Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:21:56

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark06 listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Joshi válasza JoolsNOS (#16950) üzenetére


Joshi
titán

X4 810 CPU 3DMark06 pontszámok Alapon ~3600 pts, 3Ghz-en ~4200 pts. ;)

Hogy legyen összehasonlítási alapod mondjuk egy X4 940-el, akkor nézz körül a 3DMark06 toplistában. :U

[ Szerkesztve ]

(#16952) JoolsNOS válasza Joshi (#16951) üzenetére


JoolsNOS
veterán

köszi!
ezt a tesztet már néztem is csak a sok diagramm miatt átsiklott efelett a szemem.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16953) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Frissitenétek erre: [link] az eredményemet? Elöre is köszönöm! :R

(#16954) pszichiater válasza Gaboo007 (#16953) üzenetére


pszichiater
senior tag

Szép! Grat! :C

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#16955) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

[link]
Vannak bajok :DDD

(#16956) kriszbon válasza DiamondBack (#16955) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát azzal a procival nem is csodálkozom :O :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16957) Somydemy válasza DiamondBack (#16955) üzenetére


Somydemy
senior tag

de ott nem csak a proci a gond, ennyire nem lehet lassú egy 4870 vga.
nekem anno volt mellete egy Intel E2200 ami iszonyú visszafogta, de akkor is 10k fölött volt alapon.

Szóval ott nem csak a cpu (az is) hanem más gon is lehet.
Pl táp?

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#16958) drr válasza DiamondBack (#16955) üzenetére


drr
őstag

Az alaplapi meg az egyéb driverek rendben vannak?

(#16959) Joshi válasza DiamondBack (#16955) üzenetére


Joshi
titán

Az eredményed teljesen reális, a proci sajnos nagyon gyenge egy ATI 4xxx-es kártyához és még ehez hozzájön a régi chipsetes alaplap akkor már nem is olyan rossz eredmény. :D

(#16960) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

driverek rendben vannak azokat átnéztem, táp az egy 450es chieftech. az tetszik a legjobban hogy amikor a 8600gt volt az is ment ennyit :DD

szerk: na jo az 5300-at de szerintem többnek kéne hogy legyen akkor is
ha másra nem is annyira jo ez hogy szemléltessük mennyire nem elég ma már egy s939es cuccos....

[ Szerkesztve ]

(#16961) #93794560 válasza DiamondBack (#16960) üzenetére


#93794560
törölt tag

Helló!

Nekem a 8600GT-m ment 7900 pont körül egy 3.4 GHz-es Pentium D-vel. Ez valószínűleg procilimit. Egyébként a memóriák is visszafoghatják. Nem tudom, hogy a te lapodban milyen sebességű memóriák vannak.

(#16962) joshua7 válasza #93794560 (#16961) üzenetére


joshua7
veterán

7900 pont egy 8600GT+Pentium D-től? Ja persze...

Semper Fi

(#16963) DeSanto válasza joshua7 (#16962) üzenetére


DeSanto
őstag

Lehet 1024*768-ban mért annyit.

(#16964) hito válasza Joshi (#16948) üzenetére


hito
nagyúr

Csekkoltam mindent amit írtál...prime95 gond nélkül terhelte mind a négy magot. Folyamatosan100%-os terhelést mutatott Everest. Egyébként hiba nélkül lefutott 1óra 42percet. Vírusírtó nincs (remélem a hackerek olvassák) :DDD
VGA természetesen jó foglalatban van, rosszba be se tudnám tenni, de azért megnéztem GPU-Zvel és jót ír.
Tehát tényleg rejtély, hogy mire ez a karcsú pontszám. Elképzelhető, hogy Joolsnos-nak van igaza és a lap (Gigabyte EP35-CDS3R) forgja vissza? De szerintem azért nem annyira gáz meg régi a lap, hogy megfelezze a 3dmark-ot.
Mi lehet még a bibi :F

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16965) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali nekem is van egy eredményem [link].
Egy kicsit szerény tudom, de gyári hűtővel nem merek tovább menni:D no meg egy GTX260-astól sem várhatunk sokat, bár az is meg volt húzva 711 MHz-re ;]
De az a fránya 20k épp hogy nem lett meg :W

Ja és valamiért 957-ösnek ismerte fel a 920-as procimat :DDD gondolom a tuning miatt :U
Úgy hogy nem vagyok miller :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16966) #93794560 válasza joshua7 (#16962) üzenetére


#93794560
törölt tag

Hoppá! Lehet, hogy 05-ben csinált annyit! Már nem is emlékszem, olyan régen futtattam tesztet.

