Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:21:56

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark06 listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) tom_tol


tom_tol
addikt

barátim
zé-nek tök igaza van mert ha valaki elvállalta ezt a listát akkor csinálja is vagy ha nincs rá ideje akkor keressen maga helyett mást
amúgy nem vagyok tele fölös idővel de ha kell szívesen segítek mert így minek a lista ha nem kerülnek rá az eredmények

[ Szerkesztve ]

(#17502) Hunter2 válasza Joshi (#17500) üzenetére


Hunter2
addikt

pedig engem érdekelne mit dob egy i7+5870 3dmark2000 alatt.
egy kis registry hackeléssel megoldható lenne hogy menjen win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#17503) japy válasza Hunter2 (#17502) üzenetére


japy
őstag

Miért is kellene a registry-t piszkálni? :F Lefut a teszt rendesen win7 alatt.

(#17504) Oliverda válasza Joshi (#17500) üzenetére


Oliverda
félisten

Megsúgom hogy még a 3DMark2003-mal is elég sokan méricskélnek és döntögetik meg a rekordokat úgyhogy még a 06-nak is van még pár éve szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17505) Rover623 válasza tom_tol (#17501) üzenetére


Rover623
félisten

zé-nek tök igaza van mert ha valaki elvállalta ezt a listát akkor csinálja is vagy ha nincs rá ideje akkor keressen maga helyett mást
"zé-nek" tökre nincsen igaza, és neked se...
Nehogy már számonkérjetek valakin egy "ingyenes" szolgáltatást...egy "társadalmi munkát"...:W
Akkor se járhatna a szátok, ha én annak idején úgy hagyom abba, hogy letörlöm a 'csába az egészet a szerverről...vágod?
Ha nem tetszik, ott az ORB, vagy csináljatok másikat...jobbat, gyakrabban frissítettet...aztán majd meglátjuk hogy sikerül...;]

P.S.:
Természetesen nem jó ez az állapot, az én szívem vérzik csak igazán, de tenni túl sokat nem tudok az ügy érdekében...ha te igen, akkor rajta! De ha csak hőbörögni tudtok, akkor azt inkább ne...plz... :(

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#17506) Zé_Mester válasza Rover623 (#17505) üzenetére


Zé_Mester
őstag

szálljatok már le a földre.
nem azért írtam amit írtam, mert baromira unatkozok és számon akarok kérni akár kit is, de ha itt ez a tetves lista, és van egy megbízott ember, aki karbantartja, akkor csinálja rendesen a dolgát.
lehet dobálózni, hogy "csináljatok jobbat, meg ott az ORB", de akkor minek is van ez a lista? :F

ha meg segítség kell, akkor be kell írni ide a fórumba, hogy valaki segítsen, biztosan lenne olyan ember, sztem több is, aki elvállalná az elmaradt eredmények pótlását (akár én is, de néma gyereknek .....).
le lehet ugatni az emberek fejét, akik mernek szólni, de hasznosabb lenne tenni valamit, és akkor nem jönne a kritika ;)

(#17507) Brumi˘ válasza Zé_Mester (#17506) üzenetére


Brumi˘
addikt

Még mindig csak a szád jár... Megkerested azt aki most frissíti? Küldtél neki legalább egy privit amit nem ilyen stílusba kezdesz? Vagy netán felajánlottad neki a segítséged? Mert ha nem akkor szerintem jó lenne már tényleg takarékra tenni magad és nem másokat inzultálni a tehetetlenséged miatt...

(#17508) Joshi válasza Oliverda (#17504) üzenetére


Joshi
titán

Az új 3DMark már DX11-es lesz amit a 06 nem tud tesztelni tehát ebből adódóan sok értelme nem lesz a 06-nak. Oké hogy megközelítőleg jó mérce ez is de a jövőre nézve nem hinném. Ja hogy csak döntögetni a rekordokat? Hát azt is lehet, de én pl ez alapján cserélek konfigot(nem túl gyakran :B ) és nézem meg hogy melyik hardver mennyire húzható még extrém körülmények között is.

