Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) qltsar válasza zolikaDB (#11646) üzenetére


qltsar
addikt

Meglepően szépen fejlődik a középkategória.

Ha nem lenne az S23 széria, vagy a snapdragonos S24 Ultra, én egyértelműen A55-öt választanám. [link]

Egyszerűen nem ér meg ekkora felárat A55-höz képest az S lineup, szvsz. maga alatt vágja a fát Samsung az A széria felhúzásával, lassan már az A3X szériának sem lesz túl sok létjogosultsága azon kívül, hogy a megmaradt 1 évvel ezelőtti chipseteket ki kell pörgetni.

Mindkettő 5 év software support, knox, IP67, 120Hz, 5000mAh, Bixby routines, Good Lock, One UI 6.1 /A14 OOTB.

A One UI nagyon nagy húzóerő.
"Sajnos" ezért ragadtam én is itt. Egyszerűen minden más UI inferior ehhez képest, Custom ROM-ozást meg nem engedhetem meg, iOS a nem konfigurálhatósága miatt egyértelműen nem játszik, amúgy van iPhone-om is - sajnos - .

OP-ban bízom még valamennyire, hogy visszaállnak az OxygenOS-es régi szép idők mentalitására, de sajnos BBK/OPPO kivéreztette a fejlesztői csapatot és forceolta a ColorOS-t :(.

OP 9 Pro-m után az S23+-om képeit megkönnyeztem, akár gCam-mal is. Iszonyat nagy downgrade volt, dehát a stabilitás, szoftveres funkcióik kenterbe verték, és mindennapi használatban nálam az győz.

[ Szerkesztve ]

(#11652) StarKiller89 válasza Juhaszatti (#11649) üzenetére


StarKiller89
senior tag

mert már nem tudnak semmi újat mutatni, egyszerűen megrekedt és egy helyben toporog az egész mobil piac, ezért full felesleges évente flagship telefonokat kiadni...

| Samsung Galaxy S23 |

(#11653) sztivo válasza qltsar (#11564) üzenetére


sztivo
őstag

Akkor pl egy A55 jobban megéri, ha az üzemidő fontosabb?
S23 és A55 között vacilálok, tudom nem egy liga a kettő, de annyira az S plusz dolgait nem használom ki, én inkább a hosszabb üzemidőt szeretem. Jelenleg egy Xs-t nyúzok, de már nem a legjobb a gyári akksi, elég gyorsan merül, kb 3-4 óra sot van meg. Viszont a kompakt méret meg inkább az S felé húzna..

(#11654) qltsar válasza sztivo (#11653) üzenetére


qltsar
addikt

Ha csak ez szamit, S24nel egyertelmuen jobb valasztas, de eleg nagy esellyel S23-mat is lepipalja uzemidoben, + mar lehet mas lenne, mert nagyon jol sikerult az SD8Gen2 ilyen szempontbol.

Viszont javaslom talald ki gyorsan, samsung.com-on akcios most, 156k alapbol, ha lekuponozod meg olcsobb.

S23 260k.

[ Szerkesztve ]

(#11655) sztivo válasza qltsar (#11654) üzenetére


sztivo
őstag

Telekom vásárlás lenne, nem túl nagy csomagban most 238 az S23, illetve 144 a 256 GB-os A55.
Magasabb csomagban akár 215-ből is meglenne az S23.

Mondjuk azt nem tudom, hogy az A55 3-4 éves távon mennyire marad majd fürge (kb fele Antutu pontszám, illetve gyengébb Geekbench score). Játék nincs, social media van, rengeteg YT (erről hallgatok mindent az autóban), waze, böngészés. Nem tudom egy komolyabb multitasking mennyire akasztja majd meg.. :P

(#11656) qltsar válasza sztivo (#11655) üzenetére


qltsar
addikt

Multitaskingra egyertelmuen optimalisabb az S lineup. Neked kell eldonteni, hogy meger e 66%-kal tobbet kiadni.

