Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) Alpi. válasza joker1220 (#8550) üzenetére


Alpi.
addikt

Jaja ! 960T nagy eséllyel hordoz oldható 5. és 6. magot ! Pont most tettem szert egyre, de még milyenre ! :D
Siralmasan jól megy ! :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8552) Mengele


Mengele
tag

Hi

Asrock n68c-s ucc ba raknak egy AMD Phenom II X4 960T.

Hat magositan elbirna az alaplapom?Talaltam videokat a neten az en alaplomrol ezzel a procival 6 magositva de hogy birja e jatekok alatt az mas kerdes.

A Helpet elore is koszonom. :R

(#8553) joker1220


joker1220
őstag

Szia! Minőségi 500W táp ajánlott hozzá, illetve nézd meg az alaplapod cpu támogatási listáját hogy a gyári x6 ok közül milyeneket támogat :) Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#8554) Mengele válasza joker1220 (#8553) üzenetére


Mengele
tag

Hi

https://www.youtube.com/watch?v=h45uO0Pafs0

Egy Chieftec ECO 600W GPE-600S tápegység -em van.

(#8555) joker1220 válasza Mengele (#8554) üzenetére


joker1220
őstag

A táp az simán jó :)

Nyilván működhet is benne, de ha a hivatalos processzor támogatási listán nem szerepel 125W X6 akkor nem eröltetném a dolgot. Nagyon nem mindegy hogy milyen minőségű fesz szabályzó van a deszkán, hány fázisú a betáp stb..

Szerk: Megnéztem az alaplapot, hivatalosan csak 95W cpu-t támogat. A 960T pedig unlockolva 125W modellnek felel meg. Lehet hogy ideig óráig menni fog. De hogy mennyire lesz stabil az már kérdéses. Az biztos hogy még ha működik is, túlterheli a lap fesz szabályzót az tuti. Én nem javaslom. Aprón már nagyon jó áron kapsz olyan deszkát amibe való. Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#8556) Logan83 válasza Mengele (#8552) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia!
Tapasztalatból írom, hogy nálam az unlock-olt 960T évekig ment pici túlhajtással ilyen lapba. Én is dilemmáztam meg próbáltam kitalálni a tdp keretét az unlockolt cpu-nak de reménytelen volt. Beállítástól függően 80W-140W-ig adott értékeket az Aida, ezért feladtam és csak használtam. Egy 400W-os jóféle PSU-val mindenféle gond nélkül múkodik a dolog.
Úgyhogy csak bátran!

[ Szerkesztve ]

Szerintem.......

(#8557) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Egy processzor 4. magját szeretném aktiválni.
Alaplap : Asus M5A78L-M LX3
Proci : AMD Athlon(tm) II X3 445
Hogyan kell kivitelezni a magfeloldást?
Köszönöm!

(#8558) Logan83 válasza liszi70 (#8557) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia!
BIOS-ban engedélyezed a Core Unlock-ert. Auto-ra vagy Manual-ra teszed és kész! Ha a letiltott mag egészséges akkor restart után x4-ként indul.

Szerintem.......

(#8559) joker1220 válasza Logan83 (#8558) üzenetére


joker1220
őstag

Azért azt se felejtsük el hogy az x3 alapfeszültsége alacsonyabb szokott lenni mint az x4 -é ami általában 1.425V :-) Szóval ha ennél kevesebbet kap alapból akkor lehet hogy nem lesz elég hogy stabilan menjen x4 ként...

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#8560) liszi70 válasza Logan83 (#8558) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sajnos sem UCC, sem Core unlock lehetőséget nem találtam a bios-ban. És bekapcsoláskor sem ír ki semmi erre utalót a bios-képernyő. Ez azt jelenti, hogy az alaplapom (Asus M5A78L-M LX3) nem tudja a magfeloldás-funkciót?

(#8561) hokuszpk válasza liszi70 (#8560) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az asus szerint kellene tudnia.
itt emlitenek holmi "core unlocker" -t.

* keress olyat, hogy "Asus core unlocker".

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8562) liszi70 válasza hokuszpk (#8561) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az nem lehet, hogy frissíteni kellene a biost, és abban már benne lenne ez a lehetőség? Hogy kell frissíteni a biost? A jelenlegi : Version 1401

(#8563) joker1220 válasza liszi70 (#8560) üzenetére


joker1220
őstag

Ennél az alaplap nál Core Unlocker nek hívják. Lehet frissíteni kell. Több féle módon is lehet. Nézd meg az alaplapod weboldalán hogy mit írnak. Ha még sose frissítettél BIOS -t akkor alaposan néz utána. Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#8564) liszi70 válasza joker1220 (#8563) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egy ilyet találtam a biosban : advanced clock calibration Ennek van olyan pontja, hogy "all core". Lehet, hogy ez a magfeloldás? Másik topikban írták, hogy szerintük ez lesz az. :F

[ Szerkesztve ]

(#8565) hokuszpk válasza liszi70 (#8562) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha jollatom az Asus weboldalaszerint a legfrissebb bios van a lapodon.
az Advanced -> Cpu configurarion alatt kellene lennie.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8566) hokuszpk válasza liszi70 (#8562) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondom, hogy az a legfrissebb.

