Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) beteg válasza tom_tol (#897) üzenetére


beteg
őstag

ne már! Neked van igazad! tök bugos a lap, jó, hogy egyáltalán megy benne a ram, stb stb..
ne ad fel! :)

Csak futni kell!

(#902) cyber86


cyber86
őstag

Hali kéne segítség bios updatben. P5b-n én még windowsba csináltam updatet de ezzel már ahogy látom nem lehet. Hogy működik ezen a bios update?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#903) keIdor válasza Maksifül (#900) üzenetére


keIdor
titán

Viszont marha nagy a fesz...:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#904) Rusher válasza cyber86 (#902) üzenetére


Rusher
őstag

Hi! Parancsolj, de amúgy ennek is kéne mennie windows alól...rajta van a cd-n az AsusUpdate ;)

(#905) viktor82


viktor82
őstag

Ma végre megjött a lapom be is szereltem,dobtam egy friss win és mindjárt nekiugortam a bios updatnek eddig nagyon tetszik a bios beállitás meg a tuning lehetőségek!super a lap! :C

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#906) Maksifül


Maksifül
senior tag

Nem lakik valami szaki Budapest közelében, aki segítene belőni egy amatőrnek a lapját némi tuningra? Néhány sörrel meg is tudnám hálálni. ;)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#907) cyber86 válasza Rusher (#904) üzenetére


cyber86
őstag

Helló. Köszi.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#908) tom_tol válasza beteg (#901) üzenetére


tom_tol
addikt

;]
Larry és 533-on tudsz stabil blendet is mutatni?
még egész az elején linkeltem ps-t 500*9 ram1200 evererest bench de amikor blendre akartam stabilizálni hát....

[ Szerkesztve ]

(#909) viktor82


viktor82
őstag

Valaki megtudná mondani mért nem sikerült resetelnem a gombbal a bios mert nem bootolt be csak úgy sikerült törölnöm ,hogy kivettem az elemet,akkor mire van a reset? :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#910) beteg válasza viktor82 (#909) üzenetére


beteg
őstag

a reset és a cmos clear nem ugyan az.
elemet nem kell kivenni. táp lekapcs, jumper átreak, 10 másodperc vár, jumper visszarak, táp on...

Csak futni kell!

(#911) viktor82 válasza beteg (#910) üzenetére


viktor82
őstag

És pontossan hol van és hogy néz ki a jumper?Bocs a hulye kérdésért,de még nem kellett jumperolnom egy lapomat sem!

És Quad-hoz milyen beálitást ajánlsz mert a P35-s lapon 400/8/1066-on használtam alapfeszen,de az MSi lap volt és egyszerűbb volt a bios!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#912) Larry303 válasza viktor82 (#909) üzenetére


Larry303
addikt

persze! hány percet kívánsz???
amú én primeot csak proci használok small fft re...mem re occt, linpack, memtest, ut3, crysis, tf2...
de ha ragaszkodsz blendhez csinálok...

viktor82: clear cmos...csapd fel a füzetet amit kaptál a laphoz...amu a ledek és a többi kivezetést ahol találod!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#913) Rusher válasza viktor82 (#911) üzenetére


Rusher
őstag

Alaplap kézikönyv is benne van....2-22 oldal Jumpers Clear RTC ram ;)

(#914) Omega81 válasza Omega81 (#873) üzenetére


Omega81
senior tag

Megjöttek a cuccaim, összeraktam a gépet.

Asus P5Q. :)

Küllem.
Ízléses, lakkozott kék dobozban érkezett a hardver. Asus, de nem a prémium kategória, így nem brutális nagy a doboz, viszont szellős. Biztonságos, kartonpapíros csomagolás belül. Sallangmentesen a driver CD és a szokásos kábelek, semmi extra.
A felhasználói kézikönyv, jól használható, és modern! Egyértelmű utalások találhatók benne a tuningra vonatkozóan, amik nem az alaplap esetleges károsodására hívják fel a figyelmet, hanem extra hűtést javasolnak: pl. vízhűtést processzor tuninghoz, valamint extra memóriahűtést. Viszont nem szólal meg magyar nyelven, és nincs mellékelve magyar nyelvű leírás sem. Így úgy tudom, forgalomba sem lehetett volna hozni. /Persze azért a szakma feltételez angol nyelvi ismeretet, nade akkor is./
Az alaplap színösszeállítása összességében ízléses, a processzor körüli, az északi hídon, és a déli hídon egyedi, szemet gyönyörködtető, ízléses munkák találhatók, mint passzív hűtés.
100% Japan Solid Capacitors, csak újfajta kondenzátorok találhatók a lapon, ez azt hiszem már lassan alap lesz, nincs többé elfolyt hagyományos kondi...

