Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Scandisk (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) frasz


frasz
tag

Szevasztok,
egy kérdés:
tegnap partícionálgattam a wincsimet, és miközben futott az ellenőrző, kiírta, hogy vannak bad sectorok!
Majd scandisk-ket is lefuttattam: 51x.ezer bájt rossz szektorban!
ezt lehet valahogy javítani?
A wincs i zsírúj, 2 hetes, alig használt!
Garanciáában ilyet cserélnek?
vagy a partícionálgatás miatt lehet rajta bad sector?
Köszi
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#2) baroczp válasza frasz (#1) üzenetére


baroczp
tag

Szerintem vidd vissza... Ha tényleg bad sector-os, ki kell cserélniük. Amúgy milyen vinyó?

(#3) Sidaries válasza baroczp (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Nekem is bad sectorozódott a Seagate Barracudám. Visszavittem és hoztam másikat. Biztos csak valami hibás darab, de van ilyen.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) frasz válasza baroczp (#2) üzenetére


frasz
tag

Ez egy Maxtor 40Gb-s
szóval a partícionálástól nem lehet?
Amikor formáztam, azt írta ki, hogy nincs bad sector!
Scandisk kiírta,
ez miért van?
erről szól a winyó garancia?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#5) Egon válasza frasz (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Partícionálástól nem lehet ilyen.
2. Valszeg Win alól formáztad, azért nem írt ki hibás szektort.
3. Igen, garis probléma. Vidd vissza, ki fogják cserélni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) frasz válasza Egon (#5) üzenetére


frasz
tag

Köszi,
igen win alól formáztam,
minek nekem ilyenekkel szenvedni,
és kb mennyi idő, míg kicserélik?
hogy bizonyítják, hogy nem ok?

és hogy vigyem oda, formázva?
köszi,
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#7) Egon válasza frasz (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

A csereidő cégtől függ. Van ahol szeretnek rajta ''ülni'', sajna...:( Elvileg 15 napjuk van a cserére, ha adnak ideiglenesen cserekészüléket (ami akár rosszabb is lehet mint az eredeti!), akkor 30 nap.
Az tökmindegy, hogy formázva viszed vagy sem.
''hogy bizonyítják, hogy nem ok?'' - ezt nem értem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Sipi válasza frasz (#6) üzenetére


Sipi
addikt

Szerintem jobban jársz, ha full formattal leformázod. Addig próbálkozz, míg a format is kiírja, hogy van bad sector rajta. Az üzletben legtöbbször csak egy scandisk-szerűséget futtatnak, nem formáznak. Ha már a formatoddal ''beleégetted'' a bad sectorokat a vinyóba, a teszt mindenképpen megtalálja. Akkor pedig akár azonnal is cserélhetik. (Nekem pl. a Mistral!!! azonnal cserélte, ezért gondolom, hogy a többi, jó nevű hely is.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#9) frasz


frasz
tag

Akkor érdemes beszerelés után scandiskkel kezdeni?
AZ nem fordulhat elő, hogy később sérül,ű
most tuti ezt fogom tenni!
Bár én nem emlékszem, hogy elsőre kiírt volna valamit, csak később!
JA és másik:
partícionálás, bár már máshol kérdeztem!
Mi a különbség a Primary, a logikai, és az extended között
Formáztam ezt a wincsit, majd partícionáltam, de az FDISK nem akart primarit, mert már létezik, nem akart logikait, mert nincs hely, éps nem akart extendet, mert nincs logikai, na erre mi a megoldás?
köszi,
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#10) Superman válasza frasz (#9) üzenetére


Superman
nagyúr

Operációs rendszer telepítése után PQ Magic 8. :)))

(#11) frasz válasza Superman (#10) üzenetére


frasz
tag

cak az a baj,
hoy ez nekem nincs meg4
honnan lehet megszerezni?
köszi
valami ingyenes letöltés?
F
hány MB ez?
R

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#12) Superman válasza frasz (#11) üzenetére


Superman
nagyúr

HLC ftp - jén van fenn, kábé 31 mega BootMagic nélkül.

(#13) Sipi válasza frasz (#9) üzenetére


Sipi
addikt

Primary - Windows rendszerek csak ilyenről indulnak el. Wines/DOS-os korlát, hogy csak egy primary partíciót engedélyeznek egy vinyón. Linux alól (vagy Partition Magick-kel) eltűnik ez a korlát, de a PC felépítése miatt még így is max. 4 lehet egy vinyón.

