2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Zeblaze Crystal okosóra

  • (f)
  • (p)
Írta: |

Pofás okosóra Kínából: ez is megszenvedte az új tulajt, de legalább helytállt.

[ ÚJ TESZT ]

Tesztüzem

Bekapcsoláskor kicsit zümmög, meg zenél, egy közepesen gagyi Zeblaze logó rakódik ki/úszik be, és pár másodperc múlva már a digitális templomóra bámulható, tapizás, meg bökdösés után pedig majdnem bármelyik funkció elérhető. A kijelző összegészében a megfelelő jelzőt érdemli szerintem, mert tényleg szép képet ad, a pixelvadászok közel hajolva látni fogják a képpontokat, és alapvetően kicsit hűvös a színvilág, lehetne sokkal melegebb is. Megpróbálom szépen sorjában venni a dolgokat.

Gesztusvezérléssel, vagy egyszeri jobboldali gomb megnyomásával előhozhatjuk az óra funkciót, azaz valamilyen formában kijelzi az időt. Ez a megszokott módon változtatható a beállításokon belül, vannak egész jók, dizájnosak, meg vannak ultragagyik is. A gombról annyit megjegyeznék, hogy remekül eltalált nyomáspontja van, nem olyan, mint a Blitzwolfé, hogy megnyomod, aztán vagy tényleg megnyomódott, vagy nem. Harmadakkora a gomb is, sokkal kellemesebb nyomkodni, de talán egy kicsit könnyebben benyomható lehetne. Így mondjuk elkerülhetőek a véletlen megnyomások. Az előbb gesztusvezérlést és gombnyomást írtam. A gesztusvezérlés annyiban ugyanaz, mint a gombos ébresztés, hogy egy magunk felé fordítós mozdulatra rögtön ébred az óra minden késedelem nélkül. Ez egy igen kellemes funkció, csak rohadt idegesítő tud lenni, és messze nem utolsó sorban, hátrányos. Csabinak van egy Alcatel okosórája, és nála is észrevettem sörözés közben, hogy gyakran felébred az óra, amikor nem is mozdította úgy a kezét.

Mondok konkrét példát, és megértitek, miért nem igazán lehet ezt felróni senkinek. Az óra valamiféle átlagot képez a giroszkóp által megküldött adatokból, és abból számol egy nagyjából helyzetet. Ez a több-kevésbé jól meghatározott helyzet lesz az, amit eltárol magában elfordított állapotnak, azaz olyan állapotnak, amikor nincs semmi dolga. Most természetesen nyugalmi helyzetről beszélek. Amikor intenzív mozgásban van (sétálsz, és lóbálod a kezed, vezetés közben tekered a kormányt ide-oda, stb.) eszébe sem jut felébredni. Tehát nyugalmi állapotban mindig követi az aktuális mozgásaidat, és valamennyire korrigálja a fel nem ébredős állást, hogy mettől meddig legyen ez így. Aztán egy hirtelen arc felé irányuló mozdulatra felébred, és ellentétes mozdulatra megint elalszik. A hibát az adja, hogy nem módosít elég jól az óra, nem követi elég jól, hogy éppen mi számít fel nem ébredős térnek. Ha leülök a gép elé, és nem úgy áll a kezem, hogy a hüvelykujjam néz felfelé, hanem gépelésre készen, tenyérrel lefelé van, akkor az óra az eddigi állapotához képest most durván 90°-kal el van forgatva ergo, felébred, és úgy is marad vagy 1 percig, mert azt hiszi, hogy nézed. Ilyenkor félmegoldást jelenthet az, hogy ha felébred olyan pozícióban, ahol nem kéne, lelövöd gombbal, és akkor valamilyen szinten veszi a lapot, hogy nem kéne belepofáznia a dolgokba most. Ez mindig csak ideig-óráig tartott, tehát itt szoftveres hiányosságról is beszélhetünk, szó se róla, de szerintem ez a funkció egyszerűen sosem fog jól működni. Akkor lehetne ez egy tökéletesen működő dolog, ha lenne egy ingerküszöbe az órának, hogy mennyire hirtelen kell, legalább mekkora szögben elfordítanod, hogy felébredjen. Jelen pillanatban a kínosan lassú fordításokra is felébred, ha eléri a megfelelő fokszámot. Legalább tudjuk, hogy ha valami, hát a giroszkóp marhára működik benne. Na, szóval szerintem ez egy erősen kiforratlan funkció még, és nem igazán rovom fel a gyártónak, mert másnál is jelen van a hiba. Elsiklani viszont semmiképp nem lehet felette, mert az okosórák is rettentő gyorsan merülnek, csakúgy, mint a legtöbb okos eszköz, és ha random villog a kijelző, az egészen biztosan nem tesz jót az akksiidőnek.