(#11657) Rigormortiis válasza sztivo (#11655) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mivel említetted, hogy szereted a kompakt telefonokat, ilyen szempontból is jó az s23. Nagyon kezes telefon, és a méretéhez képest igen szép üzemidővel is bír, hála a remek 8gen2 (for Samsung)nak. Ha belefér, akkor hosszabb távon egész biztosan jobban jössz ki a 23-al! :K

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#11658) Benoe77 válasza Crus (#11647) üzenetére


Benoe77
őstag

Még mindig ez a legfrissebb gcam, és működik is: [link]

(#11659) kelly416 válasza Crus (#11638) üzenetére


kelly416
veterán

Felejtsd el az 50MP-t, maradj 12-nél.
Kapcsold ki a HDR-t, automata képjavítást, automata mindensz@rt, plusz próbálj meg minél több AI funkciót is kikapcsolni a kamerában.

(#11660) zolikaDB válasza qltsar (#11651) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor ugyanarról beszélünk, ugyanúgy érzékeljük a bőrünkön ezeket a dolgokat.
Szóval, nem vagyok feltétlenül helikopter :DDD
De valszeg SD-s S mobil ide vagy oda, ezután nem hiszem, hogy "be fogok dőlni" ennyire a flagship marketingeknek...
Régebbi A5* széria nem nyert meg annyira, feleségemnek is van, de ahogy az S-esek stagnálnak, úgy fejlődnek az A szériasok is.
Alakul ez, a két kategória közti olló meg közelít egymáshoz.

(#11661) zsinyeg


zsinyeg
csendes tag

Ha 4 évre vennék telefont, jó választás az S23?
Vagy megéri a felárat az S24.

(#11662) Rigormortiis válasza zsinyeg (#11661) üzenetére


Rigormortiis
addikt

4 évre igen. Tavaly jelent meg, és 5 éves támogatás van rá.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#11663) sztivo válasza qltsar (#11656) üzenetére


sztivo
őstag

+Rigormortiis
Köszi srácok, berendeltem végül az S23-at :B
Belefért az S, a Plus már nekem kevésbé (valahogy sose szerettem telefonra sokat szánni, eddig 7-8 éve használt flagship telefonokat vettem, nekem mindig jó volt legalább 2 évig), +130k-t szerintem nem ért volna meg a (picit?) hosszabb üzemidő.

Ami végül elriasztott az A55 mellől, az a virtuális közelségérzékelő.. Hát köszönöm, azt kihagynám, pedig hely lett volna neki bőven a kávákon.

[ Szerkesztve ]

(#11664) qltsar válasza sztivo (#11663) üzenetére


qltsar
addikt

S24be is az kerult mar, allitolag nincs baj vele.

(#11665) Rigormortiis válasza qltsar (#11664) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem szóltam, benéztem, törölhető.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#11666) qltsar válasza Rigormortiis (#11665) üzenetére


qltsar
addikt

Erdekes, nem vagtam:

Tehat abban a pillanatban, hogy valtasz mondjuk Google Dialerre atvalt a virtualra GSMarena szerint.

:R

[ Szerkesztve ]

(#11667) maliszka


maliszka
csendes tag

Herllo, még egy kérdésem lenne, lehet, hogy butaság :)
Ha Magyarországon veszem a Mediamarkt-ban a telefont, akkor CSC váltás nem gond ugye? Az xda-n úgy írják : Europe, Asia, MidEast, Africa, Oceania, South America, North America (without USA/Canada), regions will have same "B" models - SM-S911B/SM-S916B/SM-S918B.

Ez a B jelzés a dobozon gondolom rajt van, mert a weboldalon csak SM-S911 van feltüntetve.

Előre is köszi :)

(#11668) samu74 válasza maliszka (#11667) üzenetére


samu74
addikt

Rajta van.

-----------

(#11669) Gyarmati_ válasza maliszka (#11667) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Rajta van

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#11670) KTony


KTony
tag

Sziasztok!
Le kell cserélni a mostani Zenfone 8 telefonomat 3 év után,
S23 és S23fe között vacillálok. Kérdésem az hogy üzemidőben melyik jobb?
Teszteket olvasva S23fe 4500 mAh vs S23 3900 mAh mégis a kisebb kijelző és a takarékosabb Snapdragon soc miatt S23 lényegesen jobb üzemidőt hoz?
Másik fontos kérdésem, hogy a hívás rögzítéshez nagyon nehéz, advanced amit mókolni kell?

(#11671) *RLaci* válasza KTony (#11670) üzenetére


*RLaci*
addikt

Gsmarena szerint jobb a sima 23 üzemideje mint a Fe-é. Tegnap csináltam csc cserét, szerintem még 5 percbe sem telt.

