Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lol


lol
senior tag

kerestem, kerestem de nem leltem ilyen témára szóval... mivel a magyar terrarisztikai honlapok nagyon panganak és számuk is elenyésző, ezért szeretnék egy - két aktívabb emberkével konzultálni itt :)
itt lehet találni pár érdekes és/vagy működő lapot > Bővebben: link
Nekem egy kisebb méretű [ 40cm (széles) * 63cm (magas) * 64cm (magas) ] terrkóm van, de még teljesen üres... parafa borításúak az ''oldallapok'', két fénycsővel megvilágítva (osram fluora > növényeknek, meg vlmilyen repitstar vagy milyen cső, esőerdő fényéhez igazodó uv-a, uv-b mennyiséggel) alapvetően vlmi egyszerűen tartható, kisebb testű hüllőre gondoltam ( vlmi anolisra, monnyuk Anolis carolinensis)! ha bárkinek van hasonló állatok tartásával, vagy bármilyen más terrkós tapasztalattal rendelkezik adjon tanácsokat, köszönööm :)


(#2) Old Death válasza lol (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

na akkor itt feltenném a kérdésemet.. bár most még nem aktuális, dfe ami késik nem múlik...
imádom a szalamandrákat... és az lenne a kérdésem, h lehet-e otthon tartani... mert ugye Magyarországon minden hűllő és kétéltű védett...
ha lehet akkor milyen körülmlények között? Bár ezt gondolom inkább ott kéne megkérdezni ahol megveszem :D

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) Dilikutya válasza Old Death (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha legális kisállatkereskedésben veszed, akkor nem hinném, hogy a legalitással gond lenne. Ellenben ha Józsi bátyámól veszed, aki a falu végi kanálisban fogta őket.... nos, az jogilag kétségbe vonható :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Old Death válasza Dilikutya (#3) üzenetére


Old Death
senior tag

nem Józsi bácsitól gondoltam.. írtam is, h boltban... én is erre gondoltam ,csak azért rákérdeztem a biztonság kedvéért...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#5) lol válasza lol (#1) üzenetére


lol
senior tag

senki nincs akit érdekel vagy foglalkozik vele?

(#6) Apophis válasza Old Death (#4) üzenetére


Apophis
őstag

A legtöbb állatkereskedés simán beszerez bármit, krokodilt, majmot, ilyesmiket, persze a fekete biznisz miatt elég drága. De nyilván hoznak neked szalamandrát, ha kérsz.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7) _az


_az
senior tag

én integető rákokat tartanék, vagy kúszógébet, vagy ilyesmit inkább :)

az

(#8) I_Am válasza Old Death (#2) üzenetére


I_Am
veterán

Nem lehet. A Salamandra nem csak hazánkban védett faj hanem a környező országokban is. Kisállatkereskedésben sem lehet megvásárolni, mivel védett faj, ezért árusítása is tilos. Tartani baromi nehéz. Tudom, mert tartottam egy párat belőlük, de inkább visszaengedtük őket a szabadba egy év után.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) supercow


supercow
őstag

Nekem van egy nagyméretű terráriumom, lakott benne már két leguán, nemsokára előveszem és szerzek bele kaméleont jól. A leguánnal vigyázni kell, nagyra nő és harap ;]
Az enyém kedves volt, naponta kiengedtem, a függönyön szeretett pihenni illetve a szőnyegen ahova besütött a nap, néha amikor kedve volt felmászott a fejemre. Imádta a pizzát (kukorica, borsó, sonkadarabok), olyankor felment a fotel karfájára és onnan könyörgött a falatokért :DDD Imádtam, de megszületett a gyerek és nem volt már helye.

[kép]

[Szerkesztve]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#10) supercow


supercow
őstag

A Déli pu. mellett van szerintem az egyik legjobb bolt, a szokásos hörcsög, guppi mellett nagyon sok egzotikus állatot tartanak, pókokat, hüllőket, rágcsálókat és egyebeket amiket lehet terráriumban tartani. Érdemes benézni, érdeklődni, vannak megfelelő kaják, felszerelési cikkek is.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#11) I_Am válasza supercow (#10) üzenetére


I_Am
veterán

Ott vettem a 2 krokodil gekkómat is. Tényleg jó kis bolt Én is csak ajánlani tudom Őket.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12) lol válasza supercow (#9) üzenetére


lol
senior tag

nem tudom ismered - e de sztem az egyik legjobb magyar kaméleonos lap : Bővebben: link

(#13) supercow válasza lol (#12) üzenetére


supercow
őstag

Köszi a linket, megnézem. beszerzés előtt mindenképp meg akarok szabadulni a halaktól és az akváriumtól, a gyerekek már megunták, a halak nagy része elpusztult, nincs időm takarítani stb.

