Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Mustármag válasza Maggisz (#12000) üzenetére


Mustármag
őstag

Vissza vettem mert instabil volt most 3825Mhz-fut stabilan.
A gyári hűtést még az első héten lecseréltem mert játék alatt súrolta a 70C°-ot most egy CM Hyper 212+-al hűtöm. AIDA stabilitást teszt és játék alatt 50-55C° IBT alatt70-72C°

(#12002) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok!
Van egy P5Q3-am, mellé 16GB memória. De olyan gondom van vele, hogy mióta ennyi ram van a gépben, azóta az alvó állapotból nem ébred föl. A memóriákat leteszteltem, hibátlanok. 8GB-al még tökéletes, bármelyik slotba is rakom őket, de már 12-vel és 16-tal sem ébred fel az alvásból.
Bios-ban próbáltam állítgatni memóriával kapcsolatos dolgokat, sajnos nem sok sikerrel.
Lenne esetleg vkinek vmi ötlete a problémára?

Szerk: ma telepítettem újra a win7-et (x64 Pro), de maradt a hiba.

[ Szerkesztve ]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#12003) szab.tam válasza Speederer (#12002) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezt mindenképp kérdezd meg a win7 64 és a ram-os topic-ban is, mert szeritnem nem a lap kérdése lesz.
de érdekes.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12004) Speederer válasza szab.tam (#12003) üzenetére


Speederer
senior tag

Na úgy néz ki jó lett! :)

Pedig csak ezért feldobtam 1 ubuntu-t is közben, sőt a fenn lévő xp-t is beizzítottam. Ezek után rájöttem, hogy nem op.rendszer függő.
Aztán lehúztam az összes vinyót, csak az ssd maradt (azon van a win7 és az ubuntu), majd így próbáltam. Ment mind2 az összes rammal. Ezután állítottam vmi suspend módot a bios-ban... asszem Auto-ról S1-re... majd egyesével visszadugdostam a vinyókat és most úgy néz ki frankó a dolog. :)
Pedig egyre jobban az alaplapra (esetleg a tápra) gyanakodtam, mert a sok próbálgatás közben csinált olyat 2szer is, hogy visszaállt a bios a default értékekre.

De lényeg a lényeg, most jó lett, remélem így is marad. :)
Azért köszi!

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#12005) Speederer válasza Speederer (#12004) üzenetére


Speederer
senior tag

Utánanéztem ennek a suspend módnak... [link]
Gondoltam gyorsan le is mérem fogyasztásmérővel, hogy mennyi az annyi, aztán csináltam 1 hasonlót: :Y
Alapból a gép üresjáratban 135W-ot fogyaszt, S1 alvó módban 101-et, S3-ban 2-3W-ot. Úgy gondolom ez azért nem mind1!
Így tehát eljátszottam még itt a beállításokkal/vinyókkal... arra jutottam, hogy S3-ra rakva sehogy sem működött a suspend, pontosabban a felébresztés. Akkor sem, ha csak az ssd volt rádugva, és akkor sem ha csak 1 vinyó. Szóval ezen úgy látszik csak a memóriák kivétele segít. De nehogymár kivegyem felét, nem azért vettem! :F

Viszont leírom, hogy miként is reagál amikor nem ébred föl:
A bekapcs gomb alapból világít ha megy a gép, alvásnál villog. Ventik és vinyók nem mennek ha alszik, majd normál esetben ugye felpörögnek + a led is újra folyamatosan világít, viszont a monitor képet nem ad! Ezért legelőször a videókártyára, vagy annak driver-ére gondoltam, mint hiba forrása, de olyankor pl nem pingelhető a gép, és a fogyasztása is kb 35W-al kevesebb, mint normál helyzetben, ezért ezt kizárnám.

Végeredményben ott tartok, hogy szerintem a lappal lesz vmi gubanc. Megjegyzem ma már bios-t is frissítettem rajta, persze ez sem segített. Hogy őszinte legyek ez miatt nincs kedvem új lapot (+ procit) venni, de mégis zavar, hogy nem működik. :(

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#12006) marositech válasza Speederer (#12005) üzenetére


marositech
senior tag

Érdekes leírás
Bár nem igazán értem, miért kell az alvó mód.
Igazándiból csak a notebookora jó.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#12007) Mustármag


Mustármag
őstag

Próbáltam 470-es FSB-val de instabil volt a gép a procinak beállítottam 1,4V-ot de ez se stabilizálta, hogy tudnám 4ghz-fölé vinni stabilan?

