Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) c41r0^ válasza Visormail (#3000) üzenetére


c41r0^
őstag

ezt aláírom és jogos, amit írsz, csak sokan nem tudják, pontosan mire való, ezért nekik inkább hátrány, ha be van kapcsolva (főleg, hogy defaultban be van van...), de ha valaki tudatosan használja ilyen célokra, ahogyan te is, akkor persze jól jöhet

(#3002) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdv

Van egy Asus Xonar Ds em és a driverel települő programba a FlexBass címke alatt be lehet állítani a frekvenciát és a hangszóró méreteit érdemes azt bekapcsolni javít a hang élményen??
És ha javít akkor honnan tudom a megfelelő frekvenciát és mihez mérten nagy vagy kicsi a hangszóró??

(#3003) kopidoo válasza Mustármag (#3002) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha a flex bass-t bekapcsolod, akkor a beállított frekvencia alatti tartományt kizárólag a sub csatornára küldi, ha nem akkor a többi hangszóró kapja a teljes tartományú jelet. A hangszóró mérete attól függ, hogy mennyire képes alacsony frekvenciás hangot kiadni. A kompakt 4.1, 5.1 rendszerekben (zalman, genius, stb.)általában a szatelit sugárzók nem széles tartományúak, azaz kicsik. Ha pl sokcsatornás erősítőd van komolyabb hangfalrendszerrel, akkor lehet hogy azok képesek az alacsony frekvenciát megszólaltatni tehát nagyok. Azt viszont figyelembe kell venni, hogy minél több hangszórónál állítasz be large-ot, annál gyengébb jel megy a sub csatornára. Ha nem hallasz érdemi különbséget a small/large kapcsolgatásával és van külön sub hangszóród, akkor szerintem érdemes mindet small-ra tenni. A frekvencia értékét saját ízlésed/füled szerint állítsd be. Nálam pl 95Hz. Ha fülest használsz, akkor kapcsold ki a flexbass-t.

(#3004) Mustármag válasza kopidoo (#3003) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem szóval érdemes velük játszani.Szakosodott cégtől vetem. A hivatalos műszaki adatok:12mm magas 100mm mély közép a frekvencia menet: 90hz-22kzh ez még kicsi vagy ez már nagy ?
De még nem nyúlok bele, mert még csak sztereóba van bekötve!

(#3005) kopidoo válasza Mustármag (#3004) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ez szerintem kicsi. Ha a sztereo rendszernek van külön sub bemenete, akkor használd a flexbass-t, ha csak sima sztereo jack a bemenet akkor flexbass kikapcs.

(#3006) Mustármag válasza kopidoo (#3005) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem az erősítő optikával van kötve a géphez, a mély láda meg arc-val mert aktív!
Bekapcsoltam kicsi-re raktam és 120hz-re mert az erősítőn is a keresztezési freki annyi!

(#3007) bluobluo válasza c41r0^ (#2998) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Hát sorra néztem mind a winnek mind az audiocenternek a beállításait, és a képeket elnézve nemigen hagytam ki semmit:
[link]
[link]
[link]
ezek a csúszkák gombok állítgatásánál többnyire csak sokol rádióhangzást érni el:
[link]
sokmindenen nem változtat :(
néztem az SVN funkciót is, de annál tökmindegy mit nyomok, semmit nem csinál!
Eddig akármit állítottam a régi 8 éves SB Live hangkarim többet tudott! :(
Más beállítási lehetőség?
Néztem KMPlayert lejátszónak, mp11-et, Media Player Classic - Home Cinema lejátszót, semmi változás!
Hangkodekekre gyanakszom még, vagy nem tudom mi kavarhat, de SB-nél kb 60-65%-os hangerő volt ekkora, ennél meg minden maxra van belőve!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3008) kopidoo válasza Mustármag (#3006) üzenetére


kopidoo
senior tag

A mélyláda nem az erősítőből kapja a jelet?

