Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  The Surge

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

BEVEZETŐ:

A THE SURGE egy Dark Souls ihletettségű sci-fi rpg játék, melyet a Deck13 nevű német csapat fejlesztett; ők korábban a Lords of The Fallen játékkal írták be magukat a souls-like játékok "könyvébe" mely igen nagy tettnek számít manapság és hozzáteszem hogy nem túlságosan vaskos ez a "könyv". Sajnos nem hozta a várt sikert holott igen kiváló alkotás lett, a harcrendszer és a rövidsége miatt nem ért fel a souls játékokhoz. A Deck 13 számára viszont meghozta az ismertséget, a sikert és nekiállhattak egy még jobb játék készítésének. Sikerült is nekik. (Magyar fejlesztők is dolgoztak a játékon, nem véletlen a siker. :D )
A THE SURGE viszont jóval több mint egy souls-klón, jóval meghaladja elődje szintjét és már-már felér a soulsokhoz. De csak majdnem. Grafikája kiváló és mesterien optimalizált. Zenék-hangok illenek a játékba és az atmoszféra magával ragadó. Aki rajong a soulsokért azoknak szinte kötelező játék.

Megjelent a játék kiegészítője is, 'Walk in the park' címmel. Kötelező vétel a játék mellé.

Karakter:
Nincs karakterkészítés, egy Warren nevű embert irányítunk a játékban.

Karakter tulajdonságok:
Három alap attribútumunk van: életerő, stamina, energy. Ezeket fejleszthetjük majd a játék során, implantátumok segítségével.

Felszerelés:
Rengeteg féle páncél és fegyver található a játékban, alapvetően 3 skálán mozognak az attribútumaik: low, middle, high. Gyors fegyver, közepes illetve nagy erejű de lassú fegyverek. Különböző gépalkatrészekből hevenyészett fegyverekről van szó, mindenki megtalája a neki tetszőt. Végre nem csak kardd lehet harcolni hanem például egy
Ugyanez a hármasság igaz a fegyver skálázódásra is valamint a páncél védelmére is.

Irányítás:
Playstation 4-en játszom és a következőkben is a kontrolleres irányításra hivatkozva fogok írni mindenről. Ugyanúgy működik minden mint a soulsokban. A célpontot lockolva ha folyamatosan nyomjuk egyirányba a bal analógot akkor kis idő után elkezd futni a karakter az adott irányba. Hasonló ez mint a Nioh-ban a futás de itt késleltetéssel indul és nem is igazán hasznos bár ez csak az én véleményem. Mindezeket leszámítva kiváló az irányítás. A menüben szinte minden gomb testreszabható ízlésünk szerint.

Harcrendszer:
Többféle támadás lehetséges az alapokon kívül (kis ütés, nagy ütés), az ütések összefűzéseiből kialakult kombók nagyot tudnak sebezni. Ha elindítunk egy támadást vagy kombót akkor a futás gombbal nem lehet megszakítani. Érdemes ezt észben tartani. A futásból indított becsúszásos felcsapás sok esetben hasznos képesség. Futás gombot hosszan nyomva majd a támadás gombot megnyomva kell használni. Hasznos támadás az ugrásból ütés is. A célpont felé ugrás gombot egyszer megnyomva felé ugrik a kakarter majd az ütést nyomva ráüt egyet. Hasznos ha messzebb van a célpont egy sima ütéshez és gyors is ez a fajta támadás. Boss harcokban is érdemes kihasználni ezt a gyorsaságot.

Fontos újítás hogy a célpont különböző testrészeit ki tudjuk a jobb analóg karral jelölni, amelyiket éppen támadni szeretnénk. Ha kék a jel az adott testrészen az azt jelenti hogy ott nincs páncélja és nagyobbat tudunk sebezni rá. Ha sárga a jel akkor az páncélos testrész és kevesebbet is sebzünk. Viszont itt jön be a játék legnagyobb újítása és legzseniálisabb megoldása: végtagok levágása nyersanyagokért.

