Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Mezga Aladár válasza liszi70 (#1443) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Hdmi-t terminálon biztos be lehet állítani"
Ez alatt mit értesz?"

Be kell lépni terminálon(pl. putty) kiadni az aply -j parancsot, ott látod milyen hanglejátszó hardverek vannak csatlakoztatva, és ez alapján az mpd.conf állományt módosítani.
Az optikai/usb-spdif adapter egyszerűbb megoldás. És valószínűleg jobb hangot ad mint a hdmi.

Itt van egy komplett leírás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1452) liszi70 válasza Mezga Aladár (#1451) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na jó. Ez a leírás és terminálos módosítás nem nekem valók, ennek a gondolatát már töröltem is agyam egyre szivacsosabb állományából.

"Az optikai/usb-spdif adapter egyszerűbb megoldás. És valószínűleg jobb hangot ad mint a hdmi."

Ez a lényeg, és ez biztató. Első körben elhúzok nagyon vékony fejű optikai kábelt szerezni, ha kis városomban van erre reális esély.

Köszönöm!

(#1453) Patice válasza liszi70 (#1452) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Első körben elhúzok nagyon vékony fejű optikai kábelt szerezni, ha kis városomban van erre reális esély."

Vidd magaddal a kockát és egyből próbáld bele! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1454) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Kis szösszenet.

Tegnap a wadia da táv nem használt gombjait, felprogramoztam a voyage-mpd play/pause/elöre/hátra funkcióihoz.
A táv tökéletes viszont utána észrevettem h., elkezdet véletlenszerűen pattogni a hang. (usb kimenet)
Belenéztem a logokba, túrtam a netet, hát nem kiderült h., az ir szenzor az usb buszra van csatlakoztatva.
Zavarják egymást. :O

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1455) Patice válasza Mezga Aladár (#1454) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Belenéztem a logokba, túrtam a netet, hát nem kiderült h., az ir szenzor az usb buszra van csatlakoztatva."

:Y :(((

Pedig én is akartam használni a beépített IR adó-vevőt. De így felejtős. Marad a dedikált, headless felállás + mobil eszközről vezérlés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1456) liszi70 válasza Patice (#1453) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Vidd magaddal a kockát és egyből próbáld bele!"

Igen, így gondoltam én is. Farzsebben is elfér! :D

[ Szerkesztve ]

(#1457) Mezga Aladár válasza Patice (#1455) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ácsi, nekem fitpc2 a gépem, neked pedig a kocka. Koránt sem biztos h., nálad is ue lesz.
Sőt lehet h., nálam is megszűnik a helyzet ha egy másuk usb csatit használok.
Erre már nem volt kedvem tegnap este. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1458) Patice válasza Mezga Aladár (#1457) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ja, télleg. :D :W

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1459) liszi70


liszi70
nagyúr

Megszólalt végre a kocka. (Hosszas keresgélés után, egy kis műszaki bolt legmélyebb bugyraiban találtam egy 0.5 méteres optikai kábelt, aminek végre megfelelően szűk volt a feje, így passzentosan épp befért a CuBox-i aljzatába.) :)
Most csak egy gyors kipróbálásra volt időm, holnap majd tesztelgetem.

Addig tud nekem valaki egy alapszintű ismeretterjesztést nyújtani az RT kernel telepítésének menetéről? :B

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1460) Mezga Aladár válasza liszi70 (#1459) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Parancssorból megy. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1461) liszi70 válasza Mezga Aladár (#1460) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kösz....... :D

(#1462) lanora válasza Patice (#1404) üzenetére


lanora
csendes tag

Patice: persze! Igen, és minden átveszi a rezgését amihez hozzáér.

envagyok: bár ennyi megoldaná! :))

Duracellm...: simán! PÉLDÁUL.

(#1463) Mezga Aladár válasza lanora (#1462) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tegyél hozzà hsz. számot is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1464) Patice válasza lanora (#1462) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azt még egyszerű megoldani, hogy izoláld a bútorzattól, de hogy a hűtése is meg legyen oldva + ne is hallatsszon, az már kemény dió.

