Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) burriebonz válasza MCGaiwer (#6450) üzenetére


burriebonz
tag

Helló! Nemrég vettünk Antares 7201-et és alapvetően nagyon kényelmes! Talán ami hátrány hogy a fejet nem támasztja+valami ellátási gondok lehetnek a gyártónál mert vagy 3 hónapot kellett várni rá és még akkor se az a szín volt amire gondoltam!

(#6452) Tristis válasza burriebonz (#6451) üzenetére


Tristis
őstag

A fejtámlás verziója a HUFO, bár most már lehet mindegy... :F

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#6453) burriebonz válasza Tristis (#6452) üzenetére


burriebonz
tag

Igen, azt is néztem, de az már nehezen fért volna be a költségvetésbe!

(#6454) burriebonz válasza burriebonz (#6453) üzenetére


burriebonz
tag

Egy Jysk Tamdrup után már így is egy kisebb fajta megváltás! :)

(#6455) MCGaiwer válasza burriebonz (#6451) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Van bemutatótermük ahol kipróbálhatók a székek?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6456) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Adott egy NobleChair Hero és egy kis fusztráló dolog ami most tűnt fel nekem a minap. Nem tudom, hogy egyszerűen én nem vettem eddig észre ez eddig is ilyen volt vagy valami tönkrement benne? Barátnőm szerint ez eddig is ilyen volt, de én nem emlékszem rá.. :DDD
Amit videón is próbálok majd szemléltetem, ha a YT egyszer feltölti.
A lényeg, hogy elég nagy kilengése van a háttámlának és simán mozgatható előre hátra pár centit.
Ez mindegyiknél ilyen és csak most tűnt fel nekem vagy valami gond van a székkel? :F
Leszedtem az oldalán a borításokat és a csavarok mind megvan húzva rendesen és nem lazult ki egyik sem..

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#6457) ham_ válasza burriebonz (#6451) üzenetére


ham_
tag

Hasonlót rendeltem és 2-3 hét várakozási időt mondtak, remélem nem ennyi hónap lesz :)

(#6458) koxx válasza syIex (#6456) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minden ilyen széknek van egy minimális holtjátéka.

(#6459) burriebonz válasza MCGaiwer (#6455) üzenetére


burriebonz
tag

Ha jól tudom Budapesten van bemutatótermük!

(#6460) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!
Tényleg ekkora különbség van ergonomikus(Herman Miller) szék és "gamer" szék között?
Nem volt alkalmam kipróbálni ergonomikus széket,vettem egy DX Racer-t ami ott a helyszínen jónak tűnt,de itthon hosszabb használat után nagyon zavaró a kagyló kialakítás, nem tudom normálisan kihúzni magam . :( Más is így van ezzel?Érdemes beruházni egy jobbfajta ergonomikusra?
Köszi!

(#6461) Ispy válasza Shaza (#6460) üzenetére


Ispy
veterán

Azért a 3-4x szorzó mögött csak van valami, ha a pénzbeli difi egy része a hype miatt is van. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6462) JoinR válasza Ispy (#6461) üzenetére


JoinR
senior tag

A hype inkább a gamer székeket érinti szerintem.

(#6463) Piftuka válasza Piftuka (#4215) üzenetére


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Talán hasznos mások számára is, így egy év távlatából (napi 8-10 óra használat hétfőtől-péntekig, hétvégente vegyes időtartam) a tapasztalatok...

- Fél év után a nyikorgós hangokon, lötyögős holtjátékon az imbuszcsavarok szorosra húzása sem segített.

- A szék ülőpárnája már pár hónappal ezelőtt is anyagában megtömörödött. Nem kényelmes még extra szivacs párnával sem.

- A gázrugó is tömörödött; nem lehetséges már a maximális magasságú állásba felhúzni.

- Az ülőfelület megdőlt jobbra; több fokos lejtése van pár napja. Innentől kezdve vált használhatatlanná. (Kínszenvedés a derekamnak, ezt már most érzem.)

Ennyit tud tehát egy "no name" (Kring) kínai, ~30.000 forintos árkategóriában versenyző irodaszék.

Fél évig, illetve ideiglenes, sürgős, nem drága megoldásnak (napokra, hetekre) minden további nélkül ajánlom bárkinek, még 100 kg feletti súly, és 190 cm körüli testmagasság esetén is.

