Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18469) #67026816 válasza shield (#18455) üzenetére


#67026816
törölt tag

Akkor lehet, hogy félreértettél. Nem a video alatt, hanem utána kell menteni, amikor fekete a kép. Anno talán pont ezt a hsz-t olvastam el, és nekem működött:[link]

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Találkoztatok már azzal sgm enotnál, hogy Topol nincs a bunker előtt? Visszatöltöttem majdnem Zaton elejét, átmentem megnézni, és akkor sem volt ott. Fel sem tűnt, mert még nem vettem fel a tudóstól a küldetést, és már lassan mennék Pripyatba, és nem tudom elkezdeni ezt a vonalat, mert nincs akivel beszélhetnék. Egy lehetőségem van, ha belelövök, vmelyik haverjába, úgy a játék elveti a "beszélj Topollal" feladatot, és mehetnék egyedül váltakozó pszi mezőt vizsgálni, de az úgy elég tré lenne.
Kiderült, hogy amúgy jup_b1_stalker_1 néven fut, ezért még Voronnal próbáltam meg spawnoltatni, de természetesen nem ment:) Npc-k visszaállítására van egyáltalán valami lehetőség?

(#21301) pervajakróv


pervajakróv
csendes tag

VORON- t próbáltátok már ?

(#23531) SaGa59 válasza Telda (#23530) üzenetére


SaGa59
őstag

Ha elolvasgatod az összes megjelenő beszélgetést, kikérdezel mindenkit, akivel kapcsolatba hoz a sztori, hogy tényleg bele tudj merülni a sztoriba és még az arénában is kijátszod a 30 menetet, a 15 óra össze tud jönni. Ha csak végigdarálod, 8-10 óra alatt letudható.

Nekem a teljes végigjátszás 10 játékbeli nap körül jön össze. A pénzt mondjuk össze lehet kaparni akár egyetlen nap alatt is, de inkább 2. Borland kiszabadulása utánra vagy marad a Kordonon még feladat, vagy nem.
A feladatok (nem feltétlen ez a sorrend):

SPOILER
Kordon
Tökfej csomagjának megmentése
Szidorovicsnak egy képződmény
Szafári
Goblin
Diák
Csomagszállítás a Gépállomásra
Szerszámok a szerelőnek
A tolvaj
A banditatábor felszámolása
Éjszakai pszikutya-vadászat
Farkas kísérgetése anomálianézőbe
Szidorovics pénze (Gollam, minimum két menet, ha elbukod a másodikat, még a banditákhoz beállva lehet menteni talán, de ezt nem próbáltam, csak a szövegekből és a quest listából ez jött ki)
Az eltűnt összekötő
A Szabad Zónás kiszabadítása
Rádió Sámánnak Szidortól
Vagy belépsz a Szabad Sztalker csapatba vagy nem
Furgon esete a PDA-val
Logopédus esete
Órás
Szétnézni odalent
Órás 2
Szidorovics

Ezeket vagy felveszed vagy nem Koljazinnál:
Kiméra vadászat
Szökött katona

Bandita vonalon:
rabolj ki egy sztalkert
szerezz szerelőt a banditáknak
szerszámok ennek a szerelőnek (ha már a másiknak elkezdted leadni, itt nem érdemes felvenni, mert csak egy sorozat készlet van)
tanítsd meg Gollamot a banditák rendjére

Azt nem tudom, hogy ha eleve beállok a banditákhoz, akkor az összekötő és a Szabad Zónás feladat hol és hogyan jön elő, de a szövegekben nem voltak túl nagy kanyarok, így gyanítom ugyanúgy, ahogy semlegesként Hol Szidor indít, hol Borland kér meg, hogy beszélj valakivel. Ők semlegesek mindenképp.