Kivégzések:
Egy merőben új szintre emelte a készítőcsapat a kivégzéseket ebben a játékban. Nem csak menő hanem hasznos dolog is, lévén így tudjuk az ellenfélről a nyersanyagot leverni az ellenfélről. Az ellenfél életerejét egy bizonyos szint alá leütve megjelenik a négyzet gomb és azt hosszan nyomva hajtható végre a végtag levágása amely mozdulat végtagtól függően más-más animációjú. Az Az animáción a menüben is lehet állítani.

Fegyver- és páncélfejlesztések:
A megszerzett illetve talált nyersanyagokból páncélt kraftolhatunk magunknak, továbbá mindezeket fejleszthetjük is tovább, más-más nyersanyagot felhasználva. Ugyanez igaz a fegyverekre is. Utunkba kerülő ládákat verjük szét, hátha akad benne valam finom nyersanyag. Nehezen elérhető platformokra is próbáljunk odaugrani, ritka nyersanyagokat és fegyvereket is találhatunk akár.
A kiszemelt új páncélt az ellenfélről levágva megkapjuk a tervrajzát, melyből már elkészíthetjük ha van elég nyersanyagunk. Ellenfelek fegyverét is megszerezhetjük ha azt a kezét támadjuk amiben a fegyvere van. Véletlenszerűen adja be a játék.
Az adott fegyverben való jártasságunk növelésével a fegyver sebzése is nő. A jártasságunk a megölt ellenfelek számával nő. Implantátummal is növelhető a proficiency értéke.

Karakterfejlesztés:
Warren fejébe ültetett "chip" (Exo-Rig) fejlesztésével növelhetjük a "core" értéket melynek hatására jobb páncélokat, több implantátumot tudunk magunkra pakolni. Minden ellenfél legyőzésével "Tech-scrap"-et kapunk, ez a fejlesztési "valutánk". Inventoryban gyülnek a talált cuccok melyeket Tech Scrap-é tudunk bontani. A "valutánkat" fejlesztésekre is tudjuk fordítani, ugyanis a nyersanyagokon kívül Tech Scrap is kell hozzá. Nem használt vagy gyengébb Implantjainkat is meg tudjuk semmisíteni, bizonyos számú Tech Scrapet kapunk értük.
Bizonyos csöveken és ajtókon található "zárakat" feltörhetjük ha megvan az elégséges Rig szintünk. A számot jelzi az adott "zár". A Rig is fejleszthető a játék során de csak néhányszor.

Implantátumok:
Ezek segítségével és Exo Rig-be pakolásával különböző hatású képességeket szerezhetünk; pótolhatjuk, növelhetjük életerőnket vagy staminánkat, energia szintünket. Szintén core pontba kerülnek, tehát az Exo-rig adott szintjét nem léphetjük túl. A páncélok, fegyverek is core pontba kerülnek. Core növelő implant is van!

Drónok:
Kis repülő segítők, melyek segítenek a harcban, ajtót nyitnak vagy éppen pajzsot generálnak körénk. Az energia szintünk az ellenfél ütésével nő, majd folyamatosan csökken mikor abbahagyjuk. Implantokkal ez lassítható vagy akár bizonyos százalékig állandóra tudjuk állítani. Drónok energiát használnak képességeikhez.

Management:

Elméleti példa egy karakter menedzselésére:
50-es Core szintű Rig van, magyarul 50-es szintű a karakterünk. Nehéz páncélunk "fogyaszt" 5+5+3+3+5+2 pontot. (lábvértek, kézvértek, testpáncél,sisak) Ez:23 pont
Fegyverünk fogyaszt: 15 core pontot. Így már 38 core pontot foglalunk a Rig-ünkből.
Implantátumaink fogyasztanak: 2+3+5+5 pontot. Így már 53 pontunk lenne ami már sok.
Tehát válasszunk ideiglenesen gyengébb testpáncélt például (+2-est) vagy vegyünk le egyet. Így amíg nem fejlődünk tovább addig az összes implantátumot tudjuk használni. Egy életerő növelő implantátum hasznosabb mint egy lábvért.
Vagy:rakjunk be core növelő implantot ha már több implant slotunk van, így növelve a nehezebb páncélok/fegyverek használatának lehetőségét illetve erősebb implantok használatát.

