Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Neurotoxin válasza zdanee (#97) üzenetére


Neurotoxin
őstag

No offense, de ez az "egy használt autó ára" összehasonlítás már kezd nagyon elcsépelt lenni. Azt szoktam erre mondani az illetőnek, hogy ok, akkor vegyél belőle valóban használható autót. Drága?Igen, nagyon drága!Megkönnyíti a mindennapi munkádat?Igen. Egy iPhone, 4-5 év használattal számolva, nekem megér 7-8.000 Ft/hó kiadást.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#102) zdanee válasza Neurotoxin (#101) üzenetére


zdanee
őstag

Mondjuk ez nem változtat azon, amit írtam, de ha neked jobban esik, legyen "nagyságrendekkel drágább" a "használt autó" helyett.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#103) joey04 válasza zdanee (#95) üzenetére


joey04
titán

nem, ez szoftveres :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#104) Solten


Solten
addikt

Nahat, ez elegge sokaig tartott... :U

Saor Alba

(#105) Neurotoxin válasza zdanee (#102) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"nagyságrendekkel drágább". Hm, eszembe jutnak édesanyám fiatal, velem egykorú kolléganői: Anyum az én használt, 4 éves iPhone-jaimat szokta "megörökölni". A kolléganői kikezdték, hogy miért vesz ilyen "drága" telefont (az alma logó nekik az ördög maga), közben ők 3 év alatt vesznek (minden egyes évben) 1-1 új, közepes árfekvésű kínai droidot. Utána pedig hallom a panaszkodásukat, hogy lefagyott, nem tudnak telefonálni, ez-az összeomlott. Hozzáteszem, a védőnői szolgálat nem biztosít számukra telefont, hanem kb egy belépőszintűnek sem nevezhető laptopot kapnak, amit csak a tanácsadóban használhatnak...

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#106) kilua válasza Neurotoxin (#101) üzenetére


kilua
senior tag

Mivel 2018ban vettem Pocophone f1et 105ezerért, 2022ben Poco X3 prot 95ezerért és teljesen jó mindkettő, ezért furán nézek amikor olyant olvasok hogy "de az iPhonet 4 évig használja az ember azért jobb" meg "egyszerűen működik" hát azok is egyszerűen és jól működnek (megértem hogy neked megéri a felárat persze)

[ Szerkesztve ]

(#107) Reggie0 válasza arnyekxxx (#86) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha mozartot jatszanak, akkor nincs jogdij.

(#108) Reggie0 válasza anulu (#88) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez siman lehet alaplap hiba is. Egy repedt forrasztas es mar instabil lesz a cpu, random crash, stb..

(#109) Reggie0 válasza Zanik (#98) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az egyik elsodleges oka, hogy nem gyart fogyasztoi termekeket. Valamint nem valoszinu, hogy tul sok panaszt kapnanak a visszaeleseikkel kapcsolatban ami miatt vizsgalatot kene inditani.

(#110) zdanee válasza Neurotoxin (#105) üzenetére


zdanee
őstag

Faterom az S8-amat használja, új akkuval, Lineage OS-el (A13). Anyukám a régi LG G8x-emet. Én mindkettőt egy éves korukban vettem, garival, gombokért (és most vettem egy S23 Ultrát itt a HW aprón, a következő ~4 évre). Nem az Apple a titok nyitja, hanem hogy nem a szolgáltató által osztogatott ipari hulladákot veszem. És itt csatolnék vissza a kiinduló kommentre: a kolléga tapasztalata egy 0 Ft-ért elvihető szolgáltatós ipari hulladék vs egy Alma viszonylatában nem fair. Azaz a fő megállapítás nem az, hogy az Android olcsó az Apple drága, hanem hogy olcsó telefont olcsóval, drágát drágával érdemes összehasonlítani, különben félrevezeted magad és hamis prekoncepciók miatt zárod ki magad a választék egy jelentős részéből.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#111) DarkChild válasza anulu (#71) üzenetére


DarkChild
senior tag

Vicces, éppen pár hete írtam róla egy kommentet egy másik topicba, hogy nálam meg éppen azt iPhone volt az, ami hívás közben megmagyarázhatatlan hibákat produkált: [link]
Utána volt 4 Androidos mobilom (3 Samsung + 1 Xiaomi) és egyiken se tapasztaltam hasonlót.
App crash sem emlékszem mikor volt utoljára...
Hát ez van, másnak a tapasztalatok :U

(#112) dnelb válasza Neurotoxin (#105) üzenetére


dnelb
veterán

csúcsmodellt hasonlítasz alsó-középhez(mint általában az almások). Egy 4 éves s20 ugyanúgy használható lenne, nem fagyna stb..

