Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) Bozek válasza LonGleY (#29350) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jah, akkor én értettem félre. Bár sose tudhatjuk, hogy a Hangouts előttire gondolt vagy a frissítés előtti Hangouts-ra. :)

(#29352) LonGleY válasza Bozek (#29351) üzenetére


LonGleY
veterán

Végülis csak a tárgy hiányzik a mondatából, amire rá akart kérdezni... :]

[ Szerkesztve ]

(#29353) benfolds válasza Probert75 (#29342) üzenetére


benfolds
őstag

ha a gyári után és a hangouts előtt frissítettél egyszer, ami esetleg 4.0.4. volt, akkor ez jól jöhet:
talk 4.0.4.
van valakinek ötlete, hogy miért van az, hogy 1-2 hete a mobil adatforgalmam 90%-át a play eszi meg úgy, hogy nem is töltök le semmit a store-ból mobilneten, az automatikus alkalmazásfrissítések ki vannak kapcsolva, sőt még az értesítések is. teljesen meg vagyok lőve, pár nap alatt leszívta a keretemet ez a szar. :(
arra gondolok, hogy néhányszor újra kellett indítanom a telefont 3g-n, és talán a play csinál valami alkalmazás ellenőrzést indításkor vagy nem tudom...marha idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#29354) handrash válasza _Halal_ (#29343) üzenetére


handrash
őstag

Ecid talán csak a,hangerő gombot nem tudja....

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#29355) petipetya válasza dokee78 (#29341) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem és igen. Idehaza nem vennék, mert ha árulnak is valahol, az biztosan horror drága - így marad az ebay. Az nfc task launcher pedig elég kényelmes progi, már programoztam vele kulcstartós, matricás stb. nfc taget.

"nincs rá lezsóidő"

(#29356) _Halal_ válasza handrash (#29354) üzenetére


_Halal_
csendes tag

Igen, az ecid nem halkul el csak rázásra.
De az nem jó nekem. Olyan helyen (is) használom a telefont (motor), ahol alapból rázkódik, ha pedig az érzékenységet felállítóm, normál esetben néznek hülyének, hogy rángatom a telefonom.
Talán van olyan funkció is, hogy pofával lefelé kell fordítani, de az meg nem igazán működik.
Szóval az ecid nem jó (azt amúgy kb. 2 éve vettem meg a HTC-mre, de most itt mást kell keresnem :( )

Ha' ez kesz

(#29357) cellpeti


cellpeti
veterán

google fordítóban lehúztam a számomra fontos nyelvek offline változatát, de folyamatosan keresi a wifit. HA offlone, akkor sima szótárként is mennie kellene, nem?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29358) petipetya válasza cellpeti (#29357) üzenetére


petipetya
nagyúr

Dettó. Leszedtem az angolt offlineba, de kikapcsolt mobilnettel folyton a hálózatot keresi fordítás helyett.

"nincs rá lezsóidő"

(#29359) batai15


batai15
félisten

Melyik a jobb jegyzet elő alkalmazás? Any.do vagy evernote? Az any.do mellett szól hogy van dashclock kieg. Magyar nyelvű meg notifibe is írja a jegyzetet. De az evernote-ot elég rég használom.

(#29360) LonGleY válasza batai15 (#29359) üzenetére


LonGleY
veterán

Te tudod, hogy mire van szükséged..

[ Szerkesztve ]

(#29361) dokee78 válasza raziel01 (#29346) üzenetére


dokee78
félisten

A készülék rádiójából nem tudnak csak ha ki van hangosítva.

(#29362) Probert75 válasza LonGleY (#29348) üzenetére


Probert75
addikt

Haverom telójára egy erősen kigyomlált CM-et sikerült feltenni és nincs rajta gtalk.

(#29363) gatto_ válasza petipetya (#29358) üzenetére


gatto_
senior tag

Nekem tökéletesen működik, pedig leszedtem vagy 5-6 nyelvet. Sőt amihez van telepített felolvasó motor, azt még offline fel is olvassa. De asszem csak a sima fordítás mód megy így, a beszélgetés, hangfelismerés, és fotó felismerés nem.

[ Szerkesztve ]

(#29364) tlala


tlala
addikt

Tudtok ajánlani olyan alkalmazást (vagy trükköt), amivel megoldható az, hogy ne tudjanak hívni, de én tudjak mobil netezni?
Köszi.

