Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-23 09:29:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) -FreaK-


-FreaK-
veterán

S21U-t fog váltani, amint megjön, kíváncsi leszek.

A szögletes sarkok viszont nagyon nem tetszenek, ergonómia szempontjából rossz megoldás szerintem. Aztán majd a gyakorlatban kiderül..

A legnagyobb hiányossága az a rohadt gyorstöltés..

(#52) Bone123 válasza doooo (#38) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Be volt kapcsolva az extra fényerő. Szobabelsőben mérünk mesterséges fény alatt, kézzel maximumra állítjuk a fényerőt, és lemérjük. Aztán automata módban ugyanezt megtesszük, erős zseblámpával napfényt szimulálva. Általában csak a kézi egész képernyős és a pontszerű automata értéket tesszük közzé, de amúgy egész képernyőn, napfény alatt az S24 Ultra 1268 nitre ugrott, míg az S23 Ultra 1054-re. Ez kiemelkedően magas. Kézi fényerőnél egyszerűen csak lejjebb szabályozza a maximumot a Samsung, ami odabent elég is. Kint ettől még világosabb a képernyő, és HDR módban is az.

[ Szerkesztve ]

(#53) Tybike81


Tybike81
őstag

Gyári fóliát tett már fel valaki? Vélemény róla?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#54) allergia válasza Greentea (#50) üzenetére


allergia
csendes tag

YT-on nézd meg az In depths tech reviews oldalt, konkrétan összevetik az S24U és a Pixel 8 Pro AI képességeit; hát, nem a Samsung nyert......

(#55) leslien válasza Tybike81 (#53) üzenetére


leslien
nagyúr

eddig semmi próbléma vele.. ja és már nem poros kibontáskor ,mivel külön csomagolva van...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#56) Markizmark


Markizmark
addikt

Marha fontos, de ez a háttérkép generátor még nem jött velem szembe, pedig 7. napja gyűröm az ultrát. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57) allergia


allergia
csendes tag

Ami nekem furcsa, hogy nem emlékszem ennyire magas pontszámokra, hogy bármilyen telefon valaha ennyire magas, szinte csak 10/10 vagy ahhoz nagyon közeli osztályzatot kapott volna.
Ezek szerint ez ennyire jó telefon.
Vagy nem.

Nagyon szubjektív vélemény, és kérlek fogadjátok el, de én alig látok valódi újítást ebben a modellben. Ami új, azt konkrétan lopták/lenyúlták/lemásolták az iPhone-ról (szögletesség és titánium) és a Pixelekről (AI-utánzás, ami azért annyira nem lett átütő). Valódi kreatív munka.

(#58) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Találós kérdés.
Melyik az S24U? ;]

(#59) syIex válasza allergia (#57) üzenetére


syIex
veterán

Melyik iPhone szögletes? :F
Ai tud fejlődni, az csak szoftver és legalább elérhető már itt is. Pixelen majd ha írtál egy Screen memot aztán rá Ai-zol lehet jobb eredménye lesz.. Oh wait..

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#60) jeni válasza gyuri81 (#58) üzenetére


jeni
félisten

A helyes tippelő visz mindent?

(#61) Kleroo válasza gyuri81 (#58) üzenetére


Kleroo
veterán

Most tegyél be olyat ahol mindegyiken fólia van :DDD

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#62) syIex válasza gyuri81 (#58) üzenetére


syIex
veterán

Komoly mennyivel jobban el nyeli a fényt vagy kevésbé tükrözi vissza.. :Y

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#63) dnelb válasza Kleroo (#61) üzenetére


dnelb
veterán

sima fóliát kell tenni rá, nem üveget

(#64) Greentea válasza allergia (#54) üzenetére


Greentea
senior tag

:R

(#65) Kleroo válasza dnelb (#63) üzenetére


Kleroo
veterán

....én mit mondtam? :D :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#66) Ixion77 válasza gyuri81 (#58) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez megdöbbentő. Messze nem számítottam ekkora különbségre.

Végre kihoznak egy jó telefont aminek sima a kijelzője így rá tudom rakni az üvegfóliát, erre raknak rá egy olyan szuper bevontatot hogy ne legyen kedvem rárakni... :O
Kérek olyan üvegfóliát amin ilyen bevonat van!

