Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49551) csucsbicep válasza mgm81 (#49550) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pontosan milyen kártya ez?
A hő terhelten nem sok.

(#49552) Mian


Mian
aktív tag

Hali!

Displayport ill. mini displayport között van különbség tudásban, vagy a mini dp csak a sima dp kicsinyített másolata?

[ Szerkesztve ]

(#49553) mgm81 válasza csucsbicep (#49551) üzenetére


mgm81
tag

SAPPHIRE HD 3870 512MB GDDR4 256bit

Üdv.: mgm81

(#49554) csucsbicep válasza mgm81 (#49553) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Milyen géped van hozzá? Illetve driver cserét próbáltál már?

(#49555) mgm81 válasza csucsbicep (#49554) üzenetére


mgm81
tag

ASROCK UCC, 3GB DDR2 800MHZ (HOLNAP JÖN 2GB DDR3 1600MHZ)
AMD PHENOM X3 3,2 MHZ 640-ES VINYÓ.

Üdv.: mgm81

(#49556) csucsbicep válasza mgm81 (#49555) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

eddig jó volt?

(#49557) mgm81 válasza csucsbicep (#49556) üzenetére


mgm81
tag

Eddig xfx 9600gt-vel ment minden.

Üdv.: mgm81

(#49558) csucsbicep válasza mgm81 (#49557) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Érdekes. Talán kevés lenne az 512mb ram? Bár nem hinném.
9600gt gigás volt?
Másik driver? Illetve csak codban csinálja?

(#49559) mgm81 válasza csucsbicep (#49558) üzenetére


mgm81
tag

Az is 512mb 256bit, sőt az green edition volt.

Üdv.: mgm81

(#49560) mgm81 válasza mgm81 (#49559) üzenetére


mgm81
tag

Az ati kataliistba a tesztnél lefagy.
és az auto tuningot be állítja, fél perc után ismét lefagy.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: mgm81

(#49561) mgm81 válasza mgm81 (#49560) üzenetére


mgm81
tag

sőt ez se rossz:
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Üdv.: mgm81

(#49562) csucsbicep válasza mgm81 (#49560) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Másik drivert próbáltál már?

(#49563) mgm81 válasza mgm81 (#49561) üzenetére


mgm81
tag

10 perc ,
megpróbálom akk. az új drivert.

Üdv.: mgm81

(#49564) csucsbicep válasza mgm81 (#49563) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mondjuk egy 10.10-et tegyél fel.

(#49565) mgm81 válasza csucsbicep (#49564) üzenetére


mgm81
tag

nem tudtam uninstallálni az ati catalist drivert, de vga frissítést cináltam manuálisan.
Be jelöltem a tipust láthatóan jobb, de a cross firet még most sem engedi.
De most már a tipust pontosan felrakta

Üdv.: mgm81

(#49566) mgm81


mgm81
tag

Üdv.: mgm81

(#49567) fatal` válasza mgm81 (#49566) üzenetére


fatal`
titán

Használd már a szerkesztés funkciót!

(#49568) MZsoltee válasza mgm81 (#49566) üzenetére


MZsoltee
veterán

Le kellene szedni a régi drivereket rendesen, ha nagyon régi az oprendszered, akkor egy windows újratelepítés se lenne rossz!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#49569) mgm81 válasza MZsoltee (#49568) üzenetére


mgm81
tag

Tegnap raktam fel az xp sp3-at előtte ugyan ez volt a win7 ultimaten.
a vezérlőpultba nem tudom meg nyitni a programok eltávolítása mapot.igy nem tudom fel raknni az új drivet.
De lehet hogy ez az új mert angol.
Az előző magyar volt.
Csak a gpu így ismeri fel
A katalistba kell a crossfiret engedélyezni? :F

Üdv.: mgm81

(#49570) fatal` válasza mgm81 (#49569) üzenetére


fatal`
titán

Nem, engedélyezi magától, elméletileg. De abban sem vagyok biztos, hogy a gpu-z crossfirenek írja a belső cf-fel rendelkező kártyákat.

(#49571) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Egy ilyen tápom van:

Mivel OEM gépekbe gyártották ennyi csatlakozó van rajta:
- 1x 20+4Pin
- 1x ATX 12V 4Pin
- 3x Molex 4pin (az egyik molex fekete színű, úgy tudom az "gyengébb", ventiknek való, tehát reál 2 molex csatim van)

Ebben a gépben van egy AM2NF6G-VSTA alaplap, amibe vennék egy ATI HD5670-es VGA-t, csakhogy nem vagyok 100%-osan biztos abban, hogy elindul a VGA a lapban (az nForce 405-ös csipszet miatt) ezért tesztelném egy akármilyen 5000-es ATI-val. Próbáltam kölcsönkérni egy kisebbet, de nem túl nagy sikerrel, szóval kb. arra kényszerülök, hogy a saját 5770-esem tegyem bele, aminek kell tápcsati.