A hozzászólás folyamatosan lesz bővítve hasznos infókkal, linkekkel és egyéb okosságokkal.

(#2) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Spoiler!!!

#Kvelstadt:
PAX térdre kényszerítésének általam ismert két lehetősége: amikor megtelik a sárga csík az élete alatt, akkor lőni fog ránk rakétát. Állj alá és akkor magát találja el és összeroskad, lehet ütni. Vagy mikor alatta állsz akkor felemeli az egyik lábát hogy taposson. Ilyenkor gyorsan a másik lábát kelé ütni és összeesik. Gyorsnak kell lenni hozzá. :)
Youtube videómban látszik mindkét lehetőség, az már ng+on készült. :)

(#3) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#2) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én ütöttem. Gondtam hogy a másik módszer trükkösebb.
Mos elkezdtem húzni a sentinel settet mert alap szinten is úgy véd mint az operátor 3as szinten.
De mire rájöttem hol merre kell menni hogy továbjussak.
Oké hogy elmondja a faszi hogy hol van de map nincs. Ha odamegyek kíírja a terület nevét de bevallom meg nem memorizáltam mit hogy hívnak.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4) atainprison válasza BOBAKILL (#1) üzenetére


atainprison
senior tag

Tök jó, hogy lett topikja. Kb. egy hete találtam rá a játékra és videók alapján jó lehet. Megvárok egy kisebb leárazást és tuti vétel.

(#5) Šolaire


Šolaire
veterán

Sziasztok és köszi a topikot :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#6) Kvelstadt válasza atainprison (#4) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Mire akarod venni? Csak merz ps4en most van (lehet már csak volt) leárazva.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#7) atainprison válasza Kvelstadt (#6) üzenetére


atainprison
senior tag

Csak PC-m van, szóval arra. Azért köszi :) .

(#8) Šolaire válasza atainprison (#7) üzenetére


Šolaire
veterán

Én is arra fogom Remastered előtt jó lesz egy kis újdonság :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#9) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Tegnap éjjel akkorát mentem... Nagyon sokat!
Ugye itt nincs sok "bonfire" hanem többször is van shortcut ugyanahoz az egyhez.
Na most a 2.területen valami irdatlansokat mentem mire meglett az az első ami teljesen visszadob a medlabhoz (bonfire). Abban a pillanatban leraktam a rengeteg scrap-et (soult) ami nálam volt, és léptem ki. Kb olyan öröm volt mint mikor megvan egy boss. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#10) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Dobni akartam egy képet rakni az egyik bossról aki most jött le elsőre és örömömbe lőttem egy képet. Spoilerbe akartam rakni de nincs még spoiler gomb a topikban.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#11) Šolaire válasza Kvelstadt (#10) üzenetére


Šolaire
veterán

Kértem spoiler gombot :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#12) Kvelstadt válasza Šolaire (#11) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Köszönjük!
Kértem volna én is de pont megy a surge. :)

Egyébként azt vettem észre hogy itt nincsenek move settek classon belül.
Szóval egyik spear úgy üt mint a másik.
De részemről ez jó mert nem zár ki egy fegyvert az hogy nem tetszik a movesetje. És persze minden fehyver mozgása olyan hogy azzal el lehet találni az ellenfelet.