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#67) Navaren


Navaren
aktív tag

Köszi a tesztet.
Bár nem fejlődött nagyot, az Ultra idén is méltó a nevére :).
A külső pont annyit változott, amivel nekem éppen sokkal jobban tetszik így, nagyon jól állnak neki az exkluzív színek is, a sík screen, a határozottabb oldalperem és persze az új prémium sláger, a Titánium - komoly pénzben mernék fogadni, hogy szép lassan 'valahogy' átvándorol az ötlet Kína Pro-k és Ultrák felé is.
A kiegyensúlyozott, sokoldalú tudást nézve pedig úgy is nehéz lesz egyenértékű motyót az asztalra raknia a konkurenciának, hogy egy egész évük van még rá.

Két dolog: ahogy az az intro topikban is felmerült, nem nagyon értem, miért másznak el ennyire a tesztben a benchmark értékek (és nem csak itt, MA!-n, valahogy folyamatos online jelenség) - iPhone-nál én sosem láttam ilyen alacsony MultiCore számot, SD8Gen3-nál meg olyan magasat, mint a RedMagic Pro 9 kapcsán prezentáltak.
És ez nem arról szól, hogy most melyik az erősebb/gyengébb pár százalékkal, hanem ha ennyire nagy a szórás, akkor értelmét veszti az összehasonlítás.
Frissült a GeekBench közben, vagy más üzemmódokban futtatódnak, vagy ilyesmi?

A másik: köszönet, hogy ez is megemlítődik: Már a Pixel-ek kapcsán is felmerült, egy dolog, hogy engem kifejezetten "aggaszt" az ilyen mértékű Ai kontentmanipuláció kommersz integrálása, de ha Titeket is foglalkoztatnak a felmerülő aggályok, az már talán reprezentatívabb és jelent is valamit, nagyon szívesen fogadnék erről egy hosszabb lélegzetű írást Tőletek, akár az S24 cikkek részeként, akár önálló lélegzetűként.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#68) LosBlancosRM válasza allergia (#57) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Na, a nap kommentje is megvan. 😂

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#69) LosBlancosRM válasza gyuri81 (#58) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy ez csak egy bevonat, vagy az üveg van így megcsinálva. Ha bevonat, vajon lekopik ha párszor védőüveget/fóliát cserél az ember? Vagy csak magában az évek alatt... 🤔

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#70) kenwood


kenwood
veterán

"A titánszürke színváltozat viszont telitalálat: a fénytöréstől függően ezüstös vagy enyhén zöldes kivitel a képeken látható modellt szerintem az eddigi legszebb Samsung mobillá teszi."
Szerintem a design evekkel ezelott elveszitette a jelentoseget.Miota nincsen also kava, fizikai gombok, alapvetoen egy keprenyod,es egy tokod van.

Lehet probalkozni tok nelkul hasznalni, es garantalatan leamortizalni par honap alatt. Vehetsz atlatszo szilikontokot, amibe a melegedo telefon par honap alatt ugy beleegeti a mocskot, hogy dobhatod is ki.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#71) Kleroo válasza kenwood (#70) üzenetére


Kleroo
veterán

És ha nem is égeti bele, akkor max fél év után már látványosan barnára tépi az UV. :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#72) Leonardo91 válasza Kleroo (#71) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Akkor félévente veszel 5k ért egy spigen átlátszó szilikont , óriási kiadás :)

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#73) emvy


emvy
nagyúr

Irtam a masik topicban is: a matt kijelzo egyszeruen perfekt, kb. ez a legjobb dolog az egesz telefonban szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#74) Dr. Oid válasza syIex (#2) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

A 15PM volt a kitérő Android után vagy IOS után mész Androidra?

(#75) emre33


emre33
addikt

S10+ váltotttam S24 ultrára.

hát a sebesség az ami elsőre nagyon megdöbbentő. Eddig azt gondoltam, hogy netezésre bőven elég az S10+ sebessége. Hát nem, van feljebb :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#76) Kamarásss válasza Elit3Zotya (#40) üzenetére


Kamarásss
junior tag

Fejezd már be ezt a fakóságot. Folyamatosan ezt hajtogatott. Holott neked sincs mèg ilyen telòd....