(#16967) Lui76 válasza JoolsNOS (#16950) üzenetére


Lui76
őstag

Én 5249 CPU pontnál járok a 4 magosított Phenom II X2 545-el(3450MHz).
Még az egészet nem húztam.

www.kezmuveskeramia.hu

(#16968) Joshi válasza hito (#16964) üzenetére


Joshi
titán

Ne hülyéskedj, Boombasticc-nak a 939-es X2 4200-as konfigja is hozott 7900 pontot igaz hogy egy 48xx-as ATI-val, de a te Q6600-ad legyen az egy P35-ös lapban is simán hozni kellene.
Mondjuk részeredményeket nem írtál (cpu, SM2.0 és HDR/SM3.0), mert ha a cpu pontszám kb jónak mondható, akkor lehet hogy az Catalyst CrossFire keverhet be de rendesen. :K

(#16969) Bagira01


Bagira01
veterán

Itt egy alapórajeles x1950pro eredmény. Nem a legjobb, windows is régi, de legalább az első hely megvan :B

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#16970) vergilx válasza DeSanto (#16963) üzenetére


vergilx
őstag

még ugyse megy annyit

(#16971) hito válasza Joshi (#16968) üzenetére


hito
nagyúr

Ebből talán többet látsz majd:

Szóval mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16972) Joshi válasza hito (#16971) üzenetére


Joshi
titán

Akkor meg is van a hunyó!!! :DD
CPU teljesen rendben van a maga 4600-as pontszámával 3Ghz-en. :K
A probléma a VGA-ban keresendő pontosabban a CF-ben szerintem, nagyon nagy probléma van a driver terén az egyszer biztos. ;)
Itt egy gyengébb konfig alaperedménye amiből tisztán látszik hogy a VGA-ban kell keresni a megoldást és nem alaplapot cserélni. ;] Ha esetleg az alaplap miatt nem működik rendesen a CF, akkor meg utána kell kérdezni a megfelelő alaplapos topikban. :K

ui.: mivel az ATI kártyáknak van egy 2D és egy 3D üzemmódja így nem csodálkoznék ha egyszerűen nem kapcsol fel 3D üzemmódba a kártya. Ezt úgy tudod leellenőrizni hogy terhelés alatt monitorozod az órajeleket mondjuk Everest-el. :U

[ Szerkesztve ]

(#16973) kriszbon válasza hito (#16971) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen szerintem sem kapcsol fel a Vga 3D üzemre, mint ahogy előttem is írták, mert ez egy 1650-es eredménynek felel meg ennél gyengébb procival(Sm2-3 pontok alapján)! Ha Gpu-z-t elindítod és leterheled a kártyát az is mutatja hogy felkapcsol e a kártya!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16974) hito válasza Joshi (#16972) üzenetére


hito
nagyúr

Értem...a kártyát használtan vettem és már panaszkodtam is a megfelelő topicban, hogy nem hozza a várt teljesítményt. Én még a herdveres bugot sem zárnám ki.
Namostmár...a GPU-t hogy tudom terhelni? Egyszerűen valami gépzabáló játékkal?Vagy erre is megvan a maga sokkolója, mint a CPU-nak prime és orthos(?)

Kriszbon: vettem, köszi, nézem :K

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16975) kriszbon válasza hito (#16974) üzenetére


kriszbon
őstag

(Gpu-Caps-Viewer) (FurMark) Ablakban futtasd hogy elé tudd tenni a Gpu-z-t.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16976) hito válasza kriszbon (#16975) üzenetére


hito
nagyúr

Íme egy SS:

