Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) djculture válasza Polllen (#700) üzenetére


djculture
félisten

Athlon2 4 maggal kétszer olyan erős (másod gépemben nekem is egy athlon2 x3 450 van nekem is 4 magosítva) ugyhogy nem az befolyásol szerintem

[ Szerkesztve ]

(#702) iMaverick válasza Armagedown (#699) üzenetére


iMaverick
addikt

és (#696) radi8tor1: akkor megfordítom a kérdést: Mi a lóf&#@#@ izé jófenének 8 mag egy ilyen platformba? Ugye a hsz. amire reagáltam azt firtatta, hogy a Beema hozhat(na) 8 magot, vagy bikább VGA részt. Erre reagáltam, hogy azt kifogja-e szolgálni a single chanel.

Remélem érzitek a helyzet abszurdságát? Egy ilyen HTPC/NAS alapnak való cuccosba 8 mag? Ne vicceljünk már! Akinek ilyen igénye van, az vegyen "normális" desktop kütyőt...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#703) djculture válasza iMaverick (#702) üzenetére


djculture
félisten

Ja lassan játékokat akarnak rajta renderelni :)

Ez az ábra mutatja a helyét ennek a cuccnak, legnagyobb athlon is a mainstream alsó kategóriájába tartozik. Nem igazán játékokra való meg komoly cpu teljesitményt igénylő alkalmazásokhoz..
Fogyasztás/teljesitmény mutatóra van kihegyezve nem a nagy teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

(#704) sg22 válasza Armagedown (#699) üzenetére


sg22
senior tag

na miben ...
nem a proci teljesitmenyet, az tokmindegy. ez egy apu, igp + cpu. apu hoz kell a dual channel meg a bika ramok, hogy az igp szarnyaljon. dual channellel 2x annyi fpsed lenne igp-vel jatekokban, pl dota 2 -ben, vagy ott van a tobbi grafikon, nyalazzatok at.

es azert az hogy nem jatekra valo. hat nemtudom, szerintem a jatekosok 80%anak megfelel ez a teljesitmeny. ez az 50 euros proci, meg egy 3-4 eves vga

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#705) radi8tor válasza sg22 (#704) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ez az APU nem játékra termett. Ha valaki játékra akarja használni a gépet vegyen bele A6-ost vagy erősebbet. Viszont az nem áll meg 25W TDP-nél.
Egy Celerontól sem várják el, hogy i5 teljesítményre legyen képes. Mindent a maga kategóriájában kell nézni. Szerintem.

Szerk: dGPU-val egy i3-as is "jó" játékra. Itt most az APU képességeit firtattuk szerintem.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#706) sb válasza iMaverick (#702) üzenetére


sb
veterán

De ha láthatóan már nálad a mindenttudás ereje a magas lovon akkor magyarázz már el nekem hülyének pár dolgot.

- Cpu erőben ez a "normálatlan, nem desktop" Kabini (meg Bay Trail) hogy a f*szba olyan erős, mint egy alsó szegmensben lévő 2 magos?
- SC-vel hogy hozza ugyanazt mem-érzékeny tömörítés alatt?
- Milyen magok dolgoznak a legújabb JÁTÉKkonzolokban?
- Ha ugyanez akkor ki mondta, hogy ezek HTPC/NAS-ba való cuccok csak?
- Intelnél sem a mobil oldalról jött cpu-kkal vezetnek utcahosszal az utóbbi 3-4 évben, ugye?
- Ahogy tökéletesen látható más gyártóknál si a tendencia, miszerint a mobil/ultramobil szegmens az épp leszakadóban van és fos. Nem feljön a desktop nyakára és erősödik, szivárog be oda...

:U

Nem mellékesen egy szóval sem írtam azt sem, hogy ne legyen DC benne.

[ Módosította: radi8tor ]

(#707) sg22 válasza radi8tor (#705) üzenetére


sg22
senior tag

nyilvan nem jatekra termett, de ha valaki jatekra akarja hasznalni, arra is lehet hasznalni ha raksz melle egy vgat. ott a jutub video.

what should I do about this?!