(#3009) bluobluo válasza bluobluo (#3007) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Hátul a hangkártyába a zöldbe van dugva a fejhallgatóm mint eddig is, más hirtelen nem jut eszembe mivel lehetne erősíteni a hangon, az SB-nél úgy tudtam a hangerőt növelni, hogy már bizsergett a dobhártyám, ennél meg csak szól!
Nem tudom mit kéne állítani még, de kicsit elszomorít, hogy egy 14 ezer forintos kártya csak ennyire képes! :(

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3010) kopidoo válasza bluobluo (#3009) üzenetére


kopidoo
senior tag

A front panel kimenetet ki tudod próbálni?
Amúgy az ASUS fórumon is írták néhányan, hogy halk a DS.

(#3011) c41r0^ válasza bluobluo (#3009) üzenetére


c41r0^
őstag

Hát akkor nem tudom, tényleg rendben van minden beállítás, úgy tűnik a képekről. Vagy nagyobb a fülesed ellenállása, mint ami a tech. spec.-einél említve van (24 Ohm) vagy a kártyán nem D1 szintű erősítő van. Innentől passz.

Az viszont nem igaz, hogy csak sokol rádió minőséget lehet az equalizerrel kicsiholni. Igenis, eléggé jól be lehet azt lőni. A kérésed a mély és magas kiemelésére vonatkozott, ezért mondtam a Dance presetet, ha benyomod, hallanod kell a különbséget - attól most tekintsünk el, hogy ezek az EQ presetek használhatatlanok, mert finomításra szorulnak, mind eltúlzott, szétszedik a hangképet, de ezt már írtam eggyel előbb is. Ez a "Dance" preset a basszust (30-120Hz) kb. +6dB-el, a magasakat is (8-16KHz) kb. +4-5 dB-el emeli ki, valamint a középtartományból elvesz (250Hz-2KHz) -1-2dB-t, tehát ez kb. a tipikus "diszkómosoly"-ként csúfolt EQ beállítás, dehát ezt ugye mind látni az EQ-n, ezért is hívják grafikus equalizernek :) Ha ezt a presetet korrigálod (kevesebb magas és mély kiemelés és közép vissza flat-re, azaz 0 dB-re), akkor elektronikus vagy rockzenéhez jó beállítás lehet belőle.

Néhány tipp azonban, ami a képekből kiderül:

- a Windows mixerében (playback oldalon persze, nem a record oldalon) a Volume Control, Wave és WS Synth csatornákon kívül mindent némíts el (mute), főleg a CD player vonalbemenetét, ezen csatornák nem elnémítása felesleges zajosodáshoz vezetnek.

- az audiocenter hangerő tekerője alatt a GX gombot kapcsold ki (ne világítson a GX felirat), ez bekavarhat még, mert emulálja a térhatást, stb., ezt csak az EAX-ot használó játékokhoz kapcsold be, illetve pl. ha fel akarsz egy stereo jelet keverni 5.1-re, stb.

- az audiocenterben az output device-et próbáld ki "headphones"-ra téve is (hiszen fejhallgatóval hallgatod), de mivel nálam a "2 speakers" és a "headphones" is tökugyanolyan hangzást produkál Xonar D1-el egy fülessel hallgatva, emiatt nem hinném, hogy bármi szerepe lenne a DS-nél ennek, de azért próbáld ki... a D1-nél is csak annyi a szerepe, hogy ott több DSP profil választható (ott, ahol neked csak a GX és a HF van, a D1-nél van még plusszban Film, Game, Music DSP is), és a DSP profil aszerint rakja rá az effektet (pl. Dolby Headphone, stb.), hogy az output device-nál mi van kiválasztva

[ Szerkesztve ]

(#3012) c41r0^ válasza bluobluo (#3009) üzenetére


c41r0^
őstag

kimaradt: ja igen, és FlexBass OFF fülessel, ahogy már írták előttem

és valóban kipróbálhatod az előlapi kimenetet, bár kétlem, hogy a kártyába beépített erősítő ott jobban teljesít

