Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) emre33 válasza kabelmania27 (#6800) üzenetére


emre33
addikt

Anno azért vettem ki, mert nélküle rosszabb értékek voltak, este visszarakom és küldöm az új képet:)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6802) kabelmania27 válasza emre33 (#6801) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké, várom a képet. Ilyen a kettes osztó?

[ Szerkesztve ]

(#6803) emre33 válasza kabelmania27 (#6802) üzenetére


emre33
addikt

Aha, az jót jelent?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6804) kabelmania27 válasza emre33 (#6803) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, teletronik jófajta osztó.

[ Szerkesztve ]

(#6805) emre33


emre33
addikt

Paks, kis munka....elméletileg 80/8 net.

Valós sebesség 40-45Mbit lefelé, felfelé megvan a 8mbit.

Megoldás letöltési freki váltás az alsó 4-ről a felső 4-re, és lám máris stabil a 80mbit... :C

Még szerencse, hogy 6120 esetén lehet állítani..

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6806) Daniel911 válasza szanozs (#6784) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Helló!
A helyedben Én vagy megcserélném a 3-as splittert, és a TAP-os szétosztót, úgy, hogy in-be a bejövö, 8dB a modem, out a tv-k. Vagy vennék jobb minőségű 3-as osztót. Ezt azért mondom, mert:
1. az a hármas szétosztó gagyi (nálam a szerelő bepattintotta kézzel a hátulját, és mondta, hogy ez nem digitálisra való)
2. akkor elég csak 1 HPF85A, ami a TAP-os szétoszón van.

Így ugyanúgy nyersz (+)7-9 dB-t leirányban, és csökkenni fog a visszirányod is kb ennyivel, ha nem többel. Nálam 0 volt a vételi, és 54 az adási, a szerelő meglépte ezeket a lépéseket, és tett be egy 12-es TAP-os szétosztót, és most stabil 10 a vételi, és 40 az adási szint.

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6807) Daniel911 válasza kabelmania27 (#6777) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Helló!
Látom, hogy mindenhol 2-es splitter+3-as splitter kombinációt javasolsz. Megindokolnád légyszives, hogy miért? Kiváncsi vagyok rá.

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6808) wmati válasza Daniel911 (#6806) üzenetére


wmati
addikt

Épp ezek jobb osztok ezektől csak rosszabbak vannak

(#6809) Daniel911 válasza wmati (#6808) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Tényleg?
Nálam ilyet tett be a szerelő, annak a hátusó felét meg AZ UJJÁVALl benyomta, levette a fedelét, és megmutatta, hogy van benne 3 rézszál egy gyűrűn. Valami hasonló...

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6810) wmati válasza Daniel911 (#6809) üzenetére


wmati
addikt

(#6811) Daniel911 válasza wmati (#6810) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Melyiktől?

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6812) wmati válasza Daniel911 (#6811) üzenetére


wmati
addikt

Amelyikre mondtad hogy a szerelőd szét szedte, megnéztem van egy olyanom nekem nem sikerült szétszedni így

(#6813) Daniel911 válasza wmati (#6812) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Lehet Ő már nem az elsőt kapta így szét...
Amúgy a #6808-öt üti a #6810, akkor hogyis van ez? Maradjunk annyiban, hogy az a splitter kukába való.

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6814) Zozzant válasza Daniel911 (#6809) üzenetére


