Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:57:37

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7730 / 7750 / 7770

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) pehaa


pehaa
tag

Sziasztok!

SAPPHIRE HD 7770 VAPOR-X-ről vélemény?

(#19553) urbi73


urbi73
senior tag

Üdv . Mostanában nagyon melegszik a Asus 7770 DC , Kártyám ( nincs tuningolva ), ez főként Böf 4 alatt jelentkezik , kézzel érintve a hőcsövek nekem forrónak tűnnek . Play Claw 5 - el mérve 69 - 70 fokig megy fel . Ez normális hőmérséklet ? A másik gond hogy valamiért nem vezérli a ventit a driver . Tehát magas hőmérsékleten , magasabb fordulatszám kellene , de az én esetemben ez marad 10% körül . Szerintem ez édes kevés . :F

-

(#19554) Tournament válasza urbi73 (#19553) üzenetére


Tournament
aktív tag

HD 7xxx / R ayzx 120 fokig simán birják a karik anyi van beállitva biosba hogy attol kapcsoljon le

volt itt egy forum társ neki 102 fokon ment a kártyálya

[ Szerkesztve ]

(#19555) dragonfx válasza urbi73 (#19553) üzenetére


dragonfx
veterán

igen manual fan controll.t állits be de a 70 fok simán belefér még.
sapphire trixx install :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19556) Picturemaker válasza KAMELOT (#19549) üzenetére


Picturemaker
őstag

:R

dragonfx: Kicsit megértelek, ez a "lecsórózás" köcsögség. Valamit tényleg sokszor túl ajánlanak a srácok szinte minden alkarészt.
Két dolgot viszont Neked kell elfogadnod:
1 - Nem mindenki (csak) játékra akar procit és bizonyos munkák miatt sajnos mélyebben kell a zsebbe nyúlni (Spec nekem sem esett jól kifizetni a procimat, de az alternatíva abban amit én csinálok vele kb. 40%-al gyengébb és vagy 70% többet fogyaszt. Játékra biztosan nem vettem volna meg, feléért is van olyan ami a VGA-mnál kétszer erősebbet is "kihajt".)
2 - Ha a játék a cél (és itt sokszor csak az), főként népszerű multi (aka BF4) akkor 2 magos procit (még új i3-at) nem illik ajánlani. Valami X4 kell (tök mindegy melyik oldalról) ami tud legalább 3.6GHz-et (ha többet az csak jobb).

U.I.: Kérlek próbálj meg kicsit tagoltabban írni, mert nagyon nehéz (lehet, hogy csak nekem) olvasni a hosszabb hozzászólásaidat. :R

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19557) Lacielvtárs válasza Picturemaker (#19556) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

meekora igazság az aláírásod szövege :C :R
beborultam rajta... :))
el szabad kérnem tőled használatra? :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19558) Picturemaker válasza Lacielvtárs (#19557) üzenetére


Picturemaker
őstag

Persze. :DDD

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19559) KAMELOT válasza urbi73 (#19553) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem ugyan ilyen ASUS 7770 DC kártyám volt. Nagy melegben furmark alatt mutatott 70 fokot. Játékok közben 55-60 fok volt max. Szerintem a házadat kéne valami másra cserélni ami jobban szellőzik. És ha teheted az LC power tápodat cseréld le. Más olcsón kapsz egy Seasonic 400W tápot, ami 10x minőségibb. Erőssen ajánlott lecserélned a tápodat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19560) Tournament


Tournament
aktív tag

trixxből e7790 melyik a legstabbilabb ?

(#19561) davebesze válasza pehaa (#19551) üzenetére


davebesze
csendes tag

Én épp tegnap rendeltem egyet belőle, sokat válogattam, de végül a Vapor fogott meg a legjobban(állítólag a hűtése nagyon jó). :)

