Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gford


Gford
tag

Nekem is ilyen van a driver hulyesegeit leszamitva (gyakorlatilag azt raknak bele a kinaiak ami eppen van)

Teljesen vallalhato tablet. Mondjuk nekem csak android van rajta, de csak ezen olvasok konyveket.

[ Szerkesztve ]

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#2) mildwood


mildwood
tag

Nagyon beteg kis ultakínai neve van :D szerzett vele pár vicces pillanatot nekem :D

P

(#3) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Gyerekjáték :C

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#4) wazko válasza Gford (#1) üzenetére


wazko
csendes tag

Ha Android van rajta, akkor neked szerintem a sima Chuwi Vi10 van. A kettő között a különbség az, hogy Vi10 van androiddal és azt hiszem dual bootosan is, viszont az Ultimate (egyenlőre) csak Windows 10-zel van. A hardverben pedig annyiban különbözik a kettő, hogy az Ultimateben jobb eMMC chip van, ezért gyorsabb az eszköz. (Állítólag elég jelentős a gyorsulás, de én magam nem tudtam kipróbálni sima Vi10 hiányában)

(#5) BatchMan


BatchMan
senior tag

Utálom a videókat, mert hang nélkül használhatatlanok. Hanggal ritkán van alkalmam videót nézni.
Nincs türelmem a videóból kiszedni a műszaki paramétereket, nem kereshető benne semmi, nem ad áttekintést, csak feelinget. Öreg műszaki vagyok már ehhez.
Mostanság kezdik áttörni a gátat az amcsi termékvideók, "így szupi, úgy szuper", csak azt nem tudom meg belőlük, hogy MI MENNYI.
Azt gondolom illusztrációnak jó egy videó, ami alátámasztja a száraz műszaki tartalmat, de önmagában csak lebeg a semmiben.
Tehát házi feladat: infót kigyűjteni, leírni - videó maradhat.

(#6) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Na na, Egyed Viktor, ne torrenthuszárkodjunk! Az M betűs keresési előzményekért kijárna egy alapos körmös egy apácától... ;]

(#7) gps76


gps76
őstag

Nekem volt már Vi10 ultimate, de túladtam rajta, nem vált ki egy N-es procival szerelt notit se. A kijelző felbontása éppen kevés, ha olvasgat is rajta az ember, meg a kínaiak még mindig egy generációval le vannak maradva, a márkásak már OGS panelnél járnak, ebben meg külön van a kijelző, érintő, látszik is az olcsóság a minőségben.
Igazából bohóckodni jó, de másra nem.

(#8) Flashget


Flashget
félisten

Már van topicja ennek a tabnak. [link]

Realme GT Master Edition

(#9) moleculez válasza BatchMan (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Én is az írásos teszteket preferálom, beszúrva egy hands-on videóval.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) wazko válasza Lord Sidious (#6) üzenetére


wazko
csendes tag

Nem tudom mi a problémád, a torrent technológia önmagában nem tilos. Az M betűs cuccot pedig nem értem. ☺

(#11) wazko válasza BatchMan (#5) üzenetére


wazko
csendes tag

Hidd el, a videóknak is megvan a haszna, nekem például az a célom vele, hogy a 10 éves gyerekek, akik azt nézik, hogy ki hogyan színezi be a fejét alkoholos filccel, lássanak valami értelmesebbet. Amúgy a videó leírásában megtalálható a specifikációs lista. ☺

[ Szerkesztve ]

(#12) Gford válasza wazko (#4) üzenetére


Gford
tag

Most, hogy mondod igen, sima Vi10, de az sem olyan egetveroen lassu. Gyorsan reagal meg minden jo kis gep.

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#13) gutriqper


gutriqper
tag

Akkor miért Lenovo van a képen?

