Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Kompatibilitási lista részlete:
MacBook Pro(2021/2020/2019/2018)
És az M2/M3?

(#2) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezt a lengyelpiacos beheggesztett kábelt igazán elhagyhatnák már. Helytakarékosnak is csak addig mondanám, amíg bele nem akarja rakni az ember a notitáskába. Kijelző felhajtás nélküli bekapcsolást tud? Gondolom nyilván nem.

(#3) Synthwave válasza Dr. Akula (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még valami sirám?

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Hieronymus válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mivel teljesen szabványos megoldásokat tartalmaz a dokkoló, minden eszközzel működik.
Nem minden minden eszköz támogatja hardveresen az összes lehetőséget.
Az előző telefonom, az USB sebességekben elmaradt és csak egy kijelzőt tudott támogatni. Ezen kívül mindennek működnie kellene ezzel a dokkolóval, azon a telefonon..

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Hieronymus válasza Synthwave (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van
Telefonok vezeték nélküli telefontöltése, kézenfekvő lenne.
A hordozhatóság szempontjából laposabb kivitel a praktikusabb.
Nem tudni milyen képességű DAC van az eszközben. De egy 24bit, 48KHz ADC, sztereó kivitelben jó lenne mellette.

És azért a beépített kábelért tényleg kár. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) Dr. Akula válasza Synthwave (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nincs rajta 5.25". :P

(#7) ROBOTER válasza Hieronymus (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Valahogy így sejtem, csak akkor miért nem ez van leírva a termék oldalán?

(#8) Donki Hóte válasza Synthwave (#3) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, a 200 dolláros nettó ár :W

Az itteni kemény mag ennek a tizedéből akar ilyesmit venni :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9) Synthwave válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, ezt vártam.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Robitrix válasza Hieronymus (#5) üzenetére


Robitrix
senior tag

a vezeték nélküli töltés már magában egy felesleges dolog. Egyrészt rosszabb hatékonysággal tölt. a töltőbe bemenő energia és a telefonba bekerülő energia hatékonyság. Más felől lópikula, ah a töltőt amúgy is be kell dugni egy konnektorba. Ahhoz képest csak úri huncutság, hogy nem egy vezetékes töltöt dugok be a konnektorba mondjuk USB-C csatlakozóval. Ahol elfér a vezeték nélküli töltő maga ott pont úgy elfér egy vezetékes töltő is..... ráadásul jóval olcsóbban.... szóval a vezeték nélküli töltés homokozo sznoboknak bármiféle igazán gyakorlati elöny nélkül. Szerintem csak hátránya van környezeti szempontból az rosszabb energia hatékonyság miatt....

(#11) tranceplanet válasza Robitrix (#10) üzenetére


tranceplanet
addikt

C type csatlakozó tönkremenetele egy idő után?
Én vigyázok rá, de ismeretségi körben elég sok megy tönkre.
A gyerekek és a nők nem figyelnek annyira ezekre a dolgokra. :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#12) E.Kaufmann válasza tranceplanet (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha nem kellene tápellátást is átvinni, jobb lenne valami vezeték nélküli megoldás a 10+ GHz vagy épp THz tartományban, mint kábellel vacakolni.
Esetleg valami (majdnem) optikai szabvány amiben van két réz ér az optikai szál mellett, a csatlakozó DC dugó mintájára lenne faragva, legbelül optika, két körben meg körülötte az áram.
Optikán lebeszélnék mekkora kraft mehet át és minden más adat is azon menne. Nem lenne ez a halom érintkező benyomorgatva kis helyre és nem "csak" kétféleképp dughatnánk be, hanem tényleg bárhogy :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) tranceplanet válasza E.Kaufmann (#12) üzenetére


tranceplanet
addikt

Én támogatom, ez a mostani töltő/ adatátvitel szabvány nem a legjobb, ezt még van hová fejleszteni.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#14) ricsip válasza Robitrix (#10) üzenetére


ricsip
addikt

Van egy retro Nokia Lumia 920-am 2012-ből, Windows phone 8. Beszart 2014 körül az USB portja, azóta kábelről nem lehet tölteni. Tiszta szerencse h. belerakták a Qi töltést anno (elég nagy szám, mert mai 2024-es középkategóriás szamszungokból is kispórolja a sóher tróger cég azt az 1 dolláros kibasz.t tekercset hogy a csúcsszériás S9999-be tegye csak bele), így ha kell valamire, még életet tudok bele lehellni.

[ Szerkesztve ]

-

(#15) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar csinaltak ilyet, de valahogy nem terjedt el, WiGig neven futott es 802.11ad-ra epult.

(#16) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tejedhetne...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar nem fog, mert ez kb. 5 eves sztori, azota a gyartoi szandek is kihalt mogule, laptop, router es eszkozgyartoi oldalon is.

[ Szerkesztve ]

(#18) ricsip


ricsip
addikt

Illetve a pedánsak kedvéért: ez most valódi dokkoló vagy csak portreplikátor (vagy USB HUB)?

-

(#19) Reggie0 válasza ricsip (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi a kulonbseg a valodi dokkolo es a portreplikator kozott?