(#19562) urbi73 válasza KAMELOT (#19559) üzenetére


urbi73
senior tag

A tápot mindenképp le akarom cserélni egy faxábbra. Mostanában ,néha másodjára indul a gép , a monitor nem kapcsol be .,de a venti " pörög ". Második indításnál , nem mindig , de általában elindul a gép . Na ez gondolom a táp miatt lehet . Memória teszt stb , rendben vannak . Jövő héten veszek valami minőségi pasztát , újrapasztázom a kártyát . Amúgy , szerintem jó kártya . BF4 alatt multiban 1440 X 900 - as Fb melett , egy olyan közepes beállításokkal 60 - 70 Fps megvan . Nekem elég , azért én nem fogok venni 100 k kártyát . Sajnos jelenleg egyetlen játék nem jelenik meg ami alá erősebb vas kellene . Talán majd a GTA5 , De akkor is legfeljebb egy 2 Gb - os 7850 . re váltok , ezt még talán kihajtja a procim ,

-

(#19563) djculture válasza urbi73 (#19562) üzenetére


djculture
félisten

Veszel egy FSP400-60APN 10k-ért és ennyi, azt vidéken is kapni ez a seasonic mire lekerül Szolnok környékére ott van hogy 15600 pénz..

[ Szerkesztve ]

(#19564) Stonerice válasza urbi73 (#19562) üzenetére


Stonerice
őstag

Szerintem a vga-d miatt jön be töbszöri indításra a kép. Haverom vga-ja is olyan volt.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#19565) Gainka válasza raubisoda (#19548) üzenetére


Gainka
őstag

Nem a reakcio idő miatt, hanem a láthatósàg miatt szoktuk lejjebb venni a grafot multiban. Mi haverokkal keményen nyomtuk a cod2 cb war sajàt server klàn frag muvi stb kb 5 évig és kb 4000 orank volt atlagba ( mind e mellet nem voltunk kockàk csak hozza teszem).
Én cod 4 eztem is neha most is szoktam es a grafo minimumon van minél kissebb legyen a world részletesség. Cod 2 be tudom jol példàzni ott szinte egyszinu sik fal van lowon és jobban làtod ha pl resnyire lesekszik valaki.
Szerintem a mai jàtékokba ez màr nem szàmit annyira mert low grafon is làtszik pl a vakolat repedezett le hullot vagy akarmi.

(#19566) KAMELOT válasza urbi73 (#19562) üzenetére


KAMELOT
titán

Amit djculture kolléga is írt az is jó táp, amelyikkel árban jobban kijösz, de minőségi legyen.
Más: Nem kell 100K kártya. Használtan 70-80K mennek a 7970-ek. Ha meg eladod a 7770 kártyádat akkor csak 60K kell összespórolni. :) Csak a Phenom II oda már nagyon kevés lesz.

(#19564) Stonerice: Én inkább a tápot venném a ludasnak. LC power az valami szemét és nem táp. Lehet a ráírt teljesítmény felét leadja.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19567) raubisoda válasza Gainka (#19565) üzenetére


raubisoda
senior tag

Hát igen ez iaz mármint a mai játékban hiába low PL:BF4 szinte majdnem uyanaz a graf mint med vagy enyhe high-on.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#19568) Stonerice válasza raubisoda (#19567) üzenetére


Stonerice
őstag

Vagyis Mantle nélkül is tudnak igényes grafikát kialakítani. De akkor ki venne vga-t :N

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#19569) dragonfx válasza KAMELOT (#19559) üzenetére


dragonfx
veterán

ez elég egyszerű gagyinak tünik belülről...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19570) CirrMee válasza djculture (#19541) üzenetére


CirrMee
addikt

Amit írtam az egy példa volt.
Írhattam volna egy X4 -es Phenom II -est is, az etetésen ugyanis azt értettem, hogy ekkora kártyákhoz magszám azért kell, AMD esetében meg tényleg nem árt, ha bőven van. Nem pedig azt mondani, hogy mer' nekem kétmagos van, azért az sem teljesít rosszabbul, mint a 3/4 magos procival...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#19571) urbi73 válasza KAMELOT (#19566) üzenetére


urbi73
senior tag

Akkor már veszek inkább egy 7870- et . Ezt még elméletileg kihajtja a 4 mag 3800 - ra húzva ,ezt még bírja simán a proci alapfeszen . Nem akarok sokat költeni gépre . Szerintem nem éri meg . Lassan megéri venni PS4 -et , ez játékra van kitalálva . 5 - 6 évig nincs gond vele , nem akad, megy minden rajta . Netezni elég egy lapos is .