Betenném egy függőleges csőbe, erős zsinegekkel kikötözve 3 v. 4 ponton és felülre egy ventilátor a hűtés miatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1465) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szóval a pattogás.
Utána tesztelgettem egy kicsit, nem csak a ir szenzort üzemeltem be, hanem áttértem a gigabites kapcsolatra, és akkor jön elő a hang pattogása.
És úgy tűnik az rt kerneles verziókat érinti.
Csak azt nem értem h., a proci terhelése soha nem megy 40% fölé, és nem osztoznak az eszközök közös buszon, a lan egy pcie hidra csatlakozik. :F
Most kipróbálom belső lemezről is, és a problémás szoftver konfigot másik gépen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1466) Patice válasza Mezga Aladár (#1465) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor ez nekem szoftveres bugnak tűnik..

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1467) #16939776 válasza lanora (#1462) üzenetére


#16939776
törölt tag

az AOC változatban egy dugattyút lökdös hosszanti irányban a hálózati 50Hz, nem könnyű eset.
Csatolásmentesítéshez fel kellene csavarozni valami nagy sűrűségű nehéz dologra, ez alá rakni 3db acéltüskét és ezt ráállítani szintén valami nagy sűrűségű nehéz dologra.

(#1466) Patice: vagy nincs eléggé elszeparálva a LAN vezérlő tápja az USB tápjától.

[ Szerkesztve ]

(#1468) Mezga Aladár válasza Patice (#1466) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem úgy tűnik túl alacsony a késleltetés. A 9.2 első hallásra mentes tőle.

(#1467) Duracellm.
És úgy tűnik az rt kerneles verziókat érinti.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1469) Patice válasza Mezga Aladár (#1468) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 9.2 az mi? :U :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1470) Mezga Aladár válasza Patice (#1469) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi. voyage-mpd 0.9.2.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1471) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Megoldódott a percegés.
Egy plusz paramétert kellett hozzáadni az nfs mount-hoz. (rsize=8192)

Megint megerősíthetem h., az RT kernel nagyot dob a hangon.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1472) Warter


Warter
őstag

Volumio-hoz Theme selector. A zip fájlt kell letölteni és kitömöríteni a /var/www alá. :)

(#1473) liszi70


liszi70
nagyúr

Két kérdésem lenne Volumio-val kapcsolatban.

1. Mitől lehet, hogy kb. 20 perc tétlenség után elveszíti a PC-n lévő adatbázisát, tehát a megosztott, és előtte tökéletesen kezelt zenei mappákat. Tehát ennyi tétlenség után mindig újra fel kell ismertetni vele a PC zenei tartalmát, mert semmi nem indul el, előbb-utóbb a fájlok és mappák is eltűnnek a PC-s felületről és a MPDroid-ból is. Aztán a 2-3 perces keresés után megy minden tökéletesen bármeddig, egészen addig, míg valami miatt nincs kb. 20 perc tétlenség. 15-16 percet még elvisel, kipróbáltam, de 20-at már nem.

2. Mitől lehet, hogy az RT kernel feltelepítése után a zenei fájlok indításakor mindig lefagy? Visszatértem az eredeti Volumio-ra, mert használhatatlan lett a kernerrel.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1474) Mezga Aladár válasza liszi70 (#1473) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

1: Valószínűleg a kiszolgáló szakítja meg a kapcsolatot. Nézz bele a tűzfal beállításokba.
"Inaktív kapcsolatok fenntartása" Valami ilyen értelműt keress.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1475) liszi70 válasza Mezga Aladár (#1474) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Most kipróbáltam, nem ez a baj. Kikapcsoltam a tűzfalat és ugyanúgy elveszti a kapcsolatot a megosztott mappákkal.

(#1476) Mezga Aladár válasza liszi70 (#1475) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem a win egy idő után bontja az inaktív hálózati kapcsolatokat.
Próbál egy nfs szervert feltenni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1477) liszi70 válasza Mezga Aladár (#1476) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, de például a Dune esetén miért nem csinálja?

