Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) zako


zako
tag

Sziasztok, ránéznétek az én értékeimre is?

(#6852) kabelmania27 válasza zako (#6851) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak. Milyen osztóval van elosztva a koax?

(#6853) Daniel911 válasza Joke21 (#6848) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Az a kettes osztó milyen? Splitter (1In+2Out) vagy leágazó (1In+1Out+1Tap)? Ha leágazó, akkor hova van kötve a modem? Egyébként 4 TV-nek már lehet kevés a jel. Ha Splitter van a bejövőn, akkor a TV-k alacsony frekin kapnak kb 60dBuV-ot, és ennyi kéne legalább a fentebbi frekiken is, de ott kb 10 dB-vel kevesebb van. A splittert Te tetted be, vagy Tarros? Esetleg egy-egy fotó a szétosztásokról? Családi ház, vagy társas? Én továbbra is a szervízt javaslom, be kell jelenteni a hibát, és Ők megmondják, mi a teendő.

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6854) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Ez kinek az ötlete volt? :F
AH-s munkatárs nem fogadta kitörő örömmel.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6855) Zozzant válasza Tutu7030 (#6854) üzenetére


Zozzant
addikt

Ki az az AH-s? Miért nem jó ötlet?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6856) emre33 válasza Tutu7030 (#6854) üzenetére


emre33
addikt

AH=Antenne hungária.

Mi a bajod ezzel? Teljesen jó, minden szó igaz benne, nem hazugság, nem átverés.

Analóg adók lekapcsolását a Tarr-nak is meg kell fognia, sok-sok ügyfelet szerezhet!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6857) Tutu7030 válasza emre33 (#6856) üzenetére


Tutu7030
veterán

Azért nem igazán fedi a valóságot. Nem szűnik meg a tetőantennás vétel, csak éppen analóg helyett digitális lesz.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6858) zako válasza kabelmania27 (#6852) üzenetére


zako
tag

Köszönöm a gyors választ, igazándiból nincsen gond sem a nettel, sem a kábeltévével (igaz, az analóg adások minősége csapnivaló, de azt már gyakorlatilag nem nézzük). Családi házban lakom, az elosztó a padláson van, még nem volt érkezésem felmászni, hogy megnézzem, milyen. Annyit tudok, hogy minden szobába külön kábel jön, a modem az én szobámban van, abba is közvetlenül az osztóról jön a kábel. A netem az emelés után 30/4 lett.

(#6859) emre33


emre33
addikt

Csatlakozók közül ez a legjobb?
Ehhez kell valamilyen "szorító" fogó?

http://bolt.sat.hu/kabeltv/eloszto/f_csatlakozo_rg6_onkompresszios_cablecon_1409

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6860) kabelmania27 válasza emre33 (#6859) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC-s szerelőnél ilyet láttam, ez is kompressziós.

(#6861) emre33 válasza kabelmania27 (#6860) üzenetére


emre33
addikt

Pár csatlakozót ki kellene cserélni, nincs kedvem tarr szerelőire várni, de ha ilyen drága a fogó :(

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6862) korcsi válasza emre33 (#6859) üzenetére


korcsi
veterán

Ott a linkeden a videó, ott nem használ speciális fogót.

Az ilyen cuccokkal mi a baj?

"Teljesen jó, minden szó igaz benne, nem hazugság, nem átverés." remélem viccnek szántad.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6863) kabelmania27 válasza emre33 (#6861) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Krimpelő fogó kicsit olcsóbb. Csavaros F csatlakozóból azt a fajtát vedd meg amelyiknek hosszabb a menete az rajta marad a koaxon.

[ Szerkesztve ]

(#6864) Daniel911 válasza emre33 (#6859) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Ezek teljesen jók, az az elve, hogy amikor rátered a csatlakozót a helyére, akkor saját magától megszorul, mint ahogy a videón van, nem kell hozzá szerszám. Mondjuk elég drága. A PCT-s DRS kb 90Ft , a TRS kicsit még drágább kb 125Ft, de ehhez kell fogó is. Érdemes apránként, többször rászorítani a csatlakozót. A tekerős F-et meg felejtsd el, azt a színesfémbe lehet "hasznosítani", oda jó. Egyébként miért kell kicserélni a csatlakozókat, mi a gond velük?

