Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41951) HUfantom válasza gordonfreemN (#41949) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem hinném :N

Gondoljuk csak el a 90fokos elforgatás miatt ott sokkal több pixel van egy oszlopban a szélén. :))

2560X1440 van középen és 1024X1280 meg a szélén.
Namost ugyanannyi helyen kéne megjeleníteni 1280 és 1440 képpontot ami lehetetlen
/ feltéve ha azt vesszük alapul, hogy a látható képméret ugyanolyan magas. /

Bár tovább gondolva:
Ha a monitorokban a 1 pixel pontosan ugyanakkora lenne :F és a szomszédos távolság ugyanaz :Y lenne, akkor lehetséges elméletileg...... :C

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41952) sg22


sg22
senior tag

és milyen 13/10es csövet ajánlotok akkor?

what should I do about this?!

(#41953) DigitXT válasza rob210 (#41948) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha a 16/13-as könnyen törik, akkor a 19/13-as még könnyebben?
Szerintem ez fordított logika... Adott belső átmérő mellett (feltéve,
hogy a csövek azonos anyagból készültek), az hajlamos kevésbé
megtörni, amelynek nagyobb a külső átmérője -> a vastagabb falú.

(#41954) csib41 válasza DigitXT (#41953) üzenetére


csib41
aktív tag

Ez így van, viszont nehezen elhelyezhető. Nálam is a házból kivezetésnél törésgátló kell sajnos. Bár én a 10-es belsejű csövet túl "vékonynak" találom. És ott van a nagyobb, mindig jobb szlogen is. Nálam ez a max ami még minimális törés mellett elfér, ezért használom így.

(#41955) DigitXT válasza csib41 (#41954) üzenetére


DigitXT
félisten

A "szlogen" lehet, hogy ott van de olvasgass teszteket:
10-es belső fölött semmit nem nő a teljesítmény, mivel
a G1/4"-es csatik átmérője kb. ekkora. Tehát maximum
a dizájn miatt jó vastagabb csövet venni - ha egyáltalán.

Részemről 16/10-re szavazok: masszív cső, jól ívelhető.

Szerk: azt írod, hogy túl vékonynak találod. Gondolom
ezt mérési eredményekkel nem tudnád alátámasztani,
csak szubjektíve gondolod így, hogy túl vékony.:))

[ Szerkesztve ]

(#41956) csib41 válasza DigitXT (#41955) üzenetére


csib41
aktív tag

A kinézetre értem, hogy a 10-es cső nekem olyan volt, mintha anorexiás lenne vagy nem tudom. Így, hogy picivel vastagabbak a csövek, meg közelít az "erőt sugárzik" társaságba.:DDD
Majd ha lesz(nek) új blokk(ok) akkor, majd lesz új csövezés is.(16/10) Meg egy kis házcsinosítás stbstb. Ha egyszer elkapott valami azt tökéletesre akarom kihozni. :))

(#41957) rob210 válasza DigitXT (#41953) üzenetére


rob210
nagyúr

A cső ellenálása nagyobb ezálltal ridegebb, nehezebben formálható, minél vastagabb egy cső fal annál nehezebben formálható, ezáltal, ha hajlítod, könnyebben törik. ez a cső anyagától is nagyban függ ez persze egyértelmű. de egy nagyobb keresztmetszetű csövet ugyan olyan anyagösszetétel mellett nehezebben tudsz ugyan akkora ívre hajlítani mint egy kisebb keresztmetszetűt.
remélem azt írtam amit akartam,mert elég fáradt vagyok.

Renault power

(#41958) csib41


csib41
aktív tag

Hatalmas lelkesedéssel nekiálltam csavarhúzóval és kalapáccsal a régi hűtőládának. A dolog vége az lett, hogy feleslegesen vesződtem vele és a kalapács hatására véletlen többszöri horpadás áldozata lett. Legközelebb 2x meggondolja majd lesz e benne radiátor, ha szét akarom szedni.:DDD

(#41959) DigitXT válasza rob210 (#41957) üzenetére


DigitXT
félisten

Jó, hát ugyanakkora ívre ne próbálj hajlítani egy 10/8-as meg egy 16/10-est.
Viszont használhatóságban egy 10/8-as papírvékony vacak... Használható,
de ha az nem törik könnyen, akkor semmi. Ha 8-as belső, akkor min 11/8,
de még pár tized mm is számít, ha nem szabvány 11-es az a külső.:))
Tudom, hogy a 13/10 jól használható, mivel sokan írtátok, ettől függetlenül
én tartom magam ahhoz, hogy a 16/10 az egyik "legmasszívabb" méret.:D

csib41: erőt sugárzik, meg anorexiás? Még mindig vízhűtésről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#41960) csib41 válasza DigitXT (#41959) üzenetére


csib41
aktív tag

"Még mindig vízhűtésről beszélünk?"