(#1478) Patice válasza liszi70 (#1477) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune-nek van felhasználóneve + jelszava?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1479) liszi70 válasza Patice (#1478) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nincs, de a Volumio-nak sem állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#1480) Mezga Aladár válasza liszi70 (#1477) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jogos. :R
Én azért mégis körbenéznék. A dune lehet h., küld időnként csomagokat a kapcsolat fenntartására.
A FreeNFS ingyenes én tennék egy próbát.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1481) liszi70 válasza Mezga Aladár (#1480) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, megpróbálom.

(#1482) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, van valaki, aki beleásta magát a Volumio netrádió részébe, és tudja, hogy lehet rádióadókat keresni? Pontosabban hogy lehet rádióadókat megtalálni, mert a jobb fent lévő kereső semmit az ég világon nem ad ki. A WEBRADIO/ iheartradio/ by-name alatt ezrével vannak rádióadók, de természetesen véletlenül sincs benne magyar vonatkozású, ami fontos lenne.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1483) Warter válasza liszi70 (#1482) üzenetére


Warter
őstag

Bármilyen rádió felvehető oda .pls vagy .m3u formátumban.

m3u:
http://radio.canstream.co.uk:8004/live.mp3

pls:
[playlist]
numberofentries=1
File1=http://176.31.113.37:8080
Title1=(#1 - 171/235) FRESH RADIO- Pop Rock Electro
Length1=-1
Version=2

Megcsinálod a gépeden a fájlt valami text editorban és felmásolod a gépre. SMB-n keresztül el kell, hogy érd azokat a mappákat.

(#1484) bogyo74


bogyo74
tag

Sziasztok,

Csatakoznék a fórumhoz, örülök, hogy ezzel a témával részletesen foglalkozik egy topic. Kivételes módon végig is olvastam a korábbi hozzászólásokat, szerencsére kezelhető mennyiségűek. Nagyon régóta terveztem a számítógép alapú zenelejátszóra átállást, de az i-re a pontot pár éve a CD játszóm többszöri meghibásodása tette fel. Így tavaly egy elhatározásra jutottam, és egy PI alapú zenelejátszóval bővítettem a zenei láncomat.

A lánc a következőképpen néz ki, ezzel kapcsolatosan kérnék tőletek tippeket, mivel lehetne jelentősebben javítani a hangon. Bár hozzáteszem, egyelőre elégedett vagyok vele, a CD játszómhoz képest nem érzem rosszabbnak a hangot.

Tehát a lánc:
- egyszerű telefonos USB tápegység
- egyszerű USB kábel
- Raspberry PI (B+, RuneAudio)
- HifiBerry Digi+ S/PDIF kimeneten használva (I2S porton csücsülő S/PDIF és optikai kimenet, amelyből a koax galvanikusan le van választva)
- KáCsa S/PDIF kábel (ide lehet, hogy átteszem a jelenleg a CD-hez használt Siltech kábelemet)
- Cambridge Audio DACMagic (az első széria, de digitális bemeneten tudja a 24/96-ot)
- nem emlékszem, milyen interconnect, de nem a legalsó kategória
- NAD C320BEE integrált erősítő
- vdH D352 hangfalkábel
- Tannoy Mercury F3 hangszórók

Tervezem még próbálni a Voyage MuBox szoftvert is, sok jól olvastam a fórumon róla. Ezen felül gondolkodom a fenti tápegység cseréjén is, a forrasztás egyáltalán nem áll távol tőlem, azonban a NYÁK gyártásból már „kinőttem”, amit másképp megfogalmazva nem szívesen csinálnék ;-).

Rendszerint jazz, komolyzene szól rajta, sokszor webrádió. Ezen kívül még IR vevőt applikáltam rá, ez a projekt majdnem teljesen kész (nem indul automatikusan az irexec szolgáltatás, de még reszelek rajta), és egy doboz projekt áll még előttem.