(#14) BatchMan válasza wazko (#11) üzenetére


BatchMan
senior tag

De ehhez el kellett menjek a tecső oldalra, de nyilván másként is megtalálhattam volna, ha keresem. De nem keresni akarom, csak elolvasni. A cikkbe beletenni annyi, mint nekem ebbe a kommentbe:

CPU: Intel Cherry Trail Z8300 Quad Core 1.84GHz
GPU: 8th Intel HD Graphincs
System/Rendszer: Windows 10
RAM: 2GB
Capacity/Tárhely: 64GB (van 32GB is/ there is a 32GB version)
Screen/Kijelző: 10.6 Inch IPS Capacitive Touch Screen
Resolution/Felbontás: 1366*768

Camera: Front&Rear/Első&Hátsó: 2.0 Mpx

WIFI: 802.11b/g/n
Bluetooth: 4.0
Mini HDMI: support/van
Micro USB: support/van
2xUSB 2.0
SD Card slot: support/van
3,5mm jack: support/van
Battery/Akkumulátor: 8000 mAh
Weight/Súly: 523,5g

Az adatok a video tecső oldaláról idemásolva

(#15) wazko válasza gutriqper (#13) üzenetére


wazko
csendes tag

Azt nem én raktam be...

(#16) wazko válasza BatchMan (#14) üzenetére


wazko
csendes tag

Sajnálom, hogy nem tudsz kettőt kattintani, legközelebb csak Neked bemásolom ide is ;)

(#17) vandor01


vandor01
őstag

nekem egy hi12-em van... fasza jo kis gép amig mukodott.... :O
mehet majd postaval vissza kinnyáába..... :(

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#18) kakuk.tamas válasza BatchMan (#14) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A poén az, hogy a videóban egész más specifikációt mond, mint ami levan írva.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19) Carlas válasza BatchMan (#5) üzenetére


Carlas
senior tag

Bajok vannak. Milyen meglepő, hogy a videót az ember hanggal nézi, főleg egy termék bemutatót. Ha nincs türelmed az egyéni probléma. Ha meg valakit érdekelnek a száraz adatok és az ár akkor keressen rá. Magyar ember, lusta ember de azért ne ennyire. Amúgy a technikai adatokat ki lehet törölni ha a termék szar és valamit elcsesztek benne, erre jó a videó amin a tényleges működés van. Mondjuk ha ezt el kell magyarázni akkor elég érdekes dolog.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#20) BatchMan válasza wazko (#16) üzenetére


BatchMan
senior tag

1. Tudok kettőt kattintani, de honnan tudhatnám, hogy a YT-ra beírtad azt, amit egy szakcikkbe nem. Azért nem kattintok kettőt, mert nem várok plusz infót tőle.
2. Itt a Logout-on megszoktam egy színvonalat. Lehet ide cikket írni, és azt sem bánom, ha videóval illusztrálva van. Egy cikket nem olvasok végig, csak azt ami érdekel belőle. "Ugorgyunk!" - mondta anno Pósalaky úr, és magam is ezt tenném, ha érdektelen részt találok. Sokszor csak az összefoglalót olvasom el, és később lapozok vissza, ha abban érdekeset találok. A jó cikkben fontos a tördelés, a szöveg logikus elrendezése. Ez teszi lehetővé a gyorsolvasást. Ettől hatékony. Az általad leírt másfél bekezdés infotartalma közel nulla.

Két kattintásnyira tőled tengernyi információ van. Egy élet kevés ahhoz, hogy átlásd, és gyorsabban bővül, mint az befogadható lenne. Ezért jövök egy ilyen szakblogra, ahol mások által előemésztett formában csemegézhetek az infotenger szűrt cseppjei között. A magam tempójában.

Egy videó kötött pályás, mint egy villamos. Nem a Te tempódban halad, és megáll mindenhol, ahol Te nem is akarsz leszállni. Adott a menetideje is. Nem arra megy, amerre akarod, csak arrafelé, a többit legyalogolhatod.

20 percet kérsz az életemből, amire 3 percet szánnék max. Félre ne érts, mindenki munkáját tisztelem, aki valamit letesz az asztalra. A Te munkád értéke számomra az (lenne), hogy egy óra vakarást megspórolsz nekem, és mindössze 3 perc alatt jutok info birtokába.

" ... legközelebb csak Neked bemásolom ide is ... "

Nem csak nekem fogod bemásolni. Hidd el, sokan vagyunk, akik a száraz infot megszoktuk, és igényeljük is, mint a kutya a száraz tápot.

