Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bocs a nagyon amatőr kérdésért. Ha a NAS-ra elég gyakran másolok, törlök fájlokat, nem kell a HDD-t töredezettség mentesíteni, karbantartani valamelyik programmal?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#70652) urban racer válasza jozsi252 (#70650) üzenetére


urban racer
senior tag

Össze sem lehet hasonlítani. A syno HAT enterprise HDD, annak a palija talán az Exos. Én legnagyobb előnynek azt látom, hogy talán a garis ügyintézés nem 3-4 hónap, mint egy sima hdd esetében, hanem gyorsabb. Ha a syno nas azt mondja, hogy szar, akkor nincs apelláta.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#70653) Sanya válasza VGYke (#70651) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem kell.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#70654) dkess válasza urban racer (#70648) üzenetére


dkess
őstag

A 2 DX517 legalább elfér egymás mellett a rack szekrényben nem úgy mint a DS1621+ és DX517 párosítás.

@jozsi252, #70650

Itt van egy egész jó kis teszt a Synology HDD -iről: [link] .

(#70655) Intelligencs válasza urban racer (#70648) üzenetére

Csak azt ne mondd, hogy amit a képen látunk az privát cucc...

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#70656) jozsi252 válasza urban racer (#70652) üzenetére


jozsi252
veterán

Láttam olyan infót is hogy néhány munkanapon belül cserélik a hibás Syno HDD-ket. Ez tényleg igaz lenne hogy ilyen gyorsan megy a csere?

dkess
Köszi a linket! Egyből megakadt a szemem ezen.
"Concerns over Synology brand media locking" Ez mit jelent pontosan? Mármint értem hogy Magyarul mit jelent, de ez mi akar lenni?

Intelligencs
A switchek számából, illetve a rákötött eszközök számát nézve valószínűtlen hogy otthoni rack szekrényről van szó. :) Bár mai világba semmi sem elképzelhetetlen, legalábbis jobb helyeken amilyen le/fel töltési sebességek elérhetőek, a kép készülhetett otthon is akár. :D

iPhone 13 Pro Max

(#70657) urban racer válasza dkess (#70654) üzenetére


urban racer
senior tag

Nem egészen, látod a trükköt. A sín mögött van, a lábai a polcon vannak, de arról lelóg az oldala.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#70658) urban racer válasza Intelligencs (#70655) üzenetére


urban racer
senior tag

Nem enged a ph üres kommentet írni :(

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#70659) urban racer válasza jozsi252 (#70656) üzenetére


urban racer
senior tag

Még nincs vele tapasztalatom. Még. De feltettük az asztalra, hogy egy projektet megcsinálunk syno HDDvel-főleg ilyen kínkeserves hdd hiányos időben.

Otthoni szekrényem, a nagyobbik. Pár cuccot már átköltöztettem másik rackbe, hogy majd ha kell, legyen hely benne(az a 2 unit) Egy SFP+os switchen gondolkoztam korábban, de várok vele addíg, amíg több végpontra is lesz igény. Egyenlőre elég 1 végponton a 10 giga, ez megoldottam 2 sfp modullal meg behúztam a tartalékcsőbe egy optikát.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#70660) MammoUTh válasza MammoUTh (#70625) üzenetére


MammoUTh
csendes tag

szerintem igen de csak felszínes ismereteim vannak a témában, inkább bemásolom a kimenetet:
# cat /proc/mdstat
Personalities : [linear] [raid0] [raid1] [raid10] [raid6] [raid5] [raid4]
md4 : active raid1 sdb3[0]
      7809204544 blocks super 1.2 [1/1] [U]
md3 : active raid1 sda6[0]
      1953494912 blocks super 1.2 [1/1] [U]
md2 : active raid1 sda5[1]
      5855691456 blocks super 1.2 [1/1] [U]
md1 : active raid1 sdb2[1] sda2[0]
      2097088 blocks [2/2] [UU]
md0 : active raid1 sdb1[0] sda1[1]
      2490176 blocks [2/2] [UU]