X5 labor
Szeméttelep
Itt egyenes a pálya, futás oda vissza

Bár
Szövetség Csapossal (itt van két nap várakozási idő, ezalatt lehet a többi dolgot csinálni)
Azót rádióbemérései
Fürge rádióadásai
Lehallgató készítés
Készülékek kiosztása
bemérés
radikálisok lepofozása
Voronyin feladata (itt is várni kell este 6-ig, hogy megkezdhesd)
A mocsári apó

X14 lab

Város
Rádióalkatrészek
Robbanóanyag összeszedése
Robbanóanyag telepítése
Roham (PSzH felrobbantása)
Helikopterek
Második roham
Végjáték

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23599) SaGa59 válasza shield (#23597) üzenetére


SaGa59
őstag

Küldj egy mentést, este megnézem, mi lehet a gond.
Elvileg az Azót-Fürge feladatvonal nincs összefüggésben a Csapos-Voronyin-Spectrum vonallal, inkább afféle időkitöltőnek tűnik, hogy a két napos várakozást, míg a csapos ismét jelentkezik, legyen mivel kitölteni, ne csak az Arénában csellengve, vagy alvással teljen az idő.

Jutszembe: legyártottad a forrasztóállomással a lehallgató kütyüket, mielőtt átadtad a cuccot Fürgének? Mert ha nem, akkor nincs miről beszélj a Bolhapiacon a manyusokkal. Azoknak nálad kell lenni a hátizsákban. Olyanok, mint a bluetooth-os mobil headsetek és 5 darabnak kell lennie.

Nem tudom kizárni, hogy az kimaradt és valamiért a program nem figyel rá és így is beadja Fürgénél a kiosztásukról szóló beszélgetést. Máshol is találtam ilyen kis következetlenséget, hogy egy adott beszélgetés akkor is feljött, ha a logika szerint még nem kéne, mert egy másik feladat, vagy információ kellene hozzá, hogy egyáltalán tudj róla.

Pl ha Fürgéhez csak az után mész először, hogy Azót odaküld, akkor is bejön az a beszélgetés, aminek akkor kéne, ha épp csak összefutsz vele és azt sem tudod, ki ő. Meg ugye azt mondja Lepel Fürgének, hogy még nem is hallott a Tiszta Égbolt csoportról, pedig dehogynem. Ők szabadították ki a banditáktól, csak az egy másik maradék csapat és itt lenne az alkalom, hogy megmondja Fürgének: létezik az a csoport, amiről hallott, ott tanyáznak a Kordonon éppen. Akát egy feladatsort is el tudnék képzelni ezen a vonalon. Ahogy azt is hiányoltam, hogy amikor megérkeztek a Kordonra a mocsáriak, nem kellett nekik besegíteni a Szabad Sztalkerekkel együtt a tábor kitakarításában.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#24034) SaGa59 válasza Lomha 8V (#24033) üzenetére


SaGa59
őstag

Este hatkor üzen Voronyin, hogy most menj az északi kapuhoz (A Rostocki gépgyár felé). Ott meg integet a helyi őrparancsnok (néha kettő van belőle és szinkronban integetnek).. Elmondja mi a helyzet, és már jön is egy video, amin látod a dögöket. Igazából a kisóriást (toppantó, pszeudogiant, kinek hogy tetszik) kell kilőni, a többi nem érdekes, csak na tapossanak el. Utána jön egy kis kóma és megy tovább a sztori.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#24038) SaGa59 válasza Dhampir (#24036) üzenetére


SaGa59
őstag

Sámán csapatába beállni nem ad pluszt sajna. Azt hittem (a belépéskor előadott etikei kódex és a hozzá fűzött sirám miatt), hogy legalább a banditatábor kisöprése szóba jöhet náluk, de nem. Gyanítom nem tudták kikapcsolni a táborra érvényes automatikus fegyverelrakási szkriptet és így ez ottani harc megoldhatatlan lett volna.

Csapos feladatáról nem lehet lemaradni, amikor átadod a laborból felhozott doksikat, akkor két napos határidőt ad arra, hogy átgondold az ajánlatát és ezt be is tartja, amíg az le nem telik, nem tudsz róla beszélni vele.