Aztán az is lehet hogy leguánt veszek, csak ne nőne akkorára...

A topichoz egy-két élményem...
Az első leguánom - Morzsi - nem volt meg a farka és egy idő után agresszív lett, harapott, nem lehetett etetni. Gondolom rosszul tartották előtte, nem szokta meg az embert. Leadtam az állatkertben, talán még most is ott van, bár nem kerülhet ki a közönség elé mert hiányzik a farka :(
Utána lett a Tibald, aki kölyökkorától nálunk volt, megismert minket (engem és a feleségemet), amikor etettük akkor kiszaladt a karunkon, nagyon aranyos jószág. Csináltam neki nyakörvet, kivittük az udvarra sétálni :DDD Megszökött, elbújt a fűben a kis huncut. Aztán amikor az árnyékban kihűlt és lelassult, akkor el bírtam kapni :C

Őt a Duna Plaza alatti aluljáróban vettük, van ott is egy nagoyn jó, igényes bolt, oda is érdemes benézni ha még létezik. Ha jól emlékszem a metróhoz közel van a sarokban. Adtak származási igazolást a leguánhoz, tanácsot stb.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#14) lol válasza I_Am (#11) üzenetére


lol
senior tag

jaja zsír bolt, ott lett elkészítettve a terrkóm :) fényképet nyomathatnának fel akiknak van vlmilyen terráriumuk :U kéremszépen :)

[Szerkesztve]

(#15) Old Death válasza I_Am (#8) üzenetére


Old Death
senior tag

hmmm akkor marad a csodálatuk.... bár jobb is ha szabadon élnek, mint egy üvegketrecben... ez az igazi állat szeretet :)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#16) Apophis válasza Old Death (#15) üzenetére


Apophis
őstag

Épp most hír az egyik terrarisztikai honlapon, hogy volt kiállítás, ahol import szalamandrákat találtak. Szerezni mindent lehet, tartásuk viszont tényleg körülményes.
Én most tervezem nyílméregbékák beszerzését, már gyűjtöm a szakirodalmat, nem szeretek beleugrani kellő felkészülés nélkül. Ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata, megoszthatná velem.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#17) Alexios


Alexios
veterán

Tudom, hogy régi topik, de mivel nincs az oldalon újabb hasonló témában, így bátorkodom felhozni

Sziasztok!
Most építek terráriumot a szakállas agámáimnak egy kb 130x60x60-as lesz osb-ből. Viszont a világítás ügyben annyira nem vagyok otthon, az oké, hogy egy exo-terra repti-glo 10-est belerakok, de kéne mellé egy kettes is? Illetve egy kerámiaizzó felmelegítené rendesen, vagy talajfűtőt, vagy valami egyéb fűtési módszert is be kéne vezetnem?

(#18) Sliderxy


Sliderxy
senior tag


terraplaza.com
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) Sliderxy válasza Sliderxy (#18) üzenetére


Sliderxy
senior tag

(#20) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

(#21) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Phelsuma grandis - Madagaszkári óriás nappaligekkó

(#22) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Igaz lassan egy éve nem volt új bejegyzés, de hátha....

Egy szekrény csináltatnánk, ami 100 cm széles és 42 cm mély. Erre tennénk majd egy üvegterrárium egy görögteknősnek. Mielőtt megijed bárki is, 14 éves és megállt a növésben 10 centinél (szerencsére). Pedig elég aktív.
A kérdés az lenne, hogy a terrárium csak 3 oldalon lenne alátámasztva. A szekrény afféle fiókos megoldás lenne. Szerintetek egy kb. 40 centi magas terráriumot egy lámpával elbírhat úgy is, hogy csak 3 oldalról van alátámasztva?