(#11672) qltsar válasza KTony (#11670) üzenetére


qltsar
addikt

Ha a méret nem probléma, és a többletkülönbség árban, az S23+ egyértelmű befutó a kettő közül.

A chipset miatt semmiképpen sem választanám az FE-t, még, ha papíron jobb üzemideje lenne sem.

[ Szerkesztve ]

(#11673) TODI1111 válasza KTony (#11670) üzenetére


TODI1111
addikt

[CSC] csere hívásrögzítéshez nem nehéz. Én az [ILO] csc-t ajánlom.

(#11674) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Újra van raktáron a 690 forintos Nillkin tok, ha valakit érdekel. :) (S23)
[link]

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S23 |

(#11675) kelly416 válasza StarKiller89 (#11674) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi, be is húztam egyet. :R

(#11676) Badboys válasza StarKiller89 (#11674) üzenetére


Badboys
őstag

Kár, hogy S23U ra nincs.

(#11677) Jigs


Jigs
csendes újonc

Ok, utána néztem, és ha 2023 év augusztus vagy azután van gyártva a telefon, nagy az esély hogy nincsen Banana probléma.

Megjött a telefonom, és szerencsére Január elsejét kaptam 2024. Elsö dolog hogy megnéztem, és tényleg úgy néz ki titokban fixálták a kamerát. Csak infó mindenkinek. Nincs banana + van snapdragon. Valamikor érdemes lottózni ;)

(#11678) Oldman2 válasza Jigs (#11677) üzenetére


Oldman2
veterán

Valami konkrét hivatkozás esetleg erre az infóra?
:R

(#11679) Tikakukac válasza Jigs (#11677) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre kéne valami forrás, igen. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11680) EngineerBoy válasza Jigs (#11677) üzenetére


EngineerBoy
kezdő

Fotokat tudnál esetleg mutatni?

(#11681) Jigs válasza Oldman2 (#11678) üzenetére


Jigs
csendes újonc

Xda forums, blur thread elsö page, nem tudom szabad e linkelnem itt.

(#11682) *RLaci* válasza Jigs (#11681) üzenetére


*RLaci*
addikt

Linkelni szabad, hírdetni nem.

(#11683) Jigs


Jigs
csendes újonc

(#11684) Oldman2 válasza Jigs (#11683) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszike, az enyém 2024.02 havi.
:R

(#11685) qltsar válasza Jigs (#11677) üzenetére


qltsar
addikt

+ van snapdragon?!? Ez meglepetes volt?:DDD

Kerunk EXIF infoval ellatott kepet a fo kameraval egy textrol, amit a regebbi hszekben megtalalsz.

Sajnos paran anno ezt kijelentettek, aztan vagy nem lattak a hibat, vagy "elfelejtettek" fotot mellekelni.

Addig fenntartasokkal kezelem ezt a kijelentest, mivel S24nel ugyanugy ottvan a banana-blur, ergo, ha fixaltak volna, csak nem rakjak bele a legujabb S lineupba.

Linked tovabb nem is olvastam ;):

[ Szerkesztve ]

(#11686) Jigs válasza qltsar (#11685) üzenetére


Jigs
csendes újonc

Wow ez a válasz...
Nyilvánvalóan snapdragon, mert S23. Az S24 miatt hoztam elö a snapdragont.

A linket nem olvastad a végéig ahol lett volna a lényeg, így nem éri veled foglalkozni többet.

A többieknek viszont: Engem nagyon zavart ez a kamera dolog, mert az nekem a leg fontosabb rész. Sajnos a Zenfone 10 nem teljesit ebben elég jól, IOSt nem akartam (adblock, keyboard etc.), és Xiaomi 14 meg nem csak túl nagy nekem, de a párásodás dolog vele zavart. Próbáltam garantáltan hozzájutni egy újabb S23 hez. Végul föladtam és rendeltem lottóra. Készen voltam visszaküldeni ha kell.