(#3013) MerLinh


MerLinh
senior tag

nemtom, nekem is DS-em van, meg egy nem igazán erőteljes sennheiser hd201-em, az vigasztal hogy olcsó volt =), de nálam is rendesen meghajtja a fülest, szóval nem tudom nálad mi lehet a gond

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#3014) bluobluo válasza kopidoo (#3010) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Öszinte legyek?
Mindet megnéztem :D
1 zöld megy, többi nem

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3015) c41r0^


c41r0^
őstag

volt itt arról szó (és más fórumokon is), hogy a DS-en egy alkatrészt ki lehet cserélni (tüskés lábú ROM modul, ami kihúzható a foglalatból, a zöld kimenettel van egyvonalban a kártyán), az pedig nem más, mint maga az előerősítő (opamp) - sőt, az STX-eknél meg mindhármat, erről még topic is van itt a PH!-n

ezt ki lehet cserélni más típusúra, illetve ez okozhatja még talán a problémát, hogy vagy hibás darab került a kártyára, vagy nem csatlakozik minden lába kellően a foglalatba...

más tippem tényleg nincs :(

(#3016) bluobluo válasza c41r0^ (#3011) üzenetére


bluobluo
aktív tag

GX, hifi, dance, mind megnéztem, az, hogy most átállítom 2 speakers-ról headphones-ra csak annyiban változik, hogy azon van, és a neve változik meg, a 5.1, meg a 7.1 felé minnél nagyobb a térhangzás annál jobban vízhangzik.
ennyi

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3017) MerLinh válasza c41r0^ (#3015) üzenetére


MerLinh
senior tag

jaja a műveleti erősítőt, erről dundika tudna többet mesélni, ő cserélgette is őket, ahogy olvastam

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#3018) bluobluo válasza MerLinh (#3013) üzenetére


bluobluo
aktív tag

nállam halk, többet nem tudok

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3019) MerLinh válasza bluobluo (#3018) üzenetére


MerLinh
senior tag

volt a gépemben egy hétig xfi audio is ami lényegében egy live 24bit...
az tényleg hangos volt

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#3020) bluobluo válasza c41r0^ (#3015) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ha ez megnyugtat nem én, hanem a számítástechnikai boltban tették bele, a műveleti erősítőhöz nem értek, de fura lenne 1 nap után bármit is cserélni a hangkarin! :F
Legalábbis lejáratás egy jónak mondott hangkártyáról!
De nem szivesen vinném szervízbe, mi a f*szt mondok itthon mi lelte ennyi idő után?? :F :(

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3021) c41r0^ válasza bluobluo (#3020) üzenetére


c41r0^
őstag

ez most nem jó/rossz hangkártya kérdése, a legmárkásabb cuccba/ra is kerülhet gyárilag selejt alkatrész és ha gyárilag is kerül a kártyára/ba hibás alkatrész, akkor az garanciális, javítandó hiba

maga a kártya biztosan jól van betéve fizikailag, hisz ha nem lenne (akár egy érintkező nem érintkezik a PCI foglalatban), akkor a gép fel sem ismerné a kártyát, itt most a kártyán található egy db. alkatrészről van szó

én elsőként szétszedném a gépet, és a hangkártyán megnyomogatnám az opamp modult, hátha csak nem érintkezik rendesen minden láb

ha ez nem oldja meg és mindig halk, akkor vagy vissza garanciába (vagy elállás a terméktől, hogy nem ezt vártad tőle), vagy vennék egy másik opampot (kb. 1500 ft) és kipróbálnám azzal is

a többi kimenet meg azért süket a kártyán a zöldön kívül, mivel 2 speakersre vagy headphones-ra van állítva... ha ráteszed 5.1-re vagy 7.1-re és 5.1-es hangsávot játszol le (vagy a GX-szel a stereot kevered fel 5.1/7.1-re), akkor minden kimeneten hallhatóak lesznek az 5.1-re vagy 7.1-re pozícionált hangsávok