Hosszú távra, illetve maximum 1 éven túl használatra alkalmatlan. (Hozzátéve, hogy egy 50-60 kg-s ember alatt talán valamelyest, vagy akár sok hónappal tovább is bírja tömörödés és "megdőlés" nélkül a szerkezete. Ezt nyilvánvalóan nem volt alkalmam tesztelni.)

Persze ezt a vásárlás idejében is tudtam, ahogyan akkor is leírtam. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#6464) Piftuka


Piftuka
veterán

És ha már úgyis széket kell vennem... :)

Szerintetek van ennél jobb vétel most? --> EMAGRA BUTTERFLY - 73.000 forint (5 év garancia)

A műanyag lábcsillag mekkora "érvágás" a fém lábcsillagos változathoz képest?

"Aquila non captat muscas."

(#6465) mikk2000 válasza Piftuka (#6464) üzenetére


mikk2000
őstag

Rákerestem erre a gyártóra, és itt mondjuk itt azt látom, hogy választhatsz kiegészítőket hozzá, pl alu lábcsillagot is... felárral persze. Ez mondjuk nem ugyanaz a szék, de példának jó.

(#6466) estikornel válasza Piftuka (#6464) üzenetére


estikornel
tag

Engem az irodabutikban az eladó hölgy lebeszélt a fém lábcsillagról, pedig náluk vettem széket (emagra x5) és nem akart "lehúzni" pluszban. Azt mondta csak nagyobb terhelésnél lehet indokolt, én 80kg vagyok így nyilván nem is ajánlotta. Hogy hol ez a határ azt viszont nem tudom.

(#6467) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Kicsit off topic, de ajánlásokat szeretnék kérni, hogy ezen a felületen kívül hol lenne érdemes még hirdetni az eladásra szánt használt székemet? Ehhez hasonló kulturált platformra gondolok. :) Van-e esetleg valami specifikusan erre "szakosodott" fórum stb. Gondoltam hátha tud valaki segíteni. Köszönöm.

(#6468) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

A deréktámasz a craftsman székben hogyan használatos szabályosan? A fenekem betolom a háttámla és ülőlap találkozásához és a hézag, ami a derekam és a szék között van oda rakom, vagy a párna rendeltetésszerű helye a háttámla és ülőlap találkozásához helyezvén van? Aminek nekitolom a fenekem!(?) :R

(#6469) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
Lekell cserélnem ezt a 100 éves irodai főöki széket mert már nyeklik mindenfelé és kb a deszkán ülök. Ma biztossá vált hogy a derekam is emiatt fáj.

Tehát akkor:
100kg 183cm
Napi 4-12óra. főleg játék. (ha dolgozom nem érek rá leülni sem sajnos)
Heti minimum 40óra
A jelenlegi székkel az is baj hogy a kartámlája relatív magas így nem tudok kényelmesen ülni mert nem tudok az asztal alá becsúszni vele. így a karjaim egészen szélesen magasn vannak. korábban ebből már volt váll fájásom nem kevés.
Ja és inkább szövet mint bőr. ez most bőr de már szétragadtam benne nem szeretem.
Szeretek poló sokszor gatya nélkül ücsörögni és utálom hogy betapadok.

Köszönöm a tanácsokat előre is.

Üdv Songo

(#6470) Piftuka válasza estikornel (#6466) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi a választ mindkettőtöknek! Közben én is kiderítettem, hogy a műanyag lábcsillagos változatot inkább 110 kg-ig ajánlják.

Az viszont már világos, hogy szinte csak hálós háttámlájú székek vannak a kínálatban.

A nagy kérdés az, hogy az állítás, amely szerint "a háló jobban kitámasztja a hátat, mint a szivacsos, tömör háttámla", vajon igaz-e... :F

(Hogy jobban szellőzik a hálós, emiatt nyáron, ill. meleg lakásban praktikusabb, az nem vita tárgya.)

"Aquila non captat muscas."

(#6471) malacka87 válasza Fr3eWar (#6414) üzenetére


malacka87
senior tag

Hú légyszíves majd írd milyen én is ilyet akarok az ak racing helyett. Az már lassan 6 éves lesz. Meg hát leraktam a cigit pár éve és kicsit híztam. 93 körül vagyok most. Ülőlap oldalán az engem is zavart már mostanság. Köszi előre is.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#6472) Merchior válasza I02S3F (#6468) üzenetére


Merchior
tag

Biztos van erre valami "szakmai" konszenzus, de szerintem az a fő szempont, hogy te mit érzel kényelmesnek. Tapasztald ki, neked hol a legjobb.
Nekem inkább az általad írt előbbi verzió jött be, de próbálgattam sokáig.
Ha az ülőlapon nyugszik a derékpárna, nekem úgy megfájdul a derekam.