Más: látom vita kezd kialakulni az adatbázis kezelését illetően, anno nekem is átfutott a gondolat a fejemben hogy esetleg csinálhatnám én is de nem volt bátorságom pont azért mert ma ráérek de holnap vagy holnapután nem. Na ilyenkor kezdődnek a gondok ahogy most is, én ezt úgy csinálnám hogy heti lebontásba mindig más töltené fel az adatokat. Mondjuk a 48. héten Zé_Mester a 49. héten tom_tol és így tovább. Ezt lehetne kombinálni úgy, hogy ha netán valakinek közbe jön valami pont azon a héten amikor ő lenne soros akkor egyszerűen elcserélik a heteket egymás között. Ez azért lenne célszerűbb, mert így egy ember havonta csak 1 hetet foglalkozik a témával ami azért elviselhetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#17509) subaruwrc válasza Zé_Mester (#17506) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem tudom mi az isten bajod van. ennyire irritál hogy nem a te neved van az első helyen egy listában? elég szánalmas. ott van a hwbot, az azonnal frissül. :C

(#17510) Zé_Mester válasza Brumi˘ (#17507) üzenetére


Zé_Mester
őstag

látom a szemellenző fel van téve jó szorosra. :U
tehetetlenségem miatt.......hagyjuk már...
részemről befejeztem, jó szórakozást a faja kis listátokhoz :R

subaruwrc : no comment ;)

[ Szerkesztve ]

(#17511) Brumi˘ válasza Zé_Mester (#17510) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem van szemellenző? :U Igen a tehetetlenséged miatt, mert továbbra se tettél szart se annak érdekében hogy a lista frissítve legyen azon kívül hogy itt játszod a fejed... Most már tényleg befejezem én is, mert mondandóm süket fülekre talál...

(#17512) Pubszon


Pubszon
veterán

Mikor lesz már HD5770/50 szekció? :F :W
Nagyon el van hanyagolva a lista mióta nem Rover623 csinálja!!! :((( :((

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17513) tom_tol válasza Rover623 (#17505) üzenetére


tom_tol
addikt

tudod mit teljesen igazad van, sőt igazatok van
de azért zárójelben még annyit hogy Te annak idején csináltál egy listát amit jó néhányan szívesen nézegettünk és örültünk neki
de semmi gond ha ez is mint sok más szépen majd leül, és talán meg is szűnik, nem ez lesz az első a P.H.-n

(#17514) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Oly annyira nem frissül a lista hogy amit tavasszal raktam fel eredményt az akkori gépemről az sincs kitéve. :W Sztem elkezdhetjük temetni az egészet. Aki sír velem együtt go whoc. :K

(#17515) Brumi˘ válasza tom_tol (#17513) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem fog megszűnni. Joshua7 már dolgozik az ügyön. Ha sikerül előkeríteni azt a srácot aki eddig csinálta akkor valahogy behozza (behozzuk) a lemaradást és valahogy a rendszeres frissítést is megoldjuk.

(#17516) Zájec


Zájec
veterán

"de én még azt az eredményt se látom, ami legalább 1 hónapja töltöttem fel és országos 3dmark06 rekord. "

ja hát ilyen kölcsönkért hardverekkel könnyü felvágni... akkor lenne korrekt ha a saját pénzén megvenné... én nem is tenném fel a listára az ilyen kölcsönkért hardverekkel csinált eredményeket... ráadásul ez a számonkérös, felháborodos stilus sem semmi....

(#17517) Oliverda válasza Joshi (#17508) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, és akkor a SuperPI-nek mi értelme van amit 95-ben írtak és csak egy magot hajt meg?:U A Vantage tavaly tavasszal jött ki és DX10 lett amit a 06 nem tud tesztelni és ennek ellenére mégis sokan méricskéltek tovább a 06-tal. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17518) dangerzone válasza Zájec (#17516) üzenetére


dangerzone
addikt

"ja hát ilyen kölcsönkért hardverekkel könnyü felvágni... akkor lenne korrekt ha a saját pénzén megvenné"

Így természetesen az lenne jó helyen, akinek sok pénze van hardverre. Több értelme ennek sincs... :N

[ Szerkesztve ]

(#17519) Zájec válasza dangerzone (#17518) üzenetére


Zájec
veterán

szerintem külön kategória az ,amikor kölcsönkapok valamit és azzal csinálok eredményt , és megint más dolog amikor saját pénzemen megveszem és a sajátomat tuningolom nem másét......... nekem ez igy nem tiszta hogy másank a cuccával csinálok úgymond saját eredményt....

külön kategoriába és listába kellene gyüjteni az ilyen kölcsönkért eredményeket...

(#17520) dangerzone válasza Zájec (#17519) üzenetére


dangerzone
addikt

Persze, azzal egyetértek, hogy akkor igazságos, ha mindenki különböző hardverekkel tolja, nem úgy , hogy van egy böszme proci, aztán a környéken mindenki kölcsönkéri a tesztekhez. :)

(#17521) Zájec válasza dangerzone (#17520) üzenetére


Zájec
veterán

ez még a light-osabb eset amit te irsz...
itt már arról van szó hogy nem csak egy procit kérek kölcsön, hanem egy kereskedö szponzorál , minden hétem más és más jobbnál jobb és több, valamikor nagyon sok cuccal.... mindenféle amd,intel proci, hozzá különbözö alaplaok, és VGA-k sokasága, tri és quad SLI/CF-hoz.... igy tényleg könnyü ennyi eredményt összehozni...
ami persze nem baj, de ne érezze már sajátjának, hiába ő állitotta be a tuningot...