Mess with the best / Die like the rest

(#23) Sliderxy válasza Louro (#22) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a kérdésed, de a helyedben én nem kockáztatnék.
Ha jól értem amit írsz, akkor a terrárium csak a bútorlapra ülne fel 3 oldalról, mert alatta közvetlenül már lenne egy fiók?
Ha igen, akkor ezt nagyon nem ajánlom, mivel így alulról semmi sem támasztja alá a terkót és a benne lévő terhet az üveg fogja önmagában hordozni, ami nem egy szerencséd dolog. Nehogy egyszer arra menj haza hogy a fiókban van az állatod az üvegtörmelék között.

Anno én is csináltattam bútort egyedi tervezés alapján, a mai napig megvan, ha van rá igény rakok fel képet róla. Ez is fiókos, lenyitható verzió, de annak a tetején is bútorlap van.
A hátulján pedig a kábelkivezetések miatt ki lett alakítva egy kör alakú nyílás.

A tekid gondolom akkor hím, mert kb 5 éves kor után már ivarérettek és azok a kisebbek.

(#24) Louro válasza Sliderxy (#23) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm. Igazából én is addig törpöltem rajta, hogy fontosabb az élet, mint a jó helykihasználás. Inkább kap egy rendes szekrényre helyet. Bár elég sok kint van a lakásban, de azért biztos jobb lenne neki egy dedikált hely. Félelmetes mennyit megy egy nap. Kanapét van, hogy 5x körbejárja. Ha meg lábujjat észlel, akkor turbo boost-ot benyomja. Nyaranta meg az erkélyt veszi célba és napoztatja a páncélját. Nagy szerelme pedig a súlyzók. Szó szerint erőszakolja és folyton lehet takarítani utána. Nagyon kanos a huncut :)

Mess with the best / Die like the rest

(#25) Sliderxy válasza Louro (#24) üzenetére


Sliderxy
senior tag

:D Vicces. Gondolom a súlyzókban láthat valamit ami bejön neki. :DDD
Anno én is gondolkodtam görög teki tartásán, de letettem róla, mert már annyi féle mindenem volt, hogy nem tudtam volna rendes helyet kialakítani nekik. Azért meg, hogy csak legyen sosem tartottam állatot, annak semmi értelmét nem látom.

Fenti képen a Madagaszkári nappaligekkó volt a kedvencem az összes hüllőm közül, néhány hónaposan került hozzám, nagyon szerettem, volt egy párja is akit még egy Bécsi expo-ról hoztam haza. Elég sok kisgettót sikerült kikeltenem. :)

(#26) Louro válasza Sliderxy (#25) üzenetére


Louro
őstag

Nálunk asszony hozadéka. Én kaméleonos voltam, amikor kisállatkerben dolgoztam. A gekkók is aranyosak voltak, de a kígyókkal és a rovarokkal sosem tudtam megbarátkozni.

Még egyszer leguán is volt az üzletben, de nem kis teremtés volt. Otthonra kellene neki külön szoba :D Szkinkek meg olyan kis bátortalanok voltak. De a szakállas agáma.... hatalmas arcok és szerettek kézben lenni, de ők is aktívabbak :)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#27) Sliderxy válasza Louro (#26) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Kígyóm nekem sem volt, az valahogy nem vonzott. Csak egy kölyök siklóm volt még gyerekként. Mentem haza a suliból és megláttam a járdán, persze felkaptam és hazavittem, mert mindent is begyűjtöttem. Ovodásként a bogarakat gyűjtöttem egy dobozban, de most már nagyon visszamentem... :D
A sikló persze kiszökött az akváriumából és meg se találtuk, lelépett valahová. :DDD

Felnőtt fejjel, persze már mindennek utána jártam mielőtt állatot vásárolok, így már csak gekkóim és békáim voltak.

(#28) Louro válasza Sliderxy (#27) üzenetére


Louro
őstag

Ha a szülő támogatja, akkor együtt lehet tanulni az élőlény szükségleteiről. Annó nagyon jó főnökeim voltak a kiskerben és tényleg mondhattunk nemet vevőknek. Húsvétkor több, mint a felét a vásárlóknak elzavarhattuk.

