2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

UPDATE! UPDATE! Nyelvvizsgáztam! - EuroExam nyelvvizsga tapasztalatok (nyelvvizsgát kerestem, meglett)

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Menj a végére ;)

Ami már nem aktuális:

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szedjünk össze pár olyan nyelvvizsga típust, nyelvvizsga helyet, ahol a vizsga egyszerű, viszonylag könnyen és gyorsan megcsinálható. Nagyon sokszor nagyon sok segítséget kaptam már a PH! közösségétől, és ez megint egy olyan alkalom, amikor sok fej mérhetetlenül többet ér, mint egy.

A nyelv természetesen angol.

Indoklás:

Mielőtt komolyabb kődobálás vagy kioktatás kezdődne, szeretnék tisztázni pár dolgot.

Tudom, hogy az angol tudás egyébként is elengedhetetlenül fontos, és azzal csak jót teszek magamnak, ha egy nemzetközileg elfogadott, színvonalas nyelvvizsgát csinálok meg.

Ez is a célom, szeretnék rendesen, alaposan megtanulni angolul, szépen, választékosan, igényesen kifejezni magam, de a cél most nem ez. Jelenleg munka mellett végzek egy egyetemet, jövő tavasszal államvizsga, és addigra a kezemben kell legyen a nyelvvizsgapapír mindenképpen, és a dolgot súlyosbítandó komoly hendikeppel indulok. Papír kell, gyorsan, könnyen, és az igényesség, alaposság ez utánra marad.

Hogy mi a fent említett hendikep? Itt szoktak dobni egy hátast, de a helyzet nem annyira borzasztó, mint ahogy látszik. Soha nem tanultam angolul, lényegében nem voltam még egy angolórán sem. Tanult nyelvem a német, abból meg is van a nyelvvizsga természetesen, és pár órát vettem angolból, de ez a végén kudarcba fulladt a tanár megbízhatatlansága miatt, így gyakorlatilag óraszűz vagyok.

Ennek ellenére elfogadhatóan beszélek és nagyszerűen értek angolul, köszönhetően leginkább a számítógépnek, a Commodore-től kezdődő folyamatos angol dokumentációknak, a Syberia szintű szöveg alapú magyarítás nélkül végignyomott játékoknak. Többször voltam már több napos külföldi értekezleteken, tartottam már élesben rövid prezentációt is angolul (igaz meg volt írva előre természetesen), töltöttem egy hetet egyedül szintén külföldön minden segítség nélkül, és előfordult már, hogy egy egész estét bográcsoltunk és boroztunk végig angolul. Ezek természetesen nem azt jelentik, hogy szótlanul ültem végig egy-négy napot, beszéltem, beszélgettem is. Közel sem tökéletes az angolom, nyugatról erős "bézik inglish - kicsen lengvidzs", de nem nulláról indulok. Gátlásaim nincsenek bármit elmondok, bár lehet kicsit lassabban, és kisebb szókinccsel, de megy.

Szóval a helyzet nagyjából így néz ki, jelenleg egy anyanyelvi tanárral tartom a kapcsolatot, teszek vele egy próbát, hátha megfelelő lesz. Neki preferenciája nincs, jelenleg az EuroExam-ról beszélgettünk, illetve ajánlotta még az Cambridge FCE-t, amit nem ismerek. Ettől függetlenül bármi lehet, amiről tudjátok, hogy egyszerű, könnyen fel lehet rá készülni, és lehetőleg elsőre sikerülhet.

Update:
2012.09.29.

Végül az EuroExam nyelvvizsgáját választottam, sőt, mi több, most értem haza a vizsgáról. Összességében meg vagyok elégedve az eredménnyel, és azt hiszem vizsgát is jól választottam.

Azt nem lehet mondani, hogy ez könnyű vizsga. Mások a kompetenciák, mint egy Rigó utcai vizsgán, nyelvtan igen kevéssé kell, de az aktív nyelvhasználatot nagyon kérdezik. Két irányított fogalmazást kell írni, illetve van egy szóbeli vizsgarész, a többi ilyen-olyan egyéb teszt vagy feladat.

Nekem ez a koncepció nagyon fekszik, mert a nyelvtan tudásom esetleges, annyi, amennyit felszedtem itt-ott, de maga a kommunikációs készségem ehhez képest erős.

Trükkös a vizsga, mert könnyűnek tűnik, és tényleg vannak olyan vizsgarészek, amik komolyan fel tudják húzni az eredményt, de ha valamit nem tudsz, azt valamelyik feladat kíméletlenül kihozza.

Egyáltalán nem nevezném nehéznek, mert nem az. Támogató feladatok vannak, azt mérik mit tudsz, nem azt, hogy mit nem, de tekintettel a fentiekre, valamint arra, hogy a 40%-os bukási arány itt is stabilan megvan, én nem nevezném papírosztogató központnak. Azt mondjuk nem értem, hogy tud egy csapat valaki tisztes felkészülés mellett 40%-ban megbukni.

A vizsga honlapja külön dicséretet érdemel. Egy laza regisztráció után telenyomnak feladattal, van interaktív webes "tanfolyam" (ingyenes) több is, valamint vannak letölthető vizsgasorok, és e mellet külön feladatok is. Természetesen mindegyikhez adott a megoldókulcs. Az online webes tanfolyam PH!-s szemmel azért bugos, de simán használható.