(#12008) samu74 válasza Mustármag (#12007) üzenetére


samu74
addikt

Keress vissza vuk777 asszem quad beállításokat tett közzé itt valahol,próbáld azzal.De sok olyan dolog van amit neked kell kitapasztalni a beállításoknál,mert egyik gép sem egyforma,hiába az azonos alkatrészek. :U

-----------

(#12009) szab.tam válasza samu74 (#12008) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azzal vigyázni kell, mert van közte pár igen elmebeteg beállítás is.
1.6v-ok a cpu-nak, meg ilyenek.... :U
(mindjárt jön, hogy az csak a tesztre volt...) :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12010) vuk777 válasza szab.tam (#12009) üzenetére


vuk777
aktív tag

Na de kérem! :o
nem 470FSB mellett hanem 500FSB felett 9-es szorzóval....
És a mai napig is működik és semmi baja, semmilyen szempontból sem a lapnak sem a CPU-nak! Másfelől a hűtés sem volt elhanyagolható tényező... azon beállításoknál! ;)

[ Szerkesztve ]

(#12011) szab.tam válasza vuk777 (#12010) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

mondtam én....

(a lényeg az volt, nehogy valaki 24/7-re gondolja magának valamelyik nemnormális beállításodat...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12012) vuk777 válasza Mustármag (#12007) üzenetére


vuk777
aktív tag

Beállítások4000Mhz-en Bios-ból 1,3750V
Teszt ugyanezekkel a beállításokkal! ;)
Kár hogy az 1db 12cm -es ventilátor fordulatszámát nem mentettem le a képen :((( de asszem 800at forgott. :D
Komolyabb teszt esetén úgy is előszedem a "újdarálóm :O " 5200RPM es ventimet ;]

[ Szerkesztve ]

(#12013) szab.tam válasza vuk777 (#12012) üzenetére


szab.tam
nagyúr

teljesen korrektnek tűnő beállítás. :K
(ki is másoltam, ahol gyűjtöm az ilyen konkrét adatokat...)

és egy q9550-hez is jó kiinduló próbának. csak hát ugye ott csak 8.5x van.
azután már csak a cpu példánytól és aramoktúl függ a finomítás.

az én p5qd pro-mnál valamiért az fsb term-et mindig jobban meg kellett tolni instabilitásnál, minta nb-et. ez utóbbit hiába emeltem 3.6 fölé, nem hozott a konyhára...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12014) Hawk1979 válasza marositech (#12006) üzenetére


Hawk1979
őstag

Én ha például elmegyek fürdeni, alvó módba tolom a gépet...
Egy gombnyomás a billentyűzeten és kész.

(#12015) vuk777 válasza szab.tam (#12013) üzenetére


vuk777
aktív tag

Nekem a feles X.5 CPU-kal nem volt szerencsém ezért adtam el az E8500-öm és lett helyette a Q9650. Az E8400 am többet ment mint az E8500 am :((
A RAM ;) -ami nagyban befolyásolja a tuningot...(nem véletlenül olyan borsos az áruk egy-egy tuning RAM-nak legyen szó DDR2 avagy DDR3 ról) ... és az adott CPU potenciája :K

[ Szerkesztve ]

(#12016) vuk777 válasza Mustármag (#12007) üzenetére


vuk777
aktív tag

Ha leírod a RAM-jaid pontos típusát akkor talán közelebb tudunk juttatni a helyes beállításhoz :B

(#12017) Speederer válasza Hawk1979 (#12014) üzenetére


Speederer
senior tag

Igen, például ilyenkor is jól jön. Mondjuk nálam kicsit más a felhasználási terület... mármint hogy manuálisan ritkán altatom el, mert be van állítva, hogy pl 20 perc után altassa el magát. Aztán van hogy sok óráig, akár fél vagy 1 napig is úgy marad, de mint ahogy Hawk1979 is mondja: 1 gombnyomás, és máris onnan folytatom ahol abbahagytam. Közben pedig szinte semmi áramot nem fogyasztott a gép.
Persze ez a kinek a pap, kinek a paplan... :D De én örülnék, ha működne.
Megpróbálok kölcsönbe másik memóriákat, de attól tartok nem lesz egyszerű.
Vagy esetleg van vkinek P5Q3-ja Bp-n? :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#12018) samu74 válasza Speederer (#12017) üzenetére


samu74
addikt

Szerintem a lap sara lesz ez nálad...Ez amolyan asus feature,és nem bug. :P Ez van. Bár sokan nem panaszkodtak erre itt a fórumon,mondjuk 16 giga ramot se igen használ senki ebbe a lapba... :N
Anno asszem nekem csak az S3 beállításon ment "normálisan" az alvó mód.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#12019) Mustármag


Mustármag
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, különösen vuk777-nek a konkrét beállításokért.
MA már nem de holnap kipróbálom!
DDR2 Kingmax 1066 2X2GB szettbe vettem, megy duálban!
Csinált olyat hogy nem akart be BOOT-olni ezért fel kellet vennem 2,0V a feszt!