Az első, ami feltűnt, hogy a menü, vagyis a funkciólista rettentően emlékeztet a Blitzwolfnál látottakra. Ezt villámgyorsan kiküszöböltem a főtéma átállításával, és egy olyan frappáns, fiatalos, és komolynak mutatkozó kis színvilág, és ikoncsokor tárult elém, hogy csak vigyorogtam, hogy néha Kínából is jön valami döfi. Sorra veszem szerintem a funkciókat, mint legutóbb, és akkor biztosan nem marad ki semmi.

- Telefonkönyv: nekem úgy tűnik, hogy a telefonon talált minden kapcsolatot (e-mail, telszám, esetleg más elérhetőségek) felsorol. Keresésre van lehetőség, a nagyító ikonra bökve egy a Blitzwolfénál lényegesen nagyobb billentyűzet tárul elénk, ami ki sem fér a képernyőre, ezért táblázatos elrendezésben van, és húzással gördülhetünk lefelé a többi betűhöz. Megfelelő megoldásnak tartom, mert kezelhető, és úgysem gyakran fogjuk használni.

- Tárcsázó: tök olyan, mint Androidon, semmi különleges.

- Híváslista: mindent egy listában mutat, bökésre megkérdezi, hogy felhívod-e.

- Üzenetek: az SMS-eket mutatja, de nem görgethetően, mint a Droid, hanem csak a legutóbb megkapottat. Kicsit kevésbé tartom értelmesen használható funkciónak.

- Remote notifier: itt találhatóak a telefonra kapott értesítések, de egy balra húzással bármikor elérhetőek amúgy is. Kicsit láma, nekem annyira nem jött át.

- Find my device: elkezdi rezgetni és közepes hangerő környékén csipogtatni a párosított telefont. Érdekes ötlet és bár távolról sem újdonság, nekem tetszik.

- Ébresztőóra: beállítható az idő, az ismétlés, a csengőhang, és a típus (hangos/rezgő).

- Naptár: napi és havi nézet van, a nézésen kívül semmit nem tudtam benne csinálni. Talán nem is baj.

- BT zene: elkezdte random sorrendben lejátszani a telefonon talált zenéket alig hallható hangerővel az órán. Erre mondta Csipkés "Zsoli" Zoltán a Mónika Show leadatlan részében, hogy ,,meglepetés, ha én tudom, hogy ilyen meglepetés- e... nem kívánom senkinek sem!"

- Remote capture: ökörség. Távolról bekapcsolja a telefon kameráját, de nem ám annak a minőségében fotóz, hanem BT-n áthúz egy még a VGA-tól is távol álló képet, és azt tárolja el az órán. Hasznavehetetlen hülyeség, főleg, hogy nem is mindig működik.

- BT connection: párosítást itt lehet intézni. Korrekt.

- Fájlmenedzser: 3.4 megán gazdálkodhatunk, pdf-et nem olvas be, szerintem érdemes elengedni.

- Pedometer: szokásos futós cucc. Lépésszámot, távot, és kcal-t mutat, beállítható a cél, magasság, tömeg, és csekkolható a korábbi mindenféle eredmény.

- Alvás monitor: szerintem nem ér semmit, csak úgy, mint a Mi Band-nél, vagy az előző óránál. Fölösleges hülyeség.

- MainUITheme: 2 téma közül választhatunk, az első szerintem béna, a második tök király.

- Emlékeztető: szól néha, hogy állj fel, és mozogjál, mert odanősz a székhez. Nekem már mindegy.

- Pulzusmérő: egyszer kiméri, és eltárolja. Szerintem jól működik, persze nem tudtam ellenőrizni semmivel.

- Pulzusmérő 2: ez ki is rajzolja és real-time követi, de itt nincs history. Nekem bejött, bár tény, hogy sosem fogom használni.

- Diktafon: kiírja, hogy még mennyi rögzíthető, de ilyenkor valamiért levágódik BT-ről. Nem találtam beállításokat.