A kérdésem, hogy elbírja-e az 5770-esemet a táp egy 89W-os AMD 5200+ társaságában a vinyóval?

Ki mit szól hozzá?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#49572) shootme2 válasza RootRulez (#49571) üzenetére


shootme2
aktív tag

Helló!

Ugyan ilyen tápom van az adatlapomon látható konfiggal de már két kártyás rendszer is ment vele úgyhogy tiedet is el kell hogy bírja.
A fekete molex csatiban a 12V-os ág helyén 3.3V van de egy pár perces forrasztással megoldható hogy abban is 12V legyen. Én ezzel a módosítással használom + beraktam egy komplett ágat hogy ne legyen gond a csatlakozómennyiséggel.

(#49573) RootRulez válasza shootme2 (#49572) üzenetére


RootRulez
félisten

A tápon belül kell átkötnöm és akkor 12V jön azon is gond nélkül? :F Látni fogom a tápon belül, hogy kell át/bekötni?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#49574) shootme2 válasza RootRulez (#49573) üzenetére


shootme2
aktív tag

Igen a tápon belül kell átkötni. A fekete molex narancssárga vezetékét kell átkötni a táp panelján oda ahová a citromsárga vezetékek futnak be. De ha még nem csináltál ilyesmit akkor inkább ne fogj bele vagy kérj meg olyat aki csinált nehogy baj legyen.

(#49575) RootRulez válasza shootme2 (#49574) üzenetére


RootRulez
félisten

Forrasztgattam már, csak épp tápot nem. :N Köszi az infókat... Akkor a táp elvinne egy erősebb VGA-t is?

...

Bár ha te már 2 VGA-t is hajtottál vele (plusz az egész gépet), gondolom igen. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#49576) mgm81 válasza fatal` (#49570) üzenetére


mgm81
tag

Meg néznék egy másik ilyen kari GPUZ tesztet.
Ha ebben tudnátok segíteni!!!
PLS :R :R :R

Üdv.: mgm81

(#49577) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello, van 1 olyan gondom hogy a 4850 Biosát kicseréltem, de mivel az órajeleket elirtam ezért az sztal betöltése előtt kékhalál... mivel csökkentett módban elindul a masina, de ittnemtudom hogy hogy lehet kicserélni vagy visszaállítani a biost mivel csökkentett mód van s nem indul el a program "ATIwinflash"

Valami ötlet?

(#49578) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Van egy 8800gts 512 G92 karim. A gyári hűtőn szétmentek ezek a textil szerű pasztás bigyuszok. Mik a hivatalos neveik ezeknek? Én úgy tudom "gep pad", de ilyen néven nem találom a neten. Ki szeretném cserélni őket, mert eléggé ramaty állapotban vannak már.

Előre is köszönöm. :R

(#49579) gban válasza BeriHampeR (#49577) üzenetére


gban
Közösségépítő

Indítsd a géped:
- alaplapi vga-val ha van
- sima PCI-os kártyával
- csökkentett módban távolítsd el a drivereket, hogy elsőre ne ismerje fel a kártyát a win, és így próbáld meg a frissítést

Postázást nem vállalok.

(#49580) fatal` válasza RootRulez (#49571) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem elbírja simán.

[ Szerkesztve ]

(#49581) Hachier


Hachier
csendes tag

Sziasztok!

A gondom az, hogy az utóbbi időben nagyon elszaporodtak nálam a kékhalálok :( (már napi több). Eleinte alaplapra gyanakodtam, de most úgy néz ki, hogy mégis VGA-problémám van. Tudnátok segíteni ennek eldöntésében?

A rendszerem kiépítése:
- Alaplap: Asrock Alive SATA2 GLAN (kicsit már öreg, pl. USB-re nem ad elég feszültséget)
- CPU: AMD X2 4000+ (nincs túlhajtva)
- RAM: 2×2 GB Kingstone DDR2 (dual channel)
- GPU: Sappire Radeon HD 4850
- OS: Win7Pro / XP Home (dualboot, mindkét rendszer jogtiszta)

A GPU-n custom firmware van, mert gyárival lehetetlen volt újraindulni, rebootkor már BIOS-ban szemetes, kockás lett a kép, ha el is jutott a Windowsig, legkésőbb a loginképernyőn kifagyott. Mindig áramtalanítás és várakozás kellett, két indítás között. Egy fórumon találtam a custom firmware-t, ami csak annyiban van módosítva, hogy ezt javították benne.