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6865) Daniel911 válasza Daniel911 (#6864) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Emre33 Itt van ugyanaz a csatlakozó olcsóbban.

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6866) emre33 válasza Daniel911 (#6864) üzenetére


emre33
addikt

Mindegyik ilyen tekerős F csatis szar..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6867) zako


zako
tag

Sikerült lefényképeznem a padláson a kábelezést:



A bejövő kábel egy kettes elosztóba megy bele, onnan egy High Pass Filtert követően közvetlenül a modembe megy egy kábel, a másik OUT ágból pedig egy négyes elosztóba, onnan minden helyiség kap egy-egy ágat.

Az a kék izé azért kellett, mert a monitoron "csíkos" volt a kép.

Érdemes lenne jobb minőségű csatlakozókra cserélni a meglévőket? Vagy hagyjam?

(#6868) kabelmania27 válasza zako (#6867) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket, a kék az egy galvanikus leválasztó, a négyes splittert cseréld ki hármasra. Mindegyik adáson csíkos volt a kép? A kéket kötheted a hpf után is.

[ Szerkesztve ]

(#6869) kabelmania27 válasza zako (#6867) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Finoman nézd meg hogy szorul e a két csavaros F csatlakozóban a koax, az alsó F csatlakozó rendben van, a felsőnek rövidebb a menete olyanra kellene cserélni mint az alsó, a felső kábel kicsit vékonyabbnak tűnik, látszik a képen, hogy a blankolásból származó köpenydarabbal van megszorítva, úgyhogy erre célszerűbb lenne roppantós csatlakozó, de ha nem 3x árnyékolású ez a kábel érdemes lenne cserélni, többi F csatlakozó rendben van. A kettes hpf után van kötve a négyes, ha a modem lenne hpf után kötve nem tudnál írni, mert a high pass filter a visszirányszűrő. Azért írtam hogy tévés ágra tedd át a szűrőt és nézd meg mennyi az SNR ( hátha felmegy 40-re és a ping nem lesz e kisebb) úgy mert alapból a modemek nem nagyon szeretik a galvanikus leválasztást. Négyes hármasra cserélése nem sürgős, 1dB-t nyersz a tévéknek, ha a közeljövőben szeretnél +1 vételi helyet létesíteni vagy hifire kötni a kábelt maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#6870) kabelmania27 válasza zako (#6867) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a számítógépre kapcsolt monitornál gépre kapcsolt üzemmódvolt a csíkozódás úgy hogy nem volt rákötve az antennára, akkor ne helyezd át, a 38as SNR tökéletes, 33felett elfogadható, ha akkor lesz csíkos, ha az antennára van kötve (és van kedved kísérletezni) ki lehet próbálni, hogy mi történik ha a kettes elől átrakod a kéket a hpf után, sőt azt is meg lehetne nézni, hogy ha négyes után a monitor kábelére (ha jól gondolom olyan monitor tv-d van) teszed rá akkor hogy változik.

[ Szerkesztve ]

(#6871) zako


zako
tag

Köszönöm a kimerítő válaszokat!

Megpróbálok mindenre reagálni:

1. Számítógépes tunerkártyám van, és a monitoron volt csak csíkozódás, a tévéken nem. Kihívtam a szerelőket, berakták a galvanikus leválasztót és megjavult.

2. Minden kábel szorosan van, egyik csatlakozó sem laza. Ebben az esetben nem sok értelme lenne cserélni a csatlakozókat, ugye?

3. Az a vékonyabbik kábel a szüleim hálószobájába menő, eredeti kábel, amit az előző tulaj épített ki. Azért nem cseréltük le, mert fura módon az egész lakásban ott volt a legszebb kép a tévén (és elég macerásan is van elvezetve, többórás szenvedés lenne kicserélni). A többi kábel mind cserélve lett.