(#21) Carlas válasza BatchMan (#20) üzenetére


Carlas
senior tag

Mi a reteknek elolvasni vagy megnézni akkor? Sztem ő sem kérte, hogy bárki életéből bármennyi időt is elvesztegessen és mi sem hogy ezt megossza bárki velünk. Továbbra is akit érdekel a száraz infó keressen utána. Aki lusta és erre izgul annak meg google a barátod.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#22) wazko válasza BatchMan (#20) üzenetére


wazko
csendes tag

Oké, vettem a kritikát, így lesz, VISZONT egy alapvető dolgot nem sikerült megértened úgy érzem. A videó, ha olyan hiperelfoglalt vagy, akkor nem neked szól, hanem mondjuk olyannak, aki meg szeretné venni, és nem teszteket akar olvasni, hanem egy videót szeretne megnézni, mivel az ember vizuális lény stb, illetve a videó sok dolgot tartalmazhat, amit egy teszt nem. Ez persze fordítva is igaz. Másik dolog: a videót nyilván ingyen csinálom, így ha nem tetszik, nem kell megnézni, nem fizetsz érte meg semmi. A hozzászólást meg az írjon, aki megnézte, és a véleményét akarja kifejteni róla. Viszont az, hogy tiszteled más munkáját tetszik, és köszönöm. :D A másik fórumtársnak, aki pedig azt kifogásolta, hogy rossz infókat mondok: igen, ilyen előfordulhat, viszont ha megírod, hogy hol nem egyezik a dolog, akkor ki tudom javítani, az emberek tévednek :D Illetve köszi, hogy végignézted, mert ugye végignézted, ha kritikát fogalmazol meg? :P Szóval az áskálódást nem értem egy olyan oldalon, ahol egymás okosítása a cél, inkább a normális kritikát szívesen fogadom, és köszönöm is mindenkitől, mert abból tudok fejlődni, a minősíthetetlen minőségű beszólásokat meg legyen szíves mindenki megtartani magának, köszi ;)

(#23) Carlas válasza wazko (#22) üzenetére


Carlas
senior tag

ne is foglalkozz ilyenne sima TROLL.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#24) Teasüti válasza Carlas (#19) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aztán 20 percig nézegessek vmit, amit a fele is sok összefoglalni?
Egy cikket el lehet olvasni bárhol, videóhoz kell hang. Na meg azzal a lendülettel léptem ki, hogy megláttam milyen hosszú.
Amatőr mesélőt hallgatni sztem amúgy fájdalmas, de ez az egyéni szociális problémám. :) Inkább olvasok...

#20: +1

#22: ha szabadna egy apró észrevétel: ha videót szeretnék nézni, akkor a youtube-ra megyek, nem a Logout-ra. ;)
Előbbi esetben célirányosan, utóbbi esetben csak böngészve vmi érdekes után. Nos ennek a célnak nem felelt meg a bejegyzés. Amúgy más gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#25) Carlas válasza Teasüti (#24) üzenetére


Carlas
senior tag

Egyértelmű volt hogy videó. Amúgy jó sok itt a halláskárosult és a fülhallgató nélküli. A sok trollt a franc kieszi már. Látom az autós tartókhoz is kellett az a fránya videó. Mik vannak. Videóért én a Youtube-ra megyek itt inkább olvasok. :W :W

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#26) Teasüti válasza Carlas (#25) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Erre inkább nem reagálnék.

(#27) Carlas válasza Teasüti (#26) üzenetére


Carlas
senior tag

Előzőt se kérte senki. Csak dühítő hogy a sok troll mindenhol már ott van és fikáznak mindent amikor ők semmit se tesznek le az asztalra.

Csinált egy videót! Akkor mi van? Kirakta ide! Nem lehet? Tiltja valami? Akinek nem tetszik nem nézi.
Ezért nem írnak sokan teszteket, mert a sok troll elveszi a kedvüket, akik ebbe élik ki az amúgy elcseszett életüket.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#28) Teasüti válasza Carlas (#27) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Így van. Most jobb egy kicsit?

Amúgy egy összefoglalót megért volna nekem ez a cucc. Tablet/laptop vásárlás előtt állok. Kínai kacat, egy kutatást nem ér meg nekem, de pár percet rászántam volna egy lényegi tájékoztató erejéig. Kicsit csalódott vagyok a szokatlan formátum miatt, ezért megengedtem magamnak egy n+1 kritikát rosszul megválasztott megfogalmazásban.
Mea culpa.
A trollkodás nem itt kezdődik. ;)

A ki milyen színvonalú dolgot tett le az asztalra témát talán nem kéne erőltetni nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#29) Teasüti válasza Teasüti (#28) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tekintve, hogy ez egy "teljes címlapos írás" akarna lenni - vagy mi a szösz -, talán érthető ha páran felráncoltuk a szemöldökünk.
No offense, de talán nem vagyok vele egyedül, ha ennél - a blogbejegyzésnél - többet várnék.

