Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Ezzel a Z50-75 géppel kapcsolatban... Nem rég vettünk 3 ilyen notebookot a linkelt üzletből (mi az R255-ös verziót, mert az volt előbb) és lehet, hogy a kijelző fullHD, de a színe katasztrófális. Nem sápadt, hanem nincs neki. Win8.1 és Win10 alatt is olyan, mintha 16-bites színmélysége lenne csak. Egy gradient fillben megvtudom számolni az árnyalatokat, mert nincs valami sok. Külső monitoron teljesen jó. Már levelezek a garanciásokkal, mert bár fejlesztésre vettük a gépet, úgyhogy elsősorban a felbontás számít, de 2014-ben ilyen panelt piacra dobni bűn.

A crossfire pedig eddig nemigazán váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Unigine Valley teszt natív felbontásban minimumra húzva 7 FPS. A legtöbb játék jobban teljesít, ha kikapcsolom a crossfire-t. Civ Beyond Earth Mantle verziója, ami natív meg tudná hajtani a két kártyát pedig egy negyed képernyővel eltolva rajzolja ki az egeret, amitől jázszhatatlan lesz a játék, úgyhogy marad dx11 AFR kikapcsolva, mert 1 GPUval jobban megy.

FX-7600P valszeg sokkal jobban teljesítene. Nekem főleg devboxnak kellett a gép, és én magam írok multi-GPUt OpenCL alól ~100% hatékonysággal, de grafikában meg kell mondjam egy kicsit csalódtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.