Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) South Velen válasza Sundesz (#15097) üzenetére


South Velen
addikt

Hát ez gusztustalanul rossz. :U

[ Szerkesztve ]

(#15102) Devid_81 válasza Sundesz (#15097) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez kb az AMD szegyene, ezt nem hogy piacra sem, de meg tervbe sem kellett volna venni.

Most ezt egy 580/8GB tulajnak probald meg meg eladni ha epp szerencsetlennek meghalt a VGA-ja... :O
5.5 evre ra, szinte megeggyezo MSRP-n kaphat most kevesebb vramot es itt ott meg rosszabb teljesitmenyt is?
Es ha nem 4.0-as lapja van akkor meg plane nulla ertelme? :Y :W

Framerate TechPowerUp

PCI-e Scaling TechPowerUp

[ Szerkesztve ]

...

(#15103) Celithrandi válasza South Velen (#15101) üzenetére


Celithrandi
addikt

attól függ mire, htpc-be tökéletes

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#15104) Sundesz válasza Celithrandi (#15103) üzenetére


Sundesz
őstag

De arra sem jó:

"Az RX 6500 XT-ből szintén kimaradtak olyan, már évekkel ezelőtti modellekben is teljesen alapnak számító "extrák", mint a 4K H264 Encode, a H265/HEVC Encode, vagy az AV1 Decode, aminek úgyhogy ha játék mellett mondjuk videókat is készítenénk, érdemes másfelé nézelődni."

Hörcsög Powa'

(#15105) Celithrandi válasza Sundesz (#15104) üzenetére


Celithrandi
addikt

ezek az encodeok emlékeim szerint mennek prociból is mikor nézed a filmet, de nem akarok hülyeséget mondani.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#15106) beef válasza Celithrandi (#15105) üzenetére


beef
őstag

Ez azért gáz, mert a procid valószínűleg nem néhány wattból fogja megoldani az AV1 lejátszást, mint a GPU tenné.

(#15107) Celithrandi válasza beef (#15106) üzenetére


Celithrandi
addikt

ok, de egy proci nem is 200-300ezer forint ami erre képes

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#15108) zsirfecske


zsirfecske
addikt

133k lenne németből egy Gigabyte Radeon RX 6500 XT Eagle 4G szállítással. ez vicc? sajna nem, mégis 1 hónap múlva vsz bánja majd az ember hogy nem vette meg ennyiért :O

(#15109) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Nektek működik a Radeon Chill Borderless vagy windowed képernyőknél? Nekem két-hérom driver óta egyszerűen nem megy, teljesen újratelepített windows + driver kombó mellett sem.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#15110) Aljasvip válasza dzsi2006 (#15086) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nálam a SAM (ReBar) csinálta ezt, mindegy volt melyik BIOS volt fent.
Kikapcsoltam inkább, és azóta jó minden.

(#15111) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Található valami lista, hogy mely VGA-k kapnak 6900 XT esetén Ultimate chipet? Reddevil, Oc formula, Toxic ultimate ezeket tudom, van esetleg más még?

Mondjuk a Toxic esetén is csak az Ultimate, vagy pl a limited edition is ultimate chipes? (vizes verzióra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#15112) Jacek válasza SzlobiG (#15111) üzenetére


Jacek
veterán

Limited nem, az utlimate meg az extrame edition az asszem.
Van még az AIO-s Asus ami T16G és nem O16G.

Nem tudom hogy az Air Cooled Toxic pl. ulti e.

