hónapott kell fizetni.

512 ADSL 6e/hó 8 *6eFt = 48eFt 48eFt/12= 4eFt/hó átlagra jön ki.
1024 ADSL 7,9e/hó 8 *7.9eFt = 63,2eFt 63,2eFt/12= 5,3eFt/hó átlagra jön ki.
2048 ADSL 9e/hó 8 *9eFt = 72eFt 72eFt/12= 6eFt/hó átlagra jön ki.
3008 ADSL 12e/hó 8*12eFt=96eFt 96eFt/12=8eFt/hó átlagra jön ki.

Persze utána már Te is szerezhet ajánlókat és egyre olcsóbban jössz ki!

Az akció visszavonásig él! Szóbeszéd szerint feb. 28-ig!




(#23) Merlini


Merlini
tag


Ha valaki megrendelő be FAX-olása előt áll, akor hívjon és megadom mit írjon be a

''Hozó ügyfél neve / cégneve''
''Hozó ügyfél címe / székhelye ''
rublikába.

[Szerkesztve]

(#24) Merlini


Merlini
tag

Mennyit fizettek most az ADSL-ért?

(#25) OTIS_


OTIS_
tag

Na beszéltem a szülőkkel...
Most fizetünk 11.500 HUF ot a 2megás tkoma dsl ért, és lebeszéltem velük hogy váltunk 3megás ''3c'' internetre (az első kérdésük azvolt hogy az emailcímünk megváltozik e :D:D)
Meg ragaszkodnak hozzá, hogy kérdezzek meg valakit, aki ''biztosít'' arról, hogy stabil lesz mint az eddigi...

Még írok egy privit coolmpi nak, közben megkérdezem a topiknyitót, hogy akkor hogyan is kell ezt a manővert végrehajtani úgy hogy: netkimaradás/rejtélyesegyébköltségek ne legyenek, viszont a 4hónap ingyen internet, ami 48.000 HUF megtakarítást jelent (nemtudom ki hogy van vele, de szerintem ez jól jön egy átlagos magyar háztartásban...) annál inkább kellene :)
u.i.: Ha ''beindul'' a biznisz, 10 évig ingyen lesz neted :D

(#26) OTIS_ válasza jerry311 (#20) üzenetére


OTIS_
tag

Nagyjából értem amit mondassz (remélem) és azt veszem ki belőle, hogy annyira rossz semmiképpen nem lehet :)
Apropó ez a 24 órás szakadás úgytudtam azért van, mert akkor kapok új ipt, és így nemtudok webszervert,mailszervert stb t üzemeltetni itthonról...
Szal itt most nemlesz bontás, és fix ipm lesz? Csak mert routerem van, és ügye az nembont, csak ha én mondom neki, tehát ha a szolg. se bont meg én se hisz router éjjel nappal megy... akkor gyakorlatilag fix ip címem lesz?

(#27) b.janko


b.janko
tag

Nekem most ingyen van az ADSL, mert azt csak apum munkahelyén használok...
Amúgy nyílt internet...
3 vgay6 forint per perc....
Én most akkor a 3c-nek hála 2Mbit-ért 6000-fizetek...
Azaz A mostani netemmel 1000 percet netezhetek ami nincs egész 17 óra...
Tehát 17 óra 20Kbit-es net áll szemben 720 óra 2048Kbit-es nettel szemben...
A max letöltési külömbség: kb 4300 szorosa lessz.
Szóval szerintem az itteniek közül nekem javul legtöbbet a netem!!! :))
:C :DD

www.marinero.hu

(#28) OTIS_


OTIS_
tag

Hát az tényleg nagy javulás lesz :)
Sürgős választ várok, mert nemakarok kifutni az akció határidejéből, és biztos eltart párnapig mire a szolgváltást is lezongorázzák!!
UP! pls:)

(#29) b.janko válasza OTIS_ (#26) üzenetére


b.janko
tag

Nézd meg a szerződést, azon rajta van minden. Azaz hogy hix ip akkot van ha igényled...
De szerintem a fix ip nem feltétlenül jó, mert valahol az alapján bannolnak...

Ja amúgya akkor neked van plusz költség, mert sávszélt váltasz 2M-ról 3M-ra.
Ez 6600Ft bruttó egyszeri költség...
De szerintem maradj a 2M-nál, vagy olyan sokat töltesz??

www.marinero.hu

(#30) OTIS_ válasza b.janko (#29) üzenetére


OTIS_
tag

Persze tudom, hogy kaphatok fix ipt, de az a céges előfizuhoz jár, az meg 5x olyan drága mint az otthoni net :)
Igazándiból az a 6600 forint semmi, ha TÉNYLEG egyszer kell majd kifizetnem, hiszen a megtakarítás sokkal nagyobb mint 6600. Azért kéne, mert megvan osztva bátyámmal, és az iszonyatszánalmas feltöltés miatt szívunk egyfolytában, mert ha én játszok ő tulajdonképpen még netezni se netez(hetne) mert olyan laggjaim lesznek hogy csak na... Ha esetleg tölteni szeretne valamelyikünk még pár KB ra lekorlátozva sem működik a dolog, ha a másik játszana...