(#77) leslien


leslien
nagyúr

S24U sima +pro
[lJcfY8fn.th.jpg"] [ JcfaGXS.th.jpg"]

Pixel7a (a tavalyi gyöztes)
[ JcfcBC7.th.jpg]

messzi... :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#78) Tin


Tin
veterán

Épp ma jött meg nekem is. Titanium Green, 1TB. Baromi jó ez a szín, nagyon világos zöld.

(#79) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy a
"AIak kiemelése és eltávolítása a képszerkesztőben"
részt, hogy csinálta meg a telefon? Mármint az alak mögötti ajtó, szemetes (vagy mi az ott), azt honnan "tudta" a telefon, hogy oda kell tenni, mivel alapból az alaktól nem látszik az eredeti, manipulálatlan képen??

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#80) Silenzio


Silenzio
addikt

Néztem a fotós részt. Van, ahol az S23 Ultra jobb, de összességében egész sok fejlődést látni. A videók terén pazar a készülék, ritka, hogy nem nyúlnék 3rd party appért - bár droidon már megoldott a Raw videó ingyenes appal, ami földbe döngöli az Apple ProRest. Összességében le a kalappal a mozgóképes tudása előtt is.

Az esti videó ergya, kéne opció kikapcsolni az EIS-t, és kiváló lenne az is. Sensor Shift kéne a Samsungokba is.

Már csak az a kérdés, mi legyen a következő telefonom? iPhone 15 Pro, S23 Ultra vagy S24 Ultra? A raw videó rögzítés lehetősége miatt a droid marad a szívem csücske, és bár az 5x zoomobi hiányozna, az ár-érték és a teljesítmény-fogyasztás balansz miatt az S23 Ultra felé húz a szívem.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#81) janeszgol válasza Silenzio (#80) üzenetére


janeszgol
félisten

Attól függ, hogy szereted-e a kicsit hajlított kijelzőt vagy sem. Mert amúgy sok dologban tök mindegy. Ha 100 ezernél több a difi, akkor a tavalyi modellt venném, ha kevesebb, akkor az ideit.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#82) qltsar


qltsar
addikt

Ma megjott nekem is a telefon.

Feligmeddig belaktam, S23+-t valtott.

Spigen EzFit kerult ra, es egy biztonsagi AlzaGuard tok, amit megtudtam venni gyorsan, majd egy Nillkin Nature Pro valtja.

Az S23+-on oke volt a Spigen EzFit, viszont itt nem a legtokeletesebb nalam az ujjoenyomatok tekinteteben.

Azt is erdemes megjegyezni, hogy nem er a kijelzo szeleig, ami szamomra nagyon zavaro, igy keresni fogok masikat.

6.1-rol nehany megjegyzes:
- 6.0 pixel shifting vegre javitasra kerult
- Nincs lehetoseg az also gesture pill eltuntetesere, ami rohadtul idegesito, valamint aki a Samsung fele gesture navit hasznalta az keszuljon fel, hogy 6.1 alatt ezt teljesen kivettek
- A GoodLock LockStar moduljara nincs talalat a Storeban, alapbol GoodLockban sem latszik. Egy communitys poszt linkjebol viszont a Storebol telepitheto. A konfiguracioja az uj AOD/Lockscreen beallitasok hozadekaival mellett elegge bugos.
- HomeUp backupot nem lehetett athozni elozo telefonrol
- Az AOD oraja nem szinezheto, vagy en nem jottem ra, hogy hogyan kell
- Routines+-al nem lehet importalni a mar kesz routineokat az elozo telefonrol
- Szerencsere Roboto font tovabbra is megmaradt, igy visszaallithato a "klasszikus" betutipus

Amirol nem nagyon esett szo a kijelzo szinet tekintve, hogy a feketek erezhetoen melyebbek lettek, vagy lehet, hogy a sok "fako a kijelzo" poszt mellett elvesztek :B.