[ Szerkesztve ]

(#3022) bluobluo válasza MerLinh (#3017) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Azt korábban is láttam, hogy Dundika nagyon toppon van a témában, beszélt műveleti erősítőről is, de azt már nem tudom mi változással járna ez, ha egyáltalán lenne, meg, hogy "mibe fájna ez nekem"
1 biztos, az SB már csak azért sem jön vissza, mert nem támogatja sem a Vista, sem a win 7 drájverileg
Azt még majd megnézem win7-en, hogy megy, csak 32-re már nem teszem fel, inkább 64 bitre, addig még korai műveleti erősítőről beszélni
Majd még később pedzegetem a hangkari témát, most mennem kell éjszakára. :)

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3023) c41r0^ válasza bluobluo (#3022) üzenetére


c41r0^
őstag

még anyi, hogy az Effect/Environment-nél a MORE gomb se legyen aktív, mert akkor ilyen környezeti hatásokat emulál a kártya, a Generic is beleszól a hangképbe, ha minden igaz

ez különben megint 1 nagyon értelmes feature...

(#3024) MerLinh válasza bluobluo (#3022) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát gondolom beleraksz egy jobbat akkor, bizti jobb lesz a hangzása, kb 1500 max 2000 huf. Már én is elgondolkoztam hogy kicserélem, csak nem tudom lenne-e értelme, mert legtöbbszőr ugyis az optikain használom, néha azért felrakom a fülest is. De majd meg kérdezem tőle ha elszánom magam, meg azabaj hogy meg kell keresni a megfelelő boltot és időm nem nagyon van rá.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#3025) Mustármag válasza kopidoo (#3008) üzenetére


Mustármag
őstag

Hát egy jobb minőségű rca-végű kábellel van ősze kötve az erősítővel mert, aktív ládát vetem.
De az erősítőből kapja a jelet, ha jól sejtem ugyan azt a nyers jelet ami optikán megy át.

(#3026) kopidoo válasza Mustármag (#3025) üzenetére


kopidoo
senior tag

Oks értem. Csak mikor írtad az rca-t akkor nem tudtam, hova tenni :)
Igen az optikán kapja.

(#3027) bluobluo válasza c41r0^ (#3023) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Megnéztem, be sem volt kapcsolva, amúgy ez is kb annyit változtat mint a tőle jobbra lévő 10 sávos ekvalézer
most néztem bekapcsolva először, hogy mondod...
hangerőben még mindig nincs változás, halk :(
Amúgy ma lett újratéve az xp, annyi külömbséggel tettem fel a hangkártya drájvert, hogy a gyári kártyához adott lemezről, nem a netről leszedett frissebbet.
Így sem változott semmi

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3028) bluobluo válasza MerLinh (#3024) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Azt árat még ugyan ki lehet bírni, engem inkább az érdekellne igazán, hogy attól fog-e változni valami?!?!
Viszont ez az optikán használat érdekelne, mert én csak sima mini jack csatlakozást látok ezen! :F

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3029) bluobluo válasza kopidoo (#3010) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Itt nem hallottam, hogy halk lenne sehol, de ha tudtam volna ezt, vagy DX-be ruházok be, vagy maradtam volna a Soundblaster valamelyik újabb változatánál! :(

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3030) c41r0^ válasza bluobluo (#3028) üzenetére


c41r0^
őstag

az optikai kimenet a mikrofonbemenettel egyben van, egy a kártyához kapott jack-toslink átalakítót kell bedugni a mikrofon in-be, majd ebbe dugod az optikai kábelt, a másik oldalát meg az erősítő optikai bemenetére

ezek után a digitális kimenetet kell kiválasztani outputként, ha azt akarod, hogy a jelfolyamot kártya kódolja DTS-be, akkor azt válaszd, ha PCM-et választod, akkor az erősítő DAC-ja konvertálja majd hanggá a digitális jelet (de ez utóbbihoz jó lett volna a leggagyibb integrált hangkártya is)