(#708) iMaverick válasza sb (#706) üzenetére


iMaverick
addikt

Már megbocsáss, de én sehol nem írtam, hogy hülye lennél, a számba (billentyűzetembe?) ne adjál szavakat légyszi. Amúgy tudod, hogy szól a mondás: akinek nem inge, ne vegye magára!

Ez a dual channeles dolog onnan van, hogy már többször, több tesztben szó volt róla: nem rosszak az AMD APU-jai, sőt, egészen kitűnőek az integrált VGA-k, csak hogy lefojtja őket a memória sávszélesség... Ennek tükrében mertem leírni, hogy a Kabini is lehetne gyorsabb, és feltételezem (megengeded ugye?) a Beema-nak is ez kellene. (Pláne ha tényleg 8 magos lenne! Nem tudom, mi a szakmád, de gondolom azt vágod, hogy a gyors adatfeldolgozáshoz azért kell némi "háttér" is: esetleg gyors memória kezelés, gyors háttértár, ahonnan betölti azt a sok cuccot, amit számol, ilyesmi.)

A konzolokat nem értem, hogy hozod ide? Ne viccelj már, azokon speckó oprendszer fut, direkt oda optimalizálva! Egy átlagos Windows-os, vagy Linux-os oprendszeres PC-t ne hasonlítsuk már egy ilyen céleszközhöz...

A többihez nem tudok mit szólni, teszteket linkelhetnél.

Idézet egyből, amit találtam:
Now again remeber, 25 Watt NAS/Net PC performance. Typically the score wwould have been higher, yet single channel memory is restrictive of the score here. LINK

Mondjuk pont az Intel integrált sz@rait nem hoznám ide, hiszen azt mindenki tudja (tudta eddig is), hogy hulladékok! Én speciel egy helyen használok Intel VGA-t: melóban a gépben. A Win-nek tud képet csinálni. Idehaza mind2 masinában Ati (AMD) van...

[ Módosította: radi8tor ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#709) Mercutio_ válasza sg22 (#707) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, rosszul emlékszem, hogy max 25W fogyi megengedett a pci-express csatin AM1-né , az meg VGA-ban nem túl izmos :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#710) zsolt501 válasza iMaverick (#708) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Osztom a véleményed, ezt a rendszert a memória sávszélesség fogja vissza mert a prociban lenne szufla, csak hát nem kap annyi adatot amit maximálisan ki tudna használni oda és vissza is.
Ezért írtam az elején, hogy ezt a gépet is a single channell öli meg, de lehurrogtak, hogy ez bőven elég HTPC-nek, csak azt nem veszik észre, hogy a proci vissza van pont ez miatt fogva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#711) djculture válasza zsolt501 (#710) üzenetére


djculture
félisten

Ez attöl még nem fog változni mert direkt van így, tuning is visszavan fogva ezeknél másként ellehetne érni vele a sokkal drágább kategória teljesítmény szintjét.. Abban meg mi a biznisz az amd-nek?

(#712) zsolt501 válasza djculture (#711) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen pont ez a baj, hogy mesterségesen van visszafogva, hogy ne lehessen többet kihozni belőle, régen ez nem volt divat, sőt a gyártók örültek, ha többet ki tudtak hozni a cuccaikból, viszont most megőrült a világ.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#713) iMaverick válasza zsolt501 (#710) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

(#711) djculture: +1

(#712) zsolt501: szerintem nem "megörültek", hanem pont hogy igencsak ésszerűen viselkednek. Arra mennek, amit a piac diktál! Régen persze a teljesítményre gyúrtak. Igen ám, de közben elértek egy olyan szintet, ahol már az egyszeri user-nek az már "sok" is volt. (Példa: apám még mindig egy 2.8-as HT-s P4-gyel csapatja a netet /Vatera-Facebook/ és az Istennek nem tudom rávenni, hogy cseréljük már le valami gyorsabbra.)