- Quick response: itt a QR-kód az appjához, amit a telefonra kell tenni. Később szó lesz róla.

- Stopper: semmi különlegesre ne számítsatok, csak az alap funkciók.

- Számológép: négy alapműveletre jó csak.

- Beállítások: BT (ki/be, láthatóság, név), óra (ébresztéskor megjelenő kép, időszinkronizálás telóval), hang (értesítés típusa, válogatás a különféle karácsonyi dalokra emlékeztető gagyi kínai csilingelések között), hangerő (multimédia, csörgés, értesítés), kijelző (háttérkép, menüelrendezés, fényerő, ébrenlét ideje), mozgások (flip-to-kuss bejövő hívásokra és riasztásokra, ébresztő gesztus, rázással hívásfelvétel), nemzetközi (automata szinkronizáció, nyelv, név kijelzés), appok (majd a telefonos appból lehet néhány plusz óra kinézetet, meg egy Yahoo weathert felrakni), reset, eszközről (mindenféle nevek, verziószámok, dátumok).

Nos, ezzel a listával végére is értem a funkciók felsorolásának, jöhet az app. Az említett QR-kód egy bizonyos Fundo Wear nevű applikációhoz vezet, ami nem is olyan tré, mint vártam. Kérte, hogy regisztráljak hozzájuk, gondolom felhőbe akarta tölteni a mindenféle adatomat, megengedtem neki. Rólam már úgyis tudnak mindent a kínaiak.

Elindítva és bejelentkezve (spambe kaphatjátok a visszaigazoló e-mailt!) a Home képernyőn általános adatokat láthatunk a futkározással és alvással kapcsolatban. Majd töltögetek még fel képeket a mappába, de hóban nincs kedvem futni menni. Az adatoknak kell némi idő, amíg szinkronizálódnak, de mire kifújjuk magunkat egy kiadós futás után, már csekkolhatjuk is a mindenféle skálákat, amik összehasonlítják az előző eredményekkel az aktuálisat, megnézhetjük a history minden elemét, az alvással ugyanez eljátszható. Ha mértünk pulzust, azt mutatja a saját menüje, de ha kínaiak lennénk, akkor akár az ezt az appot használó haverokat is megkereshetnénk, feltölthetnénk az adatainkat, másokhoz viszonyíthatnánk magunkat, satöbbi. az az erős benyomásom támadt, hogy kint ezt rettentő sokan használhatják. Kényszerített szinkronizálásra is rábírhatjuk az appot, módosíthatjuk a személyes, SOS, értesítési beállításokat, innen rakhatjuk fel azt a pár plusz appot, ami elérhető, és módosíthatjuk a célértékeket, ami a sportot illeti.

Képek a szoftverről

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Insteon okosotthon rendszer

    Bemutatom a felépítését, működését, az egyes eszközök tudását és azt, hogy mennyire könnyű kiépíteni, fenntartani.

  • Wonlex GV08 okosóra és GW300 nyomkövető óra

    Két órát teszteltem, az első egy klasszikus tudású okosóra, míg a másik célja a nyomkövetés. Ennek segítségével a szülők biztonságban tudhatják a gyerkőcöt aki hordja azt.

  • Ticwatch 2 – ments meg

    Funkciók tekintetében a Ticwatch 2 a tökéletes edzőtárs, de néha szó szerint életmentő is tud lenni.

  • Lenovo Watch 9 – hibrid legenda

    A PC-s területen népszerű gyártó a viselhető eszközök egyre bővülő piacán is szerencsét próbál hibrid órájával.

Előzmények

  • Logout TV: Már a csukló is okos

    Ma egy régebbi okosórát fogok bemutatni: a Motorola 360-at, de inkább azt, hogy mégis mire jó egy ilyen kütyü.

  • Blitzwolf 40W 5 portos USB töltő

    Nem adom fel a próbálkozást egy melléfogás után. Rettegj Blitzwolf, mert jövök!

  • Blitzwolf GV18 okosóra

    Gépi csontozású csirkemell hajszálakkal, meg rajta maradt szőrrel: oké, 11.000-ért mit várok, de ez nem okosóra.

  • LG G3 és LG G Watch R

    Manapság divatos az okosóra és okostelefon kombinációja: lássuk mit tud az LG házon belüli kombó megoldása!

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.