Fél évig semmi gáz nem volt, csak kb. egy hónapja jött az alábbi.

Először Win7 alatt jelentkezett, ennek nyomán találtam fórumbejegyzést a neten, akinek ugyanilyen OS-e, alaplapja és VGA kártyája volt, neki driverbutítás segített, visszaállt 9.11-es ATI driverre. Ez valamelyest segített nekem is, visszafogta a hibák számát, de azóta is egyre gyakoribb a gond.

A sima kékhalálok után elkezdődött egy olyan hiba is, hogy játék közben nagy színes foltok és kisebb színes kockák jelentek meg, majd ezután jött a kék halál. A Win7 mindig újrabootol azonnal, az XP azonban átvészelt egy ilyet. A színes foltok után elsötétült a képernyő, de hallatszott, hogy a játék megy tovább, így gyorsbillentyűvel kiléptem, vaktában kijelentkeztem, és akkor visszajött a WinXP, csak szemetes maradt a kép. Lefotóztam, belül a Start menü, a kurzor is ilyen volt.

Kép 1

Tehát úgy tűnik, a 3D megjelenítéssel van gond, ezt alátámasztja az is, hogy amikor a hiba a játékon belül olyan helyen jelentkezik, ahol 2D és 3D vegyesen van, akkor csak a 3D-s részre korlátozódik. (Igaz, az XP 2D-s felülete is szemetes lett a hiba után.)

Kép 2

Dumpelemzés, és a Windows 7 eseménynapló nem tudott konkrétumot mondani, az XP eseménynapló és az ottani dumpelemzés viszont egybehangzóan azt írja, hogy a GPU végtelen ciklusba kerül, és ez vezet a hibához.

A fura viszont az, hogy a Furmark fél órán át hibátlanul futott.

Szerintetek a GPU a ludas, vagy az alaplap hibázik? :F

Segítségeteket, tanácsaitokat előre is köszönöm.

(#49582) BeriHampeR válasza gban (#49579) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Nincs alaplapi VGAm, és PCI kártyám se..., eltávolítottam de még az asztal előtt kifagy... kékhalál. vlm ötlet?

(#49583) ETOM válasza BeriHampeR (#49577) üzenetére


ETOM
addikt

régi bios-t mindig menteni kell

(#49584) perszen


perszen
csendes tag

Sziasztok,
van egy geforce 8800gts 512mb-os grafkártyám, most vettem, eladó szerint jó, szerintem nem az. A jelenség mindenkinek ismerős lehet, viszont mivel a kb 15 újraindításból volt hogy jól ment, ezért gondoltam kérni a véleményeteket, segítségeteket.
A jelenség: a bekapcsoláskor már piros pöttyök, elcsúnyázott karakterek a biosban (lásd képek). Utána a windows választó képernyő jó, windows xp és 7 is jó, de driver telepítés után fagyi. A szokásos.
Azonban: Kb 15 újraindítást küzdöttem meg vele, azonban egyszercsak jó volt, el is indult a meghajtóval az xp, majd a 7-es, majd fagyi és újra pöttyözés már az induláskor is.
A ventijét szétszedtem, csupa por volt, kitisztítottam, tettem rá új pasztát, illetve egy nagy külső állóventit is ráirányítottam, fáztam is mellette, szóval túlmelegedés - szerintem kizárva.
Ha volt, hogy jól elindult, akkor még menthető?
Akárhogy keresgélek egyébként, nem találok olyan programot, amit rá lehetne ereszteni és szépen megmondaná, hogy pajtás, ez, az, amaz hibás a kártyán (memória, shader, ...), pláne le is tudná kapcsolni...
Köszönöm előre is,
Gábor
ui: A tápom Chieftec ctg-550-80p, 25 amper a 12v szálon, vinnie kell

[ Szerkesztve ]

(#49585) RootRulez válasza BeriHampeR (#49582) üzenetére


RootRulez
félisten

Vmi havertól kunyerálj egy "padláson porosodó" PCI VGA-t (akár vehetsz is 3-500Ft-ért) vagy valaki más gépbe csináljátok meg, akinek van integrált VGA-ja és vezérelni tudja a prioritásukat. :K

═════════════════════════════════════════

(#49586) BeriHampeR válasza ETOM (#49583) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Megvan.. csak nemtudom rátenni :D most ittvan a gépben a kártya arról irok csökkentett módban, de normál inditásnál nem indul el... csak kékhalált kapok.

valami ötlet hogy hogy kell csökkentett módban visszatenni a régi biost?

(#49587) ETOM válasza BeriHampeR (#49586) üzenetére


ETOM
addikt

De hh nem tudod rátenni nem pendrive-ról írtad át a bios-t?

