Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) taknyí válasza Istvan2020 (#3050) üzenetére


taknyí
senior tag

Csemegézz...

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#3052) Istvan2020 válasza taknyí (#3051) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Köszönöm :R

(#3053) tetrix


tetrix
tag

Sziasztok! kb egy hete küzdök egy Z97-A lap anomáliáival,bár lehet nem ő a ludas. A lapban egy 4790K proci megy, radeon pro wx3100vga; win 7 rendszer egy Intel520-as 240GB ssd-van, teljesen stabilan működik. Újítottam egy Win 10pro oprendszerre, ehhez vettem egy új Intel 545s 512-es ssd-t amire feltelepítettem a rendszert(telepítésnél csak ez az egy meghajtó volt a gépre kötve). Rendben felment,viszont azóta rendszertelenül leginkább bejelenkezés után kicsivel leáll a rendszer minden előzmény nélkül. HDsentinel nem jelzi hibásnak a lemezt, a lényeg hogy nem mindig csinálja; driverek fent vannak, de van hogy egy ilyen leállás után betöltéskor 'Ensure to install MEI driver before using ASUS 5 Way optimization' a chipset driver fent van, viszont az Ai suite 3-at nem tudom leszedni. BIOS-ra is gyanakodtam de a legutolsó bétával ugyanaz a hibajelenség, most egy korábbi 2601-es verzió van fent. a többi hardverelem rendben van,szerintem a lap is, nem túlmelegedés, nem gombelem,kizárólag win 10 alatt jön elő ez a probléma, win 7 stabil,ugyanazon hardverekkel,bios beállításokkal..Jelenleg a win7-es ssdről megy, ami jelezte hogy probléma lehet néhány fájllal az 512gb-os Win10-es oprendszerű lemezen. Itt nyomtam egy vizsgálat és javítás gombot,most itt tartok.Visszakötöttem a Win 10-es ssd-re hogy arról bootoljon,de nem tudom ez megoldotta e a problémát, azért kérdezem hátha valaki belefutott hasonlóba esetleg tudtok valamit javasolni mi lehet a gubanc? driverhiba vagy valami telepítéskor történt a lemezzel? :F :R

(#3054) Bib válasza tetrix (#3053) üzenetére


Bib
őstag

Nekem z97 pro gamer van, semmilyen drivert nem szoktam feltenni, főleg nem ezeket a mei-ket, meg semmi segédprogramot sem. Win 10 mindent feltesz ami kell. Próbáld csak tisztán a wint újratelepíteni legfrissebb iso-ból.

(#3055) tetrix válasza Bib (#3054) üzenetére


tetrix
tag

köszi! ma reggelre teljesen új hibát produkált,nem indult a lap csak a ventiket pörgette egy 3-4 másodpercig aztán leállt, ha lekapcsoltam a tápot és újra be, akkor csipog be és elindult rendben;. lehet ez táp hiba lesz?

(#3056) Bib válasza tetrix (#3055) üzenetére


Bib
őstag

De lehet alaplap hiba is.

(#3057) tetrix válasza Bib (#3056) üzenetére


tetrix
tag

igazad lett, sajna a lap megromlott

(#3058) Bib válasza tetrix (#3057) üzenetére


Bib
őstag

Van eladó, procival, memóriával. ;]

(#3059) tetrix válasza Bib (#3058) üzenetére


tetrix
tag

beújítottam másra,de köszi! proci memória megy apróra :)

(#3060) wooqt


wooqt
csendes tag

Ha esetleg valaki Asus MAXIMUS VII HERO alaplapot keres akkor találtam jó áron. Rendeltem belőle és úgy néz ki vissza is igazolták. :) [link]

(#3061) wooqt válasza wooqt (#3060) üzenetére


wooqt
csendes tag

Sztornó, mégsincs nekik. :(

(#3062) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom nézi-e még valaki ezt a topikot, de azért feltenném a kérdésem.
Asus H97-PLUS (ATX) alaplapom van, amin van M.2 csatoló. Ha mindenigaz, ez képes fogadni NVMe SSD-től SATA-n át egészen m.2-s hálókártyáig modulokat. A kérdésem az az, ha teszek bele egy hálózati kártyát, az kihatással lesz a többi PCI csatlakozóra az alaplapon (elérhető sávokat tekintve)?