Nemes egyszerűséggel sok emberkének nem kell olyan bika masina, viszont jó pár éve bedobták a köztudatba ezt az energiaspórolós témát. Szerintem ennek a 2 dolognak a kombója hozta létre az igényét az ilyen masináknak, mint a Brazos, vagy most már inkább a Kabini (és természetesen a Bay Trail-es Celeron-nét is).

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#714) kovsol válasza zsolt501 (#710) üzenetére


kovsol
titán

Egy 128 radeon core-t rartalmazó igp-t kétlem, hogy visszafognz a single channel. A cpu részét meg 100%, hogy nem fogja vissza. Single channelt még egy i5-i7 is csak speciália esetekben érzi meg érezhetően. 2-10% nál többet nem jelent sebességben, és azok a procik más ligában vannak cpu erőben. Fölös jönni azzal, hogy tömörítésnél számit. mert az átlag ember annyit tömörít amíg a torrentról letöltött filmet kicsomagolja.

Ha a gpu órajel változtatására jól reagál sebességben akkor igp nem ram limitált. Ezt lehetne tesztelni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#715) iMaverick válasza kovsol (#714) üzenetére


iMaverick
addikt

Single channelt még egy i5-i7 is csak speciália esetekben érzi meg érezhetően.

Na ezt ne... Ez szerintem max. akkor lehet igaz, ha csak a Desktop-ot használod. Indíts el egy Battlefield 4-et single channel-el... Ha ez meg már a "speciális eset", akkor kérdem én, minek vesz az illető Corei7-et? Sima desktop-ra egy Corei3, vagy akkor már egy ilyen Kabini. Olcsóbb és kevesebbet fogyaszt.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#716) PuMbA


PuMbA
titán

Na akkor bent vagyok a klubban egy 5150-nel, csak még nem jött meg :DDD Megméricskélem majd a fogyasztást :)

(#717) djculture válasza iMaverick (#715) üzenetére


djculture
félisten

Rengeteg újabb játréknál a minimum gépigénynek se felel meg ez a proci ugyhogy kár játékkal példálózni szerintem:)

[ Szerkesztve ]

(#718) iMaverick válasza djculture (#717) üzenetére


iMaverick
addikt

Oké, nem is annyira a Kabini-ről volt itt szó, hanem CoreI5-7-ről.

kovsol (#714): Revidálnom kell az álláspontomat!!! Utána olvastam, és mit találtam: LINK

Ezek szerint az utóbbi eresztései az Intel-nek már nem annyira memóriaérzékenyek, mint annó a netburst architetktúrás P4 széria. Ahogy írják is a cikkben:

In the past, when testing the Core 2 family of processors, we found that spending more money on high-speed DDR2 and DDR3 memory was a real waste of money, since the processor was unable to take benefit from the added bandwidth.

Whereas previous Intel processors such as the Core 2, Pentium D, Pentium 4, and so on, relied on the Front Side Bus (FSB) to access RAM, the new Core i7 processors do not. The Intel FSB which was used on the Core 2 motherboards allowed for 4 transfers per clock, which in marketing terms Intel referred to as their "Quad-Pumped Front Side Bus."

A tesztekből meg gyönyörűen kijön, hogy minimális eltérést eredményez mind a memória frekvencia-időzítés-channel variálása... Érdekes. Ezek szerint jól jártam annó, amikor a CoreI5 mellé "sima" 1600-as DDR3-akat vettem, de azt 2x4GB-t. Ott vaciláltam, hogy kell-e az az 1866MHz... Persze a megfelelő felárért.

szerk: viszont érdekes lenne utánanézni, hogy az AMD oldalon hogy van megoldva a memóriakezelés... Azért ott még mindig lehet (látványos) haszna a dc-nek.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#719) djculture válasza iMaverick (#718) üzenetére


djculture
félisten

Ja annál meg tökmindegy, játékban én észre nem vettem mikor 1 modul volt csak a gépemben a i7 4770k így is gyors meg ugyis gyors.. Egyedül benchmarkok dobtak fele annyi számokat való életben meg semmit se érezni:)