Igen, csak lázas vagyok rendesen és nem találom a megfelelő szakszavakat.:DDD

(#41961) rob210 válasza DigitXT (#41959) üzenetére


rob210
nagyúr

akkor én a speckó 12/10 es méretemmel ezek szerint befoghatom a pofám:)

Renault power

(#41962) P1ty1


P1ty1
csendes tag

Hali!

Szeretnék némi segítséget kérni. Kihullott a vga-m egy Heatkiller gpu-x x1800/1900-as vizesblokk alól. A szűkös anyagi helyzet következtében egy HD5670-es kártya kerül a gépbe. Keresgéltem a neten és sehol nem találtam rávaló blokkot és az jutott eszembe hogy esetleg a heatkillert át lehetne-e alakítani úgy, hogy rá mennyen. Szóval ötleteket várok, illetve, ha valaki ismer olyan blokkot ami rámenne, annak is örülnék. :R

Üdv mindenkinek: P1ty1

Make Love, Not Warcraft...

(#41963) sg22 válasza P1ty1 (#41962) üzenetére


sg22
senior tag

szerintem abból még olyan fajta is van ami passzivban elmegy, minek rá blokk :F

what should I do about this?!

(#41964) DigitXT válasza rob210 (#41961) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem neked nem is vízhűtéshez készült csöved van.:)
Mintha magad írtad volna, hogy autósboltban vett benzincső:
ilyet én nem nagyon használok, nem tudom véleményezni...

(#41965) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Ennek is csak utána (vagy egy kicsit vissza) kell olvasni. A vízhűtésekhez árult csövek összetételükből adódóan sokkal puhábbak (rugalmasabbak) a hagyományos csöveknél és ez által jobban hajlíthatóak. Egyet értek DigitXT-vel miszerint a vízhűtésekhez árult csövek közül a 16/10 a legjobb választás, falvastagsága miatt!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41966) madaraszf válasza P1ty1 (#41962) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Mivel a HD5670 elmegy simán passzívban is, ezért nem lesz vele nagy gondod. A GPU-ra teszel egy blokkot, a többi alkatrészt pedig besünized és megszellőzteted a kártyát. Mérd meg a GPU melletti lyukak közötti távolságot és keress egy olyan univerzális blokkot amit arra fel tudsz fogatni és kész! Az átalakítgatások előtt inkább egy kis körülnézést javaslok! ;)

Ezen a képen épp látszik 2 lyuk a négyből!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41967) csib41 válasza madaraszf (#41966) üzenetére


csib41
aktív tag

Ha tudja a blokkjában milyen úton-módon halad a víz, akkor egy szimpla fűrésszel méretrevághatja. Utána viszont marad a sünizés, levegőztetés.

szerk: nem mutasja kép :D

[ Szerkesztve ]

(#41968) madaraszf válasza csib41 (#41967) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ha olcsón és egyszerűen megoldható a dolog, én nem vagyok a barkácsolás híve! Azért az is számít (legalább is nekem), hogy hogyan néz ki! :K

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41969) csib41 válasza madaraszf (#41968) üzenetére


csib41
aktív tag

Aki nem tud egyenesen fűrészelni természetesen ne is kezdjen bele. Az éleket szépen becsiszolja, polírozza, egy kis lakk és mehet is a karira. Persze tény, hogy olcsón lehet hozzájutni az univerzális blokkokhoz.

(#41970) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv erdeklodnek szerintetek hasznaltan mennyit erhet ez a blokk?
AquaBay M4 HDD blokk (CL-W0082)

(#41971) sg22


sg22
senior tag

link

what should I do about this?!

(#41972) sg22


sg22
senior tag

most néztem át a dobozomat, és van vagy 5-6 méter ilyen csövem. erről valakinek vélemény?

nemis tudtam hogy van 16/12es cső is :U

szerk: ha nem muszály nem vennék új csöveket

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#41973) gordonfreemN válasza madaraszf (#41966) üzenetére


gordonfreemN
addikt

nekem lenne is elado univerzalis blokkom, meg valogatni is lehet;)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41974) Cybertrone válasza sg22 (#41972) üzenetére


Cybertrone
veterán

Merev! :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41975) sg22 válasza Cybertrone (#41974) üzenetére


sg22
senior tag

most hogy mondtad megnéztem, és valóban merevebb egy picit, de nem is lesznek nagy hajlitások nálam

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#41976) DigitXT válasza sg22 (#41972) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán használhatod ezt a csövet, nincs vele semmi gond.

