Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-22 13:57:12

LOGOUT.hu

Reklámblokkolók Topikja
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) rKrisi válasza Pubszon (#1150) üzenetére


rKrisi
csendes tag

Én is főként a család miatt raktam össze, én már alapból kerülöm ezeket amennyire lehet, de így a biztos :)

(#1152) Semplar válasza rKrisi (#1151) üzenetére


Semplar
őstag

Köszi! uBlock Origin -en is kiváló! :R

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1153) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ne már.. ennek a témának is van topikja??.. hát felraksz egyet aztán csao :DDD komolyan, annak nincs még topikja, hogy mittomén milyen helyzetbe üljünk le a mosdóban?

(#1154) Pubszon válasza Tibiajax (#1153) üzenetére


Pubszon
veterán

Van sok féle reklámblokkoló.
Tudod mi az a Pi-Hole?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1155) rKrisi válasza Semplar (#1152) üzenetére


rKrisi
csendes tag

Köszi a visszajelzést :) Ahogy néztem, elvileg ezzel a formátummal a legtöbb blokkolóban működnie kell, amihez tudsz kézzel hozzáadni blocklist-eket.

(#1156) rKrisi válasza Tibiajax (#1153) üzenetére


rKrisi
csendes tag

Vannak olyan reklámblokkolók amik jóval többek a Chrome-ban található "hát felraksz egyet aztán csáó" dologtól...

(#1157) htc07 válasza Tibiajax (#1153) üzenetére


htc07
addikt

rakj már fel egyet a telefonomra, köszi :N

a vpn-es megoldás az nem érdekel, rootolni meg nem fogok emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#1158) Tibiajax válasza htc07 (#1157) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó jó, elnézést kérek

különben meg ájfonom van, legalább valami felhozható mentségemnek.. nálam ez ismeretlen dolog
: p

(#1159) Pubszon válasza Tibiajax (#1158) üzenetére


Pubszon
veterán

Épp azért jó például a Pi-Hole mert az iPhone reklámot is blokkolja. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1160) Cs1csó válasza Tibiajax (#1158) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na azért! :DDD

(#1161) #53667584 válasza Tibiajax (#1158) üzenetére


#53667584
törölt tag

Pedig iphoneon is van reklamblokkoló. Én pl. Safariban Firefox focus kiegeszitőt használok.

(#1162) rKrisi válasza Tibiajax (#1158) üzenetére


rKrisi
csendes tag

Nekem is iPhoneom van meg a családban mindenkinek, egyedül a Pi-hole-al tudtam megoldani, hogy az idegesítő in-app reklámok egy része eltűnjön az iOS appokból.

(#1163) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Ha valami gond lenne Chrome alatt az Ublock Originnel..tudjatok róla hogy ez lehet az oka. Vége a Chrome népszerű reklámblokkolójának?

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1164) Cs1csó válasza Dévacsen (#1163) üzenetére


Cs1csó
félisten

"hirdetésblokkoló funkciót épített a Chrome böngészőbe, amely tiltani próbálja a zavaró hirdetéseket."
Ez a mondat a lényeg ami elképesztően sok kérdést felvet:
1. " beépített funkció" ez dicséretes sokan még reklámblokkolót sem használnak nekik ez jó dolog lesz, de ez miért zárja ki a külső alkalmazás használatát???!!??

2. "tiltani próbálja" ez mit jelent?!?! Mert ha tiltja akkor működik ha nem tudja tiltani akkor meg minek egyáltalán beépíteni??

3. "zavaró hirdetés" ??!!?? Ezt ki fogja megállapítani, hogy mi a zavaró, mi alapján? Szerintem az a zavaró hirdetés amit látok.
Ha nem látok egy reklámot sem akkor nincs is ami zavarjon.

Nem gond. Aki szereti a Chromium alapú böngészőt az nemsokára amúgy is tud váltani az EDGE-re vagy már most is az Opera-ra vagy a Vivaldi-ra. Ha pedig nincs Chromium függése akkor ott a Firefox.