[ Szerkesztve ]

(#6473) Piftuka válasza Chris1983107 (#6467) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ehhez hasonló kulturált platformra gondolok."

Bár nem jellemző, hogy a szakmai témákban hirdetések vannak, szerintem a tiéd itt elfér.

Egyébként a "Hardverapró" felület (fent tudsz váltani a lapcsalád különböző oldalai között; ott megtalálod), amit keresel.

A "Jófogás", valamint a Facebook "Marketplace"-t is érdemes lehet figyelembe venned. Igaz, sok a "kufár", de lehet találni korrekt eladókat (magánszemélyek, akik használt, megunt, nekik nem megfelelő árucikkeket hirdetnek), hasonlóan korrekt vevőket is.

"Aquila non captat muscas."

(#6474) Piftuka válasza Songo (#6469) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerintem ez a cikk számodra is jó kiindulási alap. :K

Abból, amit írtál, talán nem is a szövet, hanem a hálós háttámlájú székek a megfelelőek számodra. (Korábban írtam itt a topic-ban, hogy nekem is volt olyan. Nyáron kedveltem, télen mindig fázott a derekam benne. Szóval erősen lakásfüggő, és ízlésfüggő is a dolog.)

Az ő kínálatukban ~60.000 forinttól indulnak a valamire való irodai székek.

Az EMAGRA termékeire egységesen 5 év gyári jótállást ad a gyártó; ez elég kiemelkedőnek számít, és fontos "fegyvertény" lehet a vásárlási döntés során.

A méreted és súlyod miatt olyan modellek között válogatnék, amelyeket min. 130 kg teherbírásra terveztek/ajánlanak.

"Aquila non captat muscas."

(#6475) I02S3F válasza Merchior (#6472) üzenetére


I02S3F
őstag

Nagyon köszönöm a visszajelzést :)!

(#6476) Fr3eWar válasza malacka87 (#6471) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Remélem hamarosan jövök az első tapasztaltokkal, ma feladták Lengyelországból. “Myslowice, Poland” ups-es tracking van hozzá. Szerintem kedden-szerdán megérkezik, így az előrendelés augusztus 18. előtt dolog nem volt kamu.

(#6477) Ispy


Ispy
veterán

Fiamnak keresek gémer széket, oázisban találtam noblechairs epic blacket 63k-ért. Ez nem valami 130k-s szék? Mindegy, megvettem, ennyiért mindegy is miért ennyi, 50k-ért elég fapad cuccok vannak.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6478) atee válasza Ispy (#6477) üzenetére


atee
őstag

Jól tetted!

D-day 2002-01-04 01:54

(#6479) Manson^


Manson^
tag

Sziasztok!
Olyan széket keresek, aminek felhajtható a karfája. Másodsorban nem lenne rossz, ha nem műbőr lenne, hanem valami szövet, de ebből hajandó vagyok engedni. Árban jó lenne 100 alatt, nem kell kimondottan "gamer szék"-nek lennie, de főleg arra lenne használva.
Tudtok ajánlani valamit?

(#6480) Ispy


Ispy
veterán

Lányomnak meg rendeltem egy black on back-et az office plázáról piros színben, na majd beszámolok, ha megvannak a székek. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6481) Chris1983107 válasza Piftuka (#6473) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszönöm. Itt a hardveraprón már hirdetem, természetesen a fórumot nem szerettem volna "teleszemetelni" :) Megnézem ezt a facebook marketplace-t, bár még sosem használtam. :D

(#6482) I02S3F válasza Chris1983107 (#6481) üzenetére


I02S3F
őstag

Hogy is mondjam úgy, hogy ne moderálják ki...

A Facebook felületén mindenki meg fog találni. Egyáltalán nem csak kultúrált emberek!

(#6483) Ispy válasza Ispy (#6477) üzenetére


Ispy
veterán

Na, ahogy várható volt az az epic 63k-ért fals volt, vagyis még nem jött vissza semmi érdemi válasz, de a weboldalról már eltünt, szóval ja, most inkább veszek magamnak egy új széket a fiam meg megkapja a 4.5 éves akracinget, úgysincs semmi baja, még csak meg sem kopott, jobb, mint a 60k-s felhozatal.