[ Szerkesztve ]

(#12020) Mustármag válasza Mustármag (#12019) üzenetére


Mustármag
őstag

Bocsi lecsúsztam a szerkesztésről.
Milyen hűtést használtál? VUK777
Nekem egy CM Hyper 212+ om van és most IBT alatt 70-72C° Sima terhelés alatt csak 50-54C° (Játék-AIDA stabilitás teszt!)

(#12021) marositech válasza Hawk1979 (#12014) üzenetére


marositech
senior tag

Értjük ám. De ez "bocs" filléres spórolás a villanyszámlán.
Logikus ha erőművet tolsz a vasad alá. Akkor sem jó ha altatóba rakod. Inkább kapcsold ki.
Én amúgy a tápra gyanakszom.
Ha jól értem alacsony fogyasztásból nehezen éled fel a gép.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#12022) Mustármag


Mustármag
őstag

Vuk777 beállításaival sikerült 4012Mhz
Stabilnak tűnik már vagy 30 perce megy a gép, közben indítottam 3 IBT-et de mind a 3X ez lett a vége!
"Warning: Your system was found to be unstable under IntelBurntest! Please check your cooling system or lower your overclock. You may or may not encounter instability while working with other programs, but failing this test indicates that your CPU cannot maintain stability (produce correct results) in all situations."
Végig figyeltem 3 programmal a hőmérsékletet és végig határ érték alatt volt. Akkor mégis miért írja ki ezt?
A legmagasabb értékek:
Core0:68°C
Core1:68°C
Core2:66°C
Core3:66°C
Most AIDA val csinálom a System Stability Test-et 10 perce megy, és ott 50-58°C-között mozog

[ Szerkesztve ]

(#12023) marositech


marositech
senior tag

Coretemp? Realtemp? Használod ezeket? Amúgy PRIME95 kellene vagy LinX a teszteléshez, az gyilkol rendesen.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#12024) vuk777 válasza Mustármag (#12022) üzenetére


vuk777
aktív tag

A CPU szerintem rendben lesz de a RAM-ok :F milyen Mhz-en ketyegnek ? és milyen időzítésekkel? Performance level mennyin van? Mennyi Volt mellett?

[ Szerkesztve ]

(#12025) Mustármag válasza vuk777 (#12024) üzenetére


Mustármag
őstag

1128mhz
6-6-6-24
Performance level-t azt nem tudom.
BIOS-ban 2,1V van beállítva!
KÉP

[ Szerkesztve ]

(#12026) vuk777 válasza Mustármag (#12025) üzenetére


vuk777
aktív tag

Így nem lesz stabil :N

gyárilag megadott időzítése a RAM-oknak?

(#12027) Mustármag válasza vuk777 (#12026) üzenetére


Mustármag
őstag

igen!

(#12028) vuk777 válasza vuk777 (#12026) üzenetére


vuk777
aktív tag

állítsd be a 6-6-6-18 at ha tudod vedd vissza a ram sebességet 1 lépcsővel 1100 körülire vagy alá egy kicsit majd a performance levelt tedd autóra-majd nézd meg mennyit állít be így autón és az alá 2ővel leviheted manuálisan
2,1 voltot adhatsz a RAM-oknak nem lesz bajuk ;)

IBT és LINX alatt elmehetsz a hőfokokkal 75C-ig más úgysem hajtja ennyire, mivel neked 0,5
szorzóval kisebb a CPUD ezért lehet több fesz kell mindennek a 4000Mhz hez mind CPU és LAP fronton Pl. CPU-nak 1,4 et adhatsz és emelhetsz a lap feszein is 1-2 lépcsőt ha stabil lesz akkor elkezdhetsz csökkenteni a feszeken egyesével és úgy kitapasztalni mennyi elég nekik! Tudom nem kevés idő de ha egyszer beáll akkor csak az áram szünet állítja meg gépet nem kívánt leállás terén!