(#49588) BeriHampeR válasza ETOM (#49587) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

http://logout.hu/bejegyzes/bobalazs/radeon_4850_bios_flasheles_folyamata/hsz_1-50.html

Ez alapján... csak az órejelet levettem alacsonyra és ezért nem bír elindulni... persze megvan az original... csak nemtudom visszatenni.

(#49589) gban válasza BeriHampeR (#49588) üzenetére


gban
Közösségépítő

Esetleg Hiren's boot CD XP-je alatt megpróbálhatod.
Az nem teljes értékű XP, drivert nem tölt be a vga-hoz, de elvileg nem csökkentett módban fut, egy próbát megér.

Postázást nem vállalok.

(#49590) ETOM válasza BeriHampeR (#49588) üzenetére


ETOM
addikt

Ha megvan az eredeti bios és pendrive választásig eltudsz jutni akkor ez alapján sztem helyre tudod rakni:
Videó

Programok stb.:

[ATIFlash 3.60]
[HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool]
USBImage

USB kiválasztod bootnál aztán
atiflash -p 0 biosneve.rom

(#49591) dajani


dajani
tag

Szia.

Sorgos segitseg kellene. Asrock alaplapba Hd5750 vidkari. Boot kepernyonel kifagy. Mi lehet vele? Integralt kartyaval megy gond nelkul. Biosban atalitottuk PCI/ra

(#49592) ETOM válasza dajani (#49591) üzenetére


ETOM
addikt

Táp milyen? Táp csati rajta van rendesen?
PCI-re állítottátok vagy PCI-E/PCI-Express-re? utóbbin legyen.

(#49593) dajani válasza ETOM (#49592) üzenetére


dajani
tag

PCI-re lett allitva, molex atalakitoval van a vga-ra a tapfesz

(#49594) dajani


dajani
tag

Asrock G31M-S R2.0 az alaplap, Biosban kellene meg valamit allitani?

[ Szerkesztve ]

(#49595) ETOM válasza dajani (#49593) üzenetére


ETOM
addikt

Toljátok át Primary Graphics Adapter-nél [PCI Express]-re a beállítást. Hátha csak ez a baja.

(#49596) BeriHampeR válasza ETOM (#49590) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Köszönöm, sikerült :)

(#49597) perszen válasza perszen (#49584) üzenetére


perszen
csendes tag

Ismét én, néhány órája írtam egy kérdést, közben találtam egy olyan megoldást, ami többek szerint működik és a logika is úgy diktálja: be kell tenni a kártyát a sütőbe 200 fokon 8-10 percre, hogy a forrasztások újrarögzüljenek...

http://hardforum.com/showthread.php?t=1421792

Többeknek sikerült.
Mivel már két ilyen kártyám van (egy 8800gt és egy 8800gts - mindkettővel a vaterán vertek át, miután egy 8600gt-vel átvertek, fél éve szeretnék játszani egy kicsit mély depressziómat feloldani, hát ez csak lefelé viszi), szóval asszem bedobom a 8800gt-t.
Majd beszámolok hogy sikerült. :)

Azért ha valakinek van ötlete, hogy a piros pöttyök induláskor ha egyszer vannak, máskor nem, az jó jel-e és menthető e a kátya, annak örülnék. Gyanítom túlmelegedett szegény, mert tiszta por volt a hűtőrendszer mikor kaptam...
Szóval sütök egy dzsíforszt hamarosan :)

(#49598) dajani válasza ETOM (#49595) üzenetére


dajani
tag

Koszi. Megoldottuk. Boot kepernyonel 6b38 kodnal megalt. Biosban meg be kellett allitani: Int. Graph No Auto 1 or 8 MB

(#49599) perszen válasza perszen (#49597) üzenetére


perszen
csendes tag

A következőt fogom csinálni - mivel ott a fórumon alaplapot, ps3-at is javítottak így, sütőbe rakva - és ki akarom próbálni:
1) Keresek egy régi sima PCI videókártyát a dobozban, ami működik.
2) Megsütöm az ott leírtak szerint.
3) Ha működik, beteszem a 8800gt-t és meglátjuk mi lesz :)
Gondolom ez a reball házilag :) azt írják, a gyártósoron is hasonlóan készülnek, rátesz a gép mindent, aztán egyben megsüti, bár ezt lehet hogy autóelektronikára írják, de az elvbe nem tudok belekötni. Az jobban érdekel, hogy a 200 fok hogy nem vág tönkre semmit, proci, memória... Brr.... Bizarr...

(#49600) gban válasza perszen (#49599) üzenetére


gban
Közösségépítő

Gyártósoron nem hővel forrasztanak.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.