2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

"Média háború" otthon. Azaz hogyan fér meg LP, DAT, CD, HTPC egy csárdában 1.

Írta: | Kulcsszavak: LP . VINYL . BAKELIT . DAT . HTPC . analóg

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

A következő néhány bejegyzésen keresztül leírom, hogy miként cseréltem le a saját magam által készített elektronikákat részben gyáriakra a műhelyfelszámolásom "következtében".

A jelenlegi rendszerem:
Technics SL-151MKII/SME III/Dynavector Karat 23RSmkII
Ortofon MCA76 mc előfok, maszek félvezetős RIAA
Rasberry Pi 2/Hifiberry DAC+/RuneAudio
AUDIOLAB 8000Q/P
ProAc Tablette 2000 Signature/Valhalla állványok
Ortofon és Straight Wire IC, Kimber 8TC hangszóró és Audio Note L hálózati kábelek

Előszőr az analóg vonal

Kb. 1.5 éve eladtam a Manticore/SME/Ortofon lejátszómat. De! Megint úgy jártam, mint kb.10 éve. Az eladás után nem sokkal "elvonási" tünetek jelentkeztek. Ezért elkezdtem keresgetni vmi cuccost, de most megpróbáltam ésszerű keretek között maradni. Kerestem olcsó szíjhajtású komplett lemezjátszót: DUAL CS505, NAD 5120. Sajnos nem találtam használható állapotút elfogadható áron. Találtam viszont egy Pioneer PL-514X-et Ortofon MC20MKII-vel jelentéktelen összegért. A hangszedő miatt megvettem, de ha már meg van, akkor meghallgattam. Meglepően jól szólt. Tized áron, mint a Manticore! Természetesen rosszabb volt, de teljesen vállalhatóan hallgatható. Egy világ "omlott" össze bennem. Viszont vigyorgott a pénztárcám, mert nem tűnt a továbbiakban ködös álomképnek az olcsón jót kompromisszum. Őszintén szólva nem is keresgettem volna tovább ha nem búgott volna cefetül az MC a Pioba. Nem csak az Ortofon hanem a Dynavector is. Meg néztem mit tudok tenni a dolog ellen, de a teljes átépítésen kívül nem találtam megnyugtató megoldást. Ezt meg nem érte volna meg. Tehát tovább keresgettem és feladtam a másik előítéletemet is: DD-t soha. Találtam tavasszal egy Luxman PD-284-es lejátszót, meg vettem egy Audio Technica AT-150MLX hangszedőt. A Luxman az Ortofonnal katasztrófa volt. Az AT-val viszont jó volt. Elkövettem azt a hibát, hogy az AT-t belepróbáltam a Pio-ba is. Jobb volt, mint a Luxman. Nem ebben, vagy abban, hanem az egész megszólalás. Innentől kezdve nyomozgatni kezdtem a neten, hogy milyen DD jöhetne számításba. És bumm: Micro Seiki DQX-500, vagy DQX-1000. Egy vagyonért. Vagy Technics SL-1200 vagy vmelyik változata. Keresgélésem eredménye végül is egy Technics SL-1500 lett. Bármelyik hangszedőmmel jól szólt, de a legjobban az AT-150MLX-el. Megnyugodtam: meg van az "olcsó, de jó" kompromisszum. Az ősszel találtam egy Technics SL-151MKII-t gyárilag SME karral. Ebben már a Dynavector hangszedőm szól messze a legjobban. Sőt lehet, hogy a Manticore-nál is jobb, bár sok minden változott a rendszeremben. Gyakorlatilag minden elektronika.

A következő részben a RIAA és az MC elő-fokozatok cseréjét járom egy kicsit körbe már az SL-151MKII/SME/Dynavector lejátszóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.