mdadm --detail /dev/md2
/dev/md2:
        Version : 1.2
  Creation Time : Thu Nov  1 22:54:36 2018
     Raid Level : raid1
     Array Size : 5855691456 (5584.42 GiB 5996.23 GB)
  Used Dev Size : 5855691456 (5584.42 GiB 5996.23 GB)
   Raid Devices : 1
  Total Devices : 1
    Persistence : Superblock is persistent
    Update Time : Wed May 19 12:20:39 2021
          State : clean
 Active Devices : 1
Working Devices : 1
 Failed Devices : 0
  Spare Devices : 0
           Name : XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
           UUID : XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
         Events : 147797
    Number   Major   Minor   RaidDevice State
       1       8        5        0      active sync   /dev/sda5


mdadm --detail /dev/md3
/dev/md3:
        Version : 1.2
  Creation Time : Thu May 13 04:19:17 2021
     Raid Level : raid1
     Array Size : 1953494912 (1863.00 GiB 2000.38 GB)
  Used Dev Size : 1953494912 (1863.00 GiB 2000.38 GB)
   Raid Devices : 1
  Total Devices : 1
    Persistence : Superblock is persistent
    Update Time : Wed May 19 12:21:00 2021
          State : clean
 Active Devices : 1
Working Devices : 1
 Failed Devices : 0
  Spare Devices : 0
           Name : XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
           UUID : XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
         Events : 18851
    Number   Major   Minor   RaidDevice State
       0       8        6        0      active sync   /dev/sda6

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#70661) AiRLAC válasza jozsi252 (#70656) üzenetére


AiRLAC
addikt

""Concerns over Synology brand media locking" Ez mit jelent pontosan? Mármint értem hogy Magyarul mit jelent, de ez mi akar lenni?"

Bizonyos nagyvállalati modellek (rackes, 12-24 lemezes stb) csak Synology SSD/HDD-vel (vagy a kompatibilitási listában levőkkel) mennek majd. Ez nem újdonság, a nagyobb storage gyártók mind ezt csinálják, saját firmware és ellenőrzött minőségű/teljesítményű meghajtók sokat javítanak a megbízhatóságon.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70662) #46824192 válasza Magnat (#70615) üzenetére


#46824192
törölt tag

Addig semmi értelme szenvedni vele , amíg az otthoni belső háló nincs rendbeszedve.

Ott kellene kezdeni , hogy az egyész LAN-t egy alhálóvá tenni, aztán lehet továbblépni.

(#70663) Urglen


Urglen
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tervezem venni egy 218+-t, egyelőre első Syn NAS.
Sajna HDD se az eladónál, és nálam sem lesz tesztre.
Mit tudok így kipróbálni rajta, hogy ne egy darab téglát vegyek csak meg.
Elérhető valami ilyenkor, ha beindítom?

Köszi

(#70664) Rommel6600 válasza Urglen (#70663) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem kb semmi.

(#70665) Delfi válasza Urglen (#70663) üzenetére


Delfi
tag

Mond az eladónak, hogy oldja meg. Mutassa be, hogy működik. Nem 20 deka parizert veszel tőle, szóval nincs bizalom.
Egy bármilyen, tetszőleges vinyót beletehettek, a DSM nem foglal nagy helyet.

(#70666) Borisz76 válasza Urglen (#70663) üzenetére


Borisz76
veterán

Kb eddig juthatsz el....lemez nélkül.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70667) urban racer válasza Urglen (#70663) üzenetére


urban racer
senior tag

Egy 2,5 noti hdd-t vagy ssd-t is tehettek bele.
Vagy megbízható eladótól vedd 1-2 nap próbagarival.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#70668) #80977664


#80977664
törölt tag

Sziasztok!

Szünetmentes van ami össze van kötve a nassal, működik is, látják egymást csak amikor elmegy az áram azonnal elmegy a PC kapcsolat a nassal és amikor visszajön az áram utána 1-2 perc amire ismét el lehet érni. A nas közben világít, nem kapcsol ki csak a szolgáltatásai nem elérhetők. Emiatt egy pillanatnyi áramkimaradásnál is percekre elérhetetlen a NAS.

Nem úgy kellene működnie hogy tartja magát aksi lemerülés előttig normál üzemmódban és csak a vége fel megy készenlétibe? Mert most így csak a gépet óvja de dolgozni nem lehet rajta áramszünet elején.