„Röviden” ennyi, ha van jó ötletetek, tippetek, szívesen fogadom. Mivel sok bemutatkozás azzal kezdődött, hogy linux nem, így én is leírom, linux welcome, windows alapú eszközt zenelejátszásra (sem, vagy főleg) nem vagyok hajlandó használni ;-). De persze nem flame indító, csak az én irányultságomat jelezném ;-).

Bogyó

(#1485) Patice válasza bogyo74 (#1484) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem ez így egy teljesen korrekt lánc, jól összeválogattad, csak komolyabb komponens cserével lehet rajta fejleszteni, ha egyáltalán akarsz.

Nem írtad, hogy a Málna miről kapja a zenei anyagot?

Voyage MuBox-ot ajánlom kipróbálni a realtime kernellel, Rune is az MPD-t használja tudtommal, csak nem RT kernellel és többen ennek tulajdonítjuk az eddigi legjobb hangot ezen a vonalon.

Tápegység cserén agyalok én is. Csak nem tudom bevállalható-e egy egyszerű, kínai gyártmányú lineáris táp, vagy jobb lenne ha magam építeném.

Miben szeretnél amúgy fejlődést?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1486) liszi70 válasza Warter (#1483) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! m3u és pls fájlokat már kigyűjtöttem egy mappába (a millioradio.hu-ról töltöttem le őket), de nagyon megbízhatatlanul indítja el őket a Volumio, például a a Petőfi, Bartók lejátszása pl. pár másodperc múlva megszakad. Ugyanezek a fájlok foobarral teljesen jók. De például a Jazzy jól működik.

"http://radio.canstream.co.uk:8004/live.mp3"

És honnan szedjem rádiónként ezeket a webcímeket? Egyébként ezt is beletettem a volumio rádió hozzáadás ablakába, de nem szólal meg.

Ezeket a pls fájlokat, egyenként, rádiónként megcsinálni, nem semmi művelet! Reméltem, hogy lesz valami egyszerűbb megoldás, de úgy látom, a Volumio erre nem igazán való.

[ Szerkesztve ]

(#1487) bogyo74 válasza Patice (#1485) üzenetére


bogyo74
tag

Köszönöm. Valóban lemaradt, pen-drive-ról hallgatom a zenét, egyelőre egy 64MB-oson elfér annyi, amit első körben összeválogattam magamnak, a CD még üzemképes. Jellemzően 16/44-es flac-ok, akad pár nagyobb felbontású is, de azt főleg próbaképpen.

Igen, a Rune alatt is MPD van. Valami oka volt, hogy a Volumio után erre tértem át, de már nem emlékszem. Talán annyi, hogy a volumio-ban (azaz a korábbi mpd-ben) nem volt még meg a cue+1flac lejátszása normálisan.

De mindenképpen a voyage lesz a következő, egyelőre ott tartok, hogy kiírtam egy sd kártyára, de még nem próbáltam ki. Annyi furcsaságot tapasztaltam, hogy linuxos gépen a kiírás után bár látom a 2 partíciót, nem tudom felmount-olni őket. Mindenesetre kipróbálom, elvileg kezeli a Hifiberry-met, és majd jövök kérdésekkel, ha elakadok.

Fejlődés: Pontosan úgy fogalmaznám meg, hogy nem szeretném, ha a lánc bármely eleme lekorlátozná a tudását, ezért tettem közszemlére, hátha kiszúrtok egy jó gyenge láncszemet. Tápból mindenképpen fogok venni/építeni egy jobbat, bár az I2S csatolás és a S/PDIF galvanikus leválasztása ennek a szerepét az én szememben csökkenti, de nem akkora tétel, ennyit megér a zenehallgatás. A következő nagyobb lépés a hangfal cseréje lesz, csak attól félek, az ismét ránt majd magával pár komponens cseréjét, ezt már korábban eljátszottam ;-). Nem rossz a hangfal, de bizonyos paraméterekben a bő 20 éve vásárolt és nemrég javított Videoton Preludium is leveri. Persze összességében a mostani nyert, azért is nem cseréltem vissza. Szeretem a részletező, stabil középtartománnyal és a szépen szóló, de nem eltúlzott magasakkal bíró rendszereket, de valóban, a mostanimmal is elégedett vagyok alapvetően. Csak a kisördög bujkál bennem is ;-)