"Normálisan" a menet: beestek a Bárba, beszélsz a csapossal, majd elalszol. Ébredés után előbb Borlanddal kell beszélni, aztán a csapossal, aki ad két napot, majd megint Borlanddal. A két nap alatt le tudod játszani Azót feladatait kényelmesen, sőt még Arénázni is lesz elég időd. Ha letelik a két nap, beszélsz a csapossal, majd Voronyinnal. Megcsinálod az ő feladatát (ez este hatkor indul be), vissza a csaposhoz, majd jön az öreg a mocsárban, aztán a másik lab...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#24073) rétisün válasza miklos3391 (#24071) üzenetére


rétisün
veterán

van egy ilyen megoldás, illetve van egy mod, ami kifejezettem ilyesmire való, voron néven volt róla szó itt is régebben, nem tudom link van-e hozzá...

mod: asszem ez volt az.

mod2: most, hogy nézem Dahmpir hsz-ét, mgeg shield oldalát, rémlik, hogy az brazban is ott lehetnek a szerszámok, mint az sgm mdokban? volt egy elég jó, részletes térkép az sgm modokhoz, de most ahhoz se találok linket

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28262) SaGa59 válasza Antonius1978 (#28260) üzenetére


SaGa59
őstag

Magyarra szerintem sehogy, max átmásolgatod a szöveget a google vagy a yandex translate.be, de angolra, németre, franciára az oldal tetején lévő zászlócskákkal. Mondjuk ezek is google translate-k, csak nem neked kell átmásolgatni a szöveget. Cserébe rosszabb lesz..

Javítás: ha megküldted az angol vagy német fordítást, akkor a bejövő google fordítóban már simán át tudod kaplcsoni a cél nyelvet magyarra. De nem nagyo n ajánlom, mert a google előbb angolra, majd abból magyarra írja át röptiben, így a sokszor fogsz "bal".t olvasni az elhagyott, ott hagyott, elveszett helyett is, mert ami angolra "left"-ként fordul, aból magyarul bal lesz. És még számtalan hasonló marhaság...
Én is küzdök ezzel rendesen, ha nem tudnám megtalálni az eredeti orosz szót és annak a lehetséges jelentéseit, sose találnék el a magyar de még az angol eredményben sem.

CJ4567: semmi köze az alapjátékhoz, még a pályák is eltérnek rendesen. Talán Szidorovics az egyetlen, aki közös szereplő, meg talán Voronyin, bár szerintem csak névrokonok.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#28267) Sensut


Sensut
őstag

Áh, Fotograf! Azzal tökölök én is :D Profi munka, az biztos, és tetszik is. Most épp átmentem a második pályára Voroninhoz és fényképeket csinálni. Az előző, Békefenntartók pálya a Secret Trailsben is benne van, de ezzel a második Proving Grounds-al még sehol se találkoztam. Érdekes.
Apropó, valaki megmondaná, hogy mi a franc ez? Ez az elején történik, miután beszéltem a titokzatos Jiao-val az elhagyatott gyár garázsában. Marionak vittem a szerszámokat, de amint felvettem a ládát, többé nem tudtam eljönni onnan, mert jöttek ezek. Aztán visszatöltöttem és rájöttem, hogy ha lent elvállalom Jiao feladatait, akkor ez a csapda oda kerül. Neki mutálódott személyekről készült fényképeket kellene szállítani pénzért, de nem vállaltam el, mert később még ki tudja mi lehet belőle. Ezt a csapdát sehogy se tudtam kikerülni, mindig meghaltam :o

(#28891) prodata2 válasza Antonius1978 (#28890) üzenetére


prodata2
tag

Ezért szeretném kipróbálni már minden kész hozzá Új gamedata mappa .-VORON MOD Spawner.
Működik is de nem találom benne a fegyvert :) Kipróbálom ha jó feltöltök mindent küldöm Free-nek PSD, külön DDS -eket

(#28892) Antonius1978 válasza prodata2 (#28891) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mi ez a Voron Spawn dolog, es milyen fegyvert nem talalsz ?