[ Szerkesztve ]

(#12029) Mustármag válasza vuk777 (#12028) üzenetére


Mustármag
őstag

Szóval addig játsszak a fesszekel míg az IBT végig nem megy és ki nem írja hogy rendben végig ment a teszt?

(#12030) Mustármag válasza vuk777 (#12028) üzenetére


Mustármag
őstag

Nem tudom úgy megcsinálni hogy az IBT végig menjen rendesen, szerintem a ram miatt 941 mhz el nem akar BOOT-olni, és csak ez az egy lehetőség van ami 1100 alatt van!
Én meg félek hogy valamit túl feszelek és megsül!

(#12031) szab.tam válasza Mustármag (#12030) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a ramot szerintem tudod lejjebb is vinni. a biosban van valami fsb (nb?) strapon, vagy mifene. az fsb, és a cpu szorzó állítása alatt. ott van 200,266.333, 400. mindegyiknél más ramfrekiket ajánl fel hozzá. ott variálhatsz, és lőheted lejjebb a ramokat....
íy állítsd a ramokat a fellelhető legkisebbre. az időzítéseket 5-5-5-18-ra.
így a ramokat kizárod, mint hibaforrást.
ramfeszt 1.8 fölé érzéssel, amennyivel 800 mhz fölé mész. ezt nmem mondom meg a távolból...
de ha a ramnak túl sok feszt adsz, és túlmelegszik, és ez érvényes a nb-re is, akkor is hibázik, fagy teszt közben a gép.
ha már bot-nál ha elszáll, az még nem melegedés, sima túlhúzás, kevés fesz miatt van.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12032) Mustármag válasza szab.tam (#12031) üzenetére


Mustármag
őstag

Próbáltam az FSB Nb Strapon-t de nem sikerült vele lejjebb vinni!
5-5-5-18 as időzítésél nem indul el!
lehet a 941 mhz hoz túlsók a 2,1V és azért nem akar elindulni?

(#12033) szab.tam válasza Mustármag (#12032) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mi most az fsb érték, amin próbálkozol?közben megnéztem, így van. málam 465-ös fsb-n 930 a lekgisebb állítható ramsebesség.

akkor tessék alacsonyabbra állítania procit. ennyi. nekem premium lapom van, jó procim, és 1150-es long voltage ramjaim. és 3952 a max stabil beállítható órajel.

lehet, hogy nem lesz 4 gigád. nem kell beszopni mindent, amit mások írkálnak mindenféle magas órajelekről. persze nem azt mondom, hogy lehetetlen, de nem kell többet görcsölni az elérésével, mint ami még normális....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12034) Mustármag válasza szab.tam (#12033) üzenetére


Mustármag
őstag

1128mhz
Milyen programmal tudnám még letesztelni hogy stabil-e a rendszer mert az IBT még egyszer nem futott végig.

(#12035) marositech válasza Mustármag (#12034) üzenetére


marositech
senior tag

Ott a Prime95...azt használd csakis.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#12036) szab.tam válasza Mustármag (#12034) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mi 1128?

fsb-t kérdeztem...
biosban, ami a szorzó alatt van.

(#12035) marositech
látom, nagyon ajánlgatod a prime-ot. ruppót nem ér.
sokkal kevésbé lehet vele kiszűrni egy instabil beállítást, mint linx-szel, ibt-vel.
linx-en minimum egy 25 körös all ramos, ib.t egy 15 körös tesztet kell futtatni. még utána is lehet, hgy valami kifekteti a procit, de a prime azokhoz képest semmit nem ér.

a prime egyre jó:
ha eladsz egy procit, akkkor a hozzá nem értő vevők bekábulnak tőle, hogy miylen szép, amgas órajel hoztaó ki vele , és stabil. és persez 5-10 fokkal kevésbé fűt be a linx-nél, így még a hőfok adatok is félrevezetik az embert...

én még az elnagyolt, kezdeti tuninglépéseket is ibt-vel nézem. csak egy 5 köröset, mert gyorsan lefut, és rögtön kidobja a durva hibát....
és van olyan, hogy ugyanott a prime még vígan elszaladgál. aztán a dirt2 már a lakókocsiban kifagy....
önbecsapó teszt.

ha te meg vagy vele elégedve, magánügy, persze. de másoknak ne ajánlgasd..... :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12037) Mustármag válasza szab.tam (#12036) üzenetére


Mustármag
őstag

bocsi 470fsb vel próbálkozok
!