Úgy gondolom, hogy ha valaki rendelkezik egy többé kevésbé biztos alappal, akkor ha a honlapon elérhető anyagokban jó eredményt ér el, azokat végigrágja, simán nekifuthat.

Eredmény kb. egy hónap múlva.

Update 2012.10.29.

Meglett az eredmény:

:C

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

UP!

(#2) Иван


Иван
őstag

Nekem ECL-em van, ugyh csak ezt ismerem, ott nem olyan nehéz átmenni, egyedül a listening szokot néhány embert megakasztani. Csinálj belőle feladatlapokat, és meglátod. Van benne levélírás, fogalmazás, a szóbeli topikok szerintem nem nehezek. Ja és a vizsga egynyelvű, tehát fordítanod nem kell, még a feladatok is angolul vannak. Szótár gyakorlat sincs. A nyelvtanra sem kérdeznek rá, csakis alkalmazott nyelv van, elmélet nincs - szerintem ezzel sok időt lehet spórolni.

A Cambridge FCE (ez a first certificate exam lehet?) nem tudom hol rakható le, mert édesapám azt mondta, hogy az Oxfordot mintha csak Pesten lehetne megcsinálni.
Meg van az amerikai követséges is egy amerikai vizsgatípus, az kell pédául ha ki akarsz települni, d eaz X évente elévül.

Megmondom őszintén fogalmam sincs, mert egyik nyelvvizsga se egyszerű és gyors szerintem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3) Egorov


Egorov
aktív tag

Zöld út, ha esetleg szakmai nyelv belefér.

Szaknyelvek:

-Gazdálkodási menedzsment szaknyelv (+ közös, környezeti és környezetvédelmi rész)
-Agrár- és környezettudományi szaknyelv (+ közös, környezeti és környezetvédelmi rész)
-Műszaki szaknyelv (+ közös, környezeti és környezetvédelmi rész)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4) Jofi81


Jofi81
őstag

Én is pont ebben a cipőben járok. Munka mellett egyetem, jövő tavasszal államvizsga.A főiskolás diplomámhoz van egy alapfokú nyelvvizsgám, viszont most ehhez már középfokú kell.

(#5) Egorov válasza Egorov (#3) üzenetére


Egorov
aktív tag

A kiadványok menüpont alatt le lehet tölteni egy minta írásbeli sort.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#6) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Középfok nem nehéz azt bárhol. Felsőfok meg max magadnak vagy munkahelynek ha kell, de az nem követelmény a diplomához, ha csak nem phd :D...

(#7) baluka26 válasza Иван (#2) üzenetére


baluka26
veterán

ECL szerintem nem nehéz, de ha nagyon könnyű kell, akkor Pannon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

FCE középfok, jó, mindenhol a világon elfogadják. bár az igényesség nem szempont, azért egy külföldi munkavállalásnál csak ezt fogják elfogadni.

ECL megint középfok, külföldön nem tudják mi az és nem fogadják el (tapasztalat;) ).

namost, van egy sztorim, hogy megnyugtassalak: anno általánosban második nyelvem volt az angol, két évet, heti két órában tanultam, délután, tanár hiányzott sokat egy baleset miatt, szóval sokra nem jutottunk. gimnáziumban három év heti két órában, harmadik (!) nyelvként, nulláról indulva kétszer is, mert nem volt magasabb csoport, persze délután amikor már senki nem bírt figyelni. sárga headway közepe megvolt azért. aztán érettségi utáni nyáron elmentem egy kéthetes kurzusra, azzal a biztos tudattal, hogy valszeg én leszek a csoport leggyengébbje... ehhez képest az élbolyban voltam és pár hétre rá már nyelvvizsgám volt angolból;). amit nem mondtam: akkor már pár éve angolul filmeztem és commodoreon kezdtem. a szótáras gémelés meg megvolt nekem is;).

fura, hogy német nyelvvizsgát nem fogadják el, elvileg elég egy közép is.

összefoglalva: ECL és FCE között nem lehet akkora különbség, hogy ügyes szervezéssel ne férjen bele az utóbbi. középfokra abszolút nulláról (hello world!) 1500-1800 óra alatt lehet eljutni, de mivel angolról beszélünk, ahol a nyelvtan minimális (van 50-100 a hétköznapokban is használt rendhagyó ige, többi kb faék szintjén mozog pl a némethez képest), ez bőven kevesebb. szókincsednek kell lennie, nyelvtant érezned kell, innentől szerintem mennie kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem a BME-s se nehéz, bár kinek mi.

(#10) adalbert1 válasza proci985 (#8) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez az 1500-1800 óra általánosságban érvényes a nyelvekre? Én is szeretnék még nyelvet tanulni, de így hirtelen roppant soknak tűnik (heti 10 órával számolva 3 év) - persze semmit sem adnak ingyen.

DeFranco: ha elfogadnak szakmai nyelvvizsgát, akkor a helyedben én inkább azt csinálnám, sokkal kisebb szókincsre van hozzá szükség, mint egy általános középfokúhoz, és ha használod amúgy is az angolt a szakmádban, akkor a szakszavak se lesznek túl ismeretlenek, illetve sokkal könnyebb olyan szituációkról beszélgetni és írni, amik már esetleg a való életben is előfordultak veled.

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.