(#17522) pszichiater


pszichiater
senior tag

Amúgy tényleg...ki a kapitány? kinek kéne frissíteni a listát?
Tudja valaki? :F

A kölcsöncucc témakörhöz..
Szerintem az mindegy, hogy kölcsön, vagy saját cuccossal ért el egy
eredményt valaki...a végerededmény szempontjából ez indiferens.. :)
Bár korábban nekem sem volt "természetes" a mosolyom amikor
megláttam egy ilyen mérést, de beláttam hogy az ugyanolyan jó mint
a többi..
Főleg ha valaki üt egy top 10-es eredményt.. Na akkor aztán nem grat van,
hanem hőbörgés... Pedig mennyit melózott vele... :K

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#17523) Joshi válasza Oliverda (#17517) üzenetére


Joshi
titán

Minőségre talán a 3DMark06 lett a legjobb ez meg is látszik , a Vantage-ot összecsapták ráadásul nem fut XP-én ami 1 évvel ezelőtt még elég nagy probléma volt mert így sokan nem is tudták kipróbálni. Állítólag az új FutureMark program már igényesebb lesz, én mindenesetre kíváncsian várom. Ne érts félre de nekem semmi bajom a 06-al sőt szerintem az eddigi legjobb tesztprogi. :K

(#17524) dangerzone válasza Zájec (#17521) üzenetére


dangerzone
addikt

Aham. Most már értem, mire gondolsz.
Jogos is az érvelésed. :K

(#17525) Brumi˘ válasza pszichiater (#17522) üzenetére


Brumi˘
addikt

Geza60 "csinálja" most elméletben a listát.

(#17526) Barell


Barell
senior tag

Készítettem én is egy 3dmark06 tesztet, gondoltam megosztom veletek.

Athlon II 245 @ 3.67Ghz
2x1GB Kingmax Mars @ 850Mhz
Sapphire 4830 1GB 760/2220 Mhz, ma jöttem rá hogy megy ez többet is 700-nál... :))

[link]

(#17527) hossszú


hossszú
őstag

XFX HD4890 alapórajeles eredmény 9.11-es driverrel 16642pont

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#17528) milbo válasza hossszú (#17527) üzenetére


milbo
aktív tag

Nem rossz alap eredmény :C

Jó nekem hasonlítási alapnak. Az én húzott 4830-as kártyám durván ezen a szinten van.

Kategóriájában ez az eredmény egyelőre elég az első helyre. A proci 4011MHz-en ment.
Ha valaki frissít, légyszi ezt is tegye listára, köszönöm.
Nem kölcsön cucc, fizettem érte :K

Szerk: vga hűtő, AC-S1+ 1db 12cm-es venti.

[ Szerkesztve ]

(#17529) hossszú válasza milbo (#17528) üzenetére


hossszú
őstag

310MHz-et tolni a GPU-n azért az nem semmi :Y , gondolom vmoddoltad.
Minden esetre nagyon szép eredmény. :C

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#17530) milbo válasza hossszú (#17529) üzenetére


milbo
aktív tag

Igen vmod van rajta. 815-ig ment grafit nélkül. Csak elég nehéz jól belőni a grafitot, szerencse kérdése. Már olyan sokszor vettem ki a kártyát a próbálgatások miatt, hogy meguntam. 1.32V-al ment ennyit, a Vantage-al 910MHz-ig bírta. Állítólag 1.4V-ig nem káros! Most már jó a hűtő is lehet hogy erőt veszek magamon és próbálkozom tovább.

(#17531) kriszbon válasza milbo (#17528) üzenetére


kriszbon
őstag

Na ezeket az SM pontokat nehéz lenne űberelnem, főleg hogy az enyém csak 700-ig megy! Grat az eredményhez és a bátorsághoz, na meg a kitartáshoz! :C :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17532) milbo válasza kriszbon (#17531) üzenetére


milbo
aktív tag

Megy az többet is! ATT-vel add neki a legnagyobb bios-feszkót. Aztán meg irány a bolt és vegyél valami jó minőségű ceruzát.
Ja és köszi, hossszú neked is :R

[ Szerkesztve ]

(#17533) Bagira01 válasza milbo (#17528) üzenetére


Bagira01
veterán

Azért vigyázz, mert könnyen cincogósodnak ezek a vga-k :DD Szép eredmény :C

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#17534) milbo válasza Bagira01 (#17533) üzenetére


milbo
aktív tag

Remélhetőleg nem lesz semmi baja. Ha mégis, akkor így jártam. Mindenesetre a hűtése megoldódott. Teszt közben sem emelkedik 60C-nál magasabb értékre. Előtte a 90 volt jellemző.