(#12038) marositech válasza szab.tam (#12036) üzenetére


marositech
senior tag

Hát érdekességeket mondasz. Nekem az ellenkezője fut.
- Prime95 sokkal gyorsabban kideríti a hibát. Ezt sajátkézből tapasztalom. Legalább 1000 ilyen összerakott konfiggal foglalkoztam az évek során lassan évtized.
- LinX nálam soha nem szokott bevállni. Nem 1x olyan csapdába futottam, hogy mégis a LinX 24h teszt után fagyogat a gép. Randomszerűen.
- Prime95-nél csak egy hibája van a huzamosabb ideig tartó tesztnél nem igazán mutatja ki a "rejtett" instabilitást.
- IBT jó pont a fent említett hibára, csak nekem valahogy nincs kedvem 2 órát tökölni, míg végre kiadja a instabilitási hibát. Ellenben a prime 5 perc alatt mutatja.
- De ha konkrétan nagyon finomhangoltad a tuningot. Akkor jó a IBT. Tény, olyan hibákat felfedez amit sem a LinX vagy a Prime95 nem talál. Csak ahhoz pár órácskára hagyni kell a gépet.

Nem magánügy, inkább a IBT erőltetése... peace.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#12039) szab.tam válasza marositech (#12038) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igazából én inkább a lix-et erőltetem. ha megvan a tutinak hitt beállítás, akkor jön egy 300 körös, 10 órás teszt. oylan még nem volt, h goyaz lement hiba nélkül, és utána valami megfagyasztotta volna...

(#12037) Mustármag
talán az is lehet, hogy sok a 470
450-e fsb fölött asus lapban minden ajándék. nekem pl. egy p5qd turbo lapban egy qx9650-nel, (asszem?) 435 fölött csak értelmetlken feszekkle bírtam stabilan tartani.
sőt, több 9550-nél hallottam már 425-430 fölött fsb falat. nem sűrű, de előfordul.

nem tudm, ki mondta, hogy 470-en egyáltalán be kell tudnod lőni stabilra a procit...
a mostani q9550-emet az előző (p5qd turbo) lapban 465 fsb fölött bootoltani sem tudtam....
424 volt annak a párosnak a stabil vége

próbálj belőni egy 8.5*450-es beállítást atomstabilra, (márha megy), és utána bohóckodjál 3900 fölött.
szerintem...

(nekünk) sajnos a giga p45-ökben jóval több sikerre van esély...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12040) Mustármag válasza szab.tam (#12039) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát azzal a beállításokkal amit VUKK777 adott meg 450fsb-vel 15 kört ment probléma mentesen IBT!
Szóval inkább 450-en próbálom belőni a feszeket, és ha az megvan akkor talán megpróbálkozok 450 felettivel!

(#12041) szab.tam válasza Mustármag (#12040) üzenetére


szab.tam
nagyúr

így van, eza normális út, nema himnaláját kell rögtön megmászni.... :K

én mindig csinálok nagy táblázatot, (toll, kockás papír), amin az 1. függő oszlpopban otta bios ezen oldala. és írkálom az aktuális teszt beállítást. utána meg a konkrét beállításokat. legalul pedig az adott beállításhoz tartozó eredményeket. pl. ibt5+, linx 25/9-. ez azt jelenti, hgoy az ibt 5 körös lefutott, de a 25 körös linx a 9. körben megállt. az ilyennél tudom, hogy nincs messze az igazság. és így ki lehet szűrni, hogy ne próbáld 2x ugyanazt a beállítást, ami már 1x nem működött, de van hová mindig vissaztérni, ami már igen.

és a jónak tűnő 450-es beállításnál óvatosan el lehet kezdeni visszavenni a másodlagos feszeket. plll 1.5-re, sb 1.1, nb, fsb term 1.3, vagy az alá, egészen 1.24-26 környékére, ha megy. mert ha kevésbé melegszik, az is hoz stabilitást. fura, de pont emiatt a feszcsökkentés hoz néha stabilitást. ez főként a többórás tszteknél jön ki.
mivel ha egy teszt magas feszen stabilak tűnik, az csak azért van néha, mert nem volt ideje átforrósodni az egységnek. főként a ram és a nb járhat így.

nekiállsz játszani, és egy óra múlva meg lefagy....
és akkor meg el kezded emelnia proci feszt, közben annak meg semmi baja.

nehéz kenyér ez....