(#32552) rétisün válasza McTuja (#32551) üzenetére


rétisün
veterán

van egy voron féle spwan-mod, ezzel mindenféle cuccot tudsz a hátizsákodba rakni, most nem tudom hirtelen honnan lett, legfeljebb feltöltöm valahová, bár nem biztos, hogy ilyen dolgok is benne vannak, amik csak egy-egy modban fordulnak elő. igaz, ezen is lehet segíteni.....

vagy van egy ilyen megoldás, (azt hsizem, nem mindig működött nálam, vagy nem minden modnál) de ehhez pontosan kell tudni, milyen néven szerepel a hiányzó dolog a játékban.

mod: itt azt hiszem megvan, de mielőtt akármelyik módszert megpróbálnád, csinálj egy mentést a komplett gamedata mappáról.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#33154) rétisün válasza Riot Gin (#33153) üzenetére


rétisün
veterán

abba a fájlba is bele kell írnod őket, amiből a mod tudja, miket spawnoljon.
annak idején voron féle spawn modban be tudtam tenni új cuccokat a spawnolandók közé, de már meg nem mondom hirtelen, melyik fájlt kellett piszkálni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#33440) Erdő válasza Antonius1978 (#33436) üzenetére


Erdő
tag

Nem biztos, hogy igazam van a Double küldetés kapcsán. Én nem találkoztam mással, és Kalancha magyarázatánál tényleg kipipálja, de írtok itt egy-két olyan dolgot, amit én nem találtam meg, illetve amire nem jöttem rá (pedig már háromszor végigtoltam), úgyhogy bármi lehet; biztos vannak még rejtélyek...
Ha jól emlékszem, Max akkor hív magához, amikor a szolgálatos osztaggal kapcsolatos nyomozást befejezzük és jelentjük az eredményt Voroninnak. (A szabadságos exonak azért megvan az az előnye, hogy ingyen van...)
Gloomyt még nem fordítottam le teljesen, de az elejéből, illetve a játékból az jött le, hogy nem is szimplán depis, hanem hasonló élményei, látomásai voltak, mint ami több helyen is szerepel a játékban, és ettől teljesen szétcsúszott. Utána még beszélni kell Ozerskivel, akitől talán újabb fontos adalékokat tudunk meg (ez még nincs kész), és végül Gloomy életben marad.
A fordítást úgy csináltam, hogy elkezdtem a játékot, és ahogy haladtam, fordítottam, visszatöltöttem, ellenőriztem stb. (Ameddig volt ehhez türelmem, utána előre-előre szaladtam.) Amikor az egész végére értem, elkezdtem újra, és próbáltam azokat az ágakat is játszani, amik elsőre kimaradtak. Szerintem ez nagyon sokat segít, mert ha nem világos is egy-egy mondat, abból, ami történik, rá tud jönni az ember. Online szótárakat és google fordítót is használtam, de inkább a szavakat fordítottam és a történettel összevetve próbáltam a szöveget kialakítani, mintsem nagyobb részeket guglizni. A google fordító olykor hasznos volt, de a legtöbb esetben nem lehet átvenni egy az egyben, érdemes megnézni a szavak jelentéseit, hogy rájöjj, melyik illik a történetbe.
A Pribojról majd beszéljünk magánban, ha úgy alakul.
Ui.: AEK-971 és SG-550! És a lényeg: VSKS orosz mesterlövész puska a szabis szerelőtől! (Sajnos nem mindig azt adja.)

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#34657) Dhampir válasza Antonius1978 (#34656) üzenetére


Dhampir
félisten

A szellemes küldetés megvolt és nagyon tetszett, ötletes. :K
Bárcsak több ilyen érdekes, "sztalkeres" megoldást tettek volna bele.

Voronin küldetését teljesítettem, más Szabadságos csetepatés küldetést nem kaptam. Na mindegy, ez a mod ilyen.

Sajnos ebben a játékban előfordul az, hogy amíg oda nem megy az ember valakihez, addig nem derül ki, hogy merre lehet tovább folytatni, ez valahogy nem egyértelmű, míg mindenkit végig nem "csókolgat" az ember.

Ennél jobb a Csernobili Krónikák? :F
(Habár még ez a játék is csak lassacskán ment néhol, a nehezebb helyszíneken előjövő laggolás miatt Intel HD Graphics 4000-el.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.