(#1165) kidnou válasza Dévacsen (#1163) üzenetére


kidnou
senior tag

A developer verzió lett tiltva csak, nem a stabil, ki tudja mi az oka.

(#1166) Cs1csó válasza kidnou (#1165) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a fejlesztés új iránya. ;]

(#1167) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Chrome böngésző alatt az Adguard bővétményt használom.
A vírusírtó a Defender WIN10-en.
Ezek közül érdemes-e még valamelyiket engedélyezni: Bitdefender Trafic Ligt, Defender Browser Protection?

(#1168) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#1167) üzenetére


Cs1csó
félisten

- esetleg a Defender böngészőkiegészítőt
- adataidról rendszeres offline mentés, akár a rendszerről is
- továbbra is megfontolt böngészés
- esetenként lefuttatni az AdwCleaner-t

(#1169) rKrisi válasza Cs1csó (#1164) üzenetére


rKrisi
csendes tag

Csak a 3. pontra tudok némi választ adni.
Ami a Google szerint zavaró. Nemrég ki is raktak erre irányelveket, hogy melyik reklámokat fogják zavarónak titulálni. Például a túl nagy bannerek, oldal betöltésekor máris előugró pop-up-ok meg ilyesmik...

(#1170) Cs1csó válasza rKrisi (#1169) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megjegyzem ez is egy jó irány, kicsit olyan mint a zenekiadók szenvedése a torrentezés csúcsán, ma már rájöttek, hogy egyéb módon kell pénz csinálni nem a zenei adathordozók terjesztése az egyetlen út.

(#1171) #86564352 válasza rKrisi (#1169) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekes a Microsoft annak idején nem szarozott sokat: IE10/11-nél emlékszem natívan támogatva voltak a követésvédelmi listák. Csak ki kellett választani IE Gallery-ből, hogy Easylist és Easyprivacy és 90%-ban rendben voltál, nem hiányzott egy külön adblocker. Nem sokan használták, nem lett belőle hír. A Chrome esetében most más lesz a helyzet és a Google gyakorlatilag reklámcég.

(#1172) Gery1988


Gery1988
csendes tag

Üdv,

Androidra és Chrome-ra keresek adblockert. Láttam többen ajánlják az adguard-ot de sehol nem találtam a premium verziót, az ingyenes (Adguard content blocker) pedig csak Yandex és Samsung browserrel működik a leírás szerint.

Ha valaki adna egy linket vagy másik alternatívát, megköszönném (root nélkül ha lehet).

Szerk.: bocs, megvan a link összefoglalóból csak elsőre nem volt egyértelmű hogy androidra is elvezet, nem csak desktopra.

[ Szerkesztve ]

(#1173) GEPESZ66 válasza Gery1988 (#1172) üzenetére


GEPESZ66
veterán

(#1174) junior11 válasza Gery1988 (#1172) üzenetére


junior11
veterán

Szia, [innen] töltsd le.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1175) GEPESZ66 válasza Gery1988 (#1172) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Samsung böngésző nagyon jó.
Szerintem próbáld ki az Adguard bővítménnyel.

(#1176) junior11 válasza GEPESZ66 (#1175) üzenetére


junior11
veterán

Aki viszont pl gépen is Chrome-ot használ, a szinkronizáció miatt érdemes Androidon is, nem beszélve arról, hogy a leghamarább kapja meg a frissítéseket.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1177) GEPESZ66 válasza junior11 (#1176) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én a Samsung böngészőbe is felvettem a kedvencek közé azt a 20 lapot, amit rendszeresen nézegetek.
A Samsung fiókkal szinkronizál le a böngésző, így bármikor visszaállíthatók a kedvencek egy reset után.

(#1178) junior11 válasza GEPESZ66 (#1177) üzenetére


junior11
veterán

Nemcsak a kedvencekről van szó, a Chrome-ban a Google fiók egyéb adatai is szinkronizálhatóak.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1179) Gery1988


Gery1988
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, vettem is egy lifetime licenszet telóra. :)

Desktop pc Chrome-ra pedig felraktam a Ublock origin-t.