Ezen látunk valamit? Nekem fingom nincs, hogy most mit kéne látnom :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16977) kriszbon válasza hito (#16976) üzenetére


kriszbon
őstag

A Sensors fület nézd/mutasd :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16978) hito válasza kriszbon (#16977) üzenetére


hito
nagyúr

Ja :DDD

De most csak egy 15mp-et ment, az nem baj?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16979) kriszbon válasza hito (#16978) üzenetére


kriszbon
őstag

Pedig ez felkapcsol rendesen, mondjuk 1 kicsit kevés az Fps de annyira nem, hogy olyan kevés pontot kapj. Egyszerüen nem értem :F
Mod: Játékok futnak rendesen? Esetleg próba másik gépbe, vagy töröld a trémárkot és rakd fel megint ha a játékok jól futnak.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16980) hito válasza kriszbon (#16979) üzenetére


hito
nagyúr

Esetleg cseréljek drivert? De elvileg a legújabbat töltöttem le hozzá...teljesen tanácstalan vagyok és még csak nem is értek hozzá. Összeraktam egy viszonylag (számomra) jó konfigot és nem akarja tenni a dolgát.
Ezek alapján (screenshot-ok) a hardveres hibát kizárhatjuk?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16981) Joshi válasza hito (#16978) üzenetére


Joshi
titán

Egyszerűen hibás a VGA mert nekem egy 8800GTS 320 kártyával élből 70 fps-em van. :Y Na most ez egy 3870X2 ami kb 1.5x gyorsabb az én kártyámnál. :K Igaz hozzátartozik az is hogy ez nálam tuning eredmény kivéve a procit mert az alapon megy.

Az a VGA hőmérséklet nagyon durva! :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#16982) kriszbon válasza hito (#16980) üzenetére


kriszbon
őstag

Driver ezen nem segít szerintem, mert ez annyira ramaty eredmény, hogy ilyen kártyától még nem is láttam még ha a Pci-e 1x-es sebességen ment akkor se :( Megnézheted hogy (Alapon) és (Tuningolva) hogyan mennek ezek! Szerintem próba másik gépbe, és ha ott is ilyen akkor rossz a kártya!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16983) hito válasza Joshi (#16981) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor kijelenthetjük, hogy hibás VGA-t adtak el nekem? Ph-ról vettem egy elvileg megbízható sráctól, elvileg kaptam rá 1 vagy 3 hónap garit. Mindkettőbe benne vagyok, úgyhogy visszaadom ezt a remek darabot :(((
Csak azt se tudom, hogy mit mondjak, eléggé ért a témához, én meg megfogalmazni se tudom szakmai nyelven.
A hőmérséklet szerintem normális, iszonyat módon fűt a 3870x2. Ezt sok helyen írják. Logout-on van is egy cikk a 3870x2 vízhűtéséről valami tű és víz címmel :K

kriszbon, joshi: köszi a segítségeteket, megteszem a mefelelő lépéseket, mert nekem is csalódás volt első perctől kezdve a teljesítmény, csak akkor még bizonytalan voltam mert nem volt összehasonlítási alapom. Majd írok ide hogy mi lett a történet vége :K

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16984) Joshi válasza hito (#16983) üzenetére


Joshi
titán

A 8800 GTS is melegszik mint barom, én is csak a víznek köszönhetem hogy 50 C° alatt tudom tartani. :K
Mindenképpen próbáld ki más gépbe a VGA-t mielőtt reklamálsz, de ha ott is sz@r akkor vissza kell adni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16985) kriszbon válasza hito (#16983) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért előtte mindenképpen próbáld ki másik gépbe is ha tudod, hogy nyugodtan mondhasd azt hogy rossz a kártya! Volt nekem 1 kis 3850-es kártyám az (Ennyit) tudott, nézd csak meg az Sm pontokat a tiedhez képest(jó kis karesz volt csak ne 256-os lett volna) :D
Mod: Má megint mással szarakodtam Hsz írás közben, mert megelőztek :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#16986) hito


hito
nagyúr

Jaja, le fogom csekkolni, csak még nem tudom hogy milyen gépben...osztán lehet hogy felviszem hozzá, leteszteljük az övében, hogy első kézből láthassa Ő is.
Mégegyszer :R Nektek, a fejleményekkel jelentkezem.