(#31) Merlini válasza OTIS_ (#25) üzenetére


Merlini
tag

Na beszéltem a szülőkkel...
Most fizetünk 11.500 HUF ot a 2megás tkoma dsl ért, és lebeszéltem velük hogy váltunk 3megás ''3c'' internetre (az első kérdésük azvolt hogy az emailcímünk megváltozik e )


Sebeség váltásnál +6600Ft kérnek, és lehet a T-Com májusba 1 éves évfordulóra, megemeli 2->3Mbit-re, de ez nem biztos. Szóval ezt gondold meg érdemes-e ráfizetni.

Ha vársz májusig és T-com nem emel.
Te ráfizetsz az emelésre, akkor lehet 2007 májusi lejáratú hűségre módosul a szerződés. 3C-t hívjátok fel hétfőn kérdezétek meg.

E-mail cím megszünik, hiszen azt T-online adta csomagban az ADSL mellé.
Fel kell őket hívni, hogy csak e-mail elérésre van-e előfizetés.

Én csak ingyenes e-mail címeket használok, még analóg modemnél is váltottam szolgáltatókat és láttam ebből csak szívás lenne.
Ha kell tudok adni GMail meghívót 2,5Gigás postafiók mérettel.


Meg ragaszkodnak hozzá, hogy kérdezzek meg valakit, aki ''biztosít'' arról, hogy stabil lesz mint az eddigi...

Még írok egy privit coolmpi nak,

Jelenleg még tudomásom szerint csak neki van 3C ADSL-je. :F

közben megkérdezem a topiknyitót, hogy akkor hogyan is kell ezt a manővert végrehajtani úgy hogy: netkimaradás/rejtélyesegyébköltségek ne legyenek, viszont a 4hónap ingyen internet, ami 48.000 HUF megtakarítást jelent (nemtudom ki hogy van vele, de szerintem ez jól jön egy átlagos magyar háztartásban...) annál inkább kellene
u.i.: Ha ''beindul'' a biznisz, 10 évig ingyen lesz neted

OTIS


Letöltőd a 3C megrendelőjét, és kitöltitek, elfaxoljátok.
[link]

FAX-olása előt hívjál és megadom mitt kell beírni
''Hozó ügyfél neve / cégneve''
''Hozó ügyfél címe / székhelye ''
rublikába.

b.janko lehet már téged már sokan megadtak, mert kiírtad a nevedet, és nem is tudsz róla, a 9. embernél meg már a hozóktól veszed el az embereket, én ezt kontrolálom a telefonhívással.

Másnap T-online-nak kell írni, hogy felmondod a szerződést szolgáltató váltással.
(Sima lemondásnál leszerelik a modemet, és akkor 22-23eFt 3 hónapon belül az ADSL bekötés a C3-nál).

Itt tartok csütörtökön megrendeltem, adategyeztetésre visszahivtak itt érdemes megadni mobil számot is, mert panaszkodtak, hogy sok embert nem tudnak elérni.
Pénteken lemondtam (lemondást vissza is igazolták).


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#32) OTIS_ válasza Merlini (#31) üzenetére


OTIS_
tag

Bazz nincs faxunk, neten nemlehet valahogy beküldeni? email? vagy postagalamb? :D
Anyám munkahelyéről tudnék faxolni, de onnan is csak hétfőtől...

(#33) Merlini válasza OTIS_ (#32) üzenetére


Merlini
tag

Rértek hétfőn os faxolni, hltfőn még beszéljetek a T-online-al is e-mail, hűség miat és 3C-vel is.

[Szerkesztve]

(#34) b.janko


b.janko
tag

Szerintem rossz a címe a fórumodnak. Azt bele kellett volna írni hogy 4 hónap ingyen...
Na mind1. De amugy jól átgonolod 4 hónap az már nagyon sok...
Sőt... az az egész év 1/3-a
ez nagyon JÓÓÓÓÓ :)) :))

www.marinero.hu

(#35) Merlini válasza b.janko (#34) üzenetére


Merlini
tag

Lehet, mostmár mindegy.

Olvastad amit neked írtam a #31-ben?

(#36) b.janko válasza Merlini (#35) üzenetére


b.janko
tag

Honnét tudjam hányan írtak be??
Péntek délelőtt még SENKI!! :(
Szóval nem hiszem hogy 2-nél tőbb +hóm lenne...
Szerintem 3+1-mem van csak, de nem tudom... :((

www.marinero.hu

(#37) OTIS_


OTIS_
tag

Derítsétek ki, hogy kinek hány hónapja van már, mert nemtudom kinek adjam :)
Lehet hétfőig szerzek vmi ismerőst aki betársul, de nemhinném, hogy lesz...
100% hogy hétfőn még ráérek? Nagyon nem szeretnék lemaradni :)
Hali!

