Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pufika


Pufika
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne a boltjába egy több kamerából álló megfigyelő rendszert, az alap követelmények a következők: több helységben egy-egy IP kamera egy belső hálón, egy gép ami rögzíti a képet. És időnként külső gépről is be lehessen lépni egy-egy kamerára, pl ha nincs a boltban.

Milyen hardware kell ehhez és van e valami aplikáció amivel megoldható a rögzítés ami 72 óra vagy más idő után törli a felvételt ha nincs rá szükség.

Illetve kell e valamilyen spéci hálózatos ismeret.

Minden építő jellegű hozzászólásnak örülök, vagy használható leírásnak.



Üdv:

Pufi

(#2) Daffi


Daffi
csendes tag


http://www.szerverkereso.cjb.hu/ :Y

http://www.szerverkereso.cjb.hu/

(#3) Pufika válasza Pufika (#1) üzenetére


Pufika
tag

Hát ez nem sok :(

Pufi

(#4) Zoldier válasza Pufika (#1) üzenetére


Zoldier
csendes tag

Távoli elérésre a Logmein-t javaslom, a mentésre talán jó lehet (biztosan van elegánsabb megoldás is) a win server 2003 system backupja.

(#5) balco válasza Pufika (#3) üzenetére


balco
aktív tag

Ha router konfiggal elboldogulsz, akkor ezekkel is el fogsz. Egetrengető tudást nem igényel.
Létezik direkt digitális adatrögzítő, gondolom van olyan setting, hogy 72 óra múlva töröljön. Vagy akár olyan, hogy mindig a legrégebbit törli és oda írja az újat.
Eléred LANon, vagy internetről bármelyiket, a vezérelhető kamerákat irányíthatod is távolról.
A routerek webes felületeihez tudom hasonlítani a konfigurációját.
A Logmein, nem feltétlenül szükséges, hiszen az eszközöknek általában saját webes felületük van (esetleg ha nem NVR vagy nDVR eszközt veszel, hanem egy pct állítasz be erre a célra).

Privi ment korábban, most végre volt időm a topikba is írni.
Remélem tudtam segíteni.

[Szerkesztve]

(#6) Pufika válasza balco (#5) üzenetére


Pufika
tag

Sziasztok!

Kezednek biztató, a router konfig és a helyi háló beállitásokkal nincs gondom.

Valami infot tudnál adni a direkt digitális adatmentő cuccról, illetve az e célra beállitott pc-re milyen progi kéne?

Üdv:

Pufi

(#7) balco válasza Pufika (#6) üzenetére


balco
aktív tag

[link]
Sajnos sokról csak lengyel szöveg van, ez ha jól sejtem akadály, de a legtöbb le van fotózva minden irányból.
Programot nem ismerek, ha már profi cuccot akarsz, akkor szerintem nem illik bele egy pc (mondjuk a linkelt oldal tetején olyan eszközök vannak, amihez jár a program is).


Ha rendszert szeretnél, akkor az alapoknál kezd:
- fogj egy tervrajzot
- pontosítsd, hogy mit akarsz megfigyelni:
- pl pénztárnál, fontosabb a részletes, színhű kép, hogy akár azt is meg lehessen mondani mekkora összeget vett ki az alkalmazott
- kell-e infra vagy nem
- össze akarod-e kötni a riasztóval, vagy nem
- esetleg térhangosítással
- stb
- találd ki, hogy mennyit akarsz rá költeni és szorozd meg tízzel. :)
- számold ki hogy mennyi kárt tudsz megelőzni, vagy ráterhelni másra forintban (magyarul, hogy megtérül-e):
- lopás
- rongálás
- munkamenet figyelése
- MUNKAIDŐ! Ezt mindig elfelejtik! Egyik cégnek csináltunk mostanában egy rendszert, azóta az alkalmazottak időben jönnek és nem mennek haza hamarabb (egyébként ez a cég fél évet számolt megtérülésnek, múltko szóltak, hogy nagyot tévedtek: 2 hónap alatt behozta az árát).
- stb