Zozzant
addikt

Ja, azért vannak rajta a gyűrűk hogy a házhoz azért ne érjen hozzá az a cérnaszál:) Amikor a netet beköttettük simán otthagyta a tv ágon ezt a 3-as kínai splittert a tarr szerelő...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6815) kabelmania27 válasza Zozzant (#6814) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyik ismerősnél is T alakú sárga osztóval van elosztva a koax két tévére, tiszták az adások, analóg vételnél menni fog, de célszerű jófajtát használni. wmati:Én DiSEqC kapcsolót szedtem szét, kalapács és csavarhúzóval könnyen kilehet nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#6816) Daniel911 válasza kabelmania27 (#6815) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Egyébként nagyon sok múlik a kábeleken is. A "Sárga Splitterrel" se lenne nagy baj, ha rendesen meglenne csinálva az árnyékolása, nem csak körbe lenne ragasztózva és a belsejében helyet kaphatna egy-két kondenzátor, meg jobb tekercs. Analóg tv-hez kb 600MHz-ig megfelelő, ha van bőven jel, 600MHz felett már nagyon eszi jelet. Digitálisra/netre egyáltalán nem alkalmas.
Havernál úgy ment a Docsis 3-as modem, hogy a falban meg volt toldva a kábel, de nem toldóval, hanem összetekert melegér+szigszallag+árnyékolás+alufólia+szigszallag kombinációval. Csoda volt, hogy ment, igaz szakadozott a net-je, mert 52-57 körül volt az adási szint.

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6817) kabelmania27 válasza Daniel911 (#6816) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél a kettes splitter és a tévé között cseréltem párnapja 1m koaxot tisztábbak lettek az adók. Láttam már ilyen toldást, ahogy fújt a szél lehetett látni a képen a kontakthibát.

(#6818) Daniel911 válasza kabelmania27 (#6817) üzenetére


Daniel911
csendes tag

A "kettes osztó+ hármas osztó"-s kérdésemre még nem válaszoltál. Csak azért érdeklődöm, mert van egy kis elektronikai tudásom, és ezt szeretném gyarapítani információkkal. Egyébként Én személy szerint nem preferálom azt, hogy splitterrel válasszuk szét a netet és a tv-t, mivel arra vannak a TAP-os szétosztók, és azok megfelelően elválasztják egymástól a két rendszert. A splitter csak egyforma eszközök közötti jel-szétosztásra alkalmas.

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6819) kabelmania27 válasza Daniel911 (#6818) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért javasoltam ezt (többen mondták) mert így modem irányában minimalizálva van a csillapítás és nem lesz magas az adási, így nem fog szakadni a net. A leágazó és a splitter között az a különbség hogy splitternél egyforma a kimenetek csillapítása (van olyan hármas amely gyakorlatileg egybeépített két kettes) leágazónál out ágon kisebb a csillapítás tap ágon magasabb.
KTV-s topicba leírta BTO, hogy tapot első osztásnál célszerű használni második osztásnál splittert. UPC-s szerelő nekem azt mondta hogy médiaboxot modemet tilos leágazó tap kimenetbe kötni, analóg tévé mehet tapba. Magas bejövő jelerősségnél nem okoz gondot ha tapba van a modem, de alacsonynál okozhat, mert ha csökkented a vételi szintet növekedni fog az adási d2-es modemnél tűréshatárig nincs gond, aztán szakad a net, de ed3-as modem 50-es adási felett csak egy frekin tud adni.

[ Szerkesztve ]

(#6820) kabelmania27 válasza Daniel911 (#6806) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így is jó lenne, csak lakásba nehezebben kivitelezhető mert +1 koaxot kellene behúznia a tunernek. 10-es vételi és 40-es adási jó, nálad magas a bejövő ezért mehet -8as tapba a modem. Teletronik osztók jófajták, nincs velük gond, sok ktv szolgáltatónál használják pl Invitel,UPC,Tarr,Digi,T/Vidanet UPC által használt osztók szintén jófajták PCT, Teleste,Asheridge

[ Szerkesztve ]

(#6821) Daniel911 válasza kabelmania27 (#6819) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Kösz a választ!
Most elmondom az Én elképzelésemet:
Amikor voltak nálam javítani, kimentem a csillagponthoz, és néztem mit csinálnak, és érdeklődtem, így tudtam meg az alábbi információkat: A csillagponti erősítő 38/44dB-re van szintezve (alsó/felső frekvencia), és a kimenetén egy 11dB-t, vagy 14 dB-t csillapító szétosztás van, szóval onnan legalább 24dB elindul a modem felé (jó esetben). Ha lépcsóházban a csillagpont melletti lakásban laksz (akárcsak Én) akkor hozzád is bejön 22dB. Kettes splitter után a modem 18dB-t kap. Az elvárt szint az lenne, hogy a vételi 0 és 10 között, az adási meg 40 és 50 között legyen. Azt mondta a szerelő, hogy nem jó az sem, ha sokat kap a modem, és az sem ha keveset (akárcsak a TV), és ezekkel a TAP-os szétosztókkal szokták a szintet beállítani. Ha kevés az adási, akkor ha zavar van a hálózaton, akkor nem lesz meg a viszirányú jel, és a zaj között az elvárt minimális különbség értéke (SNR, de nem az amit a modem is ír, az egy másik SNR) (lassul a net, elmegy a telefon vonal).