A másik ami tetszik hogy itt nincs trash loot.
Nincsenek felesleges itemek. Csak az van ami vagy téged vagy fegyvered páncélzatod fejleszti.
Tetszik ez a letisztultság a játék ezen részén.
Ds-ekbe rengeteg itemem volt ami ilyen elnyomható fogyó cucc de sohasem használtam.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#13) Šolaire válasza Kvelstadt (#12) üzenetére


Šolaire
veterán

Szívesen kezd egyre jobban tetszeni ez a játék annyit irtok róla :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#14) Šolaire


Šolaire
veterán

Kész a Spoiler gomb jöhetnek az infók :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#15) Kvelstadt válasza Šolaire (#13) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ez amit korábban írtam hogy letisztult, nos ez az ahogy én a ds-eket is játszottam.
Nekem nem kell semmi csak a settem, a fegyverem, a soul meg amivel fejlesztek. A ds-be a többi cucc csak zavart.
De most nem hasonlítgatom, csak ez egy jó pont ennél a játéknál.

Az atmoszféra meg nekem nagyon dead space hangulatot ad még ha a játékstilus más is. És a dead space hangulat már nagyon hiányzott.

És akkor egy nem spojleres atmoszféra teremtő kép.
A graffitit nézzétek a falon.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#16) Šolaire válasza Kvelstadt (#15) üzenetére


Šolaire
veterán

Dead Space-es hangulat jó pont :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#17) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#10) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ha a második bossra gondolsz akkor az nekem nehezen ment. 20x nekimentem. Amelyik a legelején megjelenik, az első medbay előtt repül el. Lassan szoktam meg az irányítást, de úgy látom neked nagyon megy. :) Bár nekem sok dolog később esett le. Pl hogy dpaddal lehet váltani implantok közt. :))))) 6 helyett lett volna 9 élettöltőm.

Elkezdtem a ng+-t. Már a legeleje is nehezebb. Tetszik. És most még tovább lehet fejleszteni majd a Rig-et meg a fegyvereket is. Nagyon jól kitalálták ezt.

Solaire: azt hittem már rég megvetted. :DDD
Lehet amugy módosítani az első hszt? Elírtam valamit és még linkekkel kiegészíteném. Vagy valami legördülősre is meg lehetne csináltatni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) atainprison


atainprison
senior tag

Nem bírtam ki, megvettem. Pár óra múlva én is elkezdem :) .

(#19) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#17) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Valami firebug volt a neve és repült, levagdostam a lábait aztán már nem volt vészes. De petsze benyaltam pár pofont amiatt hogy még nem ismertem a mozgását.
1hp töltő maradt a 9ből meg kp 80%hp.

De azt mond mef nekem hogy a poisonos talaj elken van valami ruha vagy valami. Ahol most vagyok ott eleg sok a kulimáz a földö. És így elég macerás harcolni, plusz van olyan terület amihez így hozza se férek.
Meg ezek a háromlábu robotizék neked is nehezek voktak? Nagyon gyorsak és hirtelen támadnak. Van gondom velük.

Atainprison.
Jól tettded. Mennyibe volt így?

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#20) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#19) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A Firebugra gondoltam igen. A taktikára rájöttem csak a gyakorlatban kellett több idő.
A poisonnal nem tudtam én se mit kezdeni.
A háromlábú robotoknak a farkát érdemes csapkodni. Becsúszós támadás használható ellenük a legjobban. Ha rádugrik akkor könnyen kicsinál. Érdemes gyorsan mozogni körbe. A lényeg h a farkát jelöld ki, annak a páncélját üsd le először.
Milyen fegyverrel nyomod?

(#21) atainprison válasza Kvelstadt (#19) üzenetére


atainprison
senior tag

Steamen vettem a Complete Editiont 50 euróért. Nem volt olcsó, remélem megérte.

(#22) Šolaire


Šolaire
veterán

Mennyire hosszú tartalmas ez a játék?

“Praise The Sun” \[T]/

(#23) BOBAKILL válasza Šolaire (#22) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Dlc-vel együtt nekem 36 óra volt a játék. Sokat nem farmoltam de visszamentem a korábbi területekre is kinyitni a zárt ajtókat stb. 30+óra simán van benne.