(#15113) Ubi82 válasza SzlobiG (#15111) üzenetére


Ubi82
őstag

Xfx black és xfx zero wb ek limited edition, a többi nagyjából stimmt, Jacek kiegészítésével :DDD Toxic Air is ultis, sapphire vizes toxicnál csak az extreme ;] Csokoládé, várunk egy ultival a topikban :P
Szerk: valami giga is rémlik, de ez nem 100% :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15114) BeZol válasza SzlobiG (#15111) üzenetére


BeZol
őstag

Ultimate chipes (XTX helyett XTXH chip) RX 6900 XT-k:

MSI Gaming Z Trio (kerülendő)
AsRock OC Formula
Red Devil Ultimate
Sapphire Toxic Air
Sapphire Toxic Extreme Edition
Asus Rog Strix LC T16G
XFX MERC319 Limited Black
XFX Zero WB
Gigabyte AORUS XTREME WATERFORCE WB

Mindfactory és német fórum alapján a legtöbbeknek Red Devil Ultimate van, OC formula csak pár hónapja van nagyobb mennyiségben.
MSI-nek rossz a hot spotja, nem szabad megvenni.
Toxic AIR-t alig vettek mert kb venni sem lehetett.
Az Extreme edition nagyon jó példány, ha elfér a 360as radija. (tartós OC-ra ezt venném!)
Strix-ből is alig lehetett kapni.
XFX-ekből is mostanság lett csak több db.
Gigabyte-ról kb nincs tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#15115) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Köszi mindenkinek. :R

Még az is lehet hogy vissza nézek. ;]

(#15116) Ubi82 válasza BeZol (#15114) üzenetére


Ubi82
őstag

A lényeg lemaradt, referencia amd radeon rx6900xt lc edition :DDD

(#15117) BeZol válasza Ubi82 (#15116) üzenetére


BeZol
őstag

Inkább nem írtam, mert 1 hétig volt kapható és amúgy 1ventis radi semmire nem jó :(

(#15118) Ubi82 válasza BeZol (#15117) üzenetére


Ubi82
őstag

Ez eddig csak OEM volt, azért nem terjedt el :DDD [link]

(#15119) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez a játék is szépen behúzza a 11GB Vramot.... :)

1440P..max set...

[ Szerkesztve ]

(#15120) Ubi82 válasza ScomComputer (#15119) üzenetére


Ubi82
őstag

Végigtoltad már vagy még kolbászolsz egy darabig? :D

(#15121) ProEvoFan válasza ScomComputer (#15119) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nyomjad, kibaszott jó játék.PS4en élmény volt, platina is lett.
Még egy utolsó kérdés, aztán békén hagylak benneteket. :)
[link] ASUS DUALrx 6600.
Külföldi teszteken dicsérik hogy halk és jó a hűtése is.
Vélemyény? 228Kért lehet ezt veszem a PowerColor rx 6600 xt Red Devil helyett, ugyan is 60Kval olcsóbb, és csak kb 13%al gyorsabb 1080pben az xt....

(#15122) ScomComputer válasza ProEvoFan (#15121) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tolom...DE:
"Game has memory leak issues and crashed"...gond van vele azért eszik sok vramot(nem mindig),tudtam,csak mondom valaki beleböfög e valami baromságot...de nem..és ez a jó... :DDD ...................
A vga-hoz...én az xt venném,de ebben neked kell dönteni,meg a pénztárcának.... :K
#15120Ubi82:
Még nem ,nincs annyi időm mint neked... :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15123) dzsi2006 válasza ProEvoFan (#15121) üzenetére


dzsi2006
tag

Én is az XT-t venném a helyedben. Ja vettem is :DD Épp, hogy nem 3060TI szint

(#15124) Pro!Petya válasza ScomComputer (#15122) üzenetére


Pro!Petya
addikt

dobd fel a mai 1.0.2-es patchet ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15125) ScomComputer válasza Pro!Petya (#15124) üzenetére


ScomComputer
veterán

Fenn van...most 12GB maxon ment...de megy nálam nincs gond... :K

(#15126) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#15124) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Amúgy azzal sincs változás, nálam is belever a 16gigába , tegnap 5 óra alatt 2x crashelt ki a game már az új frissítéssel is.
Mondjuk 28 óra alatt összesen volt 3 kioffolás szval nem vészes.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15127) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Az normális egy Sapphire NITRO+ RX 6700 XT-nél, hogy a GPU Hotspot (driverben Junction temperature) 90°C-ra megy játék közben?

