Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) amargo válasza sadams (#4199) üzenetére


amargo
addikt

A fiddler az http-re van, tcp-hez a Wireshark-ot vagy a tcpmon-t használd.
Nekem egyszer kellett tcp-t néznem Wireshark-al, a tcpmon-ról csak hallottam.

ui még van a Microsoft network monitor, amit már Microsoft message analyzer-nek hívnak :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4202) martonx válasza amargo (#4201) üzenetére


martonx
veterán

bocs igazad van, nem olvastam el figyelmesen :B

Én kérek elnézést!

(#4203) sadams


sadams
tag

Lehet félreérthetően fogalmaztam, de konkrétan alkalmazáson belül szeretném megvalósítani a forgalom kiíratást. Wiresharkot ismerem, mint program vagy van valamilyen dll-ként beágyaszható osztálya?

(#4204) amargo válasza sadams (#4203) üzenetére


amargo
addikt

Ezt láttad már?
[link]

martonx: Láthatod, hogy most is mind a ketten benéztük :D

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4205) sadams válasza amargo (#4204) üzenetére


sadams
tag

Lehet én voltam a béna, de ezzel nem tudtam azt megcsinálni, hogy automatikusan a TcpClient - TcpListener között, StreamReader-el és Streamwriter-el küldött adatokat kidobja egy fájlba.

... viszont jó ötletet adott, szóval megírtam egy Forgalom osztályt (ami List<string>-be tárolja az üzeneteket), meghívódik minden egyes StreamReader és StreamWriter ReadLine és Flush-nél az üzenetre.

Köszi szépen. :)

(#4206) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Nemrég kezdtünk c#-ban programozni, egy adatbázis kezelő program a beadandó.

Hosszas gondolkozás, guglizás után majdnem mindenre megoldást találtam.

De erre nem:

Gombokkal szeretnék fel-le, legelsőre, legutolsó sorra ugrani a táblámban. bs-nek nevezik a bindingsourceaim.
A problémám az, hogyha simán beírom, hogy bs.movenext movelast stb, akkor a datagridview nem frissül, de az adatokat betölti a textboxaimba, vagyis a gomb csinálja amit kell neki, csak nem látom, hol állok.

Valahogy frissíteni szeretném a kurzor pozícióját, úgy ugráljon a sorokon, mint amikor a nyilakkal mozogok. Tudna valaki erre valami ötletet?

Itt van pl a felfele gomb:
A betoltott*(); -ok egy labelt frissítenek, hogy melyik sorban állok, és mekkora a lekérdezett tábla. A program elején próbáltam kitalálni, hogy ne kelljen több datasource(nálam ds néven futnak), bindingsource,de így sikerült. :)

private void mozgas_fel_button_Click(object sender, EventArgs e)
{

if (ds.Tables.Count != 0)
{
bs.MovePrevious();
betoltottosszes();
}
else if (ds1.Tables.Count != 0)
{
bs1.MovePrevious();
betoltottdolgozo();
}
else if (ds2.Tables.Count != 0)
{
bs2.MovePrevious();
betoltottautok();
}
else if (ds3.Tables.Count != 0)
{
bs3.MovePrevious();
betoltottosztaly();
}


}

Remélem valamennyire érthető a problémám. :D

De aki elvetemülten szeretne segíteni, annak feltöltöttem a videót róla.

(#4207) fatal` válasza unknownerror (#4206) üzenetére


fatal`
titán

Pedig frissülnie kellene, egészen addig, amíg nem kellene arrébbgörgetni a DataGridView-t, mert azt viszont már nem csinálja meg magától.

Próbálj meg valami ilyesmit, bár nincs előttem VS és lehet, hogy van más megoldás (vagy totál rossz, amit írok), ezesetben majd a hozzáértőbbek kijavítanak :)

dataGridView.FirstDisplayedScrollingRowIndex = dataGridView.CurrentRow.Index;
dataGridView.PerformLayout();

(#4208) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki tudna ajánlani egy .NET-es memory profiler-t?