Még valami: nagyon gyanús volt az is, hogy nem tudtam egyszerűen feltolni a beállításokat és a felbontást a kártya szintjének megfelelően. Pl. 1360*768-on magas (némelyik játékban maximális részletesség) részletesség mellett max 2-4x-es élsimítással elmentek a játékok. De hamár megpróbáltam feljebb tolni a felbontást, esetleg adni még egy kis kakaót a beállításokon belül akkor kifingott a kártya. Akadás, szaggatás, volt ott miden. Itt kezdtem el gyanakodni és nézegetni tesztekkel. Ezek szerint jók voltak a megérzéseim ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16987) hito válasza Joshi (#16984) üzenetére


hito
nagyúr

Mégegy dologra gyanakszom...nem lehet, hogy esetleg a 450W-os Chieftec tápom kevés neki? Létezhet, hogyha igen, akkor az a teljesítmény brutális visszafogásával csapódik le :F

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16988) subaruwrc válasza hito (#16987) üzenetére


subaruwrc
félisten

Létezhet, hogyha igen, akkor az a teljesítmény brutális visszafogásával csapódik le

nem. vagy elég neki vagy lekapcsol.

(#16989) hito válasza subaruwrc (#16988) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, köszi...mégegy lehetőség kicsukva.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16990) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Nem régen vettem egy új gépet és kíváncsi voltam a 3D Mark 2006 milyen értékeket add rá.

El is indítottam a tesztet (3d Mark 2006 alap, semmi beállítás), két animációt leszámítva nagyon szépen futott. Viszont azokban szinte 1-2 fps volt a sebesség. Azokról beszélek amikor valami földbuckás terep van és valami gépek támadnak egy erődítményt, de végül is visszavonulnak. Kérdésem ezek miért szaggatnak a többi meg nem?

3D Mark pont: ~12.000

Konfigom:

AMD Phenom II X3 710
GeForce GTS250 512 MB
2 GB DDR3 1600 Mhz

(#16991) hito válasza n00n (#16990) üzenetére


hito
nagyúr

Ott a procit teszteli és nem a VGA-t, úgyhogy az teljesen normális.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16992) n00n válasza hito (#16991) üzenetére


n00n
őstag

Értem, köszi, akkor megnyugodtam.

(#16993) hito


hito
nagyúr

Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy miért teljesít szarul a VGA :((( :W Olyan nincs, hogy gond nélkül műxik, csak gyenge teljesítményen. Akkor produkálna valami más hibát is (kifagyás, újraindul, VPU recovery, csíkoz, akármi).
De nem...egyszerűen csak ilyen pontokat kapok. Valamit rosszul kötöttem össze? De akkor meg el se indulna....Ha valakinek van 3870x2-je, meg tudná mondani hogy ezekben a játkokban milyen beállításokat tudott elérni: Crysis, Tomb Raider Underworld, Gears of War, STALKER SoC, Resident Evil 5. Ezek vannak nekem is fenn és lehet, hogy csak a 3DMark06-ban csinálok valamit rosszul, vagy előtte nem állítok valamit be.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16994) RootRulez


RootRulez
félisten

AMD Phenom II X3 710 (alap) + GIGABYTE HD3870 (alap) + 2GB DDR3 = 11107 pont

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#16995) Whaazzup válasza n00n (#16990) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Mert ez simán a processzor sebességét méri,az 1-2 fps az jó. :K

Jó kis géped van ha 12000 pont volt. :R :C

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#16996) Lui76


Lui76
őstag

[link]

Majdnem minden kihegyezve...
Proci 4 magosítva. 3705MHz
Vga egy átlagos húzás amit tuti bír 684/1728/2000

Össz.: 15361 pont
Lehet régebbi eredményem van azon a 8800GT táblázaton azt még szoktátok frissíteni?

www.kezmuveskeramia.hu

(#16997) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Meglett az új procim! Alant a konfig. Namost előtte a gépem az 5600+ athlon X2vel nyomott 9800 pont körül. 4470, 4607, 2202 részpontokkal. NAmost nyom 11500 körül: 4882, 4484!!! és 4172 részletesen. A proci frankón hozta az elvártat, viszont a második tesztsor kevesebb pontot adott, és igazából az elsővel se vagyok megelégedve. Ugyanazzal a driverrel ment előtte utána. Asszem a 9600 gtnek bőven 5000 pont felett kéne nyomnia ezeket procilimit nélkül.
szerintetek?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16998) Lui76 válasza JoolsNOS (#16997) üzenetére


Lui76
őstag

Hát húzd fel a VGA-t és meglátod mennyire tud még tovább menni.

www.kezmuveskeramia.hu

(#16999) JoolsNOS válasza Lui76 (#16998) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Eddig se volt felhúzva. Igazából az zavar hogy majdnem szarabb eredményt nyom mint a gyengébb procival.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17000) tom_tol


tom_tol
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.