Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek nincs véletlenül (vagy nem tud) Frutiger Next LT fontot/családot? Vagy hogy szokás ezt mondani?
Gondolom a "családon" belül több font is van, ezért lenne jó az.
De ha konkrétabb kell, akkor rákérdezek, akinek kell.

Köszönöm

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#402) BonFire válasza evko (#401) üzenetére


BonFire
veterán

Itt van a komplett Frutiger Next betűcsalád.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#403) plejik


plejik
addikt

Valaki esetleg tudja, hogy ez milyen betűtípus lehet? :)

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#404) Met válasza plejik (#403) üzenetére


Met
nagyúr

Bank gothic?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#405) plejik válasza Met (#404) üzenetére


plejik
addikt

Igen az. közbe sikerült megtaláltam. De azért köszi. ;)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#406) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Találtam pár kézírás betűtípust ami nagyon tetszik, de most jövök rá, hogy azokban nem lesz ékezet. :(
Tudtok nekem keresési útmutatót adni hogy hogyan keressek idegen nyelvű fonts oldalakon ékezetes betűtípusokat? Vagy milyen megoldás létezik még? :F

(#407) BonFire válasza z123456789 (#406) üzenetére


BonFire
veterán

A MyFonts fejlett keresésével rá tudsz találni a magyar ékezetes betűkre, ÍGY.

Ingyenes nagyon kevés van, tetszetős és ingyenes és hungaumlautos meg olyan ritka, mint a fehér holló. Ajánlatos az ékezetes karaktereket létrehozni mondjuk TypeLighttal vagy FontLabbal.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#408) z123456789 válasza BonFire (#407) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm a segítséget. :R

(#409) ViZion válasza z123456789 (#406) üzenetére


ViZion
félisten

Tudsz kreálni ékezetet, nem nagy kunszt. Í-ről lecsíped - convert to shape, majd törlöd az alját, kész. BonFire oldalán mintha lett volna erről írás. Lényeg, h maradjon vektoros az ékezet, így a mérete variálható.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#410) z123456789 válasza ViZion (#409) üzenetére


z123456789
addikt

Köszönöm, indul a kiképzés. :D

(#411) z123456789 válasza z123456789 (#410) üzenetére


z123456789
addikt

Nincs siker sajnos. Amiért kellett volna a két ékezetes betű, az nem jött össze. Csak félig tartozik ide a kérdés, de mivel viszonylag sürgető lenne a dolog, ezért ide is beírom.
TypeLight-tal megszerkesztettem az SF Movie Posterhez a hosszú őŐűŰ-t, de Sony vegas nem ismeri fel.
Van még valami dolgom a betűkészlet telepítésén kívül? Wordben, Windows betűkezelőben látszanak. :(

(#412) BonFire válasza z123456789 (#411) üzenetére


BonFire
veterán

A Sony Vegas nem szövegszerkesztő! Felejtsd el, hogy abban bármilyen feliratot is készítesz. Olyan szinten hulladék a szövegkezelése, hogy az elképesztő. A betűtípusok 2/3-át egyáltalán nem ismeri fel, a maradék harmadot pedig hibásan jeleníti meg.

Részemről bármilyen video inzertet kell létrehozni, ha állókép, akkor megcsinálom Photoshopban vagy Illustratorban, ha meg animált, akkor After Effectsben, majd a Sonyba a kész terméket illesztem be. Nekem egy Sony Movie Studio Platinum van, de az is gáz. A Vegas videoszerkesztő. Használd vágásra. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#413) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Már megvan a kiszemelt betűtípus. A problémám az, hogy szerkeszteni kellene rajta egy keveset. Van itt valakinek ilyen tapasztalata?

A probléma leírása egy másik topikban

(#414) BonFire válasza DrojDtroll (#413) üzenetére


BonFire
veterán

A kérdésből következtetek rá, hogy egyáltalán semmi tapasztalatod nincs vektorgrafikus szerkesztésben, márpedig, amit te szeretnél, az így működik. És nem kis munka, mert gyakorlatilag az összes karaktert át kell szerkeszteni. 35 karakternyi kisbetű, aztán ugyanennyi nagybetű. Van ingyenes fontszerkesztő, például a TypeLight, azzal megcsinálhatod. Az összes karakternek megfogod egyesével az alsó és fölső gerendáját, majd feljebb-lejjebb szüttyögöd őket. Aztán összenyomorítod a nagybetűket, amelyek így teljesen el fognak torzulni, de lelked rajta.