Ha vannak HF csatijaid, azokra könnyen rá is megy. Igen:
10-es belsejű cső baromi nehezen megy azokra rá. (Én is
ezért cseréltem le szép lassan az összeset hollandisra...)

(#41977) rob210 válasza sg22 (#41963) üzenetére


rob210
nagyúr

valóban én írtam és az is.
pont azért vettem ilyet, mert ellenállóbb a vízhez készült csöveknél, meg sokkal rugalmasabb is.
én mindig ilyet használtam, soha semmi bajom nem volt vele, tehettem én a vízbe akármilyen adalékot, sose kezdte meg a csövet, nem mattította, nem színezte el.

Renault power

(#41978) HUfantom


HUfantom
őstag

Ezen csodához sikerült hozzájutnom a délután folyamán.
Az eladó mondta hogy valamivel könnyen ki lehet takarítani szét sem kell szedni.
Mivel ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41979) DigitXT válasza HUfantom (#41978) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért én csak szétszedném, ha már ilyen "koszos".:)

(#41980) HUfantom válasza DigitXT (#41979) üzenetére


HUfantom
őstag

mondjuk körömlakklemosóm van az jó ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41981) Cybertrone válasza HUfantom (#41980) üzenetére


Cybertrone
veterán

Olyan vízkóoldó jobb lenne ami rézbarát! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#41982) DigitXT válasza HUfantom (#41980) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezzel kapcsolatban nem adnék tanácsokat, nem vagyok vegyész.:))
(De a plexivel csak óvatosan, nehogy valami agresszív anyaggal kikezdd.)

(#41983) sinya85 válasza HUfantom (#41980) üzenetére


sinya85
senior tag

a körömlakklemosó a cd-t is megmarja, nehogy azt önts bele

ஜ۩۞۩ஜ

(#41985) TaaT válasza laccerot (#41984) üzenetére


TaaT
veterán

nem túl bizalomgerjesztő a kinézete :o

Give them hell Ukraine!

(#41986) HUfantom válasza sinya85 (#41983) üzenetére


HUfantom
őstag

nem beleönteni
hanem szétszedem akkor avval gondoltam leszedni a fölösleget :)
/ amit ajándékba kaptam, mert csak a bordát fizettem ki a kosz nem kellett volna :) /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41987) niklebi válasza HUfantom (#41986) üzenetére


niklebi
senior tag

Szerintem is szedd szét, és a réz blokkot sima ételecet + fogkefe, a plexit meg szerintem csak simán mosd le. A plexi tisztításhoz persze lehet kapni speciális tisztítószereket is. Ajánlani szokták még a nem mikrószemcsés fogkrémet is, egy puha ruhával.

(#41988) gabyka válasza HUfantom (#41986) üzenetére


gabyka
aktív tag

Még véletlenül se jusson eszedbe...ha szétszeded akkor csak szimplán súrold le...a műanyagot ne "kezeld" semmi vegyszerrel...

Szerk.: niklebi kolléga megelőzött...

[ Szerkesztve ]

(#41989) Ghandi válasza HUfantom (#41986) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Sima vizzel használták? Egyszerüen eloxidálódótt a réz.Sidol vagy a fütés rézcsövekhez használt tisztitó szivacs,nem tudom a pontos nevét olyan mint valami ritka szivacs,csak keményebb.Na de ezekkel lesz áp dolgod amire ledörzsölöd.A plexihez szerintem meg egy egyszerű polirozás megteszi a dolgát

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#41990) HUfantom


HUfantom
őstag

Ha már a blokk tisztításánál tartok...
bónuszként a blokk háta tele van ilyen pici termál padokkal...
Viszont a VRMnél mintha egy rész hiányozna.

Olyan kérdés hogy esetleg a ramot bekenem pasztával és onnan a padot átrakom a VRM-re ?

