Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) adatfalo válasza Kornel (#2700) üzenetére


adatfalo
senior tag

No, igen. Nekem is nagyon álmom a 8gen civic, főleg ilyen (nem hétköznapi) felszereltséggel! Sok sikert a kereséshez! Viszont visszatérve az eredeti kérdésemre, nem tudod, hogy kormányt lehet cserélni, akár más típusban megszokott, hogy multi-kormányra cserélik a fapados verziót, vagy itt a bekötés sincs kialakítva és bukta az egész?

www.adatfalodesign.hu

(#2702) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Eladó lett a gyári Bravo felnim. 4x98 18" - 110e

(#2703) Kornel válasza .:Kristian:. (#2702) üzenetére


Kornel
veterán

Kocsival egyutt mennyi? ;)

1.4 tjet sport?

[ Szerkesztve ]

(#2704) .:Kristian:. válasza Kornel (#2703) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

A kocsi még egy pár évig marad. :)

Úgy ahogy mondod. :K

(#2705) Kornel válasza .:Kristian:. (#2704) üzenetére


Kornel
veterán

Bravoba ez az egy tetszene.
De alig van elado.
Nalad mennyit eszik?
Mit tudsz rola meselni? ;)

(#2706) hobizoli válasza sagesz93 (#2693) üzenetére


hobizoli
nagyúr

208Nm (sport mode-ban 230Nm), az egy szivo 2-2.2literes motor nyomateka szokott lenni (2.5), szoval kb ugy megy vele, mint azok
raadasul ezt sokkal lejjebbrol is tudja mar, mint a szivok szoktak a sajatjukat

több drón kell ;P

(#2707) .:Kristian:. válasza Kornel (#2705) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Lábfüggő, de ha nyomom neki is megáll 8 liternél, normális tempóban olyan 7-7.5L.
Az enyémben van közel 350e km, gyári a motor, a turbo, szinte 0 olajfogyással. 2 hete volt egy motortartó leszakadásom, fellazultak a csavarok, akkor a szerelő azt mondta, hogy lassan kettőstömegű csere, kezdetleges, váltásoknál már picit van hangja. De egy ennyit futott autónál ez bőven belefér.

Egyébként imádom, megbízható és pörgős kis verda. 2 milliós keretből sem tudnék jobbat választani, én 1.3-ért vettem. :)

(#2708) Land válasza Kornel (#2700) üzenetére


Land
veterán

Mennyiért keresel amúgy kocsit? Mert amit linkeltél 3 millió. Annyiért már nagyon tiptop 159 van kevés km-rel vagy 2.5_ért is vannak jók és pár 100k-ból topra vágod... Az én 159-em a megvett állapotában 1.7-1.8 milliónál nem ért volna többet. Azért szenvedtem vele.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2709) Kornel válasza .:Kristian:. (#2707) üzenetére


Kornel
veterán

1,3-ert megvennem... (Megvennek egy ilyet)
Hol fogtad ki?

Land:
Max. 2,5M, de ha olyat talalok, mint a linkelt, hajlando vagyok 3-at is fizetni erte...
De jobb lenne 2M-hoz kozelebb.
Ami fontos, hogy csak elore tervezheto karbantartas legyen, se idom, se energiam pekekhez hordani, hogy talalgassanak, meg probalgassanak.
Szoval 159 most emiatt parkolopalyan van nalam, meg a forumban is azon ment a vita, hogy megbizhato-e, ha jol lattam ;)
Bravo ha lenne olcso, akkor johet, de kevesbe tetszik, mint a kuvik.
De 1,5M-ert beleulnek egy 150 pacis sportba, megis csak 1M-val olcsobb lenne.

(#2710) .:Kristian:. válasza Kornel (#2709) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Pest.. nem hirdették túl sokáig. :D
Beszámolták egy új verdába, beszámolt áron megkaptam.

(#2711) Kornel válasza .:Kristian:. (#2710) üzenetére


Kornel
veterán

Kiraly.
Ennyit holnap letennek egy ilyenert, de 2M korul mar nem hiszem...