Én biztos nem próbálkoznék ilyennel, inkább keresnék egy nagyon hasonló betűt cifra nélkül (például az Avenir Next Prót), majd a kész szöveget kiegészíteném grafikai elemekkel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#415) DrojDtroll válasza BonFire (#414) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az a baj, hogy egyszerűbb a betűtípust megszerkeszteni, mint a végeredményt kiegészíteni. Szerencsére csak hat kicsi és egy nagy karaktert kell átalakítani, több nem kell és nem és később se kellesz.

Köszönöm a program ajánlást.

(#416) Bluebess72


Bluebess72
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy a piros szöveg milyen betű típus?

Köszönöm!

(#417) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Első vh. előtti ékezetes betűtípust keresek. Olyat ami akkor a sajtóban szerepelt.

(#418) BonFire válasza DrojDtroll (#417) üzenetére


BonFire
veterán

Az milyen?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#419) Dluinet válasza BonFire (#418) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1
2
3

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#420) BonFire válasza Dluinet (#419) üzenetére


BonFire
veterán

Ez I. vh előtti?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#421) DrojDtroll válasza BonFire (#418) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az akkori sajtóban lévő általános betűtípust keresem.

(#422) Dluinet válasza DrojDtroll (#421) üzenetére


Dluinet
nagyúr

IM FELL English PRO
ami régies és használták

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#423) DrojDtroll válasza Dluinet (#422) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm, ez megfelelő :)

(#424) xuldar


xuldar
őstag

Én is keresem a Magyar Népmesék betűtípusát. A topikban korábban megadott link sajnos már nem él. Tudna valaki segíteni? Köszönöm!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#425) BonFire válasza xuldar (#424) üzenetére


BonFire
veterán

Azt hiszem, az valami custom font volt, én is kerestem, de pont ugyanolyat nem találok.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#426) xuldar válasza BonFire (#425) üzenetére


xuldar
őstag

Hasonló is jó lenne. Elvileg készült már, csak számomra nem elérhető.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#427) BonFire válasza xuldar (#426) üzenetére


BonFire
veterán

Miért nem tudod elérni? Gondolom, regisztráció után letölthető minden további nélkül, vagy megvásárolható.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#428) xuldar válasza BonFire (#427) üzenetére


xuldar
őstag

Megkerestem a készítőt, sajnos még nincs kész.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#429) BonFire válasza xuldar (#428) üzenetére


BonFire
veterán

Hát akkor számunkra sincs kész. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#430) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok.

A Bath House -felirat fontjára keresnék valami hasonló alternatívát. Egyik font recognizer sem dobott ki semmi érdemlegeset. :(

Hátha valaki tud valami hasonló free font-ot.

:R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#431) Grafirka válasza marilllyo (#430) üzenetére


Grafirka
őstag

Font recognizer nem fogja felsimerni mert ezt kezzel irtak, nem egy font .
Bamilyejn ingyenes serif (bold, bold compressed, condensed, stb) tipusbol keszithetsz hasonlot.
Egy Cambria Bold szerintem teljesen megfelel a celnak. [link]

Cambria

[ Szerkesztve ]

(#432) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Néhány hónapja csináltam egy "logo"-t, de nem találom a psd fájlt és lövésem sincs, hogy milyen font-ot használtam már akkor. Pedig szükségem lenne ismét a font-ra, hogy újra meg tudjam csinálni ps-ben.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#433) Speeedfire válasza Speeedfire (#432) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Meglett. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#434) Met válasza Speeedfire (#433) üzenetére


Met
nagyúr

Szívesen, gyere máskor is :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#435) Speeedfire válasza Met (#434) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#436) BonFire válasza marilllyo (#430) üzenetére


BonFire
veterán

Az nem jó, amit odaát mutattam?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#437) jhos910 válasza marilllyo (#430) üzenetére


jhos910
aktív tag

Kézzel festett/rajzolt betű. Csak találgatni lehet, hogy mit szeretett volna viszont látni a papíron.