(#38) Merlini válasza b.janko (#36) üzenetére


Merlini
tag

Honnét tudjam hányan írtak be??

Erről van szó! Többit priviben írom.

(#39) Merlini válasza OTIS_ (#37) üzenetére


Merlini
tag

Nekem add, Én idítottam a fórumott. Után jön b.janko, majd utána Te következel a sorban!

Postán adod fel akkor sem ér oda hétfő előtt.

A megrendelő alapján [link] oldalra kerül fel az akció vége.

[Szerkesztve]

(#40) Crizal válasza Merlini (#39) üzenetére


Crizal
tag

Hétfőn intézem én is, úgyhogy Otis után hadd jöjjek én! :) :) :) :)

(#41) b.janko


b.janko
tag

Itt szerintem senki nem akar lemaradni. De eggy a lényeg 3C.
Bakkkk, ittam egy kávét, és annyira pörgök mint a gépírónő...
3 billlentyűlenyomás másodpercenként.
pl. G aztán beckspace aztán H, és végre írtam egy H betűt... :C

www.marinero.hu

(#42) Merlini válasza Crizal (#40) üzenetére


Merlini
tag

Ok, Te vagy a negyedik a sorban.

Neked is váltás lesz? Vagy teljesen új megrendelés?

(#43) b.janko válasza OTIS_ (#32) üzenetére


b.janko
tag

Nekünk sincs faxunk, de ez nem baj, mert apám munkahelyén van. De vannak cégek, ahol lehet fénymásolni, ott lehet faxolni is általában...
Ne kérdezd hol van ilyen, én vidéki vagyok, itt tudok. Nálunk a Fuji-ban azt hiszm 30+fe egy oldal. A szerződés 4, szóval itt összesen 150Ft bruttóbol elfaxolhatnád asszem....
na csákány ;)

www.marinero.hu

(#44) OTIS_


OTIS_
tag

Na jó, én beírom b.jankot, crizal meg beírja merlinit és akkor őt is felvesszük a listára :)))
De TILOS gyorsan ráprivizni az újakra, hogy : Légyszi engem írj be, mert a többiek áruló biztosítási ügynökök/gonoszlények stbstb :) Legyen ez a szeretet és ingyeninternet szövetsége, új tagsághoz meghívni otist egy sörre :D
Akkor hétfőn elfaxolom a szerződést, utánna meg írok mailt tonlánynak, erre is van valami formula vagy saját szavaimmal megfoglamazom nekik, hogy szeretném lemondani a szolg. ot mert szolgáltatóváltás történik?
Hali!

(#45) Merlini válasza OTIS_ (#44) üzenetére


Merlini
tag

Maradjunk az eredeti sorrendnél Te engemet hivsz fel.
Crizal pedig b.janko-t megadja.

(#46) b.janko válasza OTIS_ (#44) üzenetére


b.janko
tag

Köszi hogy beírsz. De értesíts hogy elfaxoltad.. Eddig nekem biztos nincs sok hóm, mer még eddig egyvalaki jelezte hogy be fog írni, de ő sem jelzett vissza h beírt...

www.marinero.hu

(#47) Crizal válasza Merlini (#42) üzenetére


Crizal
tag

Váltás! Honapokkal ezelött lejárt az axeleros (T-onlány) elöfizum csak nem tudtam eldönteni, hogy mi legyen helyette, Most már eltudom!

(#48) OTIS_ válasza Merlini (#45) üzenetére


OTIS_
tag

Rendben van, csak azért gondoltam erre, mert b.janko még fel is hívott, és vele úgybeszéltem meg, hogy hétfőn kiderül melyikőtöknek van több ''hónapja'', de ez is egy igazságos rendszer úgyhogy maradjunk ebben...
Egyébként a suliban tanulunk gépírást, és ott 250 cpm el szoktam írni (charpermin) ami 4 leütést jelent másodpercenként, csak én ezt tartom a 10 perces dolgozat erejéig 100% osan, tehát nem hibázok :P :P

[Szerkesztve]

(#49) Crizal


Crizal
tag

Most akkor ki kit ír be? (Én kit irjak, Engem ki ír?)

[Szerkesztve]

(#50) b.janko válasza OTIS_ (#48) üzenetére


b.janko
tag

Na akkor ne bonyolítsuk.
Crizal beirja Merlini-t és OTIS_ meg b.janko-t
????? Na jó mindenkinek?
De lehet fordítva is...
Így lenne akkor már igazságos. Na?
De amit Merlini mond az a mérvadó. Ő rendes volt velem, ezért tartozok neki ennyivel.De akkor úgy legen ahogy most eldöntjük 1-1
ok?

www.marinero.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.