Így néz ki a beállításom:

Mondjuk van más eszköz is a szünetmentesen, lehet az zavarja meg amikor számolja a hátralévő akkut? Amúgy ~15 percig bírja így is mielőtt lekapcsol a szünetmentes.

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#70669) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#70594) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Válaszolok magamnak az első kérdésemre: igen, elég a régi NAS-ból kivenni a HDD-ket és azonos sorrendben berakni az újba, ahol az első induláskor felajánlja majd a migrációt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#70670) Borisz76 válasza #80977664 (#70668) üzenetére


Borisz76
veterán

A router , switch egyéb hálózati eszköz ami a pc és a NAS között szerepet játszik.....szóval azok is a szünetmentesre vannak kötve?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#70671) bLaCkDoGoNe válasza #80977664 (#70668) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A routered is szünetmentesen van?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#70672) #80977664 válasza Borisz76 (#70670) üzenetére


#80977664
törölt tag

Igen, a teljes hálózat van még a szünetmentesen.
A PC pont nincs de pl a médialejátszó/TV igen és áramkimaradáskor eldobja a kapcsolatot a NAS-al és várni kell amíg újra visszaáll.

Nem tragédia, de azért nem bánnám ha úgy menne ahogy kellene!

(#70673) #80977664 válasza bLaCkDoGoNe (#70671) üzenetére


#80977664
törölt tag

Természetesen, a net megy is.

(#70674) dkess válasza #80977664 (#70668) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Amennyiben időt állítasz be (lehet több is, mint 4 perc valamivel) akkor is ez a jelenség? Lehet a szünetmentesed áramkimaradás esetén valami olyasmit jelent (alacsony akkumulátor) amire a NAS ezzel a beállítással egy készenléti üzemmóddal válaszol.

Egyébként is ajánlottabb lenne ez a beállítás. Ui. pillanatnyi/pár perces kimaradásokra (ami az esetek igen nagy hányada) tökéletes egy UPS. Azonban masszív többórás áramszünet esetén az aksik lemerüléséig hajtjuk - lehet feleslegesen - a NAS -t meg az UPS -t. Mi történik ekkor? Mondjuk visszajön az áram - aztán újra elmegy és akkor ott állunk "letolt gatyával" (nincs tartalék). Amennyiben az UPS lelövi magát, akkor ugye automata visszakapcsolás sincs ...

(#70675) #80977664 válasza dkess (#70674) üzenetére


#80977664
törölt tag

Próbáltam mindkét verzióban. Idő beállítással is (4p) és alacsony akkuszintel is, de ugyanazt csinálja.

Amúgy újraindul ha visszajön a táp normál áramszünetnél ha nincs szünetmentes (be lehet kapcsolni ezt), azt nem tudom mi van ha a szünetmentes miatt old le. Majd megnézem csak mivel ezer dolog rajta van a szünetmentesen ezért macerás.

(#70676) White24 válasza #80977664 (#70672) üzenetére


White24
kezdő

A szünetmentes lesz a gond, volt nekem is ami alatt eldobta a netet mikor átváltott. Vagy tegyél a router elé 2-3 Amperes tápot fesz egyezzen akkor lesz a kondiba akkora tartalék hogy átvészelje a váltást.

(#70677) Multibit válasza #80977664 (#70675) üzenetére


Multibit
veterán

ezer dolog rajta van a szünetmentesen
Melyik eszközön ketyeg a NUT szerver? A router lenne a praktikus választás. Az összes többi eszköz NUT kliensként kéne üzemeljen.

(#70678) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Segítsetek nekem léci egy egyszerűnek tűnő művelet végrehajtásában! DS118-ban van 2TB WD Red, 40% média van rajta.

Az a feladatom most, hogy a 2TB-os WD Red helyett egy 4TB-os WD Red-re kell cserélnem a meghajtót.

Ezt hogyan lenne a legkönnyebb végrehajtani úgy, hogy az én plusz a külső userek hozzáférései megmaradjanak? Ja és a tartalom átmásolásának mi a legegyszerűbb módja? Először berakom a 4TB HDD-t, migrálom rá a hozzáférési adatokat ill értelemszerűen feltelepül a rendszer, megvan az adott mappaszerkezet, az addigi elérési jogosultságokkal.....A NAS-on lévő USB csatlakozáson keresztül másoljam át a filmeket a régi HDD-ről vagy a fenti művelet után az új merevlemezt a régivel rakjam át egy EXT4-et kezelő PC-be és így másoljak át mindent?