(#113) myckey válasza tothl (#45) üzenetére


myckey
veterán

Na, most írtad le magad...nem vagy kompatibilis és releváns.
:N ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#114) Fuxosbömis válasza zdanee (#92) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Minnél szabályozottabb a piac, annál kevesebb értéket kapsz a pénzedért.

(#115) M1995


M1995
aktív tag

Tech dolgokhoz nem értő öreg politikusok leálltak butáskodni. Hey Joe, nem megy a "super app" :U WTF?
Tippre azért szerintem a legtöbbnek iPhone-ja van és nem más márkát választottak.

(talán nem kellett volna hagyni, hogy a Google alávágjon a Windows Phone-nak az akkor már piacvezető Gmail, Maps, YouTube visszatartásával és akkor lehetett volna még egy nagy mobil platform)

(#116) Punja válasza Neurotoxin (#101) üzenetére


Punja
lelkes újonc

Mondjuk egy iPhone árába kerülő használtautót is legalább bátor dolog megvenni.

(#117) vlesi69


vlesi69
senior tag

Nem vagyok Apple fan, de lehetne a többi céget is baszogatni az irreális árakért. Volt több cikk is hogy ténylegesen mennyi kerül egy telefon, az Apple meg rengeteg összetevőt mással gyártat, de a hozzá kapcsolódó cuccok is drágák, meg csak korlátozottan használhatóak a telefonnal ha mác cuccot szeretne az ember használni vele.

(#118) zdanee válasza Fuxosbömis (#114) üzenetére


zdanee
őstag

Ez mondjuk tényszerűen nem igaz. Egy teljesen szabályozatlan piacon pl a legnagyobb piaci szereplő ellehetetlenítheti a konkurenciát, majd a piacon egyedül maradva tetszőlegesen árazhat. Lásd még: anti-tröszt. Vagy a XIX. század amerikája, ahol a gyárak által felbérelt magán-rendőrség lőtte a szakszervezetbe tömörülni próbáló sztrájkoló munkásokat.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#119) paatrick válasza nozs23 (#6) üzenetére


paatrick
őstag

Végigolvastam a topikot, de hát ez nem a mai nap hanem a mostani hónap legjobb hozzászólása:
"Én az Apple helyében fognám magam és kivonulnék az USA piacról! :W
Ha az USA-nak nem tetszik az Apple üzletpolitikája, akkor csináljanak saját telefont és operációs rendszert! :W"

:C :C
Emberünk az Apple helyében kivonulna arról a piacról ahonnan az Apple a bevételének 50%-át szerzi. Ezzel aztán jól megleckéztetné az USA-t :DDD

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#120) Zsolt,72 válasza paatrick (#119) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nekem az a tippem, hogy vagy nem gondolta át a poszt tartalmát, azaz ez mit is jelentene a valóságban mielőtt publikálta volna, vagy eleve nem is gondolta komolyan, amit leírt. :)

(#121) doooo válasza kilua (#50) üzenetére


doooo
veterán

Most komolyan azt akarod bemagyarázni, hogy Huawei több (vagy akár sokkal több) csúcskategóriás mobilt adott el, mint a Samsung?
Nem tűnt fel, hogy amúgy erre konkrétan soha nem volt példa?

(#122) gusthy válasza total90 (#40) üzenetére


gusthy
veterán

Nem ez fáj elsősorban, hanem az, hogy a terméke piacvezető pozícióját kihasználva más termékek (praktikusan a terméken futó szolgáltatások) piacán más cégeket kiszorít.

(#123) paatrick válasza Zsolt,72 (#120) üzenetére


paatrick
őstag

Amiket olvasok néha ezen a fórumon én azon se lepődök meg ha komolyan gondolta :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#124) Hegyirabló válasza anulu (#71) üzenetére


Hegyirabló
veterán

"attól is crash-elt a telefon, ha hozzá nyúltam"

"ugyanúgy, ahogy AMD VGA-hoz sem vagyok hajlandó nyúlni"

+1

Aquila non captat muscas.