Kis memory leak-re gyanakszok az alkalmazásomban, azonban nem találok semmi feltűnő részt.

Hogyan tudnám megtalálni ezt benne ?

-.-

(#4209) martonx válasza ubid (#4208) üzenetére


martonx
veterán

VS 2012 Professional-tól felfelé van a VS-nek beépített teljesítmény analizátora. VS2010-ben ez még csak Ultimate-től volt.

Én kérek elnézést!

(#4210) ubid válasza martonx (#4209) üzenetére


ubid
őstag

Köszi!

És hol találom ezt meg ? ( 2010 ultimate)

-.-

(#4211) sztanozs válasza ubid (#4210) üzenetére


sztanozs
veterán

Ebben biztos találsz választ: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4212) martonx válasza ubid (#4210) üzenetére


martonx
veterán

Mivel most előttem csak egy VS Express van, nem tudom a menü pontos nevét megmondani, de látatlanban valami nagyon váratlan Analyze a menüpont neve, valahol a Tools környékén.

Én kérek elnézést!

(#4213) unknownerror válasza fatal` (#4207) üzenetére


unknownerror
tag

Köszi, de sajnos ezzel se jó. Arra gondolok még, hogy lehetséges, hogy valami event csinálná amire gondolok?

Amúgy ha beteszem a gombokhoz a sorodat, akkor ha belépek, és csak a fel-le gombra nyomok rá, de nem töltök be táblát, akkor kiakad a program. (minden user errort szeretnék kiküszöbölni, pl ha kétszer rányomtam a betöltés gombra, eldobta magát, azt is mire kitaláltam magamtól :D)

(#4214) unknownerror válasza unknownerror (#4213) üzenetére


unknownerror
tag

Közben megtaláltam:
private void bsfrissit()
{
dataGridView1.ClearSelection();
dataGridView1.Rows[bs.Position].Selected = true;
dataGridView1.CurrentCell = dataGridView1.Rows[bs.Position].Cells[0];

}

(#4215) fatal`


fatal`
titán

Féloff, mert VS kérdés, nem C#, de nem tudok jobb topicot a kérdésnek:

Tud valaki olyan addonról VS-hez, hogy CTRL+Clickre odaugorjon az adott metódushoz/változóhoz stb.? (Úgy, ahogy pl. eclipseben van)

(#4216) sztanozs válasza fatal` (#4215) üzenetére


sztanozs
veterán

ctrl + click nem tudom, hogy beállítható-e, de azért a context menuben van show definition, vagy valami hasonló - azért nem sokkal körülményesebb

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4217) fatal` válasza sztanozs (#4216) üzenetére


fatal`
titán

És tényleg, a context menu eszembe sem jutott. F12 a hotkey, jó lesz ez is, köszi. :)

És ez alapján találtam is egy extensiont, hátha más is keresne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4218) kingabo válasza fatal` (#4215) üzenetére


kingabo
őstag

Úgy tudom ebben a beépülőben van ilyen is: Productivity Power Tools
engem ezzel az örületbe kergettek, amikor más gépén javítottam egy bugot

(#4219) stevve válasza kingabo (#4218) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, abban van CTRL+click, de engem is halálra idegesített, amikor aktív volt. A Resharper is tud context menüben definícióhoz és implemntációhoz ugrást. szerintem ez sokkal hasznosabb. :)

(#4220) fatal` válasza stevve (#4219) üzenetére


fatal`
titán

Én context menüt nem nagyon használok, a ctrl+click gyorsabb :)

(#4221) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Sziasztok!

Diplomamunkámhoz kell majd adatbázist kapcsolnom a programhoz. Milyen adatbázis kezelőt ajánlotok rá?
Kb 5-6 táblám lesz.

Köszi előre is a választ!