(#17535) Bagira01 válasza milbo (#17534) üzenetére


Bagira01
veterán

Vágd ki az ablakba akkor majd 25-30 fölé se megy maghő :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#17536) Brumi˘ válasza milbo (#17530) üzenetére


Brumi˘
addikt

Grafittal 1,35V fölé nem nagyon fogsz tudni menni. 2 kártyán is próbáltam anno és mind2-nél 1,33-1,34V volt a legtöbb amit ki tudtam hozni. (11 féle ceruzát próbáltam)

(#17537) Geza60


Geza60
tag

Hallottam kezd hőbörögni a közösség. Figyeljetek az a nagy helyzet, hogy technikai okok miatt nem tudtam, ugyanis valami vírus miatt kilépkedett állandóan az Excel. Most este volt először időm rá, hogy újrahúzzam az egész rendszert.(tényleg nem a tökömet lóbáltam itthon eddig...) Egyedül meg főleg nem könnyű egy ekkora listát figyelni. Szerencsére találtam magam mellé egy embert, tehát a későbbiekben remélem nem kell ilyen leállást megélnetek. A holnapi napon, megpróbálom szintrehozni a listát, remélem Akoska is ráér és be tud segíteni. Természetesen elnézéseteket kérem a kihagyásért, de nem felejtettem el a listát, csak a hiba miatt kellett kényszerpihenőt tartanom.
Akiben maradt még levezetendő feszültség az privátban megkereshet nyugodtan, de ne a topicot offoljuk szét.

Türelmeteket köszönöm!

Geza60

(#17538) subaruwrc válasza Geza60 (#17537) üzenetére


subaruwrc
félisten

megértjük :R

(#17539) tom_tol válasza subaruwrc (#17538) üzenetére


tom_tol
addikt

nyalóka :D

(#17540) subaruwrc válasza tom_tol (#17539) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD most mert nem szólok be kapásból? :P

(#17541) akoska07


akoska07
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Elkezdtük a lista frissitését.Hamarosan rendeződni fognak a dolgok.
remélhetőleg holnap helyre áll a rend.
Kicsi türelem még... :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#17542) Cadal válasza akoska07 (#17541) üzenetére


Cadal
őstag

Szia!

Azt lehet tudni, hogy ezek után kik tartják karban a listát? :R
és köszi hogy veszitek a fáradságot. :R

(#17543) tzsolesz válasza Cadal (#17542) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egy tipp: ŐK.

(#17544) Cadal válasza tzsolesz (#17543) üzenetére


Cadal
őstag

ŐK? Geza60 és akoska07? Rájuk gondoltam, de nem tudom biztosan ezért kérdeztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17545) Hunter2


Hunter2
addikt

Kicsit off a kérdésem de próbált már valaki 3dmark2001-et futtani Vista64-en?
Odáig eljutottam hogy csak a rossz DX verzió miatt ugat csak nem találom azt a kulcot mivel meg lehet változtatni hogy minek lássa a verziószámot.

A szokásos módszer nem jött be

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX]
"InstalledVersion"=hex:00,00,00,09,00,00,00,00
"Version"="4.08.01.0904"

[ Szerkesztve ]

(#17546) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

12294pötty, minden alapon:

Gigabyte EP35-DS3L
Intel C2Q Q9550@2.83Ghz
Gainward 9600GT GS
Geil Value 2x2GB DDR2 800MHz

Képet azért nem rakok még fel, mert egy szűz winnel cél az első hely. :)
Ha sikerül lesz kép is. :)

(#17547) bonat


bonat
senior tag

CPU: C2D 6400 2,1Ghz @ 3,3Ghz
Alaplap: Gigabyte EP45-UD3LR
VGA: MSI 9600GT-OC V127
RAM: 2x2Gb DDR2 800 A-Data Viestea Extreme
op: XP prof (1280x1024)

vga core 750Mhz
shader clock 1800Mhz
memory clock 1000Mhz

11813 pont

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#17548) demented-kom


demented-kom
csendes tag

sziasztok.én csak kérdezem mi a vélemény az én eredményemről.

(#17549) demented-kom válasza demented-kom (#17548) üzenetére


demented-kom
csendes tag

bocs tettem fel képet de nem látom

(#17550) demented-kom válasza demented-kom (#17549) üzenetére


demented-kom
csendes tag

ha esetleg nem lenne meg: 15019 pont 06 alatt
gpu:800mhz
shader:1950
memoria:1100
ja és nem volt moddal.egyébként szoktak a nagyzolósok vakítani a gpu-z progival mert, lehet

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.