Ez utóbbi esetben nem lesznek gondok ha visszateszem a 4TB-os HDD-t a NAS-ba? Hozzáférési jogosultsági problémákra gondolok

előre is köszi a helpet! :R
uby

[ Szerkesztve ]

(#70679) #80977664 válasza White24 (#70676) üzenetére


#80977664
törölt tag

Látszólag a NAS nem kapcsol ki amikor áramszünet van és az értesítéseknél sem jelez rendellenes leállást csak azt amit kell: szünetmentesre kapcsolt és visszaállt.

A ups-en levő más cuccok sem szállnak el átváltáskor holott érzékenyek: modem, router, switch, access pointok, stb.

(#70680) dkess válasza #80977664 (#70679) üzenetére


dkess
őstag

Akkor nem lehet, hogy mégis router vagy switch száll el áramszünetkor? A routerre jobban illenek a tünetek értem ez alatt, hogy mondjuk egy router restart eltart egy darabig - aztán amikor újra felállt, akkor tér vissza a NAS (stb.) elérése.

(#70681) #80977664 válasza dkess (#70680) üzenetére


#80977664
törölt tag

Megnézem, de szerintem nem. Laptopon nem szakad meg a net egyáltalán pedig VPN csatlakozásban van ami érzékeny erre.

Csinálok egy áramszünetet most és megnézem a hálózatot meg a nast is mit csinál.

(#70682) Multibit válasza #80977664 (#70679) üzenetére


Multibit
veterán

Jó lenne ismerni a hálózati topológiádat. A hálózat tagjai hogyan kapnak IP címet? A beszámolód alapján az van, hogy valamelyik eszköz
1 nincs szünetmentesen
2 új IP-t kap, mikor visszajön a delej.

[ Szerkesztve ]

(#70683) #80977664 válasza #80977664 (#70681) üzenetére


#80977664
törölt tag

Na. Úgy néz ki a nas átvált ups-re, kiírja az értesítéseknél hogy becsült akku idő 30 perc de rögtön utána mégis bedob egy új értesítést hogy hamarosan lemerül ezért a szolgáltatások leállnak. Lásd kép. Elkezd villogni a kék led majd 30 mp múlva folyamatosan világít a HDD ledekkel együtt és nem lehet elérni. Amikor visszajön az áram akkor ismét villogásba kezd minden és 2p múlva sípol hogy minden OK és elérem. Az értesítéseknél látom hogy újraindult az üzemidőből...

Valószínűleg tényleg a szünetmentes a ludas, lehet akksit kellene cserélnem. Két éve volt cserélve.

(#70684) #80977664 válasza Multibit (#70682) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nem ezzel van gond. Minden hálózati elem ups-en van, a nas (meg minden más is) fix IP-n.

Ha a ups nem váltana át kimaradás nélkül akkor a routeren látnám mert villogna rebootnál, de meg se rezzen.

(#70685) McAdam6


McAdam6
tag

Szokásos Synology túlbiztosítás, adatvesztést elkerülendő biztonsági módba vált: szolgáltatások leállnak, köteteket leválasztja.

(#70686) #80977664 válasza McAdam6 (#70685) üzenetére


#80977664
törölt tag

Az a durva hogy 15 percig még simán megy minden a ups-ről miután a nas "hibernálta" magát.... Lehet áthozom a jelenlegi ups-t a PC-mhez és veszek újat a "rendszernek".

Vagy simán kihúzom a ups usb kábelt a nasból. Az esetek 99%-ában pillanatnyi áramszünet szokott lenni, nem tartós. Nem elegáns megoldás de most kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#70687) #80977664 válasza #80977664 (#70686) üzenetére


#80977664
törölt tag

Na kipróbáltam. Semmi nem történt, ment a nas tovább és el is lehetett érni szóval a ups-nél van a gond. Majd újraprogramozom PC-vel hol jelezzen hogy kritikus szinten van az akksi!

Köszi a segítséget mindenkinek!