(#3031) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Klipsch Image Custom 2-t szeretnék néha gépre kötni. Az alaplapi hangkártyának nem egy nagy kaland a minősége, persze ráírják, hogy 7.1 HD, meg minden parasztvakítást, de semmi jelentősége, mint tudjuk. Gondolkoztam hangkártya beszerzésén, de az asztal alatt van a gépház és gáz lenne onnan kényelmesen kivezetni a fülest, így egy Xonar U1-re gondoltam. Szerintetek megfelelő a minősége, vagy van hasonló áron jobb is? Esetleg mégis inkább érdemes valahogy megpróbálni hangkártyával (és ebből hasonló áron melyik lenne megfelelő) és hosszabbítóval? Totál kezdő vagyok a témában, már visszaolvastam, de őszintén szólva nem segített túl sokat a döntésben. Köszönöm.

(#3032) dudika10 válasza Jhonny06 (#3031) üzenetére


dudika10
veterán

Azért nem mindegy, hogy milyen az az alaplapi. Az új realtek chipek és a köréjük rakott alkatrészek minősége már messze nem az a szint mint amit jópár éve megszokhattunk az integrált hangkártyáktól.
Ha an egy 888-as vagy 889-es chip pl az alaplapodon akkor nem biztos, hogy érdemes kiadnod ennyi pénz hangkártyára.
Sokkal többet nyernél egy drágább fülhallgatóval/fejhallgatóval.
25k-s füles + 15k-s hangkártya nem lesz olyan jó mint 40k-s füles + jó integrált hangkártya.

Egyébként normális USB-s hangkártya nincs az U1-en kívül nagyjából.
Esetleg picit drágábban vannak DAC-ok.
Természetesen az U1 nem tudja azt, mint a hasonló árú hangkártyák, egy hosszabbító meg nem ront túl sokat a minőségen, ebben a kategóriában legalábbis nem igazán mérvadó még.
Csak arra kell figyelni, hogy valami jobb árnyékolt kábelt kell venni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3033) Jhonny06 válasza dudika10 (#3032) üzenetére


Jhonny06
veterán

P35-DS3L alaplapom van, az említett fülhallgató a 40k-s kategória amúgy.

(#3034) dudika10 válasza Jhonny06 (#3033) üzenetére


dudika10
veterán

Azon egész jó integrált van, ha nincs vele valami különös bajod (recseg, összeszed valahol zajt, mittudomén) akkor szerintem nem érdemes elköltened 15k-t.
De ez az én véleményem csak.
Bocsánat, $130-os árat találtam rá Amazonon, nem ismerem ezt a fülhallgatót. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3035) Jhonny06 válasza dudika10 (#3032) üzenetére


Jhonny06
veterán

Realtek ALC888 van rajta amúgy, most néztem utána. Így akkor nem érdemes U1-et venni, esetleg később egy hangkártyát? Hosszabbítóból milyet ajánlanál, amelyik megfelel a célra és jó minőségű? Köszönöm a részletes választ. :R

(#3036) dudika10 válasza Jhonny06 (#3035) üzenetére


dudika10
veterán

Egy fülhallgatónál nincs az mint egy fejhallgatónál előfordulhat, hogy nehéz meghajtani, mert 16ohmos általában és MP3 lejátszókhoz van tervezve.
Valamennyi javulás biztos lenne hangban (bár mondom, nem igazán ismerem ezt a fülhallgatót, hogy milyen szintet képvisel), de gondolom csak néha esténként lenne a fülhallgató használva, nem jellemző, hogy valaki azt használjon folyamatosan számítógéphez. Szerintem alkalmi használathoz tökéletesen elég az integrált és ráadásul egyáltalán nem rossz az a chip. :N (Tudom, nekem is az van az alaplapon. :) )
Ráadásul azzal megteheted, hogy bedugod valamelyik kimenetbe és beállítod rá hogy sztereo kimenet amikor használni szeretnéd.