Én apróról veszek egy noblechair herot, igaz van egy kis sérülés rajta, de hát aki csoró az ne válogasson. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6484) Haart


Haart
addikt

Hali,

Szükségem lenne egy strapabíró székre a 120 kilómhoz.
Napi 8 órás itthoni melóhoz.
Jelenleg egy Stansson-t használok (Stansson UCE50) meg vagyok vele elégedve csak bosszant hogy comb tájékon van egy szűkítő benne (mint az autos sport ülésekben), ugyanis szeretem magam alá rakni egyik másik lábamat ülés közben, és ez nem elég széles így hozzá. Könyöktámasz is elengedhetetlen ami állítható. Illetve a hátra dönthetőség is patent benne.
Fontos lenne az egészséges ülés is. Így hanyagolnám a gamer székeket.
Tud valaki ajánlani valamit? Leginkább 80-100.000 HUF alatt nézelődök.

(#6485) Songo válasza Piftuka (#6474) üzenetére


Songo
senior tag

Megnéztem köszönöm. összeraktam és hát ez így már karcolja a 150et :D
Közben a barátom istenítette a Secret lab székét. Nem olcsó cserébe drága.
Van valakinek tapasztalata vele?

Illetve szükségünk lenne egy 2. székre is.
Feleségem 183cm 67kg napi 0-2 órát ha ül benne. heti 4-5óra max itt inkább olcsó mint drága a cél. vagy ennyi hasznáaltra mind1 válasszunk valamit? :D nincsenek speciális igények se nagyon.

(#6486) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ma megjött a Secretlab Titan XL EVO 2022 Secretlab SoftWeave™ Plus Fabric Cookies & Cream szék (milyen szép rövid neve van)
Első benyomások, számomra kényelmesen kemény az ülőfelület (a korábbi Vertagear PL6000-es nagyon ki volt már ülve és átjött egyes alkatrészek nyomása).
Nagyon jó hogy a két oldalán az "oldaltartó" anyagrész nagyon puha, puhább sokkal mint az ülőfelület, így nem nyom egyáltalán, kereszberakott lábbal sem zavart semmit.
A deréktámasz jól beállítható.
A háttámla két oldalán elég merevek a kitüremkedő oldaltámaszok, de szerencsére olyan messze vannak egymástól, hogy a meglehetősen széles vállam is nagyon kényelmesen elfér közte.
Az anyag durvább mint gondoltam, sima tapintású, de nagyon vastag szálúnak érződik, kicsit olyan mintha egy törölközőt tükör simára vasalnánk.
A szaga olyan mintha egy kőolajfinomítóba gyártották volna, remélem hamar elmúlik, mert rendesen fejfájást okoz.
A kartámaszban van két oldalt secretlab fém biléta, azt nem sikerült beragasztani, csak be van pattintva és lötyögés közben zörög, egyelőre ez az egyetlen zajforrás a székből. (majd kiszedem és egy kis szilikonnal visszaragasztom a helyére)

Ha kérdésetek van nyugodtan írjátok meg.
Én 187centivel és ~110Kg-val használom.

(#6487) KaitouP válasza Fr3eWar (#6486) üzenetére


KaitouP
veterán

Kérdés: Mennyit engedsz a feléből? :P ;]

Gratula hozzá, szép darab! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#6488) koxx válasza Fr3eWar (#6486) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elsőre nem látok túl sok difit a '20-as Titanomhoz képest, az a fejpárna hogy van rögzítve, tépőzárral?

(#6489) Songo válasza koxx (#6488) üzenetére


Songo
senior tag

mágnesesen ha jól vettem ki a videókból. pont tegnap néztem éjjel róla egy vödör videót örülök hogy épp aktuális infó is van :)

(#6490) Fr3eWar válasza koxx (#6488) üzenetére


Fr3eWar
őstag

#6487KaitouP > Fr3eWar#6486

Ha a felét elosztod 0,5-el megvagyunk ;] Köszi!

#6488koxx > Fr3eWar#6486

Mágneses a fejpárna, egész jól fentmarad.

Talán a legnagyobb újiítás a kétirányú deréktámasz, a régebbi Titan-nál olvastam, hogy nem volt a legjobb ez a része, mert pontszerűen emelkedett ki a háttámlából (youtube csóka összehasonlította a Titan-t egy Noble Hero-val, és ott kitért rá, hogy a hero-n kevésbé pontszerű volt.
Erre elég sokat ráfejlesztettek látszólag, itt egy műanyag lapot lehet feszíteni, előre hátra, meg fel-le mozgatott "ponttal".