Erre találták ki, hogy kiterjesztik (extended) a partíció-sémát. Létre tudsz hozni 1 darab extendedet. Ez nem tud adatot tárolni, arra való, hogy rengeteg logikai partíciót tudsz létrehozni benne. Így eltűnik a PC maximum 4 partíció egy vinyón korlátja.

Ezek logikaiak, mert nincs valódi partíció-kinézetük (bocs a konyhanyelvért...), a kiterjesztett partíció mondja meg, hol vannak, mekkorák, stb.

Értelemszerűen, tehát először tudsz egy primary-t, utána egy extendedet, logikait pedig csak extendedBEN tudsz létrehozni, nagyon sokat. De ha a primary-t akkorára vetted, mint a vinyód, nem lesz hely extendednek...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#14) frasz válasza Sipi (#13) üzenetére


frasz
tag

KÖszi,
és ha fdisket futtatok, mivel format után ugyebár nincs más, akkor ott is be lehet állítani a primary wincsi nagyságát?
köszi
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#15) Sipi válasza frasz (#14) üzenetére


Sipi
addikt

Persze. Ha primary-t kezdesz csinálni, megkérdi, hogy a teljes vinyót (free space) akarod-e az új partíciónak. Alapban Yes, tehát ha entert ütsz, egypartíciós vinyót csinálsz.

Nem emlékszem pontosan a szintaktikára, de ha itt No-t nyomsz, megadhatod a méretet megában, gigában, stb-ben.

Opsz, most olvasom, mit írsz...:))))))

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#16) frasz válasza Sipi (#15) üzenetére


frasz
tag

Sipi,
látom újonc vagy itt, most találtál erre a fórumra?
szerintem tök jó,
más kérdésem egyelőre nincs,
nekem otthon Paragon Partition Manager-em van a PC Wolrdtől, azzal próbálkoztam,
de ha fdiskkel is jól megy akkor minden ok lesz!
Csak ez a wincsi csere ne lenne!
Egy haverom rokona rakta össze a gépet, és most nála kopogtatok a wincsi miatt, hogy cserélje le, de készséges volt!
Miért pont velem történik ez,
De mondom, hogy előtte is partícionáltam, és akkor nem írt ki semmit, csak tegnap, ez miért lehet?
Win nem látja a hibát?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#17) Sipi válasza frasz (#16) üzenetére


Sipi
addikt

Újoncnak újonc, de csak mert keveset beszélek..:) Jópár hónapja olvasgatom, de csak nemrég regisztráltam magam.

Bármilyen Partition Manager jó, még akár az fdisk is...:) Csak annak az a hátránya, hogy max. egy primary-t enged létrehozni. Partition Manager programokkal max. 4 primary-t, vagy pl. 3 primary+1 extended+akárhány logikait is létrehozhatsz. Persze, ennek csak akkor van jelentősége, ha több oprendszert teszel fel.

Nekem egyébként a vadiúj IBM vinyóm kapott 2 db. bad sectort kb. 3 hónap múlva. Ez ilyen. Nagy adag mázli kell hozzá. Egyébként a bad sector szinte mindig hirtelen jön, nem kell kétségbe esni, hogy tegnap még nem volt.

Partícionálásnál nem biztos, hogy hibát ír ki. Bad sectort CSAK akkor találhatsz, ha a lemez teljes felületét végigolvasod vagy írod. A teljes format pl. ilyen. De ha ellenőrzés nélkül csak csinálsz egy partíciót, az kb. 128 byte-ot ír a vinyó elejére, úgyhogy nem találja meg.
A Windows sokszor alapban valami quick formatot hajt végre, ami nem nézi végig a filerendszert, ergo az sem találja meg a badsectort. Ha létező filerendszered badsectorosodik, azt max. akkor észleled, ha éppen az ott lévő adatot akarod elérni. (Ekkor a Win szépen szétfagy.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#18) frasz válasza Sipi (#17) üzenetére


frasz
tag

IBM Székesfehérvár?
Biztos bosszúsak voltak a szerelők!
Nekünk ezért nem nyílnak a Fiatnál a légzsákok!
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#19) Sipi válasza frasz (#18) üzenetére


Sipi
addikt

Áh, dehogy. Akkor olcsóbb lenne. Ez Made in Taiwan. Biztosan olcsóbb onnan ideszállítani, mint Fehérvárról...