(#2712) Kornel


Kornel
veterán

1.4 t jet 1bravokra 120 ps es 150 ps kozott csak sw-es kulonbseg van, vagy sokat kene mokolni vele?

(#2713) Land válasza Kornel (#2709) üzenetére


Land
veterán

Elég elismert szerelők vannak Pesten Alfa fronton. Plusz nem hiszem, hogy létezik olyan autó, amely ne okozna meglepetést. Pl egy 100k kmt futott 159-cel valószínűleg évekig nem lesz gond. Egy olcsó 200k kmt futottal esélyes, hogy igen, de ez jó esetben érződik a vételáron is. Egy sok kmes Honda is zsebbe nyúlós lesz. Tehát nem gondolnám, hogy egy normális tulajos 100k kmt futott Alfa sokkal problemasabb lenne, mint egy hasonló állapotú Honda. Plusz árban egy laza fél millióval még olcsóbb is lesz. Csupán azért mert japán márka örökélet plusz egy nap, meg a szarolasz és ehhez hasonló baromságok miatt, melyeket még 50 év múlva is a 4 éves óvodás fejből fog fújni ha igaz, ha nem.
Persze te döntesz. Jó a Honda is. Kinézetre ízlések és pofonok. :)
Jövő héten meg tudom mutatni ha érdekel még, ezt a szarfoshulladék olasz bestiát. :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2714) Kornel válasza Land (#2713) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, erdekel, nem zarkozok el semmi elol se, latod, itt vagyok, kerdezgetek ;)
Ami meg erdekelne, az az elobb emlitett 150 pacis bravo, kivancsi lennek ra ;)

(#2715) .:Kristian:. válasza Kornel (#2712) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

"Nagy arányban turbós benzines modellekből áll a kínálat. Az 1,4 T-Jet 120 és 150 lóerővel nem ugyanaz a motor némi szoftveres variálással, más például a turbófeltöltő, IHI helyett Honeywell, 1,0 helyett 1,3 barig felmegy a töltőnyomás, vastagabb a töltőlevegő-hűtő és módosított a vezérműtengely is."

[link]

(#2716) Kornel válasza .:Kristian:. (#2715) üzenetére


Kornel
veterán

Merre laksz, nincs kedved megmutatni a tied? ;)

Ez tenyleg 150 pacis, vagy eliras csak?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2717) .:Kristian:. válasza Kornel (#2716) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

De, nagyon szívesen. Miskolcon vagy Kazincbarcikán bármikor. :)

(#2718) Kornel válasza .:Kristian:. (#2717) üzenetére


Kornel
veterán

Miskolcon laktam ;) (Kazincbarcikan meg dolgoztam is :) )
Nem tudom mikor megyek haza, de ha arra jarok, es meg nem dolt el addig, akkor itt megkereslek.

(#2719) .:Kristian:. válasza Kornel (#2718) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Rendicsek. :)

(#2720) adatfalo válasza Kornel (#2718) üzenetére


adatfalo
senior tag

Hoppácska én is miskolci vagyok, hétvégente általában haza járok. :DD Lehet én is meglesném egyszer(re) ha úgy adódik. :B

www.adatfalodesign.hu

(#2721) Kornel válasza .:Kristian:. (#2702) üzenetére


Kornel
veterán

Mi lesz egyebkent a gyari 18-as felni helyett?

(#2722) .:Kristian:. válasza adatfalo (#2720) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

:K
írjatok rám előtte privátban és összehozzuk!

kornelka: indexre is megírtam, bemásolom ha nem baj. :D "ASA Ar1, 8x18", full polír. A kocsi off, de a felni ilyen. A középrészt még lehet megfújatom, majd meglátom, ha polírral túl diszkós lesz akkor kap egy gyöngyház fehéret. :D"

plusz kap egy kis ültetést, -30mm :)

[ Szerkesztve ]

(#2723) mokus1 válasza .:Kristian:. (#2722) üzenetére


mokus1
addikt

Szubjektív de a gyari szebb es jobban megy a kocsidhoz.:)

(#2724) .:Kristian:. válasza mokus1 (#2723) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Egy kicsit meguntam, esetlen szegényke. Lehet egy pogácsa segített volna, de nagyobb fantáziát láttam az ASA-ban.