#8564 : az lehet az, a legtobb lap igy nevezi, bar altalaban az a szokas, hogy ezt autora kell tenni..

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8567) liszi70 válasza hokuszpk (#8566) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, hogy megnézted! Tehát a bios friss.

Ez az "advanced clock calibration" nem valami órajellel kapcsolatos beállítás? Már csak a clock-ból kiindulva. A mag az inkább core. (Nem szeretnék semmit elállítani a biosban, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda. :D )

(#8568) joker1220 válasza liszi70 (#8567) üzenetére


joker1220
őstag

Ez az ami neked kell! Ezt kapcsold be :) Ez oldja fel a letiltott magot. Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#8569) liszi70 válasza joker1220 (#8568) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm! És honnan fogom tudni, hogy aktiválódott-e a 4. mag? És hogy ellenőrzöm, hogy normálisan működik-e? (Bocs..... :B )

(#8570) hokuszpk válasza liszi70 (#8567) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ez az "advanced clock calibration" nem valami órajellel kapcsolatos beállítás"

pontosan nemtom, az biztos, hogy a cpu belso mukodeset piszkalja.
anno az volt a duma, hogy az Atitol atvett chipset mernokok osszehaverkodtak a cputervezokkel, es igy kerult be ez a funkcio.
nalam az MSI 785GT-E63 lapon az "all core" "-2" beallitas felel meg az "auto" -nak, ezen ket esetben oldja fel a tiltott magot a 720BE -n. egyeb esetben pl. "all core" "+4" -nel marad a 3 mag, megis erezhetoen gyorsabban mukodik a motyo, mint 3 maggal es letiltott ACCvel.

#8569 : piszok egyszeru. beallitod autora, es ha elindult a vas, akkor nyomsz egy ctrl+shift+esc -t, es a feladatkezelo a teljesimeny fulon mutatja a 4 magot.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8571) liszi70 válasza joker1220 (#8568) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez lenne az. Akkor ezt állítsam All Cores-ra? Vagy Auto-ra?

(#8572) hokuszpk válasza liszi70 (#8571) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

elso korben 'auto' -ra tedd.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8573) liszi70 válasza hokuszpk (#8572) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az "Advanced Clock Calibration"-nak az "All Core" és az "Auto" beállítását is kipróbátam, de bizony nem oldotta fel a 4. magot. :O Ez valami más beállítás lesz, nem a magfeloldás.
Bezárult a kör, nem lehet feloldani a 4. magot?

(#8574) liszi70


liszi70
nagyúr

Sikerült! Az "Advanced Clock Calibration" tényleg a magfeloldás funkció, csak kicsit meg van bonyolítva. :) Se az Auto, se az All Core beállítás nem jó, hanem van még egy olyan lehetőség, hogy By Hotkey. Ezt kell beállítani, és akkor indításnál már megjelenik a felirat, hogy a 4-es gombot kell nyomni a feloldáshoz. Aztán még az Unleasing Mode legyen engedélyezve, és íme, 4 maggal fut a gépem. :) AIDA64-el ellenőriztem, dolgozik, fut mindegyik mag.
Köszönöm nektek!

[ Szerkesztve ]

(#8575) joker1220 válasza liszi70 (#8574) üzenetére


joker1220
őstag

Az igen, akkor tényleg túl tolták :D Giga meg ASRock deszkákon nincs ennyire túl bonyolítva.. Az a lényeg hogy működik :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#8576) seniman válasza joker1220 (#8575) üzenetére


seniman
addikt

Nekem is eltartott egy darabig mire a Giga biosban megtaláltam,működésre bírtam,stabilizáltam.De lett egy X2 555-ből egy X4 B55-öm a végén.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#8577) joker1220 válasza seniman (#8576) üzenetére


joker1220
őstag

Giga lapon nekem annyi volt kb hogy ACC "auto" a CPU vcore-t pedig beállítottam neki 1.425v -re. Aztán kiteszteltem hogy mennyit lehet visszavenni úgy hogy nem hibázik a proci. Ha jól emlékszem 1.400v még teljesen stabil volt :) Most egy X4 B60 (X2 560) van a második gépemben. Annak elég az 1.350v is pedig magasabb órajelen jár mint az X2 555. Ki kell fogni. Volt olyan X2 555 ami csak két maggal ment, úgy volt alapból 1.425v, és 3.3 -ra se lehetett felhúzni mert kékhalálozott a windows :) De volt olyan X4 960T ami simán ment 6 maggal és még húzni is lehetett rajta 3-400 MHZ -t stabilan :)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#8578) seniman válasza joker1220 (#8577) üzenetére


seniman
addikt

Kétmagosként ezt 3.9-re is simán fel lehetett húzni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#8579) czinegebeni


czinegebeni
csendes újonc

Hello mindenkinek!