(#24) Šolaire válasza BOBAKILL (#23) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi az infót :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#25) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#20) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A farkát sebzés az logikus volt mert tul sok trükköt tudott vele. Csak remeltem hohy nincs semmi op teknika és én vagyok ilyen láma. :D
Egyébként a védekezés nem áll kézre szóval nem is használom. Az hogy nem tud mozogni már nem adja de valahogy nem is áll rá a kezem, pedig ds-be hadznaltam pajzsot.

Na akkor a poisonos részeket megnézem majd később több hp-val. Pl a legelső területrn is van egy poisonos rész a föld alatt,ahova még emiatt nem mertem bemenni.

Ja és one-hand fegyverrel nyomom.
A staffok se rosszak de ez jobban bejön.
Most egyolyanom van hogy sovered rotor blade.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#26) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#25) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ahaa, az medium weapon. Én a pax fegyverét használom, de most ng+on kétkezes gyors fegyóval akarok menni. Csak azokat nem tuningoltam fel még. A staffok nem tetszenek annyira.

(#27) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#26) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ezelőtt egy piros fűrészem volt sokáig.
Ebbe is vannak ugye ilyen benga nagy lomha fegyverek és itt sem tetszenek.
A kétkezesnél arra gondolsz amiből mindkét kezeden van egy? Nekem azok sem tetszenek.

Másik kérdés.
Vannak olyan ajtók a játék eleje óta amik leszkennelnek és nem engednek be. Azokhoz mi kell?
Ja meg lesz olyan hogy több implantom lehet mint 8? Mert rengeteget kapptam már de nincs elég slottom.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#28) melega válasza atainprison (#21) üzenetére


melega
őstag

Te lehet hogy idén én is megveszem, de a ps 4-es játékok elsőbséget élveznek. A legjobban vártak mint ps exkluzivok.

(#29) Kvelstadt válasza Kvelstadt (#27) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Egy kérdésre megkaptam a választ. Most kaptam valami exo rig 02-t és 12slotos lett a pancélom, ó iggggen!
Mostmár csak egy halom szintet kell lépnem hogy kioldjam őket. :D

Melega
Úgy vedd meg hogy nincs benne coop tehát nincs segítség és van benne annyi nehézség mint egy bb-be vagy ds-be.
Hameg share playbe kérnél majd segítséget akkor kb pénzt adtál azért hogy más játszon vele.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#30) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#27) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A játék egy pontján majd fontosabb személynek tekint a rendszer és beléphetsz ezeken a szkennelős ajtókon. Érdemes a korábbi pályákon végigmenni majd cuccokért. Én tuti kihagytam pár helyet.
Lehet ng+-on felirom ezeket meg hogy hol hányas szintű core kell a feloldáshoz ahol ki kell sütni a zárat. Van ahol drónnal kell ezt megtenni.
Nekem tetszenek a dupla fegyverek, amik ugye a leggyorsabbak. Nézd meg a bogártól kapott fegyót. Az nem rossz.
Amúgy a játék hangulat látom átjött nálad is. :D A legvége meg tuti jó lesz, nem beszélve a dlc kicsit beteg de zseniális környezetéről.
Nekem az tetszett a legjobban hogy végig veszélyérzete van az embernek, sosincs biztonságban csak ugye a medbay-ben. Feszültség megvan hogy stílusosan fejezzem ki magam. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) atainprison


atainprison
senior tag

Pár óra játék után nekem nagyon tetszik. Bár most kicsit eltévedtem.. :) .

(#32) BOBAKILL válasza atainprison (#31) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ha most eltévedtél a végén mégjobban elfogsz. Bár én is eltévedtem sokszor, valahol csak random módon mentem jófelé. :D
Jó hogy mondják az npc-k hogy merre kell menni ha nincs térkép. Bár vannak a falon eligazító jelek amik jelzik a lifteket stb. Érdemes jól körülnézni.