Plusz van mágnesesen rögzített kartámla fedlap, ami számomra tök felesleges. De elvileg más anyagból is lesz/van hozzá kartámla feltét, meg más gyártó is készít hozzá így.

A régi XL-t terveztem venni, épp felmentem a honlapra, és akkor aznap volt kirakva a 2022-es széria, 20€-val került többe, úgy voltam ennyit megérhet, hátha ténlyeg történt valami fejlesztés az elődhöz képest.

Majd idővel eldől hogy mit tud.

Neked mennyi ideje van meg? Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#6491) Ispy válasza Songo (#6485) üzenetére


Ispy
veterán

Én most rendeltem a lányomnak egy uni black on back nevű irodai széket, 60k volt, igazi fejes az ismeretlenbe. Mondjuk a régi ikeás gyerekszéknél biztos jobb lesz. :D

Ja és piros színben, ez fontos. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6492) Ispy válasza Ispy (#6483) üzenetére


Ispy
veterán

Na, ahogy várható volt az oázisból jött a levél, hogy mehetek átvenni 63k-ért a noblechairs epic black editiont. :D

De végül lemondtam, mert közben nagyon megtetszett HA-ról egy hero java edition, 2x annyiért, de hát ha az tetszik, akkor nincs mit tenni. A fiam meg nem kap új széket, megkapja az ak racinget, ez van, lecsúszott a bizniszről, apunak lesz új széke. :DDD

Miután lemondtam meg is jelent 130k-ért a shopban, szóval így kell elszalasztani egy jó üzletet. :))

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6493) atee válasza Ispy (#6492) üzenetére


atee
őstag

:W

D-day 2002-01-04 01:54

(#6494) bepken válasza Ispy (#6492) üzenetére


bepken
veterán

én úgy látom, valamiféle random árazás lehet amúgy náluk, mert most perpill 159 901 Ft az EPIC és ezzel drágább, mint az ICON vagy épp a HERO!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6495) Ispy válasza bepken (#6494) üzenetére


Ispy
veterán

Nem semmi, nagyon nem tudják mennyit is kérjenek érte, ez aztán az infláció. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6496) KaitouP válasza Fr3eWar (#6490) üzenetére


KaitouP
veterán

Gonosz :O :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#6497) koxx válasza Fr3eWar (#6490) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tavaly nyáron vettem innen a HA-ról árulta egy srác akinek végül nagy lett így gyakorlatilag újként hoztam el tőle ár alatt.
Egy AK Racinget váltott, szerettem azt a széket is, de 5 év után szétment több helyen így kellett az utód.
A SL sokkal keményebb ülőfelületű ami eleinte kicsit szokatlan volt, de sokkal nagyobb és kényelmesebben elférek benne (193cm/110kg) Nagyon jól állítható rajta minden, de a deréktámasz tényleg nem az igazi szóval azon a területen volt mit fejleszteni. Ha kitekered akkor nyekereg-ropog ami kicsit idegesítő tud lenni. Más hibát eddig nem tapasztaltam.

(#6498) I02S3F


I02S3F
őstag

Nos srácok, ma tanultam valamit! Craftsman-em van és a derékpárnát mindig a szék támlájának alján tartottam és nekinyomtam a fenekem. A hátam pedig a nyakpárna és a derékpárna között görbületbe begörbült. Lehet ez okozott nekem nyakfájdalmat.

Most már megvan a helyes ülési pozíció! Tényleg egyenes háttal ülök (fárasztóbb is, de legalább helyesen ülök). Annyit tettem, hogy a derékpárnát a fenekem/derekam fölött görbülethez helyeztem. És lőn! Csoda :).

Lehet néznem kellett volna videókat, már mindegy. :N

(#6499) Ispy


Ispy
veterán

Ak racing premium v2 és noblechairs hero java edition.


Nos a noblechairről szépen lepattantam, szokni kell még, de nagyon tetszik, bár még ennek is erősen új szaga van (büdös).

Ja és alig ér le a lábam, lehet szereznem kell egy lábtámaszt hozzá.

Még barátkozunk.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6500) bepken válasza Ispy (#6499) üzenetére


bepken
veterán

úgy tudom, létezik kisebb gázrugó. esetleg kérdezz rá HA-n.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.