1) Ha ez normális, akkor csak a GPU Core temp érdekeljen és arra figyeljek, hogy az ne nagyon menjen 80°C fölé?

2) Ha nem, akkor próbáljak meg aggresszívabb fan profilt alkalmazni a driverben? Az a baj, hogy a hotspot nem feltétlenül mozog együtt a GPU Core temppel, és a radeon driverben gondolom csak a GPU Core temp-ekre lehet beállítani, hogy hány %-on menjen a fan, nem a GPU hotspotra...

Bár erre van egy megkerülő megoldásom, a FanControl nevű nagyon hasznos progi, aminél a gép akármelyik alaplapra csatlakoztatott, valamint VGA-n lévő ventijére akármilyen targetű (CPU Core, CPU Core avg, GPU Core, GPU hotspot, etc.) fan profilt be lehet rakni, viszont az a probléma, hogy a progi a VGA ventinél a 100% RPM-et valamiért rosszul határozza meg (777 RPM).

A válaszokat előre is köszi! :R

(#15128) BeZol válasza geckowize (#15127) üzenetére


BeZol
őstag

Szia!

Mérj egy 3dMark Time Spy-t gyári beállításokkal úgy ahogy én, monitorozd közben GPU-Z-vel max. értékeket, és akkor megtudjuk hányadán állsz (ez egy 3ventis Gigabyte Gaming OC RX 6700 XT gyári beállításokkal):

Alulfeszelni pedig amúgy simán lehet sokkal szebb hőfokokra azonos teljesítmény mellett szinte hangtalan ventifordulatot használva:

Úgyhogy ha gázos a gyári hőfokod, akkor lehet nincs jól összerakva a példányod, de alulfeszelve gyönyörűen korrekciózható a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#15129) geckowize válasza BeZol (#15128) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Remélem látszanak a lényeges dolgok a screenshoton:

:R

Szerk: Most látom, hogy túl sokat vártam a benchmark után és a GPU-Z-ben már nem aktuális adatok vannak... Csinálom újra, Sensors-nál Current helyett Max-ra rakom a kiiratást.

[ Szerkesztve ]

(#15130) ScomComputer válasza geckowize (#15129) üzenetére


ScomComputer
veterán

Látom már fenn is van az aprón...akkor meg nem mindegy mennyi a HS....majd "küggyed" ide az új tulajt... ;] :DDD
......
Amúgy a linkelt FanContol progi nagyon jó,én is használtam...DE sajnos itt nem nyerő,ahogy az MSI AB is bugzik néha e téren, az MPT+Wattman(radeon vez.pult) ami a legjobban müxik ! :K

[ Szerkesztve ]

(#15131) BeZol válasza ScomComputer (#15130) üzenetére


BeZol
őstag

Hát nem azért, de 400ért nem lesz új tulaja :U , talán 350ért, de ott is rezeg a léc.

(#15132) geckowize válasza ScomComputer (#15130) üzenetére


geckowize
őstag

Csak próbaképp raktam fel apróra, hátha kell valakinek ennyiért. Amennyiben igen, akkor lehet meg tudok oldani egy 3070 Ti-re való upgrade-et. :) Ha nem megy el ennyiért, nem bánom, szívesen megtartom. Viszont távol állok bármiféle scalperségtől, amennyiben bárki annak akar beállítani.

Az lehet fontos, hogy én használok game alatt egy olyan profilt a Radeon Software-ben, amiben a Min Freq fel van tolva 2109 MHz-re, valamint a Power Tuningban a Power Limit +15-re (ebből a videóból vettem).