4. Nem tervezek újabb tévét, de ha csak 1 dB-t nyernék a hármas elosztóval, akkor nem foglalkozom vele. Az elosztók minősége egyébként megfelelő? Azok cseréje befolyásolná a jelszintet?

5. A galvanikus leválasztó áthelyezését viszont megfontolom, köszönöm a tippet!

(#6872) kabelmania27 válasza zako (#6871) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az elosztók minősége megfelelő, ha nem lesz újabb vételi hely akkor a négyest cseréld ki hármasra. Ezen kívül bármelyik fajta jó. Tuner kártyánál előfordul hogy kell izolátor. Ha a tévéken nem volt csíkozódás, akkor első kőrben tedd át a galvanikust a négyes tunerkártya kimenetére ha mégis másik két tévén előjönne csíkozódás vagy búgó hang akkor a hpf után, a modemet felesleges leválasztani lehet kicsit csökkenni fog a ping.

[ Szerkesztve ]

(#6873) kabelmania27 válasza zako (#6871) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A kettes splitter teletronik 4dB-s csillapítású, létezik 3,5dB csillapítású [link], [link] nyersz vele fél decibelt, felesleges kicserélni (ha jobban tetszik a két linkelt nyugodtan kicserélheted), modem jelszint nem indokolja, adási 40-4között van, SNR, vételi rendben van.Ha jársz híradástechnikai boltba vegyél majd egy jófajta hármas splittert esetleg rendelj a netről. Légy szíves majd írd meg milyen a jelszint ha áthelyezted a leválasztót.

[ Szerkesztve ]

(#6874) artid válasza artid (#6752) üzenetére


artid
aktív tag

Hali,

Tegnap cserélték le a modemet egy CBN CV6181E-re.
A modem már nem villog, de routeren ugyanúgy pörög az "internet", holott nincs rákapcsolva "fogyasztó".
Ennyit erről azt hiszem...

Most néztem hozzá jelszót, majd megnézem mi a beállítása.

Üdv.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6875) artid válasza szabogabor10 (#6743) üzenetére


artid
aktív tag

Hali,

Tegnap cserélték le a modemet egy CBN CV6181E-re.
A modem már nem villog, de routeren ugyanúgy pörög az "internet", holott nincs rákapcsolva "fogyasztó".
Ennyit erről azt hiszem...

Most néztem hozzá jelszót, majd megnézem mi a beállítása.

Üdv.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6876) Cyber_Bird válasza artid (#6875) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Ez olyan súlyos probléma egyébként? Én kb 9 éve vagyok kábelmodemes előfizető különböző szolgáltatóknál, de talán egyszer sem figyeltem még a net ledjét. :)

(Nem kötekedés miatt kérdezem, csak tényleg érdekel)

[ Szerkesztve ]

(#6877) emre33 válasza artid (#6875) üzenetére


emre33
addikt

"rákapcsolva "fogyasztó"

Nézzük csak: Internet forgalom szerinted csak kívülről érkezhet?

Ha a külső ip címedet pingelem folyamatosan, akkor villogni fog a routeren az internet led, és semmit se tehetsz ellene :) :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6878) korfa válasza emre33 (#6877) üzenetére


korfa
aktív tag

Dehogynem kihúzhatja a modemet... :)

(#6879) ballaball


ballaball
csendes tag

FTP hozzáférést külön kell igényelni, vagy hogyan működik ez? Online Ügyfélszolgálaton 0/1-et ír az FTP hozzáférés sorában.

(#6880) CsodaPOK válasza artid (#6875) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Forgalomkorlátos az előfizetés? Nem.

És legalább nem néz ki olyan egyhangúan a modem :D

(#6881) artid válasza emre33 (#6877) üzenetére


artid
aktív tag

Hali,

Természetesen a forgalom 2 irányú, köszi.
Igen, pont emiatt a "folyamatos ping" miatt gondolom, hogy valaki szórakozik, s nem nálam van a "baj".

Az IP minden modem újra indításnál változik, de újraindítás után is csinálja, szóval ennyi...