(#20) ricsip válasza Reggie0 (#19) üzenetére


ricsip
addikt

A múltkor itt PH-n engem is kiokosítottak már h. ezt mindenkinek tudnia kellene aki itt törzsközönség 10+ éve :U
Nem szégyelltem bevallani h. én nem vagyok tisztában a különbséggel. Szóval a válasz:

https://prohardver.hu/tema/tetszetos_portreplikator_jott_a_sabrent_szineiben/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

-

(#21) Synthwave válasza ricsip (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy apparátus.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) sb válasza Synthwave (#3) üzenetére


sb
veterán

Akkor kicsit az "apparátuson" túl. :)
Jó lenne szabványban kicsit előbbre szaladni. A 3 kijelző nem tud 3x60Hz-et.

Aztán szeretnék mondjuk 2 gépet dokkolni... majd ha már kettő van akkor KVM-el kapcsolni. Monitorból sem árt több, akkor legyen KVM mátrix megoldás és lassan megékeztünk oda, hogy elismerően csettintek. Esetleg lehetne még PiP/PbP-vel is kombinálni a mátrix kapcsolást de ahhoz már nem ragaszkodom. :)
(Ja, az kimaradt, hogy most is van ilyen, de nem 1000USD-ért képzelem el mindezt. :D)

(#23) ricsip válasza Synthwave (#21) üzenetére


ricsip
addikt

Jó vicc.
De a kérdés amúgy jogos. Ezen nincs speciális típusfüggő dokk-port. Ez csak egy USB-C portreplikátor.
Dokkolót csak az adott laptop gyártója készít adott típushoz, 3rd party dokkolók nem tudom léteznek-e egyáltalán.

-

(#24) Synthwave válasza ricsip (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Úgy vettem észre, hogy azt is dokkolónak hívják, ami egy portból sokféle portot csinál, köztük videojelet és analóg hangot továbbítót, plusz hálózatit is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Dr. Akula válasza Synthwave (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:DDD

(#26) Synthwave válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, mi a vicces, de az ötezer link helyett szerintem te is találsz erre vagy kétezer hivatkozást.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Dr. Akula válasza Synthwave (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak tetszett a válasz. Vagy már az is baj? :) A linkeset viszont nemigazán értem.

[ Szerkesztve ]

(#28) Synthwave válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak úgy tűnt, mintha arra céloztál volna, hogy zöldséget írtam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Dr. Akula válasza Synthwave (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem. Az csak egy sima (nagyon) nevetős szmájli.

(#30) Hieronymus válasza Reggie0 (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mi a kulonbseg a valodi dokkolo es a portreplikator kozott?"

A replikátor egy USB portot többszöröz meg, további USB portokká .

Az USB hub, nyilván replikátor is. De nem csak egyszerűen többszöröz. Aktívan és passzívan más csatlakozásokat tesz lehetővé. Audio beí és kimenetek, HDMI és Displayport. gigabites hálózati port, kártyaolvasó ...

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) Reggie0 válasza Hieronymus (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Szoval a replikator egy usb hub?

(#32) Donki Hóte válasza Reggie0 (#31) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Minden elosztó, amit egy (bármilyen) USB portba csatlakoztatsz, az egy USB hub.

Az már a gépben/telefonban/tabletben lévő USB port kialakításától függ, hogy onnan jön-e display kimenet, tud-e LAN csatlakozást fogadni, illetve tudja-e az eszközt tölteni.

A dokkoló is csak annyiban különbözik az USB hubtól, hogy dedikáltan tudja a fenti funkciókat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#33) Reggie0 válasza Donki Hóte (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Az usb hub, az egyertelmuen egy usb uplinket es tobb usb downlinkeket tartalmaz, se tobbet, se kevesebbet, ez benne van az usb szabvanyban.

[ Szerkesztve ]

(#34) Donki Hóte válasza Reggie0 (#33) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Indifferens, hogy mi van az USB szabványban, ha egyes készülékek USB portján jön ki analóg audió jel, egyesekén meg nem. Egyes készülékek USB portján jön ki HDMI jel, egyes készülékekén meg nem. Egyes készülékek USB portja tud UTP portként működni, egyeseké meg nem.

Valószínűleg az USB szabvány csak lehetővé teszi ezen csatlakozások implementálását, de nem teszi kötelezővé.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#35) Reggie0 válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha valami meghatarozo, akkor az pont az, hogy mi van az USB szabvanyban.
Ha egy eszkozon van nem USB kimenet, akkor az nem USB hub, mert az USB hub az egy bejovo USB portbol tobb kimeno USB portot csinal es ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#36) Donki Hóte válasza Synthwave (#9) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Itten van a konkurencia :K

A priccs tartalmazza a `záfát, van benne lanport, négyká hádéemí, úesbé kettő és három, póverdeliveri is van, mikró, meg nemmikró kártyahely is van, az ára pedig az itteniek szemét is felcsillantja :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37) ROBOTER válasza Donki Hóte (#36) üzenetére


ROBOTER
addikt

A PD töltéshez a zenergiát pedig a vákuumból veszi...

(#38) Donki Hóte válasza ROBOTER (#37) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az (ingyenes!) szállítás során feltöltik energiával és 10 évig bírja :K

Gondolom, hogy a PD port egy bemenet, oda lehet csatlakoztatni egy PD töltőt...

Majd meglátom, mert vettem egyet (bár nem ilyen rohadt drágán, végül csak 1830 Ft-ot fizettem érte :D ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39) Hieronymus válasza Donki Hóte (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

4K, 30Hz
Nem a jövőbe mutató beruházás. Táblázat kezeléshez jó, de videó lejátszásnál már látszódik a 30 vs 60Hz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.