[ Szerkesztve ]

(#30) Carlas válasza Teasüti (#28) üzenetére


Carlas
senior tag

jogos, elismeren kicsit túlreagáltam bocsi :R :R :R

visszatérve, amugy nem tűnik rossz cuccnak irodai felhasználásra bár az lcd betekintésére és minőségére élőben kiváncsi lennék. igaz ennyi pénzért ne várjunk sokat de a videón nem tűnik annyira gáznak.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#31) wazko válasza Carlas (#30) üzenetére


wazko
csendes tag

Én nem vagyok túl érzékeny a kijelzőre, ezért energiaspórolás miatt minimum fényerőn használom, nekem úgy is jó. Viszont a videóban fel volt tekerve. De lehet, hogy csak 75%-IG, bocsi, erre már nem emlékszem. Amúgy nyilván a videóban is az árhoz mérten véleményezem, nem egy drágább, esetleg más rendszerű cucchoz képest. Viszont ha van kérdés szívesen válaszolok a géppel kapcsolatban, mivel hónapok óta használom :-) A teszt egyébként máshol fog írottan megjelenni, ezért csak videó van itt ;-)

(#32) Carlas válasza wazko (#31) üzenetére


Carlas
senior tag

Igazából akkor mindennel együtt mennyire jött ki? Netezésre, alap játékok pl póker ilyenekre használható, kompromisszumok nélkül? :R :R

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33) wazko válasza Carlas (#32) üzenetére


wazko
csendes tag

Szerintem igen, néha ha megterheled van némi lagg, de szerintem jól működik. Nekem 60 körül állt meg úgy, hogy 45 volt amit a webshopnak fizettem, a többi meg az áfa.

[ Szerkesztve ]

(#34) Carlas válasza wazko (#33) üzenetére


Carlas
senior tag

hat nekem az nem jó de köszi. akkor az intel sticket neztem az is ennyi de erősebb. igaz az nem tablet. amugy meg ennyiert se rossz.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#35) wazko válasza Carlas (#34) üzenetére


wazko
csendes tag

Az intel sticket miben találod erősebbnek? mert ha jól tudom ugyan ez az SoC van benne.

(#36) Carlas válasza wazko (#35) üzenetére


Carlas
senior tag

Az igaz, de a tabon laggol a cucc vidiben látni ahogy irtad. viszont az intel sticken siman megy minden alap dolog.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#37) vandor01


vandor01
őstag

1,5 honapja rendeltem egy hi12-st... jo kis cucc voot mig be nem halt :F
GB a problemara kert 2 napot hogy a beszallitoval egyeztessenek.

egyik reggel nem lehetett bekapcsolni... gondoltam lemerult?
estig toltottem a gyari cuccaval de sikertelen a bekapcs...
aztan toltottem blitzwolf-al minosegi kabellel... hasztalan :(
aztan raktam ra egy ampermerot... ami tolteskor 0-at mutatott
kozben a toltes ledecske sem vilagit vissza :(
se kep se hang... a biosig sem jutok el.... :W

1. vagy nem lehet tolteni az aksit es nem lehet bekapcsolni?
(befosott a mini USB korul a "minosegi" alapanyag.. tipikus occo kinai problema)
2. vagy teljesen fel van toltve de mas baja lett?
3. vagy esetleg? tul lett meritve az aksi es toltes kezdesre mar nem eleg??

Tenyleg telefonnal mar jartam igy...
ma este be is dobom 1 orara a fagyasztoba!
hatha utanna beroffen?
:DD

valakinek vmi mas megerzes? hasonlo problema?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38) joghurt


joghurt
addikt

#5, #9 stb.: +1

A tej élet, erő, egészség.

(#39) klampfer


klampfer
tag

Én úgy 8 honapja 100% megelégedéssel használom a Hi8-as kistestvérét, elképesztő az ár/érték aránya. Jó vétel volt.

Udv, G.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.