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6882) artid válasza Cyber_Bird (#6876) üzenetére


artid
aktív tag

Nem "súlyos probléma", csak érdekes, hogy miért indult ez el.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6883) artid válasza CsodaPOK (#6880) üzenetére


artid
aktív tag

Most látom, hogy kivették az "extrém használat"-os limitet az ASZF-ből...

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6884) artid


artid
aktív tag

Meg tudná valaki nézni, hogy ez így rendben van-e?
30-as netnél 20 MBps-nél megáll mindig

a letöltési sebesség.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6885) Gubek-Einste válasza artid (#6884) üzenetére

Rendben vannak a jelszintek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6886) 1egaly


1egaly
aktív tag

Hali!
Most vettem észre,hogy kódolt az RTL,.....Platina Mixem van,nálatok is?,

(#6887) szabogabor10 válasza 1egaly (#6886) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam RTL Klub SD / HD rendben.
Ha a német RTL-re gondolsz, nálam rendben, de én Útitárs csomagra is előfizetek. Ha jól emlékszem, sima Platina+HD kombóval is bejött. A Platina csomagban a németek közül csak a ZDF van benn, így elvileg bármikor elvehetik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6888) artid válasza Gubek-Einste (#6885) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6889) kabelmania27 válasza artid (#6884) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek. Milyen osztóval van elosztva a koax?

(#6890) zako


zako
tag

Nos, végre sikerült kipróbálnom, hogy mi történik, ha az izolátort a HPF után teszem: a modem értékeiben gyakorlatilag nem történt változás (1-1 dB ide-oda), viszont a monitoron megjelent a csíkozódás... Amit nem értek, hiszen az izolátor bent maradt a rendszerben, csak egy osztóval később. Mindegy, nem variálok, igazándiból jó a képminőség (legalábbis a digitálison) és az internettel sincs gondom. Köszönöm a segítséget!

(#6891) kabelmania27 válasza zako (#6890) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, akkor nem véletlen tették be a bejövőre.

(#6892) emre33 válasza kabelmania27 (#6891) üzenetére


emre33
addikt

Havernál: 6120E modem, 48-49-es feltöltési jelszint.
Néha 4 freki, néha 1 feltöltési freki. Sok modem restart...
Természetesen egy 16dB-s TAP-os elosztó volt.

Kicseréltünk egy simára, és látom jó is lett.

Hány és hány helyen lehet ez a gond.

Köszönöm az okítást! :C

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6893) ftamas0201


ftamas0201
Topikgazda

Sziasztok!

Nálatok is átrendeződött jó néhány digitális csatorna helye? Valahogy nekem nem ott vannak a dolgok ahol eddig voltak. (A tv ki is írta hogy a csatornakiosztás módosult)

(#6894) 1egaly válasza ftamas0201 (#6893) üzenetére


1egaly
aktív tag

Valami gebac van,mert nincs müsorujság, info stb...

A STBn nem müxik az automatikus csatorna keresés..........

(#6895) ftamas0201 válasza 1egaly (#6894) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Még jó hogy melózni vagyok, remélem mire hazaérek megszerelik a dolgokat. Ha van valami fejlemény megosztod? :-)

(#6896) ftamas0201


ftamas0201
Topikgazda

Meg tudnátok mondani nekem hogy az m1 HD és m2 HD melyik frekvencián találhatóak digitálisban?
Előre is köszönöm!

(#6897) Rosep


Rosep
senior tag

Most mire volt jó ez a kutyulás megint? Netán van új HD adó?

(#6898) szabogabor10 válasza ftamas0201 (#6896) üzenetére


szabogabor10
veterán

184 MHz-n vannak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6899) ftamas0201 válasza szabogabor10 (#6898) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Köszönöm! :)

Rosep.
Én nem látok semmi új csatornát a kínálatban, nem tudom mi volt ez.

(#6900) Rosep válasza ftamas0201 (#6899) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát nálam visszamászott minden a helyére. Viszont olyan hülyeséget csinál a TV, hogy két adót nem tudok léptetni. a NatGeo HD a 11-esen van, de nem tudom felfelé léptetni, mert visszaugrik mindig rá. Ilyet én még nem láttam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.