[ Szerkesztve ]

(#720) Mercutio_ válasza iMaverick (#718) üzenetére


Mercutio_
félisten

AMD-nél (és csak itt Intelnél is) akkor érzed a DC hiányát, ha a prociban lévő igp - t használod jatekra.
AMD-nél is inkább a magasabb ram frekinek és jobb időzítésnek van jelentősége az APU-knál, ezért is van az, hogy a magas ram árak miatt olcsóbb lehet egy X4 740 és mellé 10-15k-ért valami modernebb kis fogyiju dVGA + olcsóbb ram, mint erős APU+gyorsabb ram.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#721) DV


DV
senior tag

Megerkezett nekem is a gepem, 5350 APU, AsRock AM1H-ITX, 2x 4GB Kingston 1600 (vetel elott nem tudtam, hogy single channelt tud az APU, de kesobbi APU cserekor talan jol johet a 2 modul dc eseten...), Samsung 830 120GB SSD (meg a regi Win7-tel), Seasonic S12G tap (450W, gold, tudom, sok, de ez lett...), Coolermaster Elite 130 haz.

Epp laptoprol valtok vissza es ez a gep tokeletes nekem, (laptop Core2Duo T8100 2.1GHz, 4GB RAM, ATI HD3450 GPU).

Hamarosan ujrateszem a win-t es kiprobalom AMD AHCI driver nelkul is, egyelore igy is jol megy...

[ Szerkesztve ]

(#722) Mercutio_ válasza DV (#721) üzenetére


Mercutio_
félisten

6k+ért linkeltem lentebb 90W - os FSP notitápot, azt az S12G-t kár volt megvenned hozzá...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#723) Polllen válasza Mercutio_ (#722) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hacsak nem rak bele valami nagyobb vga-t. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#724) Mercutio_ válasza Polllen (#723) üzenetére


Mercutio_
félisten

25W max terhesség megengedett a lap pci - express csatiján, akkor miről beszélünk? :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#725) Polllen válasza Mercutio_ (#724) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most nézem, hogy az AM1H-nál tényleg van ilyen megkötés. Akkor valóban felesleges.

Amúgy ez a lap 90W-s adapterről elvisz 1 SSD-t és egy vinyót, arról az egy sata power csatiról?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#726) Mercutio_ válasza Polllen (#725) üzenetére


Mercutio_
félisten

Simán még egy 65W - osról is ahogy lentebb írta valaki.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#727) radi8tor válasza Mercutio_ (#724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez minden lapnál így van. Olyan VGA-ra vonatkozik ez, aminek nincs tápcsatlakozója és 100%-ban a PCIe csatlakozóból táplálkozik.

⭐ Stella

(#728) Polllen válasza Mercutio_ (#726) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

Akkor még vacillálok magamban kicsit, hogy AM1H vagy B legyen. :)

Kár, hogy az asrock az AM1B-ről lehagyta a mini PCI-e, úgy nagyon ellennék. 1 , 1 low-profile fireware/coax kártya és net,hifi,játék kilőve. :DDD

Bár ahogy látom az MSI AM1I pont ilyen... :)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#729) Mercutio_ válasza radi8tor (#727) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amin külön tápcsati van ahhoz meg a proci gyenge nem?