Szerelés.
Meglepődtem, hogy milyen kicsi az alaplap, 9 helyett 6 csavarral rögzíthető, egy manapság átlagos méretű ATX házban kényelmesen elhelyezhetők a kábelek, az IDE kábel teljes szélességben hozzálapítható a hátfalhoz.
A tápegység tápellátó kábeleit... a 4 vagy 8 pines csatlakozót a szokásos helyre dughatjuk, a lap balfelső sarkában kapott helyet; azonban az újabb tápokon található 8 pines csatlakozó applikálásához el kell távolítanunk egy vakdugót a csatlakozó aljzatról. Ezt külön azért emelném ki, mert a tápegységem (Corsair HX520) rendelkezik 4 pines csatlakozóval is, először azt dugtam rá. Ha tehetjük, menjen a 8 pines.
A 24 pinest ezen a lapon nem a mostanság elterjedtebb jobboldalra kell csatlakoztatni: ez az aljzat az alaplap hátsó felére, a processzor mögé került. Hm. Azt kell mondjam, kábelezés/levegőáramlás szempontjából jó helyen van. Tetszik.

Első tapasztalatok.
A szokásos szívás a memóriával (A-DATA Vitesta EXTREM 1066+): csak egy memóriával, több próbálkozásra sikerül életet lehellni a gépbe.
A hőmérsékleteket, feszültségeket monitorozó lap lassú; ugye itt lehet ventillátor sebességeket állítani... a billentyű lenyomása után másodperceket kell várni a reakcióra.

Egyelőre belőttem a RAM-nak 2.20V-ot, a proci gyári órajelen megy.

Ha gondoljátok, majd írok a tuningról is, de már nem ez a hobbym és nem is a szakmában dolgozom, szóval lehet egy picit csak örülök, hogy van működő gépem és kész.

Ui.: a GigaByte 8800GT TurboForce (Zalman hűtős) videokártyának számomra zavaró szélzaja van alapból, hangos. Lehet hozzá használni Zalman 12V/5V kábelt?

:)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#915) beteg válasza Omega81 (#914) üzenetére


beteg
őstag

:R köszi a részletes véleményt!!

Csak futni kell!

(#916) Omega81 válasza beteg (#915) üzenetére


Omega81
senior tag

Szia beteg! :) Szívesen.
Valamit kihagytam. Még nem találkoztam ilyen hátsó panellel. A szokásos lyuggatott fémet belülről bevonták egy szivaccsal, ami fémes felületi festést kapott a belső felen. Gondolom zajcsillapítás, de tény és való, hogy kényelmesebb volt beledugdosni a billentyűt, USB-ket, hálózati kábelt. Masszívabb is így. Apróság, de tetszik.
Egy fényképet is rakok, hamár... a minőségért bocs, sok fény nem volt, és a fényképezőm elég régi darab. ;)

>> Kép. <<

:)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#917) beteg válasza Omega81 (#916) üzenetére


beteg
őstag

szép ez a lap!
és tök jó szerintem, hogy nem egy nagy hp van rajta! igy azt cseréled le, amelyiket akarod!

Csak futni kell!

(#918) Maksifül


Maksifül
senior tag

Tudna valaki egy képet linkelni arról, hogy miket tartalmaz egy P5Q Deluxe doboza? :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#919) Speed® válasza Maksifül (#918) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link] ([link])

[ Szerkesztve ]

(#920) Gorneck válasza Omega81 (#914) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen ramod van, hogy nem indult vele?! Mivel nekem is 1066os A-data-m van eddig minden lapban simán ment...2,0V egyébként elég neki a stabil működéshez...