[Szerkesztve]

(#8) Wajk


Wajk
addikt

Van egy kis gondom.
Adva van egy Sitecom LN-401 típusú IP kamera, de nem sikerül összehozni a routerrel.
Kábelesen működik ipt beírva megjelenik a böngészőben is. szóval a gép rendben.

kihúzva a kábelt megtalálja a routert is ugyanis ha kikapcoslom a routert el is alszik a link led, ha meg be akkor meg kigyullad mégsem látszik a hálózaton (ip-t beírva)

A laptop látja a routert és rá is tud kapcsolódni még a netre is rajta keresztül.

A kamera szoftijában meg lehet adni WEP key-t, de a router nem WEP-re van állítva.

félig laikus vagyok ;) legalábbis ebben a témában. Valami WSP sharedre van állítva vagy mi a router, meg is van adva jelszó is amit a laptopban be tudok írni a kameránál értelemszerűen nem.

erre gondlok hogy itt akadhat el.
mi lehet a megoldás?

előre is köszönet

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#9) iwu válasza Wajk (#8) üzenetére


iwu
addikt

[link] van faq.
már pedig itt autentikációs gond van.
ha a kamera csak wepet tud, akkor a routert is erre kéne állítani. link akkor is van, ha próbál konnektálni, de nem jön össze neki.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#10) Wajk válasza iwu (#9) üzenetére


Wajk
addikt

erre gondoltam én is mint írtam,d e köszi az infót a link pedig hasznos. remélem összejön.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#11) ztibor


ztibor
senior tag

Sziasztok!

Adott egy iroda, aminek a két helységébe kellene szerelni wifi-s ip-kamerát.
Linksys WRT54G v2.2 router van wpa-sk kodolással, amin nem is szeretnék változtatni, tehát olyan kamera kellene ami tudja ezt.
A következő kérdéseim lennének: Mivel dinamikus ip cim van igy kérdéses hogy lehetne elérni a kamerákat külső helyszinről (ez szükséges lenne). Mivel a routeren nincs dyndns szolgáltatás igy nemtudom hogy lehetne ezt megoldani.
Milyen kamerát tudnátok ajánlani?

Nem lenne baj ha éjszaka is látna a kamera.
Minden ötletet szivesen fogadok.

Előre is köszi
Tibor

(#12) And válasza ztibor (#11) üzenetére


And
veterán

Ha a router nem ismeri a dyndns-t, dobj fel rá egy olyan 'külső' firmware-t, amelyik támogatja. Pl. a DD-WRT standard verziója elmegy a v2.2-es WRT54G-vel.
Kamerából elég nagy a választék minőségben és árban is: [link], és ez csak egy gyártó a sok közül. Ha ledes infrareflektoros, wifi-s kivitelt keresel, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod (esetleg külföldi webshopokban, ebay-en is érdemes körülnézni). Én nem ragaszkodnék a vezetéknélküli kivitelhez, a tápot amúgy is oda kell kábelezni a kamerához.

(#13) CjCooler


CjCooler
csendes tag

Sziasztok!

Amatőr vagyok még a témában. A kérdésem a következő lenne.. Egyik ismerősöm szeretne ip kamerás megfigyelést kiépítettni. Belső kamerából lenne vagy 4-5 külsőből 2-3.
Namost a kérdésem. Veszek 1 routert mondjuk, azt összekötöm a pc-vel és elvileg a kamerák csatlakoztatása után és miután bekonfigoltam elvileg a neten bárhol elérem, illetve tudom a közvetített anyagot rögzíteni valamilyen formában?

Az is megkavart, hogy beépített webszervere van. Ilyen esetben ha mind a 6-7 kamerának van, akkor hogy tudnám őket összefűzni? Mondjuk 1 ipn szeretném látni az összeset?