Nálam 12-es TAP-ban van a modem. QuadShield kábelek 32-es csőben, a szétosztás elburkolvan 150X150-es szerelődobozba, minden cserélhetőre van kialakítva, ez szakmai ártalom :) .

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6822) kabelmania27 válasza Daniel911 (#6821) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért van nálad 12-es tapba a modem mert magas a bejövő 22lenne a vételi érték osztó nélkül, a másik SNR, az USSNR. Társasházba előfordul hogy magasabb a bejövő, ott lehet nyugodtan tapba kötni a modemet, ismerősnél egy kettes és egy hármas után van 20körül a vételi, de BTO leírta, hogy előfordulhat hogy magas a bejövő jel, olvasd végig ezt a topicot. Nálam családiba kettes után ilyen a jelszint.
Ha kettes splitterben lenne a modem, akkor egy csillapítót kellene felrekni a modemhez, jól van úgy kialakítva, négyszeres koax kábellel nem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(#6823) Daniel911 válasza kabelmania27 (#6822) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Értem Én, és le is írtam, hogy visszirányú (US) jel-zaj viszonyról (SNR) beszéltem . Amit a modem ír, azt egyébként DSMER-nek (leirányú modulációs hibaaránynak) hívják Tarr-éknál.
Nem vagyok tejlesen hangya az elektronikához, ezért is kérdeztem azt amit.

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6824) tatibor


tatibor
csendes tag


Nálam ilyen értékek vannak. Kérdésem az lenne, hogy ezek jók-e. 80/8 Mbit-es netem van.
Ha az intenet explorer alatt nézek sebességet, akkor meg vannak az értékek, ha google alatt, akkor a letöltési sebesség 50-60 Mbit között mutat, felfele jó.

[ Szerkesztve ]

(#6825) Tutu7030 válasza tatibor (#6824) üzenetére


Tutu7030
veterán

Chrome

Opera

FF

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6826) kabelmania27 válasza tatibor (#6824) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek:) Milyen osztóval van elosztva a koax?
Innen nézzetek meg egy teszt fájlit.

[ Szerkesztve ]

(#6827) Tutu7030 válasza kabelmania27 (#6826) üzenetére


Tutu7030
veterán

ftp://ftp.fsn.hu/testfiles/1GiB

Opera: 72,6Mbps
Chrome: 75,2Mbps

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6828) kabelmania27 válasza Tutu7030 (#6825) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérem tegyék meg tétjeiket:D 6Megabites letöltés mellett 719-722KB/s

[ Szerkesztve ]

(#6829) Tutu7030 válasza Tutu7030 (#6793) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az előbb újraindult a modem. Ismét 4/1 lett. Hogy ebben mi a logika :F

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6830) tatibor válasza kabelmania27 (#6826) üzenetére


tatibor
csendes tag

Társasházban lakom, a bejövő kábelt egy splitter osztja tv ill. modem felé; a tv ágat pedig egy 3-as splitterrel osztom 3 TV felé.

[ Szerkesztve ]

(#6831) kabelmania27 válasza tatibor (#6830) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól van kialakítva az osztás, rendben vannak az értékek, annyi a teendőd, hogy húzd meg a modemnél és a splittereknél az F csatlakozókat, én családiban lakom, ugyan úgy kettes splitter van a modem előtt, jelszint hasonló este 9 a vételi.