Van arról infó, hogy a tápcsatis VGA-k honnan veszik elsődlegesen a tápot?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#730) djculture válasza radi8tor (#727) üzenetére


djculture
félisten

Nem egészen mert egy rendes x16-os slotból 75watt teljesítmény vehető ki.

komplett doksiknál meglehet találni akit érdekel[link]

Itt ami meghatározó hogy ezen lévő slot csak kinézetileg x16 gyakorlatilag meg x4-re van huzalozva így 25watt a a maximum rajta kivehető teljesitmény. Úgyhogyvalószinűleg nem is minden vga működik benne, egy tápcsati nélküli 25 wattnál többet kivánó kártya már nem

[ Szerkesztve ]

(#731) vlevi válasza Mercutio_ (#729) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Van arról infó, hogy a tápcsatis VGA-k honnan veszik elsődlegesen a tápot?"
Egy átlagos gépben a PCI-Express csatlakozó 75W teljesítmény felvételig használható. Ezért van, hogy pl. az AMD7750 és hasonló kártyáknak nincs külön tápjuk, mert a PCI-E elég.
Azért írtam átlagost, mert nem tudom, hogy ezeken az alacsony fogyasztású Kabinis procikhoz tervezett lapokon is ugyanennyit tud-e PCI-E leadni.

(#732) radi8tor válasza Mercutio_ (#729) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Veszik ők az alaplapról is, mivel folyik ott adatkommunikáció. De csak keveset.

djculture: akkor engem HP Microserver alaplapja zavart meg, mert eddig ennél láttam egyedül kiírva mekkora fogyasztású kártyát lehet bele tenni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#733) djculture válasza radi8tor (#732) üzenetére


djculture
félisten

Aha. Hát volt gigabyte butitott lap is 775-ben nem egy aminél ilyennel szívtunk (annál is x4re volt huzalozva az x16) én azért néztem annak idején utána hogy most mi a francért nem működik a zsír új alaplap egy új vga-val:) Jó volt mert ha el is indult vele a gép ha nagy terhelés volt elment a kép..

Na mindegy a lényeg az hogy elég herélt széria ez ilyen nasnak meg média boxra internetes tartalmakhoz isten minden másra elégtelen.

[ Szerkesztve ]

(#734) maláj válasza Mercutio_ (#722) üzenetére


maláj
őstag

na én abból fogok rendelni 4 db-ot :DDD

amúgy pcie x16-nál én is 75W-ra emléxem :U

(#735) Mercutio_ válasza vlevi (#731) üzenetére


Mercutio_
félisten

A normál 16X-es PCI-express csati 75W-os limitjével tisztában vagyok.

A kérdés arra vonatkozott, hogy saját tápcsatival ellátott VGA-k esetén
- A VGA dönti-e el, hogy honnan veszi elsődlegesen a tápot, és itt mi a prioritás
- Ha ilyen VGA-t rakok egy limitált 4X sebességet tudó slot-ba fog-e működni (elvileg működhetne, ha csak az adatkommunikációra használná egyébként a slot-ot, és megelégedne az onnan felvehető max 25W-tal)

Az Asrock AM1H-ITX speckójában is ott van, hogy " 1 x PCI Express 2.0 x16 Slot (PCIE1 @ x4 mode)" valamint "*Due to the power limitation and PCIe bandwidth (x4), the VGA card is not supported." :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#736) kovsol válasza Mercutio_ (#735) üzenetére


kovsol
titán

Sok am3 lapon megy a cf 16x-4x felállásban. Én magam is használtam egy 3870cf -t régen és a 4x slotban is ment a kártya gond nélkül, de volt rajta külső tápcsati. De itt szerintem a pci-e foglalat hangkártya, hálókártya, raid vezérlő stb miatt van a lapon.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#737) kovsol válasza kovsol (#736) üzenetére


kovsol
titán

Lehet az se mimdegy, hogy itt 4pines áram megy pluszba a lapba és nem 8pines. Nem tudom ez számít-e valamit.
sry a dupláért

Aki vga kártyát akar az szerintem vegyen egy pentiumos gépet inkább.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#738) djculture válasza kovsol (#736) üzenetére


djculture
félisten

Az más téma ezeknél a lapoknál az nem fog menni normálisan aminél nincs tápcsati a vga-n Pl 7750 ami 55 wattos és nincs tápcsatija mert minek hisz alapból 75wattot tud egy normális x16 slot.

(#739) AxBattler válasza Polllen (#700) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre én is kíváncsi lennék.