(#4222) Karma válasza Bobrooney (#4221) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom mit építesz, de három tippem van:
1) SQLite, ha csak lokálisan akarsz valami nagyon egyszerűt;
2) SQL Express, ha valami nagyobb kell, sokat gondolkodni meg nem akarsz az ügyön (VS-sel feltelepül és minden flottul megy vele konfiguráció nélkül),
vagy 3) SQL Azure, ha egyébként webalkalmazást fejlesztesz és hostolni is akarod valahol - és ez a valahol az Azure.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4223) Bobrooney válasza Karma (#4222) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#4224) leximester


leximester
tag

Ismét szükségem lenne egy kis segítségre, wp8-ra írok egy morse programot, és mivel c#-ban nem vagyok profi elakadtam ott hogy hogyan tudok egy var típusú változót "globálisan" elérni. var Eszköz = await AudioVideoCaptureDevice.OpenAsync(CameraSensorLocation.Back,
AudioVideoCaptureDevice.GetAvailableCaptureResolutions(CameraSensorLocation.Back).First());

Azt szeretném elkerülni hogy ennek az "eszköz" változónak többször kelljen értéket adni. Mert ebben az esetben elszáll a program.

(#4225) Karma válasza leximester (#4224) üzenetére


Karma
félisten

Ez nem egy "var típusú" változó, hanem egy AudioVideoCaptureDevice típusú. A var miatt nem kell külön kiírnod a blokkon belül, a fordító kitalálja - más szóval csak egy kis könnyítés neked.

Ha át akarod adni, el akarod tenni tagváltozóba vagy bármi hasonló, a valódi típusát kell használnod, amit fenn kiemeltem.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4226) leximester válasza Karma (#4225) üzenetére


leximester
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Így már stimmel.

(#4227) Karma válasza leximester (#4226) üzenetére


Karma
félisten

Ja egyébként ha az egeret a változó fölé viszed, akkor kiírja a valódi típust a Studio is :)

“All nothings are not equal.”

(#4228) woods1010


woods1010
csendes tag

nemtudtam hova forduljak ezzel, mert igazábol pawn programozással foglalkozó témakört nem találtam gondoltam ide leirom a gondom :)

Tudnátok segíteni a counter strike 1.6 chat_sound plugin "pawno" programozásba?

készítettem magamnak egy plugin az amXx studioval így nézki :

/* Plugin generated by AMXX-Studio */

#include <amxmodx>

#define PLUGIN "Say Chat Sounds"
#define VERSION "1.0"
#define AUTHOR "Kuyte"

//create by : WOoDs

public plugin_init() {
register_plugin(PLUGIN, VERSION, AUTHOR)
register_clcmd("say","Say_sounds")
}

// A szavak melyeket beirsz a chatbe

new bocs_phrase[1][] = {"bocs"}

//////

// A hangok melyek hallatszani fognak

new bocs [] = {"misc/bocs"}

//////

public Say_sounds(id)
{
new said[192]
read_args(said,191)
for(new i = 0 ;i < 1; i++)
if(containi(said,bocs_phrase[i]) != -1){
client_cmd(0,"spk %s",bocs)
break;
}


}

public plugin_precache(){


precache_sound("misc/bocs.wav")
}

Segítséget kérnék annyiba, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogy mikor beirom a chatbe, hogy " : bocs " akkor ugye lejátsza a hangot, de szeretnék időkorlátot berakani, mert beirom 100x egymásután akor csak játsza lefele a hangot, és ugyebár nem lenne jo ha 30 ember irnábefele egyszerre, kérésem lenne, hogy valaki tudna segíteni benne, hogy kb mikor valaki beírja h "bocs" lejátsza a hangot,de mikor beírja megint hogy, bocs, vagy akor valami mást ami a hang lejátszásához van közze, akkor kiírja, hogy " te már játszottál le hangot 70másodperc után megint tudol, kb valami ilyesmit ! :) ha valaki tud segíteni nekem nagyon meg köszönném!! ! :))) remélem érhető volt, gyorsan írtam.