(#29365) atike válasza tlala (#29364) üzenetére


atike
nagyúr

Call Blocker - erre keress rá a Play-ben... :U

(#29366) cellpeti válasza gatto_ (#29363) üzenetére


cellpeti
veterán

áruld el hogy csinálod :B mert nekem nem megy pedig sokszor szükségem lenne rá

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29367) gatto_ válasza cellpeti (#29366) üzenetére


gatto_
senior tag

Semmi extra.. ;) Ahogy írtam, csak a sima fordítás működik, ahová irkálni kell, de az mindenhonnan. Azaz böngészőből, twitterből megosztva is. Szerintem az a trükkje, hogy mondjuk az angolról magyarra való fordításhoz először ki kell választani manuálisan a két nyelvet. Tehát az első oszlopban ne a "nyelvfelismerés" legyen beállítva. Ahhoz hogy Mariska, vagy más nyelv Mariskája ki is mondja a fordított dolgot offline, ahhoz először is telepítve kell lennie az adott nyelv motorjának, másodszor a beállításokban ki kell kapcsolni a "hálózati szövegfelolvasó" részt.

(#29368) bupemko válasza bupemko (#28865) üzenetére


bupemko
senior tag

Olyan office alkalmazást keresek, ami több 100 soros Google Docs táblázatot is tud legalább úgy kezelni, mint asztali böngészőből a Google Docs.
A 4.2.2-re telepített Chrome-ban nem megy a Google Docs, a Google Drive-ból megnyitva meg kezelhetetlen az egész (megőszülök, mire nagy nehezen legörgetek az aljára, utána meg a szerkesztés is nagyon macerás).

Sziasztok, erre valakinek van javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#29369) Probert75 válasza benfolds (#29353) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm! Még ha nem is volt egyértelmű a kérés, de megoldottad. :R

(#29370) petipetya válasza bupemko (#29368) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tudsz ilyet linkelni vagy küldeni?

"nincs rá lezsóidő"

(#29371) #59070464 válasza tlala (#29364) üzenetére


#59070464
törölt tag

Root Call Blocker Pro a legjobb létező app ilyen és ilyesmi célokra. Tud úgy hívást blokkolni, hogy a kijelző fel sem villan és még csak nem is jelzi a notification bar-on (ha úgy állítod be), hogy volt blockolás. Persze log file van, vissza lehet nézni nap végén, vagy tetszés szerint bármikor. Én a rejtett számokat blockolom ezzel, azt nem vagyok hajlandó felvenni és aki így hív arról tudni sem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#29372) atike válasza #59070464 (#29371) üzenetére


atike
nagyúr

+1... ugyanezt használom... :D

Annyival kiegészítve, hogy a privát telefonomon munkaidő után az ügyfelek is tiltva vannak... :)

(#29373) #59070464 válasza atike (#29372) üzenetére


#59070464
törölt tag

A lehetőségek száma nagyjából végtelen. :)

(#29374) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Melyik programmal tudom nézni ,hogy melyik app mennyire használja a CPU-t?

halahala

(#29375) LonGleY válasza xenom0rph (#29374) üzenetére


LonGleY
veterán

Ilyen windows szerű task manager-t szerintem nehéz lesz lelned, mert a programok többnyire csak néha-néha nyúlnak a CPU-hoz, akkor viszont a lehető legjobban pörgetve azt, hogy minnél hamarabb elvégezzék a dolguk - legalábbis ez az én logikám. Attól még lehet, hogy létezik ilyesmi. Viszont azt, hogy mi hányszor nyúl hozzá, a Wakelock Detector-al látod. Ez elég jó viszonyítási alapot nyújt arról, hogy melyik az, amelyik leginkább meríti a kütyüt.

[ Szerkesztve ]

(#29376) Deck válasza xenom0rph (#29374) üzenetére


Deck
titán

GSam battery monitor

[ Szerkesztve ]

PS5

(#29377) LonGleY válasza Deck (#29376) üzenetére


LonGleY
veterán

Ugyanaz. A GSam is csak azt jelzi, hogy egy program hányszor (mennyi ideig) fért a CPU-hoz, és hogy ezzel milyen viszonyított akkuhasználatot produkált, nem pedig a tényleges CPU-felhasználás mértékét mutatja.

Ha az energiakapacitás lehasználásának mértékét szeretnénk megnézni, mindkép app nagyon hasznos lehet. Az előbbi egyszerűbb egy fokkal.