(#3063) Teaway válasza skyrush7 (#3062) üzenetére


Teaway
veterán

Ebben a lapban (Asus H97-PLUS) az M.2-es csatlakozójú eszköz 2 db SATA portot foglal le, ha engedélyezve van. (M.2 Socket 3 shares bandwidth with SATA6G_5 and SATA6G_6)
Ez nincs hatással a H97-es chipset PCIe 2.0 sávjait használó csatlakozókra.

Olyan lapokban merülhet fel ez a gond, ahol az M.2-t lehet PCIe módba is kapcsolni a SATA-n kívül, pl az enyémben (Asus H97-PRO GAMER): M.2 Socket 3 shares bandwidth with PCIEx1_1 and PCIEx1_2 (in PCIE mode) and SATA6G_4 (in SATA mode)

Nincs itthon csokid??

(#3064) skyrush7 válasza Teaway (#3063) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Köszönöm szépen a választ! A lényeg nekem az volt, ha egy NVMe SSD-t beleteszek, akkor nem úszom meg "büntetlenül" az elérhető portokat tekintve.
Mondjuk gyanús is volt, miszerint támogat NVMe SSD-kel egy BIOS frissítéssel, csak nagyon nem reklámozták mivel jár ez.

(#3065) Teaway válasza skyrush7 (#3064) üzenetére


Teaway
veterán

„nagyon nem reklámozták mivel jár ez”

Mire gondoltál? Hogy milyen portokkal lehet átfedésben?

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#3066) skyrush7 válasza Teaway (#3065) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Igen, azt gondoltam az összes H-s lap megegyezik ilyen tekintetben (említve a H97-PRO GAMER-t). Persze az is igaz, hogy nem is jártam utána ilyen mélyen, szóval erősen user error-ról van szó. :K

(#3067) Teaway válasza skyrush7 (#3066) üzenetére


Teaway
veterán

Mi vagyunk az utolsó két ember a Földön, akik H97-es lapokat használnak :C

Nincs itthon csokid??

(#3068) skyrush7 válasza Teaway (#3067) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Kövezzenek meg, de én nagyon szeretem a 4690-emmel együtt. :D Napokban állítottunk össze egy H410-es konfigot, én elborzadtam mennyire fapadosnak tűnik a H97-hez képest, legalábbis DIMM, SATA és Fan header-ek számát nézve. Ha lemegy az ára, megajándékozom egy 4790-nel azért még. :C

(#3069) Teaway válasza skyrush7 (#3068) üzenetére


Teaway
veterán

Én 4790K-t gondoltam bele. Magasabb az alapórajele.

Nincs itthon csokid??

(#3070) tlac válasza Teaway (#3067) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is van még egy z97-em, 4790k-val :)

(#3071) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Az alapórajel tulajdonképpen nem számít, BIOS-ban a boost órajelet "sync all cores"-ra állítva a 4690 mind a 4 magja 3.9Ghz-en pörög, így még kinyerhető egy kis teljesítmény belőle.

(#3072) Nowi


Nowi
tag

Sziasztok!

Gigabyte h97m plus lapban jol ertelmezem hogy mennie kellene az alaplapi M2 slotban egy 512 GB -s Toshiba NVME SSD-nek is?? mert azt probalgattuk de az istenért se látta még a BIOS sem .. :R

mi lehet a gond?

(#3073) skyrush7 válasza Nowi (#3072) üzenetére


skyrush7
aktív tag

BIOS frissítést csináltál?
A saját lapom (Asus H97-PLUS, ua. csak ATX méret) esetében valamelyik BIOS changelog-jában volt az NVMe támogatás.
A te lapod esetében is ez a helyzet lehet:
Én megpróbálnám frissíteni a helyedben, ha eddig nem tetted. A képen lévő nem a legújabb, de érdemes ezzel kezdeni. (nekem nem is engedte a gyári elsőről egyből a legújabbra való frissítést)
Update: elnéztem a gyártót, javítom.
Update 2: Biztos vagy benne, hogy Gigabyte?

[ Szerkesztve ]

(#3074) Teaway válasza Nowi (#3072) üzenetére


Teaway
veterán

Nem létező lappal ne próbálkozz :D

Nincs itthon csokid??

(#3075) Nowi válasza Teaway (#3074) üzenetére


Nowi
tag

Jogos.. Elirtam :) :R

(#3076) Viperator válasza Teaway (#3067) üzenetére


Viperator
őstag

Nekem is van: Z97 és 4790K

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#3077) Teaway válasza Viperator (#3076) üzenetére


Teaway
veterán

Neked Z97 van, én pedig H97-ről beszéltem :)

Nincs itthon csokid??