(#2725) hroberto


hroberto
veterán

Szerintetek lehetséges, hogy még 100 000 km sincs egy 1.3 JTD motorban, és már vezérműláncot kelljen cserélni?!
Csak mert a miskolci Fiat szervizben dolgozó szerelő szerint már van egy kis "hangja". És véleménye szerint simán elképzelhető. Azt is hozzátette, hogy látott már olyan Grande Puntót ami 80 000-nél már elszakította...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2726) alázógyík válasza hroberto (#2725) üzenetére


alázógyík
őstag

Igen, lehetséges.

(#2727) hroberto válasza alázógyík (#2726) üzenetére


hroberto
veterán

Pedig előre örültem, hogy láncos a motor, és legalább a vezérlésre nem kell egy jó darabig költenem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2728) Kornel válasza hroberto (#2727) üzenetére


Kornel
veterán

utána kell olvasni. :K
mezei (nem olasz autósként) is tudom, hogy az 1.3 mjet lánca hamar nyúlik ;)

(#2729) Kornel


Kornel
veterán

na rálestem a bravo 1.4 tjet alkatrészárakra.
azt kell mondjam olcsók, egy suzukihoz drágábbak a cuccok.
SKF vezérlés, vízpumpával 27k :Y
kuplung kettőstömegűvel együtt is megáll 150-be.
nem rossz.

(#2730) alázógyík válasza Kornel (#2729) üzenetére


alázógyík
őstag

Bizony.

Egyedül a gyertyák cseréje ami kicsit sok, mert nem elég a mezei bele, jóféle drága irídiumos kell bele. 3,5-4K-tól indul darabja....

(#2731) Kornel válasza alázógyík (#2730) üzenetére


Kornel
veterán

Hm.
Suzukihoz dragabb ;)
Igaz ott 105k km-ig jo.

(#2732) alázógyík válasza Kornel (#2729) üzenetére


alázógyík
őstag

Igaz, nekem csak a 120-as van 2008-as, én 1,5 évvel ezelőtt vettem 1.699.-ért, 78K km-el, Michelin téligumi szettel lemezfelnin.
2012-ben rakatták bele a gázt 60K km-nél.
Van benne digit.klíma, tempomat, sok légzsák, 17"-es bicolor felnik nyárra, Mp3-as hifi, hűthető rekeszes kartámasz, tolatóradar....ennyiért most se kapnék jobbat, sőt.
De tuti, hogy most is ilyet vennék, ill. vagy még Deltát, ami inkább elegánsabb, mint sportos, és még jobb anyagminőségű is.

[ Szerkesztve ]

(#2733) alázógyík válasza Kornel (#2731) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem is 40-50K után lett cserélve, de szinte új állapotban voltak.

(#2734) Kornel válasza alázógyík (#2732) üzenetére


Kornel
veterán

Szep!
120 ps se rossz, de a 150 dinamikusabb, van egy oldal, ahol minden osszehasonlithato ;)
Hol laksz, ha bp., akkor megmutathatnad ;)

(#2735) .:Kristian:. válasza Kornel (#2729) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

En altalaban a bardiban veszem a cuccokat, a ceg altal ahol dolgozok, kapom a 40-46%-ot. :)
Igy nekem meg baratibbra jon ki, ettol olcsobban egyik webshopban sem tudok rendelni, meg Kovacseknal sem...

[ Szerkesztve ]

(#2736) .:Kristian:. válasza alázógyík (#2732) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

LPG vagy CNG? En lpg-n gondolkozok, Molnarektol kertem arajanlatot 1 hete, egesz baratit mondtak. Zavolival 200-bol megvan, ahogy szamolgattam kevesebb mint 1ev alatt megterulne. Valami negativum ezzel kapcs?