(#33) atainprison válasza BOBAKILL (#32) üzenetére


atainprison
senior tag

Úgy tűnik mégsem tévedtem el, csak már nem tudtam hova kell menni, úgy gondoltam már mindenhol voltam. Erre mikor megint átmentem az egyik nagy nyitott területen, jött ez első boss, gondolom akkor aktiválódott mikor valamit bekapcsoltam. Na mindegy, lement az is, meglett a pax 2-es fegyó, elég jó féle, bár én a gyengébb twin-rigged fegyókért vagyok oda, szerintem azzal fogom tolni végig.

(#34) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#30) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nagyon átjött mert miközben dark souls a hangulat sz dead space és ez a kettő nagyon jól működik együtt.

Atainprison
Én folyamat el vagyok tévedve de ez a játék ilyen.
Fel kell fedeuni és memorizálni a helyeket.

Egyébként meglett még egy boss. Valami big sister 1/3. 3x haltam. Túl sok végtagja volt ami elért. :D

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#35) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#34) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Jól nyomod a bossokat. :) A Big sister nekem tetszett, ötletes volt nagyon. :)
Nem is a bossok a nehezek hanem az oda vezető út. Amíg meg nem nyílik a rövidítés. :)

(#36) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#35) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én úgy vagyok vele hogy a legnehezebb ellenfél mindig au ami olyan mint én és azt tudja mint én,merthát én vagyok az aki végigtud menni a karakterével a játékon.
Egyebként megvan az a vidámparkos boss is. Csak korábban elfelejtetrem írni.

Most egy olyan helyen voltam ahol nem volt úgy szétcsapva minden, és egy idő után talalkoztam valami őrült professzorral.
Na azon a területen már ilyen csontvázak volta exo skeletonba és rohadtul megszenvedtem velük.
Nem tudom jó helyen jártam e mert ezek az ellenfelek jóval gyorsabbak és erősebbek voltak.
Bossal nem találkoztam, de vissza is mentem a 2.területre hogy ott szétnézek van e valami könnyebb út de ott is beütött a szar és ott meg ilyen op staffos tagok jönnek meg azok a 3lábú (közben kiderült hogy 4 van nekik csak olyan mintha 3lenne) izék mi denhol.
Szóval most vagyok nagy bajba.. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#37) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Na most kaptam egy olyan bosst amivel nem tudok mit keudeni. Egy sima exoskeletonos tag mint én de bizonyos időnként elmegy és engedi rám az első bosst, aztán visszajön de közben töltött az életén, majd megint küld egy első bosst. 3kör után kifogytam a potionból és ott is hagytam. Jelenleg a csontik a spear-es seciuritisek meg azok a fatukkal csapkodó pók izék is adnak elég kihívást.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#38) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#37) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Azzal a bossal szenvedtem én is. Ráadásul a nagy robotoknak működik az ágyújuk nem úgy mint az első bossnak. :D
Leírom a könnyítést amire rájöttem, de ha nem akarod akkor ne olvasd el, spoilerbe rakom:
A nagy robottal ki kell lövetni két tartály szerűséget a pálya átellenes végein.Egyik a liftnél van a másik szemben a bal sarokban. Ha ezeket kilöveted akkor nem tud több robit behívni a tag csak az elsőt és nem is gyógyít magán. Plussz a "melee attack" drónt használva az is fel tudja lökni. Van videóm a bosssról de a nehezebb változatról.
A tag durva kombókat tud, meg kell várni míg véget ér aztán gyorsan csapkodni rá párat. A staminafogyasztást csökkentő páncélban érdemes nekimenni.

(#39) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#38) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Elolvastam a megoldást. Mert ez az. E nélkül mocsokhosszú harcot kellett volna no damagere begyakorolnom.
Amúgy a fickóval nem volt gondom. Megvártam míg kijatsza magát. Vistont a robotoknál neha hibázok és lekoptatják a potionom.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#40) Kvelstadt válasza Kvelstadt (#39) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Így elsőre meglett!
5 potion elment arra hogy odaáljak a tartályhoz és ne engem találjon el a rakéta. A bossnák 2potiont használtam kb.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#40) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Király! :) Gratula, ez tényleg nehéz boss a nélkül. Én végigszenvedtem három robotot... :D hosszú lett a videó is róla.