(#29378) xenom0rph: Ezekkel biztosan ki fog derülni, hogy melyik a ludas. :]

[ Szerkesztve ]

(#29378) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Köszi mindkettőtöknek. :) De ezek szerintem nem olyanok amire én gondoltam ,vagy lehet hogy az egyik a másikból következik.. :D
Szóval nekem most az a problémám, hogy a CPU 1000 MHz-n (1GHz-n) pörög folyamatosan.. és nem tudom melyik program pörgeti. GSam fent van azt mindjárt megnézem mit ír..a wakelock detectort is ellenőrzöm mindjárt :)
És valami olyasmit tudnátok mondani amivel tudom állítani a processzort? Hogy ne maxon menjen mindig?
A romban, ami most fent van, a perfomance control van bent, de ez beragadt.. :(((

halahala

(#29379) Deck válasza xenom0rph (#29378) üzenetére


Deck
titán

SetCPU

PS5

(#29380) Edi77


Edi77
őstag

Sziasztok!

Bocs, ha láma a kérdés, de ha letiltok egy programot (pl google + ) az mit von maga után?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#29381) LonGleY válasza Edi77 (#29380) üzenetére


LonGleY
veterán

A Google+-t én is letiltottam. Semmit, az csak a kliens. Ilyenkor az nem lesz látható többé a programtárban, a megosztási lehetőségek közt, és nem akar majd a háttérben frissíteni.

A Google cuccok közül én még a "keresést" és a térképet is tiltottam. Értelemszerűen ezek is eltűntek. Ha van egyéb kérdéses darab, kérdezz rá nyugodtan!

[ Szerkesztve ]

(#29382) brp88k


brp88k
tag

Sziasztok!

Én már hónapok óta keresem a megoldást a következő problémára:

Ha átirányított hívásom van (a főnököm telefonja hozzám van átirányítva) a telefon csak 1-2 másodpercig jelzi, így ha nem kapom ki azonnal a zsebemből, akkor nem tudom, hogy az adott hívás átirányított-e vagy engem hívnak. Nem mindegy, hogy veszem fel :)
A másik gondom, hogy azt sem jelzi, hogy ha van egy nem fogadott hívásom, hogy az átirányított volt-e vagy sem.

Amikor még Galaxy Ace-t használtam, akkor a Forwarded Call Alert működött, de amiót S2-re, S3-ra, majd most Note II-re váltottam nem megy.

Tudtok erre megoldást?

iPhone 5, Korábban: Galaxy Note II, Galaxy SIII, Galaxy SII, Galaxy Ace

(#29383) Edi77 válasza LonGleY (#29381) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm szépen! :-) Szerinted akkor még mit érdemes ? Most kaptam maeg a "friss" T-s JB-t és nem tudom, mit kellene még letiltani.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#29384) LonGleY válasza Edi77 (#29383) üzenetére


LonGleY
veterán

Attól függ, mit csomagoltak a kütyüdre, és milyen saját szolgáltatásai, appjai vannak. Még a gyári e-mail kliens és zenelejátszó is tiltható, ha mást használsz helyettük (én pl. PlayerPro-zom és Gmail-ezek). A HTC-men pl. ezek estek az eddig említetteken kívül a tiltás áldozatává még: 7digital, Twitter, Facebook, Flickr, Google Csevegő (Talk), Hangrögzítő (helyette Hi-Q MP3 Voice Recorder-t használok), Hírek és időjárás, HTC fiók, Skydrive, MyTask - gTask, Picasa, SoundHound, Számológép (helyette: RealCalc), TalkBack, TuneIn Radio. És még pár gyári widget, illetve HTC-vonatkozás..

De ami lényegesebb, hogy megnézd néha egy task manager-ben, hogy mik azok, amik a háttérben duruzsolnak, és ténylegesen ébresztik a készüléket (ez utóbbit az előbb említett Wakelock Detector-al állapíthatod meg). Ezek közt lehet lesz még olyan, amit érdemes tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#29385) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Akik Firefox böngészőt használnak találkoztak már ilyennel, mint ami a képen látható?

A képen az látható, hogy a böngésző nem hajlandó letölteni egy fájlt, holott a telefon belső tárhelyében még ~300 megabájt szabad. A letöltendő fájl ~100 kb-os, mivel egy feliratfájl. (azaz szöveg)

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#29386) Edi77 válasza LonGleY (#29384) üzenetére


Edi77
őstag

Van épp elég saját szolgáltatás rajta, így egyesével akkor bátran fogom letiltani azokat. Köszi még egyszer a segítséged :)

Wakelock Detectort telepítettem, és a google +, talk és meglepetésemre a naptár is ludas.