Bocs az amatőr kérdésért, de kb. 5perce kezdtem olvasgatni utánna.

Ajánlana esetleg valaki nem túl drágán komplett rendszert?

Illetve hogy is van ez az egész? :U
Elég a sok közül csak 1, hogy legyen webszervere?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14) And válasza CjCooler (#13) üzenetére


And
veterán

"Veszek 1 routert mondjuk, azt összekötöm a pc-vel és elvileg a kamerák csatlakoztatása után és miután bekonfigoltam elvileg a neten bárhol elérem, illetve tudom a közvetített anyagot rögzíteni valamilyen formában?"
Elvileg igen. Az egyszerű házi / irodai routereken általában csak 4 LAN-port van, ezért szükség lehet egy sokportos switch-re a router mögött. Egyszerűen rádugsz minden kamerát, összekötöd a routerrel, számítógéppel és kész. Egy IP-n nem fogod látni az összest, hiszen mindnek külön címet kell adnod a belső hálózatban. A beépített webszerver azért kényelmes, mert semmilyen plusz segédprogram nem kell az egyes kamerák élőképének megjelenítéséhez és konfigurálásához, csak egy browser. Úgyhogy nagyon jó, ha mindnek van (manapság létezik IP-kamera webszerver nélkül :U ?) Persze így csak külön-külön tudod megnézni a kamerák képét, mozaikképes megjelenítést csak külső program tudhat. Olyat meg lehet, hogy adnak a kamerákhoz, érdemes utánaérdeklődni.
A képrögzítés más kérdés: ezt a szokásos gyér upload-sebességek miatt is érdemes a helyi hálózatban megoldani. Normális kamerához adnak ilyen programot, de ehhez mégiscsak kell egy folyamatosan működő PC. Másrészt az állandó, folyamatos rögzítés felesleges és pazarló, ezért érdemes olyan kamerát szerezni, amelyik beállítható területen önmaga figyeli a képtartalom változását, és képes az ekkor keletkező felvételek e-mailben v. FTP-szerverre történő továbbítására. A rögzítő PC utóbbi esetben egy hálózati HDD-vel (FTP-funkciót támogató NAS-szerver) kiváltható.

(#15) CjCooler válasza And (#14) üzenetére


CjCooler
csendes tag

Köszönöm And a kielégítő válaszod!

Nos én egy LINKSYS BEFSR81 Router + 8 port switchet választottam a kamerákhoz.
Illetve 4 db AVIOSYS IP CMOS Kamera 9060A SL (audio) valamint 1db Vivotek IP Pan/tilt, CMOS, max. 640×480, 25fps, mobiltelefon me pan/tiltes kütyüt választottam.
Az upload sebességgel nemhinném, hogy gond lesz (Hollandiában lesz telepítve izmos sávszélességgel). Azt hiszem, hogy marad a PC-n való rögzítés, mivel egy NAS szerver már nem férne bele a kalkulált árba.
Sokat segítettél és még1x köszönöm segítő szándékod. :R

Üdv. Szabi

(#16) netboy


netboy
senior tag

Valaki tud nekem olyan softvert ajánlani ami segítségével a pc bekapcsolásával a megadott időben rögzíti a videót emberi beavatkozás nélkül?

(#17) Cleo válasza CjCooler (#15) üzenetére


Cleo
tag

Nem tudom, hogy AVIOSYS-hez mellékelnek-e valamilyen jobb fajta rögzítő szoftvert (más tapasztaltam) de ha PC-vel rögzítesz, akkor érdemes olyan szoftvert használni, ami támogatja az egyidejű, több csatornás rögzítést és/vagy legalább round-robin rögzítést tudja.

(#18) netboy válasza netboy (#16) üzenetére


netboy
senior tag

ip camerák felvételének rögzítéséhez softwaret tudtok ajánlani?