(#70688) Véreshurka válasza ubyegon2 (#70678) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha jól emlékszem a topikot olvasgatva pont egylemezes nas-ba szopó a hdd csere. Ki kéne próbálni, hogyha bekonfigolod a nas-t a 4TB-os lemezre akkor USB-n át tudod-e tenni a régi cuccokat az új hdd-re. Ha fontos dolgok (akár a filmek is) akkor talán a legcélszerűbb az lenne ha lementenéd a cuccokat a gépedre vagy ha van valami tartalék hdd/sssd akkor arra, ha nem férne el akkor annyit amik a legfontosabbak és nem lenne gond ha nem tudod USb-n visszamásolni. Le tudod menteni a beállításokat, de azt sajnos nem tudom, hogy a jogosultságokat is lementi-e.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#70689) Multibit válasza McAdam6 (#70685) üzenetére


Multibit
veterán

Na jó, de a biztonsági módba váltás előtti idő beállítható a DSM-ben. Ez nem jelenthetne gondot.

(#70690) AiRLAC válasza #80977664 (#70687) üzenetére


AiRLAC
addikt

APC BackUPS CS 350 vagy CS 500 használtan és 2-3 évente egy 12V akku csere. Nekem 5 ilyen fut elszórva a lakásban, kb. minden is támogatja. SOS UPS árul felújítottakat is pl.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70691) ubyegon2 válasza Véreshurka (#70688) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha jól emlékszem a topikot olvasgatva pont egylemezes nas-ba szopó a hdd csere.

Hát ja, ugyanerre jutottam én is, mondjuk több lemezes esetben nyilván nem is lenne gondom. Mindenesetre elmentettem a .dss konfig fájlt, amit a Rendszerbeállításokban tudtam csinálni. Az adatok visszatöltését meg nyilván csak vagy az USB-n vagy egy külön gépbe szerelve mindkét HDD-t tudom megoldani.

Le tudod menteni a beállításokat, de azt sajnos nem tudom, hogy a jogosultságokat is lementi-e.

Reméljük, hogy igen, mivel egyedül az lenne lényeges.

Arra is kerestem megoldást, hogy letöltsem a torrentfájlokat DS-ből, de úgy nézem, hogy csak egyenként lehet. :Y Gondolom valami parancssoros megoldással lehetne megoldani, de mire annak utána járok, akár egyesével le is szedegetem a torrent fájlokat!

Köszi a választ, legalább tudom, hogy kb az van, amit az elején is gyanítottam. Mármint hogy jó nagy copás lesz ez a HDD csere. :K

(#70692) AiRLAC válasza ubyegon2 (#70691) üzenetére


AiRLAC
addikt

torrent fileok: winscp-vel belépsz és a /@Downloads folderben lesz valahol

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70693) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Moments, duplikált képek: erre született valami nagyüzemi megoldás? (Használam a keresőt, de nem lettem okosabb)

Tárolóelemzőt ismerem, de az csak akkor jó, ha néhány file van duplikálva csak. Nálam kb 10ezer... :O (ezen halál lenne egyesével végigmenni, arról nem is beszélve, hogy ha rosszul jelöljöm őket ki, akár az összes fájlt ki tudom törölni, ami nem jó...)
A 'for you' részt is ismerem, a hasonló és duplikált képek listázásával, de ez megint nem jó 10ezer darabra.

A gyökérok az, hogy az utóbbi 20 évben a képek néha össze-vissza lettek az eszközökről lemásolva, meg lementve, így a kb 100ezer képből 10ezer duplikálva/triplikálva van, akár más néven más mappákban.

(#70694) gbors válasza ubyegon2 (#70691) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem tudom, mennyit segítek vele, de egylemezes NAS tulajként meg tudom erősíteni, hogy sz**ás a HDD-csere :DDD
A beállítások lementése jó szolgálatot tett, emlékeim szerint a jogosultságokat megőrizte, de miután kevés van beállítva és 3 éve volt az utolsó csere, esküdni nem merek rá.
Az adatok átmásolása volt a legnagyobb macera - miután nincs Linux-om, Windows alatt kellett végigszenvedni a 3TB adat másolását, és hát az nem vót jó...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#70695) ubyegon2 válasza AiRLAC (#70692) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

winscp-vel belépsz

Hát ezzel lehet, hogy lesz egy kis gondom, ha ez valami Windowst feltételez a gépen. Viszont ezzel lehet segítettél, megpróbálok ide bejutni Nemo-ból (fájlkezelő).