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#29387) LonGleY válasza Edi77 (#29386) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért van pár olyan, ami alapvetően befolyásolhatja a működést. Szóval, kérdezgess itt, vagy a cucc saját topikjában. :]

[ Szerkesztve ]

(#29388) Edi77 válasza LonGleY (#29387) üzenetére


Edi77
őstag

A gyári email klienst nem lehet letiltani, csak kényszerleállás opció van. Van még az Allshare play, a csoportszórás ill Facebook sns, ezek micsodák? Nincs face telepítve a telómra ( Galaxy S2 ), ezmégis itt figyel.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#29389) LonGleY válasza Edi77 (#29388) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Allshare play az a Samsung felhő-szolgáltatása, minden bizonnyal gyakható. Ahogy a Facebook maradék is (bár ez utóbbi lehet, hogy jól jöhet egy esetleges megosztáshoz, nem tudom).

De ha alapból nem nyílnak meg rendszerindulás után vagy néha a háttérben, akkor nem nagyon kell velük foglalkozni. Pontosabban a konkrét készülék - legalábbis márka - tulajok tudnák megmondani, hogy mi mire való.

[ Szerkesztve ]

(#29390) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Filmlejátszás miatt jöttem újra. Az mitől lehet hogy a tableten a gyári lejátszóval meg az mxplayerrel is egx nagyon kicsit kesnek a feliratok? A feliratok rendesen időzítettek, de folyamatosan ez tortenik. Mkv lejatszasnal amikor a kontenerben van a felirat akkor is ez lathato.

Live-Die-Respawn

(#29391) Edi77 válasza LonGleY (#29389) üzenetére


Edi77
őstag

Nem használom a telefont se facebookozni, se megosztani, tehát ezek a dolgok nem szükségesek. Ami fontos az emailezés, fotó, zene, böngészés ill. az app, ami edzéshez kell.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#29392) havri1


havri1
félisten

Helló!

Unokaöcsém nyaggat, hogy szedjek le valami lövöldözős játékot tabra.
Nos, olyasmit láttam régebben, amik hasonlítottak a pc-s medal of honor, call of dutty stb-re. Tudnátok ilyeneket mondani? Lehetőleg ne túl drágát, bár nem tudom ezek mennyibe fájnak.
Tegra3-as tabra kellene (Nexus7). Köszi!

:R

havri

(#29393) batai15 válasza oriic (#29390) üzenetére


batai15
félisten

Milyen tablet? lehet a teljesítménnyel van gond. mpx playerben lehet utána időzíteni is vagy éppen előre hogy passzoljon. ún, felirat csúsztatás ez.

(#29394) thiclyoon válasza havri1 (#29392) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Dead Trigger, Modern Combat 4, MC3, MC2, N.O.V.A. 3, N.O.V.A. 2(ezt nem ismerem), Mass Effect Infiltrator, SHADOWGUN, SHADOWGUN: DeadZone(ez online multiplayer, van pc-re is)

[ Szerkesztve ]

(#29395) havri1 válasza thiclyoon (#29394) üzenetére


havri1
félisten

Köszi! :R

havri

(#29396) Bozek válasza LyonnaisFan1 (#29385) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen telefon? Mert a belső tárhely szokott olyan is lenni, hogy /mnt/sdcard0, szóval akár az elérési út is lehet a probléma.

(#29397) Hegasus


Hegasus
senior tag

Tud ajánlani valaki olyan böngészőt amivel lassított nettel is elfogadható a böngészés?
eddig opera mini volt a csúcs(teljesen jól ment 32 kbyte/sec-el), de jelentkezett nála hogy készenlétben merít...

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#29398) raziel01 válasza Hegasus (#29397) üzenetére


raziel01
veterán

Semmi mással nem elfogadható. Opera mini saját szerverrel tömörít azért gyorsabb. A többi minimum 3-szor lassabb lesz.

(#29399) LyonnaisFan1 válasza Bozek (#29396) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ugyanaz mint nekem! A tesómnak is egy kis Tipoja van, igaz fehér színű :D :D

Valahogy meg kell különböztetni a kettő készüléket.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#29400) oriic válasza batai15 (#29393) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wayteq xtab 80. Az ereje megvan hozza, hisz siman akadas nelkul lejatszik mindent, akar a full hd filmet is DTS hanggal. Egyedul a 10p anime nem tetszik neki, de az nem gond. Semmilyen akadas nem lathato a lejatszaskor, egyedul a felirat jelenik meg egy fel pillanattal kesobb. Fura.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.