Vagy csak simán kenjem meg a VRM-et pasztával ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#41991) Ghandi válasza HUfantom (#41990) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Az alkatrészek magasságától függ.Ha rárakod a blokkot a kártyára akkor amelyik alkatrész hézag nélkül felfekszik oda elég a paszta,ha valamelyiknél hézag van akkor oda Gap Pad kell megfelelö vastagságban

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#41992) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Egyébként sosem értettem hogy a gyárak miért alkalmaznak szinte értelmetlenül Gap Padot.Pl régebben egy 9800GT kártyán a gyárilag a memóriákon volt hűtés,azaz egy majdnem patkó alakú aluminium lemez ami lefedte az összes memóriát,amik totál egy magasságban vannak.Minden egyes memóra Gap Padot raktak.Szerintem a paszta ugyan olyan jó megoldás lett volna ha nem jobb,és még jóval olcsóbb is.
A VRMnél is ez a helyzet,ahoz is szinte mindig Gap Padot használnak pedig a tranyók egy magasságban vannak.
Max arra tudok gondolni hogy gyárilag pasztát csak tiszta fémfelülethez használnak,eloxált felületre meg Gap Padot.Lehet az eloxált felület nem szereti hosszútávon a pasztát?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#41993) tom_tol válasza Ghandi (#41992) üzenetére


tom_tol
addikt

szvsz. paszta csak kemény felületre való

(#41994) Ghandi válasza tom_tol (#41993) üzenetére


Ghandi
aktív tag

MIt értesz kemény felület alatt?
Mert a VRM blokk is ugyan olyan aluminiumból van mint pl a gyári CPU,NB,SB blokk amit álltalában használnak,arra meg ugye paszta kell.
Az eloxálás nem festés hanem felületkezelés,nincsen puhább réteg a blokkon tőle,mármint észrevehető vastagságban.

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#41995) tom_tol válasza Ghandi (#41994) üzenetére


tom_tol
addikt

a gpu-cpu tokozása kemény
a ram-vrm chipek viszonylag puhák, könnyű "legyalulni"

[ Szerkesztve ]

(#41996) Ghandi válasza tom_tol (#41995) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Értelek!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#41997) gordonfreemN válasza Ghandi (#41996) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én nem annyira. Attól még mindig nincs indok az alkalmazás nemodavalóságára :R .

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41998) raus válasza Ghandi (#41992) üzenetére


raus
aktív tag

Szerintem is jobb a paszta de ha a magassaguk nem stimmel akkor marad a pad. Mindenkeppen meg kell nezni fenynel es pl vonalzoval hogy valami beleszol-e a magassagba. Pl nalam az 580 DCUII-nel a VRM sor mellett ici-pici smd kondik vannak amik termeszetesen magasabbab mint a VRM mosfetek igy kell a pad. Ide rendeltem az Aquatuningtol Phobya Ultra 5W gap pad-et aminek kivalo es kb ötszöröse a hövezetö kepessege a gyari padekhez kepest.

(#41999) rob210


rob210
nagyúr

Kicsit visszatérve a vízcsövekhez.
Mindenki megérti aki megakarja.

ezért használok benzin csövet.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#42000) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Most hogy így felhoztátok ezeket a csöveket..
Melyik a legkevésbé megtörő cső?
Van ezekről esetleg valami teszt?
Gondoltam hogy a gépben kicserélem a csövezést a lehető legjobb csőre, mert a "ClearFlex 60 tubing 12,7/9,5mm" csövem baromira megtörik.. Bár annyira nem fontos, mert végül is meg tudtam vele oldani, mondjuk elég érdekesen.. az volt a stratégia hogy a legtávolabb eső csatlakozási pontokat kössem össze, de végül is végeredményben jó lett. Csak amikor a ház oldalát teszem fel, akkor figyelni kell, mert hozzáér az oldalához az egyik cső, főleg hogy a ház oldalában van egy ventilátor, szóval ha nem figyel az ember akkor ahhoz ér hozzá a cső... valamint egy fél-1 centit benyomja a csövet, ezért figyelni kell, mert különben egy picit elkezdi egy helyen megtörni.
Meg alapvetően azzal se nagyon vagyok tisztában, hogy vannak a vastag falú csövek, ezeket nehezebb megtörni, vagy minek használnak ilyeneket..? Meg ha vastagok akkor meg gondolom nehéz meghajlítani, az meg szerintem nagyon nem előnyös tulajdonság :) én pl marhára féltem hogy lesarkazom az NB -t, mert a csöveknek a feszülésétől, meg a blokk nagyságától nem lehet érezni hogy hogyan huzatom rá a csipre a blokkot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.