Segitsegre lenne szuksegem!

Van 1 ASUS M4A79 Deluxe alaplapom meg 1 AMD Phenom X3 8450 procim. Feloldottam a 4. Magot ki is irja amikor az alaplap nevet kiirja h 4 cores are activated de se a biosban se a windowsban nem valtozik semmi. Esetleg feszultseget kellene emelnem? Mi a teendo?

[ Szerkesztve ]

"Ki itt belépsz, ragadd meg a reményt!"

(#8580) Logan83 válasza czinegebeni (#8579) üzenetére


Logan83
csendes tag

Szia!
A cpu-ban nincs letiltott/feloldható mag.
Az alaplapod képes lenne rá csak a proci nem.

Szerintem.......

(#8581) czinegebeni válasza Logan83 (#8580) üzenetére


czinegebeni
csendes újonc

Koszonom szepen az infot!

"Ki itt belépsz, ragadd meg a reményt!"

(#8582) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Vettem egy Phenom X2 555 / B55 melynek feloldható mindkét letiltott magja. Az a probléma, hogy négymagosítva ha a Windows 7-et elaltatom, és utána bekapcsolom, nem éled fel, nem csinál semmit a gép, csak pörögnek a ventilátorok. Két maggal jól működik. Az alaplap GA-MA78LMT-S2. Tud valaki valami tippet mi lehet az oka ennek?

indul a sörös aludni

(#8583) Cr00py válasza gabo89 (#8582) üzenetére


Cr00py
senior tag

Hali.

Valszeg nem stabil 4 maggal.

Valamilyen stress teszt volt futtatva?

Minden más bios settings maradt "default" csak oldva lett a maradék 2 mag?

fesz változás történt?

Próbálhatod picit alulfeszelni, hátha.

Ez a tuning / mag feloldás téma amúgy is totál lutri, szükség van rengeteg tesztelésre ahoz, hogy megtaláljuk az ideális beállítást, amin még stabil a cucc.

Nincs 2 ugyanolyan cpu. Sem tuningban, sem magfeloldásban.

Számtalan olyan van, hogy 2 ugyanolyan cpu máshogy viselkedik mind tuning, mind magfeloldás után ( már ahol ez lehetséges )

+ arra érdemes figyelni, hogy mag feloldás után a fogyasztás megnőhet, ezzel párhuzamosan a működési hőmérséklet is, így egy minőségi táp + minőségibb paszta / hűtő sem árt.

(#8584) gabo89 válasza Cr00py (#8583) üzenetére


gabo89
senior tag

Megoldódott. A gyenge táp volt a ludas.

indul a sörös aludni

(#8585) krisz120


krisz120
friss újonc

Sziasztok.

Lenne egy alaplapom amit jelenleg használok: Asus m5a97 le r2. 0 és a processor amit hozzá vettem csak 4magot használ a 8 helyett.

A procim: FX8300-as 8magos.

Esetleg orvosolni lehet valahogy hogy mind a 8mag normálisan fusson??

köszönöm a segítséget előre is.

(#8586) Cr00py válasza krisz120 (#8585) üzenetére


Cr00py
senior tag

Próbálj meg bios-t frissíteni, nézz szét a power saving beállításokban.

biosban látja az összes magot?

Ha nem, ott nincs letiltva, hogy csak 4 mag menjen?

Játékok közben afterburnerrel tudod monitorozni a hardverhasználatot.

(#8587) Maki_1997


Maki_1997
újonc

Sziasztok!

Ryzen 5 1500x-ben van valamilyen letiltott mag amit aktiválni lehet? :)

(#8588) hokuszpk válasza Maki_1997 (#8587) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

letiltott mag van benne, aktivalasra nincs mod.
aztan lehet kesobb valaki kitalalja, de a modszer 99%, hogy nem az AMDtol fog jonni, hivatalosan az uj chipsetekkel nem is megy az 1xxx szeria.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8589) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Még régebben vettem egy négymagosítható AMD Phenom II X2 555 processzort. Most foglalkozom vele. Egy Gigabyte GA-MA78LMT-S2 alaplapban használom. Az a jelenség, hogy bekapcsolva a plusz két magot, néha a gép nem kapcsol be, csak ha áramtalanítom. Két maggal nem áll fenn ez a probléma. Már tápot is cseréltem. Egyébként négy maggal, ha bekapcsolt, stabilnak bizonyult a rendszer.
Lehet erre megoldás, vagy használjam gyári két maggal a procit?