(#438) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Meg tudnátok mondani, hogy ez melyik betűtípus?

Illetve itt, erre a logóra is kíváncsi lennék...

Köszönet!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#439) BonFire válasza AxBattler (#438) üzenetére


BonFire
veterán

Az első valamilyen egyiptomi (slab serif) betűtípus. Hasonlít az Aachen Std Boldra, de nem teljesen azonos vele. Javaslom, ha nincs több szövegminta azonosításra, keresgélj adatbázisokban „slab serif bold” vagy „egyptian” kulcsszavakkal. Próba-szerencse.

A másodikat nem tudom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#440) AxBattler válasza BonFire (#439) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Az első volt amúgy is a fontosabb! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#441) cubix


cubix
tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy ez milyen betűtipus?

「시작이 반이다」

(#442) BonFire válasza cubix (#441) üzenetére


BonFire
veterán

Luggage Regular

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#443) AxBattler válasza BonFire (#439) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy megnéztem, a bekezdések vastagított címeire nagyjából stimmel ez az Aachen Sts Bold, de a Medium, és a Regular változata már nem passzol a bekezdés "normál" szövegéhez.

Arra esetleg van tipped?

Lehet, rosszul fogalmaztam az 1. hsz-emben - nem csak a logókra, címsorokra lennék kíváncsi, hanem a folyó szövegre is... :B

Hmm... ez a wiki oldal elég jó kiindulópont, az itt szereplő Egyptienne eléggé hasonlít. Mármint nekem, amatőrnek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#444) AxBattler válasza AxBattler (#443) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerk.: mármint ez a wiki oldal, és az Egyptienne... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#445) BonFire válasza AxBattler (#443) üzenetére


BonFire
veterán

Az a baj, hogy nagyon kicsi a felbontás, így nem nagyon lehet egyértelműen megmondani. Valamilyen talpas antikva, csak ennyi biztos. Ha elég sok karakter birtokában vagy, meg lehet kísérelni az IdentiFont segítségével kérdés/válasz alapján beazonosítani, bár több nagybetű kéne. Figyelni kell a jellegzetességeit, mert magyon árulkodóak:

• ugráló számok
• az f nagy felső ága
• az e, c, d előredőlő betűszeme
• a t és az i realtív kicsi x mérete

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#446) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok,

Van valakinek ötlete, hogy az alábbi stationary designban milyen fontokat használhat az alkotó?

Leginkább a következőek kellenének:
- névjegy logó font
- névjegy szöveg
- 'INFINITE CREATIVITY" felirat
- "DEAR MR JONES" felirat
- levél szöveg

Tehát minden :DDD

Ha esetleg valami hasonló stílusrúakról tudnátok, az is nagy segítség lenne! Én is bújom a netet közben.

Köszi!

https://heureka-kreativ.hu

(#447) BonFire válasza trisztan94 (#446) üzenetére


BonFire
veterán

A kenyérszöveg valamilyen slab-serif (egyptian) lehet. CorporatE, Klinic Slab*, NexusMix, Serifa LT, Soho*, Twentytwelve Slab, ZineSlab

*személyes kedvenceim

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#448) Creepy


Creepy
tag

Sziasztok!

Nagyon örülök hogy megtaláltam ezt a topikot. Ugyan is lenne egy kérdésem. Van egy nagyon jó betűszerkesztő, csak elfelejtettem a nevét, valamilyen light. Valaki megtudná adni a teljes nevét? Rákerestem úgy is hogy "Fontlight" de nem jártam sikerrel. Remélem tudtok segíteni.

Válaszokot előre is köszönöm!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#449) BonFire válasza Creepy (#448) üzenetére


BonFire
veterán

Type Light

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#450) Creepy válasza BonFire (#449) üzenetére


Creepy
tag

Azazz. Köszi. :C

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.