(#70694) gbors

de egylemezes NAS tulajként meg tudom erősíteni, hogy sz**ás a HDD-csere

Ezzel is segítettél, mert legalább tudom, nincs más hátra, ebben az irányban tudok próbálkozni csak. :)

Az adatok átmásolása volt a legnagyobb macera - miután nincs Linux-om, Windows alatt kellett végigszenvedni a 3TB adat másolását, és hát az nem vót jó...

Ezzel viszont akkor egyszerűbb az életem, mivel nekem meg csak Linuxom van. Amúgy legközelebb, ha ilyet csinálsz, megérné neked is leszedni egy Linux iso-t és kiírni penre, aztán live-ban futtatva intéznéd a másolást. :N

Egyébként mivel Linux alapú a DSM, gyanítom, hogy a hozzáférési jogosultságok is ott lesznek az elmentett konfig fáljban.

thnx nektek is a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#70696) AiRLAC válasza ubyegon2 (#70695) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akkor nem lesz gond, a régi lemezt felcsatolod a linuxos gépeden (mdadm kötet, md0 a root, md1 a swap, md2 az adat általában) és hálózaton átmásolod az "új" Syno-ra.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#70697) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Windows explorer-ben hogy lehet jól beállítani a webdav-ot (anno volt szó róla, hogy valami ügyeskedés kell)? Winscp-vel megy, de ha fel tudnám mappelni explorer-ben is, boldogabb lennék.

Főleg a portot nehéz, ha jól sejtem.
Itt egész sok infó van, de nálam keveredik, hogy hol kéne így beállítani: cmd-ben, vagy magában az explorerben (utóbbiban nem sikerült)

Ha jól értem, az explorer-be ezt beírva mennie kéne: \\192.168.1.10@5005\DavWWWRoot\
Így meg a https-nek: \\192.168.1.10@SSL@5006\DavWWWRoot\ 
De valamiért mégsem megy :D
Biztos más is küzdött már itt ezzel, mit csinálok rosszul?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70698) ubyegon2 válasza AiRLAC (#70696) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ez az mdadm fel sem merült bennem, ezzel megúszom, hogy az új HDD-t ki kelljen szednem a DSM felrakása után és desktopban fájlkezelővel másolom át.

Az is lehet, hogy fájlkezelőből is menni fog, home userként inkább GUI-s módszerekkel tudok operálni....de majd kiderül. Most már ezért nektek köszönhetően meg tudom oldani a feladatot! :R

(#70699) gbors válasza ubyegon2 (#70695) üzenetére


gbors
nagyúr

Amúgy legközelebb, ha ilyet csinálsz, megérné neked is leszedni egy Linux iso-t és kiírni penre, aztán live-ban futtatva intéznéd a másolást.

Igen, így kezdtem :K Csináltam egy pendrive-ot az éppen aktuális Ubuntuval, elindítottam, átállítottam a képernyőfelbontást (mert default valami egész furcsán nézett ki), a rendszer pedig szó nélkül rebootolt. Ezzel véget is ért a Linux-quest.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#70700) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Hétvégén beüzemelem a második NAS-t, és szeretném az elsőt is kicsit rendbe szedni. Probléma, hogy jelenleg a pc-re 4 mappa van felcsatolva, és ezeket szeretném átírni. Két nas lesz (DS218j és DS220+), és mindkettőben 2 lemez, külön kötet, tehát 4 kötet összesen. Amit akarnék, hogy ezek szimplán 4 meghajtóként jelenjenek meg a pc-n. Új nas-nál létrehozok majd 1-1 mappát és ezeket csatolom fel, ezekbe lesz minden. A régivel is ezt akarnám elérni, de ugye az már be van lakva, alkalmazásokban vannak hivatkozások hova mentsenek/töltsenek (Download station, Moments és Surveillance station).
Ezt meg tudom oldani úgy, hogy a mappák áthelyezését lekövessék az alkalmazások, vagy mindenhol újra be kéne állítani az elérési útvonalakat?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.