[ Szerkesztve ]

(#6832) kabelmania27 válasza Tutu7030 (#6829) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

50felett van az adási ilyenkor csak egy frekivel tud adni a modem, lehet leesett a hálózatról. Milyen osztóval van elosztva a koax? (bocs ha újra kérdezem) Ha csak egy kettes splitter van a modem előtt, be kellene telefonálni hogy tekerjék feljebb az erősítőnél a visszirányt.

[ Szerkesztve ]

(#6833) Tutu7030 válasza kabelmania27 (#6832) üzenetére


Tutu7030
veterán

Közvetlen a modem előtt van egy "1 - WAY TAP" 5-1000MHz de asszem előtte is van még egy kettes.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6834) kabelmania27 válasza Tutu7030 (#6833) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a tap kimenetbe van kötve a modem írd le hány dB van ráírva. Ki kellene cserélni kettes spliterre. Első kőrben cseréld meg a két kimenetet, hpf szűrőt is tedd át az outról a tapra, ha modem elé kerül nem lesz net, a cserével csökkented az adási szintet így nem fog szakadozni a net.

[ Szerkesztve ]

(#6835) Tutu7030 válasza kabelmania27 (#6834) üzenetére


Tutu7030
veterán

TAP 12dB
Fogalmam sincs, hol a szűrő. Ezt is elég volt leolvasnom, mert a szekrény mögött van minden.:)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6836) emre33 válasza Tutu7030 (#6829) üzenetére


emre33
addikt

kevés az upstream 53 szintje.

Javítanod kell rajta! Addig nem lesz jó a neted!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6837) Daniel911 válasza Tutu7030 (#6829) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Milyen őregek a kábelek a lakásban? Nincs megtörve az köpeny sehol, ha "megtöröd" (meghajlítod) a kábelt, nem törik a köpeny? Kicsit keveset kap a modem, de lehet lesz ott valami kábelhiba is. Szerintem jelentsd be, mert ha jön a meleg, még csökkenni fog a DS Power Level (nagy valószínűséggel). Csak ha mennek ki, legyen hozzáférhető az összes szétosztás.

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6838) kabelmania27 válasza Tutu7030 (#6835) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első kőrben cseréld meg a két kimenetet, az outba kösd a modemet tapba a tévét, vagy jelents be, azért szakad le a hálózatrol a modem, mert sok a modemnek a 12dB csillapítás ezért magas az adási szint.
Daniel911: Ha kicserélné másik osztóra (kettes splitterre vagy -6dB tapra) nagyobb lenne a vételi szint és az adási pedig kisebb így 40-50es értékkel lenne négy adási freki. 1-2x árnyékolású kábellel is elmegy a net, ha megfelelő a jelszint, ha -6os tapba lenne a modem nem lenne gond, az ő esete (leágagazó tap kimenetébe kötött modem) nem az első a topicban (és nem is az utolsó) d2es modemnek nem gond az 50-55közötti adási, de ed3modem nem tud adni 50felett csak 1frekin. 40-50közötti adásival nem fog szakadni a net.

[ Szerkesztve ]

(#6839) Daniel911 válasza kabelmania27 (#6838) üzenetére


Daniel911
csendes tag

3.0-ás modemnek illik legalább 2X-es árnyékolású kábelen adni a jelet. Vannak 3 szál árnyékolással rendelkező kábelek egy kis műanyag fóliával megspékelve, amin a TV is szemcsés. Nem csak a jel mennyisége, a minősége is számít. Hiába adok a modemnek 8dB-vel több jelet, ha el van szakadva az árnyékolás valahol, és így a visszirány nem fog csökkenni. Nagy általánosságban kijelenthető, hogy a leirány a melegér, a visszirány az árnyékolás minőségén múlik. Meg vannnak mérhető értékek (BER, Konstelláció) amik bebizonyítják, hogy hiába van meg a jel mennyisége, a rossz minőség miatt olyan, mint ha ott se lenne a jel.
Tegyél egy próbát, vágj körbe egy koaxot a melegérig, és tedd rá a modemed ugyan arra a csatlakozóra, ahol volt, és megérted majd, hogy mit mondok (vagy ha tekerős a csatlakozód a modemnél, ne kösd be az árnyékolást).