Gorneck#1239

(#921) Laraxior válasza Speed® (#919) üzenetére


Laraxior
titán

16 fázisú procitápellátás? :Y azzigen

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#922) Maksifül válasza Speed® (#919) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :))

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#923) Omega81 válasza Gorneck (#920) üzenetére


Omega81
senior tag

Az újabb tokozású 1066- os A-DATA, elvileg a nagyobb feszre kihegyezett, ami nem döglik már... Asus P5B-Deluxe lapban és Abit IP35PRO lapban is ezt játszotta. A WEBoldalán is 2,2-2,3V-os feszültségigényt írnak... >>klatty<<

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#924) Gorneck válasza Omega81 (#923) üzenetére


Gorneck
titán

Enyémre is azt írják mégis megy...érdekes...

Gorneck#1239

(#925) Omega81 válasza Gorneck (#924) üzenetére


Omega81
senior tag

Nem minden darab egyforma. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#926) viktor82


viktor82
őstag

Megtaláltam!Nagyon köszönöm! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#927) Rusher válasza beteg (#917) üzenetére


Rusher
őstag

Mondjuk sztem a többin is le lehetne, de teljesen jó a hp a deluxe-on is a hőcsöveket megfogva egyáltalán nem mondható melegnek....a bordák szintén....sztem jó ez a hp csak a procihűtőm leszorítóját éppen, hogy le tudtam hajtani, picit meg is nyomja már a bordát, de nem gáz....így lett kitalálva :DDD

(#928) Omega81


Omega81
senior tag

A P5Q-n egy deka heatpipe sincs, de mindegy. :DDD
Igazából van itthon elfekvőben egy ForceTake JTS-0006 északihíd hűtő, meg egy nagy Zalman réz a délire, de nem cserélem le ezeket a gyárikat. Bírnia kell a strapát így is, és legalább 0dB(A). ;)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#929) Rusher válasza Omega81 (#928) üzenetére


Rusher
őstag

Tudom azért írtam, hogy ...teljesen jó a hp a deluxe-on... ;)
Persze nézd meg sztem felesleges lecserélni pláne ha van egy kis kereszthuzat is.....amúgy szépek azok a legyezők :D

(#930) mixyboy


mixyboy
tag

Üdv!

Vettem egy P5Q PRO alaplapot. Nagyon tetszik, bár voltak furcsa dolgai :) Xp-t nem tudtam feltenni rá, lehet, hogy valami más verziót majd megpróbálok, így Vista van fent most. Viszont amit nem értek, hogy valamiért nem működik az Express Gate. Valakinek van hasonló tapasztalata? Lehet a Vista miatt? Mert feltelepítettem mindent. Semmi konfig nincs windowson, csak a repair, meg a remove az Express Gate-hez, és mégis amikor indul, azt írja, hogy nincs telepítve. Valamit figyelmen kívül hagytam? Vagy valami lépés még nincs meg? Jó lenne tudni! Várom a tippeket.
Bios update-em nem ment pandrive-ról :S Aztán meg ha floppyról megcsináltam, akkor meg fagyott szépen az EPU Engine :S visszaraktam a régit, azzal is megy szépen. Szóval ha valaki hallott valamit, megoszthatja!

Köszi: Üdv!

(#931) Hawk1979 válasza mixyboy (#930) üzenetére


Hawk1979
őstag

Sata winyód,ide módba van belőve biosban? Csak mert xp úgy látja driver nélkül is.
Nekem ugyan sima p5q-m van,de express gate simán (bár lassan) felment egy 2gigás pendrive-ra,amiről újraindítás után villámgyorsan bejött a linux.(Bár képfrissítést nem tudtam 100hz-állítani,de nem vagyok linux guru)
Biost meg nem frissítettem,mert amivel jött 0506-os,azzal sincs semmi gondom,csak cpu feszt emeltem a tuning miatt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#932) Omega81 válasza Rusher (#929) üzenetére


Omega81
senior tag

:DD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#933) Rusher


Rusher
őstag

24/7 beállítás most nekem tetszik ez a lap :K

(#934) Larry303 válasza Rusher (#933) üzenetére


Larry303
addikt

egy véleményen vagyunk kollega...
milyen pl értéken produkálta ezt a konfig amu??? egyéb ram tweaking esetleg?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#935) Gaben!


