Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) DcsabaS válasza killer (#45) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Úgy értettem, hogy felesleges, hogy 200 eFt körüli költségvetésbe eleve nem fér bele, _szükség_ pedig csak akkor lenne rá, ha tömörítetlen videóval dolgoznánk (mert egyébként a korszerű 7200-as PATA/SATA HDD-k is jók, pláne RAID 0-ban).

''Ha jól tévedek a tömörítetlen avi valahol 45MB/s körül játszik, amit a legtöbb mai új SATA/PATA hozni is tud.''
A tömörítetlen teljes PAL videó inkább csak 30 MByte/s (RGB-ben 720x576*3*25), viszont a HDD-nek ezt folyamatosan kellene tudnia ÍRNI (az olvasás ugye könnyebb). A Seagate 7200-as HDD-i (amelyeknek a legmagasabb a folyamatos írási sebességük _minimuma_ 22-23 MByt/s) sem elég gyorsak ehhez, legfeljebb párban (RAID 0-ban). Szóval a tömörítetlen AVI-hoz RAID 0, és/vagy SCSI kell, vagy pedig mégsem RGB-ben kell dolgozni, hanem YUV-ban (ez viszont már egyfajta tömörítés). Ennek igénye ''csak'' 720x576*2*25, vagyis kb. 20 MByte/s, amit optimális esetben ki tud szolgálni egyetlen HDD is. (De csak akkor, ha az oprendszer másik HDD-n van, és garantáltan semmi sem zavarja a digitalizálást.)

Úgyhogy a jelen esetben szerintem eltekinthetünk a tömörítetlen videó használatától. Ha viszont DV, vagy M-JPEG codec-et használunk, akkor 3-5-szörös tömörítési arány mellett a minőség még nagyon jó, az írási sebességre vonatkozó igény viszont csupán 5-10 MByte/s lesz, ezt meg a mai 7200-as PATA/SATA HDD-k könnyedén tudják hozni.

Ettől függetlenül persze egy RAID 0 (vagy 10)-es HDD tömb, pláne SCSI HDD-kkel sokkal könnyebb és gyorsabb működést eredményezne az _editálásnál_, főleg olyan esetekben, amikor csak direct stream copy-ban átmozgatunk néhány (tucat) gigabyte-ot (kivágtuk a felesleget). Ilyenkor sok percet megtakaríthatunk vele.

A RAID 0 tényleg kockázatot jelent, ezért csak egy jó archíválási módszerrel kombináltan célszerű használni.

Athlon 64 és videó:
Egyetértünk, a konkrét felhasználási mód dönti el, hogy melyik procival hogyan járunk. Talán még annyit, hogy nem is a procik névleges (vagy valós) órajeléhez célszerű viszonyítani a processzálási sebességet, hanem a vételárához, vagyis hogy adott Ft összegért milyen proci fajtával kapjuk a nagyobb sebességet, figyelembe véve még azt is, hogy később esetleg még szeretnénk egy gyorsabb procit ugyanabban az alaplapban.

************
(#47) firefighter:
Általában a hang is a video_ts mappában található VOB file-okban van - ha van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.