Bogyó

(#1488) Patice válasza bogyo74 (#1487) üzenetére


Patice
Topikgazda

I2S-es DAC-kal én kipróbálnám a hálózati zenelejátszást, első körben mondjuk egy másik gépről, hátha jobb a hangja úgy. :B

Táp: :C Próbáld ki! :K

" A következő nagyobb lépés a hangfal cseréje lesz, csak attól félek, az ismét ránt majd magával pár komponens cseréjét, ezt már korábban eljátszottam ;-)"

Ez sajnos ilyen. Ezért is írtam, hogy előrelépés csak a komponensek cseréjével lesz nagyobb mértékű, szerintem. Csak hát igen, ha az egyiket jobbra cseréled (pl. hangfal), akkor nem ártana hozzá jobb erősítő, közéjük jobb kábel, de ha már ilyen jó a vége, akkor az elején is lehetne faragni --> jobb DAC, akkor meg kell jobb IC, jobb digit kábel.... És máris kicserélted a láncod nagy részét. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1489) liszi70 válasza bogyo74 (#1487) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a volumio-ban (azaz a korábbi mpd-ben) nem volt még meg a cue+1flac lejátszása normálisan"

Már megvan! :K (Ez nekem is fontos.)

(#1490) Mezga Aladár válasza bogyo74 (#1484) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem tetszik a láncod.
Ami pluszt hozhat a tápcsere és a mubox.

"nem indul automatikusan az irexec szolgáltatás"

Ezzel én is szívtam a lényeg "irexec --daemon /root/.lircd"
Így el is indul a szolgáltatás boot közben.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1491) bogyo74 válasza Patice (#1488) üzenetére


bogyo74
tag

Maga a DAC S/PDIF-en kapja a jelet, az I2S-t a Hifiberry alakítja át, azt meg a PI tudja meghajtani csak (tudom, át lehetne alakítani).

Igen, a táp, csak nem tudom, merre induljak el. Egyszerű hobbistaként a hagyományos trafó, graetz híd, jó nagy pufferkondik, és egy stabilizátor kombinációban tudok gondolkodni, ott elhiszem, hogy jó minőségű tápfeszt tudok előállítani, és nagy amperekről nem beszélünk. De nem biztos, hogy ez az üdvös megoldás.

Bogyó

(#1492) bogyo74 válasza Mezga Aladár (#1490) üzenetére


bogyo74
tag

Most fejből írom, rune ugye Archlinux alapú. Ott systemd biztosítja a service-ek indítását, létre is hoztam a /usr/lib/systemd/system/irexec.service fájlt, és be is állítottam. A boot process során nem tudja indítani a szolgáltatást (pedig amitől függ, az valóban előtte elindul), és ha boot után adom ki a systemctl start irexec
parancsot, akkor meg igen. No itt akadtam el. De lehet, hogy a mubox megoldja a problémámat, az ugye debian alapú, otthonosabban érzem magam benne.

Otthon meg tudom nézni majd, de az irexec.service vélhetőleg daemon-ként indítja.

[ Szerkesztve ]

Bogyó

(#1493) Mezga Aladár válasza bogyo74 (#1492) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen debian.
Egy függősége van tudtommal az maga a lirc.
A probléma az hogy serviceként indítva boot közben nem találja a konfigurációs állományt. [link]
Tehát a parancsban a teljes elérési utat kell megadni a ".lircd" állománynak
Én csináltam egy szkriptet, bemásoltam az /etc/init.d mappába, futtathatóvá tettem majd beregisztráltam mit indítható szolgáltatás. De müxik úgy is h., valamelyik rc.local fájlba írtam be a parancsot.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1494) bogyo74 válasza Mezga Aladár (#1493) üzenetére


bogyo74
tag

Köszi, kipróbálom este.