[ Szerkesztve ]

(#1180) rKrisi válasza Cs1csó (#1170) üzenetére


rKrisi
csendes tag

Szerintem se rossz irány ez, mert ha ezzel a Google "háborút" indít az olyan oldalak ellen amik tényleg használhatatlanok a reklámok miatt illetve bosszantóak, nem csak egyszerűen kicsit zavaróak a reklámok akkor talán ezek az oldalak is kikopnak idővel vagy átalakulnak.

(#1181) rKrisi válasza #86564352 (#1171) üzenetére


rKrisi
csendes tag

Erről én sem tudtam. Igaz kb. IE 6 vagy 7 óta el se indítottam sose.
Persze a Google sose fogja eltávolítani az összes reklámot "ingyen" mindenki számára, mivel abból él (főként).

(#1182) Cs1csó válasza rKrisi (#1180) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre így nem is gondoltam, hogy a Google elég erős, hogy önmagában is hasson a weboldalakra amit egy reklámszűrő nem tud megtenni vagy sikerül blokkolnia a tartalmakat vagy sem.

(#1183) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Látszik hogy Google van a telefonon.
Blokada kb félpercenként blokkol valamilyen hozzá köthető hostot:D

(#1184) stuka20


stuka20
aktív tag

Adott egy oldal (nsfw), amin be van kapcsolva a reklámblokkoló, viszont így nem mutatja az oldal a képeket. (azaz egy adott képe(ke)t Hogyan lehet ezt úgy megkerülni, hogy ne kelljen offolni a blokkolót? Tegnap még jó volt .
Adguard és Adblock Plus-szal sem jó. UBO-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#1185) AtHoS válasza stuka20 (#1184) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Fehér listára kell tenni "valamit"....tehát a blokkolási log-ból ki kell nyerni az adott oldalnál mit blokkol és azok között "csemegézni".

Az UBO felhasználók majd jönnek és írják hol tudod megnézni a log-ot és hol kell szerkeszteni a fehér listát :B

read-only mode on the forum

(#1186) stuka20 válasza AtHoS (#1185) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm, akkor az UBO használóktól a segítséget előre is megköszönöm! :)

(#1187) Cs1csó válasza stuka20 (#1184) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik oldal ez pontosan? Ha belinkeled akkor megpróbálom megkeresni mi az ami bezavar.

(#1188) Jack Oneill válasza Cs1csó (#1187) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Sziasztok! Jó ideje csak Ublock Origint használok, mobilos firefox alatt is azt használtam, de vissza kellett térnem mobilon chromra és ott ugyebár nincs UBO. Viszont van helyette Blokada,a mi szépen teszi a dolgát, még ismerkedem vele.
A kérdésem inkább PC irányba merülne fel, UBO vagy Adguard? Hogyan állnak most ezek annak fényében pl, hogy a google lehet befejezi az együttműködést az UBO-val? Remélem, ez azért nem történik meg, de egyelőre ez a helyzet.

(#1189) junior11 válasza Jack Oneill (#1188) üzenetére


junior11
veterán

Szia, nem kell azonnal az ördögöt festeni a falra, egy fejlesztő verziót nem hagyott jóvá a Google - az is lehet, hogy valóban megvolt rá az oka - Raymond szeret siránkozni. Chrome és FF alatt uBlock-ot használok, MS Edge Chromiumnál Adguard.
Nem veszek észre lényeges különbséget, nekem egy hajszálnyit gyorsabb a netezés uBlock mellett, de szinte alig venni ezt észre, valamint kevesebb memóriát kér az Adguarddal szemben, de ezek manapság már nem számítanak annyira. Mindkét blokkoló teszi a dolgát szerintem, ahogy kell.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1190) #86564352 válasza Jack Oneill (#1188) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én Adguard kiegészítőt használok régóta: [kép] [kép]
Stealth mode: [link]

(#1191) Jack Oneill válasza junior11 (#1189) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Néztem az Adguardot mobilra is, ha jól értettem, akkor ami a play áruházban van, az csak Yandex és Samsung böngészők alatt megy, de a weboldalról amit le lehet tölteni, az már bármelyik alatt. Ez is ingyenes? Mert olvastam olyat, hogy csak egy darabig az.
Lehet, megérné mindet kipróbálnom, hogy nekem is legyen tapasztalatom vele.