Hosszabbítóból a megfelelő hosszúságú, egyszerű, árnyékolt audiokábel is megfelel.
Nem szükséges az aranyozott csatlakozó meg semmi, ne a legolcsóbb legyen és kész, túlzottan nem ront a minőségen, persze azért kompromisszumos megoldás ilyen téren, de ár/érték arányban szerintem a legjobb.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3037) bluobluo válasza c41r0^ (#3030) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Értem.
Van erősítőm de nem ennyire modern, amúgy kaptam a hangkártyához olyan jack-toslink átalakítót

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3038) bluobluo válasza dudika10 (#3036) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ment privát!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#3039) bozont válasza bluobluo (#3029) üzenetére


bozont
veterán

Esetleg ha tudod probáld ki egy másik fejhallgatóval a kártyát, vagy akár azt hogy egy másik gépben mit produkál a kártya.
Nekem mondjuk egy D1 van, de a Sennheiser HD485 fejesemet nagyon szépen meghajtja és hangerő is van rendesen. Eddig 60% volt a max hangerő amire állítani kellett, de az is azért mert nagyon halk volt a forrás, általában 20-25% hangerőn használom, filmeknél 35% körül.

(#3040) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdvözletem

Adott egy Asus Xonar SD,és egy Onkyo TX-SR 307 erősítő no meg 6db hangszóró és szeretném hogy minden aminél lehetséges 5.1 be szóljon mármint DVD,Játék, stb. És a megfelelő beállításokhoz kérném a segítségeteket.
Pl. a hang karit mire állítsam?
Jelenleg optikával van össze kötve de túl rövid így vennem kell kábel, úgy hogy a kábel váltás sem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3041) Mustármag válasza Mustármag (#3040) üzenetére


Mustármag
őstag

Az utolsó mondat felejtős, hülyeséget írtam. Az optika fix, nincs a DS-en más digitális, kimenet, bocs. :D :DD :W

[ Szerkesztve ]

(#3042) pgergo


pgergo
tag

Most licitáltam egy Asus Xonar STX re az Ebay-en 28 ért nyertem meg, ami nagyon jó ár ahhoz képest h nálunk 40.000 ft a legolcsóbb helyen.
Kiváncsi leszek, hogy mit fog tudni..
Elegem lett az integráltakból :DDD

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#3043) Mustármag


Mustármag
őstag

DTS Interactiv-ra van állítva a lejátszóknak megvan mondva hogy s/pdif a kimenet és hogy 6 csatorna de csak sztereóba küldi a jelet!! és az erősítő különböző állásain is csak fel keveri a sztereót a 6 csatornára.
Valami ötlet mit rontok el??

(#3044) pgergo


pgergo
tag

High end:
http://www.acousticcenter.hu/

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#3045) kopidoo válasza pgergo (#3044) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ez már egy teljesen más kategória...

(#3046) shteer válasza pgergo (#3044) üzenetére


shteer
titán

és ebből mit szeretnél hozzátenni a topikhoz?

..szerintem jónak tűnik

(#3047) Cölöp


Cölöp
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy miért van 4 féle verzió 14-20e Ft közötti árral a Xonar DX-ből?

Ezeket találtam:

- DX
- DX/XD 7.1
- DX/XD/A
- DX/XD/A LP

Léteznek ezek a verziók, vagy csak elírás? :U :U :U

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#3048) kopidoo válasza Cölöp (#3047) üzenetére


kopidoo
senior tag

Elírás

(#3049) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Xonar DX és Xonar STX közötti árkülönbség mennyire mutatkozik meg a hangzásban?

Egy Sennheiser HD595-ös fülesem van és zenehallgatásra, filmnézésre, valamint játékokra használnám.

"Less but better" - Dieter Rams

(#3050) Cölöp válasza kopidoo (#3048) üzenetére


Cölöp
tag

Köszi! :R

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.