(#19) tibibi


tibibi
őstag

:F

(#20) #96302336


#96302336
törölt tag

Sziasztok.
Volna némi gondom egy IP kamerás rendszerrel. Adott 6db. kamera,ami nagyon jól működik helyi hálón keresztül. A kamerák mind fix IP-vel rendelkeznek. A probléma a következő:
Távolról is szeretném elérni a kamerákat. A rögzítőszoftver nem tud távoli elérést (ezért volt ingyenes), de nem is ezt kell elérnem, hanem csak a kamerák élőképeit. Belső hálóról böngészővel simán megy, de routeren keresztül sajnos nem sikerült. A port forvward be lett állítva, a kameráknak szintén lett adva port. minden biztonsági cucc ki lett kapcsolva a routerben, de így sem megy.
Mit nézzek át?

(#21) tibibi


tibibi
őstag

valakinek van linksys wvc54gca wlan kamera kellene egy kis segitség :F :R

(#22) tibibi


tibibi
őstag

:U :U

(#23) ysolt válasza tibibi (#21) üzenetére


ysolt
csendes tag

mond mi a gond :)

(#24) dudikof-t5h


dudikof-t5h
csendes tag

Otthoni hálózaton lévő Linksys WVC54GCA IP kamerát szeretném elérni külső hálózatról.Hogyan mit kell beállítani? Invitel netem van.

HP Pavilion DV5 1080eh

(#25) Sanya válasza #96302336 (#20) üzenetére


Sanya
nagyúr

vpn-t tudnak a routerek?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) dudikof-t5h


dudikof-t5h
csendes tag

Kezdő vagyok e témában ezért kérdezem, hogy mi az a vpn?

HP Pavilion DV5 1080eh

(#27) dudikof-t5h


dudikof-t5h
csendes tag

Szerintem valami ilyesmi kell nekem:
http://www.pcworld.hu/forum/lofiversion/index.php/t13587.html

HP Pavilion DV5 1080eh

(#28) xgamer.pc válasza dudikof-t5h (#27) üzenetére


xgamer.pc
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy 3 darab kamerából álló "megfigyelőt". Az alapgondolatom az, hogy 3db ip camerának a képét szeretném valahogyan internetre publikálni. Tehát adott 3db ip camera, a routerem, egy asztali számítógép és 2 laptop. Az asztali gépemre esetleg még rögzíteném is a felvett adásokat. Mivel elég sokat utazok, a laptopokon keresztül szeretnék egy-két helyet megfigyelni a házamban, 2-3000km távolságból, bár ez igazából mindegy ha neten keresztül tudom figyelni az élő kameraképet.
Szóval hogyan csináljam, milyen programokat használjak és legfőképp milyen kamerát ajánlanátok?
A felvétel igazság szerint csak akkor lenne fontos amikor a kamera mozgást érzékel, de ez nem elsődleges szempont, mivel az asztali gép így is úgy is folyamatosan használatban van, szinte soha nem kapcsolom ki.

Ezekhez kellene nekem egy igazi szájbarágós leírás, vagy jó lenne ha valamit linkelnétek ami alapján meg tudom csinálni, mert abszolút kezdő vagyok a témában.

Köszönöm a segítséget, Tomi

http://logout.hu/blog/xgamer_pc/index.html Megbizhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=xgamer&submit=

(#29) LonGleY


LonGleY
veterán

Nekem is hasonló kérdésem lenne, egy 3 kamerás rendszerre van szükségeünk, segítségül egy asztali gép és egy régebbi (kék) Linksys router tartozik. Merre érdemes tapogatózni?