(#4229) kingabo válasza woods1010 (#4228) üzenetére


kingabo
őstag

Ez C kód és nem C#.
Talán a legegyszerűbb megoldás: eltárolod, hogy mikor játszotta le legutóbb a hangot, aztán amikor le akarod megint játszani, akkor megnézed, hogy a két időpont közti eltérés nagyobb-e, mint az általad definiált érték.

(#4230) leximester


leximester
tag

Ismét szükségem lenne egy kis segítségre.
Szóval, windows phone 8-s app-ot írok, egy slider vezérlőt szeretnék úgy használni , hogy ha változik az érték akkor fusson le egy ciklus,(ez idáig kész is van) viszont szeretnék akár a ciklus futása alatt is változtatni az értéken, és ilyenkor fusson elölről a ciklus. Ez hogyan kivitelezhető?

(#4231) Bobrooney válasza leximester (#4230) üzenetére


Bobrooney
senior tag

nem biztos, hogy szerencsés a dolog, de pl bekéred az értéket amire ugye meg fogod változtatni, vagy feltételhez kötöd.

(#4232) leximester válasza Bobrooney (#4231) üzenetére


leximester
tag

Az a baj hogy amikor fut a ciklus nem tudok változtatni a slider értékén.

(#4233) banán007 válasza leximester (#4232) üzenetére


banán007
tag

Sziasztok!

Azt hogy tudnám megoldani, hogy egy richtextboxban ha pl. azt ki akarom törölni hogy [valami], akkor nem egyenként törli a karaktereket, hanem az egész "[valami]" szövegrészt?

[ Szerkesztve ]

(#4234) Peter Kiss válasza leximester (#4232) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Persze, mert az alkalmazáslogikád teljes mértékben a GUI szálon fut. Indítani kell egy háttérszálat (Task library, BackgroundWorker) valamilyen módon, amit pl. le tudsz állítani a GUI szálról, amikor változik valami.

(#4235) leximester válasza Peter Kiss (#4234) üzenetére


leximester
tag

Köszönöm, így sikerült megoldanom:)

(#4236) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Azt hogy tudnám megoldani, hogy a form-nak csak a magasságát lehessen állítani? :F
Az a baj, hogy nem tudom hogy kezdjem el....

[ Szerkesztve ]

(#4237) banán007 válasza banán007 (#4236) üzenetére


banán007
tag

Megoldottam :D

this.MaximumSize = new System.Drawing.Size(655, Screen.PrimaryScreen.WorkingArea.Height);
this.MinimumSize = new System.Drawing.Size(655, 640);

[ Szerkesztve ]

(#4238) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

A microsoft vizsgákról szeretnék kérdezősködni, aki esetleg tud rá válaszolni, azt megköszönném :)

Milyen vizsgát érdemes letenni ? MCTS ? vagy MCPD ?

Ezeknek az elévülése hogy van, valamint hány vizsga letétele után kapom meg ezt a minősítést ?

Köszönöm a válaszokat.

-.-

(#4239) Peter Kiss válasza ubid (#4238) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

MCPD MCTS után lehetsz. :U

(#4240) ubid válasza Peter Kiss (#4239) üzenetére


ubid
őstag

értem.
és az MCTS az elévül ? tehát bizonyos időközönként újra kell vizsgázni ? vagy hogy megy ez ?

-.-

(#4241) Peter Kiss válasza ubid (#4240) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Az enyém az nem évül el, az biztos, de egyébként voltak olyanok, amelyek elévültek.

Annyi biztos, hogy MCTS vizsgák már nem lesznek, helyette MCSD van, ezek jelen pillanatban 2 évente elévülnek, ha nem vizsgázol újra.

De minden fent van a Microsoft Learning-en.

[ Szerkesztve ]

(#4242) ferensz


ferensz
senior tag

Urak!