én is variálhatnék a 4 gigahz felett, elvieg már majdnem találtam 4070 körül stabilnak hitt beálítást, de nem fárasztom és idegesítem magam...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12042) Mustármag válasza szab.tam (#12041) üzenetére


Mustármag
őstag

Az a baj hogy elkapott a hév, hogy ha sikerült a 3,8 akkor sikerülni fog a 4,2 vagy talán több is!Kellet pár nap hogy lenyugodjak!
Nagyon jó ötlet vezetni a beállításokat!
A mostani feszeket fel is írtam mert 15 kör ment IBT-vel hiba nélkül és 20 LINX-el
Köszönöm mindenkinek az eddigi segitséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#12043) samu74 válasza szab.tam (#12041) üzenetére


samu74
addikt

én is variálhatnék a 4 gigahz felett, elvieg már majdnem találtam 4070 körül stabilnak hitt beálítást, de nem fárasztom és idegesítem magam...
:) Ja, ismerős helyzet...Pláne ha beújítol egy ssd-t és a vinyón atomstabilnak hitt beállítás mehet a kukába. :DDD

[ Szerkesztve ]

-----------

(#12044) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Minimalizáltam a fesz beállításokat.
Ez lett a vége, a legtöbb értéket nem tudom lejjebb venni, vagy ha lejjebb veszem fagyás jelentkezik.

CPU Ratio Setting: 8,5
FSB Strap to North Bridge: Auto
FSB Frequency: 450
PCI-E Frequency: 100
DRAM Frequency: 1081
DRAM Timing Control: Manual
CAS Latency: 6
DRAM RAS to CAS Delay: 6
DRAM RAS Precharge: 6
DRAM RAS Activate to Precharge: 18
DRAM Static Read Control: Disabled
DRAM Read Training: Disabled
Mem OC charger - enabled
Clock Twister Lighter
Performance level 9
CPU V. - 1,2250
CPU GTL - AUTO
CPU PLL - 1.52
FSB termination V- 1,20
DDRam - 1,86
North Bridge - 1,20
South B - 1,10
PCI-E - 1,5

[ Szerkesztve ]

(#12045) szab.tam válasza Mustármag (#12044) üzenetére


szab.tam
nagyúr

450 melett fsb term, nb 1.2v szép. ezek már gigás értékek.
én mindkét lapomnál, (p5qd turbo, premium), 400-nál tudom ezt a két feszt....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12046) Mustármag válasza szab.tam (#12045) üzenetére


Mustármag
őstag

Ennek örülök, akkor sikerült kifognom egy jobb Asus lapot! :)
Ha ilyen alacsony értékekkel stabil a 450 FSB, akkor jó eséllyel megy följebb is?

(#12047) szab.tam válasza Mustármag (#12046) üzenetére


szab.tam
nagyúr

valószínű, majd innen megmondom... :D

próba -> cserkó....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12048) Mustármag válasza szab.tam (#12047) üzenetére


Mustármag
őstag

Jogos! XD

(#12049) Andrissimo


Andrissimo
csendes tag

Sziasztok!Ugy ahogy felhuztam a gépem,de még nem nyultam semilyen feszültséghez,viszont ha még emelem a bus sebességet ami jelenleg 370 mhz
igy lett a procim sebessége 3333mhz a cpu-z szerint akkor a gép már nem indul be.Processzor feszultsége auto beállitásra rakva 1,176 és 1,168 V között mozog szintén a cpu-z szerint,viszont a memoria feszültséget nem találtam sehol..Tudna valaki esetleg segiteni a következő lépésben?Nem tuningoltam még sosem gépet,ezért ez nagy tudatlanság.ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

Konfig

P5QL lap
E8400 proci
thermaltake silent tower megfejelve egy nagy cooler master ventivel
hyperx ddr2 1066mhz ram 2x2giga kit
4870 1g vga
750w corsair táp

(#12050) Flashget válasza Andrissimo (#12049) üzenetére


Flashget
félisten

jelenleg 370 mhz igy lett a procim sebessége 3333mhz a cpu-z szerint akkor a gép már nem indul be

ez érdekes mert ugyanez a procim van P5Q lapba és fesz emelés nélkül 3.8GHz-ra húztam fel mellette a 6870 vga-t is és úgy mentem RO2 és BF3 szerverre minden bibi nélkül 650W corsair táppal. Nálad még nagyobb is van (ehhez a konfighoz szerintem túl nagy is)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.