(#3078) veber0937


veber0937
tag

Hi

Asus h97-plus lapba miylen m.2 ssd érdemes venni ami gyors is, és idővel tovább lehet vinni új lapba?

(#3079) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Arra jól emlékszem, hogy anno (2014-2015) volt arról hír, hogy az ASUS engedélyezte a H-s és B-s alaplapokon is az overclockingot?
Valakinek volt tapasztalata H97-es lapban K-s processzorral?

(#3080) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!
Meg halt a videókarim.Szeretném ideiglenesen használni míg nem veszek a proci videókarijával. I5 4670K.De sajnos nem ad jelet ha bedugom a hdmi-t az alap lapba.
Tudna valaki segíteni mi lehet a baj???Alaplap Asus Z97

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#3081) tlac válasza javorszky (#3080) üzenetére


tlac
nagyúr

a kártyát vedd ki a gépből és reseteld a biost, lehet csak le van tiltva az igp

(#3082) javorszky válasza tlac (#3081) üzenetére


javorszky
tag

Köszönöm szépen sikerült! :R

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#3083) nessh


nessh
tag

Sziasztok van itt valaki? :DD

Van egy Asus H97-Pro lapom, i7-4790-el.
Vennék bele egy m.2 ssd-t, de nem tiszta ez az írás nekem:

Vki el tudná mondani miről van itt szó?

(#3084) tlac válasza nessh (#3083) üzenetére


tlac
nagyúr

azt, hogy gyakorlatilag mindent támogat
olvasd el ezt: [link]

(#3085) nessh válasza tlac (#3084) üzenetére


nessh
tag

Köszi a linket!
Sajna újabb aggodalmaim vannak :DDD
Létezik olyan hogy ha pcie módban használom akkor az negatív hatással van a videókártya teljesítményére?
Egy RTX2060-as kártya van a gépben és egy "Crucial P5 Plus 1TB PCIe M.2 2280SS SSD"-t vennék bele.

(#3086) tlac válasza nessh (#3085) üzenetére


tlac
nagyúr

létezik olyan, de szerintem nem fog érinteni ha csak 1 kártya van a gépeden a fő helyén

(#3087) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok! A BIOS szerint a Sensor1 hőmérséklete magas (127°C), ennek mi a baja? Mi a teendő? A pöcök a helyén van (ez valami Reset funkció, de nem azon az oldalon van). Előre is köszönöm a segítséget! :R

BÚÉK! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#3088) Viperator válasza tlac (#3086) üzenetére


Viperator
őstag

Ha jól tudom, hogy le fog felezni (16-ről 8-ra), ha a mellette lévő slotba rakja az SSD-t (adapterkártya segítségével)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#3089) tlac válasza Viperator (#3087) üzenetére


tlac
nagyúr

aida64-gyel nézd meg

(#3090) veber0937


veber0937
tag

Hi

A h97 plus lapba a következő tpm modul nem megy, láb kiosztás megegyezik:
GIGABYTE TPM Modul 2.0 - iPon - hardver és szoftver hírek, tesztek, webshop, fórum
ötlet?

(#3091) amdboy


amdboy
senior tag

sziasztok! Adott egy Asus Z97-A alaplap. Problémám a következő. Hang lejátszásakkor ( film, játék sőt rendszerhangnál is) " rezeg" és sistereg a hang. Nem mindíg, csak mikor kedve van. van, hogy percekig semmi, de van mikor percekig hallani. Próbáltam másik videokártyát belerakni, sajnos azzal is fent áll a sistergés, drájverek rendben, A másik problémám az, hogy a bekapcsoló gombot rádugva ( power sw) bekapcsol a gép, de képet nem ad. Probálkoztam azzal is, hogy a reset gombot teszem a power sw-re, ekkor pedig folyamatosan újraindúl a gépem. Esetleg valakinek ötlete? köszi a válaszokat. ui: Ha netán van valaki Budapesten aki ennek a szakija, szívesen javíttatnám.

(#3092) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok. Ha valaki még olvassa, és netán hasonló gondjai vannak, akkor nèzelődjön a táp körül. Nekem az volt a gond :)

(#3093) troll81


troll81
addikt

asus sabertooth z97 mark 1 támogatja a NVME SSD auf PCIe 4.0 x4 Adapter t rendszerhez ?

(#3094) troll81


troll81
addikt

Sziasztok.
Adott alaplap Asus maxius 7 hero....
BIOS frissítés....
Az istenert sem jön létre...
Segítséget kérnék.
Eger nincs a BIOS ban sem.5 év után vettem elő. :W :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.