Bogyó

(#1495) Mezga Aladár válasza bogyo74 (#1494) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam így néz ki. Nem saját, internetes leírások alapján készítettem, de müxik.

Hozz létre egy állományt mondjuk a "nano /etc/init.d/startirexec.sh" parancsal.
Írd be

#! /bin/bash

### BEGIN INIT INFO
# Provides: irexec
# Required-Start: $all
# Required-Stop: $all
# Default-Start: 2 3 4 5
# Default-Stop: 0 1 6
# Short-Description: starts instance of irexec
# Description: starts instance of irexec
### END INIT INFO

irexec -d /root/.lircrc
exit 0#! /bin/bash

Mentés.
Tedd futtathatóvá a "chmod +x /etc/init.d/startirexec.sh" paranccsal.
Regisztráld be hogy indításkor lefusson a "update-rc.d startirexec.sh" defaults paranccsal.

Reboot és a voyege-mpd alatt tökéletesen müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1496) bogyo74 válasza Mezga Aladár (#1495) üzenetére


bogyo74
tag

Köszi, de ez úgy tűnik debian alatt ok, de az arch alatti systemd esetében nem. Megnéztem, nincs rc.local sem, azt is csak szimulálja szükség esetén.
Próbáltam először az útvonalat a .lircrc -nél, de az sem segített. Szerencsére a rune fórumán korábbi és sokáig megválaszolatlan kérdésemet megtalálva ismét, meglett a jó válasz is rá. A lényeg, hogy egy 3sec-es várakozást be kellett iktatni elé, és most lőn jóság, megy :-)

Egyébként most így néz ki a systemd/irexec.service:
[Unit]
Description=Starting irexec daemon
Wants=lircd.service
After=network.target

[Service]
Type=simple
ExecStartPre=/usr/bin/sh -c "sleep 3"
ExecStart=/usr/bin/irexec /etc/conf.d/lircrc

[Install]
WantedBy=multi-user.target

Most már jöhet a voyage :-), és köszi az eddigi segítséget is.

Bogyó

(#1497) simongab


simongab
senior tag

Gyerkők, mi kellhet nekem ha megbízhatóan akadásmentesen akarok csak zenét hallgatni 24 Bit -es FLAC ot, kell egy 5-6 coll os 10 méterről jól olvasható kijelző, 100GB tárhely Wifi a stream rádiókhoz, és eghy viszonylag elegáns távvezérlő.
Raspberry nagyon tetszik megoldásnak, de nagyon zöldfülű vagyok ebben

(#1498) Ribi válasza simongab (#1497) üzenetére


Ribi
nagyúr

10 méterről te bármit el tudnál olvasni a mobilodon?
:N

(#1499) Patice válasza simongab (#1497) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahogy írtad, Raspi + hifiberry rá. Hálózatról etethető telefonról vezérelhető.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1500) simongab válasza Patice (#1499) üzenetére


simongab
senior tag

Köszi ! Az van, hogy éjjel szarrá nézegettem az oldalakat. Szal: A+ 256 elviszi ami kell? Normális diszkrét távszabi kell hozzá. Ráraknék egy A1560 IR távirányítót ha van ilyen vagy valami olcsóbb megoldást . Gondoltam, hogy az oprendszer és a zenék egy 64G-s SD kártyán lennének. Nem baj hogy egy particion vannak a zenék és a rendszer? Lenne hozzá egy 3,5-ös LCD panel. Bocs, tényleg nem fogjuk látni 10 méterről :D Legyen 3 :D Hangkártyában bizonytalan vagyok, itt tényleg fontos a minőség. Valamint kellene egy Wi-fi adapter, ami ugye lefoglalja az egyetlen USB-t, vagy van más megoldás? Tápegység: mivel helyhez kötött, érdemes hozzá építeni egy normál tápegységet? A szoftver pedig: olyan kellene ami rögtön és gyorsan indul, csak a lejátszassal foglalkozik, és túl sok gyümölcsöt nem látni az induláskor :D Nehéz ezt összeheggeszteni? Köszi a válaszokat :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.