[ Szerkesztve ]

(#2737) zoo8800 válasza Kornel (#2731) üzenetére


zoo8800
veterán

Fura ez egyébként. 100-150e km-t simán elmegy egy átlag iridium gyertya, de ebben 30 ezrenként cserélni kell. Szerintem csak elbszták a gépkönyvet :D

rip and tear, until it is done

(#2738) alázógyík válasza Kornel (#2734) üzenetére


alázógyík
őstag

Még mindig Kecskemét. ;)
Ha még emlékszel, ezt vettem a C-Max után. :))

(#2739) alázógyík válasza .:Kristian:. (#2736) üzenetére


alázógyík
őstag

LPG. Landirenzo Omegas Plus van benne. Molnárék szerint ez volt a legjobb amit az első tulaj beépíttetett.
1 gondom van vele, hogy a gáz injektorok qrva hangosak, városban hallhatóan szépen kattognak, cserébe a világból kimennek, 80K-100K km-t legalább, mindenféle hozzányúlás nélkül.

Egy jó barátom 1 hónapja rakatott bele a Lagunájába Zavolit, pont Páhin. :K
Tökéletesen megcsinálták neki, most kellene mennie egy szemrevételező szervizre, bele is tekert 3K km-t 1 hó alatt.
Neki hangtalan, a benzinről gázra váltás észrevehetetlen. 30 fokon vált át, nekem valamiért 40-en. Ezen lehet hogy változtatok majd.

Egyébként semmiféle fogy.növekedést nem tapasztaltam. Horvátban nem volt rossz tankolgatni 130Ft-ért literét. :B

(#2740) alázógyík válasza zoo8800 (#2737) üzenetére


alázógyík
őstag

"Szerintem csak elbszták a gépkönyvet"

Tuti. :DD

(#2741) Kornel válasza .:Kristian:. (#2735) üzenetére


Kornel
veterán

En is badiban neztem 46% kedvezmenyt levonva :)

(#2742) Kornel válasza alázógyík (#2739) üzenetére


Kornel
veterán

Hogy szeretik ezek az 1.4 turbok a gazt?
Nem lesz bajuk tole, mint a suzukiknak, es egyes egyeb mas motoroknak?
Az (uj) suzukit konkretan kinykrjak.

(#2743) alázógyík válasza Kornel (#2742) üzenetére


alázógyík
őstag

2 Bravoról tudok, amik 300K-t ill 400K-t mentek gázzal, az meg nem egy nagy statisztikai adat. :D

(#2744) Kornel válasza alázógyík (#2743) üzenetére


Kornel
veterán

mennyit eszik gázból?

(#2745) mokus1 válasza alázógyík (#2732) üzenetére


mokus1
addikt

Az előző tulaj se gondolta át ezt a gáz dolgot. Beletette 2-300.-ért majd eladja egyből.

Tegnap nálam volt ijedtség, országút közepén feküdt egy róka amit elcsaptak. Szemből jöttek így két kerék közé voltam kénytelen venni. Hozzáért az aljához, féltem valamit megvisel majd.

(#2746) rbalint88 válasza mokus1 (#2745) üzenetére


rbalint88
addikt

Rok max vegigkopog az aljan azt sanyi, de ha uthullam van vagy ag vagy ko, az tenyleg para. Tegnap itt nyilakat raktak ki az utra kobol, de ugy, hogy rendes auto elakad benne. Szerencsere ez csak egy kis utcacska, egy sav, ket irany, madar se jar. Megalltam, eldobaltam a nagy koveket es mentem tovabb. De 4-es uton volt mar olyan, hogy megdaraltam a lengokart uthullamon...

(#2747) alázógyík válasza Kornel (#2744) üzenetére


alázógyík
őstag

Változó.

Nekem most csak városban, télen olyan 8,5l körül van.
De országúton 6,5, pályán a kettő között k.b.

(#2748) alázógyík válasza mokus1 (#2745) üzenetére


alázógyík
őstag

Nem igazán, de én nem bánom.
Szegény, azóta meg is halt.

(#2749) Kornel válasza alázógyík (#2747) üzenetére


Kornel
veterán

Meg a vegen ravesztek egy bravora, lpg-vel ;)

(#2750) alázógyík válasza Kornel (#2749) üzenetére


alázógyík
őstag

Találtam is egy remek alanyt hozzá. ;]

Kis péz, nagy szerencse. :DDD

Nem jó, nem T-Jet. :D

Delta nem tetszik?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.