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6840) kabelmania27 válasza Daniel911 (#6839) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, elirtam 2x árnyékolású kábelre gondoltam, amelyet említettél, pár napja blankoltam ilyet ismerősnél, az antenna dugó helyett tettem fel egy F csatlakozót apa dugóval, az alacsonyfrekis adásokkal van csak gond, az UHF-frekik közül 1-2zavaros, többi kristálytiszta.
emre33:Magas az adási szint nála azért indul újra a modem és nincs meg a négy feltöltési freki. Bekötéskor a vételi szinthez állították be a csillapítást, nyugodtan használhattak volna 8 vagy 6dB-s leágazót.

[ Szerkesztve ]

(#6841) Daniel911 válasza kabelmania27 (#6840) üzenetére


Daniel911
csendes tag

És mivel a visszirány lennt van 85Mhz alatt, így lehet hogy azért magas a visszirány, mert gyenge/sérült az árnyékolás. A leirányok is 112-168MHz-ig vannak, így lehet egy kábelcserével javulna a leirány is 2-3dB-t, a visszirány meg lehet 6-8dB-t. Ezért érdemes kihívni a szervízt, és Ők eldöntik, hogy mit kell csinálni, helet, hogy csak elöregedtek a kötések, és egy-két csatlakozócsere is megolja a bajt. A régi fajta tekerős csatlakozó például leszedi az árnyékolás egy részét (vagy mind a 3 szálat) amikor feltekerjük. A keresztirányban roppantott-nak meg felveszi a kábel az alakját 1-2 év alatt, és kis erővel le lehet őket húzni a kábelről (hacsak nincs az utolsó gyűrű kisebbre roppantva). A hosszirányban préselt csatlakozók a legjobbak, de sajnos jó minőségük miatt elég drágák is, és a szerszám sem olcsó hozzájuk.

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6842) kabelmania27 válasza Daniel911 (#6841) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

5-65Mhz tudnak a visszirányos erősítők, UPC-nél cserélni fogják nagyobb tartományt tudókra, ismerősnél csavaros F csatlakozók vannak szerencsére nincs probléma internet nem szakadozik, analóg és dtv vétel is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#6843) Joke21


Joke21
aktív tag

Nálam a comedy central csikozódik, elég rendesen. Azóta, mióta a csatornákat átrendezték. Azt hiszem a 633Mhz-en jön be a csatorna. Lehetne valamit kezdeni vele, hogy ne csikozódjon?

(#6844) kabelmania27 válasza Joke21 (#6843) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen osztókkal van elosztva a koax? 3x árnyékolású tri-shield a koax? 192.168.100.1 címen nézd meg a modem jelszintet.

(#6845) Daniel911 válasza Joke21 (#6843) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Árnyékolás hiba lesz. A CC-re valamelyik földfelszíni adó zavar rá, talán az RTL Klub, ha lekapcsolják az analógot (csak a földfelszínit), akkor javulni fog a helyzet. Kábel csere, illetve szétosztás csere segít, de ezt a szerviz is megcsinálja szakszerűen, érdemes bejelenteni.

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6846) korcsi válasza kabelmania27 (#6844) üzenetére


korcsi
veterán

És ha csak analóg kábeltévéje van? :D

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6847) Daniel911 válasza korcsi (#6846) üzenetére


Daniel911
csendes tag

Ott a pont!!! Végre valaki!!!

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#6848) Joke21 válasza kabelmania27 (#6844) üzenetére


Joke21
aktív tag

Van egy kettes elosztó a modemhez és a tévékhez, utána egy négyes elosztó a tévéknek. Az egyik tévéhez a tarrosok csinálták a kábelt, azon is csíkozódik, a másikhoz egy régebbi kábel megy, de az is csíkozódik.

A modem jelszintjei:

(#6849) kabelmania27 válasza Joke21 (#6848) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszint értékek tökéletesek. Csak ez az egy adással van gond az összes tévén? Többi szép tiszta?

[ Szerkesztve ]

(#6850) Joke21 válasza kabelmania27 (#6849) üzenetére


Joke21
aktív tag

Hát a szép tisztától messe vannak azért, de a többi nézhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.