(#83) janeszgol válasza joey04 (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Vicc ez a komment. Ránézel és szebb. :D
Az S23U és S24U közötti legfontosabb különbség, hogy a kamera melegebb színekkel dolgozik az utóbbiban, ami nekem jobban tetszik.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#84) Ixion77 válasza leslien (#77) üzenetére


Ixion77
őstag

Én sem akarom elhinni hogy ilyet mondok, de kivételesen jobban tetszik a túlszaturált sz*r mint a valós fotó. A három közül számomra a pro képe lett a nyerő. A Pixel valóságosabb, de... a Samsung pro módban látványosabb. :B
(Az S24U sima már túlprocesszált.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#85) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok! Tudja valaki hogy melyik Samsung telefonok kapják meg az AI-t? És mikor?

(#86) emre33


emre33
addikt

Cikkben említett AI alapú háttérrel generátor hol van?Istenért se találom meg sehol :( Köszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#87) emre33 válasza emre33 (#86) üzenetére


emre33
addikt

Megvan :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#88) janeszgol válasza simongab (#85) üzenetére


janeszgol
félisten

Az S23 sorozat fogja. Az idopont az kerdeses.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#89) LosBlancosRM válasza simongab (#85) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

[link]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#90) tms+ válasza Elit3Zotya (#40) üzenetére


tms+
junior tag

Szerintem nem rossz a képernyő így sem, de amikor bementem boltba megnyomogatni, azonnal kiszúrtam S23U után, hogy nem annyira élénk. Ez nem feltétlenül baj, ez ízlés kérdése.

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#91) kengyel


kengyel
nagyúr

Ismét jó telefont tettek le, a tesókat majd meglátjuk.

kengyel

(#92) Markizmark válasza emre33 (#87) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor áruld el nekem is légyszi :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#93) adamssss


adamssss
veterán

Engem két dolog lepett meg.
Az egyik, hogy az Exynos felnőtt a feladathoz, sőt. Folyamatos terhelés alatt még lehet, hogy jobb is.

A másik amit nehezen tudok elhinni de úgy néz ki, hogy igaz, hogy a snapi lehagyta az A17pro-t. Ez azért nem semmi. Persze nyílván ezek "csak" szintetikus tesztek de akkor is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#94) mhydas99


mhydas99
tag

Szervusz Bog!

Ha jovohetwn kerul ki az S24 tesztparos (feltetelezem), akkor esetleg lenne ra mod hogy a tererot is teszteljetek rajtuk Exynosok alatt? Baromi jo lenne egy Snapi/Exynos osszehasonlitas a terero es hivasminoseg/mobil-wifisebesseg meressel. Tudom maceras lehet osszehozni de joparan orulnenk neki. Akar az S24 ultraval akar az S23 szeriaval osszehasonlitva. Koszi elore is akkor is ha megsem kerul bele. Jo lett a teszt amugy :)

(#95) Elit3Zotya válasza tms+ (#90) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem az a gond hogy fakóbb, hanem hogy nincs választási lehetőség mint eddig.
De elengedtem már, ez ilyen, majd rálesek egy kiállított darabra.
Szerintem sem lesz vele gond. :)

#94mhydas99

Ez egy jó ötlet, kíváncsi lennék rá, hogy a rémtörténetek igazak e.. :)

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#96) Bog válasza mhydas99 (#94) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Daninál van már a cuccos, egyszerre használja egy i13 minivel, mindkettőben ugyanaz a SIM (multisim eSIM), szóval ki fog jönni a probléma, ha nagyon súlyos.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#97) Energie X


Energie X
őstag

Szerintem a hátlap inkább barnásba megy át nem zöldesbe, de ma nem nagyon voltam napos helyen.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#98) GeoJoe válasza emre33 (#87) üzenetére


GeoJoe
senior tag

és merre? Háttérképem cseréje / Kreatív / Generatív? Nekem ott 3 csillag izeg-mozog és nem történik semmi. A google segéd / get started is hibára fut :(

(#99) Teal'C válasza tms+ (#90) üzenetére


Teal'C
addikt

Próbálta már valaki átkapcsolni élénkre a beállításokban, csak kérdem mert nem az az alapértelmezett.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#100) Teal'C válasza qltsar (#82) üzenetére


Teal'C
addikt

Egy képet az ezFit ről :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.