Updateltem a 3Dmarkomat is, valamint végre a maxok látszanak a GPU-Z-ben:

Próbaképp default tuning settingsen is lefuttattam (no min freq boost, no power limit boost), itt az eredmény:

Úgy látom 94°C-ra ment fel a GPU Hot Spot, ami elég soknak tűnik, bár BeZol kollégának is 88°C volt gyárin. A venti majdnem 2000 RPM mindkét esetben, úgyhogy ez is alátámasztja, amit ScomComputer állít, miszerint a FanControl bugzik e téren.

Akkor tehát MPT-t szedjem le és undervoltoljam 1.2 V-ról 1.0 V-ra a GPU voltage-et? 3DMarkkal teszteljem a stabilitást, vagy mit ajánlotok?

:R

(#15133) BeZol válasza geckowize (#15132) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, kicsit melegebb talán mint kéne neki, de +10W-al többet is eszik.

Szedd le MPT-t, rakdb be 1000mV-ra, aztán teszteld ki TS-ben h meddig stabilak az órajelek, és akkor azzal elvileg szinte mindenhova jó leszel, max még csökkentesz xy játék miatt órajeleken aztán ennyi.

(#15134) ScomComputer


ScomComputer
veterán

geckowize:
Először is ,le kellene törölni minden "Third party" programot ami beleszólhat a "dógokba"...tehát full alapon megpróbálni....semmi oc/uv, hanem alapon mit dob a saját bios venti vezérlésével a vga, utána kell aggódni...
1. törölj le mindent amit írtam
2. DDU-val töröld a drivert...
3. töltsd le és telepítsd az új drivert...
4. most tesztelj,de semmi ne állíts el...full default minden...
5. lássuk ! :K

(#15135) geckowize válasza ScomComputer (#15134) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Rendben, köszi, ma már sajnos nem lesz időm ezzel kísérletezni, mivel elutazom itthonról, aztán jó lenne ha stabilan folytatódna a nicehashelés közben. :B

Vasárnap kipróbálom amit írtál. :R

Néhány megjegyzés addig is:

Non-WHQL 2020-22.1.2 drivert biztos érdemes felrakni a mostani WHQL 2020-21.10.2 helyett?

Third party programnak csak az MSI AfterBurnert használom játék közben az OSD miatt, GPU-Z-ben néztem és nem overrideol semmit, amit a Radeon sw-ben beállítok OC-t. A 3Dmarkok közben természetesen nem futott az AB.

A linkelt videóban a min freq és power limit beállításon kívül még a következőket csináltam:
- Disable ULPS (MSI AB-ben)
- Disable HDCP (Radeon sw)
- Unlockoltam az Ultimate performance power plant, azt használom
- Registry-ben minden úgy volt beállítva, ahogy a videóban volt
- A tápkábelből csak 1 ágat használok, de most nézem, hogy a kártya gyártói oldalán Power Consumption: 260W (Board Power) van írva, viszont a linkelt videóban meg mutatja, hogy 1 kábellel csak 75 W (PCIe slot) + 150 W (PSU PCIe cable) = 225 W jön ki maxra..

Wikipedian 230 W-ot ír 6700 XT-re.
A Sapphire féle "óriási" OC miatt + 30 W a max fogyasztás? Vagy ez csak ilyen foolproof szám amit írnak az oldalon?

(#15136) ScomComputer válasza geckowize (#15135) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azt csináld amit írtam,de ahogy látom te az ilyen videóknak hiszel...jól el lehet b@szva nálad minden..azt jegyezd meg,hogy vagy az msi-ab-t használod mókolásra vagy a wattmant a kettő együtt nem megy....mindig is hibákat okozott..a drivert nyugodtan felteheted...de úgy ahogy írtam...majd ha ez mind megvan utána gyere vissza... :D
A tápnál az a jó bekötés ami zölddel van jelölve...a Watt az MPT-vel bizonyos határig kitolható,de szerintem ez felesleges nálad...
A hwinfo a legjobb azt használd!Itt van kb. 10 óra müködés meló,game stb....2700-2800/uv@1.150mv/vram default,ami nálam van 6700XT:

(#15137) geckowize válasza ScomComputer (#15136) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

1. Irtam, hogy majd megfogadom a tanacsod, csak mar nem ertem ra megcsinalni. :)

2. Ezeket a videobol szedett beallitasokat nem most csinaltam a tanacsoddal direkt szembemenve, hanem fontos infokent kozoltem, hogy ezeket allitottam be regebben, es igy van jatek alatt hasznalva.