(#125) mepet válasza paatrick (#123) üzenetére


mepet
addikt

Nekem a "hatosagi aras iphone" komment tette be a kulcsot. Azota azon gondolkodom, hogy millio egy ceg, koztuk mindharom mobilszolgaltato utan es a Spar elott, nem lehetne valahogy atjatszani a nagyhasu rokonaihoz inkabb az Applet. Lehetne a neve Nemzeti Apple.

(#126) myckey válasza anulu (#71) üzenetére


myckey
veterán

Mesélj még kérlek, csúnya droid meg ájemdí vga és minden is... :O
Méghogy város ? Egy nagy vécécsészeee !

:D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#127) vicze válasza ghodyl (#73) üzenetére


vicze
félisten

Még minding te mosol ide dolgokat. Az állam kb. végtelen mennyiségű dolgot szabályoz és ír elő, nyilván a Bell vagy a Standard Oil szétveréséről se halottal. És lehetne még sorolni...

"cikk ilyen részletet nem említett."
A cikknek majdnem 0 köze van a perhez... :U

Egész konkrétan az Apple más cégek elleni monopol helyzetéről szól, és nagyon nagyon kis mértékben illetve csak közvetve van köze a felhasználókhoz, a duplán kiemelt árral kapcsolatos félmondat teljesen semmilyen formában nem az árat kritizálja, csak felhozza, mint egy tény, az Apple által többszörösen megsarcolt fejlesztők és egyéb cégek mellett.

(#128) kilua válasza doooo (#121) üzenetére


kilua
senior tag

[link] volt. Pont amikor az amcsik betámadták.

[ Szerkesztve ]

(#129) vicze válasza paatrick (#119) üzenetére


vicze
félisten

A szarkazmusról még te se hatoltál úgy látszik... :U És hát elég egyértelműen az.

(#130) paatrick válasza mepet (#125) üzenetére


paatrick
őstag

Akarod mondani Nerzeti Alma :DDD Nerma :DDD

#129 vicze
Sajnos ezen a fórumon már csak akkor tudom detektálni a szarkazmust ha ahhoz ez van rakva: ;]

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#131) bytesizelife válasza gusthy (#122) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Piacvezető? 30% az iOS részesedése, az Androidé meg 70%.

(#132) doooo válasza kilua (#128) üzenetére


doooo
veterán

Tehát abban a koronavírusos negyedévben (ami lényegtelen önmagában, éves lebontásban nézik az ilyesmit) véletlenül elsők lettek összesítésben, és akkor így igaz, amit fentebb írtál a drága mobilokról. Véletlenül sem. Az Androidos csúcskategóriát dominálja a Samsung, pont ahogy kb. 13 éve teszi azt. Erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#133) bytesizelife válasza kilua (#106) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Tudom, hogy övön aluli, de hány frissítést kaptál rá az elmúlt 6 év alatt?

(#134) nozs23 válasza bytesizelife (#131) üzenetére


nozs23
addikt

Az USA kormanya leszarja a global piacot (amivel az Apple olyan hevesen szeret ervelni). Naluk 60%-os piaci reszesedest tudhat magaenak az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#135) scyllarus válasza dnelb (#29) üzenetére


scyllarus
veterán

Hát ennek azért fuss neki még egyszer :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#136) bytesizelife válasza vicze (#127) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Igen, kb. a Bell vagy a Standard Oil idején végezte el utoljára rendesen a munkáját a versenyügyi hivatal. A Google, Facebook, Amazon stb. monopóliuma egy pillanatig nem zavarja őket.
Nem mondom, hogy az alma mindig mindent jól csinál, de olyan abszurd dolgokért perelték őket, amiért csak az AT&T-nél lehetett iPhone-t venni az elején: [link]
Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy azért baszogatják őket, hogy úgy látszódjék, hogy a hatóság csinál valamit (a valódi monopóliumok meg röhögnek a markukba).

(#137) dnelb válasza scyllarus (#135) üzenetére


dnelb
veterán

na mesélj

(#138) Fuxosbömis válasza zdanee (#118) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Ekkora marhaságot nem tudok kommentelni.

(#139) zdanee válasza Fuxosbömis (#138) üzenetére


zdanee
őstag

Én kérek elnézést. A nickedből rá kellett volna jönnöm, hogy felesleges szoba állni veled. Legyen kellemes hétvégéd!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#140) nuke7


nuke7
veterán

aztarohadtmindenit?!
az nVidiát mikor perelik be és darabolják fel...?
csak kérdezem, merthogy nekik tényleg monopoliumuk van... :U

#118zdanee : ne haragudj, de elárulnád, hogy egy nem szabályozott piacon szerinted hogy lesz valaki a legnagyobb piaci szereplő..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#141) zdanee válasza nuke7 (#140) üzenetére


zdanee
őstag

Sok pénzzel, a konkurencia felvásárlásával / ellehetetlenítésével, ipari kémkedéssel, a kereskedelmi láncok befolyásolásával, röviden mindazzal, ami tilos, és a tény, hogy valami tilos teremti meg a szabályzást. Azaz egy nem szabályozott piacon de facto semmi nem tilos, mindent lehet.