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#20) frasz


frasz
tag

Na leadtam a wincsimet, most várok az eredményre!
de akitől vettem nem tud semmit, mert neki a haverja szerezte egy nagykerből!
d e hát a nagykerben is van ugyanúgy garancia, ugyebár?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#21) tothjozsef válasza frasz (#20) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Persze hogy van! Ne aggódj!

(#22) frasz


frasz
tag

szevasztok, új fejlemény a wincsimmel:
azt mondták, hogy a partícionáló rakott rá virtuális bad sectorokat!
Paragon Partition Manager!
És hogy leszedték!
ez lehet?
Én nem értem, de elhiszek mindent!:)
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#23) Sipi válasza frasz (#22) üzenetére


Sipi
addikt

Virtuális bad sector... Ilyenről még nem hallottam, bár lehet, hogy igaz. De nem hiszem...:))

Bad sectort nem lehet megszüntetni. Azt lehet, hogy egy programmal kiszeded a bad sectorral jelölt szektorok bejegyzéseit, de atól még ottmarad, csak nem mutatja semmi. Próbáld újra leformázni, ha akkor megint előjön, kissé, khm, nem egészen szép dolgot műveltek a szervízben.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) frasz válasza Sipi (#23) üzenetére


frasz
tag

Nem szervíz volt, na mindegy!
leformáztam, és nem írt ki semmit,
azt ajánlották, hogy azt a partícionáló progit nem használjam!:))
Más: partícionáltam 4 részre
ettől lehet, hogy lassabb lett a CD, mivel hátrébb került a rangsorba, és 4 wincsit kell ''kezelnie'' a gépnek?
Illetve egy játékot raktam fel(+CD-ről) futott, és annyira kadozott, hogy csak na!
Pedig a játék elég régi(DIe Hard Trilogy)
Hm?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#25) Il Padrone válasza frasz (#24) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
szvsz attol nem lehet lassabb, ha hatrebb kerul a sorban.
De en a helyedben semmi fontosat nem tennek arra a vincseszterre, amig ki nem derul, hogy mi okozta a bad sectotrokat.
Inkabb most csereltesd ki, vegyel nagyobbat, fizess ra, csak xar ha ugy 40 GB egyszercsak eltunik.
Udv

Il Padrone

(#26) frasz válasza Il Padrone (#25) üzenetére


frasz
tag

köszi,
az a 40GB mégcsak alig 1 GB, semmi fontos adat!
én hittem a fickónak, hogy a partícionáló progim csinálta a virtuál bad sectort!
most megy rendeasen, semmi hibaüzenet, semmi egyéb, minden jó,
aztán lehet, hogy más gátolja a gyorsaságot a gépbe, ki tudja!
Ezek régi progik/Cd volt, és lehet, hogy nem új kompatibilis!
Ki is írta, hogy változtat egy két dolgot a winemen, mert nem jó neki így!
amikor uninstall volt, akkor meg a win írta vissza az adatokat!
R

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#27) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Az én régi Maxtor-ommal is fordult elő hasonló... Próbáltam írni a vinyóra, eccercsak megfagyott a gép. Scandisk -> Bad Sector. PowerMax-ot lefuttattam, a Bad Sector eltűnt, az adataim szintén. Nyomtam egy Format-ot -> Bad Sector-ok tömkelege... IDE kábelt cseréltem, formáztam megint -> nuku Bad Sector... A vinyó azóta is működik, csak nem az én gépemben. :P

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#28) frasz válasza Agyzuzo (#27) üzenetére


frasz
tag

IDE kábelnek mi köze van hozzá?
AZ is lehet rossz?
tt minden lehet rossz?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#29) Il Padrone válasza frasz (#28) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
az ide kabelen mennek a jelek oda vissza a vinyo es az alaplap kozott (egyszerusitek), ha ez a szalagkabel kontakthibas, rosszul erintkezik, akkor nem megfelelo a jelfolyam, es ebbol adodhatnak hibak.
Minden azert nem lehet rossz, csak ami a gepedben van.
Egyebkent minden lanc olyan eros....
Udv

Il Padrone

(#30) Agyzuzo válasza frasz (#28) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Olyannyira lehet rossz, hogy ha megmagyarázhatatlan dolgokat művel a vinyó, akkor érdemes előbb azt kicserélni. Tanulj az én esetemből. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Scandisk (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.