[ Szerkesztve ]

(#42) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#41) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szal 3 robot lett volna. Akkor jól húztam.
Na és most a boss után hova? Kajak nemtudom hova tovább. Azt hittem a boss után beengednek a scannes ajtók.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#43) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#42) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én sem jöttem rá hova tovább, segítek: Medbay-ben balra a második szekrény kinyílik, összetörhető az üveg. :)

(#44) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#43) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Melyik medbay? Az ami a boss előtt volt?
Amúgy most visszamentem a parkba. Úgy néz ki, ott még nem volt kész a quest. A fickó elküldött hogy keressem meg a csapattársait, megtaláltam de nem vokt mit megmenteni rajtuk. :D most ezt megcsinálom aztán visszamegyek a medbaybe.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#45) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#44) üzenetére


BOBAKILL
őstag

igen, a boss elötti medbayben van.

(#46) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#45) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Bazz! Sose próbáltam volna betörni. Ja és hogy ez tovább fejleszti a ruhát is. Na ez már döfi!
Közben a vidámparkban is megvan a boss. A carboncat. Elsőre leszedett mert nem tudtam hogy két fázisa van. Bár gyanúsan könnyű volt az első fázis... :D
Meg voltak ott ilyen csápos csapjodós új ellenfelek. Na azoktól befostam, de kiderült hogy könyebbek mint sok emberi ellenfél.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#47) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Két dolgot mondj majd meg nekem boba!
1. Ha legyőzöm a final boss-t, magától átdob ng+ba vagy én döntöm el mikor megyek át?
2. Hol a dlc bejárata? Csak hogy majd tudjam.

Amúgy én végig sentinel setbe játszottam. A rhino meg többi nagy nem tetszett.
Most bejárom a korabbi területeket hogy megnézzem az összes elmaradt scannelős ajtót.
A setem már félig piros szinten van de pl a fegyverem már lila, és ahogy elnézem lesz elég lila materiálom a sethez is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#48) BOBAKILL válasza Kvelstadt (#47) üzenetére


BOBAKILL
őstag

1. Kiírja a játék a végén hogy a mentésedet betöltve tudsz ng-be átmenni, ki is írja ott. De a játékban nem lehet maradni sajnos a föboss után.
2. A vidámpark volt a dlc. :D

Lesz majd új medium páncél az utolsó részen új ellenfelekről lehet farmolni, érdekes lesz. :)
Hány óránál jársz a végigjátszásban?

[ Szerkesztve ]

(#49) atainprison válasza Kvelstadt (#47) üzenetére


atainprison
senior tag

Irina alatti vonat visz el a DLC-hez (vidámpark). Én is úgy mentem oda, hogy azt se tudtam mit csinálok. Amúgy az a DLC-ben nem kicsit cseszett fel, hogy miután megcsináltam az első bosst még kb. 45 percet bolyongtam, mire utánanéztem neten, hogy most merre kell menni, erre írják, hogy majd később lehet csak továbbmenni a hullámvasúttal...Igazán megcsinálhatták volna úgy, hogy lehessen végigvinni egyben.

(#50) Kvelstadt válasza BOBAKILL (#48) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen közbe rájöttem hogy a park volt a dlc. Megnéztem a trofikat és lattam hogy már a dlc-ből is megvan pár. Megnéztem hogy mik azok, és a carbon cat volt legelsőnek. Szóval jó vokt a dlc. De én azt mondom így teljes a játék.
Akkor azt mond meg hol a boss. Nehogy idő előtt bemenjek hozzá.
A forum az utolsó rész? Miután meglett az engedély szétnéztem ott is. Most a securitis gorgon sentinel set van rajtam.

Ja meg még annyi hogy volt egy ilyen romos terület aminek ilyen botanikus kert jellege volt.
Oda hogy jutok vissza? Nem emlékszem hogy mentem oda.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  The Surge
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.