(#30) club1 válasza LonGleY (#29) üzenetére


club1
veterán

A legprimitívebb megoldáshoz nem kell kameraszerver sem. A kameráidat beüzemeled, adsz nekik egy-egy fix ip címet a router tartományából (eddig a pontig az összes kamerarendszer hasonlóan konfigurálandó). Kameraszerver nélkül az egyes kamerák képei kiforwaldolhatóak a router külső lábára különböző portokra. Ahhoz, hogy a kamerákat mindenhonnan el lehessen érni, vagy fix ip cím kell a router internetszolgáltatójától, vagy dyndns szolgáltatást kell használni (utóbbit a routernek is támogatnia kell). Hátránya ennek az alaprendszernek: Nincs rögzítés/visszanézhetőség.
Rögzítéshez kell egy kameraszerver. Egyes ip kamerákhoz adnak, egyesekhez nem, van ahol x db-hoz adnak kameraszervert. Kamera vásárlás nélkül ingyenes ip-s kameraszerverről ami több kamera képét is rögzíti nem tudok, de nem azt jelenti, hogy nincs... Kameraszerver használata esetén csak a kameraszerver eléréséhez szükséges portot kell a routeren kiforwardolni.

[ Szerkesztve ]

(#31) LonGleY válasza club1 (#30) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszönöm szépen!

Szerencsére a routeres és dyndns-es beállítgatás megy. Akkor ezek szerint megfelelő, és egy valamilyen szoftverrel kompatibilis IP kamerákra lesz szükségünk, meg némi UTP kábelezésre.

Akkor már csak az a kérdésem maradt, hogy miket tudtok javasolni beszerzésre, vagy milyen boltot, ahol ebben segíthetnek (és nincsenek elszállva az árakkal).

(#32) xgamer.pc válasza club1 (#30) üzenetére


xgamer.pc
csendes tag

Köszönjük a kielégítő választ!

1. kérdés, mi az a kiforwaldolás magyarul?

2. kérdés, hogyan tudnék a saját gépemen ilyen rögzítő szervert létrehozni?

3. kérdés, honnét tudom, hogy támogatja-e a router a dyndns-t? Pont most akarok új,saját routert venni!

http://logout.hu/blog/xgamer_pc/index.html Megbizhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=xgamer&submit=

(#33) LonGleY válasza xgamer.pc (#32) üzenetére


LonGleY
veterán

1. Annyit tesz, hogy nem csak lokálból éred el a cuccokat az adott porton, hanem kívülről is ugyanúgy használhatók lesznek. Pl. ha egy FTP klienst futtatsz a gépen, akkor alap esetben a 21-es portot engeded ki, a HTTP-hez a 80-ast. Ehhez egy segítség oldal: portforward.com (router típus kiválaszt > utána alkalmazás, de még ha nem is találod a megfelelőt a szoftverből, bármelyiknél látható a metódus, csak más számokkal dolgozol)

2. Ez engem is érdekelne.

3. Személy szerint ajánlom a Cisco (Linksys) routereket, azokban biztosan van, de még a marha régi Edimax-okban is láttam. Eléggé elterjedt dolog, de még ha nem is lenne benne, van wines és linuxos kliense a DynDNS-nek, ami elküldi az aktuális IP címed a szolgáltatásnak, így frissül a regisztráláskor beállított domain név. Ha a router támogatja a cuccot, akkor nem kell külön kliens, csak a beállító panelén kell megadni a dyndns belépődet és azután már automatán működik. Nálam ez most így néz ki: [ link ]

[ Szerkesztve ]

(#34) LonGleY válasza LonGleY (#33) üzenetére


LonGleY
veterán

*FTP szervert, nem klienst

(#35) xgamer.pc válasza LonGleY (#33) üzenetére


xgamer.pc
csendes tag

Köszönöm szépen!

Az utolsó "Nekem így néz ki" LINK-et nem sikerült behozni valami miatt, de egyébként köszönöm a válaszokat, akkor ennek függvényében megpróbálom beszerezni az alkatrészeket!

Tomi

http://logout.hu/blog/xgamer_pc/index.html Megbizhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=xgamer&submit=

(#36) club1 válasza LonGleY (#33) üzenetére


club1
veterán

A kameraszerver egy szoftver. Megveszed, feltelepíted, beállítod rajta a kameráidat és sok minden mást (mit, mikor/milyen eseménykor, milyen hosszan rögzítsen), és működik. Nagy hdd kell alá, ha több hetet kell rögzíteni...