Felelősségre és megfigyelésre tökéletesek a kis élőlények. Bár a görögteknősről nem tudtam, hogy ennyire aggresszív, ha akar valamit. Még a macskák is tartanak tőle :DDD

Mess with the best / Die like the rest

(#29) Sliderxy válasza Louro (#28) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igen, ez a húsvéti nyúlvásárlás általános probléma. Pont most volt egy olyan eset húsvét előtt, hogy betértünk pár helyi kisállat kereskedésbe körbenézni és kb. mozdulni nem lehetett némelyikben mert mindenki nyulat akart, volt aki mondta is az eladónak, hogy neki csak 3 napra kellene. Hogy mi lett a vége nem tudom mert kijöttünk addig, de szerintem nem sok kereskedő tesz úgy ahogy a te volt főnököd. Főleg egy kisebb üzletnél, sajnos a profitra mennek a legtöbb helyen és már elfelejtették azt, hogy miért is nyitották meg az üzletüket annak idején.

(#30) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Bár elég halott a topic, hátha...Ezen esetleg volt valaki?

Én már nagyon régen voltam, kíváncsi lennék most milyen.
A következő Július 9.-én lesz a Lurdy Házban.

(#31) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

debrecenben keresek florárium "karbantartásához" ugróvillásokat - kis tételben.
van tippetek, hogy honnan tudnék beszerezni? :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#32) Sliderxy válasza bepken (#31) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Szia!

Bugs World-től tudsz rendelni. :K

De ha rákeresel, van még több üzlet ahol találsz és postáznak is. ;)

(#33) bepken válasza Sliderxy (#32) üzenetére


bepken
veterán

igen, de itt is 2500 db a legkisebb mennyiség.

nálunk 2 db ~2 literes üveg edény van, amiben van pár moha, meg fittonia. ide szerintem nem kell ennyi :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#34) Sliderxy válasza bepken (#33) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Jogos, bocs. :D A kötőjeles rész valahogy elkerülte a figyelmem. :B

Akkor még tudom ajánlani a terraplaza.hu-t. Habár most nincs, de szoktak lenni.

Egyébként én a helyedben megpróbálnék ráírni a Bugs World-re vagy a tmreptiles-ra. Attól függetlenül, hogy a webshopjukban mi van, ha elmondod nekik mit szeretnél nem hiszem, hogy nem foglalkoznának veled.
Mondjuk az ár eleve nem egy nagy összeg, nem tudom mit kérnének egy jóval kisebb mennyiségért +rájön még a posta. Nem hiszem hogy sokkal jobban jönne ki a vége. De ki tudja, voltak velem már máshol más ügyben nagyon korrektek. Meg kell próbálni. ;)

(#35) norbalia87


norbalia87
tag

Sziasztok,

Lenne egy olyan kerdesem, hogy evekkel ezelott elegge benne voltam a madarpokok vilagaban, tartottam is beloluk jo parat. Kb 10-12 eve felhagytam a hobbival es most ismet vissza tertem eme remek "mokaba".

Volt egy veboldal talan arachnida.hu volt a neve ami ha jol latom megszunt :(

Nem-e tudja valaki, hogy mi tortent az oldallal, esetleg mas nevet fut?

Esetleg valami alternativa?

(#36) bepken válasza Sliderxy (#34) üzenetére


bepken
veterán

köszi a segítséget, de végül nem agyaltam tovább és megrendeltem egy doboz ugróvillást a Bugs World-ből :)

bízom benne, hogy olyan dobozban küldik, amiben "el lesznek" hosszabb ideig is akár - kicsit utána olvasva annyira nagy igényeik azért nincsenek szerencsére. szóval bár egyszerre nyilván nem lesznek felhasználva, de legalább marad belőlük tartalék (remélhetőleg :D)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#37) Sliderxy válasza bepken (#36) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Nincs mit. ;)
Elég sok irományt lehet ma már fellelni róluk, szóval egy kis olvasgatás után biztos, hogy megtalálod a szükséges infókat.

(#38) Sliderxy válasza norbalia87 (#35) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Az arachnida már régóta döglődött. Most ránéztem, a főoldal valóban nem jön be, meg a fórum se. Néhány aloldal, cikk még elérhető. Volt ennek egy testvérfórum kezdeménye is a reptilia, de az már az elején döcögős volt. Az oldal üzemeltetője elkezdte csinálni a terraplaza-t, aztán abból meg már akkora expo lett, hogy feltételezem minden időt, energiát lekötött így a fórumra már nem maradt kapacitás.

(#39) Sliderxy válasza Sliderxy (#30) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Volt esetleg valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.