3. MSI AB-t ha csak OSD miatt hasznalom es nem irom felul az orajeleket, akkor is osszeakad a Wattmannel? Mit szabad hasznalni Wattman mellett ami kepes hasonlo OSD-re?

Btw a Wattman az a Radeon sw-ben levo Performance/Tuning resz, ugye? Csak mert miutan rakerestem, ugy lattam regi verzios amd driverek screenshotjaival volt mutatva.

:R

(#15138) Trailblazer válasza geckowize (#15137) üzenetére


Trailblazer
addikt

És az utolsó bekezdésre utalva, jómagam a vga cooler szabályzását nem is találom a driverben. Ott kell annak lennie? Ha nincs, miért nincs?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#15139) geckowize válasza Trailblazer (#15138) üzenetére


geckowize
őstag

Radeon sw: Performance->Tuning->(Global settings)->Fan tuning->Enable->lenyitni (Advanced settings asszem)

(#15140) Trailblazer válasza geckowize (#15139) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tudom nagyjából, hol kéne lennie, de nincs ott.

Szerk. Manual tuning/Custom is kell, úgy látom. Így már mutat magából valamit...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#15141) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!
Leírásban szereplő kártyám az elmúlt napokban elkezdett melegedni, azonos felhasználási körülmények mellett.Ez fizikailag +6c...1év alatt így elhasználódhatott a paszta alatta?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15142) geckowize válasza Trailblazer (#15140) üzenetére


geckowize
őstag

Ja igen, bocs, azt elfelejtettem, hogy Manual Tuning/Custom :B

(#15143) Trailblazer válasza geckowize (#15142) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, köszi, megoldódott. És persze az MSI Afterburner ventikezelő részével is összeakadt, egész eddig.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#15144) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A GOW tű éles lett az ilyen homályosító effektek nélkül...eszi is rendesen a 6700XT-t így... :D

A GR Wildlands-hoz meg van FPS mód...elég szépen ki van dolgozva pl. a járművek belseje is,nem is tudom miért nem lehet alapból in game választani,mint az GTA 5 v. RDR2 esetében :

(#15145) Ubi82 válasza ScomComputer (#15144) üzenetére


Ubi82
őstag

Már rég megették, megcsócsálták a vga-dat ezek a screenshotok, mégis folyamatosan gammázol, mi vagy te, valami Mágus vagy Scom Orákulum a Mátrix 5-ből? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15146) ScomComputer válasza Ubi82 (#15145) üzenetére


ScomComputer
veterán

Úgy-úgy..jóbeszész...csak már a matrix 7-ből... :K :D

(#15147) Celithrandi


Celithrandi
addikt

6700xt nél vam létjogosultsága a 3 ventinek vagy tökéletes a 2 ventis verzió is? db adatokat sajnos sok esetben nem is találtam

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#15148) palfitom válasza Celithrandi (#15147) üzenetére


palfitom
félisten

Nem elsősorban a ventik száma, hanem az alatta található hűtőrendszer tesz hatékonnyá és csendessé egy VGA-t.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#15149) TestamentDNR válasza ScomComputer (#15144) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Mit használsz az adatok kiíratásához (jobb-felül)?

(#15150) DroiDMester válasza TestamentDNR (#15149) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

amit mindenki más MSI AfterBurner + HWinfo :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.