indul a sörös aludni

(#8590) brazso válasza gabo89 (#8589) üzenetére


brazso
tag

Alaplapod (minden rev változata) támogatja a 125W-os procikat is, megfelelő táppal elvileg nem lehetne gond a boot-al sem. Mit jelent, hogy nem kapcsol be a gép? Ventilátorok elindulnak, csak nincs kép, billentyűzet (caps lock - led-et tudok kapcsolgatni) nem reagál ("A" eset)? Vagy semmi életjel?
Nekem is van időnként boot hibám ("A" eset, ld adatlapomnál a konfigurációt), de nem tudtam összefüggésbe hozni a procival.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#8591) gabo89 válasza brazso (#8590) üzenetére


gabo89
senior tag

Semmi életjel. Este lekapcsolom, reggel bekapcsolnám, és semmit nem reagál, csak ha áramtalanítom. Utána ugyan úgy elindul 4 maggal. Volt olyan, hogy BIOS-ban módosítottam valamit (Boot priót talán), F10-et megnyomtam, hogy mentse és induljon újra, és a gép kikapcsolt, megint áramtalanítani kellett.

indul a sörös aludni

(#8592) hokuszpk válasza gabo89 (#8591) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

masik tappal probalj ra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8593) gabo89 válasza hokuszpk (#8592) üzenetére


gabo89
senior tag

Megpróbáltam.
Egyébként az áramtalanít szó sokszor előfordult a topikban. Lehet ez normális, és így kell használni? :D

indul a sörös aludni

(#8594) hokuszpk válasza gabo89 (#8593) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem, ez nem normalis. altalaban amikor csak aramtalanitas utan indul a gep, akkor a tappal van a problema. B esetben lehet kezdenek puposodni a kondik a lapon.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8595) gabo89 válasza hokuszpk (#8594) üzenetére


gabo89
senior tag

De két maggal nem áll fenn a jelenség. Vagy a többletfogyasztás idézheti elő a problémát?

indul a sörös aludni

(#8596) hokuszpk válasza gabo89 (#8595) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Vagy a többletfogyasztás idézheti elő a problémát?"

igen.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8597) darklord88


darklord88
újonc

Lenne egy problémám.Amd athlon II x3 455 proci 4. mag feloldás után minden megy rendesen nem crashelnek a dolgok.De amikor a gép alvó állapotba kerül és be akarom kapcsolni, felpörög , aztán leáll és amikor bekapcsolom visszaáll 3 magra.

(#8598) #30604800 válasza darklord88 (#8597) üzenetére


#30604800
törölt tag

Adtál neki egy kis plusz feszültséget?

(#8599) darklord88 válasza #30604800 (#8598) üzenetére


darklord88
újonc

Nem mert nem tudom mennyit kell és pontosan hol ezeken próbáltam állítani de semmi változás. Azt se értem alapból miért van -2%on https://ibb.co/N3tC3Dg
https://ibb.co/9WSpfRC

[ Szerkesztve ]

(#8600) Csabi04


Csabi04
tag

[link] Sziasztok, adott egy b450m alaplap, volt benne egy rayzen 2200g processzor, ki cseréltem egy rayzen 3600 ra. De nem látja a magokat a feladat kezelő sem a CPU-Z. Egyszerűen el tudná magyarázni valaki. Az eszköz kezelő 12-ot mutat. Akkor most a processzor jó?

[ Szerkesztve ]

(#8601) Cr00py válasza Csabi04 (#8600) üzenetére


Cr00py
senior tag

A R5 3600 6 mag 12 szál.
Eszközkezelő azért mutat 12-t, mert valójában az a 12 szál, és nem a 12 fizikai mag.

Az energiagazdálkodási profilnál a windowsban tedd át teljesítményre, és nézd meg úgy, vagy futtass valami stresstest-t. Alap esetben nem megy minde nmag a windowsban ha nem megy olyan folyamat, ami igényelné, azért nem mutatja őket.

[ Szerkesztve ]

(#8602) Viktor77 válasza Csabi04 (#8600) üzenetére


Viktor77
titán

Keresőbe msconfig, rendszerindítás, speciális beállítások, pipa ki a processzorok száma elől.
Az eszközkezelőben nézet, rejtett eszközök mutatása, a régi proci(ka)t töröld.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8603) Viktor77 válasza Cr00py (#8601) üzenetére


Viktor77
titán

Egy szakmai fórumon ezt pls ne.
Teljesen mindegy mennyi mag megy, milyen frekin, a CPU-Z és a Feladatkezelő a helyes mag/szálat kell mutassa.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8604) hokuszpk válasza Csabi04 (#8600) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jobbgomb hasznalata erosen javallott.

* ja nem, innen vedd ki a pipát

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.