Olyan kérdésem lenne, hogy van valamilyen mód arra, hogy az alkalmazásomban elkapjak egy billentyű leütést, viszont azt valahogy kiszedjem a windows message loopból, tehát a többi alkalmazás észre se vegye, hogy valaki megnyomott valamit?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#4243) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Azt hogy érhetem el, hogy a kijelölt szöveg elé és mögé beszúrva, még mindig ki legyen jelölve? :F

Példa:

Ez a kijelölt szöveg
--->
[beszúrás elé]Ez a kijelölt szöveg[beszúrás mögé]

És most nekem így van:

Ez a kijelölt szöveg
--->
[beszúrás elé]Már NEM ez a kijelölt szöveg[beszúrás mögé]Itt a kurzor (vagy mi???)

Egyszerűen: úgy kéne mint a PH!-n a szövegformázás...

Szerk.: eddigi kódom:

richTextBox1.Focus();
richTextBox1.Select();
richTextBox1.SelectedText = ("[beszúrás elé]" + richTextBox1.SelectedText + "[beszúrás mögé]");

[ Szerkesztve ]

(#4244) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok elég kezdő vagyok a C#-ban eddig objective c-ben programoztam csak (IOS), Most viszont kéne csinálnom egy windows-os programot.

A kérdésem az lenne, hogy van egy Access adatbázis fájlom egy szépen meg tudom nyitni, ki is iratom belőle amit kell (dataGridView),
SQL lekérdezés: "SELECT ID, Nachname, Vorname, Jahrgang, Lizenz, Land, Club , Adresse, Telefon, E_Mail, Anmerkung, Startnr FROM Adressbuch

Ekkor valamiért az id-t a 2-es oszlopban érem el, ezek mellett van még két gomba sorban egy szerkesztés és egy törlés.
Ekkor tökéletesen működnek a gombok.

Na most az adott Form-on van egy kereső mező amibe beírva a sz9veget szűkíti a dataGridView-ban levő sorokat a következő lekérdezéssel
SQL: "SELECT ID, Nachname, Vorname, Jahrgang, Lizenz, Land, Club , Adresse, Telefon, E_Mail, Anmerkung, Startnr FROM Adressbuch WHERE VorName like'" + toolStripTextBox2.Text + "%' or NachName like'" + toolStripTextBox2.Text + "%'"

Viszont itt már ha rányomok a gombra akkor: Input string was not in a correct format. hibaüzenetet kapom ami amiatt van hogy ekkor az id a 0-s oszlopban érhető el.

Én úgy gondolnám, hogy a dataGridView-bana lekérdezés sorrendjében történik a "besorolás". Valamiért az elsőnél előre kerülnek a gombok , de a kinézetben jó helyen vannak a sor végén.

(#4245) fatal` válasza Kommy (#4244) üzenetére


fatal`
titán

A datagridview (és a datatable) oszlopait eléred szöveggel (a 0 helyett Stringként írd az oszlop nevét, pl. ["Id"] ) is, így teljesen mindegy, hogy hanyadik. Egyébként valóban a lekérdezés sorrendjében kéne kitegye, legalábbis nálam így működik, de ez nem acces, hanem ms-sql.

(#4246) Kommy válasza fatal` (#4245) üzenetére


Kommy
veterán

Köszön ez sokat segített. :R

(#4247) Kommy


Kommy
veterán

Még egy kérdés, hogyan oldható meg, hogy ha átméretezem az ablakot akkor a rárakott dolgok is átméreteződjenek.
Értem ezalatt pl a tabControl vagy toolstrip

(#4248) fatal` válasza Kommy (#4247) üzenetére


fatal`
titán

Panelekkel és a mezők dock/anchor propertrykkel.

(#4249) vlevi


vlevi
nagyúr

Azt kérdezném, hogy csak én nem találom, vagy tényleg nem lehet Bitmap-et átméretezni?
Természetesen új Bitmapet tudok csinálni az új mérettel, és ebbe beletenni az eredetit, de én pont azt szeretném, hogy az eredeti képet méretezzem át.

(#4250) ubid


ubid
őstag

Valaki tud ajánlani programozási mintákkal foglalkozó könyvet? ( ha lehet magyar nyelven )

-.-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.