-

(#19572) dragonfx


dragonfx
veterán

most vannak fraps méréseim majd ha lesz 4 magos akkor lefuttatom ujra. és kiváncsi avgyok azonos beállitás azonos ram azonos vga mellett mennyit gyorsul.ahol már pentium mellett is 99%on van a vga ott semmti sem fog.és a játékok nagyrésze ilyen amelyekkel én nyomulok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19573) Atesz1978 válasza pehaa (#19551) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Jó kártya nagyon jó hűtéssel de nem éri meg az árát mert alig drágább nála a 7790 vagy az R7 260X amik jóval gyorsabb kártyák!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#19574) dragonfx válasza Atesz1978 (#19573) üzenetére


dragonfx
veterán

30e még mindig 32ért meg 7790 van. ;)

megnéztem ujabb játékot.assetto corsa>>
"amugy fhd.ba megy 4AA 16anizo mellett a shadow.t és a alul a map resolution tettem csak mediumra a videomenüben mert az megette a 7770et." így 40-45fps.
gpu util:98% gpu ram util 998mb...cpu core1 -51%, cpu core2 -62%....Na ez normálisan van megcsinálva a frostbite meg sz****n le. a neve is fagyás...na ennyi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19575) djculture válasza urbi73 (#19571) üzenetére


djculture
félisten

ja csak ps4-re 18k egy játék, veszel 10 új játékot rá és megvan egy zsír pc ára. Nem a konzol eladásokból élnek hanem a gyémánt árú játékokból.

[ Szerkesztve ]

(#19576) dragonfx válasza djculture (#19575) üzenetére


dragonfx
veterán

180k.ért nincs meg egy zsír pc a nulláról...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19577) Grave_444 válasza dragonfx (#19576) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kijön annyiból egy erős PC. :) I5 4570, R9 270X, 8GB ram, 1TB Sata III, FSP Raider 550W.

(#19578) KAMELOT válasza urbi73 (#19571) üzenetére


KAMELOT
titán

PS4 az nem PC. :)

(#19569) dragonfx: Jó táp az. Seasonic nem gyárt gagyit.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19579) KAMELOT válasza urbi73 (#19571) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja és a PS4-hez a játékok 2x drágábbak mint PC-re. Szóval nem éri meg sehogy sem a PS4.
130K-ból meg már összeraksz egy jó gépet, amit lehet fejleszteni is és olyan lesz amilyet te akarsz. :) PS4 meg mindenkinél ugyan az.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19580) dragonfx válasza Grave_444 (#19577) üzenetére


dragonfx
veterán

ssd?egér?bill?ház?hütők?dvdíró?alaplap?

mondjuk manapság ez nagy előny vesz valaki egy b75 lapot és mivel intelnél a tuning kilőve így celeron i7ig bármit upgradelhet bele.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19581) Grave_444 válasza dragonfx (#19580) üzenetére


Grave_444
nagyúr

SSD nem létfontosságú, hozzászámoltam a házat, procihűtőt, ventiket, alaplapot és dvd írót is.
Feltételezem egere, billentyűje és monitorja mindenkinek van. :)

(#19582) KAMELOT válasza Grave_444 (#19581) üzenetére


KAMELOT
titán

Amúgy is SSD drága. Aki nem konvertál és nem fotós annak totál felesleges a SSD. Semmi előnyere nem tesz szert.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19583) djculture válasza dragonfx (#19580) üzenetére


djculture
félisten

ssd az megint olyan cucc amivel villogni lehet hogy 1mp alkatt bejön az asztal meg 1/2 mp alatt betöltődik a program, de nem fog miatta érezhetőbben jobban futni egy játék.
Legviccesebb mikor a gyártó is beharangozza hogy szekvenciáléis tempó 600mega/mp, ja mire lehet kihasználni veszünk kettőt és egymásrol msáolgatunk oda vissza, vagy ramdiscről próbaként másolunk. A cuccokat ugyis mindenki vinyón tárolja (mert egy 1-2T ssd is elég betyár áron lenne), azok meg tudnak 150-180 megákat ha üresek, ha telenek megfele 100megára is lemegy a tempó. Akkor mire használom ki a 600 megát?:)

[ Szerkesztve ]

(#19584) TIT


TIT
veterán

Nem igaz,hogy nem lehet találni 12.6 win7x64 drivert 779-hez vagy win8-ast.