Mondjuk az "operatőr" "ügyesen" nem mutatja a FRAPS-os fps-t a tankvezetés közben, csak a menüben látszik olyan 50-körüli érték... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#740) DV válasza AxBattler (#739) üzenetére


DV
senior tag

Ott van a bal felso sarokban...

(#741) AxBattler válasza DV (#740) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, de pont az akciódúsabb részeknél nem látszik, csak következtetni lehet, hogy olyan 20-30fps között teljesíthet. Mondjuk 1080p-n (és high-on, ha lehet hihetni a videó leírásának) nem rossz teljesítmény.

1440*900-on, medium beállításokkal, HD6870 helyett egy HD7770-essel, vagy R7-260-assal egész jó lehet, bár egy igazán "sűrű" akciójelenetet azért megnéznék még...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#742) Polllen válasza AxBattler (#741) üzenetére


Polllen
nagyúr

1 hónapon belül szerintem összeáll a gép, 6850-nel majd csinálok néhány tesztet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#743) AxBattler válasza Polllen (#742) üzenetére


AxBattler
félisten

Az jó lenne. Ugyanúgy HD6850-nel, 1080p-n, az F1 2012 alatt 30fps-t stabilan hoz.

IGP-s tesztek:
Space Hulk, 1200p: átlag kb. 25fps
Dota2, 1080p, Medium: folyamatos
Titanfall multi, 720p, Low: átlag 20-25fps

Úgy látszik, tényleg csak az a fránya dual-channel hiányzik az egészből. :O
Egyébként várható, hogy a későbbi APU-k fogják ezt tudni, vagy az már foglalat/generációváltást fog igényelni?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#744) iMaverick válasza AxBattler (#743) üzenetére


iMaverick
addikt

Ahogy már korábban volt szó róla, az AMD majd "hülye" lesz saját házán belül versenytársad csinálni a saját procijainak... (Ezt ugye NAS/HTPC-nek szánták, nem gamer PC-nek.)

Szóval a válasz: nem valószínű. :)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#745) PuMbA válasza AxBattler (#743) üzenetére


PuMbA
titán

Nem a dual channel hiányzik, hanem a proci gyenge. Single channel ehhez a szinthez elég. Sok tesztnél látszik, hogy hiába tesznek alá erősebb VGA-t egy Max Payne 3 alatt 17 fps-ed lesz a proci miatt...F1-nél is ez a 30 körüli fps nevetséges HD6850-nel, mert egy erős procival 90 is meg van, tehát egy harmad ilyen gyenge kártyával is lenne 30 fps-ed. Nézz meg egy DDR3 sebesség teszet, még a leglassúbb RAM-mal is megvan 80 fps-ed egy Core i5-tel...

[ Szerkesztve ]

(#746) AxBattler válasza PuMbA (#745) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, tényleg ez lehet a rákfenéje.
Azért egy SSFIV-gyel, vagy Torchlight-tal, indie címekkel biztos el lehet rajta szórakozni, ha valakinek nincs másra igénye.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#747) PuMbA válasza AxBattler (#746) üzenetére


PuMbA
titán

Az a baj, hogy lehet, de aki ilyenre veszi ezt a cuccost, az valamit nagyon elszámol, mert egy Intel + dVGA kombóval 1000x jobban jár. Amit YT-on bohóckodnak az AM1-gyel játékokkal, szar nézni, ésszel kell vásárolni :)

[ Szerkesztve ]

(#748) AxBattler válasza PuMbA (#747) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát ja. BF multira kicsit meredek. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#749) Polllen válasza PuMbA (#747) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyilván, ha játszani akarnék, i3-t vennék alá + dVGA, de azért mozgat a dolog, hogy mennyi van benne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#750) Mercutio_ válasza Polllen (#749) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fogyiban - főleg, ha dVGA-t is raksz mellé - nincs túl nagy difi az erősebb intelhez képest :N a multimédiás/mozizós feature-ök annak a platformnak az erősségei.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.