Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Video cd-ét dvd-re? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Perzsa


Perzsa
tag

HI!

Olyat lehet csinálni hogy 6 Video CD-ét összemásolok egy DVD-re ugyan olyan könyvtárszerkezettel és az asztali DVD lejátsza?

Tudom most azt fogjátok irni hogy vegyek RW-ét és probáljam ki! :F


Valaki csinált már ilyet?

It isn't expression

(#2) L3zl13 válasza Perzsa (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ugyan olyan könyvtárszerkezettel? Mint mi?

A video CD-t biztosan nem, de szerintem a video DVD-t sem (csak) a könyvtárszerkezete teszi VCD-vé ill Video DVD-vé.

A VCD az adat CD-től jelentősen eltérő módban (eltérős szektorméretek, hibajavítás...) írodik. Ha csak felmásolsz adat CD-ként egy CD-re ugyanolyan könyvtárszerkezettel egy mpeg1-es filmet attól az nem lesz VCD.
Videó DVD-nél szerintem ugyanez a helyzet.

Tehát ezt max úgy tudod megoldani, hogy egy DVD készítő szoftverrel összeállítasz egy DVD-t ami a VCD-n lévő mpegeket tartalmazza, és csinálsz hozzá valami kezdetleges menüt, hogy ki tudd őket választani.

De lehet, hogy még így is át kell konvertálni, mert szerintem a DVD video szabványba nem fér bele az mpeg1-es videó stream és a VCD felbontást sem szereti.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Perzsa válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Perzsa
tag

Jó majd megprobálom, mert pl. vannak olyan filmjeim amik nem olyan minőségüek is hogy jobban kijönne ha nem 6cdre hanem 1 dvdre menne!!!
Én a VideoCDnek a könyvtárjaira gondoltam!

Ui. furcsa most a Prohardver szervere!

It isn't expression

(#5) slapec


slapec
tag

Itt a helyed!

http://free.x3.hu/macsman

Vagy a fórumjukban!!

(#6) Raven Seldon


Raven Seldon
tag

Na és azt mondja már meg nekem valaki (tudom, h nem annyira jön ide, de nem akartam most ezért új topicot nyitni :), hogy olyat hogyan lehet, h a DVD feliratját leszedjem mondjuk sub-ba, vagy srt-be?
Egyáltalán: lehet aránylag egyszerűen lenyúlni a dvd-ről a feliratot, h azt kisebb változtatásokkal tudjam használni egy avi-hoz pl?

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#7) Raven Seldon válasza Raven Seldon (#6) üzenetére


Raven Seldon
tag

Merthogy ma nekikezdtem egy dvd film ''lerippelésének'' mpegbe, de a film angolul van, magyar felirattal. Persze le lehet szedni a netről''innen-onnan'' feliratot... :U
De lehet, h az mondjuk el lesz csúszva, a filmhez képest, meg tele lehet hibákkal (nemrég nekiálltam az összes filmem feliratának kijavítgatásába, mer már annyira prostituáltúl idegesített a sok blődség, amit egyesek ki képesek hallani az angol szövegből...)

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#8) _thomas_ válasza Raven Seldon (#6) üzenetére


_thomas_
tag

lehet. használj subripet. de van még vagy 100 féle..

www.ironic-software.com

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Video cd-ét dvd-re? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.