(#19585) Picturemaker válasza TIT (#19584) üzenetére


Picturemaker
őstag

12.9 esetleg nem jó?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19586) urbi73


urbi73
senior tag

Azért nem olyan rossz az SSD . Pl ,. BF4 multiban nekem jól jönne , mert akinek SSD - van , az már rég foglal , vagy elsőnek választhat járművet , még én javában töltődök ............. Ennek ellenére drágának tartom "még " Az élettartalma , meg fele egy sima HDD - nek . Érdemes a legújabb drivert felrakni ? Nekem még a 13,11 - es van fent .

[ Szerkesztve ]

-

(#19587) tankal válasza urbi73 (#19586) üzenetére


tankal
tag

13.12 Nálam felébresztette állandóan a gépet visszaraktam a 13.11-et

(#19588) keke69


keke69
őstag

Nekem a 13.3 Béta van fent semmi gondom vele!Sőt nekem eddig ez a legjobb!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#19589) urbi73 válasza keke69 (#19588) üzenetére


urbi73
senior tag

Ez miben nyilvánul meg hogy jobb ?

-

(#19590) dragonfx válasza Grave_444 (#19581) üzenetére


dragonfx
veterán

az itteni trendek szerint egy "zsír" pc.nek része egy ilyen.szerintme is szükségtelen.a win töltödne előbb de azon nem tárolnék semmit.minek?hogy nagyritkán előhalásszam?
nagyon csücskös az a 180k....talán belefér, de én azt írtam nulláról. abb a monitor sincs benne hangfalak semmi. természetesen upgrade az belefér.(még nekem is egy 100asba kerülne) éán ugy értelmeztem a kérdeztem a fazon ott áll abolt előtt x összeggel a kezében és ps4et kér vagy egy vele egytudású rendszert kiépít.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19591) keke69 válasza urbi73 (#19589) üzenetére


keke69
őstag

Abban hogy nincs semmi problémám vele míg az eddigiekkel mindig volt valami kis probléma.Ha nem is egyszerre de külön külön!Nem kapcsolt vissza 2d-be,nem vette vissza a memória órajelét,nem kapcsolta le a minitort vagy ha igen nem jött vissza alvómódból,alvómódba nem állt le a venti................stb
Nem tudom ki hogy van vele de szerintem a béták eddig mindig jobban sikerültek mint a végleges verziók WHQL.

dragonfx:Bár ez nem neked szól konkrétan! Mondok egy hasonlatot az SSD-re van egy új szériás autód meg egy régi,amíg nem ülsz az újba addig azt hiszed neked jó a régi is de ha egyszer beleülsz a régit már nem nagyon akarod használni.ŰLJ BELE!!!Kis apróságok vannak csak de amíg nem élvezed az előnyeit addig nem is tudod milyen jó is az!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#19592) KAMELOT válasza keke69 (#19591) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem mindig is WHQL volt 7770 és 7970 is. Mindig jól működtek. Jelenleg is 13.9 WHQL van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19593) Lacccca87 válasza keke69 (#19591) üzenetére


Lacccca87
addikt

Az a nem vezsi vissza az órajelet tipikusan az egyéb programok hibájából adódik.
Sok overlayes progi miatt marad meg az UVD vagy D3D mód.

(#19594) Picturemaker válasza dragonfx (#19590) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ja, a PS4-hez adnak TV-t, meg hangfalat is. Hol lehet így kapni?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#19595) CirrMee válasza djculture (#19583) üzenetére


CirrMee
addikt

>ssd az megint olyan cucc amivel villogni lehet hogy 1mp alkatt bejön az asztal meg 1/2 mp alatt betöltődik a program, de nem fog miatta érezhetőbben jobban futni egy játék.

Az 1-2mp nálam erős túlzás, van az több is. Amúgy akiket ismerek tulajokat, azok rendszerint csak a rendszer tárolására / működtetésére használják (köztük én is). Nem kell nagy ész ahhoz hogy belássuk, igazából ez az a terület, ahol a legtöbbet lehet vele nyerni.

>Legviccesebb mikor a gyártó is beharangozza hogy szekvenciáléis tempó 600mega/mp, ja mire lehet kihasználni veszünk kettőt és egymásrol msáolgatunk oda vissza, vagy ramdiscről próbaként másolunk.