Gaben!
csendes tag

Hella,

nekem is p5q pro-m van egy 8400--assal 2x 1gb 1000-es Ocz Platinummal.
Szeretnék egy 4 ghz körüli stabil rendszert. Tippetek van-e? 9es vagy 8as, szorzó kisebb cpu frek vagy a nagyobb. hogyan állítsam hozzá a memóriát? Másik, hol kell kikapcsolni az energiatakarékos üzemet? (amikor nincs terhelés alatt, akkor a szorzó 6oson van)

Köszi

(#936) Rusher válasza Larry303 (#934) üzenetére


Rusher
őstag

A pl 8-as tovább nem néztem, mert ha 7-re állítom akkor lefagy...sztem kis fesz kéne az nb-nek....a p35-nél 1.25v nb ezen beállításokkal pl 6-on ment, de majd kitapasztalgatjuk :K Semmi más tweak nincs CL5 a többi Auto-n.

mod.:

[ Szerkesztve ]

(#937) VinoRosso válasza Rusher (#933) üzenetére


VinoRosso
veterán

mik a pontos beállítások? SB/NB/PCIE/VTT/PLL fesz érdekel leginkább.

(#938) Rusher válasza VinoRosso (#937) üzenetére


Rusher
őstag

SB 1.1v, NB 1.14v (ez lehet kevesebbel is megy csak találomra..), PCIE 1.5v, FSB 1.1v, PLL 1.5v :K

(#939) einstein válasza beteg (#901) üzenetére


einstein
senior tag

Sziasztok.
Hogy van az, hogy az előző lapomban (giga 965p DS4) még tuning mellett is visszavette a feszültséget, ha be volt kapcsolva az EIST.
Most az Asus csak a szorzót állítgatja ha idle a CPU, a feszt nem veszi vissza. Lehet ezt valahogy szabályozni? (Mármint tuning mellett gondolom, nem alapból)

(#940) Rusher válasza einstein (#939) üzenetére


Rusher
őstag

A CPU Vcore-t Auto-n kell hagyni... ;)

(#941) Larry303 válasza Rusher (#938) üzenetére


Larry303
addikt

ha kézzel állítjátok a feszt a legalsó értékekkel vigyázzatok!!!!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#942) Gorneck válasza Larry303 (#941) üzenetére


Gorneck
titán

Pfff...ez elég csúnyán néz ki és valóban figyelni kell akkor...

Gorneck#1239

(#943) cyber86


cyber86
őstag

Végre kész vagyok a telepítéssel elkezdem tesztelni a lapot.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#944) Hawk1979 válasza Larry303 (#941) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ezek szerint,ha kézzel be van lőve 1.16v-ra az NB,akkor valósan kevesebbet kap,mintha auto,vagy 1.10v lenne beállítva?
Elárulod hol találtad ezt a mérést? XtremeSystems?

(#945) cyber86


cyber86
őstag

Szerintetek ezek jó értékek? [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#946) V.L.


V.L.
aktív tag

5 éves pc-s pályafutásom alatt soha nem volt Asus lapom. Most ez a lap (P5Q Deluxe) megbabonázott. Ha van itt olyan emberke, akinek van tapasztalata egy DFI P35-ös és a P5Q közötti különbségről, az írhatna egy pár sort, hogy érdemes e válltani vagy sem? Kezelhetőségébben, tuningolásban egyszerübb e?

(#947) ferbazs válasza cyber86 (#945) üzenetére


ferbazs
tag

:( Nekem 1,425-öt kapott a proci és 7x600-on ment, akkor mutatott ennyit az everest....
mérd ki műszerrel ha van rá lehetőséged.

(#948) Hawk1979 válasza cyber86 (#945) üzenetére


Hawk1979
őstag

Mit kell nézni? Hőmérsékleteket,feszeket?

(#949) cyber86 válasza Hawk1979 (#948) üzenetére


cyber86
őstag

Hőmérsékletet.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#950) cyber86 válasza ferbazs (#947) üzenetére


cyber86
őstag

Pedíg vízhűtés van rajta és mégis ekkor mondjuk elég meleg van lehet a víz is elég meleg és hát akkor nem hűti jól le.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.