(#1192) junior11 válasza Jack Oneill (#1191) üzenetére


junior11
veterán

Az ingyenes verzió korlátozott funkciókkal bír, pl. egyes funkciók nem érhetőek el, csak a prémium verzióban, és nem szűr az alkalmazásokban, de a böngészőkben igen + mellé én használom még az Adguard DNS-t, így még jobban szűr, nekem az ingyenes verzió van, ez elég.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1193) #86564352 válasza junior11 (#1189) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem is elhanyagolható a különbség UO és Adguard között terhelésben. Az Adblock Plus ami észrevehetően nehezebb és lassabban tölti a weblapokat. Legalábbis néhány éve így éreztem, régóta nem teszteltem azt. Csak UO és Adguard váltogatás, majd végleg Adguard lett nálam a nyertes. Megnéztem most kíváncsiságból Chromium Edge Dev-nél az Adguard most öt megnyitott lappal 115 MB memóriát csíp le, nem szoktam nézegetni ez soknak számít vagy sem. 4-8-16 GB RAM gépek korában tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1194) junior11 válasza #86564352 (#1193) üzenetére


junior11
veterán

Így van, bár attól is függ, ki mennyi filtert használ és milyen beállításokkal. Adblock és adblock plust már nem is emlékszem, mikor használtam, nagyon régen lehetett...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1195) Jack Oneill válasza junior11 (#1194) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Maximum ha elmérgesedne a helyzet google és UBO között, akkor Adguard jön. Választási lehetőség végül is van. Egyébként az Adguard felülete jobban néz ki szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1196) #86564352 válasza junior11 (#1194) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy régi teszt szerint akkoriban az Adblock és Adblock Plus eléggé CPU igényesek voltak. Szerintem azóta se változott a helyzetük. Évek óta az alapértelmezett ajánlott UO vagy Adguard. (Mac és iOS még a Wipr) Kinek melyik szimpatikus. UO fejlesztője azért most foghatja a fejét, az Apple és a Google változtatásai miatt. Az Adguardnak is módosítani kellett Safarinál nem lehet 50 ezer db szabályt meghaladni reklámszűrőben, ezt az Adguard körbejárta azzal gyakorlatilag 5-6 reklámszűrő a reklámszűrőn belül, egyesével a limit alatt. [link]
Nálam ~140 ezer szabály van összesen a fenti listákkal. Köszönjék maguknak a reklámcégek és weboldalak, hogy blokkoló nélkül nem lehet normálisan netezni. A sok hülyeség miatt már a böngészőgyártók kénytelenek valamilyen alapszintű követésvédelmet és szűrést gyárilag betenni.

(#1197) Semplar válasza #86564352 (#1196) üzenetére


Semplar
őstag

Pár napja én is visszatértem AdGuard -ra. Sokkal kényelmesebb vele a kozmetikai szűrést kezelni, mint UO -alatt.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1198) Semplar válasza #86564352 (#1196) üzenetére


Semplar
őstag

MBBG -al szépen kiegészítik egymást.(Sorozatbarát ;) )

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1199) stuka20


stuka20
aktív tag

UBO-ban hogyan tudok egy oldalt a kivételek közé tenni, hogy ne szűrje ott a reklámokat?

(#1200) Semplar válasza stuka20 (#1199) üzenetére


Semplar
őstag

Nagy kerek kék gombra katt, átvált szürkére, utána balra a lakattal mented.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.