(#37) LonGleY válasza club1 (#36) üzenetére


LonGleY
veterán

Na igen, ez lesz a nagy kérdés, hogy melyik, és az melyik kamerákat csipázza... tudnia kéne folyamatosan legalább egy napnyi anyagot elpakolnia úgy, hogy a kijelölt tárhely méretből ne fusson ki, és távolról is lehessen figyelgetni akár osztottképernyőn több képet is. A legjobb meg az lenne, ha mindezt tudná egy gyengébb gépen is, nem túl nagy energiazabálással.

[ Szerkesztve ]

(#38) club1 válasza LonGleY (#37) üzenetére


club1
veterán

TP-Link ip kamerák.
16 kamerát kezelni képes kameraszervert adnak melléjük, egyik-másik NAS-ra is fel tudja tölteni a videót. A 640x480-as felbontásúaktól nem kell kiemelkedő képminőséget várni, az 1280-as (HD) felbontásúak viszont zabálják a tárhelyet.

(#39) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok nagyon alap kérdés: mi kell ahhoz hogy egy hálózaton lévő IP kamerát lássak egy másik számítógépről (másik hálozaton) akár mobilról?
A hálózatban tökéletesen működik.
:R

(#40) Lac010


Lac010
újonc

Sziasztok!

Segítséget kérek tőletek. Összeraktam egy 4 IP kamerás rendszert. :Y minden működik, DE a nappali felvételeknél két kamera rendszeresen leakad. :F Amint átvált ez a két kamera éjszakai módra onnan tökéletesen üzemel minden :C Találkozott már valaki ehhez hasonló problémával?
Előre is köszi

(#41) club1 válasza Lac010 (#40) üzenetére


club1
veterán

Kábellel vagy wlan-on csatlakoznak-e a kérdéses kamerák?

(#42) Lac010 válasza club1 (#41) üzenetére


Lac010
újonc

Köszönöm a választ.
UTP Cat5 kábellel készült az egész hálózat. :R

(#43) club1 válasza Lac010 (#40) üzenetére


club1
veterán

A leakadás mit jelent? Csak a kameraszerveren nem látszódnak, vagy nem lehet rájuk jelentkezni, vagy esetleg meg sem lehet ilyenkor őket pingelni? Tápellátásuk rendben van? Routeren/switchen ilyenkor az adott végponthoz tartozó lámpa ég/nem ég?

(#44) Lac010 válasza club1 (#43) üzenetére


Lac010
újonc

2-5 mp-es képkihagyások vannak. ilyenkor nem rögzít a DVR. Ezek a kihagyások azt okozzák hogy a rögzítőn több órás kimaradás is van. Viszont a CMS program amit párhuzamosan futtatok ott csak max 1-2 perces kihagyások vannak a felvételen. :W

(#45) Lac010 válasza club1 (#43) üzenetére


Lac010
újonc

itt az eredmény a pingelésről

(#46) Lac010 válasza Lac010 (#44) üzenetére


Lac010
újonc

Ezek a pingelések videó jel megszakadáskor készültek

(#47) Lenry válasza Lac010 (#40) üzenetére


Lenry
félisten

ennyiből a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy hibásak a kamerák, vagy a firmware-jük

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) Spuri2000 válasza Lac010 (#42) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Próbáld ki Cat6-al! Ott nagyobb a sávszélesség!

[ Szerkesztve ]

(#49) kraftxld válasza Spuri2000 (#48) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Meg áldozzon éjfélkor kecskét keresztútnál? :D Kizárt, hogy sávszélesség hiány lenne.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) Spuri2000 válasza kraftxld (#49) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Esetleg meg lehetne próbálni felcserélni a kamerákat vagy a kábeleket... Hátha sikerülne leszűkíteni a hibát!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.