EDIT: Csináltam gyors dirty 50MP képet. Majd lehet csinálok jobbat új fényben. Sajnos a régi teszteket már töröltem amikor csináltam egy cleanupot.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#11687) qltsar válasza Jigs (#11686) üzenetére


qltsar
addikt

Tovabbra is fenntartom, amig ide nem raksz be fo egyseggel fenykepezett EXIF infoval ellatott kepet, osszefuggo szovegrol - keress vissza, volt forumtars aki keszitett erre direkt egy dokumentumot - addig ez a sok masik hsz-el egyutt ahol azt allitottak, hogy nincs banana-blur, egy urban-legend marad.

Mindenfele szarkazmus nelkul, nagyon jo lenne, ha megcafolnad ezt, mert akkor lehetne a szerviznel asztaltverni, hogy csinaljak meg.

Eddig 2db S22, 9db S23/+ es 1db S24-gyel probaltam, mindenhol teljesen ugyanaz a problema, pedig elvileg a foszenzor minimalisan elter S22/24 es S23 kozott, viszont ennyire uj gyartasuval nem volt szerencsem ezt kiprobalni.

:R

[ Szerkesztve ]

(#11688) Rigormortiis válasza Jigs (#11686) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha a kamera a legfontosabb szempont neked, akkor nem értem, miért az s23at választottad banán ide vagy oda :F

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#11689) StarKiller89 válasza Oldman2 (#11684) üzenetére


StarKiller89
senior tag

már csak az a kérdésem ez pontoan hol is nézhető meg?

| Samsung Galaxy S23 |

(#11690) Tikakukac válasza Jigs (#11686) üzenetére


Tikakukac
titán

Há' mondjuk ezen kép alapján azért itt vannak bajok és még csak nem is az otthoni monitor előtt vagyok :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11691) PedroPascal válasza Jigs (#11686) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Mi a készülék hw száma?
Milyen kóddal lehet amúgy ezt lekérni?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#11692) qltsar válasza Tikakukac (#11690) üzenetére


qltsar
addikt

Egyertelmuen, de a jobb oldali hatalmas feher resz segit takarni a mar szetmosodott szovegreszeket, ezert is erdemes osszefuggo, A4-es szoveggel tesztelni, ha mindenaron akarsz, de szvsz. felesleges ezen kattogni.

#11691: A legegyszerubb ez: link, System -> Manufacturing date

[ Szerkesztve ]

(#11693) PedroPascal válasza PedroPascal (#11691) üzenetére


PedroPascal
senior tag

*#12580*369#
Megtaláltam.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#11694) Oldman2 válasza PedroPascal (#11693) üzenetére


Oldman2
veterán

Az Összefoglalóban is szerepel.
:R

(#11695) Jigs válasza Rigormortiis (#11688) üzenetére


Jigs
csendes újonc

Sajnos ha kicsi telefont akarsz, nagy választék nincsen.

Innét lehet megnézni hogy mikor volt gyártva.

Csináltam rendes fényképet A4 papírral identical text és photo info etc. Uploadoztam egy random helyre itt.

[ Szerkesztve ]

(#11696) weiss


weiss
addikt

Helló, van valamerre egy uptodate összehasonlítás, mit tud a főkamera napos időben gyári appal és gcammel?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11697) Lami66 válasza weiss (#11696) üzenetére


Lami66
őstag

Én tegnap és ma egy picit próbálgattam mindkettőt (gcam/gyári fényképező), de nem vagyok elalélva a gcam-től. Nem mondanám jobbnak a gcam-ot, inkább csak másmilyen. Aztán ízlés dolga melyik képstílus kinek tetszik, kinek nem.
A gcam nem élesít annyira, ami jó, mert a kép összhatása nem lesz olyan mesterkélt. Viszont ez sem mindíg pozitív, pl. a képen levő apróbb betűk belenagyítva a gyárin élesebbek, ezáltal picit olvashatóbbak (kivéve a képnek az a része ahol elcsúszik a banánhéjon....)
Gcam hdr a sötét részeken jobb, több részlet látszik ott ahol a gyári fotón már csak feketeség van..

[ Szerkesztve ]

(#11698) Oldman2 válasza Lami66 (#11697) üzenetére


Oldman2
veterán

Melyik GCam verziót próbáltad?

(#11699) weiss válasza Lami66 (#11697) üzenetére


weiss
addikt

Nincs esetleg két kép, ami publikus?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11700) Lami66 válasza Oldman2 (#11698) üzenetére


Lami66
őstag

A #10361 hozzászólásban linkeltet:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.