Példák: Kelet-indiai Társaság, Standard Oil, American Tobacco, ...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#142) 7Heads Drago válasza nozs23 (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Teljesen abszurd amit mondasz. Hova mennének? Kínába? Vagy az EU-ba? Esetleg Afrikába? A monopoliumra a legtöbb esélyük az Északi vagy Déli sarkon lenne. Ott legalább kevés embert kell meggyőzniük. :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#143) arnyekxxx válasza anulu (#91) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Többtucatnyi zenei mp3 van a gépemen ami 100% legális és a kiadó sem tud rámverni másolásvédelemfeltörést ugyanis az én gépemen készült az a nyersanyag amiből az audio-cd-t gyárották.

(#144) kilua válasza bytesizelife (#133) üzenetére


kilua
senior tag

Folyamatosan frissül a lineageOS.

A MIUI ha jól látom 2-3 évig frissült ezeken, ezért is van az hogy különben minden netre kapcsolódó OS részt a google a play servicesen keresztül frissít.

[ Szerkesztve ]

(#145) scyllarus válasza dnelb (#137) üzenetére


scyllarus
veterán

Ennek a mondatnak: "hulladék ios nem kéne, de az órájuknak nincs párja pontosságban és funkciókban."

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#146) dnelb válasza scyllarus (#145) üzenetére


dnelb
veterán

ezen nincs mit, android oldalon semminek sincs olyan pontos szenzora mint ami az Apple watchoknak van, ajánlom ytn the quantified scientist csatornát. Sok sok éves hátrányban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#147) Neurotoxin válasza zdanee (#110) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Értem amit írsz és elfogadom. De amiért te is, én azért írtam a fenti példát.

@dnelb: Persze, nem meglepő módon egy Samsung csúcsmodel ugyanolyan használható, mint egy iPhone aktuális csúcs. Hát azért hosszútávon tudna mesélni az egyik volt munkavállalónk a két éves S22 Ultrájáról...Időtállóbb, mint egy A53, de már most panaszkodik, hogy nem annyira fluid már..A fenti, 105#-ös hozzászólásomban említett példámban egyébként nem aktuális Apple csúcsmodellt (4 éves 2016-os Apple 1st gen SE) állítottam szembe az akkori vadonatúj középszer Xiaomi, Huawei-el. Most a 3 és fél éves iPhone XS-met kapta meg, de egy sokkal használhatóbb telefonja van így is.

@Punja: Van, aki akarja érteni a mondókámat. :K +1.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#148) dnelb válasza Neurotoxin (#147) üzenetére


dnelb
veterán

azt elhiszem, az exynos 2200 a Samsung legrosszabb procija ever... sosem volt fluid :D

(#149) A Molyember válasza Domonkos (#87) üzenetére


A Molyember
tag

Nalam ez amugy pont forditva mukodott. 8 eve mozgok iOS vonalon, de csak 3 eve vettem meg az elso Airpodsom es ebben a honapban vettem meg az elso Apple Watchom. Vehettem volna mast is, csakhat a kinai markaktol viszolygok, a Samsung Watch meg nem igazan kompatibilis az iOS-szel, ugyhogy mar csak egyetlen valasztasom maradt.. :)

(#150) Neurotoxin válasza kilua (#106) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Bátorságot éreznék abban, hogy akár 100e Ft-ot is kiadjak egy másodvonalas kínai gyártó telefonjáért (Poco, Realme stb). Értem a pszichológiát mögötte és van, aki szereti használni, de általában fordítva is hallom azt a normatívát az androidosoktól, hogy az iPhone egy túlárazott szemét, a sok iSheep benyalja, és különben is ugyanazt tudja egy ‘Realme GT Pro 120 Hz X6 64/512 GB Octolens’ fele annyiért, mire fel ez a sok hűhó.Az iPhone se tökéletes, beismerem, de mielőtt valaki megvádolna, van itthon Xiaomi robotporszívóm és levegőtisztítóm is..

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.