Ram Disc az Amiga óta nem érdekel. Ott volt értelme, ma már nem nagyon.
Az SSD szekvenciális tempója valóban "lenyűgöző", viszont valamiért nem divat a hozzáférési időkkel példálózni, pedig ez az adat ami igazán üt, és teszi azzá az SSD -t, ami valójában.
Az i330 -as a gépemben kb 0.20-0.21ms értékkel tolja, a 3 terrás merevlemez meg 14.51 -es legjobb értékkel bír. Ez közel 70x -es különbség, miközben a szekvenciális sebesség tekintetében 267/185 megát tolnak (SSD 450 körül lenne, ha Sata 6g lenne a lapomon), azaz nálam a merevlemez hozza a SSD 2/3 -át (2.4x lenne gyorsabb az SSD, ha menne a Sata 6G). Viszont ha ugyanerre a merevlemezre rászórom az OS -t, látványosan szenvedni fog az SSD -hez képest, holott olvasási sebességben ugye alig marad el...
Magyarul nem (csak, és kizárólag) a szekvenciálissal kell villogni, nem amiatt építik be sokan rendszer "vinyónak". Az én lapomon hiába korlátozza le 267 megára a szekvenciális értéket az alaplapi vezérlő, a 3g adta korlátokkal is sokkal használhatóbb a gép, mint ha merevlemezről működne az OS.

>A cuccokat ugyis mindenki vinyón tárolja (mert egy 1-2T ssd is elég betyár áron lenne), azok meg tudnak 150-180 megákat ha üresek, ha telenek megfele 100megára is lemegy a tempó.

Ebben ismét benne van az alapvető hiba: baromság a mai árak mellett nagy méretű SSD -t venni, hogy mindent arra tuszkoljak. Sokkal jobban megéri egy 60-120Gb -os SSD, ami mellé be kell társítani egy merevlemezt. A játékoknak egy gyors lemez sebessége bőven elég, a rendszer meg hatékonyabban működik SSD -ről. A bazi nagy SSD önmagában ma még inkább a parasztvakítás kategóriája (a vevő akar vakítani vele), ha nincs mögötte valós, tényleges igény.

> Akkor mire használom ki a 600 megát?

Attól hogy 4GHz -en ketyeghet a procim full terhelésen, nem fogok azért hisztizni, mert üresjáratban nem hajlandó annyival menni. Ha szükség van rá, majd ki lesz használva.
Van baja annak, aki normál otthoni használatnál csak azt hajlandó nézni, hogy mi a szekvenciális olvasás csúcsa, és közben az elérési időkből adódó tényleges előnyöket nem hajlandó megemlíteni, vagy tudomásul venni. Pedig az OS pont az a dolog, ahol a sok kis apró fájllal való b*szakolódás kifejezetten előnytelenné teszi a merevlemezt.
Ki a frászt érdekel hogy pár mp alatt betölt az OS, az csak pár másodperces rész a gép használata közben. De ha beindult, 8Gb memória mellett mindent azonnal a júzer pofájába tol, nincs fejmozgatás, töredezettség (van, csak következmény nincs SSD -n), vagy a kettő kombinációja miatti várakozási idő. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#19596) dragonfx válasza Picturemaker (#19594) üzenetére


dragonfx
veterán

jo igen ez tény ott is van plusz költség.

keke69>>hehe ez pont mellé ment és semmi pénzért nem ülnék uj autoba.sőt még pár évesbe se.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19597) Zsocó válasza djculture (#19563) üzenetére


Zsocó
aktív tag

FSP Hexa 400W :U

(#19598) dragonfx


dragonfx
veterán

él még amugy a 3d mark11eslista?
nem tudom a 13.9es drivernek vagy a cl8as ramnak köszönhető.de kisebb órajelen is 100 pontot javítottam. :))
[link]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19599) djculture válasza Zsocó (#19597) üzenetére


djculture
félisten

Jó az is, hasonló 10k körül van az is.

(#19600) Stonerice válasza Zsocó (#19597) üzenetére


Stonerice
őstag

Jónak jó
De én mai fejjel már nem azt vennék. Elég nagy a fodrozódása 12 volton, és tuninghoz egyáltalán nem ajánlott.
Bár a szabványon belül van, de mégis a legrosszab a márkás tápok között. Coolermastereknek viszont jó.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.